pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mrk

mrk

Ostatnie 10 wpisów
Matt41 napisał(a):
Jutro zapewne będzie taki sam news jak w PZU, czyli spółka wyskakuje z kasy na rzecz finansowania BGK COVID. OMFG, co by nie mówić, sk*&@^W^ństwo posunięte poza wszelkie granice.

Wiecie co to oznacza? Że wszystkie spółki kontrolowane przez pis są fundamentalnie warte 0.


O czy ty piszesz? Wiesz jak wygląda model działania każdego ubezpieczyciela? Zbiera od klientów składki i po stronie pasywów zawiązuje rezerwy na wypłatę przyszłych odszkodowań, a po stronie ma dużo gotówki, którą lokuje w bezpieczne i płynne instrumenty - najwięcej w obligacje SP. Zarabia na tym, że więcej zbiera od klientów niż im wypłaci, ale też na wyniku z zarządzania swoimi inwestycjami (no przynajmniej póki stopy nie były w okolicy zera).
Zobacz sobie ile PZU ma obligacji SP jest to kilkadziesiąt mld zł. Te obligacje BKG są gwarantowane przez SP, więc technicznie na jedno wychodzi.

Każdy wie jak są zarządzane spółki SP - podporządkowanie interesu akcjonariuszy mniejszościowych interesowi państwa, czy nawet partii, ale akurat ta decyzja o zakupie obligacji to nic nadzwyczajnego.

Bliżej 265 mln, bo jeszcze będą musieli zapłacić od tego podatek, co jednak nie zmienia ogólnej konkluzji. Reakcja kursu ciekawa, może są obawy jak ta kasa zostanie spożytkowana.

Te pakiety to prawdopodobnie rozliczenie IPO i sprzedaż akcji na rzecz instytucjonalnych. To, że poszła jedna pakietówka to nie musi oznaczać, że był jeden nabywca.

Jeżeli CRJ nie dokłada do portu ani złotówki to jest to tym bardziej argument za tym, że do momentu zwrotu kosztów podział jest na korzyść Forever. Jeśli For poniósł wszystkie koszty to znaczy, że poniósł całe ryzyko portu, co więcej bierze na siebie koszt wydania. Zakładałbym, że do momentu pokrycia kosztów biorą zdecydowaną większość. Potem ciężko stwierdzić z jednej strony GH to mocna marka, ale z drugiej jeśli CRJ nie nie wykonuje to żadnych prac ani nie partycypuje w kosztach, więc bardziej występuje w roli licencjodawcy.

Przydzielone akcje to 15,15% zapisu. W niektórych BM widać już zrealizowane zlecenia. Myślałem, że będzie nawet 90%, ale może ze względu na takie oczekiwania bardzo dużej redukcji cześć osób odpuściła zapis.

Czy takie emisje nie mogą odbywać się z prawem poboru? Jakiż to jest ten interes spółki, który by to uzasadniał?

Mimo wszystko z punktu widzenia wczorajszego zamknięcia na 195 zł ubytek wartości dla akcjonariuszy można oszacować na 3,5 zł:
(4,47 mln akcji x 195 +0,42 mln akcji x 155)/(4,47+0,42)=191,5

Cena emisji działa jednak jak magnes.

A moim zdaniem jeszcze łatwiejsze, przynajmniej co do tendencji. Na Mercatorze historia jest taka, że podaż jest za mała i taki stan może się przez jakiś czas (kilka kwartałów) utrzymać przez to, że produkcja jest najbardziej opłacalna w zasadzie jednym miejscu na świecie. Dostawienie nowych mocy trochę potrwa, a i sam rynek przed pandemią był też rosnący. Tam wszystkie spółki działające w branży pokazują świetne wyniki, a tu mamy precedens.
W przypadku płynów nie ma już wykupowania na zapas można je spokojnie wszędzie dostać. Zresztą mam wrażenie, że każda spółka, która zajmowała się chemią te płyny bardzo szybko zaczęła robić albo zwiększyła produkcję (np. Orlen, Selena, Boryszew, KGHM, PCC). Nie wiem jak udał się tak dobry kwartał Krynicy może to kwestia zawarcia odpowiednich kontraktów w odpowiednim czasie (np. kontrakt dla Agencji Rezerw Materiałowych). Chętnie poznam inne argumenty, które mogą zmienić moje zdanie, ale ja dla tych wyników nie widzę powtarzalności.

Dodam jeszcze, że biznes napojowy był wyceniany w ostatnich kwartałach na 40-70 mln zł, a wchodzi podatek cukrowy, więc przynajmniej na rodzimym rynku może być gorzej. Obecnie market cap to praktycznie 500 mln, więc same płyny wyceniane są już na 430-460 mln zł.

Myślę, że za wcześnie na takie porównania. O 11bit na etapie Anomaly też można było powiedzieć, że robią gry oryginalne i dopracowane, ale bez szans na szerszy sukces. Wiadomo, że nie każdy pomysł chwyci, ale w tej chwili prędzej spodziewałbym sukcesu po takiej budżetowej, ale oryginalnej i dopracowanej grze niż n-tym symulatorze.

Moim zdaniem takie małe początkujące studia jak np. wspomniane Ovidworks muszą robić gry budżetowe i tu mogą albo pójść w symulatory, co patrząc na ich liczbę jest preferowaną i mniej ryzykowną ścieżką albo bardziej nieszablonowe produkcje. Jeśli studio jest faktycznie w stanie robić powtarzalnie tanie, ale ciekawe pozycje to jest duża szansa w końcu im chwyci.

A co do samego Poly to ma całkiem spory plan wydawniczy jak na swój rozmiar i kapitalizację (w tej chwili 3 tytuły własne na różnych etapach i 2 tytuły na zlecenie). Nie trzeba dużo, aby obecny market cap uzasadnić. Do tego Playway za plecami to przy takim rozmiarze zawsze mniejsze ryzyko niż niezależny podmiot.

No cóż to nie wina Starwarda, że gracze napompowali kurs z 75 na chwilowo nawet 300 baniek i teraz tylko czekają, aż spółka wypuści jakieś materiały, żeby zejść z "haka". Nie czytałem DI, ale zakładam, że nie było tam obietnicy, że zaraz po debiucie pokażą trailer, aby było pod co grać.

Swoją drogą Starward robi grę z budżetem 6-7 mln zł opartą na znanej powieści SF. The Dust robi grę z bardzo podobnym budżetem też opartą na znanej (przynajmniej w Polsce) pozycji książkowej fantasy. To oczywiście pewne uproszczenie, ale trochę to pokazuje na ile rynek wycenia wartość zespołu Starwarda i jego doświadczenia, czyli w tej chwili jakieś 160 mln (różnica w kapitalizacjach).

Vox, zgoda nie jest drogo patrząc na spółki o podobnej kapitalizacji. Patrzę porównawczo np. na Moonlit, bo to również stajnia Playwaya i projekty Poly wypadają w mojej ocenie dużo korzystniej niż Dog Trainer :) i Model Builder, a kapitalizacja ta sama.

Niemniej, co do WL to skąd wziąłeś te liczby kilkadziesiąt k? No chyba, że to takie bardzo niskie kilkadziesiąt w granicach 20k, bo np. na wątku Pyramid jest info, że Dinosaur Fossil Huner WL ma 55k osób, a gra ma pozycję ok. 120, a więc jakieś 160-180 pozycji przed tytułami Poly.

Informacje
Stopień: Złotousty
Dołączył: 30 sierpnia 2008
Ostatnia wizyta: 28 października 2020 11:45:42
Liczba wpisów: 1 913
[0,53% wszystkich postów / 0,43 postów dziennie]
Punkty respektu: 9

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,451 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,64% +26 728,27 zł 46 728,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d