pixelg
Analiza fundamentalna ...czym jest ...jak sie to robi? - Analiza fundamentalna - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Analiza fundamentalna ...czym jest ...jak sie to robi?

kszyrztow
0
Wpisów: 66
Wysłane: 21 grudnia 2013 19:50:34
Witam Forumowiczów
Od czasu do czasu zaglądam na giełdę kupuje sprzedaje przeważnie z zyskiem ale czasem z niepotrzebną stratą a najlepiej to oglądam się na dywidendowe spółki żeby zbyt wiele nie myśleć zbytnio głowy sobie nie łamać. Stąd też moje pytanie czym jest wspomniana Analiza Fundamentalna czy niedzielny giełdowicz taki jak ja może ją wykorzystać a jeśli tak to w jaki sposób to robić?

Wojetek
114
Wpisów: 5 265
Wysłane: 22 grudnia 2013 11:51:08
Cytat:
Stąd też moje pytanie czym jest wspomniana Analiza Fundamentalna czy niedzielny giełdowicz taki jak ja może ją wykorzystać a jeśli tak to w jaki sposób to robić?

pl.wikipedia.org/wiki/Analiza_...

Literatura w linku (czyt. np Ritchie), na forum sporo też znajdziesz innej literatury dot. AF.

Czy niedzielny giełdowicz może wykorzystywać AF ? Jeśli się jej nauczy i poświęci jej sporo czasu, zbierze doświadczenie to pewnie. Bez dużej ilości włożonej pracy i czasu efektów nie będzie (podobnie jak wszędzie).
Edytowany: 22 grudnia 2013 11:53

Szutnik
84
Wpisów: 1 785
Wysłane: 22 grudnia 2013 14:50:40
kszyrztow napisał(a):
Witam Forumowiczów
Od czasu do czasu zaglądam na giełdę kupuje sprzedaje przeważnie z zyskiem ale czasem z niepotrzebną stratą a najlepiej to oglądam się na dywidendowe spółki żeby zbyt wiele nie myśleć zbytnio głowy sobie nie łamać. Stąd też moje pytanie czym jest wspomniana Analiza Fundamentalna czy niedzielny giełdowicz taki jak ja może ją wykorzystać a jeśli tak to w jaki sposób to robić?

Niestety na rynku nie da się zarabiać bez dużego wkładu pracy własnej. Obojętne, czy to analiza fundamentalna czy techniczna - "kto nie pracuje, ten nie je".
Przykra sprawa, ale obiadów za darmo nie maAngel
To tylko w filmach facet po tygodniu jest ekspertem od rynku akcji, albo jak w "Nieoczekiwanej zamianie miejsc", żebrak po miesiącu może zostać super traderem....
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

kasztan
0
Wpisów: 204
Wysłane: 22 grudnia 2013 15:58:05
Sama prawda. Czasem się mówi, że ktoś ma „jakiś dar” do wyczuwania rynku i może faktycznie pewien odsetek takich inwestorów się znajdzie. Jest wtedy łatwiej na starcie. Ale robiąc krok dalej, w analizę fundamentalną lub techniczną, potrzeba sporego poświęcenia i zainteresowania. Inaczej to nie ma sensu.

Jak się uczyć? Najlepiej od razu otworzyć raport i krok po kroku analizować, liczyć procenty, robić notatki i kombinować, a to czego się nie wie lub nie rozumie, sprawdzać w książkach lub szukać podpowiedzi gdziekolwiek.

Jeden z dobrych traderów zapytany przez Jack’a Schwagera o jego podejście do inwestowania odpowiedział tak: „Zanim zacząłem poważnie inwestować, przez cztery lata analizowałem rynek. Po dosłownie tysiącach godzin przegryzania się przez wykresy, analizowania najstarszych danych, do jakich mogłem dotrzeć, zacząłem wychwytywać pewne formacje, które później stały się podstawą moich metod inwestycyjnych”.
Co prawda, mówił o AT, ale to samo odnosi się do analizy fundamentalnej.

erbe
0
Wpisów: 120
Wysłane: 16 grudnia 2014 23:50:53
I tych tysięcy godzin zabrakło mi przy opcjach binarnych, ale koniec końców, dzięki bonusom, straciłem jedynie 2,5 zł, a darmowych kont demo nie ma :(
Edytowany: 16 grudnia 2014 23:51

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 300
Wysłane: 17 grudnia 2014 01:49:37
No niestety: stara, dobra i bezlitosna reguła 10'000 godzin (słownie: dziesięciu tysięcy).

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość