esport - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

esport

Biznesmeister
Wpisów: 2
Wysłane: 14 kwietnia 2015 11:55:37
Co myślicie o inwestycji w rynek sportów elektronicznych?

irfy
Wpisów: 1 143
Wysłane: 14 kwietnia 2015 17:15:09
Myślimy, że nie wiemy jak toto ugryźć :) Co to znaczy "inwestycja w rynek sportów elektronicznych"? Akcje fabryki myszek dla graczy? Albo innych akcesoriów? A może inwestycja w jakiś "zespół graczy"? Jak widać na przykładzie Korei Południowej i działającej tam "Akademii Starcrafta" zainteresowanie sportami elektronicznymi może być całkiem duże, problem polega jedynie na tym, że z punktu widzenia małego i średniego inwestora indywidualnego jest to nisza raczej zamknięta.

Nie ma tu niczego, co dałoby się wyprodukować ani żadnej usługi, którą można by udostępniać. Jeśli nie liczyć wspomnianych już akcesoriów. Ta branża może być ewentualnie atrakcyjna dla jakichs większych firmowych sponsorów, którzy obkleją swoimi banerami zawody albo kogoś w rodzaju "promotorów bokserskich", którzy mogą zawierać z poszczególnymi graczami coś w rodzaju kontraktów. Taki gracz reprezentowałby wtedy stajnię określonego promotora. Nadal jednak nie ma to nic wspólnego z giełdą.

Jeśli jednak masz jakieś pomysły, możesz śmiało je tu przedstawić :)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

jbravo
Wpisów: 31
Wysłane: 22 kwietnia 2015 09:31:04
pierwsze co mi sie nasunęło na mysl to oczywscie platformy transmitujace wydarzenia esportowe - z tego co sie orientuje przoduje tutaj "twitch" transmitujacy praktycznie wszystkie dostepne obecnie gry/wydarzenia. sam korzystam z apki na androida i jestem bardzo zadowolony z jakosci uslug. Ostatnio pojawily sie reklamy 30s przed rozpoczęciem transmisji, wiec sadze ze zaczna powoli robic na tym konkretne pieniadze.
czy mozna zainwestowac w ta konkretna firme? nie mam pojecia ale branza (transmisja wydarzen) jako taka (jesli sie pojawi mozliwosci inwestowania) moze byc interesujacym pomyslem.
pozdrawiam

a_nia
Wpisów: 4
Wysłane: 19 maja 2015 13:34:36
Biznesmeitser ma na myśli chyba wirtualne rozgrywki sportowe (są różne ligi piłkarskie itp).

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 20 maja 2015 09:08:47
Biznesmeister napisał(a):
Co myślicie o inwestycji w rynek sportów elektronicznych?

Jakie instrumenty masz na myśli?

ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 21 maja 2015 17:45:00
Chodzi CI o stworzenie platformy takiej jak twitch.tv ? - nie wiem czy nie za późno.

Zarabianie kasy na:
- transmisji wydarzeń VOD,
- transmisji użytkowników serwisu,
- transmisji live unboxingów, testów sprzętu, oprogramowania,
- programach/umowach partnerskich (umowy z producentami INTEL, ASUS, itp.),
- organizacji Eventów e-sportowych, (marketing, bilety, )
- sprzedaży powierzchni reklamowych na ekranie/stronie/ oraz fizycznie na evencie ulotki/połykacze/flagi/stoiska etc.
- sprzedaż na eventach/e-sklepie, koszulki, kubki, smyczki, firmowe, suple - tak są suple dla graczy, książki, gierki fizyczne komputerowe/planszowe, figurki, itp.

Marki własne sprzętu hardware - nie ma szans.

Jeśli już transmisja to dlaczego tylko gry ? Jak jest już oprogramowanie i zaplecze można transmitować 'wszystko' - kilka portali/kanałów tematycznych.

Pomysł dobry tylko potrzeba sporo kapitału. I czasu aby wypromować markę i zbudować społeczność.

Wyłożysz kasę na start minimum 30 000 zł (Biznes plan,rejestracja spółki,kieszonkowe, zakup sprzętu podstawowego) ?
Jak tak to można/możesz szukać inwestorów i sprzedawać udziały (potrzeba kilkaset tyś zł, kilku profesjonalnych pracowników, sprzęt, reklama, wyjazdy na spotkania z inwestorami, partnerami kupa roboty na początku i sporo sprzętu na obsługę eventów (dużo idzie wypożyczyć od partnerów, ale musisz mieć 'coś' swojego), partnerów (hurtownie, sklepy, producenci gier) oraz ludzi na zlecenie do pracy (dużo przy portalach które chciałem kupić siedziało 20-30 adminów wpisy,komentarze,forum, grają w większości młodzi więc spamu, hate-u jest dużo, tych darmowych pracowników musi ktoś pilnować bo wywiną Ci numer i popłyniesz/zły PR) za parę stów/mc - stan kilka lat wstecz portal o grach - (admini, moderatorzy,redaktorzy,).

Myślałem o tym 6+ lat temu - chciałem kupić kilka działających serwisów o tematyce gier (mieli własną TV transmisje na żywo były prawie uruchomione długo przed Twitch- ale nikt w końcu nie zdecydował się na sprzedaż - szkoda bo wszyscy zbankrutowali.

Mam nadzieje, że w miarę czytelnie.

ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 21 maja 2015 17:56:29
PS. Na twitch.tv ludzie/użytkownicy próbują zarabiać pieniądze dlatego, że próg wejścia jest niski można robić to z domu i bardzo fajna robota w sumie. Ludzie malują figurki, uczą kodować, malują, robią audycje, itp.

Takie zajęcia są bardzo niszowe ale można płacić takim ludziom parę stów co miesiąc aby przyciągali na portal ludzi.

Z kapitałem, można wynająć dom i zrobić studia nagrań dla takich ludzi, na początku za darmo i im dopłacać a później jak się to rozwinie to niech oni płacą za lokal, % zysku za wypromowanie - konkretna umowa :)

Opcji jest wiele tylko kasa na start.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość