Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kasztan

kasztan

Ostatnie 10 wpisów
Krupier wziął żetony. Proszę nie odchodzić od stolików, gramy dalej.

A to opracowanie akurat już mam;)

@Watchdog

Mógłbyś kiedyś pomyśleć nad wydaniem z anty_teresą książki o AF z logo SW. Popyt byłby na to.

puber napisał(a):

Jak wyglądał wasz początek?

Chciałbym Ci napisać, że jak wpłacisz na depozyt 10K to będziesz sobie sukcesywnie zarabiał. Sam chciałbym sobie też tak napisać;)

Inwestowałem na forexie od 2006 roku, zaczynałem na Oandzie, stare dzieje. Niektóre bitwy wygrywałem i nawet coś tam wypłacałem, ale ostatecznie i tak rynek ze mną wygrywa, tzn. rozkładając to w czasie, wpłacałem więcej niż wyciągałem z forexu. Gdyby nie giełda i akcje byłbym na stracie.

Absolutnie nie chcę Cię zniechęcać, to tylko moja historia. Wpłać sobie mniejszą kwotę (szkoda tych 10k od razu) i pootwieraj troszkę pozycji, zrób sobie rozeznanie, wejdź do kasyna i porozglądaj się.
Dlaczego wracam czasem na forex? Bo ciągnie wilka do lasu, jeśli raz wejdziesz w świat inwestowania (nie mam tu n myśli tylko forexu), to on Cie już nie wypuści. O tym mogę Cie zapewnić;)

Jest okres urlopowy, gdybyś znalazł chwilkę czasu, polecam Ci książkę do czytania: www.maklerska.pl/przeciw-bogom...
Ona nie jest o forexie, ale masz słowo, że czytając ją, będziesz krążył wokół rynku i 10k, które chcesz zainwestować:)

825 mln zł. Czarnecki zrobił majstersztyk.

Raporty o wynikach spółek lubię czytać. Czas poświęcony na analizę nie przekładał się jednak na sukcesy. Nie wychodziłem na plus i ponosiłem straty. Najważniejsze to zrozumieć przyczynę niepowodzeń. Z perspektywy czasu wiem, że w moim przypadku był to brak strategii i planu oraz przejmowanie się codziennymi zmianami kursu.

Z kolei wypowiedź o "mędrkujących guru" nie odnosiła się do wiedzy autorów książek czy analityków, lecz zastosowania przekazu w praktyce. Chodzi mi o to, że inwestowanie to połączenie wiedzy i sztuki. Tego drugiego elementu nie nauczy nawet sam A. Damodaran. Sztuka inwestowania wykształca się z czasem sama. Niektórzy nazywają to "czuciem rynku". Jednym przychodzi to łatwiej (powiedzmy, że taki mają dar), dla innych to nauka w pocie czoła.

Mimo wszystko, jeśli miałbym zaproponować książkę, to polecam przeczytać i przeanalizować "Sztukę wyboru akcji", Richard Koch. www.maklerska.pl/sztuka-wyboru...

Wypowiem się z punktu widzenia samouka a nie kariery zawodowej związanej rynkami finansowymi. Na tym się nie znam, bo jestem z innej branży. Giełda to moje prywatne zainteresowanie.

Uważam, że dobrą metodą jest ta „na żywca”, czyli jeżeli wybierasz analizę techniczną, to obserwowanie wykresów, stawianie pytań i samodzielne poszukiwanie odpowiedzi. Sam musisz dociekać, bo tak najłatwiej zapamiętywać i uczyć się. Takie podejście da ci więcej niż tuzin szkoleń razem wziętych z wyselekcjonowanymi wykresami i regułkami. W książkach wszystko jest poukładane, pięknie napisane, wykresy jak malowane i wszystko można zrozumieć.

Rzeczywistość wita cię, kiedy sam otwierasz wykres z notowaniami i widzisz jego pustą prawą stronę, a na koncie maklerskim masz zdeponowane swoje zarobione pieniądze. I już nie jest tak pięknie i klarownie, jak w książce. Absolutnie nie zniechęcam do czytania, wręcz przeciwnie;) Mówię tylko obrazowo, że najlepiej obserwować wykresy do znudzenia, analizować krok po kroku, wyszukiwać formacje i układy, jakieś prawidłowości, zadawać pytania, kreślić, robić notatki i im więcej na początku nie zrozumiesz, tym więcej będziesz później wiedział. Jak mawiał pewien mądry wykładowca – uczcie, ile dacie radę, zrozumienie przyjdzie z czasem.

Z analizą fundamentalną jest podobnie, zamiast stosu książek i mędrkujących guru, do ręki sprawozdania finansowe, ustawę o rachunkowości i MSSF. Na początku jest ból, ale to dobrze, to znaczy, że metoda działa;) Jeśli pokonasz początkowe zniechęcenie (bo ono jest tak pewne, jak strata na giełdzie), dalej już sobie poradzisz.

To stanowisko laicko-dyletanckie, bo jeśli bardziej zależy ci na karierze w tej branży, to musi się wypowiedzieć jakiś zawodowiec:)

Teraz byłby dobry moment na wejście. Spadki choć dziś spore, to jednak jest to tylko typowa korekta. To niezdecydowanie powinno zniknąć jeśli rynek dostanie jutro zielone światło od FOMC.

flesz napisał(a):
ELEMENTAL

Zastanawiam się ponownie nad sytuacją techniczną tej spółki. Po ostatnich reakcjach kursu w ok. 4,20 (podażowe cienie) zaczynałem brać pod uwagę, że to pułapka hossy, ale wczorajsza świeca na nieco większym wolumenie znowu dała do myślenia i chyba wzrostowy impuls nie został zanegowany. Jest szansa, że nie wrócimy do konsolidacji, bo popyt ewidentnie zareagował.

Nawet można powiedzieć, że utworzyła się taka koślawa formacja flagi (potwierdzona spadkiem wolumenu). Wskaźniki zachęcają nadal, akumulacja trwa.

Jak to oceniacie? Można by to rogrywać chyba na 2 sposoby. Zlecenie oczekujące ponad oporem 4,24 z agresywnym SL na 4,09 lub jeszcze bardziej ryzykowne wejście zanim dojdzie do wybicia z SL pod SMA 30, czyli gdzieś powiedzmy ok. 3,90.

Z kolei z Eurocashem miałeś nosa. Wygląda to bardzo ciekawie. A dzisiejszy wolumen (najwyższy od miesiąca) tylko potwierdza, że układ ORGR zaczyna się realizować.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 4 czerwca 2018 19:40:45
Liczba wpisów: 204
[0,06% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,351 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d