pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

iktorn

iktorn

Ostatnie 10 wpisów
Do tego trzeba dodać, że 6miesięcy temu z emisji spółka pozyskała 6.8mln zł...
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.

Haha chciałem spytać o to samo. Może ktoś już jest po kilku kawach i skumał ten komunikat?
Na pewno Mark Kaufman wie o co chodzi. A sądziłem, że tylko Patrowicz wypłaca dywidendy w akcjach blackeye

Podejmie sie ktoś wyzwania uproszczenia tegoż komunikatu?

@Scarry

Mi tam sie podoba ten wykresik:

kliknij, aby powiększyć

W lekkim uproszczeniu miliardy śmieciowych akcji wydrukowanych celem upychania do oporu. Praktycznie cała wartość rynkowa NC to woda i powietrze. Jeszcze niedawno np. Promet stanowił ponad 35 milionów.

W kolejce do wyładowania akcji niezorientowanym Assetusy, DAAH-y i inne śmieci, skazanym na porażkę inwestorom próbującym szczęścia po zainwestowaniu w PZU, JSW, TPE itd.

Pięknie panie Sobolewski, pięknie. Kolejna perła w koronie NC. Właściwie już książkę można napisać na temat spółeczek z NC i metod kantowania akcjonariuszy. Sukces jak nic.

Jak najszybciej wybij ten pomysł sobie z głowy :-) Nie patrz ile możesz zyskać a przede wszystkim najpierw ile możesz stracić.
Jak KGH dalej mocno zleci, chcociażby na 3 dni, to DM wywali za Ciebie Twoje papiery bo spadnie Ci poziom zabezpieczenia poniżej wymaganego.
Tym samym nawet jak trafnie przewidzisz w dłuższym terminie zachowanie kursu, zanim to nastąpi możesz być już bez akcji i na dużo większym minusie.

No ale Twoja decyzja.

Właśnie irfy, skąd ten sceptycyzm? Komunikat jest jednoznaczny, a spółka od 4 lat jest coraz bliżej ropy blackeye

@Denilson - pomijając kwestie sposobu wyrażania swoich opinii, co do których można w sumie się zgodzić lub nie, potrzebne jest jakies realistyczne spojrzenie postronnych obserwatorów ;-) na to co się dzieje.

Cytat:
To nie wybory prezydenckie. Można jednak coś wybrać. Choćby spośród "buntowników". Na przykład Ruch Palikota.

Proooooszę nieee aaaa ratunkuuuu help

Naprodukowali tyle śmiesznych spółek na NC, że technicznie niemożliwe staje się ogarnięcie całego tego bajzlu i wyszukanie sensownych spółek.

Sobolewski ukatrupił rynek NC i nie sądzę, aby miało się zmienić na lepsze. Ktokolwiek zacznie się interesowac NC i zacznie tam inwestować, zanim zrozumie o co kaman to już będzie bez kasy bo go przetrzepią.

Owszem, da się zarabiac na NC i wyszuiwać perełki, ale obecnie przypomina to już szukanie grzybów na polu minowym. Co z tego że można znaleźć rydza, jak przy nieostrożnym ruchu można wylecieć w powietrze.

1000% zysku można wyciągnąć również na głównym - KGHM, Amica, Synthos, Immoeast, Euromark, Ambra itd. przykładów jest sporo wiecej. Szanse na to, że w większych spółkach nagle wyprodukują akcje po nominale dla prywatnego inwestora jakby mniejsze (pomijam tutaj spółki Ryśkowe i pare innych patologii).

Kolejnym drobiazgiem nie bez znaczenia jest obecna kapitalizacja spółek z NC
stooq.pl/q/?s=ncindex_mv&c...
Ile wydmuch rynek jeszcze przyjmie "na klatę"? Akcje można produkować bez umiaru, więc kwestia czasu jak kapitał wyparuje i zredukuje wycenę nawet perspektywicznych spółek do "abstrakcyjnej".

Ten sam Krzysztof Seweryn zaraz po debiucie zmienił swój pakiet akcji na uprzywilejowane 2:1 sprawiając tym samym fajną niespodziankę biorącym papier w private placement po 0.55.

Dodatkowo jakoś przed debiutem nie chwalili się, że od razu mają zamiar drukować więcej papieru.
Więc nawet jak spółka wypracuje (na papierze) prognozowany zysk, niech mi ktoś powie ile wtedy będzie akcji i jaka będzie cena emisyjna kolejnych serii...

Jeślibym chciał dokopać leżacemu, to najpierw bym dał komunikat, który jest powtórzeniem poprzedniego, następnie sprostowanie, w którym podałbym informacje o dalszym wywaleniu akcji 7 lipca, obniżenie morale powinno być wówczas większe blackeye

Kamil Gemra napisał(a):
iktorn napisał(a):
iktorn - 66zł

Uzasadnienie do nagrody specjalnej :-)
Okrągłe liczby działaja na wyobraźnię. +10% jest pozytywną okrągłą liczbą blackeye

Czy 66 to pozytywne skojarzenie to bym dyskutował blackeye

Jest po 22-iej, więc ehm..

A 69 (zł) lepiej Ci się kojarzy? :-)

(moim konkursowym typem pozostaje 66)

iktorn - 66zł

Uzasadnienie do nagrody specjalnej :-)
Okrągłe liczby działaja na wyobraźnię. +10% jest pozytywną okrągłą liczbą blackeye

plynacyzrynkiem napisał(a):

wybaczcie, ze odgrzewam starego kotleta, ale kto i po co sprzedawal po 2 grosze? widze, ze po tej cenie poszlo niecale 800k pp na zamnieciu 17 maja

17 maja zamkniecie akcji bylo po 1,46, cena emisyjna to 1,24, przy czym jedno PP uprawnia do objecia 4 akcji. Wychodzi na to, ze bylo warte 88 gr na koniec sesji 17 maja

Co mi umknelo?

To, że są to wyliczenia błędne i czysto teoretyczne, bo PDA tej szemranej spółki będą notowane w jakiejś tam przyszłości a nie w chwilę po zapisaniu się na akcje, a trend jaki jest każdy widzi.

Próbując bawić się tu w jakąć pseudo matematykę, raczej proponowałbym wzorek w postaci uwzględnienia spadku wartości ceny akcji w czasie do momentu notowania PDA (na podstawie danych z ostatnich tygodni) minus dyskonto na PDA.

Warto wziąć pod uwagę, że część ludzi, która objęła emisję widząc niski kurs może wywalić akcje w pierwszym dniu notowań ze stratą poniżej emisyjnej i szanse na to są nawet dość spore (tym samym spread pomiędzy PDA a ceną akcji może być spory, zupełnie jak z PP).

Biorąc pod uwagę powyższe uwagi oraz fakt, że wejście w emisję oznacza też mrożenie gotówki, wywalenie PP po 2 grosze mogło być dość rozsądnym posunięciem, aczkolwiek dużo mniej rozsądnym niż sprzedaż na otwarciu w pierwszym dniu notowań PP :-)

Ten adres tez dziala jakby co

www.bankier.pl/wiadomosci/mult...

;-)

A wyniki za IVQ widział? Spółka się rozwija, zarabia, do tego dochodzą lockupy na akcje.

pop napisał(a):
Z wolumenem-zgoda,jest ogromny,tylko czemu wg Ciebie jest to pozytywne info,skoro w razie zamknięcia chociażby na 0,52 doszłoby do wyłamania na dużym obrocie poprzedniego minimum close,które było na 0,53...?Think
Przecież to byłby bardzo negatywny sygnał,ale jesli coś widzisz innego,to próbuj mnie przekonać,cenię sobie Twoje spostrzeżenia...3some

Z tym wolumenem to właściwie chodziło mi o jedną rzecz: kurs od 4 dni pukał o 51 groszy i tak duży wolumen go nie przebił. Więc od biedy można było założyć, że jest jakaś tam szansa, że te 51 groszy to takie miejsce, w którym można cos tam zaryzykować. Pomijając fakt, że 50 groszy to w końcu pół złotówki więc jakaś tam kolejna psychologiczna bariera ;-)

Patrząc wstecz, kurs po dojechaniu do 0.8 wracał na 0.9. Po zaliczeniu 0.72 na 0.82. Po spadku na 0.62 zaliczał 0.69. Po spadku na 0.51 te 10% dawałoby jakiś target 0.56 dla groszołapów blackeye

Na więcej tutaj nie liczę, są inne fajne spółki, niepowiązane z Niebrzydowskim, które zarabiają, rozwijają się itd. Tutaj mamy papier dla masochistów, którzy koniecznie chcą w trendzie spadkowym pokazać jacy są cacy, że zarabiają nawet jak kurs spada Angel

@pop - co do technicznego obrazu bym się nie zgodził do końca. Wolumen jest tym razem spory (drugi w historii?).
Ogółem spółka fatalna, nie mam pojęcia jakim cudem przetrwała bessę bez większych spadków...

Akurat link powyżej z interii to średni argument.

Jak ktoś korzysta z internetowej bankowości czy nawet emaili, gdzie czasem przesyła jakieś dane itp. to jest przynajmniej w równym stopniu narażony na problemy, co wypełniając deklarację.

Ba, podając dane przy zawieraniu jakiejś umowy kredytowej czy ubezpieczeniowej też narażamy się na ryzyko, w końcu osoba pracująca na stanowisku obsługi klienta może je spokojnie zbierać do późniejszego wykorzystania, więc ryzyko czycha również poza internetem i trzeba się z nim pogodzić.

Bardzo podoba mi się poniższa wskazówka:
Cytat:
Podczas korzystania z internetu unikajmy stron, które nie blokują XSS, czyli Cross Site Scripting - mechanizmu osadzającego specjalny kod, pozwalający na zhakowanie wybranej witryny.

Na pewno każdemu nieprogramiście się przyda blah5
Z resztą nawet programista nie jest w stanie tego sprawdzić w 100%.

Mniej więcej takie info podała spółka w mailu. W razie czego wprowadza ich Certus Capital, jak masz jakieś konkretne pytania wal do nich albo do samej spółki: http://inwestor.inwazjapc.pl/

Hmm kontrakty, Polrest...
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwsze zredukowanie się do zera będziesz miał szybko za sobą blackeye

Jak 10tyś to dla Ciebie drobne, to w sumie warto wtopić trochę na poczatku dla samego zdobycia respektu dla rynku...

Jeśli jednak ta kasa ma dla Ciebie ciut większe znaczenie, a chcesz uczyć się na własnej skórze, unikaj bankrutów. Zacznij może od bardziej defensywnych spółek, tak żeby przynajmniej na początku jak najmniej stracić.

Ponoć przed debiutem konieczne są zmiany w statucie spółki; w poniedziałek mają iść wnioski do KRS, potem trza poczekać na ich zarejestrowanie. Dopiero potem pójdzie wniosek o wprowadzenie do obrotu PDA.

Cytat:
Czytałem gdzieś, że 20 lat temu wstępnie szacowany popyt na telefony komórkowe wynosił ok. 100 tys w skali świata...

Hehe, a zapodaj linka jak masz?

"640 KB pamięci wystarczy każdemu" blah5

Dzisiejszy komunikat tej spółki to chyba rotfl dnia

Raport EBItyp raportu Raport bieżący
numer 14/2011
data dodania 2011-03-04 13:13:45
spółka BALTICON SPÓŁKA AKCYJNA

Oświadczenie Zarządu Balticon SA w związku ze spadkiem kursu akcji Spółki.
W związku z obserwowanym w ostatnich dniach spadkiem notowań akcji BALTICON S.A. w Alternatywnym Systemie Obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych Zarząd Spółki oświadcza, że nie widzi jakichkolwiek fundamentalnych przesłanek, tłumaczących obecną przecenę waloru.
(...)

Prognozy finansowe Emitenta na rok 2011 zakładają wzrost przychodów do poziomu co najmniej 38 mln zł oraz osiągnięcie zysku operacyjnego. Zdaniem Emitenta są to prognozy realne i zachowawcze.
(...)

I takie cóś ma jedynie kapitalizację 272mln zł? Miliard jak nic się należy heheh.
king king

Oj tam oj tam, poczepiać się nie można blah5

Moje posty do skasowania, tęsknić nie będę ;-)

PS. nie znam drugiej takiej spółki, która by prowadziła równie przejrzystą politykę informacyjną

No właśnie im dłużej się zastanawiam, tym bardziej jestem wręcz dokładnie przeciwnego zdania ;-)

Bertrand Le Guern nie jest rodowitym polakiem, z racji tego ma ograniczony zasób słownictwa, kaleczy gramatykę i nie jest w stanie ubierać w piękne słowa (brutalnej) rzeczywistości. Gdyby np. piękną polszczyzna powiedział, że w trosce o akcjonariuszy woli podać konserwatywną prognozę, że najprawdopodobniej (...) i najprawdopodobniej (...) (TAK, JEST ROPA! - przepraszam, wymsknęło mi się, mamy taką nadzieję) (...) zapewne trochę inaczej by to wyglądało.

Sugerowanie się wspaniałymi wizjami, charyzmą i umiejętnością mówienia może prowadzić na manowce, patrz obecny premier ;-)

PS. Też mam akcje, ale staram się szukac dziury w całym, żeby czasem nie wpaść :-)
PS2. Na razie takowej dziury nie widzę, a szukam już długo :-)

Podczas ostatniego wywiadu Petrol stracił chyba z 200mln kapitalizacji czy jakoś tak (13zł->8.xx?), więc wypada pogratulować wywiadu i spokojnej reakcji akcjonariatu panu Jackowi.

W sumie nic nowego nie powiedział, bo i nie mógł, od tego są oficjalne komunikaty. Mam nadzieję, że akcjonariat telewizyjny nie wywali akcji po tygodniu ze stratą...

A to niech szukają inwestora na przejęcie pakietu kontrolnego akcji, ogłoszą skup akcji własnych po 2 zeta (Powermedia kiedyś dała ładny przykład ;-)), coś mało kreatywni są Angel

Dzięki noise za info, trzymam kciuki za firemkę.

Trochę tego mam i niestety zaczynam się obawiać patrząc na poprzednie wątki (wcześniej nie sprawdzałem).

noise 1.03zł
Myślę, że może mieć swoje 5 minut jak zostanie dostrzeżona. Na razie w obserwowanych.

wujek_staszek 1.00zł
Pakiecik można wziąć, niech leży. Potencjał to wzrostów spory

szooler 0.78zł
Ciekawie to wygląda teraz.

Frog 0.74zł
W tym tygodniu zaopatrzyłem się w niewielki pakiecik

Najwyżej będę w zacnym gronie poległych. Co mnie skusiło? Ano raporty... Spółka jest mocno niedoszacowana w swoim sektorze. Porównując do przychodów i zysków Liberty jak i Magnifico cena wujka staszka powinna tutaj obowiązywac a nie jakies 50 groszy. Zainteresowanych odsyłam do raportów, póki nieprzyzwoicie tanio. Angel

Z ciekawościa czekam na kolejny wpis jakiegoś innego forumowicza na poziomie cenowym 30 groszy blackeye

Coś tutaj się kroi ciekawego? Think

Emisja sporej ilości akcji po cenie nie niższej niż 20 groszy (jak zakłada projekt uchwał na NWZA) dawałaby praktycznie kapitalizację pozwalającą na przejście na rynek główny (po cenie emisyjnej mowa o 50mln zł Eh? ).

Pytanie kto ma aż tyle gotówki i chce ją wpakowac w spółkę?

Zerknij po ile ostatnio była emisja Drągowskiego, po ile kurs przed odcięciem PP, po ile były notowane PP w ostatnim dniu i dostosuj algorytm :-)

pp to taki wirtualny bilet, który daje Ci możliwośc nabycia akcji. PP znikają w momencie, gdy mija czas zapisu na akcje z wykorzystaniem pp, obojętnie czy sie zapiszesz czy nie.

Obecnie to, co możesz zrobić, to wywalic akcje (po 60 groszy) i kupic tańsze pp po 13 groszy, które za kolejne 40 groszy dają Ci jedną akcję (czyli 1 akcja kosztowac Cię będzie 53 grosze).

Niestety jest tutaj pewna pułapka - cena emisyjna to 40 groszy. PP na koniec notowań moga latać po kilka groszy, same PDA (po zapisie na nowe akcje, nie sa one od razu notowane jako akcje, tylko jako PDA) bedą też notowane z pewnym dyskontem do ceny akcji, na które ma wpływ... obecna cena pp, co może koniec końców oznaczać, że zejście do ceny 40 groszy za akcje jest dość realne.

Eh, żeby tylko jeszcze nasz rząd nie zachowywał się jak pijak, który sprzedaje wszystko co ma w domu a na koniec sam dom, byle tylko mieć na "bieżącą konsumpcję". Inaczej sprzedaż KGHM, nawet po dobrej cenie, to w zasadzie nic dobrego.

Zakładałem wątek i interesuje się "działalnością" spółki od debiutu. Zamiast rysować sobie wybicia na wykresie mało płynnych papierów, które niewielka spółdzielnia może sama zrobić, lepiej odpowiedz na pytanie siekoo czym też ta spółka może się pochwalić.

No co za te 4 miliony się dostanie, hę? Biletu nie mam, ale dzięki patrzeniu na to *co* kupuję nie miałem też w drodze z 1zł na 20 groszy.

v3nom napisał(a):

Jak coś wygląda jak krowi placek i śmierdzi jak krowi placek oraz zachowuje się po wdepnięciu jak krowi placek, to to musi być krowi placek Angel

thumbright

Też mam skojarzenia z Trionem i nawet nie próbuję zrozumieć tej spółki i jej czary mary ze spółkami "z1", "s1" itd (a co jak wykorzystają cały alfabet? Eh?)

Kamil Gemra napisał(a):

Zakres 2Y. Interwał 1W. Nie ma tutaj zbyt wielu kresek, a to dlatego, że chciałem zobaczyć gdzie obecnie jest Barlinek. Nie ulega wątpliwościom, ze ostatnie kilka tygodni to mocne wzrosty na tym papierze. Historycznie też przebity został ważny opór czyli 4,9 zł i psychologiczne 5 zł. Tym samym papier wybił się z konsolidacji. Długoterminowo nastawiałbym się na wzrosty. Krótkoterminowo po tak silnym trendzie wzrostowym może dojść do korekty, ale byłaby to szansa na uzupełnienie portfela.

Samiutki szczyt, chyba trzeba unikać spółek z analizą Kamila Angel

xxx xxx xxxxxx xxxx x xxxxxxxx xx xxx xxx xxx x xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxx? xxxxxx xx x xx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xxxxx (xxxxxxxxxxx xxxx xxx xx, xxxxx xxxxxxxxxxx xxx. xxxx xxxxxx x xxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx ), xxx xxx xx. x xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxx x xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxx xx xxx xxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxx xxxxxx x xxxxxxxxxxx 140xxx xx xxxx xxxxxxx xxx xxx xx xxxx xxxxx. xxxxxx xxxxxx x xx xxxxx - xxx xxxx xx xxxxx x xxx xxxxxxx, xxx xxx xxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxx "x xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx 5 xxxxxx" ? xxxx xxxx xxxxxxx: xxx xxxxxx xx x xxxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx, xx xxx xx xxxxxx xxxxźxxxx, xxxxxxxxxxxx xxx xxxx xxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx. xx xxx xxxxxxxxx (xxxx) xxxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x xxxx xxx x xxxxxxxx xx xxx xxxxxxxx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx ; xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xx xxxx xx. 2 xxxxx xxx xxxxxxxx. xxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx, xxx xxxxx xxxxxxx.
xxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx...

Jak by wymoderowane teksty zostawiać w tej postaci to byłoby nawet zabawnie Anxious

Ja jestem sceptycznie nastawiony do tezy o sypaczu. Może w pewnym momencie znalazł się ktoś, kto miał więcej towaru do opchnięcia, ale moim zdaniem tutaj nie ma nic niezwykłego.

Papier jest mało płynny. Co chwilę dołączają akcjonariusze liczący a to na info o 5 milionach z PARP, a to zbierający pod info o kolejne 10 baniek dotacji, która przeleciała koło nosa. Inni mogli się poddać gdy reklama w RDO nie przyniosła żadnego pozytywnego skutku (bardzo fundamentalna przesłanka, żeby pozbyć się akcji blackeye), jeszcze inni mogli się pozbywać akcji po telekonferencji, gdzie nie usłyszeli żadnych niespodzianek Eh?.

Innymi słowy, ludzie kupują, sprzedają, widzą inne okazje to wychodzą z Orła (tym bardziej, że do niedawna można było kupic Orła po kilkanaście gorszy heheh), w końcu zawsze będzie można tu wrócić bo "sypacz sypie" i tydzień w tydzień parę groszy niżej jest. Każdy to już zauważył.

Gdyby ew. sypacz miał duużo akcji, spokojnie mógłby odblokować prawą stronę i walić z wyższego poziomu po pompce z jakiejś tam okazji. Sypanie z ukrytego o te parę groszy niżej, świadczy raczej o sprzedazy z jak najniższą stratą przez kolejnych inwestorów, którzy szanują grosz i zamiast walić w prawo cierpliwie się wysypują z akcji, oczywiście sypiąc po cenie najniższej możliwej z prawej strony, bo przy tej płynności niemożliwe jest się ustawić na 3-4 pozycji z prawej, żeby ktoś coś skubnął.

Nie mam wątpliwości, że z tego materiału może nic nie wyjść, ale cytując klasyka "giełda to miejsce przepływu kapitału od aktywnych do cierpliwych".

kozalesz napisał(a):

Do urzędu nie trzeba biegać. Można wysłać PITa przez internet ;-)

Wolę patrzeć oprawcy prosto w oczy Angel

(i mieć papierek z pieczątką urzędową, podpisem i datą, na wypadek "błędu w systemie")

luk2022 napisał(a):
Dzięki za pomoc

Zanim pobiegniesz od razu po otrzymaniu pita do urzędu jak prawdziwy patriota zapłacić podatek blackeye poczekaj z miesiąc albo przynajmniej dwa tygodnie dla własnego zdrowia, w zeszłym roku BOŚ wysyłał skorygowane PITki bo się gdzieś tam walnęli, tym samym nadgorliwi mieli 2x więcej roboty.

buldi napisał(a):
Jak przywrócisz krótką sprzedaż - chętnie. Angel

wave

Co do IKE to jeszcze jest jeden argument za - mianowicie być może w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, znajdzie się ktoś, kto choć na chwile zawiesi podatek belki (marzenia ścietej głowy) a wtedy teoretycznie będzie można korzystnie wycofać pieniążki :-)

Zgadywanka matematyczna dla chętnych

Cytat:
Korekta prognozy wyników finansowych na rok 2010
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd ANTI S.A. po przeprowadzeniu analizy wyników finansowych za pełne 11 miesięcy bieżącego roku dokonuje aktualizacji prognozy wyniku finansowego na rok 2010, zakładającej:
- przychody ze sprzedaży netto: 50 mln zł
- zysk netto: 2 mln zł.

w następujący sposób:
- przychody ze sprzedaży netto: 55 mln zł
- zysk netto: minus 5,2 mln zł

Korekta prognozy wyników finansowych dokonywana jest z uwagi na (bla bla).

Jednocześnie Zarząd ANTI.S.A podaje prognozy na rok 2011:
- przychody ze sprzedaży netto: 50 mln zł
- zysk netto: 1,6 mln zł

Ile wyniesie faktyczny zysk netto w 2011? blah5

Spółki są od tego, żeby zarabiać a nie pisać listy intencyjne.

Mój wpis dotyczył ogólnego traktowania przez KNF tego typu wypadków i wynikającego z tego wniosku, że nie warto powiadamiać o wywalaniu akcji. To, czy IGR był ukarany za nieprzekazanie komunikatu na temat zakupu, sprzedaży czy listu intencyjnego nie ma znaczenia. Ważne, że nie stosują się do obowiązków informacyjnych jeśli im tak pasuje, bo wiedzą że kara będzie śmieszna.

Proponuję prześledzić wysokość kar wymierzanych przez KNF za niedopełnienie obowiązków informacyjnych wynikających ze sprzedaży akcji i zejścia poniżej progu i porównania tej kwoty z ilością kasy, jaką straciłby główny akcjonariusz IGR informując o wywalaniu akcji na bieżąco.
To tak apropos Liar

mili i mathu proponuję wybranie dowolnej spółki do gry na krótko i zarobieniu na tym wirtualnych pieniędzy w konkursie :-)

Niektóre spółki wybierane do gry na długo maja tak niskie dzienne obroty (znacznie poniżej 10 tyś zł), że nie byłoby możliwe zakupienie ich danego pierwszego dnia miesiąca bez znacznego windowania ceny w górę (np. ENI, MAK gdyby były wybrane w listopadzie) więc konkurs tak czy siak jest nierzeczywisty.

W przypadku małych spółek jest jeszcze ta mała pociecha, że przecież niewielu mogło kupic tanie akcje.
Akcji KGHM w dołku starczyłoby dla wszystkich forumowiczów Stockwatcha, Parkietu i Bankiera razem wziętych a mimo to niewielu się skusiło wave

Ja też miedziaka nie mam, łączę się w cierpieniu thumbright

Co do pytania gdzie jest miedź - w każdym sprzęcie elektronicznym i przewodach elektrycznych, no chyba że masz takie z aluminium to wtedy koniecznie wymień na miedziane ;-)

TomekP napisał(a):
Frog napisał(a):
TomekP napisał(a):
TomekP – ORZ 4 VGR 6

Tomku Tomku... A regulamin czytał?

Czytał w pierwszej edycji, ale zapomniał. Silenced

TomekP – ORZ 3 LBW 7

ORZ jest na fixach ;-)

iktorn (DOWN) - PRC

Bo jest za droga Angel

Hmm nie chcesz napisać serii artykułów na SW albo książki? Angel

Z tych książek ktoś coś czytał?

Kreatywna rachunkowość Fałszowanie sprawozdań finansowych
Wąsowski Włodzimierz
wydawnictwo DIFIN, 2010r

Kreatywna ksiegowość a fałszowanie sprawozdań finansowych - Gut Piotr
Rok wyd.: 2006 :(

Jako, że niestety nie miałem nigdy do czynienia z księgowością moja wiedza na temat sprawozdań jest ograniczona do pewnych podstaw. Zanim opanuję MSR-y ze zrozumieniem a co więcej, nauczę się doszukiwać drugiego dna w raportach minie trochę czasu.

Stąd pytanko - natknął się ktoś może na jakies fajne opracowania na temat sprawozdań finansowych i tego w jaki sposób spółki w przeszłości kolorowały swoje wyniki? Książki, cokolwiek. Byle nie dotyczyło amerykańskiego rynku tylko było jak najbardzie powiązane z naszymi realiami.

Temat jest zapewne głęboki, ale mam wrażenie, że wcale nie nudniejszy od niejednej książki sensacyjnej blackeye więc z chęcią bym coś o tym poczytał. Jakieś propozycje?

Postuluję o zmianę regulaminu bo ten FON w przykładzie Watchdogowym pasuje tutaj jak...
Jeśli juz ma byc humorystycznie to niech będzie TOR czy inna perspektywiczna jak FON spółka, ale już nienotowana.

Samo oddanie głosu wiele nie daje, więc dodam, że zgadzam się z diagnozą mili odnośnie całego tematu.

Ewentualnie 3 grosze odnośnie moderacji.

Wycinanie postów "jedzin na pińcet", postów z personalnymi wyjazdami czy ewidetne naganianie na mało płynnego śmieciucha z NC ma moje pełne poparcie.

Co do wycinania postów, które ewidentnie pokazują stosunek pozytywny/negatywny autora do danej akcji, ale mają poparcie merytoryczne byłbym za tym, żeby je zostawiać o ile dotyczą płynnych spółek.
W końcu nie da się całkowicie uchronić ludzi od utraty pieniędzy. Chcą się pakować w Triony, Techmexy czy co tam innego to i tak to zrobią.

Inną miarę przykładałbym do akcji o niewielkim obrocie. Tam pisząc posta można nagonić człowieka na pakiet akcji, który właśnie mamy przypadkiem po prawej stronie i którego od długiego czasu nie możemy sprzedać.

Sam mam wrażenie, że moderacja to generalnie marnowanie czasu (tzn: możnaby ten czas przeznaczyć na bardziej użyteczne cele). Sugerowałbym zautomatyzowanie tego procesu. Na przykład możliwośc oflagowania postu przez userów. Wtedy taki moder miałby gdzieś tam listę rzeczy, na które warto zwrócic uwagę wraz z powiedzmy ilością donosów ;-) na jakiś post.

@Szooler - przyznaj, nudzi Cię inwestowanie w stabilne spółki wykonujące realną działalność operacyjną i wolisz te, które co chwilę lądują na (jakichkolwiek) widłach ;-)

szooler napisał(a):
Co innego manipulowanie kursem przez spółdzielnie,słupy...Ale,ale.Manipulacja,jeśli udowodniona,jest ścigana.

W Polsce? Eh?

szooler napisał(a):
Kolejne z retorycznych:Czy nieuczciwość popłaca?

Ot sedno całego mechanizmu, niestety.

szooler napisał(a):

p.s Następnym razem to zapraszam do udziału,a nie tylko kibicowanie,heh.Angel

Ej no Szooler, dobrze wiesz, że suma sumarum tutaj zarabiają głównie Wiaderka wyciągając kasę od naiwnych inwestorków.

Gratki dla orientujących się w temacie, którzy stawiajac na powtórkę z Wbaya trafili w 10, reszcie proponowałbym mimo wszystko się trzymać z daleka od tej spółdzielni... i zerknąć gdzie jest Wbay teraz Shame on you

majama napisał(a):

Ale istnienie takich mechanizmów niedaje nam równych szans. Na razie tylko Iktorn zaobserwowal to poza mną? Jaki masz bank Iktorn? Może skierujemy pytanie do samej giełdy?

Tzn ja zaobserwowałem jedynie automat momentalnie dokładający zlecenia po mnie (na tym samym poziomie cenowym), które się wykonują w drugiej kolejności. Żeby coś się wpychało przede mnie w kolejce na tym samym poziomie to nie zauważyłem i raczej wydaje się niemożliwe. Jak automat się ustawi grosik niżej to oczywiście jest przede mną.

Tak więc nie potwierdzam tego co obserwujesz. Jesteć pewien, że te dziwne zlecenia wykonują się jako pierwsze? Czy doszło do wykonania takiego zlecenia gdzie automat kupił akcje a Ty nie? To było na notowaniach ciągłych czy fixingu?

Czy to nie był Photon może? blackeye
Po prawej jak tylko pojawiało się jakieś zlecenie to ten automacik z ok. 300 akcjami ustawiał się po dokładnie tej samej cenie lub grosik niżej. Raz się z nim pobawiłem to stawiał równo za mną zlecenia, co więcej jak zmieniałem zlecenia po grosiku to automat swoje stare zostawiał.

2mek99 napisał(a):
Tak na mój gust ta firma jest teraz warta null czyli zero.

coś mi to chyba przypomina...

Cytat:
Analityk UniCredit Robert Rethy obniżył cenę docelową jednej akcji Lotosu do zera z 25 zł i podtrzymał rekomendację sprzedaj.

Zdaniem analityków, jest ponad 50-proc. prawdopodobieństwo, że Lotos może nie przetrwać.

W raporcie UniCredit o Lotosie, Rethy przyznaje, że nie jest w stanie w wiarygodny sposób wyznaczyć wartości dla akcji gdańskiej spółki.

Żeby nie było, Bomi też Trójmiasto Angel

Ja tam widzę kryptoreklamę Forbesa na Stockwatchu Angel

(kupiłem raz toto gdzieś tam na wyprzedaży gazetek, średnio ciekawy ten magazyn)

Dapi napisał(a):

Dla wszystkich początkujących czytających ten wątek

Nie zaglądajcie tutaj tylko na stronę ze wskaźnikami i wycenami. Dzisiaj trzeba analizować gdzie i na jakim poziomie te odpisy są wycenione właściwie.
(...)

Nie da się, wyłączone blackeye

Cytat:
UWAGA: z powodu prognozowania dużej straty za 2010 r., nie ujawnionej w sprawozdaniach finansowych, dane i wskaźniki fundamentalne zostały usunięte z serwisu do czasu przekazania przez spółkę aktualnej informacji o jej sytuacji finansowej.

nocnygracz napisał(a):
Widzę, że chyba nie każdy tu wie, że IDM jest właścicielem prawie 10 % akcji Bomi.

Zwracam tylko uwagę, iż jeden z największych udziałowców wydaje reko "sprzedaj", a po miesiącu okazuje się, że rzeczywiście były do tej sprzedaży nieprzeciętnie ważne powody. (..)

Zbieg okoliczności. Ot co. Nie wszędzie ma sens dorabiać teorie.

Ludziska, pio355 w szczególności, sam tu wtopiłem jak majama, ale to nie powód żeby teaz czepiać się Stockwatch za dostarczanie wskaźników. Dostajecie młotek (narzędzie) do ręki, jak go użyjecie to już wasza sprawa.

Gdyby analizy przeprowadzane przez Kasię i innych były 100% trafne co do przyszłości spółki, a nie po prostu zajmowały się opisem tego, co pokazuje raport, to już dawno wszyscy siedzieli by na kanarach i popijali drinka wave

Hmm ktoś tu miał chyba akcje na kredyt bo takiego wywalania po raporcie to ja już dawno nie widziałem, pomijając Petrolinvest... który się nawet lepiej trzyma od Bomi!

kliknij, aby powiększyć

Nawet na Sygnity swego czasu to już lepiej wyglądało d'oh!

WatchDog napisał(a):
Pierwsze trzy miesiące dały -11 mln zł straty netto, więc na czwarty kwartał zostaje ponad 90 mln. Dobrze wiedzieć to z góry. Niestety wyceny tego nie wiedzą i cały czas dyskontują jakąś choćby znikomą rentowność. Oraz duży majątek: WK po III kw. wynosi 718 mln zł, spadnie do około 630 mln zł, czyli według dzisiejszej kapitalizacji, C/WK wyjdzie 0,57.

A to czasem nie będzie miało wpływu na WK?

Cytat:
Zarząd informuje, że w wyniku prowadzonych działań związanych z wprowadzeniem struktury
holdingowej, powołana zostanie centralna spółka holdingowa. W wyniku tej transakcji, w ramach
sprawozdania jednostkowego BOMI S.A., rozpoznany zostanie jednorazowy zysk związany z ujawnieniem
znaku towarowego BOMI w wysokości około 120 mln PLN.

Cytat:
(...) na osiągnięte przez Grupę
wyniki finansowe miały wpływ skutki międzynarodowego kryzysu gospodarczego, w szczególności
zahamowanie wzrostu płac, wzrost bezrobocia i ograniczenie kredytu konsumpcyjnego. Ponadto,
niesprzyjająca pogoda (długa zima, deszczowa wiosna, powodzie, późniejsze upały) oraz żałoba narodowa (...)

Zapomnieli dodać trzęsienie ziemi na Haiti.

Oops nie doczytałem, że to mają być książki "na początek".

Lynch zdecydowanie nie jest na początek. Imho jednak to w dość ciekawa pozycja, dla ludzi lubiących czytać (i mających na to czas), z założeniem, że pewna częśc tekstu jest zupełnie nieprzydatna (z resztą tak samo jest w przypadku Inteligentnego Inwestora). Przynajmniej moim osobistym zdaniem, nawet jedna - dwia rady, które wyciągnie się z książki i które pozwolą a) zarobić lub b) nie stracić pieniędzy powoduje, że takie książki są warte przeczytania.

Idąc tym tropem przeczytałem np. "małą książeczkę, która podbija rynek", która jak mało która, chociaż krótka, dobijała mnie powtarzanym dziesiątki razy jak mantra zwrotem "magiczną formuła", którą opisałbym sam na 5 stronach... nie mniej opisany pomysł też ma ręce i nogi, wiec w moim mniemaniu również kwalifikuje się do przeczytania Angel

(nawiasem mówiąc wyniki testu Dapiego chyba mają być w tym miesiącu: www.atinwestor.pl/portfel-fund...)

W ciągu 5 ostatnich dni obroty łączne to ponad 5 tyś sztuk. Nie chce mi się liczyć średniej ceny akcji ale weźmy te 120zł. Daje to > 600kpln za praktycznie nic, bo ta spółka niczego sensownego sobą nie przedstawia.

Teraz po splicie znajdzie się trochę chętnych, co będzie się pakować tę spółkę, bo przeciez niedawno jeszcze była po 200pln. Wywalając to przez rok po tyle sztuk na ile pozwoli podaż i tak Wiaderek będzie zarobiony po uszy. Na forum parkietu niejaki Inwestor S.A popisze kolejne setki postów na temat tej spółki i co jakiś czas jakiś dodatkowy jeleń się znajdzie reindeer

Pytanie retoryczne: kiedy na naszej giełdzie będzie choć trochę normalnie... jasne, nikt do zakupów nie przymusza, ale czeemu takie debiuty i gierki są w ogóle możliwe confused5

AlicjaS napisał(a):
tak, ja mam

pozycją 5 i 6 wogóle nie zawracaj sobie głowy.

Sztuka spekulacji Komara to akurat zacna książeczka... w moim odczuciu.

Do poczytania dorzuciłbym "Pokonać Giełdę" Lyncha.

buldi napisał(a):

Dla mnie wniosek z tego całego szczytu jest jeden:
Nadal rżniemy głupa, udajemy że wszystko jest OK, kupujemy te amerykańskie psu na budę dolary i cieszymy się że wszystyko w tej intencji rośnie.

Mój pies protestuje, dolar nie złoto, z tego nawet budy nie zrobisz Shame on you

mathu napisał(a):
Przy obecnej cenie nawet jednorazowe włożenie tam 1000 zł jest obarczone zbyt dużym ryzykiem.

Spółka chodziła po 2 zł, kiedy pozornie była na dobrej drodze do przejęcia przez inwestorów strategicznych. Czyli nawet w razie jakiegoś cudu kurs nie wzrośnie wyżej. Granie o zarobek 300% z prawdopodobieństwem nie większym, niż 1/10, jest bezcelowe. Poczekaj aż kurs zleci na 10 gr, wtedy można będzie wsadzić tam jakiś nieplanowany zysk z innej inwestycji.

mathu - słowo klucz: kapitalizacja. Za 10 groszy to tutaj jeden lub paru drobnych spekulantów skupi wszystko, zrobi windę na kilkaset procet, pojawi się artykuł w parkiecie i pb typu "Techmex niespodziewanie rośnie od kliku dni" i wywali na górce zbijając kurs nawet i do 5 goroszy, ale wychodząc przy tym na swoje z niezłym zarobkiem.

Nie ma to nic wspólnego z sytuacją fundamentalną spółki, która jest tragiczna.

Spółka była grana wiele razy, akurat osobiście wątpię aby to się miało zmienić... ale dla wszystkich lubujących się w inwestowaniu w wartośc to po prostu śmieciuch i z tym się w 100% też zgadzam Angel

Tam jeszcze są inne warunki (m.in. liczba akcji w obrocie), nie tylko wielkość jest brana pod uwagę.

Szczegóły tutaj:

www.gpw.pl/gpw.asp?cel=informa...

www.gpw.pl/zrodla/informacje_g...
www.gpw.pl/zrodla/informacje_g...

Czy w jakimś DM dzisiaj notowania po 16:03 działały?

(w BOŚ przynajmniej nie)

Najprościej będzie spytać swój dom maklerski i wkleić nam odpowiedź Angel

Na tej spółce powinni przydzielać medal za cierpliwość. Powrót na 2.5?

macgregor napisał(a):
Chyba z Petrolem nie jest tak źle, skoro w tabeli współczynnika ryzyka w banku Pekao ma wartość 1, tak samo jak spółki z Wig20 a KOV ma wartość 0,25.

A wiesz co się stanie jak zmienią współczynnik z 1 na niżej? ;-)

mathu napisał(a):
Vox napisał(a):
Cytat:
Mariusz Patrowicz - inwestor GIEŁDOWY

Moim zdaniem wtorkowy debiut akcji Giełdy Papierów Wartościowych na parkiecie będzie udany. Spodziewam się wzrostu kursu – i to dwucyfrowego. Osobiście kupiłem walory giełdy w ofercie publicznej. Sądzę, że to będzie dla mnie długoterminowa inwestycja. Dlaczego tak uważam? Spółka ma bardzo mocne fundamenty.

w takim razie udany debiut jest murowany blackeye

LOL, jak parówkowicz wejdzie w GPW i zrobi split to uciekam z kraju blah5

Najpierw będzie debiut GPW Energy Anxious

A skąd ten zysk? blackeye

Księgowy "Zysk" na wyłączeniu jednostek zależnych z konsolidacji (CRMC i ZigZag oddane po złotówce) to 16.9mln.

Inaczej byłby minus, strata operacyjna się powiększa.

No ale tytuły wiadomości są idealnie trafione:
"IGroup miało 12,97 mln zł zysku w III kw. 2010 r., wobec straty przed rokiem" puke_l

A co tu takiego ważnego, żeby specjalnie pogrubiać? Akurat z ostanich informacji ta jest najmniej istotna, normalna sprawa związana z przejściem na fixy.

Zanim ew. Techmex zniknie minie 6 miesięcy pod znakiem Paszyńskich, Calatravy itp.

Wyjaśnij mi co robi taki Polrest na giełdzie. Czemu śmieć Assetus rośnie na NC itd.
Orzeł na fixingu "zrobił" prawie 100% bez powodu, Monnari tez wisiała na fixach po zdaje się 80 groszy.
Ot taka natura spółek pewnego rodzaju.

Długo możnaby wymieniać przypadki gdzie kurs był windowany w górę i takie, gdzie się po prostu wtopiło grając na bankrutach.

W ciągu kilku dni pojawiły się dwa negatywne infa które zmasakrowały kurs. Czy znasz jeszcze jakieś, które mogą się pojawić? Każdy, kto myślał w weekend o sprzedazy już to zrobił.

mathu napisał(a):
Wytłumaczcie mi fenomen tej spółki.

Czy żywe trupy zawsze umierają w ten sposób? Kto to kupuje? Po co? Od roku scenariusz jest ten sam, spadek o 50%, wyciąganie kursu na poprzedni poziom, znowu spadek, znowu wyciągnięcie kursu...

Jak tak dalej pójdzie, to znajdą się chętni na TEX po 1 zł. I jest pewne, że pójdą pod nóż tracąc wszystko. Ludzie faktycznie są tak głupi i chciwi?

Ooo pytanie i odpowiedź w jednym. ;-)

A oto w jakim kraju żyjemy...

Cytat:
Raport bieżący nr 70 / 2010
Data sporządzenia: 2010-11-05

Swarzędz Meble S.A. w likwidacji w upadłości likwidacyjnej przekazuje do wiadomości, że Emitent otrzymał informację o odwołaniu z funkcji syndyka Spółki Pani Ewy Błada - Kosmalewicz i powołaniu, do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia w przedmiocie odwołania syndyka, zarządcy w osobie Pani Katarzyny Józefowicz - Jokiel ( Postanowienie Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych z dnia 27 października 2010 r. - sygn. akt XI GUp 11/10 ). Powodem odwołania jest nie posiadanie licencji syndyka. Postanowienie nie jest prawomocne.

morfeusz napisał(a):
Przypomnę tylko że 7.11.2010 mija 6 miesięcy od ogłoszenia przez sąd postępowania likwidacyjnego. GPW jednak jeszcze nie rozpatrywała tej kwestii ponieważ nie jest to zwykła likwidacja ale możliwe że w najbliższym czasie pojawi się komunikat o usunięciu z notowań.

Cytat:
Skutki w postaci zniesienia dematerializacji akcji upadłej spółki w związku z ogłoszeniem upadłości likwidacyjnej dłużnika powstają dopiero po upływie 6 miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki.

Cytat:
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 51/2010
Data sporządzenia: 2010-07-08
Likwidator spółki Swarzędz Meble S.A. w likwidacji, zgodnie z (...) oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 35/2010 z dnia 19.05.2010 r. informuje, iż w dniu 08.07.2010 r. Emitent otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych z dnia 07.07.2010 r. o ogłoszeniu upadłości obejmującej lkwidację majątku spółki Swarzędz Meble S.A. w likwidacji. Na sędziego komisarza Sąd wyznaczył SSR Pana Łukasza Lipowicza, a na syndyka masy upadłości Panią Ewę Błada - Kosmalewicz. Powyższe postanowienie Sądu uprawomocni się w dniu 16.07.2010 r.

Deadline na zarejestrowanie przez sąd obniżenia kapitału zakładowego ("brawa" dla sądu w Poznianu za olewanie swoich obowiązków), zmianę statutu, emisję akcji itd. to 16.I.2011.

dreamer napisał(a):
Teraz sypia nie inwestorzy, a banki w ktorych te akcje sa ubezpieczeniem ratujac swoja kase - sytuacja jest podobna do paniki, wyrzucaja po kazdej cenie. Takie odnosze wrazenie. Teraz nie warto przewidywac dolka, a poprostu stac obok i obserwowac. Jak kurs zacznie odbijac zawsze zdazymy wskoczyc z powrotem

V <-- takie cóś tu raczej będzie zamiast uklepywania dołka. Wskoczyć nie bardzo da radę na czas, inna sprawa że szanse tutaj na stratę kasy zawsze były większe niż na zarobienie i raczej nic się nie zmieniło.

mathu napisał(a):
Powyżej 10 zł kurs co chwilę zatrzymywał się na wcześniejszych górkach i dołkach, gdzie wchodzili gracze krótkoterminowi, grający na odbicie. Ale gdzie będą wchodzić teraz? W ogóle nie będą się w to bawić, bo jak określić poziom, na którym OIL może iść do góry?

Hmm a nie będzie tutaj przynajmniej jednej próby powrotu do dychy? Artykuł w parkiecie, pb i pompka gotowa. Przecież to petrol blackeye Pytanie z jakiego poziomu.

mathu napisał(a):
Ech, nie wiedziałem, że można typować TEX :)

Po raportach wygląda na to, że OriUL nie odda już prowadzenia.

Przy zejściu poniżej 10 to tutaj trzeba będzie szybko operować klawiaturą king

Ja sobie raczej pooglądam z boku, ale sądzę, że wielu będzie patrzeć przed monitorem z chipsami na to wielkopomne zdarzenie, na pewno o wiele ciekawsze od debiutu jakiegoś tam Tauronu czy GPW blackeye

bcebula napisał(a):
O ludzie, wydarzenie roku chyba!; 4 raporty finansowe w tydzień napisali????laughing5
ps. nie moge sie doczekać lektury, to bedzie z pewnością ciekawe...

No właśnie - jedyne sensowne wyjaśnienie jest takie, że już je mieli, ale ich nie publikowali.
Pytanie do syndyka - czemu?.

iktorn: 45.8

Imho papier dojrzał do spadku poniżej 10zł i tym razem to nastąpi.
Niby to tylko 3%, ale to dość mocna psychologiczna bariera i zapewne sporo stop losów tak sobie leży.

proszek napisał(a):
Proszek - CIE 4 RHD 6

Testuję swoją taktykębinky

na zdechłego kota? ;)

A widziałeś prognozy zysku spółki Infinity? Angel
Debiutant z lipca: w 2012 będzie 17 milionów netto zysku wg prognozy.

Wierzę jedynie w prognozy pogody na najbliższe 24h a i tam mają jedynie ~90% sprawdzalność blackeye

Brawa dla Froga, reszta ma ciepłe ubranka na zimę ;-)

iktorn (DOWN) – MON

Obstawiam down bo nie załapałem się na up d'oh! a ciuchy z Monnari mi się nie podobają. Jedyne fajne co ta marka miała to Claudia Schiffer na zdjęciach Angel

Artur napisał(a):

Z tym dużym udziałem to trochę przesada, to były raptem 2 osoby : ja i jeszcze jedna osoba.
No cóż firma padła, trzeba szukać pracy gdzie indziej.
Niemiłe doświadczenie i nikomu takiego nie życzę.

Mi też zaczyna brakować gotówki, więc musiałem wycofać środki z giełdy, bo z czegoś trzeba żyć. Będę tu jeszcze wpadał poczytać i może napisać jakiś komentarz, ale będę już tylko obserwatorem a nie czynnym uczestnikiem.

Głowa do góry i powodzenia Anxious, szanse na sukces na pewno były.

Swoją drogą artykuł z parkietu mówiący o kilkudziesięciu pracownikach z Winuela jak widać był lekko dezinformujący.

Forum parkietu było szybsze, ale co tam.

Swego czasu toczyła się tutaj dyskusja na temat Sygnity z dużym udziałem byłych pracowników, którzy założyli spółkę mającą być konkurencją dla Sygnity - Utilis IT:

Cytat:
"Parkiet": Firma Utilis IT, założona przez byłych pracowników Winuela, chce szukać klientów w sektorze ważnym dla Sygnity.

Kilkudziesięciu byłych pracowników Winuela (100 proc. zależny od Sygnity) założyło własną firmę - Utilis IT. Jej przedstawiciele nie ukrywają, że liczą na klientów z branży energetycznej - strategicznego sektora Sygnity.

Szybko im to poszło:

Cytat:
Komunikat 26 października 2010

W dniu 26 października 2010 zarząd spółki Utilis IT Sp. z o.o. podjął uchwałę o złożeniu do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej wniosku o upadłość.

Powodem złożenia wniosku jest zaistnienie sytuacji, w której wartość zobowiązań Utilis IT przekroczyła majątek spółki.

Cierpliwości, kiedyś (całkiem niedawno) inna firma z Gdańska, też dawała ludziom niezłą kaske, ludziska się nad tym zastanawiali co to i w ogóle, ale że znajomi zarabiali a oni nie, to się ostatecznie też na to często skusili.

Reszta to juz historia, kto ciekawy to niech sobie wygoogla: Pier-Gio.

Ogółem stare jak świat, nie mówię że tutaj jest tak samo Angel zapewne firma odkryła jak można miec 15% rocznie bez ryzyka i postanowiła zmienić ludzi w bogaczy.

Brzmi sensownie, dzięki.

No więc liczymy 2.098.466 zł / 13.989.776 akcji = 0.15zł / akcję
Może trzeba mieć jakiś magiczny kalkulator, żeby wyszło inaczej? blackeye

A może mnie ktoś uświadomić czy jest może jakiś inny sposób aby zmniejszyć ten przykry obowiązek, oprócz pakietówki (gdzie mamy wymóg 100tys zł na NC), używania IKE czy tez myku z PP? Angel

v3nom napisał(a):
Amber Gold na bannerów podpowiada jak bezpiecznie podwoić oszczędności na złotej lokacie 15% Angel

ze strony http://www.ambergold.com.pl/

Cytat:
Lokata w złoto PROMOCJA jest inwestycją alternatywną. Lokata ma w 100% zagwarantowany zwrot kapitału oraz zysk w wysokości 10% w skali roku. Kwota lokaty wynosi 5 000 PLN. Do lokaty 1 g sztabka złota o próbie 999,9 gratis! Ubezpieczenie lokaty jest bezpłatne!

Wystarczy że polecisz lokatę PROMOCJA swoim znajomym a oni założą lokatę podając Twój KOD PROMOCYJNY. Za każdą lokatę założoną przez znajomych dostaniesz dodatkową sztabkę o wartości ok. 120 PLN. Od Ciebie tylko zależy ile sztabek dostaniesz..

A tu pewne 15% - lepsze niż obligacje smieciowe Angel

Cytat:

Lokata 15%
Główne cechy:
Kwota lokaty: 1 000 PLN do 1 000 000 PLN
Okres trwania: 6, 12, 24, 36, 48, 60 m-cy
Oprocentowanie: od 6 do 24 m-cy : 12% od 36 do 60 m-cy: 15%
Kapitalizacja roczna
Możliwość wyższych dochodów z powodu różnic kursowych: TAK

w momencie zakończenia lokaty w złoto wypłacane jest minimum 100% kapitału + gwarantowany zysk.

Będzie o tym kiedyś głosno w telewizji.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 28 października 2011 23:42:39
Liczba wpisów: 687
[0,19% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,126 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d