pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rafsty

rafsty

Ostatnie 10 wpisów
Fajnie, fajnie... a kiedy to się wszystko zmaterializuje w kasie?
Bo wszystko, co ma związek z produkcją 5G już na giełdach odpaliło. Prognozy są potężne. I sądzę, że byłaby tu okazja, żeby szybko zacząć zarabiać.
Dobry pomysł to połowa sukcesu, ale being late to the party to połowa porażki.

lesgs napisał(a):
Poniżej komentarz do artykułu SW

www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

Nie rozumiem, dlaczego do strefy niskiej płynności kwalifikuje się na zasadach liczby transakcji. Bardzo łatwo wygenerować 5 transakcji dziennie po jednej akcji w każdej - co zresztą widać na wielu walorach notowanych na rynku głównym i NC. To typowy przepis do łatwego obejścia. O wiele lepsze byłoby kryterium jakiegoś procentu free float, albo jakieś kryterium wielkości względnej obrotu. Co do obniżenia granicy z 0,50 do 0,10 - to kwestia dość umowna, ale i tutaj oczekiwałem jakiejś granicy opartej o wartość spółki (liczba akcji razy cena akcji). W ten sposób prostota ustalania granic przesłania główny cel tego działania, który ma ostrzegać inwestorów przed wątpliwymi walorami. Może też nadszedł czas, by takie wątpliwe walory wyłączać w ogóle z rynku głównego i stworzyć z nich zupełnie odrębny rynek - co spowoduje, że przekaz władz GPW będzie znacznie bardziej wyrazisty niż sama lista alertów. Wtedy też można pomyśleć o kryteriach innych niż związane z obrotem warunkujących powrót na rynek główny.

Człowieku! O czym Ty do mnie rozmawiasz?!
Systemowe rozwiązanie? Tutaj???

Tu chyba nawet biletu na autostradę nie rozwiązali dobrze od pierwszego strzału. Zapomnieli, że Kowalski może ciągnąć na działkę przyczepkę ze szpadlem i grabiami. Pojazd z przyczepą! Czyli TIR. :)
Dużych autostrad jest około 1xA4, 0,8xA1 i 0,6xA2, a masz chyba z pięć różnych systemów oznakowania.

A Ty chcesz Giełdę prostować??? Powodzenia!

Cytat:
Nie będę też ukrywał że mimo zainteresowania SPX czy DAXem obecnie 99% swojej uwagi skupiam na rynku polskim.

Doskonale to rozumiem. Im większy universe, tym trudniej to ogarnąć => przepadają okazje.
Cytat:
Zwyczajnie łatwiej się gra "na swoim boisku" niż na wyjazdach ;)

Ale jest też tak, że podróże kształcą ;) A i intratny kontrakt w zagranicznym klubie może się trafić :))
Cytat:
Oczywiście czysto technicznie mogę się w/w spółkom przyjrzeć:

love4

Twitter po wynikach totalnie stracił mojo.
Tego Disneya szkoda. Disney+ powinien był dać im kopa na orbitę, a tu powietrze w balonie szybko ostygło. Jutro wyniki. Może coś się wyklaruje.

Cytat:
monopolu wypowiedzi na forum nie można sobie zawłaszczać

thumbright

Cytat:
Prawda jako taka dla człowieka nie istnieje, do prawdy jedynie się zbliżamy

Prawda człowieka przerasta, bo pamięć ludzka, a i żywot, za krótkie.

Prawda zaś jest taka, że panta rhei, a historia się rymuje.

Ci biedni wydobywacze węglowodorów dziś zaszczuwani przez (eko i lewacko) spiskowców i tak bardzo starający się utrzymać status quo obecnego, rzekomo idealnego świata, jakieś 200 lat temu stali po drugiej stronie barykady. To oni stanowili postęp, wizję, zmianę ku lepszemu! Zamordowali bezlitośnie świat koni, siana, zajazdów (w sensie hoteli), manufaktur, dominację rolnictwa w gospodarce itd.
Dziś przyszedł ich kres.

Ale nikt, kto się w danych warunkach ustawił nie odda bogactwa, pozycji, wpływów bez walki, więc będą wierzgać i kąsać. Aż przestaną...

Zabawne, że im mniej kto płynie ze zmianą i się w nią angażuje, tym więcej biadoli. Spożytkowana energia musi być constans.
Ale to ci właśnie padną pierwsi. Pierwsze pęka to, co najmniej elastyczne.
Żyjemy w kraju, który niewiele robi, żeby coś zmieniać, więc dużo tu biadolenia. Strategia niestety z definicji przegrana, ale cóż... jest, jak jest. I to jest akurat smutne.

Jeszcze zabawniejsze jest, że dzisiejsi "rewolucjoniści" za 100 - 200 lat podsiądą dzisiejszych "konserwatystów" w ich bastionach ówczesnego status quo. Bo fuzja jądrowa, bo zimna fuzja, bo elektrownie orbitalne, bo energia próżni, bo... co tam ludzki intelekt wymyśli i skonstruuje.

To dotyczy każdej branży, każdego społeczeństwa i każdego aspektu ludzkiego (i nie tylko) funkcjonowania. Górnictwo, oprogramowanie, motoryzacja, telewizja, rozrywka, komunikacja, sport, światopogląd, itd. itd.

Prawda jest taka, że aby stać, trzeba biec. Maszeruj, albo giń.

Cytat:
ich moc nie spadnie poniżej 80%

Te wszystkie założenia / wyliczenia mogą się łatwo rozsypać w zależności od zastosowanej technologii inwertera. Instalacja tanio, albo zwyczajnie głupio zmontowana będzie działać tak słabo, jak najsłabszy element. Czyli np. panel, który akurat jest w cieniu, albo pod niekorzystnym kątem. Albo uszkodzony.

Le Rom napisał(a):
Te 13 organizacji ekologicznych, chciałbym poznać z imienia i kto to finansuje.

Mamy kolejnego tropiciela spisków. Dancing Widać, że wróciła jesień i smog...

Gdzie byli eko-spiskowcy w latach 2016 - 2018, gdy Jastrząb pofrunął z dychy na stówę??? Kto to finansował??? Ważniejsze: kto na tym zyskał???

Cytat:
Być może to pieniądze z naszych kopalń i elektrowni.

Rozczaruję Cię: złoże rudy, którego akcje posiadam wykonało w tym czasie bardzo podobny ruch cenowy. Od zera do bohatera i teraz w dół. A jest na drugim końcu świata.
Spisek jest globalny czyli.
Nasze kopalnie i elektrownie to przy tym peanuts.
Shhh Anxious

Cytat:
Kolejny juz raz sie naraże, ale wydaje mi sie, że branża gamedevw Polsce jest dosyć specyficzna w tym pozytywnym znaczeniu

To jest opinia. Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się.
Ale metoda jako taka podoba mi się. Chociaż oczywiście nie każdemu będzie odpowiadać.

Z wątku "spółki zagraniczne i nie tylko" zrobił się wątek "spółki tylko niezagraniczne", więc może z innej beczki. Co Mistrz salute sądzi o takich case'ach jak: Meritage Homes (MTH), Jabil (JBL), Nike (NKE), Disney (DIS), no i oczywiście SNAP versus TWTR :)

Z tego, co piszesz, wygląda mi, że jednak wiesz, co robisz. Zatem, jeśli wiesz, to zwracam honor.
Za to tekst: "Widzę złoto" - jest super! :))

Cytat:
Wy widzicie tylko problemy po drodze albo tylko tak piszecie "paląc Jana".

Skoro Kolega tak radośnie konfabuluje na temat swoich rozmówców, to ja też sobie pozwolę zgadywać, że pewnie w życiu Kolegi jeszcze żadna łajba nie poszła, że się tak wyrażę, belly up. Cierpliwości...

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 11 listopada 2019 04:25:10
Liczba wpisów: 2 271
[0,68% wszystkich postów / 0,58 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,569 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d