pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Heyahpanama

Heyahpanama

Ostatnie 10 wpisów
Zakładam wątek spółki, bo choć wyniki za ostatni kwartał były mocno rozczarowujące, to wczoraj pojawiła się informacja, która rzuca nieco inne światło na ich platformę - EXERIA.com.

Mianowicie EFIX został laureatem nagrody Benzinga Fintech Awards ( coś w rodzaju oskarów branży technologicznej w finansach) i otrzymał 1 milion dolarów na rozwój projektu EXERIA. Jest to ciekawa wiadomość, bo na dzień dzisiejszy kapitalizacja spółki to nieco ponad 7 milionów złotych.

W dodatku taka nagroda może pomóc w marketingu i w rozwoju projektu, nie tylko przez zastrzyk gotówki, ale także kontakty, potencjalnych inwestorów.

Źrodła:

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/new...(centrum-prasowe-pap)

newconnect.pl/index.php?page=1...

a jak oceniasz przyszłość firmy w kontekście tego:

www.bankier.pl/wiadomosc/Googl...

skąd SMS pozyskuje klientów?

taka dynamika w porównaniu kwartał do kwartału oznacza wzrost rzędu kilkudziesięciu procent rocznie, czy to dużo czy mało niech każdy sam oceni:P

IV kwartał był tylko o 5% lepszy od III w kontekście przychodów ze względu na fakt, ze po prostu III kwartał był bardzo dobry( zazwyczaj spółka w III kwartale osiągała dużo gorsze wyniki) gdyby III kwartał tego roku był na poziomie analogicznych okresów w latach poprzednich, to dynamika wzrostu w IV kwartale nie odbiegałaby w żaden sposób od dynamiki zauważalnej w latach poprzednich, czyniąc tym samym teze o lekkim przyhamowaniu bezpodstawną

W III kwartale 2014 roku spółka odnotowała spadek przychodów wobec II kwartału o 2%. Nie uwzględniłeś tego w swoich rozważaniach. III kwartał jest zazwyczaj okresem słabszym ze względu na sezon urlopowy.

Gdyby w tym roku spółka w III kwartale odnotowała także wyniki gorsze od II kwatytału o 2%, to przychody osiągnięte w IV kwartale 2015 roku świadczyłyby o wzroście przychodów o ponad 16% w stosunku do III kwartału.

jaka jest wielkość Twojego portfela, pytam bo zastanawiam się nad sensem posiadania w nim tylu spółek.

akcje sprzedać, pieniądze wyprowadzić.

Przepraszam, ale nie rozumiem po co takie spółki wchodzą na giełde

widać, że dzięki dotacjom spółka stała się bardzo aktywna jeśli chodzi o uczestnictwo w targach, wystawach. Poniżej przedstawiam liste targów, na których w ostatnim kwartale obecne było MODE:

1. Las Vegas 30 maja - 3 czerwca
2. Tel Aviv - początek lipca
3. Bombay - połowa lipca
4. Atlanta - początek sierpnia
5. Kopenhaga - sierpień
6. Oslo - sierpień
7. Ambermart w Gdańsku - końcówka sierpnia
8. Fashion Fair Łódź - końcówka sierpnia
9. Londyn - końcówka sierpnia
10. Limeira, Sao Paulo - początek września
11. Targi mody Poznań - początek września
12. Sztokholm - początek września

Jak widać aktywność spółki jest ostatnio na bardzo wysokim poziomie, dużo wyższym niż miało to miejsce w poprzednich kwartałach, przełoży się to z pewnością na wzrost przychodów, ale co także godne odnotowania powoduje, że produkty spółki są zauważane przez media branżowe, co jest darmową reklamą.

Photo Composer został uznany przez JCK jako: "the coolest photography-helper product" (http://www.jckonline.com/2014/07/14/discover-best-new-technology-in-jewelry-industry)

na swoim fanpage www.facebook.com/mode360.eu?fr... spółka na bieżąco publikuje ważne, z punktu widzenia akcjonariuszy informacje ( dotyczace m.in udziałów w targach, wystawach, nowych pozyskanych klientach) dlatego uznałem, że warto by więcej inwestorów korzystało z tej formy komunikacji ze spółką.

Witam,

Czy można prosić o uaktualnienie wskaźników:p

Skąd pewność, że nie sprzedaje się w ilościach np. 10 sztuk dziennie? Ten wykresik jest tak skonstruowany, że uniemożliwia jakiekolwiek poprawne prognozowanie sprzedaży...

Wykres wogóle nie eliminuje bowiem zjawiska niskiej bazy... Dlatego proszę zastanówcie się nad tym co mówicie...

TAk sobie czytam od dłuższego czasu Wasze wypowiedzi i zaskakuje mnie jedno. Emocjonowanie się tym jak to nowe tytuły podbijają sprzedaż starszych. Może się mylę ( nie jestem akcjonariuszem 11 bit więc za bardzo nie zgłębiałem tematu) ale z tego co widzę, to ten wykresik w Google, z którego interpretujecie te rewelacyjne skokowe wzrosty sprzedaży jest nardzędziem wybitnie nieintuicyjnym. Pokazuje sprzedaż z ostatnich 30 dni, z tym że taki wykresik nie eliminuje nam efektu niskiej bazy... Jeżeli sprzedaż AWE oscylowala przez ostatni miesiac przykładowo na poziomie 100 sprzedaży dziennie, a po premierze 3 nowych gier podskoczyła do 150 sprzedaży dziennie, to na wykresie zaobserwujemy ogromny wzrost sprzedaży, ale czy taki wzrost sprzedaży i to jak określacie "napędzanie sprzedaży przez nowe tytuły, będzie miało jakieś większe przełożenie na wynik spółki?

z czego splaca dlugi? Ze sprzedaży cymbergaja?

dzisiejsza kapitalizacja 11 milionów złotych. Czy to godziwa wycena dla małej rodzinnej firmy?

Jak dla mnie spółka nie przedstawia żadnej wartości, a to co robi jej akcjonariuszom jest poprostu świństwem. Nie chcę być złym prorokiem, ale prędzej spółka podzieli los Veno (ew. zbankrutuje) niźli wyjdzie cało z tych zawirowań.

Nie prowokuj, bo ktoś napisze donos i zobaczymy, czy na cymbergaja też wypisali fakture...

I czy wszystkie monitory, sluchawki, biurka ikea zniknely z amortyzacji, w co szczerze watpie...

Moze sprzedawała osoba, która kupiła akcje od Pani Surmanskiej? Bylo ich chyba 250 tysiecy, a ich cena to jezeli dobrze pamietam 3.20 za akcje.

Chyba, ze poprostu osoba ktora kupila te akcje ma juz dosc marazmu na spolce i postanowila reanimowac jej kurs:d

Ekopol i papier spekulacyjny? Obserwuje go od jakis 2 lat i srednie obroty dzienne nie przekraczaly kilku tysiecy zlotych. Malo tego bywalo wiele sesji gdzie nie zawierano zadnych transakcji, badz tez symboliczne o wartosci kilkuset zlotych.

Spolka mnie zadziwia, w sytuacji gdy podaja wg. mnie bardzo rozczarowujacy wynik za IV kwartal taki cyrk...

Ciekawe czy jest to zwiazane z jakas informacja o jakiej jeszcze my maluczcy nie wiemy ( od podpisania listu intencyjnego z lotosem nie pojawila sie juz zadna informacja na temat "wspolpracy")

Drugim ciekawym pytaniem jest kto sprzedaje? Ktos z akcjonariuszy wiekszosciowych? Zwykle robili to w sposob bardzo ograniczony, bo na taki pozwalal im popyt.

Podsumowujac : Kto? Od kogo? W jakim celu? Kupuje akcje?

mnie już nagonił hehe, a tak na serio to mam pytanko: jak to sprzedać i jak jest z płynnością?

Zacytuje klasyka: inwestorzy klikają i sprzedają ( Patrowicz o elektrowniach wiatrowych)
Jak to jest w przypadku tego wina?

Analizując ostatnie raporty to przy takich przychodach za I i II kwartal oraz tak duzym zysku netto w I kwartale ( prawie 800 tysiecy) jestem pewien, że w I połowie 2011 roku spółka wygenerowała większe zyski niż w całym 2010, a więc na pytanie czy warto wchodzić w spółkę odpowiedź powinna być jedna.

W calym roku 2010 bowiem spolka zarobila 1,25 miliona złotych, a przychodzy w II kwartale 2011 roku są dużo wyższe niż w I kwartale bieżącego roku.

częstotliwość dodawania kolejnych postów w tej kronice przez jej autora również zagina czaspoprzestrzeń:D

Frog przyzwyczaił nas do innych standardówking

nie wiem czy to moim artykule

jesli tak to w takim sensie ze sprawdza sie narazie wszystko to co w wywiadzie powiedzial prezes: spolka podpisywala umowy, ale nie posadawiala nowych mikrostacji, bo unowoczesniala system.

Teraz spolka posadowila juz 3 mikrostacje wciagu tygodnia. Prezes wspominal takze kiedys, ze w sierpniu zamierzaja lokowac 1 mikrostacje na kazdy dzien roboczy, co jest bardzo interesujaca zapowiedzia. Spytalem prezesa skad maja pochodzic fundusze na taka akcje. Ten wyjasnil bardzo dokladnie skad EGH finansuje swoj rozwoj.

Mysle ze ten wywiad wielu inwestorom wyjasnil model dzialania Ekopolu, a takze przyblizyl ta firme ich portfelom:d

Polecam wywiad z Panem Andrzejem Piecuchem - Prezesem Ekopolu:

www.ncnews.pl/index.php?option...:wywiad-z-andrzejem-piecuchem-prezesem-ekopolu-gornoslaskiego-holding-sa&catid=34:najnowsze&Itemid=55

Jest w nim mowa m.in o rozmowach z wielkim polskim koncernem paliwowym:d

do niedzieli na mojej stronie: ncnews.pl ukaże sie wywiad z prezesem Ekopolu, zobaczymy czy przyblizy nam to perspektywy rozwoju, a takze to kim jest inwestor:D

Witam towarzysza z Remedisa:D, jak myslisz do ilu to zaleci, bo ja nie mam kompletnie pomyslu:D

wg. mnie fotowoltaika rozwija sie za wolno, bo w bogatych krajach ktore moglyby sobie na znaczacy rozwoj tej technologii np. w krajach europy zachodniej jest duzo gorsze naslonecznienie niz w krajach, ktore na to nie narzekaja ale nie maja pieniedzy na inwestycje.

i mnie spolka photon coraz bardziej sie podoba.

moglby mi ktos w kilku zdaniach wyjasnic jak wyglada zadluzenie photona? i jak wplywa to na pomniejszenie zysku?

to wazna kwestia, bo przy podnoszonych stopach koszty kredytu beda rosnac.

wg. mnie IQP zaleci dokladnie tam gdzie chce tego Don Patro:D

narazie mam takie samo zdanie w kwestii jsw jak ty.
mam nadzieje ze czesc niedzielnych ynwestorow odpusci sobie po "udanym" debiucie bgz i debiut bedzie satysfakcjonujacy.

Cena za jsw wydaje sie nie byc mocno wygorowana, co na ten temat sadzisz?

nie sadze by ta informacja miala jakikolwiek wplyw na kurs akcji.

Wg. mnie poprostu roslo z niczego do bardzo wysokich poziomow, potem tanialo z niczego, a teraz to tylko odreagowanie dlugotrwalych spadkow.
a cytowana powyzej informacja to tylko pretekst do korekty spadkow.

Miło mi powitać w gronie stockwatchowcow rowiesnika:D

zaczynalem w podobnym okresie co ty pierwszy kontakt z gielda tak jak ty mialem w roku 2007, tylko ze realnymi pieniedzmi, potem byla przerwa i podobnie jak ty na gielde wrocilem w 2010 roku.
od tego czasu inwestowanie na gieldzie i rynkach kapitalowych stalo sie moja pasjalove4

Zycze Tobie, sobie oraz innym czytelnikom kroniki sporych zyskow w najblizszych dziesiecioleciach:D

grunt ze na paliwko zarobiles:D

z wypiekami na twarzy przylaczam sie do prosby.

arm napisał(a):
Mam parę pytań, między innymi powyższej wymiany postów.

1. Free float. Przeczytałem definicję na Wikipedii, pytanie czy dobrze zrozumiałem. Piszą, że jest to liczba akcji posiadanych przez "drobnicę". Dalej czytam, cyt:"...Free float uważany jest za jedno z najważniejszych kryteriów wyceny akcji na giełdzie." Rozumiem, że im wyższy free float tym lepiej dla akcjonariuszy, bo można te akcję stosunkowo szybko spieniężyć? Im niższy tym ciężej? To miało by sens dla jednego z kryteriów wyboru spółki.

Z tym, że jak dopadnie nas kryzys to free float nie działa :) tzn. wszyscy chcą sprzedać jak najszybciej, no ale nikt nie chcę kupić.

2. Insider trading. Tutaj też czytałem definicję z Wikipedii. Z tego co przeczytałem inside trading jest karalny, natomiast w jaki sposób to udowodnić? Przecież jeżeli jakaś osoba nawet zasiada w radzie nadzorczej i powiedzmy, że faktycznie ma pójść w rynek gorsze info, to w czym problem, żeby ta osoba sprzedała swoje akcje? To nie jest etyczne, zdaję sobie z tego sprawę, ale kto mu to udowodni? Chciał, miał to sprzedał, tak?

Po za tym czasem widać - przeglądając informację płynące z danej spółki - że jakaś obowiązana dokonała transakcji na akcjach spółki, np: www.bankier.pl/wiadomosc/EFH-T... i co? Ma się dobrze. Nie wiem, może mylę pojęcia, może to nie inside trading, jak coś wyprowadźcie mnie z błędu :) A może tak, nagle kupiła ta osoba milion akcji? Może coś wie, czego my nie wiemy... a to już inside trading?

Znacie jakieś przypadki pociągnięcia kogoś do odpowiedzialności karnej za inside trading?

Wiem, trochę się rozpisałem, ale trochę mi to rozjaśni spojrzenie na pewne kwestię.

Ad 1. Z reguły im większy ff, to płynność powinna być większa, ale są takie przypadki, że spółki o mniejszym ff cieszą się większymi obrotami. Wszystko zalezy od tego kto i ile posiada akcji w wolnym obrocie.

Fascynuje mnie twój model inwestowania. Fakt, że jesteś w stanie coś na nim zarobić jest wg. mnie imponujący.

Duzo zdrowia szczescia, powodzenia w zyciu codziennym oraz inwestycjach.

Trzym sieBoo hoo!

Tomek widze ze lubisz ryzyko, jesli tak to wskakuj na serenity, przewiduje w poniedzialek odpal, czy sie sprawdzi to sie okaze:D.

pani Popiołkowa napisał(a):
Heyah, chyba przeczytałeś za mały fragment wątku z parkietu, żeby zrozumieć, co tam się działo. Smok nie ma fanatycznych wyznawców, tylko prawdziwych miłośników, że się tak wyrażę. Bo jest też druga możliwość, że po prostu kompletnie brak ci poczucia humoru, ale w to nie wierzę. Wątek jest długi, to prawda, dlatego sama nie znam go pewnie nawet w połowie. Ale jako że mamy weekend, każdemu, kto nie ma nic lepszego do roboty, polecam lekturę tak mniej więcej od strony 190. Wcześniejsze też by się przydało, żeby ogarnąć całość, no ale to już by była przesada. Ja osobiście przy stronach 194 i bodajże 195 musiałam przerwać, bo jak się zaczęłam śmiać, to nie mogłam za nic się uspokoić. Ci, którzy wtedy na nim pisali doskonale zdawali sobie sprawę z ryzyka, dlatego na pewnym poziomie skończyły się prawdziwe inwestycje, zamknięto pozycje, a zaczęła się zabawa. Ta jedna akcja na 100 zł. - naprawdę potraktowaliście ją na serio?
Czym się zajmuje KNF? Pewnie konsumpcją obiadu :D
Dla mnie historia Smoka była piękna. Pan Sobolewski, KNF et consortes lubią czasem zrobić z akcjonariuszy bandę idiotów, więc raz dla odmiany akcjonariusze odwdzięczyli im się tym samym.

Fakt moze i watku smokeshopa nie przeczytalem na parkiecie zbyt dokladnie, ale watki malo ktorych spolek tam sledze, bo po pierwsze sa pelne nie merytorycznych wypowiedzi, po drugie wiekszosc uzytkownikow tamtego forum woli sie przechwalac wirtualnymi inwestycjami nizli w sposob normalny pokonwersowac.

Wiem jednak jedno od smokea trzeba trzymac sie z daleka, co pokazal dzisiejszy miazdzacy wynik za 1 kwartal. Ta spolka jest tak zalosna, ze nawet porzadnych strat nie potrafi wypracowac. Za I kwartal maja straty 16 tysiecy zlotych, bo poniesli koszty przy uruchamianiu kolejnego sklepu. no poprstu zalosne, pewnie wydali 10 tysiecy na malowanie, albo polozenie wykladziny i to spowodowalo, ze wynik spolki, ktora nie tak dawno temu miala kapitalizacje rzdu kilkudziesieciu milionow jest ujemny.

No prosze mamy świetne wyniki za I kwartal.

Przychody w I kwartale - 1.8 miliona zlotych, dla porownania w calym 2010 roku wyniosly niewiele ponad milion.

Zysk netto w I kwartale - 1 milion złotych. W tamtym roku byla strata ponad 400 tysiecy.

Ponadto spolka nie ma ani grosza kredytow i kilkanascie milionow wolnej do inwestycji gotowki.king

Źródło: www.newconnect.pl/index.php?pa...

a to jest kpina i nie rozumiem jak w demokratycznym panstwie prawnym, takie cos moze istniec.

przeciez tych komunikatow ze spolki patrowicza - o niczym jest tyle ze jakby podliczyc, to pewnie wychodza co kilka godzin...
a juz najciekawsze sa te dotyczace obrotu akcjami. W jeden dzien ktos kupuje akcje zeby za 3 dni sprzedac je innej "instytucji finansowej" albo "inwestorowi branzowemu" i tak przy kazdym infie kilku nastepnych frajerow/leszczy zaopatrzy sie w akcje wydmuszek.

Jedyne perspektywy jakie widze przed smokiem to zjazd na 1 zlotych i tyle w tym temacie. Fanatyków i amatorów szybkiego zarobku pozdrrawiam i przestrzegam przed ta niebezpieczna zabawa w kupowanie drozejacych po 2000% akcji.

Zarobienie na takich spolkach jest tylko i wylacznie fartem... a zgubna rządza coraz większych zyskow moze doprowadzic do utraty znacznej czesci srodkow.

Wystarczy sobie wejsc na forum parkietu i przeczytac posty z przed tygodnia, na ktorych fanatyczni wyznawcy smoka co to niby trzymali akcje od 2 zlotych wieszczyli 100 zlotych za akcje. Albo na przyklad gdy juz tanialo: "Nie Sprzedawac, bedzie odbicie" "Bedzie drugie kolko" etc...

I tak z 25 zlotych w ciagu kilku dni zrobilo sie ponizej 6, mimo ,że branża nadal bardzo perspektywiczna...king Anxious

Spolka ma niezly obrot??? no prosze Cie... ta firma to jest kpina z gieldy. Nie wiem kto to wogole wpuscil na rynek, ale napewno wiem w jakim celu - okradanie leszcza z kasy...

i napewno nie uwazam by spolka byla tania ponizej 8 zlotych, a to dlatego ze nawet w okolicach 5 zlotych wskaznik c/z osiaga astronomiczna wartosc, tak samo jak w przypadku wskaznika c/wk...

mrk napisał(a):
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=7223&ks=1
arkusz dla smoka, można zapisać na pamiątkę, 200k ktoś skupił i wystawił na ponad 100 zł, ff 310k ciekawe jak to sprzeda

Zwali cene do 10 zlotych i tak bedzie na sporym plusie

Gerda napisał(a):
Ja opuściłem MKO jakiś miesiąc temu więc też boli

Byles takim "oddanym" inwestorem MKO, co sklonilo Cie do jego sprzedazy?

Kurs Ekopolu ostatnio ostro w góre, nic dziwnego skoro spółka codziennie podpisuje kolejne umowy, w ciągu tygodnia podpisała ich za prawie 8,5 miliona złotych nieźle, nieźle.

dzisiaj podpisali kolejna umowe. To wszystko swiadczy o ogromnym popycie na produkty Ekopolu. Kto wie moze jak tak dalej pojdzie ( popyt bedzie tak duzy ) to moze zauwazy nas jakis duzy gracz np. Orlen i postanowi zainwestowac w taka dzialalnosc, w koncu juz dzisiaj Ekopol generuje dosc duzy przychod.

Pomyslcie sobie jak ogromny jest target EGH, skoro dzisiaj maja ponad 160 mikrostacji i przytlaczajaca ich wiekszosc znajduje sie tylko i wylacznie w wojewodztwie slaskim, to w skali kraju firm zainteresowanych oferta Ekopolu bedzie conajmniej kilkakrotnie wiecej.

A oto dzisiejsza umowa:

Mikrostacja w Goworowie zarządzana technologią mikrostacji paliw wraz z EKOPOL BLACKBOX .
Zarząd Spółki Ekopol Górnośląski Holding S.A. informuje, iż zgodnie z założeniami strategii rozwoju zawarł umowę obsługi paliwowo-logistycznej mikrostacji paliw zarządzanej technologią IT która została opisana na stronach:
1. http://www.mikrostacje.pl
2. http://www.facebook.com/mikrostacje
w miejscowości Goworowo.
Łączna przewidywalna wartość przychodu z zawartego kontraktu wynosi 800 000 złotych netto.
Niniejsza umowa wchodzi w życie w kolejności zawartych umów po publikacji wdrożenia technologi mikrostacji którą to informację opublikowano w raporcie bieżącym numer 10/2011 z dnia 13.04.2011r. będzie obowiązywać przez 48 miesięcy z możliwością jej przedłużenia
Podstawa prawna : Załącznik nr 1 do Uchwały nr 346/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 30 maja 2007 r . "Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu" §3 ust 2.pkt.2.

Osoby reprezentujące spółkę:

Andrzej Piecuch - Prezes Zarządu
Mirosław Szarawarski - Wiceprezes Zarządu

Źródło: www.newconnect.pl/index.php?pa...

ynwestor napisał(a):
Heyahpanama napisał(a):
wg. mnie raport za I kwartal powinien byc niezly, dlatego że

+ nie postawili zadnej nowej mikrostacji wiec nie bylo zadnych kosztow z tym zwiazanych

Masz rację, Heyahpanama, że wynik powinien być lepszy. Każda mikrostacja to koszt, który trzeba ponieść. Taki koszt pogarsza wynik, ale długoterminowo go polepsza. Najbliższy raport będzie więc pewnie lepszy pod względem zysków, a raport za II kwartał gorszy ze względu na lawinowy wzrost ilości stawianych mikrostacji.

Orientujesz się może, jak wygląda sytuacja w części hutniczej Ekopolu?
Potwierdzają się słowa prezesa. Sytuacja wygląda tak, że Ekopol ewidentnie wstrzymał stawianie nowych mikrostacji do czasu wprowadzenia nowej technologii. Teraz za to stacje stawiane są praktycznie codziennie i podejrzewam, że taka sytuacja się utrzyma. Biznes paliwowy ostatnio znów nastraja mnie do optymizmu.

Strategia: podtrzymuję ostatnie założenia - trzymam Ekopol minimum do najbliższego raportu. Powinien wiele wyjaśnić...

Z tego co slyszalem, to na czas rozbudowy, czyli do okolo polowy 2011 roku ta branza zostanie znaczaco spowolniona, ale w drugiej polowie roku ma pracowac juz na duzo zwiekszonych mocach przerobowych, wiec ten rok ma wiazac sie takze ze znacznym rozwojem tej dzialalnosci ekopolu.

ps. moze dlatego w IV kwartale 2010 roku tak duzo nakupili produktow do obrobki, by moc wyprodukowac towary, wtedy, i handlowac nimi w czasie rozbudowy zakladu?

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony co do ostatnich umow, szczegolnie dzisiaj, ktora chyba jest jak dotad najwieksza dla ekopolu na 4.6 miliona w ciagu 2 lat, co oznacza, ze koszt mikrostacji zwroci sie po okolo 1.5 roku, to swietny wynik.
Szczerze, to mam takie marzenia, aczkolwiek one wg. mnie wcale nie sa takie nierealne, gdyby na przyklad ekopolowi udalo sie posadowic okolo 300 takich mikrostacji, to mysle ze calym pomyslem moglyby sie zainteresowac jakies koncerny paliwowe. Wyobrazacie sobie co staloby sie z kursem, gdyby nasz dzialalnoscia zainteresowal sie np. ORLEN?

Mikrostacja w Żorach zarządzana technologią mikrostacji paliw wraz z EKOPOL BLACKBOX .
Zarząd Spółki Ekopol Górnośląski Holding S.A. informuje, iż realizując projekt "Wdrożenie innowacyjnego systemu dystrybucji paliw w woj. śląskim" dofinansowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego na mocy uchwały nr 2585/313/III/2009 w zakresie Priorytetu I "Badanie i rozwój technologiczny"
zawarł umowę obsługi paliwowo-logistycznej mikrostacji paliw zarządzanej technologią IT która została opisana na stronach:
1. http://www.mikrostacje.pl
2. http://www.facebook.com/mikrostacje
w miejscowości Żory.
Łączna przewidywalna wartość przychodu z zawartego kontraktu wynosi 4,2 mln złotych netto.
Niniejsza umowa wchodzi w życie w kolejności zawartych umów po publikacji wdrożenia technologi mikrostacji którą to informację opublikowano w raporcie bieżącym numer 10/2011 z dnia 13.04.2011r.
będzie obowiązywać przez 48 miesięcy z możliwością jej przedłużenia
Podstawa prawna : Załącznik nr 1 do Uchwały nr 346/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 30 maja 2007 r . "Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu" §3 ust 2.pkt.2.

Osoby reprezentujące spółkę:

Andrzej Piecuch - Prezes Zarządu
Mirosław Szarawarski - Wiceprezes Zarządu

No no rozkręcamy się, codziennie jakaś nowa mikrostacja, a ta da nam aż 4.2 mln złotych przychodu w ciągu 2 lat, co oznacza, że koszt postawienia mikrostacji zwróci się po nieco ponad roku:D
Źródło: www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Z tego co się orientuje to jak dotad jest to najwyzsza umowa podpisana przez ekopol, co wg. mnie swiadczy o wzroscie zainteresowania oferta ekopolu przez wieksze firmy.

Witam i życze powodzenia w inwestowaniu.

Może dlatego, że te 4% ff jest więcej warte niż nie jedna spółka z nc:D

topfacet napisał(a):
nie zbanujemy Cie!

no ty to napewnoking

Dzisiaj w pewnym momencie juz sie balem ze zasypia popyt, ale na szczescie widac bylo ze ktos z uporem maniaka sciagal te pakiety z prawej...

Mysle ze Ci inwestorzy ktorzy w 1 dzien byli w stanie wyciagnac kurs na prawie 50% dadza sobie rade z tymi sypaczami i skupia od nich wszystkie ich akcje, a wtedy pociagna kurs napewno na duzo wyzsze poziomy w koncu ta batalia, ktorej dzisiaj bylismy swiadkami musi sie oplacacBoo hoo!

Ja jestem pozytywnie nastawiony do aktualnych dzialan spolki jak i odzwierciedlenia tego w kursie akcji.

kurde nie rozumiem was czy naprawde malpujecie kazdy ruch Morfeusza?

A wracajac jeszcze do ekopolu, to dzisiaj podpisali umowe na postawienie kolejnej mikrostacji, umowa ma obowiazywac 48 miesiecy i opiewa na 1.6 mln zlotych:D

to prawda, ciekaw jestem jak to sie dalej rozwinie, co z tego bedzie, chyba na nc to rekord jest:D

mnie sie podobaja, a wg. mnie system ktory potrafi wyliczyc spalanie samochodu dzieki czarnej skrzynce, co ukruca w ten sposob proceder naginania norm, jest poprostu genialny.

No ale nie zmuszam na sile, mam nadzieje ze Ekopol w najlbizszych dniach pozytywnie mnie zaskoczy tyle w temacie.

wg. mnie raport za I kwartal powinien byc niezly, dlatego że

+ nie postawili zadnej nowej mikrostacji wiec nie bylo zadnych kosztow z tym zwiazanych

wystarczy wejsc na strone ekopolu i porownac z cena na stacji??

koszt paliwa to oszczednosci rzedu kilku %, a w dodatku nie musza sie przejmowac zaopatrzeniem:d same plusy i dla ekopolu i dla klientow.

no tak oni dostarczaja to glownie do malych firm transportowych, albo budowlanych, ktore np. maja kilka tirow i zeby wlasciciel firmy nie musial sie martwic ze wlasnie brakuje w ktoryms z jego samochodow paliwa, albo ze mu kierowca ukradnie kilkadziesiąt litrow, bo wszystko wylapie komputer:D

W takim przypadku wlasciciel firmy nie dosc ze placi mniej za samo paliwo, to jeszcze otrzymuje pelna obsluge zaopatrzenia + skuteczny system przeciwkradziezowy.

Ekopol

Dzialalnosc tej firmy oparta jest jak sam prezes mowi na 3 dzialalnosciach:

1) to dzialalnosc quasi hutnicza - obrobka metali i dystrybucja, roznego rodzaju dachowki, parapety, jednym slowem wszystko co jest wykorzystywane w budownictwie.

2) to dystrybucja paliwa, ktora odbywa sie za pomoca unikalnej technologii mikrostacji. Juz wyjasniam o co chodzi. Firma stawia u swoich klientow w pelni zautomatyzowane zbiorniki paliwowe wyposazone w modul gsm. Mikrostacje dzialaja w taki sposob, ze kazdy samochod i kazdy kierowca maja karty chipowe i tankujac paliwo do ekopolu wysylana jest informacja i oni na biezaca dostarczaja paliwa to mikrostacji u klientow, tak by caly czas zbiornik byl zalany nim do pelna. to tak wszystko opisane w bardzo duzym skrocie, jesli zainteresowalby Cie ten temat to mozesz wejsc na ktoras ze stron:
mikrostacje.pl, mikrostacja.pl, patentnakase.pl, albo eg.com.pl

3) ostatnia dzialalnosc ekopolu zwiazana jest juz totalnie z rewolucja technologiczna, ktora jest uzupelnieniem do mikrostacji i w ofercie dostepna jest od 12 kwietnia, a dzisiaj juz podpisana zostala umowa. Ekopol instaluje w samochodach jakies czarne skrzynki, nie wiem nie znam sie na tym dokladnie, ale maja olbrzymie mozliwosci, np. kontroluja zuzycie paliwa. np. sa w stanie okreslic, czy operator koparki naprawde pracuje, czy tylko wlaczyl silnik, by "lecialy" mu roboczogodziny.
Polecam zapoznac sie takze z ta oferta bo naprawde warto.

Wg. szacunkow firmy oszczednosci firmy korzystajacych z uslug ekopolu ksztaltuja sie na poziomie od 10% do nawet 30!

rzeczywiscie w ostatnich 2 latach wachania kursow sa dosc znaczne.

Polecam Ekopol, widac ze kurs budzi sie z marazmu. bardzo dobre fundamenty. Poszerzenie oferty skutukuje zwiekszonym popytem na produkty Ekopolu, co skutkuje m.in dzsiejsza umowa.

A poza tym mam w portfelu te akcje, a teraz jest chyba moj czas hossy, bo mam takze SERENITY:D

pewnie będą jakieś emisje, wg. mnie to raczej jest pewne, a tu dla akcjonariuszy powinna sie zapalic czerwona lampka - zeby postawic te 30 kilka stacji potrzeba bedzie conajmniej kilka emisji akcji, a to moze znaczaco rozwodnic akcjonariat... Oczywiscie jesli takowe emisje beda mialy miejsce to napewno duzo ponizej obecnej ceny rynkowej.

a ja zadam takie pytanko: czemu wszelkie informacje o tej nieruchomości podajesz w odcinkach?

Czyzbys poprzez dozowanie informacji chcial podsycic nasz apetyt na jej zakup:?

Przyznam, ze sie napalilem daje 12kAnxious

Popularność spółki doskonale odzwierciedla ten temat, a ściślej częstotliwość postów:D

Cytat:
Co zaś do cen gier to wydaje mi się mało prawdopodobna taka rozpiętość nawet na różnych platformach 9,99$ i 2,99$. Nie wykluczam, że przed Świętami mogą być obniżki np do 5,99$ ale na pewno nie zaraz po premierze. Tak się robi po kilku tygodniach gdy gra nie idzie. Cenę zapewne przemyśleli - mieli na to dość czasu. Z wywiadów zrozumiałem, że ich prezes jest wytrawnym graczem biznesowym - ale to czas pokarze - to mój pogląd.

Otóż przed chwilą sprawdziłem na app store ceny najlepszych gier płatnych i nie przekraczają one 1 dolara... W top 25 zaledwie 2 gry kosztuja nieco ponad 2 dolary.

to co sie dzieje na 11b to juz nawet nie jest spekulacja, toż to bańka:D, wiadomo na bankach zarabia sie swietnie, tylko ze ostatni gasi swiatlo... albo wyskakuje oknem.

Cytat:
Odnośnie zysków "operacyjnych" za IQ można się spodziewać znowu zdecydowanego wzrostu w porównaniu z IVQ 2010 z powodu dojścia do zasobów spółki kolejnych stron : vista.pl i tibia.org.pl (obydwie strony wg spółki zwiększają zasięg Tro Media po 10%)

Tro przejęła tibia.net.pl , nie tibia.org.pl

Wg. mnie spółka jest bardzo ciekawa, ale nie dzieki tym ich serwisom, z ktorych polowa to fora na ktorych ludzie wymieniaja sie linkami do pirackiego orpogramowania, tylko wlasnie dzieki takim przedsiewzieciom jak Domenomania...

ja na ekopolu nie stosuje stop lossow z kilku przyczyn:

plynnosc na tej spolce jest tak zalosna, ze gdybym ustawil sobie jakikolwiek stop loss to podejrzewam, że mogłoby się skonczyć na podwojnych widlach... ponadto mimo ujemnego wplywu na portfel nadal wierze w spolke i zamierzam ja trzymac dlugoterminowo, wiec nie chcialbym zeby sl wyrzucil mnie bo ktos sprzeda kilka tysiecy akcji i zwali kurs

Witam wsrod akcjonariuszow EKOPOLU.

Mnie tez ostatnia sytuacja na ekopolu nieco irytuje, sadzac po twojej stracie kupowalismy pewnie w podobnej cenie.

Rowniez jak ty nadal trzymam akcje, licze na to ze te nie stawianie tych mikrostacji w I kwartale poskutkuje bardzo pozytywnym raportem z I kwartal, bo w ostatnim postawili kilka mikrostacji po 50k kazda i wyszlo im tylko nieco ponad 300k zysku netto.

Podejrzewam, ze ta zapowiadana na kwiecien zmiana dotyczy udoskonalenia sytemu oraz poszerzenie jego funkcjonalnosci, co wedlug mnie byloby swietnym rozwiazaniem. Po 1 zacheciloby wiecej firm do korzystania z oprogramowania, zwiekszyloby stale miesieczne abonamenty, a tym samym praktycznie dochody pozbawione zadnych kosztow...
Wg. mnie to jest wlasnie droga ktora powinien podazac ekopol - zwiekszac przydatnosc i efektywnosc swojej technologii, bo za tym idzie czysty zysk, bo ze sprzedazy paliwa przy obecnej marzy i rosnacych kosztach to w porownaniu do przychodow jakie generuje ten sektor dzialalnosci przedsiebiorstwa - zysk netto to sa naprawde promile...

no wszystko rozumiem, że spółka lada dzień wypuszcza gre, ale wzrosty rzędu 40 kilku procent, bez żadnej rewelacyjnej informacji uważam, za spekulacyjne. Chyba, że mamy doczynienia ze skrajnym niedowartosciowaniem jakiejś spółki i jedno małe info pomaga kursowi wrócić do słusznych poziomów.
Aczkolwiek taki wymieniony przeze mnie przykład, napewno nie występuje w przypadku 11 bit. Obecna wycena przewiduje dużo lepszy od prognoz sukces gry... Branża gier komputerowych jest teraz na topie, a to głównie zasługa CIA, więc i na tej bańce korzystają zarówno spółki, które coś robią - CIA, OPT, 11B, a także te, które są producentami gier komputerowych tylko z nazwy np. NICO...

uważam, że nie masz czego żałować, przy takich spekulacyjnych wyskokach równie dobrze na koniec dnia mogło być na czerwono, więc Twoja decyzje sprzedazy przy i tak bardzo duzej stopie zwrotu uwazam za jak najbardziej sluszna.

rzeczywiscie 11bit zaliczyl dzis ładny spekulacyjny wzrost:D

no tak tylko te laki musisz 2 razy do roku skosic, jezeli nie masz swojego traktora, to bedziesz musial zaplacic jakiemus miejscowemu rolnikowi, a to moze w sposob znaczacy obnizyc, twoje dochody.

Ponadto ja widzialem inne dane na temat doplat i mnie ze wstepnych wyliczen wychodzilo w granicach 500 złotych od najgorszej łąki, dlaczego więc tobie wychodzi 1000?

Ja jestem, caly czas trwam na posterunku, ale ostatnich wyskokow nie traktuje jeszcze narazie serio:D

ale nie obrazilbym sie jakbysmy powrocili na sluszne poziomy powyzej 40 groszy, bo wkoncu te miliony akcji sprzedawanych po 45 groszy, nie były sprzedawane jakimś leszczom.

u mnie w okolicy ciezko jest znalezc cokolwiek ponizej 12000 tysiecy za hektar, a w takich cenach jakie ty uwzgledniasz to trzeba by bylo szukac z rok i mozebys znalazl jakas "chustke" pol morgi, czy jak kto woli cwierc hektara:D

Kasiunia czy naprawde myslisz, ze dzisiaj przy obrocie nieco ponad 40 tysiecy zlotych jakikolwiek grubas mogl "zasypac" kurs?

Jezeli zaden grubas niczym nie sypnal, to dlaczego nie rosnie?

A ja jeszcze nic nie studiuje:D

A kroniki nie zkladam, bo z powodu zlego gospodarowania czasem cierpie na jego chroniczny brak...puke_l

Witamy:D powodzenia w inwestycjach.

Gratuluje zakupu pho, to dobra spolka. Mci tez znakomity wybor.

Co studiujeszblah5 ?

ALe Mariusz jakby byl leszczem to by kupil akcje, fona albo atlantisu.

szkoda, ze wiekszosc ludzi kupujacych te akcje pewnie wogole nie czyta nic na ich temat i tylko jak malpy kupuja i sprzedaja ( klik-klik ). Czasem im sie uda zarobic 2 grosze, a za kilka dni straca z nawiazka, bo Pan Mariusz wyemituje 100 miliardow akcji.

Ciakawe czy PAtro zdola objac 60 miliardow akcji po groszu:D?

ktos przed rozpoczeciemm notowan wystawil mega zlecenie kupna, ktore wywindowalo tko i nie zdejmowal tego zlecenia przez pierwsze pol godziny handlu, ale sobol nie dal nauczki gamoniowi i nie poscil... wiec po tej cenie nie zrealizowano zadnej transakcji.

Wszystko fajnie ,też niechciałbym bessy, ale jak oglądam tv i w każdym serialu ktoś gra na giełdzie i zarabia krocie, to to dobrze nie wróży... jeśli to chwilowa korekta, to ja długo już tej hossy długo nie widze, nie przy takim zaangażowaniu ulicy.

A co mi tam tez sobie posta nabije:D

Prosze odpowiedzcie mi na nurtujace mnie pytanie, ktore zadalem w dziale czerwone lampki a w temacie spolki pana maruisza patrowicza:D

Wiem pamietam jak w 2007 roku zaczynalem troszke pogrywac na gieldzie, to Fon kojarzyl mi sie z firma "ktora cos robila" ale jak pan mariusz tam zawital to juz tylko drukuja...

oooooo woooooow brak mi slow jeszcze troche to spolki patrowicza zawojuja wig 20...puke_l

Moze moje pytanie wydac sie dziwne ale nie wiem wiec pytam:

To znaczy ze Fon i Atlantis wymienia sie miliardami akcji?
moze mi ktos jeszcze wyjasnic jaki przeogromny zysk beda wykazywac obie spolki (Fon i Atlantis) z racji przeszacowania tych akcji( obecna cena rynkowa jest kilkukrotnie wyzsza od emisyjnej.

wystarczy przeczytac dokument informacyjny, do ktorego link podal Frog.

moze to koszty zwiazane z ekspansja na rynki zagraniczne?

Koszty postawienia serwisow, reklamy.

To Magnat wogole wysyla analizy?

Ale jajaAnxious

Zobaczcie jutro sobie na kurs Ekopolu powinien być odpał po wynikach, przynajmniej na to licze:D

a nie korzystasz z parkietu?

blah5
bcebula napisał(a):
Nie no, trochę wiecej niż trochę , Heyahpanama:))))))
EDIT:
Qzwa, nie myślałem że ktoś jeszcze pamięta Flinstonesów!!!normalnie szoking !!!

Ja mam 19 lat wiec na etapie bajek bylem stosunkowo niedawno

Podobny troche do Freda z Flinstonowblackeye

to jest ciekawsze:

rotopino.com

Wersja angielskojęzyczna, ekspansja się rozpoczełablackeye

no na photonie mieliscie dzisiaj niezły holocaustangry3

wiem ze takie zagrania strzasznie ryja psychike, ale jak chchesz zostac akcjonariuszem photona na dluzej ( minimum 2 lata) to mysle ze takie spadki rzedu 15% sa malo istotne.

Ostatnie ponad 12% wzrosty przy sporym obrocie na papierze pokazują charakterystykę tego papieru. tj. jest dosc podatny na wszelkie ruchy spekulacyjne.

Moim zdaniem moze to wygladac na probe skupienia duzej ilosci akcji, przypominam, że z prawej brano po kilkaset tysiecy akcji w jednym zleceniu. Miejmy nadzieje, ze ktos nie proznuje i caly czas skupuje akcje, czego ostatnie wydarzenia byly dobrym przykladem, wtedy wystarczy jedno info o objeciu akcji po 45 groszy bysmy w ciagu kilku sesji przebili ten poziom.

Nie ma co rozpisywac sie dalej o mozliwosciach zmiany kursu w najblizszych dniach/ tygodniach, bo podejrzewam, ze nikt z tego fforum nie jest w stanie przewidziec ruchow rozdajacego karty.

Ja czekam na raport by dowiedziec sie dlaczego do cholerki nie otworzyli kolejnego osrodka rehabilitacyjnego i co zamierzaja zrobic z tymi 14 milionami, ktore pozyskali z emisji o ile one wogole istnieja( wiem ze to moze wydac sie glupie, ale coraz bardziej w to watpie)
Spolka ma pieniadze, ma klientow (podpisala umowy na rehabilitacje z najwiekszymi ubezpieczycielami) nie rozumiem wiec co stoj na przeszkodzie, by rozbudowywac siec osrodkow rehabilitacyjnych w calej Polsce...

Biznes napewno jest przyszlosciowy, ale jakosc dzialan Serenity wg. mnie pozostawia wiele do życzenia.

tam w poniedzialek bedzie takie ssanie jak na Petrolinvescie ostatnio, a wtedy Frog objawi sie jako Mesjasz:D.

Myslisz ze w poniedzialek zaczna skupowac?

No i widzisz jak Photon ładnie urosł 20%, może nie w jeden dzień, ale urosł:D

a Najgorsze jest, że ja to zaczalem czytac, czytam i czytam te posty i cos mi tu nie pasuje, a zanim sie dowiedzialem ze te posty sa lekko przeterminowane to prawie do konca doszedlem... normalnie stracilem kilka minut.

Jeszcze jak glupi patrzylem sobie na wykres ace, ktory kosztuje cos kolo 11, czyli zgadzaloby sie to co mowi w pierwszym poscie, wiec bylem swiecie przekonany, ze to jakas kronika zalozona dzisiaj:D

Nie ma co, kronika prowadzona regularnie:D

Popyt na analizy jest dopoki sa darmowe:D

Cytat:
No cóż, wyniki super, ale ze spółką coś nie tak. Może za mała płynność, a może giełda NC jest do kitu. Swoją drogą ciekaw jestem, które spółki z NC wykażą 1mln zł zysku netto - dla wielu to chyba marzenie o podróży w kosmos. Na GPW znam wiele spółek, które wykazują podobne wyniki a kapitalizację mają 5-10x wyższą.

Ekopol wykaze duzo wiecej niz milion zysku netto (tyle maja po 3 kwartalach) a ma kapitalizacje 11.6 miliona:D)

Może Mko nie drozeje, po tych wynikach ma c/z 15? Nie odbierajcie tego jako ataku, sam chetnie gdybym mial wolne srodki zainwestowalbym w Marketeo, bo maja bardzo fajny model biznesowy i z pewnoscia zaa kilka lat ich akcje beda kilka razy drozsze, ale na dzien dzisiejszy te wyniki sa juz w cenie...

Morfeusz, moglbys zerknac przez 30 sekund na wykres EGH?

Wedlug mnie mamy doczynienia z trwajacym juz jakis czas odwroceniem trendu, co ty na to?

dlaczego korekta ukazuje sie wczesniej niz wlasciwy raport?

Cytat:
Chodzi o korepetycje z języka polskiego?

Mam 4 z polskiego w III liceum, jakby co moge pomoc, ale uprzedzam nie przeczytam za Ciebie lektur:D

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 22 września 2018 19:16:30
Liczba wpisów: 347
[0,09% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,134 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d