pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ChiefMike

ChiefMike

Ostatnie 10 wpisów
Warto dobrać w tej cenie ? Siedzę na tej Spółce już od dawna, ale pomimo otrzymanych dywidend niestety jestem na minusie po tych ostatnich gwałtownych spadkach.puke_l Traktuje tą inwestycje jako długo terminową.Angel

@Dolarman Dokładnie masz racje sposobów legalnych, półlegalnych jest więcej.

Każdy chce sprzedać, każdy chce żyć, kapitalizm każdy ciągnie w swoją stronę zero zasad i świętości - komuna miała większy szacunek do człowieka.

Oczywiście Firmy oficjalnie walczą z łapówkami - szkoda, że na najniższych szczeblach i za mały prezent za kilka złotych wywalają z firmy - a zarząd i management zazwyczaj płaci komu tylko może aby sprzedać towar - wycieczki, spotkania biznesowe, szkolenia zagranicą, imprezy, dziewczynki, koks, za grube Dziesiątki Tysięcy Euro. Shame on you Shame on you Shame on you A na zatrudnienie szeregowych pracowników księgowych, handlowców, informatyków kasy nie ma a ta pensja to koszt zazwyczaj jednej imprezy biznesowej.

Sami też przyjmują co się da. Tak niestety wygląda Biznes w PL i pewnie na świecie.

Banki oszukują. Producenci samochodów oszukują. Producenci żywności myślisz, że nie oszukują ? Pryskają dają chemie i maja w nosie Twoje zdrowie i życie - sami kupują sprawdzone Eco.
Większość kombinuje bo... bo po prostu uczciwie nie zarobisz, konkurencja i wysokie podatki, i najważniejsze społeczeństwo głupie i biedne z kim pohandlujesz ?

W PL przecież roboty za najniższą krajową nie dostaniesz bez pleców.d'oh! d'oh! d'oh!

Wszyscy w "tym" biorą udział. Spożywka, Elektronika, nie ważne.

Ci bardziej bojący po prostu fakturują usługę marketingową czy promocyjną - i kupują lepszą półkę w sklepie nie płacisz wywalają Cię na najniższą półkę albo w ogóle z marketu na pysk. d'oh!
Albo wymyślają akcje promocyjne, (jest tego wiele szkoda wymieniać) podpisują dodatkowe umowy o współpracy marketingowej itp. i wszystko jest fakturowane.

Takie czasy każdy chce sprzedać. Dzisiaj wyprodukować jest stosunkowo łatwo tylko kto to ma kupić jak rynki zapchane ?

Dziwić to może jedynie osoby które nic w życiu nie robiły i nigdzie nie pracowały.

@lesgs Widzisz, zarząd nie potrafił pomyśleć i nie wymyślił tego, że trzeba wsiąść dotacje na inną Sp zoo tylko postawili wszystko na jedną kartę.

Myślisz, że pomyśleli co się stanie z kursem Akcji jak im się nie uda ?

Myśleli, że wszystko będzie okej i nie zakładali porażki a Grali All In - bardzo duży błąd.Shame on you Shame on you Shame on you

Zawieszenie nawet na 1-2 tygodnie było by bardzo dobrym posunięciem.

Ktoś jednak te Akcje kupował w tym tygodniu - zazwyczaj obrót po kilka tysięcy zł / dzień - a w tym tygodniu 1-2-2,5 mln, czy nie jest tak, że ktoś zauważył dobrą Spółkę w okazyjnej cenie ?

Ile są warte ich Budynki, Patenty itp. ?

Jeśli Spółka upadnie to co odzyskają Akcjonariusze ?

Czy PARP czasem nie stwierdził, że nie ma sensu finansować dalej tego Biznesu nawet jeśli stracą kasę ?

Czy Akcjonariusze mogą pozwać nie kompetentny zarząd za działanie na szkodę spółki i Akcjonariuszy ?

Otworzyło się -75% tylko dlatego, że dzień wcześniej spłynęło bardzo dużo zleceń sprzedaży.

Jeszcze przyznam się bez Bicia takich ruchów gwałtownych nie widziałem. Spadki czy Wzrosty są raczej bardziej "płynne".

Kierunek nie ma znaczenia dla mnie. I nie lamentuje.

Jeśli Aktywo jest Toksyczne to tym bardziej Handel nim powinien być zawieszony - kto to skupuje Janosik ? Fundusz Wsparcia Inwestorów ?

Znów straci nie (do)poinformowana ulica.

Mi nie szkoda, jeśli Zarząd był na tyle głupi, że:

- Dotacji nie brał na osobną Spółkę Zoo,
- Nie zabezpieczył pieniędzy na Bieżącą działalność Spółki bo nie wie nic o kosztach stałych,
- Posiadając pieniądze, dotacje z EU, pieniądze inwestorów, nie potrafił zrealizować inwestycji

To mi ich wcale nie szkoda. Kompletni Partacze i Amatorzy.

@ anty_teresa Od kiedy Giełda to Poker ? W Pokerze widzę z kim gram widzę jak kto się zachowuje, wszyscy zaczynają z takim samym kapitałem. Wszyscy podejmują decyzje o te same dane (wspólne) i każdy widzi co ma na ręce. I wszyscy znają zasady Gry od początku.

Na Giełdzie każdy ma inny portfel, ludzie podejmują decyzje w oparciu o nierówny dostęp do informacji (są równi i równiejsi - mają przewagę). Często ludzie nie wiedzą nic o branży nie mówiąc o Spółce. Na Giełdzie czekasz czasem na odpowiedz - czy to zła czy dobra inwestycja kilka lat w Pokerze kilka minut.

Powoli skłaniam się ku temu, że w Pokerze ryzyko mniejsze, niż na Giełdzie.

Jak możesz porównywać Pokera i Giełdę ?

Toksyczne Akcje ? To dlaczego ludzie kupują je na wyścigi ?

Zawsze obrót po 10-30 000 zł, a przez ostatnie dwa dni obroty w milionach ?

Toksyczne Aktywo ? Kto do tego dopuścił ? Prezes i Zarząd nie potrafią ogarnąć inwestycji i dotacji ? - niech sprzątają ulicę a nie biorą się za Biznes.

Taki spread w jeden dzień ? Otwarcie -75%. Podczas sesji zmiana 100%.

To jest moim zdaniem manipulacja.

Po co blokować bo Zwykły Kowalski nie uciekał z GPW.

Chiny jakoś mogą zablokować giełdę a w PL czy w USA się nie da ?

Co to za Spółki tak zanurkowały w USA w 2010r ?

-75% Dzisiaj na Sesji kto dopuszcza do takich spadków ? d'oh! d'oh! d'oh!

Cena Akcji spada, zainteresowania brak, dodatkowo same negatywne komunikaty.

A to Brazylia,

a to Azbest,

Ilość Roszczeń Związanych z Azbestem wniesionych przeciwko SWC wynosi 409, z czego 124 zostało oddalonych, 31 zakończyło się zawarciem ugody z LMI na
łączną kwotę 3 mln USD, a w wypadku 252 aktualnie trwa proces weryfikacji lub prowadzone są negocjacje warunków ewentualnej ugody z poszkodowanymi stronami.

czy ktokolwiek zamówił Piec do Grafenu ?

Czy Spółka zmierza w otchłań ? Czy jest jakaś szansa na to że sytuacja się poprawi ?

Czy Spółkę uda się uratować ? Jak myślicie ?

Dzisiaj notowania zostały zawieszone. Rośnie liczba osób które chcą sprzedać a kupujących nie przybywa.

Bardzo tutaj cicho. Kapitalizacja bardzo nisko. Produkt pierwszej potrzeby.

Co myślicie o Spółce ?

100 mln przychodu i lecą na stracie ? Shame on you

Kod:
mod: usunięto część wpisu nawiązującą do usuniętej części poprzedniego postu

Nic nie pozostaje tylko czekanie. Ja nie mam wiedzy medycznej dlatego bardzo długo się zastanawiałem nad tą Spółką wydawało mi się, że to HOAX.
Powiem szczerze że do dzisiaj jestem nie do końca przekonany na 100% - zobaczę uwierzę.
Bardzo mi się nie podobało to ,że od lat Spółka nie ma wyprodukowała gotowego urządzenia.
Czekamy.thumbright

dreamer napisał(a):
Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą w kwestii pojedynczej ceny za akcję. Na miejscu prezesa nie ingerowałbym się w to. A nawet zabroniłbym scalenie akcji. Jeżeli zarządu zależy na tym, żeby akcję były notowane na rynku to niech bez resplitów spróbuje podnieść cenę. Sporo inwestorów tylko i interesuje się walorami, na których można zyskać, a ryzyko straty minimalne, mam tu na myśli spółki groszowe.

Ryzyko straty raczej Maksymalnie/ nieskończenie wielkie.

Jeśli było by małe Akcje Spółki kosztowały by np. 100 zł.

Zarabiać 100% kupując po 1 grosz a sprzedając po 2 grosze można na kontach demo gdzie zawsze występuje druga strona transakcji.

bobart napisał(a):
te wpisy "leszczynka" " brasterek" itp. sa tak samo infantylne jak AT w tym przypadku i wlasnie ta leszczynka ktora do dzisiaj czeka na osiagniecie ceny kupna z IPO po 40% stratach I kto jest tu leszczynka? smiechu warte.Strzezcie sie takich od siedmiu bolesci analitykow.
to tak jakby oglosili komunikat ,ze blache i farbe juz na karoserie maja ,tylko jeszcze brak silnika ale to pecha ,bo jagieloka wymyslila( wymyslila tez takiego jednego dra.,ktorego sie teraz wstydzi) teraz juz wzor na sprawdzanie pracy silnika, ktorego jeszcze nie ma ale co tam no mamy zamiar samochod nawet w usa sprzedac, tylko nie wiemy czy go przez granice przepuszcza..no ale co tam pogadamy z jakims GM i juz sie zachwyca, no ale zeby bylo na przejazd to dodrukujemy troche papiera, no i wyplacimy sobie bonusy za ciezka robote,bo leszczynka sypnela pieniadzem i osiagnelismy dumna kapitalizacje, a za to sie nalezy...Produkt doskonaly perpetuum mobile do robienia forsy na frajerach..komunikat..wyplata,komunikat wyplata ,a co to bedzie gdy pokaza jakies kolorowe zdjecie. matrycy ..wyplata.

Kolego kupili Ci którzy wierzyli w firmę i produkt. Uwierz mi, że te osoby nie zadowolą się zyskiem 100%, strata 40% tak na razie na papierze a większość kupowała licząc się ze 100% stratą.
Więc w czym problem ? Czy to kupowali leszcze ? - czas pokaże. Dużo osób kupiło Akcje po 4 zł. Zrealizowali zysk 300-400% wiec kurs spadł z 19 zł.

Wśród tych leszczy są miedzy innymi:
Tadeusz Wesołowski 6,47% 5,24 mln zł
DM BOŚ SA 5,82% 4,72 mln zł
Ipopema TFI SA (wraz z TOTAL FIZ) 5,71% 4,63 mln zł
mWealth Management SA 5,00% 4,05 mln zł

Mi się spółka i pomysł bardzo podoba produkt nie bo go nie ma !!!
Poczytaj moje wcześniejsze posty pisałem o tym, że powinni już dawno mieć obudowę wykonaną na chwilę obecną uruchamiają produkcje matryc a obudowy dale nie mieli zaprojektowanej to jest jakiś absurd - nie chcą sprzedawać ? czy nikt tam nie myśli ? 7 lat (?) poszło na robienie patentów ?

Tutaj mi się włącza w głowie wielka czerwona lampka. Z drugiej strony czy osoby które odkryły tą technologie, banki, duzi inwestorzy nie rozłożyli tej technologii na czynniki pierwsze ?
Myślę, że tak. Powinno być dobrze myślę ,że Ci ludzie (twórcy i inwestorzy) nie są obłąkani.
A może macie inne opinie ?

PS. Popracuj nad ortografią.

marcueus napisał(a):
Dystrybucja przez leszczynkę przed wybiciem, które powinno nastąpić jutro Boo hoo!

Ciekawe macie przemyślenia. Jeśli już to kurs został podbity przed dodrukiem Akcji.

Ile firma wyciągnęła z emisji 40 000 000 zł ? Akcje były sprzedawane po 19,00 zł.

Cena Akcji spadła bo mało jest kupujących, ludzie już kupili po 19,00 z i czekają tyle w temacie.

Bawicie się w krótkoterminową spekulacje na startupie w oparciu o AT ? - powodzenia życzę mam nadzieję, że się wam uda - ja nie potrafię tego robić - bo nie można krótkoterminowo zarobić.d'oh!

Albo się wierzy w produkt i się kupuje, albo się nie wierzy i się nie dotyka Akcji. Tutaj nie ma innej opcji.thumbright

baks napisał(a):
Widać tutaj straszną naiwność wskazującą, że nie macie pojęcia o tym biznesie. nie odkrywa się wszystkich "walorów" w grze (wszystko jedno poker czy produkcja gier) dzięki temu można dłużej grać i więcej wygrywać. Gdy się ma już trochę doświadczenia w realnym biznesie ".... się wie ...." , że w każdej działalności konkurencja węszy co robią inni.
Trzeba być bardzo naiwnym aby liczyć na to, że zaraz na początku drogi potwierdzą TAK robimy .... i jeszcze powiedzą co - to po prostu proszenie się o kłopoty.
W takiej sytuacji konkurent mając silniejszy (liczniejszy) zespół może uprzedzić lub wypuścić grę dość podobną w szybszym terminie. Pomyślcie trochę co by było gdyby 11bit wcześniej pokazał TWOM lub podał choć w przybliżeniu tematykę gry. Nie zamierzam nikomu udowadniać swoich racji każdy wie swoje. Jeśli nie zauważacie tak "oczywistych oczywistości" to trudno Wasza strata.

Nie napisałem w poprzednim poście nic złego ale oczywiście poleciał do kosza. Krytyka na 11Bit to kij w mrowisko ale spróbuje jeszcze raz.

@Baks Naprawdę uważasz, że konkurencja nie ma nic do roboty, nie ma własnych pomysłów tylko szuka pomysłów zewnętrznie ? Tylko 11Bit ma pomysły ? Tylko Polska ma pomysły na gry ? Już inni ukradną i zrobią szybciej. Nie dajmy się zwariować to jest Paranoja Shame on you Shame on you Shame on you

Już widzę jak konkurencja zmienia swoje plany, porzuca swoje projekty aby produkować taką samą grę na wyścigi z firmą z PL czy jakąkolwiek inną - kto tak robi Biznes ?d'oh! d'oh! d'oh!

To nie jest branża technologiczna gdzie kilka firm robi ten sam projekt i liczą się patenty i szybkość tylko branża rozrywkowa.

Poufność i nieodkrywanie wszystkiego oczywiście wskazane w każdej branży !

Dlatego można zrobić prezentacje i przedsprzedaż gry, szybki feedback, taniej (brak kosztów gpw,brak obowiązków informacyjnych, brak dużego zespołu,) ryzyko mniejsze. Można ? Można. Konkurencja zrobi albo pracuje nad czymś podobnym ? Okej ale my już sprzedaliśmy i mamy kasę na koncie ! thumbright

Jeśli 11Bit podał by tematykę gry wcześniej, wcześniej pokazał filmy, zrobił marketing to pewnie grę bym kupił w przedsprzedaży a i o Akcjach bym pomyślał wcześniej jeśli było by duże zainteresowanie (jest już chodliwy produkt, i kasa na koncie, -mniejsze ryzyko Inwestycyjne). Proste ? Proste ! Można ? Można !

Przepraszam ale zakochałeś się bardzo w Spółce i pewnych rzeczy nie dostrzegasz. Naprawdę można inaczej.

Pomysł na grę Polaka zebrał 1,8 mln dolarów na Kickstarterze
mambiznes.pl/artykuly/czytaj/i...

11Bit ile chciał na start ? 500 000 zł ?

Kod:
mod::proszę oceniać spółkę a nie innych użytkowników. Wtedy nikt nie będzie musiał kasować postów.

Mówiłem Polska spółka myślała, że za takie małe pieniądze wybuduje infrastrukturę - widać, że nie znają tematu. I do tego, że będzie pierwsza na świecie. puke_l

Chmura to tylko nazwa ważna jest technologia i jak to działa i jak to jest zbudowane - wszyscy którzy myślą Biznesowo przejdą na tą technologię bo to się po porostu opłaca (albo do dużego data center albo u siebie postawią Infrastrukturę.

Aby to działało potrzeba ludzi którzy rozumieją dobrze tą technologię a w Polsce z tym jest kiepsko dodatkowo firmy nie chcą szkolić, a ludziom z doświadczeniem których jest mało oferują głodowe stawki Shame on you

Pieniążki z EU - super bo dotacja bezzwrotna a nie można kupić serwerów za 100 000 zł i po prostu zacząć sprzedawać usługę albo leasing za 2500 zł/mc (50% taniej niż koszt obsługi NC) ile można sprzętu wyleasingować za 250 000 - 400 000 zł ??

Można kupić też miejsce w serwerowni u konkurencji i sprzedawać jako własne - nawet trochę dopłacając ale bez kosztów własnych, (gpw, spółka sa, pensje itp.) no ale trzeba wyciągnąć kasę z EU i naiwnych Akcjonariuszy którzy nie mają pojęcia o technologii.

Tak usługę dla klientów wraz ze Spółką ZOO i kasą na marketing można uruchomić za 10 000 - 20 000 zł.

No tak trzeba wypłacić sobie pensje (300 000 zł ?) przecież jest się super specjalistą z super know-how ! I dać zarobić rodzinie ( 900 000 zł?). Ile można kupić sprzętu albo ile można klientó pozyskać z taką kasą na marketing ?

Tacy ludzie powinni być piętnowani aby nie mogli po takich przekrętach znaleźć pracy !

Nie chce mówić "a nie mówiłem" - ale mówiłem. Spółka podejżana od samego początku.

Nie znali konkurencji. Porwali się na coś o czym pojęcia nie mają. Wyprowadzali ze Spółki kasę. Shame on you

Brawo ! Później płacz, że kapitał nie płynie na NC.d'oh!

Jak oceniacie szanse powodzenia tych projektów ?
Cena Akcji promocyjna. Oferta bogata. Produkt pierwszej potrzeby.thumbright

Masz widzę jeszcze dodatkowo inne problemy. Ja nic o "innych" nie pisałem.

Platforma B2B to jest bardzo mały koszt 40 000 zł Max a ile bierze się z EU ? 200 000 - 500 000 zł bo trzeba przecież kupić masę niepotrzebnych rzeczy i wypłacić sobie kasę jako menagier projektu, dać zarobić znajomym i rodzinie.

Jak Spółki Giełdowej nie stać aby zakupić taką platformę, tylko musi żebrać pieniądze z EU to nie mam pytań.

A co to za Spółki kupili to nie wiem, nigdzie nie napisałem, że wiem co kupili tak się dobrze komunikują z rynkiem właśnie.

Robi się to na czym się zna a nie to z czego mogą być pieniądze. Niech się zajmą produkcją elektroniki albo wysyłaniem ludzi na księżyc z tego też jest kasa.

Spółka po to wchodziła na Giełdę aby konsolidować, przejmować inne podmioty - więc nie realizują swojej strategii.

Zamiast wypłacić dywidendę zrobili skup Akcji - których nie umorzyli, a mogli zrobić emisje aby przejąć istniejące podmioty.

Oszustwo, wprowadzanie w błąd, brak komunikacji z Akcjonariuszami - chcesz kupować taką Spółkę jak czerwone lampki migają ? Rób co chcesz twoja kasa - Ja jako latarnia chociaż czerwonych lampek sporo świecę ludziom prosto w oczy bo widać te lampki to za mało.

Sam o sobie napisałeś, że jesteś maluczki - ja tego nie pisałem.

To co napisałeś to oczywista oczywistość nie wiem po co ten post co chcesz pokazać ? d'oh! (chyba jedynie swoją krótkowzroczność)

Model na pozyskanie dotacji na pewno skuteczny ale czy będą z tego pieniądze ?

Pieniądze z EU można wyciągnąć, można sobie powypłacać pensje i chwile fajnie pożyć ale nie o to chodzi. Napoleońskiej głowy nie trzeba aby zauważyć, że Spółka jest znudzona księgowością emisja powinna iść na zakup innych podmiotów z tej branży a nie na na zabawę w startupy (czy one są związane z księgowością ?)

Napoleońskiej głowy nie trzeba aby zobaczyć jak Spółka księgowo/ konsultingowa kombinuje na granicy prawa - Spółki krzaki założyli pewnie na znajomych, nikt kto myśli nie kupuje gotowców bo można popłynąć - aby wyciągnąć kasę z EU bardzo źle to o nich świadczy jako o firmę księgowo-konsultingowej.

Chcesz być współpracować z rzetelną firma księgową czy firmą która bawi się w działania na granicy prawa i żyje z dotacji ? Widać, że nie miałeś nigdy działalności w PL. Kombinacje zawsze wychodzą bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie Cię chciał utopić.

Już po nich.thumbright thumbright Dzwoniłem do nich kilka razy to nie chcą sprzedawać produktów bo zmieniają biuro na większe - dobra ściema pomyślałem pewnie się zwijają, Firma nie chce sprzedawać ? Dobre żarty. d'oh! d'oh!

Nov 17 (Reuters) - Produkty Klasztorne SA :

* Sells protection rights on its trade marks produkt Klasztorny, Mnich, Polska Krowa Czerwona to Organic Farma Zdrowia SA
Source text for Eikon: Further company coverage: (Gdynia Newsroom)

Nov 17 (Reuters) - Produkty Klasztorne SA :

* Terminates distribution agreement with Zabka Polska Sp. z o.o. with three months notice period Source text for Eikon: Further company coverage: (Gdynia Newsroom)

Czy jest Sens robić analizę techniczną Startupu który nie generuje kasy ? Moim zdaniem NIEd'oh!

Nie można komentować Artykułów po zalogowaniu się do serwisu potrzebne jest dodatkowe konto FB ?

Nie wiem jaki stan jest aktualny ale wcześniej otrzymałem informacje, że Akcje nie zostały umorzone.

Pieniądze poszły na skup i dywidendę 50%/50%.

Wypłacili by dywidendę zbudowali by zaufanie a tak to kombinują.puke_l

Jeśli płacili by regularnie to była by to bardzo dobra Spółka.

Po co emisja teraz ? A po co aby Akcjonariusze ponieśli ryzyko upadku Biznesów które otwierają - Giełda, ktoś ma pomysł a ktoś kasę.

Dobrze w sumie kombinują szukając kolejnych źródeł przychodów, ale do tego celu moim zdaniem powinni otworzyć nową Spółkę inwestycyjną na Giełdzie i tam zająć się inwestowaniem w Startupy - inny profil działalności.

A tutaj budować Biznes księgowy/konsultingowy, płacąc dywidendę - bardzo słabo oceniam ich umiejętności Analityczne i Biznesowe.Shame on you

Cena Akcji Milestone Spadła w USA do 2,45 $ i podejrzewam, że będzie niżej bo Spółka nie zarabia pieniędzy... jak na rynku USA nie mogą zarobić to nie wiem jak oni to widzą w EU.

Przyszli do Polski po ekstra kasę z emisji i dotacje... (na jeden z Patentów) a pensje dla prezesów 734 000+ $ /rok oczywiście kasa jest. Patologia. Akcjonariusze jak zwykle na końcu.puke_l

finance.yahoo.com/q/pr?s=MLSS+...

M_Mayo napisał(a):
Ciekawy fragment raport półrocznego:

Na mocy uchwały Rady Nadzorczej każdemu członkowi Zarządu przysługuje roczna premia w wysokości 6% zysku netto wypracowanego przez Spółkę w danym roku obrotowym. Zaliczki na poczet ww. premii wypłacane są po każdym zakończonym kwartale, w którym Spółka wypracowała zysk netto

Jeśli dobrze rozmumiem:
4 członków zarządu * 6% zysku = 24% zysku netto.

To chyba nie ma takiej drugiej spółki na GPW.

Shame on you Shame on you Shame on you

Raczej 6% mają do podziału - i tak bardzo dużo.

@rafisty Dzięki za info może wiesz więcej o Spółce niż ja. Myślałem że z produkcji mają dobrą kasę - a może jej nie raportowali jechali na stracie jakoś teraz się nagle opłaca produkować...

Co nie zmienia faktu, ustawowej sprzedaży linii i ustawowego zakupu lokali ponoć po bardzo zawyżonej cenie.

Porwali się z motyką na słońce i tyle. Mogli sprzedać firmę a kasę dać Akcjonariuszom a nie w chodzić na rynek o którym nie mieli pojęcia ile tych drogerii rynek wchłonie ? Drogerię zaczną za niedługo zwijać sklepy przez koszty stałe czynsze i pensje strasznie obniżają wyniki.

W nową branże się wchodzi jak się ma za co a nie na kredyty. Nowego / produktu inwestycji/ niszy szuka się odpowiednio wcześnie a nie jak się ma nóż na gardle d'oh! Brak planowania, brak wizji, brak strategii, za co biorą grube pensje prezesy, i rady nadzorcze dać im mopa niech podłogi zmywają a nie się w Biznes bawią za czyjeś pieniądze.

Jeśli problemem jest zakup/wynajęcie lokalu, jego zatowarowanie, zatrudnienie ludzi i to za czyjąś kasę to nie mam pytań puke_l Powinni dostać statuetkę za najgorszych managerów w Historii.
Jedna lokalizacje można odpalić praktycznie bez kasy 50 000 zł (nie licząc rezerw na pensje i przy założeniu, że zarabiamy od razu) nie trzeba milionów pakować.

Takim ludziom nie daje się złotówki bo nadają się tylko do mopa i ścierki a nie do zarządzania.

Bardzo mało jest takich firm które po zmianie profilu działalności utrzymało się na rynku.
Czasami zdarzają się historie sukcesu, ale większość pada (nie mówię o Gigantach).

Po co sprzedawać coś co działa ? Biznes nie wyszedł ? Jeśli się wchodzi na hurra w coś nowego to nie dziwne. Są firmy Handlowe i jest ich masa dlatego trzyma się niszy. Prezes to oszust i głupek nie wie, że rynek nie wchłonie wszystkiego ?
Miałeś chamie złoty róg ?
To jest przekręt i działanie na szkodę Spółki i Akcjonariuszy.

Komu Hygienika sprzedała te linie produkcyjne ?
http://www.hygienika.pl/
HYGIENIKA DYSTRYBUCJA S.A.
ul. Powstańców Śląskich 54
42-700 Lubliniec
Numer KRS 0000348690
Numer NIP 5272620742
Kapitał zakładowy 16.7 mln PLN Data rejestracji 11 lutego 2010 r.

Variant, Epigon, są wycofywane ukradkiem z Giełdy Teresa przejęta Spółki dla inwestorów a nie spekulantów ściągane są z Giełdy za grosze za Terese też ludzie płacili więcej niż cena w wezwaniu.
Hygienika "pozbyła" się produkcji by przekręcić kasę Akcjonariuszy na Drogeriach www.hygienika.pl/pl/o-firmie/w... - zmiana profilu działalności czy pozbycie się Aktywów znacznej wartości powinno być podane pod głosowanie gdzie mniejszościowy może zgłosić zastrzeżenia, poprosić o Audyt itp - no Comments, to jest właśnie Polska GPW. KNF oczywiście Śpi.

Dobrze, że chwile się wstrzymałem i się nie zapakowałem w te Spółki.

Jak może być dobrze jak mniejszościowy nie ma nic dopowiedzenia. Gorzej niż za komuny dlaczego ktoś zmusza mnie do sprzedaży mojej własności po cenie jaką ktoś oferuje ?

To co dobre i dochodowe widać nie potrzebuje być na giełdzie. Po co dzielić się zyskiem z Akcjonariuszami ? Akcjonariusz ma dostarczyć darmowego bezzwrotnego kapitału a później niech spada na drzewo. Tragedia. Shame on you Shame on you Shame on you

Dlatego zaufanie społecznie jest coraz mniejsze. Ludzie nie ryzykują nie Inwestują trzymają kasę w skarpecie i dlatego rozwijamy się bardzo wolno.Sick

Czy waszym zdaniem Spółka odbije się od dna ? I jeśli tak to kiedy może to nastąpić ?

Proszę o prywatne wiadomości bo niestety nie widzę jakie osoby glosowały w Ankiecie.

Skupowali Akcje a teraz drukują widać, że strategia im się często zmienia.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

To, że Kerdos upadnie było wiadomo gdy zmienili model Biznesowy i weszli w Drogerię - pisałem o tym również dawno.Dancing

Szkoda tylko naiwnych Akcjonariuszy Shame on you

Poszukuje osoby które mógłby zainwestować w Spółkę i/lub dołączyć do Spółki jako pracownik.

Spółka zajmowała by się:

- tworzeniem aplikacji do obsługi i zarządzania klientami (dentyści, lekarze,) konkurowanie jakością i ceną (aplikacje dostępne na rynku są drogie (abonament i serwis)),
- tworzeniem oprogramowania dla pubów i barów,
oraz
- aplikacji internetowej do zażądania wynajmem mieszkań,(więcej możliwości oraz mniejsza cena abonamentu),
- tworzeniem własnych portali internetowych,
- tworzeniem niskobudżetowych gier,

Wiele projektów ma na celu dywersyfikacje źródeł przychodu i zmniejszenie ryzyka Inwestycyjnego.

Poszukiwany kapitał na start to 100 000 zł - 200 000 zł w zamian za udziały w spółce zoo albo SA, (chcę złożyć wniosek o dofinansowanie w 2016r. na 500 000 zł+), w przyszłości debiut na NC.

Proszę o głosowanie w Ankiecie i Komentarze.

@krewa Pełna zgoda. Proszę o kasacje postów z tego wątku i przeniesienie ich do innego tematu jeśli się da.

Mod: Serwis nie jest inkubatorem dla nowych biznesów, a to forum nie służy do pośredniczenia w w/w inicjatywach.

Dlaczego nie ? Nie chcecie zarabiać pieniędzy za pośrednictwo % od pozyskanej kwoty w zamian za mailing albo banner na stronie ? Portal finansowy nie chce zarabiać i nie szuka nowych możliwości zarobku ? Ja się tylko pytam pokazuje możliwości stworzenia Biznesu oraz zarobku dla siebie, użytkowników SW i samego portalu SW co jest w tym złego ? - Czy to jest właśnie ta Polska mentalność kasa leży na ziemi a nikt jej nie zbiera ?

Chętnie założę taką platformę jeśli gryzie się z waszą wizją Biznesową, czy chcielibyście podjąć współpracę ?

Spółka notowana na NC - Strona niedopracowana, sklep internetowy nie działa (brak cen, brak produktów, brak możliwości zakupu).

W czym jest problem każda nawet mała firma która wystartowała dwa dni temu ma lepiej wykonany sklep i stronę oraz od razu zaczyna sprzedawać, a tutaj wszystko stoi w miejscu.Shame on you

Ustala się konkretnie robimy to i to(data), wtedy i wtedy (data), analizujemy czy zostało to wykonane czy nie i dlaczego (analiza i plan naprawczy).

Dwa lata i nic nie zrobione a później nie można pozyskać kasy na NC na Biznes.

ChiefMike napisał(a):

Typowe kontakty i układy w Rządzie i Biznes się robi na pośrednictwie tam gdzie jest ono zupełnie nie potrzebne...Shame on you

No i wyszło w końcu na światło dzienne. Zyski prywatne a koszty mi. utrzymania linii, pensji dla zarządu itp. Państwowe.

telewizjarepublika.pl/nowe-fra...

Masz racje, że najlepiej realizować swoją Agendę.

Właśnie na Giełdzie szuka się drobnych dawców kapitału - dawców jest tutaj bardzo na miejscu.
To jest właśnie patologia jestem współwłaścicielem firmy i nic z tego nie mam mogę liczyć tylko na dywidendę - jeśli coś zostanie po imprezach i balach firmowych, i ewentualny wzrost wartości danego biznesu a z tym na NC jest ... no właśnie kiepsko, duzi raczej nie urosną kaskę może wypłacą jak zostanie kasa po winku, ośmiorniczkach, wypłacie milionowych pensji prezesom, łapówkach wsparciu partii i innych pasożytów. Patologia d'oh!

Dywidenda powinna być gwarantowana i pieniądze powinny być wypłacane najpierw właścicielom firmy - to jest logiczne a Prezesi powinni mieć podstawę a reszta od wyników jeśli zostanie kasa po dywidendzie - przecież to JA czy MY ich zatrudniamy. Jeśli firma nie może wygenerować kasy dla właścicieli to zamyka się Biznes to jest proste jak drut. A nie wszystko wywrócone na głowie.d'oh!

Pomysły są ale nie ma jak już pisałem wcześniej kadr i kapitału. Jak nie masz kadry nikt nie wyłoży pieniędzy a jak nie masz pieniędzy to ciężko kogoś zatrudniać bo nikt nie będzie za darmo pracowałd'oh!

Jeśli są na forum programiści i inwestorzy to może się uda uruchomić działalność - proszę osoby zainteresowane o wysłanie PW.

Kod:
Mod: Serwis nie jest inkubatorem dla nowych biznesów, a to forum nie służy do pośredniczenia w w/w inicjatywach.

@Baks - Nie ma czegoś takiego jak proste wklepywanie kodu. Moi znajomi zatrudniają samouków po liceum i technikum, albo szkolą ludzi od zera. Studia ograniczają myślenie, i windują wymagania - nikt kto myśli nie chce zatrudnić studenta. Miałem sam ludzi na stażu po AGH co nie umieli napisać prostej strony www, czy poskładać komputera - nie rozróżniali podzespołów komputerowych (nie żartuje). Goście po studiach chcą za klepanie kodu 30 zł a wklepią tyle przez miesiąc co osoba kumata w 3-4 dni. Każdy potrafi pracować w zespole tylko trzeba go nauczyć - szkoła, a tym bardziej studia tego nie uczą - produkuje się indywidualistów, a samemu to dzisiaj można sobie no właśnie Shame on you

Drobny Biznes się nie opłaca - dokładnie przerobiłem to już nie raz. thumbright Dlatego wolał bym dołączyć do dużego biznesu w zamian za udziały (dlatego też szukam na Giełdzie Spółek), albo wystartować w kilka kilkanaście osób z większym kapitałem i większym zespołem.
Samemu ciężko coś zdziałać dzień krótki d'oh!

Nie interesowałem się wcześniej tą Spółką. Dlaczego przegrali ze Spółką Live Chat ?
Dużo gorszy produkt ? Niedopracowany produkt ? Brak handlowców ? Ktoś wie na szybko jakie są różnice ?

Właśnie to jest Polska pozyskać kapitał najlepiej za darmo nie dać zarobić Akcjonariuszom przez lata, a później jeszcze odkupić za bezcen - za takie zagrywki powinno się iść do więzienia na 25 lat.

Później wszyscy się dziwią, że ciężko pozyskać kasę na Biznes.Shame on you

Gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat splitów ? Na GPW, Onet, Stockwatch tylko częściowe dane.

@krewa Oczywiście to jasne. Ale nie można moim zdaniem w ten sposób korygować wykresu - zresztą chodzi mi zupełnie o coś innego.

baks napisał(a):
Wiesz dla mnie to mogą im grę pisać nawet studenci w przerwie między wykładami...... Angel
Najważniejsze aby gra była na tyle dobra aby się dobrze sprzedawała. Wystarczy popytać jak jest z rozpoczynaniem działalności - to niestety nasz system fiskalny nie ułatwia startu. Wcale nie lepiej jest później. A mając kogoś na etacie czy masz przychody czy nie musisz bulić a jeszcze gorzej z podatkami. A w dodatku np. w szczycie przed premierą niech Ci przyjdzie kilka kontroli i każda posiedzi tydzień .... to możesz zamknąć działalność...Think
Niestety nasłuchałem się o takich przypadkach na żywo a także w mediach .... przykłady Optimus, JTT..... i wiele więcej. Jak to mówią niektórzy "taki mamy klimat" chyba coś w tym jest - szkoda tylko, że dotyczy to także klimatu inwestycyjnego.Think
Pierwszy przykład dla inwestorów - czy odliczysz coś z kosztów pozyskania akcji - nie nawet SII nie można odliczyć choć pozwala zaoszczędzić na prowizjach maklerskich - czyli zwiększa przychód ..... i podatek - chyba absurd prawda ? Nie ma sensu mnożyć przykładów.

Aby stworzyć dobrą grę pracownicy muszą być zaangażowani. Już widzę jak studenci albo osoby pracujące na umowę zlecenie poświęcają się dla firmy jak nie mają co do gara włożyć.

W koszty można wrzucić wiele (zakup Akcji) ale trzeba mieć działalność gospodarczą - najlepiej Spółkę inwestycyjną w raju podatkowym (jeśli to główna działalność)- taki mamy klimat, że możemy rejestrować firmę gdzie się nam podoba :)

Firmy jedno osobowe działające w PL z 1-10 mln przychodami nie płacą podatku dochodowego w PL bo wolą zainwestować w Firmę a zysk mogły by pokazać dużo większy niż firmy które są notowane na NC (nie wiem po co się pchać na NC po małą zapomogę w zamian za duże koszty stałe - nonsens) - taki mamy dobry klimat :)

Szkoda kasy na Ubezpieczenie i Etat ? Przecież to dla firmy jest koszt który obniża podatek dochodowy. Jak nie ma kasy to pozyskuje się więcej z Giełdy, zatrudnia się ludzi na etat, można stworzyć 2-3 etaty, i jedzie się z koksem a nie zabawa z Biznes i powolne lepienie "bobka"...
które się nie opłaca bo ... obecność na giełdzie to duży koszt około 50 000 zł+/ rok.

Kontrola przed premierą ? Nierealne Urząd musi przedsiębiorce poinformować o kontroli - zanim wejdą do firmy można grać na czas i odroczyć wejście do firmy o kilka miesięcy.

Dokumenty, Kod gry, Nośniki itp. można trzymać w kilku miejscach i można często zmieniać lokalizacje itp., jak dobrze to zrobisz to zanim kumaci kontrolerzy się połapią to zejdzie im rok albo dwa. Wszytko w PL się da ale potrzebna jest na to kasa - taki mamy klimat :)

Jak startujesz od zera to jest ciężko trochę Ci pomoże dotacja z EU 20 000 zł ale daleko na tym nie pojedziesz - tutaj goście zebrali kasę z Giełdy wiec nie rozumiem w czym problem, ja jestem przekonany, że nie maja nikogo kto by myślał Biznesowo w Firmę nie do szacowali ile im potrzeba kasy.

Może nie powinienem tego pisać, ale można zrobić dużo w Branży Gier (ciekawe pomysły) i Oprogramowania (oprogramowanie dla firm, które działa a trzeba tylko je dopracować) Oprogramowanie dla lekarzy (konkurowanie ceną - to co jest na rynku jest bardzo drogie), tylko potrzebne pieniądze - problem jest w tym aby pozyskać ludzi z doświadczeniem, za darmo nikt nie będzie pracował.
Może jakieś osoby z forum były by zainteresowane wspólną inwestycją na uczciwych warunkach (każdy ma prawo do zgłaszania pomysłów, dywidenda, co miesięczne video konferencje, wieksze uprawnienia dla mniejszościowych, może royalty)?
Można pozyskać nie małe pieniądze z EU na kilka projektów - aby zdywersyfikować portfolio i obniżyć ryzyko. Ale potrzebny kapitał i ludzie. Jak ktoś jest zainteresowany współpracą i może coś wnieść do projektu to proszę o PM.

Taki sam wykres jak na Stockwatchu... nie jest to możliwe aby cena Akcji w 2005 roku wynosiła 200+ zł, jak z tego co znalazłem IPO było po 2,75.

Czy mógłbyś napisać jak wybierasz Spółki do portfela - czy za dużo wymagam ?

Jak oceniasz ryzyko zakupu Akcji Spółek za kredyt ?

Spółka tania ale nie ma Historii.

Czy Spółka nie planuje drukować Akcji aby przejmować kolejne podmioty ? (może to odstrasza)

A może po prostu mało osób wie że taka Spółka istnieje ?

Nic nie odpisali do tej pory...

Przetarg należy wygrać, później należy wywiązać się z kontraktu i wtedy dopiero jest kasa na koncie wzięcie udziału w przetargu o niczym nie świadczy, za start w wyścigu medalu nie dają.thumbright

Szutnik napisał(a):

Nie trzeba wyliczać, czy ktoś zarobił, trzymając akcje od IPO. Wystarczy zerknąć na wykres i widać, że nie zarobił. No chyba, że (CYP)Rysio płacił naprawdę sowite dywidendy, ale znając styl tego Pana śmiem wątpić, by tak było.

Ale po drodze były splity re-splity dodruki Akcji itp. Wiec wykres jest moim zdaniem mało wiarygodny.

Ipo było w 2005r było po 2.75 zł ?

Dlatego pytam czy ktoś śledzi to od początku - chciałbym wiedzieć jak to wyglądało.

kliknij, aby powiększyć

Czy ten wykres uwzględnia wszystkie działania na Akcjach ?

Dokładnie tak. Kupujesz udział w firmę w której pracują kreatywni ludzie, spółka płaci dywidendę, realizuje ciekawe i przyszłościowe projekty, jest dobrze zarządzana, spółka ma dobra historię giełdową.thumbright

@Wojetek Mój pierwszy post był żartobliwy.
@Bankrucik Ubiegłeś mnie odpowiedzią.

Cóż żałuje ze wcześniej właśnie przy analizie tej Spółki patrzyłem tylko na wskaźniki.

Jak bilion czterysta to nic tylko pakować do gara.

Jeśli C/Z 20 to jest moim zdaniem drogo.

Ja bym chciał aby Inwestycja zwróciła się w 6-7 lat nie jestem chciwy :)

Dużych czyli gdzie możemy się zatrzymać ? 20, 25, 30 zł ?

Rozmawiałem z nimi kilka razy.

Nie chcą wysłać próbek, katalogów.
Nie chcą sprzedać towaru.
Nie chcą nawiązać jakiejkolwiek współpracy w kraju ani zagranicą.
Żyją z dotacji i kasy Inwestorów - skończy się kasa to skończą tam gdzie ich miejsce w koszu.

@krewa Dokładnie tak ! Dlatego pytałem czy warto. Po co się kopać z koniem i ratować Spółkę jak można otworzyć nową Spółkę SA (nie musi być publiczna) ?
Mniejsze koszty stałe które można przeznaczyć na produkcje gier i mniej formalności.

Przy Nicolasie może się okazać, że Spółka ma jeszcze trupy w szafie i co wtedy ? Jeszcze większa PANIKA i GASZENIE POŻARÓW ? (Gaszenie pożaru poprzez dosypanie papierowych pieniędzy to zły pomysłthumbright )

Projekt może się udać ale potrzebny jest BIZNES PLAN, i AUDYT oraz KADRA.
A zarobić chce każdy - po to chyba się inwestuje prawda ? w razie problemów ratować nietrafioną inwestycje również chce każdy - ważne jest aby nie działać po omacku i na hura tylko mieć PLAN który jest realny do zrealizowania.

Jak masz odpowiedni kapitał to wszystko jest łatwe.

Mi chodziło o to, że na takiej małej spółce raczej nikt nie zaryzykuje spekulacji a po ilości transakcji oraz wielkości zlecenia widzę, że mali inwestorzy wchodzą mogę się oczywiście mylić.

O potencjale będzie można rozmawiać po ukazaniu się Kurska. Na chwilę obecną moim zdaniem ryzyko za duże.Think

Ta spekuła. Obrót 300 000 zł i spekuła na małej Spółce.Liar

Nie śledziłem ich tematu przeczytałem ostatnie posty - to wystarczy.

Dziwnie, że inwestorzy nie śledzili, i mieli w nosie swoje pieniądze przez ostatnie 2 lata+, teraz nagle płacz.Shame on you Niektórzy chyba mają za dużo makulatury na koncie.thumbright

Trzeba zebrać dane i przygotować plan, bez audytu nikt nie zainwestuje.

Wykluczenie z rynku to nie koniec świata, zawsze można wrócić trzeba powalczyć aby Spółka nie została zlikwidowana jeśli warto...

Ile Nicolas Games ma pieniędzy na następne produkcje w kasie ?
Jak bardzo są zadłużeni ?
Przeglądałeś ich papiery (audyt) ?
Jeśli jest ekipa to pomysłów na gry tanie w produkcji które - prawie na bank się sprzedadzą - mam wiele ale czy nie lepiej wystartować z nową firmą i uzbierać pieniądze na nową produkcje (prywatni, vc, eu, ipo na nc)i z czystym kontem ?
Ja mogę znaleźć Inwestorów - to nie jest problem - ale potrzebny jest Biznes Plan, wraz z prezentacją zespołu oraz produkcji którą zamierzamy zrobić inaczej nikt nie wejdzie.
Jak masz zespół to za ile oni są w stanie pracować ?
Najważniejsze ile mamy czasu ?
Najlepiej wymienić się telefonami i skype - nie każdy ma fb, i ja bym nie zamieszczał poufnych informacji na fb, poza tym telefon czy sms jest szybszy.
Proszę napisz na priva.
Pozdrawiam

Prezes Kerdosu, Kamil Kliniewski, sprzedał na rynku znaczące pakiety akcji swojej spółki. Papiery tanieją w zawrotnym tempie.
wiadomosci.stockwatch.pl/trans...

Kapitan skierował statek na górę lodową teraz opuszcza tonący statek.

Kod:
/mod:podmieniono link na wewnętrzny/

Na ogół to nie zawsze... Mylisz się kolego, że produkcja to duże koszty stałe...
Uruchomienie produkcji to spory koszt, ale koszty stałe są dużo niższe niż w handlu.
Dawno nie sprawdzałeś chyba wysokości czynszów w dobrych lokalizacjach bo byś mówił inaczej, dolicz do tego pensje pracowników i zobaczysz ile Ci wyjdzie. Ile ludzi potrzeba do obsługi linii produkcyjnej vs ile osób musisz zatrudnić do jednego sklepu+czynsz. Masz gwarancje, że sklep będzie przynosił Ci zysk ? No właśnie a linia produkcyjna (za pieniądze) zawsze Ci wyprodukuje fizyczny towar możesz zaplanować Biznes, a przy detalu nie masz żadnych gwarancji.

Kiedy ostatnio uruchomiłeś własny projekt ?

Sprzedaż linii produkcyjnych i wejście w Drogerię to był jasny i prosty sygnał spółka zmierza do bankructwa. Zamiana produkcji (fizycznej) na wysokie czynsze i koszty stałe.
Widać jak głupio myślą prezesi i zarząd obłąkanie widać w ich oczach a w mózgu styropian.

Cóż dostali to na co zasłużyli.thumbright

PS. Jeśli ktoś potrzebuje szybko gotówkę i sprzedaje ze stratą nie powinien w ogóle inwestować.
Bo go po prostu na to nie stać i realizuje tylko stratę - mało pieniędzy w portfelu, ciągłe skakanie po Spółkach, i ciągła zmiana zdania.
Giełda ma to do siebie, że ma dużą płynność i można dokonać transakcji bardzo szybko - co ma na pewno plusy i minusy.

Ciekawe co zrobili by Ci "biedni" Inwestorzy którzy "szybko potrzebują się skaszować" bo "wolą gotówkę" jak zainwestowali by we własny albo czyjś mały Biznes, albo zakupili by udziały przy udziale Notariusza w średnim przedsiębiorstwie gdzie nie ma możliwości szybkiego wyjścia z Inwestycji a trzeba zamrozić pieniądze na lata nie wspominając już o nieruchomości.

Umarli by z głodu ? Czy Provident zlicytował by im majątek ?

Czy większość Inwestorów Indywidualnych to ludzie którzy po "omacku" i na "hurra" Inwestują na Giełdzie bardzo małe kwoty ?

Nie wiem kto to dokładnie sprzedawał niestety a takie info powinno być dostępne.
Chciałbym wiedzieć od kogo kupuje. I chciałbym mieć wybór od kogo kupie w przyszłości i po jakiej cenie.

WatchDog moim zdaniem za bardzo bardzo uprościłeś - nie przeanalizowałeś mojego zapytania.
Nie odpowiedziałeś na pytanie - rzuciłeś oczywistymi oczywistościami.
A ja chciałbym wiedzieć jak myśli większość inwestorów i co nimi kieruje. A Spółka Technologiczna jaką jest Braster się moim zdaniem do tego doskonale nadaje - szkoda, że muszę to wszystko opisać i wytłumaczyć aby dostać odpowiedz.

Próbuje zrozumieć bo to jest bardzo ciekawe:

Kupujący przed IPO byli po 12-24+ zł przy bardzo dużych wolumenach (hurra optymizm, spółka przedstawiła plan)
IPO po 19 zł Akcje zostały sprzedane za 40 mln (byli chętni na Akcje)
tanie Akcje były po 4 zł (Spółka zapomniana) ale nie było ich dużo (kto stracił wiarę w Spółę oddawał za grosze)
a teraz przy średnim wolumenie tj. 100-300 000 zł Akcje można nabyć za 13-15 zł.

Dlatego pytam po co było kupować Akcje (po 17zł+) Spółki o której wiadomo, że jest startupem, nie ma produktu i pierwsze pieniądze będą za 1,5-2 lata (info było w prospekcie) i taki minimalny okres inwestycji powinien Akceptować Inwestor aby teraz je oddawać ze stratą po (12-15 zł)?

Czy ludzie są tak bardzo nie zdyscyplinowani i nadgorliwi ? Czy ktoś myślał, że Spółka będzie zarabiała kasę zanim postawi linie produkcyjną ? Może być tak, że ktoś znalazł lepszą inwestycje i sprzedał ze Akcje Braster ze stratą ? - ale to znaczy, że ludzie są bardzo nadgorliwi, i nie myślą przecież jest oczywiste, że pieniądze mogły by pracować gdzie indziej a tutaj są zamrożone na 1-2 lata do czasu wybudowania linii produkcyjnej, zrobienia prototypu itp. więc po co otwierali pozycje którą zamykają ze stratą jeśli "od razu" mogli kupić Akcje innej firmy ?

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ludzie oddawali akcje dużo poniżej ceny z IPO (11-14zł), jeśli nie wierzyli w Spółkę to po co kupowali te Akcje (po 15 zł w IPO)?

Walton Spencer, podmiot zarejestrowany w w USA w stanie Delaware, poinformował o osiągnięciu 5,06 proc. udziałów w akcjonariacie Hawe.

Walton Spencer zgłosił także od razu żądanie zwołania walnego zgromadzenia, które ma zdecydować o wyborze członków rady nadzorczej.

PB.

A dlaczego akurat tą spółką ? Gra pod restrukturyzacje ? Gotówki w kasie nie ma będą musieli brać kredyt albo drukować Akcje - ich cena spadnie. Moim zdaniem dziwny i ryzykowny pomysł.

Co to za strategia kupować Bankruty ? Wolał bym zaryzykować ze spółami węglowymi - ale to tylko moja opinia ty rób co chcesz.

@krewa Dzięki za info a swoją wypowiedzią potwierdzasz tylko to co napisałem powyżej.

Nigdzie nie pisałem o szwagrze, garażu nie pamiętam - chociaż tam zaczynali najwięksi i akurat dla samochodu garaż jest miejscem idealnym - jesteś typowym zawistnym Polakiem który torpeduje innych ludzi jeśli Ci chcą coś stworzyć. W czym Ci to przeszkadza ? Nie udało się trudno to mój czas moja kasa Też masz z Tym problem ? Tak z ciekawości próbowałeś sam coś stworzyć ?

Jak byś regulamin forum w jednym palcu i jeśli byś się do niego stosował to nie obrażał byś innych użytkowników forum "superchabetami".

Szkoda bo zawsze uważałem, że użytkownicy forum są na wyższym poziomie.

A jeśli chodzi o łamanie regulaminu i offtop to będę się bardziej pilnował - ukrócę swoje "wywody", nie będę również odpisywał użytkownikom forum na tematy nie związane ze Spółką bo widzę, że nie warto - na swoją obronę dodam, że ja tej dyskusji nie zapoczątkowałem.

Ukłony.

Porozumienie związków z JSW z zarządem ws. ograniczenia świadczeń pracowniczych.

http://stooq.pl/n/?f=991665

Czy to już czas na zakupy czy w dalszym Ciągu ryzyko za duże ?

Posty niemerytoryczne ? Proszę o wskazanie w którym miejscu dokładnie ?

Posty na temat dyskusja się nam bardzo rozwinęła - poruszyliśmy inne tematy ale to nie znaczy, że te wypowiedzi nie są merytoryczne i mają zerową wartość po prostu wszystko jak puzzle łączy się w jedną całość - niestety mało ludzi to dostrzega użytkownicy tego forum widać to jednostki nie przeciętne.

Źli ludzie w Polsce mają władze, zajmują wysokie stanowiska w istotnych Spółkach i Instytucjach, są zajęci tym aby brać pieniądze i mają w nosie co się dzieje w kraju i jakże nie liczą się z człowiekiem co widać na każdym kroku - przekręty, korupcja, ustawki, pieniądze dla wybranych - JSW, Bogdanka, Dotacje z EU, poliso-lokaty, Ambery, itp.

Jest Ciężko więc Polacy wydzierają sobie z rąk wszystko co mogą widać to w życiu codziennym.

To jest upadek moralny.

Każda firma, która ma problemy z finansami zaczyna ciąć koszta. Jednak nie w przypadku ZUS. Instytucja, która ma ponad 50 miliardowy deficyt i brakuje jej środków na wypłaty świadczeń (mimo rosnących składek), zorganizowała szkolenie na Florydzie!

mambiznes.pl/artykuly/czytaj/i...

Można prosić o odpowiedz na pytanie dlaczego moje posty znikają ?

O co chodzi o niewygodne pytania ? O krytykę "wybranych" ?

Kod:
mod: proponuję zapoznanie się z regulaminem forum. Wpisy niemerytoryczne są usuwane

rafsty napisał(a):

Na tym właśnie polega bycie wizjonerem, że idzie się w stronę, "w którą świat nie pójdzie". A potem świat nie może bez tego żyć. Taką opowiastkę kiedyś słyszałem, że podobno, jak projektowano Inmarsat "specjaliści" orzekli, że kluczowa jest transmisja głosowa. Przesył danych nie jest ważny. Świat za tym nie pójdzie.

Jak nie litowo-jonowe, to się wymyśli coś innego. Jest popyt, więc będzie też i pomysł. Kwestia czasu.

O przechowywaniu Energi to wiele osób myśli i wiele osób (wszyscy) tego potrzebuje - to jest konieczność i przyszłość to wie każde dziecko nie trzeba tutaj wizjonera.

Baterie li-ion są na rynku od lat a z jeździ Tesla i te same baterie są w Power Wall innowacja i wizjonerstwo, po pieronie. A silniki elektryczne i samochody elektryczne które mają bardzo dużą sprawność znaliśmy 100 lat temu.

A Musk widzę sprzedaje odgrzewanego kotleta i w tym konkretnym przypadku (baterie) nazwał bym go sprzedawca a nie Wizjonerem. Ja się w Wizjonera nie mogę "bawić" bo nie mam za co a nawet jak bym miał to w Polsce raczej by nikt nie brał tego na poważnie taki kraj.

O samochodzie elektrycznym - a raczej konwersji samochodu spalinowego na elektryczny to miało być tańsze - myślałem i zacząłem to robić z kolegą lata przed Muskiem. Ale niedowierzanie, strach, brak pieniędzy, brak inwestorów sprawił że pomysł nie wypalił do dzisiaj mamy silniki, kable, akumulatory żelowe li-ion też bym znalazł parę sztuk, skrzynie biegów, spersonalizowaną elektronikę itp. Na taki Biznes potrzebne są miliony złotych nie tylko na R&D ale także na Marketing bo klienta trzeba wyedukować. Mając kasę zbudowanie samochodu jest bardzo proste - tylko czas potrzebny.

Czy świat wie gdzie chce iść ? Ja jestem przekonany, że nie. Brakuje leadera.

Ale odbiegamy od tematu.

@piotrszwed JSW to też mega przekręt.

KNF - Nic się nie stało Polacy nic się nie stało.

Kasa z OFE nigdy nie była własnością Kowalskiego. Ktoś powinien beknąć za tą reformę.puke_l

Zagrożenie nacjonalizacją ? W dalszym Ciągu masz złudzenia ?

W PL tępi się ludzi przedsiębiorczych a jeszcze jak masz środki wolne to jesteś wróg numer 1, dlatego ludzie wyjeżdżają zagranicę swoją drogą jak bym miał się pod co podczepić już dawno by mnie nie było w kraju.

@vladinho Mi nie musisz tego tłumaczyć. OFE nie zostały zlikwidowane i znacjonalizowane ? Dobre d'oh!
Może powiesz mi, że ta połowa kasy która została w OFE należy do mnie ?
Spróbuj tym rozdysponować albo to wybrać i zainwestować po swojemu zapomniał Pan co Tusk mówił ?

Oczywiście, że są "lepsze i gorsze" kraje tylko czy któryś z nich tak bardzo oszukuje własnych obywateli ?

Baterie litowo ionowe to temat 'stary jak świat' to jest rozwiązanie do domu a nie przemysłowe i kosztuje bardzo dużo kasy. Musk jest wizjonerem ale z ten pomysł to nie jest strona w którą pójdzie Świat.

PS. Zapomniałem, że pieniądze w/z OFE nie należą do Emerytów i zostały znacjonalizowane przez Państwo już dawno dlatego nie ma się co dziwić, że SP nacjonalizuje Spółki i robi co chce.

Akcja na Bogdance to moim zdaniem preludium do tego co czeka nas w przyszłości.

Off-topujac to mnie Giełda nigdy nie bawiła - to nie jest rozrywka tylko poważna sprawa.

Wracając do tematu. Uczciwość - no wiec właśnie jeśli wymagamy tego od każdego to tym bardziej na wyższych stanowiskach. Na Giełdzie jest tylko ryzyko ? To gdzie go nie ma ?

Spółka zdrowa fundamentalnie, po inwestycjach i restrukturyzacji, wydobywa dobrej jakości węgiel na którym pracują piece ENEA (dlatego ENEA chce kupić Bogdankę im zależy na tym aby mieć dobry surowiec), branża moim zdaniem strategiczna, zapotrzebowanie na energię nie zniknie nigdy a będzie rosnąć, węgiel zapewnia ciągłość dostaw czego OZE nie gwarantuje - problem z przechowywaniem energii.
Dopóki nie mamy zimnej fuzji, zero point module, czy innego wynalazku rodem z SF thumbright węgiel jest najlepszym i najbardziej przewidywalnym źródłem energii.
Spółka zarabia pieniądze i dotychczas płaciła dywidendy. Inwestycja długoterminowa dla Inwestorów a nie Spekulantów. Firma strategiczna.

Mało argumentów ?

Spółki takie jak Bogdanka, spółki Energetyczne, czy Spożywcze(nie wszystkie) to moim zdaniem pewna inwestycja - produkt pierwszej potrzeby, musisz to mieć wiec inwestycja jest pewniakiem - oczywiście w Polsce przez to, że kolejne Rządy nieudaczników nie potrafią obronić Spółek strategicznych i zapewnić niezależności Energetycznej bo zajęci są kręceniem lodów jak wyprowadzanie majątku ze spółek i spekulacjami na ich kursie oraz ratowaniem zadłużonych Spółek za pieniądze emerytów a potem odkupieniem ich za bezcen.

Przez takie "akcje' inwestycje i zakup Akcji "Spółek Strategicznych" są Ekstremalnie Ryzykowną Inwestycją a 'początkujących inwestorów' skutecznie odstraszają od GPW w dobrze zarządzanym kraju Prawa który dba o miejsca pracy, majątek narodowy, swoją niezależność liczy się ze zdaniem obywateli inwestycja w takie Spółki to kura znosząca złote jaja tylko oczywiście nie w Polsce - tutaj się nic nie opłaca totalny upadek Państwa "pustynia" i "kamienie" to mnie najbardziej wkurza bo widać to na każdym kroku w każdej dziedzinie życia d'oh!.

WatchDog napisał(a):
Serio, tak jest w prospekcie, że kurs nie będzie spadał, a odbiorcy nie wypowiedzą nigdy żadnych umów...?
Akcjonariat Obywatelski sprzedał akcje wielu spółek opakowane w piękne bajki.

Gwarancji nie ma nigdzie. Od prezesów i zarządu wymaga się pewnych standardów i odrobiny uczciwości tak ? Za to biorą grubą kasę. Politycy też dobrze wiedzą co mają OFE i Emeryci w portfelach wiec powinni o nich zadbać ale oczywiście SP traktuje obywateli jako dojną krowę i niewolnika.

Umowa została wypowiedziana tylko i wyłącznie dlatego aby zbić kurs i przejąć Spółkę jak najtaniej między innymi od Emerytów i OFE które kupowały Akcje bo nie było w Akcjonariacie SP - też o tym dobrze wiesz wiec nie rozumiem Twojego posta.

Rozumiem, że w dalszym ciągu nie inwestujesz na Giełdzie ?

Polska to Kraj teoretyczny, gdzie konstytucja to tylko Papier.

Gdzie jest poszanowanie prawa własności ? Gdzie jest poszanowanie obywatela ? Gdzie jest szacunek do majątku ?

Akcja SP, to doprowadzanie Akcjonariuszy do nie korzystnego rozporządzania mieniem.

@WatchDog Jesteśmy na Giełdzie, super tylko Bogdanka miała być właśnie inwestycją stabilną, dywidendową na lata i na właśnie na emeryturę ! Dodatkowo wrogie przejecie Akcji od Emerytów którzy zainwestowali pieniądze mi. w restrukturyzacje Spółki - realizowane jest przez Skarb Państwa to się nadaję do Strasburga !Shame on you Shame on you Shame on you MEGA MEGA Przekręt

Jeśli za mocno to przepraszam.blah5

POściemniają POściemniają może się ktoś nabierze i zagłosuje.

PO wygrało 8 lat temu bo mieli właśnie takie pomysły ale planu nie realizowali bo po co jak się ma ciepłą posadkę ?

Polaków się z kraju wygania za chlebem a menelstwu i brudasom się funduje luksusy a za 10 lat będą nas zabijać Shame on you

Można dobrze wyjść jeśli się nie sprzeda Akcji i nie odpowie się na wezwanie - Ale co gdy Podmiot Przejmujący zlikwiduje Markę Pani Teresa wprowadzi swoją a rynek tego nie kupi ?

anty_teresa napisał(a):
Ta spółka nie sprzedaje obecnego biznesu, tylko przyszły, więc nie ma sensu odnosić ceny do obecnych wyników. To jest tak naprawdę startup, choć ludzie w spółce mają doświadczenie.

gry.onet.pl/doskonale-wyniki-f...

Jeszcze PS. Wracając do Twojego posta. To w końcu sprzedali obecny i przyszły Biznes czy tylko nową produkcje Kursk ?

Okej przysługuje Prawo do wykupu ale po jakiej cenie ?

Co z osobami które kupiły po 17-20 + ?

Zmuszą ludzi do sprzedaży po cenie jaką ustalili trzymając im pistolet przy głowie ?Shame on you

Na Akcjach praktycznie codziennie obrót 1000 - 6000 zł a dzisiaj 1 000 000+ szok.

Kod:
mod: usunięto informację o zamiarach inwestycyjnych użytkownika

chciałem dopytać jeszcze o kilka spraw wysłałem dwa meile, druga próba kontaktu poskutkowała tym, że do mnie zadzwonili i obiecali, że odpowiedzą a odpowiedzi na pytania do dnia dzisiejszego nie dostałem. Co mnie zdziwiło bardzo i powstrzymało od inwestycji - podejrzewam że już wtedy wiedzieli, że sprzedają firmę / wychodzą z Giełdy, co mnie nie dziwi po co dzielić się zyskami z Akcjonariuszami i Płacić za obecność na Giełdzie ? No właśnie.

Mam wrażenie (aby nie pisać ostrzej),że większość spółek chodząc na giełdę ma złe zamiary - chcą wyciągnąć kasę od naiwnych.

Sigvaris kupuje zdrową fundamentalnie Spółkę - dziwicie się ? Ja nie.

Kod:
mod: usunięto informację o nastawieniu inwestycyjnym użytkownika

Nie sądzę że Sigvaris kupi 100% Spółki po takiej cenie będą musieli dać więcejthumbright

Pytanie czy jako Akcjonariusz mniejszościowy w tym konkretnym przypadku jest się zmuszonym do sprzedaży Akcji ?

Wind Mobile - potrajamy potencjał | Transmisja z konferencji 6 Maj 2014r

Ciekawa prezentacja. Produkty mają super thumbright zobaczymy.

Można prosić o opinie na temat produktu iLumio, system wygląda bardzo dobrze i profesjonalnie.

Czy Wind Mobile ma konkurencje w PL i Zagranicą ? - chodzi mi o cały kompleksowy system a nie o możliwość bookowania pokoju.

Po co ta nowa emisja przecież Spółka posiada pieniądze na koncie ?
Wygląda mi na to, że zarząd się cashuje.

I jak zakończyło się postępowanie odnośnie wyłudzenia podatku VAT ?

Spółka zapomniana. Brak na forum inwestorów długoterminowych ?

Proszę o opinie forumowiczów na temat firmy Sektkellerei Schloss-Wachenheim AG - Akcjonariusza większościowego AMBRA S.A.

Ja nie sprzedałem i coś dobrałem ale niestety za grosze - bałem się kupować na kredyt - do portfela widać dobrze zrobiłem, że nie spanikowałem.

Tylko pytanie teraz czy to nie dead cat bounce ? Mam podobnie 50/50.

Moim zdaniem Spółka świetna, ale niestety nie płacą dużych dywidend, oraz zadłużają się na potęgę.

Kolego widzę, że dalsza rozmowa nie ma sensu. Widać, że nigdy nie zajmowałeś się wynajem.

Ponoć wolny kraj - mam prawo do własnych opinii i komentarzy, a statystyki nie pokazują przyszłości Not talking widzę, że kolega bardzo zakochany w giełdzie.

Na bandę z wiejskiej nie mam wpływu czy jadę samochodem czy robię biznes czy inwestuje na giełdzie czy w nieruchomości - wiec ten argument do mnie nie przemawia.

Bardzo dobrze orientuje się w najmie - jeśli masz dobrą umowę, i zrobisz dobry wywiad z klientem nie ma szans abyś nie dostał pieniędzy. Słaba lokalizacja lokalu/mieszkania ? - kto w takiej lokalizacji mieszkanie kupuje ?

Niskie koszty transakcyjne nie wystarczą - moje zdanie, a odbijając piłeczkę to statystycznie lepsze stopy zwrotu - to statystyka, chyba kolega nie zna się na giełdzie i nie wie, że można sporo stracić.

Czy Giełda to taki sam biznes jak np. nieruchomości ? Nie sądzę. Jaki masz wpływ na zwiększenie sprzedaży, zwiększenie zysków,jaki masz wpływ na wynagrodzenia prezesów, jaki masz wpływ na korupcje i przekręty w Spółce giełdowej w której masz udziały ? Będziesz jeździł na Audyty ? No właśnie Shame on you Nic nie możesz zrobić. A własna nieruchomością czy biznesem zarządzasz i masz realny wpływ na to co się dzieje.thumbright

Ciekawy filmik o Shmita

www.youtube.com/watch?v=rkELgi...

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 17 września 2018 20:44:48
Liczba wpisów: 575
[0,15% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,116 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,13% +31 226,80 zł 51 226,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d