Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kasia Stefanska

Kasia Stefanska

Ostatnie 10 wpisów
Analityk Fundamentalny napisał(a):
Kasiu - pamiętaj, że to było ponad 8 lat temu :)

W MCI chyba nic się nie zmieniło w tym czasie.

"Firmę uwiarygadniał również inwestor wprowadzający ją na giełdę, zespół ludzi z MCI Management..." -> na traskacjach z MCI wygrywa tylko MCI.

https://pozyczkaportal.pl/ministerstwo-sprawiedliwosci-projekt-ustawy-antylichwiarskiej/

W poniedziałek ministerstwo ma przedstawić nowy projekt ustawy anty lichwiarskiej. Wygląda na to, że branża przeżyje.

fundamentalny napisał(a):
Ostatnio widać poprawę.
Pozyskują zamówienia.
W Vistal pref uzgodniono warunki.
III kwartał był z zyskiem.
Po prostu wcześniej nie trzymali kosztów, chcieli osiągnąć sukces za szybko.

Hej, co to znaczy "wcześniej nie trzymali kosztów"?

Nikt jej nie skreśla - ja tylko napisałam, żeby pamiętać o ryzyku regulacyjnym.

@aksu A jesteś pewien, że to działa tak jak piszesz? W ustawie jest napisane, że zakaz dotyczy całego obrotu gospodarczego. Maksymalne odsetki dotyczą nawet obligacji emitowanych przez firmy. Więc jak najbardziej dotyczą one także kredytów firmowych.

Panowie, nie kłóćcie się ze mną tylko korzystajcie z wiedzy, którą ktoś Wam podaje na tacy.

Zysk jest zrobiony poprzez rozwiązanie odpisów aktualizujących należności. Czyli to żaden zysk, tylko operacja księgowa pozbawiona poparcia w gotówce. Do tego w poprzednich kwartałach były nadwyżki inwentaryzacyjne o wartości 2,6 mln PLN. Uwaga na burdel w papierach lub kreatywną księgowość.

Tak jak wcześniej napisałam, spółkę to ja znam, bo pracuję w tej branży.

Czy to jest zdywersyfikowana działalność? To nadal jeden rynek działający na tych samych przepisach.

Ja to wiem, siedzę w branży od 1,5 roku.

Niestety jeśli chodzi o planowanie to czasem trzeba opierać się na plotkach. W żaden inny sposób nie poznamy planów regulatora co do tego rynku. Nie wiemy jak oficjalnie wygląda lobbing i jakie prace prowadzone są przez resort. Cała branża analizuje właśnie te plotki i zastanawia się, kto będzie na tyle silny, żeby się utrzymać z niższych odsetek.

PSD2 to fantastyczne rozwiązanie, które ma szansę istotnie zmienić rynek. Tylko spółki muszą przetrwać do dnia jego wdrożenia. Do tego musi nastąpić przyjęcie jego stosowania przez użytkowników, na co żadna firma nie ma bezpośredniego wpływu.

Zaznaczam też, że portal mam startup nie jest dla mnie najbardziej wiarygodnym źródłem informacji dziennikarskiej i analitycznej. To właśnie tam częściej znajdziesz plotkę, podobnie jak na pudelku biznesu.

Firmy pożyczkowe działają w ramach ustawy anty lichwiarskiej ograniczającej koszty związane z obsługą zadłużenia. Jest maksymalny poziom odsetek, które mogą naliczyć. Jest plotka, że minister sprawiedliwości nie jest fanem tego rynku i planuje jeszcze bardziej zaostrzyć tę ustawę zmniejszając jeszcze bardziej możliwe do naliczania odsetki. Wtedy część firm najpewniej zniknie z rynku, bo ich modele biznesowe zakładają wyższe wpływy z odsetek.

Jakbyś potrzebował czegoś jeszcze, to pisz :)

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 22 lutego 2019 16:00:04
Liczba wpisów: 1 191
[0,37% wszystkich postów / 0,33 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,214 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d