pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rafsty

rafsty

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Słyszałem. że w np. w krajach skandynawskich, jednym z podstawowych celów ich Urzędu Skarbowego jest pomaganie obywatelom w składaniu zeznań, aby zapewnić ich poprawność.

A propaganda mówiła, że Szwedzi walą drzwiami i oknami do Polski, bo tam jest szariat czy coś Anxious Ale się szwedzkie ministerstwo na Twitterze odezwało, żebyśmy się zajęli sami sobą i przestali zamartwiać o Szwecję. :)))
Przypomniał mi się "Good bye, Lenin": "Zatrudnij sobie uchodźców z RFN." :)))

Cytat:
Najlepiej zmienić BM na pobierający 15% i problem z głowy. Z komunistycznym urzędem nie wygrasz.

Też tak sądzę. Z tym, że jak pisałem powyżej, to nie rozwiązuje 100% problemów. A przy zmianie kraju, którego papierami handlujesz, dodatkowo zmieniają się problemy.

Przy okazji a propos W8BEN: u nas musiałem to wydrukować, wypełnić, podpisać zeskanować, dostarczyć. Za granicą po prostu coś kliknąłem na stronie. Nawet się upewniałem, czy mam im coś przesłać.
"Nie! Kliknął Pan przy rejestracji. Wszystko jest ok." No i faktycznie jest ok!

clanowy napisał(a):
Może te oszołomy od wodoru mają rację?

Bo nie przymula ich tlenek węgla???

Cytat:
Jest automat i pilnuje żeby nie urosło, a w zasadzie po prostu sprzedaje.
Każde zlecenie na S powoduje uaktywnienie się zlecenia S o 1gr niższego.
Nie wiem o co chodzi, ale pachnie zwałą.
Zauważyliście gdzieś takie zjawisko? Jaki był efekt?

Cytat:
to high frequency trading - automaty Goldmana Sachsa i innych.

HFT robi kilkanaście tysięcy transakcji na sekundę podłączając się pod trendy na płynnych papierach, albo odpowiadając przed innymi na wystawione oferty. Jeżeli to tutaj tylko podstawia swoje zlecenie niżej i czeka, to jest to zwykłe zlecenie alorytmiczne. U zagranicznego brokera możesz mieć coś takiego w cenie podstawowej obsługi i handlować tak nawet jedną akcją.

Pewnie ktoś złożył zlecenie sprzedaży z algorytmem. Algorytm próbuje ugrać najlepszą cenę dla sprzedającego, ale pilnuje pierwszeństwa realizacji.

Cytat:
istotnie niższe zużycie opakowań papierowych w Polsce na głowę mieszkańca w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, co jest jeszcze wzmacniane przez trend odchodzenia od opakowań plastikowych

Gdy porównać w co się pakuje w PL, a w co np. w DE, to mam wrażenie, że tu w plastik pcha się prawie wszystko, a tam prawie nic. To przesada, ale takie jest pierwsze wrażenie. Papierowa rewolucja jeszcze daleko przed nami. Inwestycje w park maszynowy faktycznie mogą się spłacić.

Poza tym, jeśli Norwegowie ciągle mają 4,6%, to brakuje tylko 0,4%, żeby squeeze out nie wyszedł. Robi sie ciekawie...

Tak sobie jeszcze myślę, że te odpowiedzi i niby-porady z US to takie badziewie, jak te słynne pierwsze wytyczne MF w kwestii handlu kryptowalutami. To był wybitny popis siermiężności :)

Ja mam tu jeszcze kilka pytań uzupełniających:
1. Co z zaokrągleniami? Akurat ten temat polskiemu urzedowi nie powinien być obcy. A przy dywidendach miesięcznych i niskich kwotach (np. masz dużo małych pozycji) % wg polskich zasad zaokrągleń mógłby wyjść nawet pod 20%. Ale w totalu już nie. To, co mam jeszcze raz płacić?
2. Co papierami / dywidendami, gdzie w amerykańskim prawie stoi, że stawki z Umowy nie obowiązują. Nie obowiązuje Umowa? Fajnie. Bo wtedy mogę odliczyć 19%. Czy obowiązuje, ale tylko stawki nie mają zastosowania? Ile wtedy mogę odliczyć? Ciągle tylko 15%? Z jakiej racji, bo to tylko Urząd Skarbowy tak twierdzi? Czy mam im może zawieźć do Stanów polski certyfikat rezydencji, bo magiczna moc tego papieru rzuci ich na kolana i rozwiąże wszelkie problemy?
Poza tym wychodzi, że lepiej mi było bez tej umowy. Która rzekomo miała mi ulżyć! To cholernie podważa moje zaufanie do państwa. Jak to mówią: jak się ma takich przyjaciół, nie potrzeba wrogów.
3. Co z papierami transgranicznymi? Spółka z kraju, gdzie jest niższy withholding tax ma ADR-y notowane w USA. A depozytariusz potrąca amerykańskie 15%! To ile mógłym sobie odliczyć, gdybym to kupił??? Stawkę z Umowy z tym trzecim krajem, czy z USA. I dlaczego akurat tak? Bo wg Ustawy PIT to jest proste, ale US wymodził na kolanie własne zasady, których się nie da pojąć. I jak widać niekompletne.

Ten, kto Ci pisał te odpowiedzi oczywiście nie ma zielonego pojęcia, że takie sytuacje są możliwe. Przecież oni tylko zajmują się pieniędzmi, więc skąd mają się na tym znać. Ale co mnie to obchodzi, że się nie znają, To niech się poznają, zanim odpowiedzą!
Od państwowego urzędu spodziewam się kompleksowej, profesjonalnej analizy sytuacji prawnej i odpowiedzi. Dodajmy: odpowiedzi uczciwej. Należy im się dopłata? OK! Dopłacę. Mnie się należy? Też ok! Ale w takim razie ich obwiązkiem jest mi to napisać!
Zamiast tego dostajemy bajanie na odwal się, o tym jak by tu wyciągnąć ludziom z kieszeni jeszcze trochę ekstra kaski.

Takie opinie, jak dostałeś, to się może przydają w handlu kartoflami na targowisku, ale nie na rynkach finansowych.

I jeszcze jedno:
Urzędy wychodzą z założenia, że skoro mogłeś skorzystać z Umowy, to powinienieś (czytaj: musisz). Liczy się potencjalna możliwość. Możliwość = obowiązek. To jest bzdura totalna. Nie jestem do niczego przymuszony. bo to tam nie jest nigdzie tak napisane.

Jednakże, jeśli urząd ma rację to jest potencjalna możliwość, że wszyscy opuścimy ten kraj, jak setki tysięcy naszych rodaków. I nie będziemy tu płacić żądnych podatków wcale. Na razie w swojej naiwności tu jeszcze mieszkamy, ale potencjalna możliwość przecież jest. A przecież to się dla urzędu liczy - nie stan faktyczny, tylko możliwość! Polska to kraj możliwości po prostu!!

Czy w związku z tą potencjalną możliwością, z której nie skorzystałem, mogę przyjąć, że nie muszę tu w ogóle płacić PITu już teraz??? Prawo musi być spójne. A to by mi pasowało akurat :)

To dotyczy opodatkowania obcokrajowców w Polsce. Piszą o przedstawieniu certyfikatu rezydencji. No ale polskie prawo nijak nie reguluje, co masz, komu, gdzie i kiedy przedstawiać za granicą.

A tak się składa, że właśnie w Stanach to działa zupełnie inaczej.

Żeby uzyskać stawkę 15% (czyli "niepobranie zgodnie z taką umową") nie przedstawiasz żadnego certyfikatu, tylko W8BEN. To nie jest żaden urzędowy certyfikat. To jest Twoje oświadczenie na urzedowym druku.

Notabene tu też widać różnicę w podejściu do podatnika, prawda?

To naszym, jak jesteś obcokrajowcem, musisz pokazać certyfikat rezydencji wystawiony przez inne państwo, żeby Ci tutaj nie potrącali wyższego podatku.

Ten przepis implementuje do naszego prawa postanowienia Umowy w odniesieniu do obcokrajowców w Polsce. I znów: nie ogranicza w żaden sposób, ile możesz odliczyć od podatku jako Polak w Polsce.

Dostali wytyczne, żeby doić ludzi i tyle. Teraz będą iść w zaparte, wykręcać kota ogonem i robić ludziom wodę z mózgu. Przcież Wódz powiedział kiedyś, że nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe. A jakoś musi się uzbierać na czternastki i inne obietnice przed wyborami prezydenckimi. Stawka jest wysoka.

ucofb napisał(a):
Chińczyk kiedyś wróci do fabryki, a plany będą takie samy, deadliny tylko jakoś bliżej niż dalej.

Dobre! Życiowe ;)

ucofb napisał(a):
Papier jest tak mocny, że po hiperboli zacznie się cofać rosnąc nadal. Zagnie czas.

I tego się trzymajmy :))
Niefajnie zrobi się, jak wspomniana przez Ciebie ulica pojawi się tutaj i zacznie się tu ciskać i rozstawiać po kątach stałych bywalców. Coś w rodzaju efektu siłowni po Nowym Roku. Postanowienia noworoczne i napływ szarpiących się z maszynami kolesi, którzy w ciągu miesiąca znikną na zawsze.

Jeśli masz rację, to na razie kupują. Ale to nie faza "jestem najlepszy i wszystkim muszę o tym powiedzieć".

resor napisał(a):
hiperboli? ;)

Może być hiperboli. Nie pogardzę :)

Fajna anegdota. Daje do myślenia.
Czyli wypatrywać paraboli? :)

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 1 lipca 2020 00:02:54
Liczba wpisów: 2 278
[0,64% wszystkich postów / 0,54 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,527 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,58% +26 716,28 zł 46 716,28 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d