Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

erbe

erbe

Ostatnie 10 wpisów
Witam,

Nie chcę tworzyć specyficznego wątku tylko dla mojego pytania. W związku z tym postanowiłem założyć temat, w którym można byłoby komentować i opisywać formacje wykresów w obecnej chwili. Krótka analiza forum nie wykazała, żeby taki temat powstał wcześniej.

Zaczynamy:
Otóż ponieważ jestem inwestorem pasywnym i inwestuje m.in. w fundusze indeksowe często patrzę na podstawowe wskaźniki jak P/E czy P/BV.
I porównałem teraz mwig40 do jego PE i wyszedł taki wykres (celowo na google drive, bo imageshack nie jest stabilnym źródłem):

drive.google.com/file/d/1z8XSJ...

Jak wytłumaczyć takie przecięcie w 2016 roku. Ceny rosną, a wskaźnik ulega zmniejszeniu, czyli zyski muszą spadać lub są w miarę stabilne (trzeba by było sprawdzić). Z drugiej strony nasze PKB stale rośnie, i zgodnie z danymi NBP widać znaczące ożywienie inwestycji głównie publicznych. (Raport i inflacji - Marzec, s.19; www.nbp.pl/home.aspx?f=/polity...). Niestety GUS jeszcze nie podał informacji odnośnie nakładów inwestycyjnych za 2017 rok.

Obecnie wskaźnik P/E sektora średnich przedsiębiorstw jest dla mnie zbyt wysoki, pytanie kiedy zyski pociągną ceny za sobą.

czemu kurs stoi? tak samo widzę jest z Fasing'iem i jest ta sama data?

Ok, dzieki. Znalalazlem swoj blad w rozumowaniu co do ROA.

Co mówi wskaźnik zysk netto/wartość księgowa zakładając ze wartość księgowa są to aktywa pomniejszone o wartości niematerialne i prawne. Na amerykańskich www znalazłem wyjaśnienie, że to ROE. (Na moje oko to ROA materialne.). Jak to jest? Drugi wskaźnik to zn/sprzedaż.

Ps. Czy stockwatch myśli o dostosowaniu forum na urządzenia mobilne. Komunikat ciasteczek nie chcę się wyłączyć na Asus Zenfone 5 Android z przeglądarką Uc browser. Edition: Udało się wyłączyć podczas przeglądania forum. Forum da się przegladac jest responsywne, nie ma tego podczas pisania.

Hej, czy na prawdę firmy w USA płacą dywidendę raz na kwartał, 4x w roku? Link do przykładowej spółki www.nasdaq.com/symbol/spw/divi... ?

Co do WK dlatego napisałem Rzeczowe WK - tj. po wykluczeniu WNiP, a o ile pamięć mnie nie myli to przejęcia są również w WNiP pod pozycją Wartość firmy?

Rzeczywiście masz rację co do Current Ratio, więc może warto Aktywa Obrotowe > Z. ogółem?

Czy to co mówisz o ROE w 100% pokrywa się z praktyką? Czyli co, nie brać ROE pod uwagę? Czy nie będę wtedy brał samych szrotów jeżeli ROE < 10%. Jak sprawdzić niegotówkowe zyski? Dopisać do bezpieczeństwa dodatnie przepływy operacyjne? Właściwe nie widziałem w książkach wzmianek o ROE w ocenie stabilności, raczej o EPSach tylko. Jak rozwiązać ten problem?

I tych tysięcy godzin zabrakło mi przy opcjach binarnych, ale koniec końców, dzięki bonusom, straciłem jedynie 2,5 zł, a darmowych kont demo nie ma :(

Cóż, mogę tylko napisać OK :)

A czemu pomijacie oprocentowanie lokat a myślicie o obligacjach SP? O ile mi wiadomo, jest to stopa bez ryzyka ze względu że BFG, KNF i inne instytucje czuwają? Tak z zajęć z oceny efektywności inwestycji kojarzę, że braliśmy lokaty, ale może chodziło o ułatwienie..

Grecja pokazała, że obligacje SP nie są tak wolne od tego ryzyka :)

Witaj, jakie wskaźniki chcesz przeliczyć? Bo jeżeli są to podstawowe typu C/Z, C/WK, ROE to czy jest sens jeżeli wszędzie jest to na Internecie? Najważniejsze to umieć je zastosować, umieć interpretować. Jeżeli jesteś nowy w AF to radziłbym CI raczej wypożyczyć książkę odnośnie czytania sprawozdań, zobaczenia czym charakteryzuje się Bilans, czym Rachunek Zysków i Strat i jak czytać Przepływy Pieniężne (zawsze to ignorowałem, ale jak poznałem o co chodzi to na prawdę daje on dużo informacji, choć właściwe wystarczy mi analiza 8 przypadków, które znajdziesz na Wikipedii).

Na marginesie patrząc na to co napisałeś odnośnie C/Z, to ty liczysz C/ZO (do zysku operacyjnego) czy zwykły C/Z czyli do Zysku netto.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 30 kwietnia 2018 09:09:54
Liczba wpisów: 120
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,378 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d