Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cad_man

cad_man

Ostatnie 10 wpisów
może jednak dojdzie do emisji:

www.igpw.pl/komunikaty/raport/...

Cytat:
Zarząd spółki i3D S.A. ("Spółka") informuje, iż otrzymał zawiadomienie w trybie art. 19 ust. 1 Rozporządzenia MAR o zbyciu 500.305 sztuk akcji należących do Arkadiusza Patryasa, o łącznej wartości nominalnej 100.061 zł stanowiących 5,39% jej kapitału zakładowego, upoważniających do 500.305 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, co stanowi 5,39% ogólnej liczby głosów w Spółce, po uśrednionej cenie 0,80 zł za jedną akcję. Zbycie nastąpiło w związku z realizacją umowy o pozyskaniu finansowania dla Spółki

cieszy mnie ten komunikat podwójnie: jest chętny na akcje i objęcie nowej emisji oraz że Pan prezes pozbywa się akcji - oby nowy właściciel był większościowy :)
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

w oczekiwaniu na emisję i inwestora znalazłem coś takiego:
Cytat:
W dniach 24-25 kwietnia 2017 r. zainaugurowano realizację projektu „VirtualMine – as a modeling tool for Wider Society Learning”, finansowanego przez EIT Raw Materials. Liderem projektu jest KGHM Cuprum Sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe, a Centrum Nauki HUMANITARIUM jednym z konsorcjantów, razem z Narodowym Uniwersytetem Górniczym w Atenach, Uniwersytetem Technicznym w Koszycach, Uniwersytetem Technicznym w Madrycie, Słoweńskim Narodowym Instytutem Budownictwa i Inżynierii Cywilnej, Uniwersytetem Górnictwa w Dnipropietrowsku na Ukrainie oraz przedsiębiorstwem i3D z Gliwic

humanitarium.eitplus.pl/humani...
no to ciekawie się robi...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

spekulacje się spełniają - mamy zwołanie NWZA i w projekcie uchwał podwyższenie kapitału o 800 tyś zł (4 mln akcji) po cenie minimalnej 1,60 zł
Ciekawe czy można to wiązać z powołaniem Głuchowskiego do RN...

pojawił się artykuł o oceanarium w Świnoujściu - temat związany z i3D, może to jeden z tych, o których spółka pisała w raportach okresowych:
scie24.pl/miasto/5185,mieszkas...

jak kurs wystrzelił tak teraz opada Think
kijem Wisły nie zawrócisz, ale

www.vrhunters.pl/sprzedaz-opro...

ciekawe liczby się tam pojawiają w kontekście przyszłości – także może i i3D...
ale co innego mnie zaciekawiło:
Cytat:
„SuperData oszacowała także rozwój oprogramowania VR dla firm, z którego przychody rosnąć będą w najbliższym czasie najwolniej. Rok 2016 pozwolił na wygenerowanie jedynie 0,02 miliardów dolarów”

to mnie właśnie zaciekawiło, bo oznacza to, że takie i3D z przychodami w 2016 r. na poziomie 4 mln zł ma udział w rynku globalnym na poziomie ..???...: 5%? (0,02 mld x 4 zł = 80 mln zł), a wiadomo, że rok 2016 r. dla i3D był fatalny...
Myślę, że do tej pory rynek VR był rynkiem konsumenta (niezbyt zainteresowanego VR), a teraz sytuacja zaczyna się odwracać i będziemy mieli rynek producenta (również kontentu na gogle VR), a to powinno poprawić sytuację i3D (w końcu mają się czym chwalić na polu VR)

Cytat:
Sytuacja nieco zmieni się dopiero w roku 2019, gdy zyski wzrosną do 0,8 mld dol. Rok 2020 to już jednak 2,0 mld dol.

Szkoda, że nie piszą co z rokiem 2017 i 2018 w dziedzinie VR dla firm, ale skoro w 2019 rynek ma wynieść 0,8 mld to względem 2016 r. (0,02 mld) urośnie 40 razy 3some Zakładam, że raczej nie będzie to skok jednorazowy i zarówno w 2017 jak i 2018 też wzrośnie, zakładając skromie 3x w 2017 to można liczyć, że i3D też gdzieś o tyle powinna zwiększyć przychody: 4x3=12 mln zł, co powinno dać spore zyski..., być może jeszcze nie wycenione przez rynek - bo na razie wszystko wskazuje, że mają szansę na takie przychody, a z drugiej strony brak komunikatów, że idzie to w tym kierunku king
gdyby utrzymali 5% rynku VR dla firm to w 2020 mieliby przychody ... 100 mln $ - czy nie jest to łakomy kąsek dla inwestora - wizjonera? Bez dodatkowej kasy się nie obejdzie jak i większego rozmachu czy też skali jakby powiedzieli inni... Czekamy na to czy ktoś taki się pojawi...

Cieszy mie, że chcą wejść w masowe rozwiązania (B2C) - choć, gdzieś czytałem, że równie dobrze mogą się na gogle VR sprzedawać obok gier "doświadczenia" - np. spotkanie z ich dinozaurem (Paleosafari Moab Giants) mogłoby być takim "doświadczeniem" (o ile dobrze zrozumiałem idee "doświadczeń" VR dla mas)

Playstation sprzedało ponad 900 tys gogli VR (pewnie byłoby więcej sprzedanych, gdyby więcej wyprodukowali Eh? )
gry.onet.pl/playstation-vr-son...
a teraz LG też chce wejście w ten rynek razem z Valve (jak na to odpowie HTC?)
http://antyweb.pl/lg-valve-vr/

coś mi się wydaje, że przejście i3D do B2C to całkowita zmiana strategii firmy, mam nadzieje, że pojawi się poważny inwestor, a bardziej "ciążący" spółce akcjonariusze sprzedadzą mu akcje dzięki czemu spółka się od nich uwolni i wyniki wówczas też nie będą skażone "złymi" pożyczkami i obligacjami. Pierwsze oznaki są - na razie w radzie nadzorczej...

Michał Kita, Grupa Nowy Styl z Krosna:
Cytat:
W tej chwili mamy 29 showroomów na całym świecie. To miejsca, w których klient może obejrzeć kilka produktów z każdej linii, dotknąć ich, czy porozmawiać o trendach w aranżacji wnętrz. Jednak, mimo że showroomy zajmują znaczącą powierzchnię, nie jesteśmy tam w stanie pokazać klientom pełnego portfolio naszych produktów oraz usług. Takie możliwości stwarza natomiast aplikacja #OfficeVR.

Cytat:
Oba warianty projektu - aplikacja #OfficeVR - (przygotowywana we współpracy z gliwicką firmą i3D) oraz panoramy 360° - będą dostępne w wybranych showroomach Grupy w drugim kwartale tego roku.

Cytat:
- Zarówno nasi klienci, jak i handlowcy byli zachwyceni - podkreśla Kita. Ale jednocześnie przyznaje, że to dopiero początek drogi, jeśli chodzi o wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w biznesie:
- Przeciętny Kowalski nie ma jeszcze pojęcia, co to jest VR. Ta technologia kojarzy mu się z telewizorami 3D albo w najlepszym przypadku, dziwnym urządzeniem, które wkłada się na głowę. Oznacza to, że jeszcze mamy trochę czasu, żeby pracować nad naszymi rozwiązaniami. Z drugiej ta technologia tak szybko się zmienia, że trzeba stale trzymać rękę na pulsie i reagować na rzeczywistość.

wyborcza.pl/7,75248,21426478,u...

bardzo ciekawy artykuł, HTC Vive widzi takie rozwiązania jako nieocenione narzędzia do prezentacji i sprzedaży produktów. Może i3D dostanie zlecenie na wykonanie we wszystkich 29 showroomach systemu OfficeVR? Co na to inni producenci? Wiem, że to może być spekulacja, ale czy taki ktoś jak M. Sołowow może chcieć coś podobnego dla Rovese?

nie zachwalam tego Pana tylko informuje czym się zajmuje. Ocenę tego czy się przyda i3D pozostawiam każdemu - przyjąłem twoje uwagi, że w ogóle nie jest potrzebny, i zapewne jego wynagrodzenie będzie przysłowiowym gwoździem do trumny i3D.
Nie siedzę w drukarkach 3D więc nie wiem czy 3dgence odniosło już sukces czy dopiero odniesie (z modelem przemysłowym drukarki), ale uważam że 3dgence ma większą szanse z Sołowowem (duże doświadczenie w biznesie) niż bez niego.
Uważam, że spółka widzi jakieś przyszłe korzyści z wciągnięcia Gluchowskiego - ja o nich nie wiem, bo nie mam pojęcia o co może chodzić i jakie były rozmowy.
Czy umowa handlowa z ABC Data i otwarcie biura handlowego w San Francisco to marna sieć dystrybucji? Tego nie wiem, ale skoro mówisz, że marna to chyba nie pozostaje mi nic innego jak po raz kolejny przyjąć to do wiadomości.
Ogólnie z tonu twojej wypowiedzi kształtuje obraz, który można skwitować powiedzeniem: "prowadził ślepy kulawego" king

Niejaki Andrzej Gluchowski dołącza do zarządu spółki

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

wg linkedin jest on
Cytat:
Chief Operating Officer VP
w spółce 3DGence (zajmuje się produkcją drukarek 3D), a której większościowym właścicielem jest niejaki Michał Sołowow...

pl.linkedin.com/in/andrzejgluc...

robi się ciekawie,
cytat z raportu 4Q:
Cytat:
W dalszym ciągu oczekujemy rozstrzygnięć kilku znaczących projektów, nad którymi pracujemy od dłuższego czasu i o których pisaliśmy wcześniej, a które, ze względu na swoją skalę oraz innowacyjny charakter, mogą stanowić o skokowym rozwoju Spółki. Bardzo liczymy na to, że wydarzą się one w 2017 r.

p.s.
czy ktoś z forumowiczów mający akcje zamierza wybrać się na NWZA?

czy się boję najgorszego scenariusza? Cóż, każdy z nas kiedyś umrze salute
Wracając do tematu - uważam, że i3D może z projektami typu Light Branch łapać się do tego funduszu, tym bardziej, że mBank zna ten projekt i z niego korzysta. A skoro w artykule mówi się o korzysciach dla funduszu to może w przypadku i3D chodzić o wspomniane obligacje zamienne na akcje (to też nie mój pomysł ani wymysł - sama spółka wskazała na tego typu rozwiązanie w 2015 r.). Więc jak widzisz mozna gdybać i gdybać, nic pewnego, ale na ileś tam sobie szacuje możliwość ziszczenia się mojego gdybania, także pod katem tego, że kurs szoruje po dnie...

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 26 października 2017 14:00:01
Liczba wpisów: 1 159
[0,35% wszystkich postów / 0,39 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,677 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d