Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rafsty

rafsty

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Jak sie prowadzi jakiekolwiek planowane inwestycje, to juz w momencie planowania okresla sie sposob finansowania i zabezpiecza srodki na ten cel

To jest wariant standardowy. My go już dawno ulepszyliśmy i tutaj to działa trochę inaczej:

Cytat:
Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele, i? – jakoś to będzie!

"Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza (przypominam, że gość żył w pierwszej połowie XIX w. Angel )

Cytat:
Dotacja jak widzisz nie jest zyskiem - jest tylko zmniejszeniem kosztów. Na przychody nie wpływa. Na przychody ma wpływać wynik tych prac badawczych czy rozwojowych

Co ekonomicznie ma taki sens, że założenie jest takie, iż firmy zarabiają kasę z tego, co produkują / świadczą, a nie ze zbiórek dobroczynnych.

Killabee napisał(a):
Z branży winiarskiej można spróbować porównać % marży np. z Constellation Brands?

O porównania 1:1 zwykle jest trudno, więc dla szerszego obrazu do Konstelacji dorzuciłbym może C&C Group i Davide Campari. Think

Krzysiu napisał(a):
To pytanie czy to (kolejny) wypadek przy pracy czy coś poważniejszego pozostanie z nami do bodajże 23 listopada, (...) Tym samym Ci co nie sprzedali/nie sprzedadzą utknęli tu co najmniej na pół roku...

Love hurts https://youtu.be/qn-z5pIe5PQ :))

anty_teresa napisał(a):
Teraz może być nadal droga, albo jeszcze droższa, co nie oznacza, że inwestycja nie przyniesie dużej stopy zwrotu.

Problemem inwestora jest oszacowanie co jest obecnie w cenie akcji i jakie są szanse na przebicie oczekiwanych poziomów zysku, lub na rozczarowanie. Tylko tyle i aż tyle.

Tak się jakoś dziwnie składa, że spółki dobre przez dużą część czasu lubią być drogie. I rosną dalej.
Przy czym z tego nie wynika, że odwrotne jest prawdziwe. Spółka droga wcale nie musi być dobra.
Dlatego problemem inwestora jest przede wszystkim ustalenie, które spółki są dobre :))

W kwestii "to nie ja, to kolega" długo nie musieliśmy czekać:
Cytat:
Upadek Bitmarketu tłumaczy szeregiem „sytuacji nadzwyczajnych i błędów w zarządzaniu, popełnionych przez osoby faktycznie zarządzające giełdą” w poprzednich latach.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/m...

Cytat:
Nie byłem i nie jestem oszustem.

Czy oszustem, to się zobaczy. Ale czy nieudacznikiem, to już chyba wiadomo.

Życzę Datawalk współpracy z kimś bardziej reliable. Dlatego ważne, kto wyłoży kasę na następną rundę finansowania.

M.innymi właśnie finansowanie mam na myśli, pisząc o wyglebieniu się investment thesis.

Na ich miejscu szukałbym inwestorów za granicą. Taki doświadczony fundusz w akcjonariacie to też niesamowita okazja do ogarnięcia, jak wyglądają procesy związane ze strategicznym finansowaniem firmy. Nauka może boleć, ale w Stanach te sprawy nawet w sitcomie typu Silicon Valley są brane na poważnie. U nas się tego nie nauczysz.

Jak to działa u nas, masz tutaj: www.stockwatch.pl/wiadomosci/g... Werbalne obracanie milionami, a jak się zupa wylała, to:
Cytat:
Z relacji IQ Partners wynika, że o dramatycznej sytuacji Bitmarketu dowiedział się w niedzielę (7 lipca). – Byliśmy całkowicie zaskoczeni otrzymanymi informacjami (...)

To się nazywa nadzór właścicielski! Kupić domeny i biegać do prokuratury po tym, jak wyłożył się biznes, który za nimi stał? Tyle na razie z tego zrozumiałem, chociaż pewności nie mam :/ Teraz będzie wykręcanie kota ogonem, przerzucanie się odpowiedzialnością i "to nie ja, to kolega, a w ogóle to żadne pismo do nas jeszcze nie wpłynęło" :) Pogratulować!
A biznes leży...

Dobra runda finansowania byłaby zaletą.

tomasz321 napisał(a):
czekam na kogoś kto wytknie błędne fakty lub wnioski.

Co tu wytykać? Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Spółka do portfela typu moonshots. Jeśli ktoś taki prowadzi, to kupić w ilości odpowiedniej, żeby ewentualne wyglebienie się "tezy inwestycyjnej" (paskudny makaronizm od investment thesis) za bardzo nie zabolało. A potem trzymać, trzymać, trzymać...
Może będzie z tego 100-bagger :)

Wojetek napisał(a):
Cytat:
S&P sprawa jasna, jedno co mnie ciekawi czy oni tam w stanach są świadomi że nawet u nich może skończyć się hossa i jak ich fundusze, czy co oni tam mają planują plan B tzw. awaryjny.

Planu B zapewne nie ma, inaczej nie byłoby przysłowia o pływaniu "bez gaci" ;). Technicznie natomiast ew. recesja nie musi być zbyt mocna, bo mamy silne wsparcia na 2338 czy 2165 pkt. Niżej pozostają jeszcze okolic 1800 i 1500 pkt na większy kryzys...

Oni tam tej recesji wypatrują już ze dwa lata albo dłużej, więc chyba są świadomi :/ Przynajmniej niektórzy. Pytanie, czy wiedzą to posiadacze ETFów? Bo jak nie, to bum! może być większe.
Ale dwa kryzysy stulecia pod rząd, to chyba zbyt czarny łabędź. Genetycznie modyfikowany.

lesgs napisał(a):
"Motoryzacja się podzieli na producentów zwykłych słabych aut do jazdy autonomicznej i na takich którzy produkują prawdziwe samochody dla entuzjastów."

Przyznaję, że nie rozumiem jaki jest głębszy sens tej wypowiedzi.

Czego nie rozumiesz?! Przecież każde dziecko wie, że 100 lat temu świat podzielił się na mięczaków jeżdżących samochodami i prawdziwych twardzieli-entuzjastów jeżdżących wierzchem. Ewentualnie furmanką. I tak zostało do dziś. Koń na autostradzie to normalka. Angel

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 13 września 2019 16:00:54
Liczba wpisów: 2 243
[0,68% wszystkich postów / 0,58 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,493 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d