pixelg
ASSETUS - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ASSETUS [ASS]

AKTUALNY KURS: 0,20 zł (+0,00%) 15-11-2018 11:00
diR
Wpisów: 935
Wysłane: 8 listopada 2010 15:03:39 przy kursie: 27,00 zł
Niniejszym otwieram wątek dla tej szybującej od jakiegoś czasu Spółki z NC :)
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 8 listopada 2010 15:04:48 przy kursie: 27,00 zł
Drugi WBY. Zerowa działalność operacyjna, pompka na małych obrotach do niebotycznych poziomów, split, dystrubucja - i kasa idzie do nowej spółki.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 12 listopada 2010 18:35:59 przy kursie: 20,70 zł
Dzisiaj ktoś przekuł balonik. Jeszcze wczoraj spółka była wyceniana na 87 mln przy 70 tyś przychodów wk 700 tyś i stracie 350 tyś za ostatni kwartałking . Tylko pogratulować tym co kupili choćby 100 akcji kiedy chodziła w okolicach 10 zł

iktorn
Wpisów: 687
Wysłane: 12 listopada 2010 18:58:16 przy kursie: 20,70 zł
W ciągu 5 ostatnich dni obroty łączne to ponad 5 tyś sztuk. Nie chce mi się liczyć średniej ceny akcji ale weźmy te 120zł. Daje to > 600kpln za praktycznie nic, bo ta spółka niczego sensownego sobą nie przedstawia.

Teraz po splicie znajdzie się trochę chętnych, co będzie się pakować tę spółkę, bo przeciez niedawno jeszcze była po 200pln. Wywalając to przez rok po tyle sztuk na ile pozwoli podaż i tak Wiaderek będzie zarobiony po uszy. Na forum parkietu niejaki Inwestor S.A popisze kolejne setki postów na temat tej spółki i co jakiś czas jakiś dodatkowy jeleń się znajdzie reindeer

Pytanie retoryczne: kiedy na naszej giełdzie będzie choć trochę normalnie... jasne, nikt do zakupów nie przymusza, ale czeemu takie debiuty i gierki są w ogóle możliwe confused5
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Edytowany: 12 listopada 2010 18:59

szooler
szooler PREMIUM
Wpisów: 2 112
Wysłane: 13 listopada 2010 01:10:11 przy kursie: 20,70 zł
iktorn napisał(a):
Pytanie retoryczne: kiedy na naszej giełdzie będzie choć trochę normalnie...

Ależ na naszej giełdzie jest normalnie,kolego Iktorn salute .Przecież nikt nie zmusza do kupowania takich akcji.Giełdę w znakomitej większości stanowią normalni ludzie,którzy w coś tam inwestują,coś kupią coś sprzedadzą.Nawet kupowanie na krótko nie musi być spekulacją,czymś z gruntu złym ,nieczystym,co najmniej podejrzanym.Przecież wielkie zachodnie fundusze wykonują po kilkadziesiąt transakcji dziennie,(HFTs),i nie jest to spekulacja,a inwestowanie,dzień powszedni dla aktywnych funduszy,day traderów,itp.
Co innego manipulowanie kursem przez spółdzielnie,słupy...Ale,ale.Manipulacja,jeśli udowodniona,jest ścigana.
Inteligentny inwestor ma oczy szeroko otwarte,patrzy widzi,zatem co...nie da się nabrać na te sztuczki.I tyle.
Odrobina egzotyki,oryginalność,nieszablonowość tudzież czasami nieco ułańska fantazja,wspólny mianownik dla wielu projektów,start upów New Connect,czy jest aż takie zło na naszej GPW?A może z tej wylęgarni pomysłów coś się urodzi na kształt nowej,tym razem polskiej doliny krzemowej epoki postindustrialnej?Zresztą nie musi być od razu dolina krzemowa.Może być polska strefa przedsiębiorczości,która promieniuje na starą Europę,dając jej nową nadzieją,czy coś w tym stylu,bo ja wiem...

Niejaki Assetus już nie wywala akcji Wbay,(które to mam,i się nie łamię,bo inwestor taki czy siaki,i na których mam zamiar zarobićblackeye ). Assetus po splicie jeszcze może urośnie,rzucą parę nośnych inf,typu inwestujemy w złoto,(na razie tylko wyrazili gotowość)czy jakaś inna modna dziedzina.(znamienna jest nazwa ich nowego pomysłu-szybka jazda.pl.)
W długim terminie i tak wszystko weryfikuje rynek,i nie ma tu miejsca na pobłażliwość bo inwestor ma nazwisko czy famę.Główni rozgrywający muszą być przygotowani na pytania,w tym trudne,niewygodne.Giełda wymuszabinky .Kolejne z retorycznych:Czy nieuczciwość popłaca?
wave
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 13 listopada 2010 01:12

szooler
szooler PREMIUM
Wysłane: 18 listopada 2010 15:00:11 przy kursie: 72,00 zł
To już jest ponad moje siły,te wzrosty...
Cena do wartości księgowej kosmiczna,nie wiem ileset.Wczoraj było 230.blackeye
Opuszczam ten statek,co nie znaczy,że spadnieblackeye .
Nic nie znaczy.Zawsze się znajdzie jakiś kupiec,jak nie po tej cenie to niżej.Adios.
Sprzedam pod warunkiem,że puszczą widły.confused3
"Fortuna favet fortibus"

Heyahpanama
Wpisów: 347
Wysłane: 18 listopada 2010 16:46:40 przy kursie: 72,00 zł
Trzeba by mieć stalowe jaja by wchodzić na tych poziomach, ja wahałem się czy dla sportu nie wejść jak było w okolicach 20 złotych przed splitem, ale wymiękłem, wydawało mi sie nienormalne, by coś co tyle zdrożało, mogło jeszcze wzrosnąć, a jednak.

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 18 listopada 2010 18:04:24 przy kursie: 72,00 zł
Mnie dziwi, że GPW tego ponownie nie zawiesiło, a KNF i prokuratura nie sprawdzają, czy tu przypadkiem nie dochodzi do prania brudnych pieniędzy.
Think

Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

v3nom
Wpisów: 3 049
Wysłane: 18 listopada 2010 18:26:30 przy kursie: 72,00 zł
Szooler, gratki za udaną inwestycję. Usiadłeś do stołu z cwaniakami na nierównych zasadach (moim zdaniem) i zgarnąłeś masę żetonów dla siebie thumbright

Wolałbym popływać w basenie z potworem, którego masz w awatarze, niż wchodzić z Tobą w finansowe zwady blackeye
Klika się i sprzedaje ;-)

del-21052018v3
Wpisów: 123
Wysłane: 18 listopada 2010 22:14:23 przy kursie: 72,00 zł
Nie chce się wierzyć po prostu. Dziś C/WK = 43,72 Eh?, a to już i tak ledwie ułamek tego, co było parę dni temu... Kto to kupuje po takich cenach?? Często zadaję sobie to pytanie widząc wystrzały na głównym parkiecie, ale to jest jakaś inna zupełnie jakość. Szok...

szooler
szooler PREMIUM
Wysłane: 18 listopada 2010 23:54:30 przy kursie: 72,00 zł
v3nom napisał(a):
Szooler, gratki za udaną inwestycję. Usiadłeś do stołu z cwaniakami na nierównych zasadach (moim zdaniem) i zgarnąłeś masę żetonów dla siebie thumbright

Wolałbym popływać w basenie z potworem, którego masz w awatarze, niż wchodzić z Tobą w finansowe zwady blackeye

Hehe,dobre.Dzięki.salute
Tylko mały problemik,dzisiaj już nie dało się tego sprzedać.blackeye
Ryzyko obsuwy duże.Ci co brali po 20zł i niżej nie stracą,zarobią,tylko mniej,stracą ostatni w łańcuszku.
Kiedy?Tego nie wie nikt,mamy podbijanie stawki i dorzucanie do puli.Ktoś w końcu powie sprawdzam.Oby już beze mnie.
p.s Następnym razem to zapraszam do udziału,a nie tylko kibicowanie,heh.Angel
"Fortuna favet fortibus"

iktorn
Wpisów: 687
Wysłane: 20 listopada 2010 20:24:54 przy kursie: 47,08 zł
@Szooler - przyznaj, nudzi Cię inwestowanie w stabilne spółki wykonujące realną działalność operacyjną i wolisz te, które co chwilę lądują na (jakichkolwiek) widłach ;-)

szooler napisał(a):
Co innego manipulowanie kursem przez spółdzielnie,słupy...Ale,ale.Manipulacja,jeśli udowodniona,jest ścigana.

W Polsce? Eh?

szooler napisał(a):
Kolejne z retorycznych:Czy nieuczciwość popłaca?

Ot sedno całego mechanizmu, niestety.

szooler napisał(a):

p.s Następnym razem to zapraszam do udziału,a nie tylko kibicowanie,heh.Angel

Ej no Szooler, dobrze wiesz, że suma sumarum tutaj zarabiają głównie Wiaderka wyciągając kasę od naiwnych inwestorków.

Gratki dla orientujących się w temacie, którzy stawiajac na powtórkę z Wbaya trafili w 10, reszcie proponowałbym mimo wszystko się trzymać z daleka od tej spółdzielni... i zerknąć gdzie jest Wbay teraz Shame on you

Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Edytowany: 20 listopada 2010 20:25

v3nom
Wpisów: 3 049
Wysłane: 20 listopada 2010 21:06:27 przy kursie: 47,08 zł
szooler napisał(a):
Następnym razem to zapraszam do udziału,a nie tylko kibicowanie,heh.Angel

Szooler, no co Ty. Ogracie mnie od razu Angel Za wysokie progi...
Klika się i sprzedaje ;-)

doncarlos
doncarlos PREMIUM
Wpisów: 1 244
Wysłane: 21 listopada 2010 18:01:54 przy kursie: 47,08 zł
Do Komisji Nadzoru Finansowego wpłynęło zawiadomienie dotyczące podejrzenia manipulacji kursem Assetusa
www.parkiet.com/artykul/7,9885...
Cytat:
Jeszcze w czwartek wskaźnik C/WK Assetusa (relacja ceny rynkowej spółki do warto­ści jej kapitałów własnych) wynosił 272,27. To wręcz astronomicz na cyfra, biorąc pod uwagę, że mediana C/WK dla firm notowanych na New Connect wynosi 3,51.
Wycena firmy w szczytowym mo­mencie sięgała 162 mln zł.
Przychody Assetusa w trzecim kwartale wyniosły 71 tys. zł przy stracie rzędu 346 tys. zł.

Szczerze, to mnie to w ogóle nie dziwi, gdy spojrzy się kto stoi za ta firmą.. słynny inwestor długoterminowy Ponaru i Relpola, mąż właścicielki innej perełki z NC Wbay - Piotr Wiaderek..d'oh!

Bez komentarza..

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“
Edytowany: 21 listopada 2010 18:03

Heyahpanama
Wpisów: 347
Wysłane: 21 listopada 2010 19:38:21 przy kursie: 47,08 zł
kto by za tym nie stał, to kibicuje mu by w taki sam sposób wywindował, którąkolwiek z moich spółekAngel.

domi2014
Wpisów: 3
Wysłane: 18 września 2014 18:35:02 przy kursie: 3,00 zł
Od czterech lat nikt nie dodał nic w tym wątku, a myślę że warto. Assetus zmienił profil swojej działalności - agencja reklamowa to już przeszłość.

Teraz spółka stoi na konkretnych fundamentach - i to dosłownie - przejęła kontrolę w firmie Modern Dach, która produkuje i stawia domu w konstrukcjach szkieletowych - drewnianych i wszelkie konstrukcje drewniane (dachy, budynki gospodarcze).

Biznes jest konkretny, spółka informuje o kontraktach zagranicznych, a sam Modern Dach nie jest firmą przypadkową - działa od roku 1995, ma własną fabrykę k. Lipna na Kujawach.

Nie nudzę dalej, ale zachęcam do ożywienia dyskusji w tym wątku.

domi2014
Wysłane: 8 października 2014 12:34:31 przy kursie: 6,40 zł
Jak pisałem wyżej - jest ciekawie (wystarczy spojrzeć na kurs). A od dzisiaj do 22 października trwają zapisy na emisję akcji serii D z prawem poboru. Cena - 1 zł.

Warto, nie warto? Moim zdaniem tak, ale już oceńcie sami. Zwracam tylko uwagę na to, co napisałem wyżej - drewniane konstrukcje, domy, dachy - to przyszłość.

domi2014
Wysłane: 16 października 2014 13:16:55 przy kursie: 4,10 zł
Ejj... było narzekanie, że w spółce nic się dzieje, a jak się dzieje, to milczenie, tylko ja się tu produkuję!

Rzucę jeszcze takie info, znalezione w raporcie. Otóż, jak wspomniana wyżej emisja się nie uda, spółka ma partnera kapitałowego, który obejmie akcje serii D.

Ktoś, coś?

Wojas
Wpisów: 10
Wysłane: 7 września 2015 10:09:33 przy kursie: 1,30 zł
Czy ktoś obserwuje tą spółkę jeszcze? Jak oceniacie ją? Ostatnio coś się zaczeło dziać ale i komunikaty o sprzedaży przez spółkę zależną akcji. Czyżby trup a może okazja? mógłby ktoś przeanalizować?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość