Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kasia Stefanska

Kasia Stefanska

Ostatnie 10 wpisów
@olo,

Przepraszam, że tak dorzucam ale dla firm pożyczkowych niespłacone pożyczki (odpisy) nie są kosztem podatkowym. Więc wysoka wartość podatku dochodowego niekoniecznie oznacza dobrą ściągalność portfela.

Czy można gdzieś to zgłosić żeby Spółka poniosła zasłużoną karę? Dwa, na szczęście czysto hipotetycznie czy jeśli inwestor podejmie decyzję inwestycyjną na podstawie błędnego raportu to czy sam może dociekać zadośćuczynienia? Są ku temu jakieś możliwości prawne?

Tak. Choć to zależy od rodzaju raportu i sporządzającego. Zawsze możesz też wystąpić o odszkodowanie na drodze cywilnej.

@Analityk a ja to nawet sprawdziłam :)

W sprawozdaniu za 3 kwartał 2018 (chyba najbardziej aktualne dostępne dane z ich strony):
- Piotr i Paweł 19 467
- Baćpol 7 685
- Subfundusz CP 14 791
Razem 3 największe 41 943kPLN
Razem aktywa 53 376

Czyli te 3 największe stanowią 78,5% wszystkich aktywów inwestycyjnych. Czyli Piotr i Paweł upadający oraz Subfundusz private equity capital partners (wycena przez wycenę) - aktywa o nieweryfikowalnej wycenie stanowią większość aktywów CP.

wave

a może kruk po prostu przestanie być aż tak prostą spółką do analizy? Już nie jeden wskaźnik będzie mówił o tym, czy pójdzie w górę czy w dół.

Koruptos napisał(a):
Cytat:
czyli poziom etyki jak w bankach :)
Tu się jednak nie zgodzę. W bankach wdrażaniu i respektowaniu ustawy o kredycie konsumenckim oraz rekomendacji KNF, UOKiK, Rzecznik Finansowy itd. zdecydowanie bardziej patrzą na ręce. Zdarzają się oczywiście pomysłowe konsolidacje i kreatywne oceny zdolności kredytowej, ale są to raczej zjawiska marginalne, niż standardowe. W bankach nikt nie może sobie pozwolić na jawne łamanie/ignorowanie przepisów /stanowiska organów państwowych, bo oznaczałoby to milionowe kary, odpowiedzialność członków zarządu a docelowo potencjalnie także pozbawienie licencji bankowej, o "bzdurach" typu brak zgody na wypłatę dywidendy nie wspominając. Banki są też regularnie, kompleksowo i gruntownie kontrolowane przez KNF. W przypadku firm pożyczkowych, zwłaszcza tych mniejszych takie ryzyko jest znacznie niższe, bo zanim organ się zainteresuje i podejmie realne działania, to spółka już jest sprzedana jakiejś wydmuszce lub w ogóle jej nie ma. A co dopiero nałożyć sankcje i je potem wyegzekwować.


Hej
A jesteś w stanie wskazać choć jedną firmę lub produkt, który nie spełnia wymagań ustawy?

mindek napisał(a):
dobrze, że jest ten uśmieszek na końcu bo to pewnie odniesienie do getbacku.


Osobiście widzę pewną różnicę w legalnym ściąganiu długów od zadłużonych a kreowaniem i wpychaniem wiele osób w tę pętlę. Klient biorący na rrso >100% rocznie generalnie ma problemy i ten biznes jest tego świadomy i na tym zarabia.


akurat chodziło mi o kredyty frankowe

Koruptos napisał(a):


Ale wracając do tematu - to nie jest biznes Kruka i IMO nie powinien się w to mieszać. Jeśli taka firma nie ma co zrobić z pieniędzmi we własnym obszarze zainteresowania, to po co ściąga pieniądze z rynku (obligacje, nowe / rozszerzone linie kredytowe)?


Tylko pożyczki bardzo blisko współpracują z windykacją. Bardzo często pożyczki sprzedają swoje leady do windykacji właśnie. Więc trochę jest to obszar zainteresowania.

Do tego pamiętajmy, że firma pożyczkowa jak dostaje wniosek to ocenia ryzyko. Sięga do wielu baz i tam sprawdza leady. Kruk kupuje także ten proces oraz informację o odrzuconych wnioskach (aktualizacja danych kontaktowych).

pracowałam w jednym i drugim i firmy pożyczkowe są bardzo często lepiej zarządzane niż banki. Zwróć uwagę, że darmowy kredyt w karcie kredytowej na 52 dni to nic innego jak bankowa chwilówka.

Wynagrodzenie firm pożyczkowych jest wyższe, bo jest dostosowane do poziomu ryzyka. I tak ten biznes działa, że są takie rrso.

Polska ma bardzo niską świadomość finansową i ludzie biorą pożyczki i ich często świadomie nie spłacają. Albo nie rozumieją co podpisują - przykład kredytów frankowych.

Żeby nie było - nie bronię branży. Ale ruchu Kruka nie oceniam tak jednoznacznie.

czyli poziom etyki jak w bankach :)

przypominam jeszcze, że wonga prowadzi sprzedaż online, więc przedstawiciel nigdzie nie przychodzi

Hej,

Czemu uważasz, że Wonga w Polsce nie spełnia kryteriów etyki i profesjonalizmu?

Do tego przypominam, że w Rumunii tamtejszy trybunał konstytucyjny ustawy dot. "chciwości" uznał za niekonstytucyjne i może to się jeszcze odwróci. W Polsce także rynek ma się nieźle, choć najlepsze czasy wolnej amerykanki ma zdecydowanie za sobą. Jest to nadal biznes wysokich zwrotów.

Odnośnie wydłużenia łańcucha dostaw: Zwracam uwagę, że firmy pożyczkowe sprzedają udzielone już pożyczki, żeby wcześniej odzyskać kasę. Skupują je specjalne fundusze oraz osoby fizyczne na platformach typu mintos.

wave

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 5 maja 2009
Ostatnia wizyta: 24 kwietnia 2019 14:37:03
Liczba wpisów: 1 207
[0,37% wszystkich postów / 0,33 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,391 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d