Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kasia Stefanska

Kasia Stefanska

Ostatnie 10 wpisów
kck03 napisał(a):
Do mnie pijesz?

Do spółki mam neutralne nastawienie. Akcji nigdy nie posiadałem i kupować nie zamierzam. O "pogłoskach", o których wspomniałem w poprzednim poście słyszałem z trzech niezależnych źródeł, pierwszy raz w 2015 roku, gdy kurs piął się w górę. Dziwi mnie, że nikt się nad tym nie pochylił, zwłaszcza w analizie sprawozdań finansowych, które zazwyczaj na tym forum uważam za merytoryczne.

Za to Twoje posty wskazują, że albo jesteś uwalony z akcjami i liczysz na odbicie, albo siedzisz w spółce. :-)

Odnośnie analizy sprawozdań, to się wypowiem, bo nawet je kiedyś tutaj pisałam. Jest z nimi jeden podstawowy problem - papier przyjmie wszystko. Niestety podobny jest z internetem - też przyjmie każdą głupotę lub ściemę napisaną przez człowieka lub bota.

Z drugiej strony - warto słuchać insiderów, poszukać ich wewnątrz firmy. Posprawdzać kto jest kim, także autor przytoczonego wpisu i inni wpisujący na tym forum. Działa zarówno konkurencja, przedstawiciele firm, niezadowoleni pracownicy oraz same spółki. A kto wie czy zbicie ceny nie ma na celu wycofanie spółki z parkietu po niższej wycenie?

Pamiętajmy też, że na parkiecie notowany jest Cloud a przywoływany Pan Chodaczek ma wiele firm w swojej stajni. Kiedyś można je było znaleźć na chodaczek.pl, która obecnie przekierowuje do profilu na linkedin. Ale może ktoś z Was znajdzie sposób na skopiowanie pierwszej wyświetlającej się strony.

kostroma napisał(a):
Ustawowo zagwarantowane to powinno być więzienie za wały na VAT i wyciąganie hajsu ze spółki.

To jest zagwarantowane, tylko egzekucja leży. I dlatego takie długie zwroty może?

Fundusz MCI.EuroVentures podpisał umowę, na mocy której obejmie 51% akcji spółki IAI S.A.

1. Fundusz z Grupy MCI docelowo obejmie 51% udziałów w Spółce z obszaru e-commerce infrastructure,
2. Wartość transakcji wyniesie 140 mln zł – akwizycja jest realizowana z udziałem finansowania dłużnego,
3. Założyciele IAI S.A. pozostaną w zarządzie i razem z Funduszem będą zaangażowani w budowę championa gospodarki cyfrowej w Europie Środkowo-Wschodniej,
4. W wyniku transakcji Spółka zostanie zdelistowana z rynku NewConnect.

ad 3: hahaha?

https://wiadomosci.stockwatch.pl/mci-euroventures-wykupi-51-proc-akcji-spolki-iai-za-140-mln-zl,akcje,227259

Dają zarobić tylko tym, którym mają dać zarobić binky

Więc jeśli masz takie podejście do ryzyka, to już wiesz co powinieneś robić :)

pandorinium napisał(a):
@Nasdaq

Według mnie właściciel ITF wiedział, że ma problem z biznesem i chciał szybko go sprzedać. Dlatego poszła konstrukcja taka, że miałby gotówkę i akcje clouda. I nieważne po jakiej cenie by sypał i tak by wyciągnął więcej niż ten cały ITF był warty. Tylko że wtedy by tylko on zarobił, a Prasjnar i reszta by mieli problem z takim lipnym aktywem i to było kością niezgody. A jaki będzie finisz to jeszcze chwilę trzeba poczekać.

Właściciel? A kim jest/był właściciel ITF? Bo KRS pokazuje, że m.in AdPilot, czyli spółka z tej samej grupy. Sami piszecie, że Cloud, ITF, IIIT i AdPilot to wszystko jedno i to samo. Więc IMHO powód i cel działania jeden - pieniądze. Z niższych podatków, sztucznego zwiększenia wartości którejś ze spółek, z przenoszenia wartości pomiędzy podmiotami, itepe itede.

Cześć,

Spróbuję pomóc.

1. O których stopach procentowych mówisz? Tych ustalanych przez banki centralne?
2. Dlaczego wzrost stóp oznaczać ma zwiększone zyski dla banków?
3. Co poza stopami wpływa na wycenę banków?
4. Czy rentowność banku jest decydująca o kursie?

1. Tu potrzebuję tylko potwierdzenia.
2. Stopy procentowe dla banków (te ustalane przez banki centralne) to nie tylko przychód banku ale też jego koszt. Banki też pożyczają pieniądze od siebie i od banków centralnych. To dlatego w kredytach hipotecznych masz WIBOR + marża. Tylko marża jest zarobkiem banku, WIBOR to koszt pieniądza.
3. Zwróć uwagę jak informacja i wprowadzenie tzw, podatku bankowego wpłynęło na wycenę banków. Czy ich rentowność zmieniła się po jego wprowadzeniu?
4. To już pytanie teoretyczne, dotyczy każdej spółki na giełdzie.

Hej,

Sam wskazujesz na powiązania osobowe między spółkami, więc niejako sam udzielasz odpowiedzi na pytanie o wiedzę o sytuacji finansowej ITF.

Jeśli spółka ma tak długie postępowanie w sprawie zwrotu VAT, to chyba jest jasne, że urząd nie chce jej tych pieniędzy zwrócić. I może obie te kwestie są powiązane?

I generalnie to jeszcze szacun za śledztwo i przeczytanie tylu papierów. thumbright

hipopotam napisał(a):
Istotna jest tresc Kontraktu. Chcial sprzedac , jaki zakres, za ile, na jaki okres itp. A jesli teraz uznal, ze sprzedal za tanio.... hmmm, a czy gdyby pomysl padl, powodujac straty - to by chetnie w nich partycypowal?

@Hipopotam

wave

Tylko to nie był zwykły kontrakt a umowa na wykorzystanie praw autorskich, która w prawie polskim i międzynarodowym rządzi się pewną specyfiką. I to prawo pozwala autorowi na uzyskanie więcej niż pierwotnie wynegocjował na podstawie zapisów o niezbywalnych prawach autorskich, jeśli pierwotne wynagrodzenie autora jest rażąco niskie w stosunku do zarobków z projektu. I to jest właśnie ten case.

Co ciekawe, te prawa nie przewidują udziału w stracie. Więc na podstawie tych samych przepisów nie musiałby autor w nich partycypować.

salute

Siema,

A ja myślę, że niektórzy przeceniają rolę Pani Weiss we wpływie na wycenę spółki. To nie jest jednoosobowa działalność. Druga sprawa - przez kogo została powołana. Tu raczej nie ma co liczyć na to, że ją odwołają tak po prostu blackeye

Zgadzam się z WD, że tu bardziej chodzi o strategię. ABC Data nie zostanie Alibabą.

pozdro600

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 19 października 2018 13:56:08
Liczba wpisów: 1 170
[0,37% wszystkich postów / 0,34 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,183 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d