Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kasia Stefanska

Kasia Stefanska

Ostatnie 10 wpisów
PLrc napisał(a):
Przepraszam, że odświeżam tak stary temat, ale jest bardzo interesujący. Również wiele razy się zastanawiałem jak to możliwe, że zysk operacyjny jest bardzo duży, a przepływy pieniężne są małe. Będę musiał przeanalizować dokładnie wszystko co zostało tu napisane, na razie mam prośbę. Czy możecie rzucić okiem do następujących raportów finansowych Taurona?

W tym raporcie finansowym za III kwartał 2016 https://www.tauron.pl/tauron/relacje-inwestorskie/raporty-okresowe/Documents/Skonsolidowane-sprawozdanie-finansowe-za-III%20kwartal-2016r.pdf na stronie 8. skromny zysk przed opodatkowaniem jest korygowany o odpisy aktualizujące wartość rzeczowych aktywów trwałych i aktywów niematerialnych w wyniku czego przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej stają się bardzo duże.

W tym raporcie finansowym za 2015 rok https://www.tauron.pl/tauron/relacje-inwestorskie/raporty-okresowe/Documents/Tauron_Skonsolidowany_raport_roczny_2015.pdf na stronie 26/265 startujemy z gigantycznej straty, korygujemy ją o gigantyczną kwotę odpisów aktualizujących wartość rzeczowych aktywów trwałych, aktywów niematerialnych i wartości firmy i robią nam się gigantyczne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej.

W związku z tym mam następujące pytanie:
1. co u licha aktualizacja wartości aktywów ma wspólnego z przepływami pieniężnymi i to jeszcze z działalności operacyjnej? ;>
2. WatchDog pisał, że przepływów pieniężnych praktycznie nie da się zmanipulować. Czy tutaj nie mamy do czynienia z taką sytuacją? Czy Tauron nie prowadzi kreatywnej księgowości? Czy nie próbuje wydawać się dużo bardziej zyskowny niż jest w rzeczywistości? ;>

Hej,
Ja dopiero zerknęłam na temat dziś, więc dopiero dziś pozwolę wrzucić swoje 3 grosze.

W StockWatch od zawsze mamy podejście WatchDoga, że cash is king. Bo faktycznie gotówka to jedyne aktywo na świecie wyceniane zawsze tak samo - face value. Nie da się zmanipulować. Gotówki ile jest każdy widzi i już.

Sytuacja, którą opisujesz, stanowi dowód na dość istotną manipulację lub nieczytelność rachunku wyników, czyli zysku. Bo jeśli firma generuje dużo gotówki, to dlaczego jest mało rentowna? To właśnie oznacza, że gdzieś w przychodach i kosztach następuje manipulacja.

Jak dla mnie było to przygotowanie pod podwyżkę cen energii.
wave

Cześć,

Korekta w CF oznacza zazwyczaj właśnie skorygowanie zysku netto (podstawy wyliczenia CF) o działania niegotówkowe. Czyli jest to po prostu wyjęcie z rachunku zysków i strat tego, czego nie widać w CF. To by oznaczało z kolei, że "zmiana stanu inwestycji w pakiety wierzytelności i nieruchomości" jak najbardziej znajduje się w RZIS ale nie ma jej w CF.

Ważne: zmiana stanu nie oznacza zakupu. To jest pojęcie stosowane przy aktualizacji wyceny. Spółka na koniec roku przeprowadziła przegląd aktywów i uznała, że część z nich powinna być wyceniona ponownie. Zmiana wyceny została zaksięgowana w ciężar kosztów lub przychodów (zależy czy w dół czy w górę). Nie idzie natomiast za tym żadna gotówka, bo nic nie zostało wydane.

Zastrzeżenie: w tym przypadku może być inaczej. Niestety te nazwy pozycji są mocno umowne, więc w każdej mogą się znaleźć różne różności. Bez informacji z wewnątrz spółki nie jesteśmy pewni na 100%.

Pisz jakby coś.
/k.

wave

cegielka napisał(a):
Ciekawa analiza po wynikach.

Wittchen produkuje i sprzedaje głównie galanterię skórzaną choć faktycznie oferta firmy jest znacznie szersza: torby, portfele, szale, parasole, obuwie, paski itp.
Patrząc na wskaźniki finansowe które są na najniższych historycznie poziomach Wittchen wydaje się nisko wycenianą spółką.

http://www.analizyprezesa.pl/2018/11/wittchen-odrobina-luksusu-w-okazyjnej.html

oraz galanteria skórzana to właśnie torby, portfele i paski.

@bankrucik, myślisz że cała zabawa byłaby o zły portfel kredytów frankowych i trupy w szafie? Nie chce mi się wierzyć, żeby dla takiej słomki ktoś chciał uruchamiać kombajn.

https://www.filmweb.pl/film/Układ+zamknięty-2013-635169
Boo hoo!

sasky napisał(a):
Wyjaśniła się tajemnica jesiennej wyprzedaży akcji Ursusa.

Cytat:
Zarząd spółki własnie ujawnił, że miesiąc temu wystąpił do sądu z wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/ursus-ucieka-przed-upadloscia-w-pazdzierniku-spolka-zlozyla-wniosek-o-restrukturyzacje,akcje,228892

ch&jki

cinis_ napisał(a):
Usługi obce? Na co poszło 100 baniek? Skoro nie spłacają nikogo? Szkoda, że ta spółką zarządzają ludzie, którzym na niej nie zależy, co chwila inny scenariusz a czas leci. Żeby choć była szansa na wykazanie straty.

Większość specjalistów prowadzi działalność gospodarczą i wystawia faktury - to się księguje na usługach obcych zamiast wynagrodzeń. Jest taniej o obciążenia zusowe i pit.

kck03 napisał(a):
Do mnie pijesz?

Do spółki mam neutralne nastawienie. Akcji nigdy nie posiadałem i kupować nie zamierzam. O "pogłoskach", o których wspomniałem w poprzednim poście słyszałem z trzech niezależnych źródeł, pierwszy raz w 2015 roku, gdy kurs piął się w górę. Dziwi mnie, że nikt się nad tym nie pochylił, zwłaszcza w analizie sprawozdań finansowych, które zazwyczaj na tym forum uważam za merytoryczne.

Za to Twoje posty wskazują, że albo jesteś uwalony z akcjami i liczysz na odbicie, albo siedzisz w spółce. :-)

Odnośnie analizy sprawozdań, to się wypowiem, bo nawet je kiedyś tutaj pisałam. Jest z nimi jeden podstawowy problem - papier przyjmie wszystko. Niestety podobny jest z internetem - też przyjmie każdą głupotę lub ściemę napisaną przez człowieka lub bota.

Z drugiej strony - warto słuchać insiderów, poszukać ich wewnątrz firmy. Posprawdzać kto jest kim, także autor przytoczonego wpisu i inni wpisujący na tym forum. Działa zarówno konkurencja, przedstawiciele firm, niezadowoleni pracownicy oraz same spółki. A kto wie czy zbicie ceny nie ma na celu wycofanie spółki z parkietu po niższej wycenie?

Pamiętajmy też, że na parkiecie notowany jest Cloud a przywoływany Pan Chodaczek ma wiele firm w swojej stajni. Kiedyś można je było znaleźć na chodaczek.pl, która obecnie przekierowuje do profilu na linkedin. Ale może ktoś z Was znajdzie sposób na skopiowanie pierwszej wyświetlającej się strony.

kostroma napisał(a):
Ustawowo zagwarantowane to powinno być więzienie za wały na VAT i wyciąganie hajsu ze spółki.

To jest zagwarantowane, tylko egzekucja leży. I dlatego takie długie zwroty może?

Fundusz MCI.EuroVentures podpisał umowę, na mocy której obejmie 51% akcji spółki IAI S.A.

1. Fundusz z Grupy MCI docelowo obejmie 51% udziałów w Spółce z obszaru e-commerce infrastructure,
2. Wartość transakcji wyniesie 140 mln zł – akwizycja jest realizowana z udziałem finansowania dłużnego,
3. Założyciele IAI S.A. pozostaną w zarządzie i razem z Funduszem będą zaangażowani w budowę championa gospodarki cyfrowej w Europie Środkowo-Wschodniej,
4. W wyniku transakcji Spółka zostanie zdelistowana z rynku NewConnect.

ad 3: hahaha?

https://wiadomosci.stockwatch.pl/mci-euroventures-wykupi-51-proc-akcji-spolki-iai-za-140-mln-zl,akcje,227259

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 12 grudnia 2018 10:09:13
Liczba wpisów: 1 177
[0,37% wszystkich postów / 0,34 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,361 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d