pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

empel

empel

Ostatnie 10 wpisów
Według raportu rocznego wartość księgowa na akcję to 37 gr, rok temu było to 11 gr. Czy ktoś ze Stockwatch mógłby przeanalizować raport?

Inwestycje i kredyty wiążą się z ryzykiem.
Żeby nie było - jestem zwykłym inwestorem, czasami wychodzę z zyskiem, czasami ze stratą.

W 2 dni właściciela zmieniło 10% akcji, komunikaty ze spółki wciąż pesymistyczne. Po rezygnacji członka zarządu wnioskuję, że Impera Capital opuściło pokład + zapewne część TFI/OFE.

Będziemy mieli niebawem zmianę nazwy firmy, na razie wiadomo, że prezes sprzedał swoje nienotowane akcje, część niestety zostawił, więc pewnie sprzeda je poprzez NC.

link do newsa

Walne zgromadzenie dotyczące zmiany właściciela we wtorek 30.09.

ZWZ info

Czy dziś jest ten dzień, kiedy zacznie się kolejna faza cyklu koniunkturalnego - "wszystkie rynki spadają" i gotówka królem? 2000 na SPX realne, piękny tytuł gazetowych jedynek.
Nas rynek oczywiście nie uczestniczył w hossie tak bardzo, ale spaść a jakże może.

Wygląda na to, że RGR realizuje się. R 10 zł G 13 zł, więc książkowy zasięg bardzo odległy (4 zł) i w krótkim czasie mało realny wg mnie.

WS Trust - spółka z o.o. założona 4 kwietnia tego roku, kupiła dziś część ZWG.
Wpis do KRS

Jest moc ;)

Wg tvn24 główny akcjonariusz ZWG zatrzymany w związku z aferą podsłuchową:

link

Genesis Energy nie prowadzi i nie prowadził działalności związanej z przejęciem Kolgard Oil, bo w międzyczasie Calatrava straciła płynność. Jedyne przychody jakie trafiały im się to windykacja należności po Divicomie.
Spółka pewnie będzie trwać nadal w hibernacji.

Do inwestowania małymi kwotami na dużych spółkach polecam etoro, minusem jest przelew walutowy na konto do Cypru, ale kolejny haircut w banku cypryjskim raczej nieszybko nastąpi.
Chętnym mogę wysłać zaproszenie na priv, wtedy chyba dodają 20$ ekstra.

Wszedłem na stronę XTB i nie mogę znaleźć tabeli opłat i prowizji do Sidomy (wciąż używanej do 30.06). Sprawdzałem tutaj.

Byłem u nich od 2010 bez większych problemów, ale sposób w jaki zmuszają mnie do zmiany warunków umowy doprowadził do mojej decyzji o przeprowadzce.

Czy któryś DM zwraca opłaty za transfer? DM BOŚ na pewno tak, o reszcie nie wiem.

Ciekaw jestem, jaki zły news dyskontujemy.

Po scaleniu spółka urosła już 30%. Narodzi się nowa tradycja - teraz wszyscy będą rzucać się na spółki po scaleniu akcji :)

"Usługi brokerskie powinny stale przynosić zyski, a zysk z jednorazowej sprzedaży akcji to tylko pokazanie braku zdolności do zarabiania na co dzień."

Akurat JDB co kwartał notuje zyski z usług brokerskich, więc jest to bezpodstawne co napisałeś.

Co do groszówki to też nie masz racji, bo spółka i tak jest na 2 fixach i nic tutaj nie zmieni się. Jakbyś chciał pogłębić wiedzę to tu jest artykuł pb o groszówkach.

To na pewno dobra wiadomość dla spółki, choć horyzont bardzo daleki:

biznes.onet.pl/jednorazowe-tor...

Dziś rekordowe obroty na walorze, zmienia się akcjonariat. Czyżby IDM opuszcza statek? Byłoby miło.

Owner, bo nie zapisałeś się w zapisach dodatkowych(bezgotówkowych) na akcje, to nie masz. Napisz do nich, dodrukują dla Ciebie kolejne parę sztuk ;)
Obecnie 01C stały się walorem o bardzo dużej zmienności. Kto źle kupi, ten może liczyć się z dużą stratą...

Trochę plotek o dzisiejszych propozycjach:
link

To chyba najlepsze podsumowanie:

Jeden z analityków uważa, że jeśli porówna się sytuację PBG i Polimeksu, to w pierwszej z firm powinno dojść do upadłości likwidacyjnej. – W Polimeksie z zarządu odwołane zostały osoby odpowiedzialne za kłopoty spółki. Zbadano ich przyczyny, a w firmie dużo zmieniło się na plus. W PBG sytuacja wygląda zaś odwrotnie – mówi.

Możliwa współpraca z GLOBAL ENERGY:
możliwość współpracy

Porozumienie zostało zawarte na okres do dnia 30 września 2013 roku z możliwością jego przedłużenia o jeden kwartał.

Zapomniany post, a ta formacja lubi dać solidnie zarobić.
Na tapecie spółka po reanimacji - dawna Victoria, obecny Cyberaton
Płyność znikoma, ale ORGR może tutaj być:
Wykres 01C - D1

bankrucik napisał(a):
to jest w ogóle paranoja że spółka po całorocznej walce o przetrwanie dopiero teraz wypowiada układ zbiorowy... widać, że tak naprawdę nie zaczeli jeszcze restrukturyzacji

Polimex w komunikacie prasowym poinformował, że od sierpnia 2012 r. zatrudnienie w spółce zostało ograniczone o 2,3 tys. osób i uzyskano w ten sposób 120 mln zł rocznych oszczędności.

link

Tak myślałem, że rząd zmusi PGE do inwestycji, mając na uwadze Polimex.

"PGE wchodząc na giełdę miała tę inwestycję w planach. Nowe bloki w Opolu są bardzo istotne, bo do 2020 roku będziemy wyłączać blisko 6,5 tys. MW, przede wszystkim ze źródeł węglowych, stąd w oparciu także o węgiel musi być podtrzymywany pewien potencjał" - powiedział wicepremier Piechociński w TVN CNBC.

Piechociński o rozbudowie Opola

Ciekawe, czy cena za N2 rozstrzygnie się do czasu zatwierdzenia przez KNF (tzn. czy kurs będzie nad 0.52):

Żaden wierzyciel Polimeksu nie chce wypowiedzieć umowy restrukturyzacyjnej

Łowimy - która z polskich spółek miała kapitał na Cyprze?

Czy ja dobrze pamiętam, że IDM "inwestował" przez wehikuły cypryjskie?

Cena emisyjna ustalona na 15 zł.

komunikat EBI

Dywidenda, której miało nie być:
www.sii.org.pl/6531/ochrona-pr...

Ciekawa historia, jedna z wielu smutnych historyjek z NC.

Zauważ, że już po dobrych wynikach spadali, zejście poniżej tegorocznych minimów jest wysoce prawdopodobne. PKO jest częścią Wig20, jest więc też częścią gry derywatami, a tam zyski są wysokie(w obie strony).

Paukmer, co sugerujesz? Bo to nie są pieniądze zarobione w działalności operacyjnej, która teraz ma zadyszkę.

A technicznie patrząc na wykres to straszy RGR.

Nawiązując do omówienia raportu za III kwartał, to wygląda na to, że pożyczone pieniądze i kwota z emisji akcji pojawiła się na koncie spółki, bo środki pieniężne wzrosły kwartalnie z 1.598.879 do 6.793.288 zł, czyli gotówki jest jakieś 12 gr na akcję. Raczej nie przeznaczą tego na dywidendę...

Wg mnie już od IPO ta spółka była, aby wyciągnąć kasę z ludzi i trzymam kciuki za tych co sądzą się.
Kara więzienia byłaby bardziej dotkliwa niż grzywna, z której mogą się wywinąć.

Będzie doniesienie do prokuratury na zarząd Inwazji PC

Dziś widzę informację o zawieszeniu notowań obligacji GNT0513, ktoś wie którego dnia normalnie przelewają odsetki?

Nie mogę znaleźć tej gry, zarówno w swoim samsungu(w sklepie) jak i pod linkiem z poprzedniej strony.
Już wykasowana?

Proponuję przeczytać list prezesa - upadłość układowa niebawem?tylko wygląda, że bez zastrzyku kapitału to nie ma sensu.
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Widac w koncu pozytywy w spolce - kwartal zakonczony zyskiem, wspolpraca z Team17.

Takie cos znalazlem, moze akcjonariuszy PBG zainteresuje:

http://nortus.pinger.pl/m/1342484

Z raportu:
"Gazeta internetowa wCzestochowie.pl utrzymuje pozycję lidera na rynku prasy lokalnej. Czasy jednak jakie nastały nie karzą myśleć optymistycznie jeśli chodzi o rynek reklamodawców lokalnych chętnych do reklamowania się w gazetach internetowych w związku z czym Zarząd podjął decyzję w omawianym kwartale o wydaniu gazety papierowej (tygodnika), gdzie zainteresowanie reklamodawców jest o wiele większe niż w gazecie internetowej. Zarząd jest przekonany, że te działania przełożą się na wynik finansowy Emitenta."

strata netto za ostatni kwartal:
-1038714,60 zl
Narastajaco to juz - 3 mln zl.
WK byla dla tej spolki z kosmosu, aktualna kapitalizacja tez nie oddaje dramatu wynikow i przyszlosci.

Trzeba byc naiwnym, ze wydanie papierowej gazety pomoze w czymkolwiek.

Sytuacja rozstrzyga się, obroty w ostatnich dniach ogromne, ważne aby 16 gr już nie puściło, bo zrobi się bardzo nieciekawie.

Bank Pocztowy wypowiedział kredyt Polskiemu Jadłu.

Polimex nadal bez pozytywów - NSA odroczył rozprawę w sprawie Elektrowni Opole do 2 października. Jutro i w piątek kolejne decyzje ważne dla spółki tym razem związane z Kozienicami.

Wzrost skłonności do ryzyka zaniósł AGT na widełki. Ciężko tą spółkę analizować poprzez analizę techniczną - zachowuje się trochę jak pijak i bardziej przypomina spółki z NC.

"Franczyza pozwoli nam czerpać korzyści finansowe z udostępnienia przedsiębiorcom nazwy i tzw. know-how - wiedzy i przyjętych przez nas norm prowadzenia sklepu. Dzięki temu będziemy mogli spłacić wierzycieli"

Więcej... wyborcza.biz/Firma/1,101618,12...

Tak sobie dumam - ile płacą za franczyzę i ile lat musieliby to robić aby spłacić wierzycieli?

Popatrzmy na indeks całego rynku - on mówi o wszystkich inwestorach na GPW - dziś luka hossy, która ma dużą szansę utrzymać się.

indeks_C

Moje kreski sprzed paru dni, ale widać że 54 gr w cenie zamknięcia było ważne:

szkic AT PXM

kliknij, aby powiększyć

Zarząd po spadku wartości akcji o 80% postanowił przedstawić propozycję skupu akcji:

NWZA

Ogłoszenie skupu obligacji to dodruk pieniędzy = impuls inflacyjny. Każdy impuls inflacyjny generuje wzrosty na giełdzie, ciężko tylko określić jego długość, jest zależny od kwoty przeznaczonej pod skup. Impulsy będą coraz słabsze, ale nie można ich nie brać pod uwagę.
Niemcy już pogodziły się ze skupem, już tylko warczą i szczerzą zęby, bo nie mogą zmienić nagle swojej linii polityki.
PKO i PKN wyszły z konsolidacji, już dyskontują ten fakt.
Jak nie będzie skupu obligacji to spadki będą gwałtowne - w czwartek będzie dobra sesja dla traderów, ale także dla inwestorów o dłuższym horyzoncie czasowym.

Dziś ważny dzień - jak zamkniemy się korzystnie to dam wykres.

szooler napisał(a):
Tutaj,żeby ruszyło to musi się wyklarować.Fakty.Emisja 39 mln akcji,kto objął,kiedy rozpoczynają inwestycję deweloperską.Bo póki co to Wbay się zamienia w fundusz inwestycyjny:mają pakiety akcji Assetusa,Rajdów 4x4,jak i IDM w akcjonariacie.Coś mnie ostatnio ten IDM prześladuje w akcjonariacie,gdzie jestem,tam i oni.Think Angel.
Może być dobrze,ale muszą być konkrety.

Podbitka i spore obroty pojawiły się - czyżby IDM wyszedł z "inwestycji"?
Wrociliśmy do poziomu z odbicia - to słabo wróży dalszym wzrostom...

W taki lakoniczny sposób Arabowie poinformowali, że wyrzucili 27,26% akcji w rynek.

"We would like to inform, that we have disposed all of the shares of AerFinance PLC between November 2011 and July 2012 due to unfavorable market conditions. As for today Abu Dhabi Dolphin III LTD does not have any shares of AerFinacne PLC"

info

A jak cena spadnie poniżej 40 gr to skup wstrzymany? Taka zachęta do zakupu poniżej 40 gr?

skup

mindek napisał(a):
empel napisał(a):
"Rabobank to Holendrzy więc będą uparci i będą chciceli upadłości "

Wątpliwej jakości analiza...

W ING holendrzy właśnie tak działają ze spółkami. Twarda windykacja, zero układów, bardzo rzadko zgadzają się na restrukturyzację, liczy się szybko.

Coś rynek waszych Holendrów nie boi się...

"Rabobank to Holendrzy więc będą uparci i będą chciceli upadłości "

Wątpliwej jakości analiza...

Spółki powiązane

Nie wiem czy to są wszystkie powiązane ...

Szukałem trochę w sieci o Falencie i okazało się, że IDM już w kwietniu bronił się przed wrogim przejęciem.

wrogi wróg

Pierwsza strona wyborcza.biz:
wywiad

Kto mu wierzy? Trzeba naprawdę być naiwnym.

Zainteresowałem się spółką, ze względu na powiązania z IDM, wchodzę na ich stronę, a tu:

kliknij, aby powiększyć

Wrzucam jako obrazek, bo może kiedyś zmienią ją. Czy nie ma obowiązku prowadzenia relacji inwestorskich na stronie?

Kto tu inwestuje lub chociażby gra?

O Sky Clubie pisała RP w maju - cytuję jedno tylko zdanie syndyka:

Wiele lat jestem syndykiem, likwidowałam już Selectours, ale jeszcze takiego prymitywnego zabiegu przeniesienia majątku na spółkę powiązaną kapitałowo nie widziałam. Działo się to w ostatnich tygodniach przed upadłością, w dodatku niektórzy wierzyciele byli faworyzowani – podsumowuje Joanna Opalińska. – Nie wykluczam skierowania wniosków do prokuratury.

całość artykułu

Porządków na NC ciąg dalszy:

zawieszenia spółek

Ciekawe kiedy dojdzie do wycofywania co poniektórych z obrotu...

Dodatkowo dziś NCindex notuje tegoroczne minimum i blisko minimów globalnych (optymalizacja dyskretna ;)).

Dodatkowo chyba jakiś bug programistyczny na ATtrader:

12:25 35,89 -0,97% Kurs indeksu osiągnął nowe minimum z 2147483647 sesji

AT trader

Indeksowi NC life science nie pomaga nawet notujący historyczne maxima Mabion:

MAB vs NC life science

Co ciekawe indeks całego rynku GPW zachowuje się jeszcze gorzej:

_C GPW vs NC

Scarry, ukradłeś mi mój pogląd ;) Choć http://www.pb.pl/2628582​,27625,fiscal-cliff-czym​-grozi">fiscal cliff może nie pomagać w końcówce roku.

Ciekawy punkt widzenia:

Jacobsen o Merkel

empel napisał(a):
Podoba mi się pierwsza wersja raportu ze zdaniem: "Brakuje mi tu zdania podsumującego całość oraz optymizmu na przyszłość, w perspektywie - np do końca roku"

I akcjonariuszom zabrakło optymizmu!

To cytat z 2010 roku, ostatnio widac, że brakuje akcjonariuszom optymizmu (pozostał niesmak po emisji serii D), ale wydaje się, że spółka jest obecnie niedowartościowana... Niedawno był raport za 2011, może ktoś z załogi SW pokusi się o analizę. Spółka wszakże jest rentowna, na NC nie jest to regułą...

Analiza techniczna BBZ, jesteśmy na wsparciu, dodatkowo blisko wyjścia z trójkąta.

kliknij, aby powiększyć

Dapi napisał(a):
Poranne tankowanie krótkich pozycji - na akcjach Bogdanki - w tej chwili - obrót KS stanowi 87 proc. całości obrotu spółki http://t.co/A1VCygcZ

Nie widziałem jeszcze czegoś takiego na GPW. KS jest bardzo wysoki od poniedziałku - rekordowo wysoki

Bieżaca KS tutaj www.attrader.pl/notowania/pl/k...

Krótka sprzedaż od początku istnienia była nieznacząca, z tego co wiem, to można było kupić sobie na krótko akcje od banków i nie pokazywać tego w owej tabelce. Stąd dziwi mnie, że robią to tak jawnie. Być może ostatnie wzrosty sponsoruje nam krótka sprzedaż...

Restrukturyzacji pozytywne efekty - czyli zapowiedz wyzszych zyskow przy tych samych przychodach:

wywiad PAP

Zacytuję blogera Trystero:
"Czy ktoś zwrócił uwagę, że sektor budowlany jest na krawędzi bo ma ujemne marże na budowie najdroższych autostrad w Europie?"

Bardzo ładnie to ujął...

Czekamy na ORGR - PLJ
Zapewne wchodzi fundusz albo inwestor.

PS. Już zdążyli go zepsuć... Ale wybicie na dużym obrocie mamy

Po roku przerwy - mocno zapomnianą spółką warto zainteresować się:

"Źródłem zysku ma być też notowany na NewConnect Genesis Energy z branży paliwowej i przetwórstwa odpadów. Fundusz ma 52 proc. akcji tego przedsiębiorstwa. – Instalacje do przerobu śmieci, które produkuje Genesis, cieszą się dużym zainteresowaniem. Liczę, że w tym roku spółka pozyska kilku klientów – mówi prezes. Oczekuje, że inwestorzy docenią szybką poprawę wyników spółki i jej kurs zacznie rosnąć. – Myślę, że w II półroczu 2013 r. będziemy mogli pomyśleć o zbyciu podmiotu."

Wywiad z Narkiewiczem

Calatrava wprowadziła swego czasu Kolgard akcjami po 50 gr. Żeby wyjść na prostą mają daleką drogę...

Nowy inwestor w firmie - wpłaca 30 mln do spółki:

raport

Tutaj sylwetka Janusz Andrzej Skopowski (’66):
www.ktokogo.pl/Janusz_Skopowsk...

Wywiad z prezesem Trakcji - trochę o Poldimie, siłą rzeczy też o DSS:

wywiad

Cytat:
Skąd takie problemy budowniczych autostrad? Dopiero co z hukiem upadł DSS pracujący na A2.

- Państwo stworzyło warunki do zabójczej wojny cenowej dla wykonawców. Najlepszym przykładem opłakanych skutków prowadzenia takiej polityki jest kontrakt na A2 dla chińskiego COVEC-u. Na każdym przetargu pojawiają się nowe firmy lub konsorcja, które chcą wejść na rynek, niemające odpowiednich mocy przerobowych, które dopiero po wygranej poszukują podwykonawców. Trywializując, chłop z furmanką może obecnie startować do budowy autostrady i ma szanse na wygraną, jeśli zaproponuje najniższą cenę. Zabezpieczenie finansowe interesów państwa polega na tym, aby budować jak najtaniej. Cel chwalebny, ale efekt jest taki, że kryterium najniższej ceny jest najważniejsze. Błędem jest dopuszczanie do przetargu każdego i przyjmowanie rażąco niskich cen. Na całym świecie buduje się drogi i mosty według zasad FIDIC. To opracowane przez międzynarodową federację inżynierów modele kontraktów. FIDIC zapewnia właściwą równowagę ryzyka między wykonawcą i zamawiającym. W kontraktach podpisywanych w Polsce wycina się z FIDIC prawie wszystkie elementy zabezpieczające wykonawców, w tym najważniejszą waloryzację cen materiałów. W rezultacie cena w kontrakcie jest ustalona sztywno i całe ryzyko wzrostu kosztów materiałów jest przerzucone na wykonawcę. Ten musi żyć nadzieją, że nie podrożeją.

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

W tej ciekawej,ale zapomnianej spółce będzie WZA o podziale zysku za zeszły rok - newconnect i dywidenda to rzadkie zjawisko :)

ZWZA

Skarb Państwa wyszedł z Hardexu, pytanie tylko po jakiej cenie...

komunikat

Hmm, znów zawieszenie kolejnego waloru na NC, to już plaga...

zawieszenie

Jak wskazał Zarząd Giełdy, podstawą podjętej decyzji było przekazanie informacji o wypowiedzeniu umowy ze skutkiem natychmiastowym przez Autoryzowanego Doradcę Spółki. Zgodnie z regulacjami NewConnect Emitent jeszcze przynajmniej do 12 maja 2012 roku musi współpracować z Autoryzowanym Doradcą, stąd decyzja Giełdy.

Niefortunnej passy DSS ciąg dalszy:

"O złej sytuacji w sprywatyzowanym rok temu KKSM mówi się od kilku miesięcy. Nowy właściciel, Dolnośląskie Surowce Skalne, który kupił kielecką firmę za 108 mln złotych niemal rok temu."

wyborcza.biz/biznes/1,100896,1...

Ja widzę, że Asus miał problemy z cenami twardych dysków w związku z powodzią. Dla mnie to żadne wytłumaczenie i szedłbym na początek do SII (lub pozew zbiorowy), a potem z ich pomocą do sądu. Dla mnie ewidentnie było to wyciąganie pieniędzy od poszukiwaczy pewnych inwestycji.

Podparłem się chociażby artykułami:

www.theverge.com/2011/11/1/252...

www.techspot.com/news/46128-fl...

Seagate nie miał zalanej fabryki, a WD miało przestój 1,5 miesiąca i przeniosło się z produkcją do hali zastępczej. Poza tym ceny dysków w Polsce wzrosły mocniej niż w USA, co mówi trochę o naszym rynku...

Czy dobrze rozumiem, że fundacja spekulowała akcjami Anti? Ktoś może zna temat?

www.parkiet.com/artykul/32,122...

Cytat:
Firma pod koniec lutego podała wyniki za cztery kwartały 2011 r. Na poziomie grupy wypracowała niespełna 43 mln zł przychodów (spadek o 18,2 proc.). Z kolei strata netto wyniosła 2,3 mln zł wobec 5,3 mln zł w 2010 r. Raport okresowy dostarcza też informacji na temat postępowań wszczętych przeciwko spółce, m.in. przez Fundację Św. Krzysztofa Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach i Cezarego Waczków o odszkodowanie i odkupienie akcji serii E.

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

Rok później ... emisja akcji serii N powoli dochodzi do skutku. Czyli od października 2010 do kwietnia-maja 2012. C
Spółka zaczyna restrukturyzację zadłużenia, ale wciąż bez jakichkolwiek przychodów i nakreślenia chociażby branży w jakiej będzie działać.
Mamy rozgrywających w spółce:
Piekut - posiada akcje imienne, ale jego wizja nieaktualna, chociażby z powodu powrotu spółki z Bydgoszczy do Warszawy,
Pereta - prawdopodobnie tylko dlatego został aby sprzedać poprzedni mało chwalebny produkt -> AOC.
Dmochowski - czyli właściciel Polskiego Jedwabiu i chyba w tym kierunku na razie spółka zmierza.

Połączenie z Agtes też już nieaktualne.

Ktoś jeszcze interesuje się tą spółką?

Tu lepszy kwiatek:
"Nasi partnerzy handlowi, w tym Asus czy Acer ograniczyli nam dostawy towarów co negatywnie odbiło się na obrotach. Banki nie chcą nam udzielać finansowania bo nie dysponujemy żadnym majątkiem – mówi prezes."

www.parkiet.com/artykul/7,1222...

I mamy zawieszenie notowań - spółka już na etapie IPO wyglądała podejrzanie - wystarczy przeczytać euforyczną reklamę -> www.stockwatch.pl/sponsoring/i...
Zawieszenie -> http://stooq.com/n/?f=588493

Mieszkam obok, więc doskonale wiem o czym mówię. Do stadionu daleko stąd.

To jest zaraz przy Saskiej, czyli ruchliwa ulica, a dookoła PRLowskie wieżowce. Widzę zresztą na stronie, że wszystkie mieszkania są po 9x00 zł, więc może uda im się sprzedać.
Było nie było, przychodzą ciężkie czasy dla małych podmiotów deweloperskich.

Mieszkania na ul. Saskiej w Warszawie oferują w cenach od 9300 do 13000 zł za mkw. Biorąc pod uwagę lokalizację, to będą mieli ogromne problemy ze sprzedażą.

Zgodnie z zapowiedziami z czasów IPO, w 2012 roku będzie emisja - i jest:
gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...
Dodatkowo formalna decyzja o zakupie działki pod fabrykę.

Emisja jest bez PP, więc raczej boją się o trend na giełdzie, albo udziałowcy nie chcą wchodzić w pełni wg udziałów.
Cena nieustalona, przypominam, że poprzednia emisja była po 12 zł.

Dla Mabionu zacznie się teraz najtrudniejsza część - wdrożenie leku na rynek.

Informacja dla wystraszonych:
http://stooq.com/n/?f=575647

Wiadomo,że rząd nie pozwoli sobie na przykrą niespodziankę i DSS ma parasol ochronny do czerwca.

Sponsorem dzisiejszych wzrostów był Mercurius:

„Wartość jednej akcji Mabion S.A. szacujemy na 14,98 zł – jako średnią wartość z wyceny metodami DCF i porównawczej wskaźnikowej na bazie scenariusza podstawowego dla działalności gospodarczej Mabion S.A., prognozowanego przez Mercurius Dom Maklerski.”

mdtrader napisał(a):
[quote=mdtrader][quote=mdtrader]

Nie mozna byc jednak slepym, interwencja na rynku swapowym pomogla w plynnosci,bo predzej czy pozniej(do 2 tygodni)jakis duzy bank oglosilby bankructwo. Caly czas wydaje mi sie ze Dexia moze miec spore problemy.

art. z Forbes

Juz kiedys byla mowa o problemach plynnosciowych francuskich bankow.

Po takim wzroscie jedno sesyjnym zawsze jest kac, pewnie bedzie realizacja zyskow i to dobry moment na zajecie pozycji. Jakby ktos nie zauwazyl to swieca ma 124 pkt, duzy obrot i nie jest pionowa - co to znaczy? Ktos kupowal. Duzo kupowal. LOP juz wczoraj sugerowal mi duza zmiane w najblizszym czasie.
Dlugoterminowo bedzie duzy kac, krotkoterminowo rajd sw. Mikolaja.

Scarry napisał(a):
dla mnie firma-śmieć to firma która traktuje niepoważnie swoich inwestorów, w końcu też wspólników. AerFinance trafia do tej kategorii tym ruchem raz na amen i dramatycznie traci na aktrakcyjności.

A już bronienie aroganckiego zachowania włascicieli przez mniejszościowego udziałowca, czyli przez Ciebie empel, że nas mogą de facto okradać z wartości naszych akcji to już kuriozum!

To mi przypomina syndrom sztokholmski.

Nie jestem udziałowcem, byłem tylko spekulantem. Taka zmienność jest też nie dla mnie. Makroekonomia nie nastraja mnie do bycia inwestorem.

Scarry napisał(a):
o kurcze... ale szkoda! Tak dobrze postrzegałem spółkę... że innowacyjna nietypowa działalność, że ambitni, zaangażowani właściciele, że to perspektywy ma spore. Na swoim wątku wskazywałem ją jako jedną z 4 najciekawszych spółek NC do inwestycji długoterminowej. A tu kolejna porażka po Remedisie... następna firma drukująca puste akcje ..ech :(:(

nie wiem czy to demoralizacja przez otoczenie polskiej banana-GPW mnóstwem śmieciowych firm-wyłudzaczy kasy na akcje, czy taki plan mieli od początku, ale firma w tym momencie straci bardzo w oczach inwestorów.

Emisja bez PP, kolejna śmieciowa firma. szkoda.

Poszli mocno na skróty, równie dobrze mogli bronić kursu bezpośrednio, wybrali tańsze rozwiązanie.
O wiele lepiej wyglądałby komunikat, że prezes kupuje akcje z giełdy.
Ale porównanie do śmieciowej firmy - z tym przesadziłeś.

Już wiadomo kto kupił - Hussein

empel napisał(a):

Na dniach raport o przekroczeniu w dół 5% zaangażowania.

Raczej nie miałem racji, bo większość udziałowców ma lockup do listopada.

Podaż zanikła, popyt powoli zdobywa coraz wyższe poziomy. Dojście do 60 gr zbudowałoby ładnego ORGR.

Na szybko z raportu rocznego zysk/akcje 0.55 gr i księgowo 1.1 zł na akcje. Stan na 30.04.11
Nadal nie wiadomo o co chodzi.

A tu trochę o 2 pasjonatach, twórcach firmy:
artykuł z gazety

Zakładam wątek, bo widać, że firma przeżyje. Wygrała proces z DB, inwestorzy zaufali jej i zyskała 1,47 mln z nowej emisji. Akcje serii K

Płynność, a właściwie jej brak może być tu kluczem. Ciężko spieniężyć udział nie zaniżając kursu.
Przy "historycznych" wskaźnikach są chyba najatrakcyjniejszą spółką, w poniedziałek może okazać się inaczej, choć jest wątpliwe, żeby okazał się drugim Prometem.
Dotacje nie są wliczane w aktywa, ale jest jeszcze 6,8 mln pozyskanych z IPO, co już robi spółkę atrakcyjną wskaźnikowo.

mdd napisał(a):
14.3 mln PLN dotacji dla spolki zaleznej

[quote]

Daje to juz razem 24 mln dotacji uzyskanych w ostatnich miesiacach przy obecnej kapitalizacji spolki rownej 8mln

komentarz chyba zbedny

Myślę, że tutaj przydałby się oficjalny komentarz zarządu, bo w obecnej chwili mamy kapitalizację
poniżej 3 mln zł.

Widać, że któryś z udziałowców sprzedaje swój udział. Pytanie dlaczego robi to przez giełdę, a nie znalazł chętnego na transakcję pakietową.
W poniedziałek raport - może on coś wyjaśni, co do przyczyn.
Na dniach raport o przekroczeniu w dół 5% zaangażowania.
Biedni Ci, którzy kupowali akcje w IPO po 2 zł...

Czy ktoś pokusi się o wycenę spółki po wczorajszych informacjach? Dla mnie to jedna wielka niewiadoma,a wzrosty są pod dyskonto jakiś super informacji, których jeszcze nie ma.

Podwyżkę VAT na 25% mamy już zapisaną w ustawę i wejdzie ona z "automatu" przy przekroczeniu progu deficytu. Potem jeszcze kotwica budżetowa przed nami - patrzcie na kurs euro - on mówi o naszej przyszłości. Mieliśmy długi czas korytarz 3,8 - 4,2 zł za euro, wybicie się z niego da mocny sygnał.

Z cyklu prima aprilis chyba:

www.rp.pl/artykul/703272-Czesk...

empel napisał(a):
Formacja podwójnego szczytu ?
Duże obroty na 1 szczycie i teraz na spadkach zaczyna generować duże obroty...

stooq.com/q/?s=dud&c=1y&am...

to takie ostrzeżenie dla akcjonariuszy, warto mieć to na uwadze przy dalszych spadkach.

Kto posłuchał tego wpisu z 17 lutego to zarobił, a nie stracił.

Frog napisał(a):
I myślisz że skup obligacji pomoże gospodarkom?
To by była kolejna dawka naroktyku dla narkomana na głodzie. Zdrowe wzrosty na giełdach wrócą, jak system się wyleczy. Nie mam nic przeciwko wzrostom, wręcz przeciwnie - jakoś mi z nimi po drodze. Ale spójrzmy na fakty. Gospodarka siada. Stymulusy dadzą kapitał bankom na dalsze spekulacje na towarach, ale państwa długów dzięki temu nie spłacą.

Mamy inny horyzont czasowy na myśli.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 16 października 2017 16:46:22
Liczba wpisów: 242
[0,06% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,256 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,18% +31 835,24 zł 51 835,24 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło