pixelg
ITMTRADE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

ITMTRADE [ITMTRADE]

AKTUALNY KURS: 0,282 zł (-1,40%) 05-06-2020 16:00
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 087
Wysłane: 12 kwietnia 2016 20:14:52 przy kursie: 17,10 zł
gosiado napisał(a):
@ anty-teresa - zgodnie z Twoją analizą techniczną z 15 marca kurs jak dla mnie wybił z bocznego trendu i mamy silny sygnał kupna (oczywiście jeżeli nie jest to fałszywe wybicie )?

Kod:
mod: usunięto informację o transakcjach Użytkownika. fora spółek nie służą do wymiany tego rodzaju informacji

Tak to jest jak się patrzy na notowania w trakcie sesji :)

Dzisiejsza świeca ma bardzo negatywną wymowę i świadcz o tym, że znaczna część inwestorów ruszyła do realizacji zysków, czemu nie towarzyszyli nowi kupujący. Tyle wynika z długiego górnego cienia. Normalnie napisałbym, że czeka akcjonariuszy test dolnego dna teraz, ale przed tak kategoryczną teza powstrzymuje mnie rozkład wolumenu, który był znacznie mniejszy niż na wczorajszej sesji.


kliknij, aby powiększyć

pprezes
Dołączył: 2014-09-07
Wpisów: 203
Wysłane: 18 kwietnia 2016 11:38:56 przy kursie: 18,32 zł
Wygląda na to że można odtrąbić wybicie górą z 9 miesięcznej konsolidacji, kurs już utrzymuje się 2 dni nad strefą poprzedniego oporu i wygląda że nie było to fałszywe wybicie, zobaczymy jak to będzie :-)

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 450
Wysłane: 20 kwietnia 2016 23:49:45 przy kursie: 17,58 zł
Omówienie wyników oraz sytuacji finansowej i rynkowej Grupy Kapitałowej BRIJU S.A. (dalej BRIJU) za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku (sprawozdanie roczne )

Czy akcje BRIJU to złoty interes dla inwestorów? Dobre wyniki w ostatnim sprawozdaniu finansowym wywindowały kurs o ponad 30%. Na co można liczyć w przyszłości? I co z ryzykami związanymi z kontrowersyjnymi obszarami działalności spółki?


Analiza sprawozdania finansowego


kliknij, aby powiększyć

Przychody BRIJU w 2015 roku wzrosły o 44,7%. Zdecydowana większość z nich (540,5 mln zł) w dalszym ciągu pochodzi z segmentu "Handel surowcami", zaś jedynie 26,6 mln zł z segmentu Wyroby jubilerskie". Zdecydowana większość wyniku finansowego jest wypracowywana przez segment handlu metalami szlachetnymi. Budzi on jednak największe kontrowersje , wskazywane swego czasu przez "Puls Biznesu".

W dłuższej perspektywie widać, że spółka mocno zwiększa przychody. Wiąże się z tym spadek rentowności, ale ma on minimalny charakter. Pozwala to na mocne zwiększanie marży brutto na sprzedaży i poprawianie wyników finansowych.

W spółce mocno wzrosły koszty, co nie jest zaskoczeniem i wynika głównie ze wzrostu sieci sprzedaży detalicznej oraz kosztów związanych z otwieraniem nowych salonów - koszty sprzedaży wzrosły o 85%. Sieć własnych salonów jest jeszcze w etapie startowym i trochę czasu minie, zanim zaczną one przynosić regularny dochód. Na razie jest to obszar, który ciągnie wyniku BRIJU w dół.


kliknij, aby powiększyć

Zbiorcze porównanie pokazuje, że spółka poprawiła wyniki na każdym poziomie - od przychodów do zysku netto. Zysk brutto wzrósł o 32,7%, a zysk netto o 41,7% w porównaniu do 2014 roku. Spółka mocno zmniejszyła stopę obciążenia podatkowego. Spółka odnotowała w 2015 roku dodatkowy zysk na kwotę około 1 mln zł z tytułu dotacji.


kliknij, aby powiększyć

Cykl konwersji gotówki jest stabilny. Wartość zaangażowanego w działalność kapitału obrotowego pozostaje stała w relacji do sprzedaży. Warto jednak pamiętać, że płynność spółki w dużym stopniu zależy od rozliczeń z urzędem skarbowym. W przypadku opóźnienia zwrotu podatku VAT, lub na przykład zmiany terminów zwrotów albo wprowadzenia obostrzeń dotyczących stosowania trybu przyśpieszonego płynność spółki może zostać mocno zagrożona.


kliknij, aby powiększyć

Działalność operacyjna przyniosła w 2015 prawie 4 mln zł gotówki, wyraźnie mniej niż raportowane zyski. Widać na wykresie, że przepływy operacyjne mocno wahają się z kwartału na kwartał. BRIJU w 2015 roku zmniejszył ilośc posiadanej gotówki z 19 do 7 mln zł, wskazując jednak, że w dalszym ciągu jest to kwota w pełni zabezpieczająca działalność spółki.
BRIJU w zeszłym roku nabył nieruchomość inswestycyjną za 4,3 mln zł, a także zmniejszył stan zadłużenia odsetkowego o prawie 6 mln zł.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Bilans spółki odzwierciedla szybkie tempo wzrostu skali działania spółki. Równolegle do wzrostu sprzedaży zwiększa się suma bilansowa. Działalność wymaga finansowania kapitałem obcym, ale warto zauważyć, że spółka zaczęła korzystać z długoterminowych kredytów, co zmniejsza ryzyko ewentualnych problemów finansowych.

Podsumowanie

BRIJU ma za sobą dobry rok - przychody wzrosły o 44,7%, a zysk netto o 41,7%. Spółka mocno koncentruje się na rozwoju segmentu "Wyroby jubilerskie" - do końca roku chce mieć sieć sprzedaży złożoną z 45 punktów. Na razie wiąże się to inwestycjami i wzrostem kosztów - wynik operacyjny segmentu w 2015 to -1,1 mln zł. W dłuższej perspektywie dywersyfikacja źródeł przychodów ma oczywiście sens, ale skala działania BRIJU jest na razie niewielka w stosunku do potentatów rynku (Kruk, Yes i Apart).
Przed BRIJU jednak daleka droga do sukcesu na rynku detalicznym i należy bacznie śledzić, czy koszty działania sieci sprzedaży nie zaczną zbyt mocno ciążyć na wynikach spółki. Jako ciekawostkę można odnotować fakt, że zarówno BRIJU jak i rynkowi liderzy pochodzą z Poznania, który jednak nie jest powszechnie znany jako polska stolica przemysłu jubilerskiego.

Kluczowy dla wyników spółki segment "Surowiec" polega na skupie złota w Polsce i sprzedaży zagranicznym odbiorcom. Z nim są związane kontrowersje opisywane w zeszłym roku przez "Puls Biznesu", czyli świadomy lub nieświadomy udział w łańcuchu firm wyłudzających podatek VAT.
Od czasu tej publikacji upłynęło ponad pół roku i na razie nie wydarzyło się nic, co by wskazywało na potwierdzenie tez zawartych w artykule.

Mimo to trzeba przyznać, że mgła tajemnicy w dalszym ciągu okrywa działalność tego segmentu. Sprawozdanie roczne jest obszerniejsze niż omawiane poprzednio sprawzdanie kwartalne/półroczne i zdradza nam trochę szczegółów. BRIJU prowadzi skup złota za pośrednictwem partnerów w postaci sklepów detalicznych, lombardów i kantorów. Różnica pomiędzy ceną złomu a ceną surowców na rynkach światowych jest zyskiem BRIJU i jego partnerów biznesowych. Zebrany "złom złota" ulega przetworzeniu i oczyszczeniu do poziomu zbliżonego do czystego surowca, będącego przedmiotem obrotu na rynkach surowcowych. Głównym odbiorcą tak przygotowanego złota i srebra od BRIJU jest spółka "Allgemeine Gold und Silberscheideanstalt AG" z Niemiec.

Wydaje się, że odnoszenie wartości pozyskanego złomu do wielkości rynku wyrobów jubilerskich w Polsce nie jest do końca właściwe. Do BRIJU raczej trafia biżuteria starsza, a alternatywą dla klientów jest rynek kredytów detalicznych lub szybkich pożyczek. Osoby w finansowych tarapatach mogą mieć utrudniony dostęp do produktów finansowych i wtedy są zmuszone do sprzedaży posiadanych kosztowności. Z tej perspektywy przychody BRIJU możemy odnosić do wielkości całego posiadanego przez ludność złota. Działalność ta ma charakter antycykliczny - im gorsza sytuacja gospodarcza, tym częściej konsumenci ratują swój budżet domowy wyprzedając precjoza i kosztowności. Poprawa sytuacji gospodarczej może uderzyć segment handlu surowcem, ale z kolei powinna mieć pozytywny wpływ na segment produkcji i sprzedaży produktów jubilerskich.

Podsumowujące analizę modelu biznesowego można stwierdzić, że BRIJU dokonało bardzo ciekawej syntezy 2 gałęzi biznesu o zupełnie różnej wrażliwości na czynniki makro, a jednocześnie pozwalających na osiągnięcie dużych synergii operacyjnych.

Wskaźnikowo BRIJU prezentuje się cały czas atrakcyjnie - wskaźnik cena/zysk jest na poziomie 5,9. Oczywiście ocena tej atrakcyjności jest zależna od oceny inwestora dotyczącej ryzyk związanych z działalnością spółki. Ich potencjalna materializacja (np. sankcje urzędu skarbowego, zamrożenie kont bankowych) mogą skutkować gwałtownym załamaniem się kursu akcji.
Jeśli jednak do takich zdarzeń nie dojdzie, spółka powinna systematycznie odbudowywać swoją wartość.

>> Wyceny, wskaźniki oraz inne informacje dotyczące spółki - tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych - tutaj


Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Nowy wpis >>> Krach koronawirusa – co dalej z tą giełdą?
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki


niedźwiedź
Dołączył: 2015-02-06
Wpisów: 341
Wysłane: 16 maja 2016 17:08:04 przy kursie: 20,00 zł
proszę o omówienie raportu

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 450
Wysłane: 22 maja 2016 23:57:06 przy kursie: 18,48 zł
Omówienie wyników oraz sytuacji finansowej i rynkowej Grupy Kapitałowej BRIJU S.A. (dalej BRIJU) za okres od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku (sprawozdanie kwartalne)

BRIJU zaskoczyło rynek bardzo dobrym wynikiem za 1 kwartał 2016. Jak kształtują się perspektywy spółki na kolejne okresy i czy może ona po raz kolejny zaskoczyć inwestorów w kolejnych kwartałach?


Analiza sprawozdania finansowego


kliknij, aby powiększyć

Na pierwszy rzut oka widać, że BRIJU cały czas rozwija bardzo dynamicznie. Tempo wzrostu w stosunku do poprzedniego roku cały czas jest na poziomie 30% (1 kwartał 2016 - +31,7%). Rentowność sprzedaży pozostaje cały czas na mniej-więcej takim samym poziomie, co powoduje, że wzrost przychodów przekłada się bezpośrednio na wzrost zysków spółki

Przy analizie spółki trzeba pamiętać, że prowadzi ona działalność w 2 różnych segmentach - skupie i sprzedaży metali szlachetnych oraz sprzedaży biżuterii w sieci własnych salonów.

kliknij, aby powiększyć


Sytuacja obu segmentów jest podobna jak w poprzednich okresach. Segment "Surowce" generuje około 95% obrotów i dodatni wynik finansowy, a segment "Wyroby jubilerskie" jest systematycznie rozwijany, przynosząc na razie straty operacyjne. Warto zwrócić uwagę, że koszty segmentu jubilerskiego wzrosły w porównaniu do 1 kwartału 2015 o 142%, podczas gdy przychody o 80%. Spółka tłumaczy ten wzrost kosztów uruchamianiem kolejnych salonów sprzedaży. BRIJU na koniec 1 kwartału 2016 ma już 33 punkty sprzedaży detalicznej, podczas gdy 12 miesięcy wcześniej było ich 14. Do końca 2016 ma powstać kolejne 9 punktów.

Warto zwrócić uwagę, że marża na sprzedaży detalicznej wzrosła w ciągu 12 miesięcy z 35,9% do 48%.
Ostatecznie segment "Wyroby jubilerskie" przyniósł stratę operacyjną w wysokości 829 tys. zł, podczas gdy w całym 2015 było to 1077 tys. zł. Poza kosztami uruchamiania nowych salonów (3 w 2016Q1) częściowo tłumaczy to także sezonowość, która w branży jubilerskiej jest mocno widoczna.

Segment "Surowce" po raz kolejny odnotował wzrost obrotów (+30,1% rok do roku), jego marża handlowa minimalnie spadła (do 5,2%). Wynik operacyjny sektora zwiększył się o 49,7%.


kliknij, aby powiększyć

Łączny wynik za 1 kwartał 2016 jest bardzo dobry:
- obroty wzrosły o 31,7% (w porównaniu do 1 kwartału 2015)
- zysk brutto na sprzedaży wzrósł o 36,7% (jw.)
- zysk operacyjny wzrósł o 42,3% (jw.)
- zysk brutto wzrósł o 35,5% (jw.)
- zysk netto wzrósł o 35,6% (jw.)

Zwraca uwagę minimalna kwota płaconego przez spółkę podatku dochodowego. Efektywna stopa opodatkowania nie sięga nawet 1%. W 2015 wynosiła ona tylko 3%. Tego ty[u zjawisko może świadczyć o niskiej jakości wypracowywanego wyniku finansowego, choć w w przypadku BRIJU widać, że pochodzi on bezpośrednio z działalności operacyjnej, nie z operacji księgowych w rodzaju aktualizacji wycen posiadanych aktywów.


kliknij, aby powiększyć

BRIJU w 1 kwartale 2016 wypracowało 1,1 mln zł gotówki z działalności operacyjnej, wyraźnie mniej niż zysk netto w tym okresie (6,1 mln zł). Odpowiada za to duży wzrost zapasów - o 9,1 mln zł, jedynie w części sfinansowany kredytem kupieckim (wzrost zobowiązań handlowych o 4,3 mln zł).
Za pozostałą część finansowania zwiększonych zapasów odpowiadają dodatnie przepływy z działalności finansowej (zaciągnięcie kredytów). Spółka nieznacznie zwiększyła ilość gotówki w swojej kasie (z 7,4 mln zł na koniec 2015 do 8,8 mln zł na 31 marca 2016).
Warto zwrócić uwagę, że mimo sporych inwestycji w sieć salonów sprzedaży inwestycje w majątek trwały są niewielkie. Może to oznaczać, że BRIJU stara się większość wydatków wrzucać w koszty. Tak polityka pogarsza wynik finansowy w krótkim terminie, ale zmniejsza koszty ponoszone w przyszłości i przyśpiesza osiągnięcie progu rentowności.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Suma bilansowa BRIJU cały czas rośnie wraz ze wzrostem biznesu. Ze wszystkich pozycji najbardziej wzrosły zapasy, co już było wspominane przy analizie kapitału obrotowego.
BRIJU wyraźnie zwiększyło zadłużenie odsetkowe z 11 do 22 mln zł. Spółka ma podpisane 2 umowy kredytowe, dające łączny limit kredytowy w wysokości 30 mln zł. Widać więc, że jego wykorzystanie wyraźnie wzrosło, choć jest jeszcze pewien zapas finansowania.
Wypłacalność BRIJU mierzona wskaźnikiem Altmana oraz innymi wskaźnikami cały czas pozostaje bardzo wysoka.

Podsumowanie

1 kwartał 2016 pokazuje, że BRIJU cały czas rozwija obydwa segmenty swojej działalności. Na obydwu polach spółka odnotowuje sukcesy. Dla segmentu skupu surowców jest nim wzrost sprzedaży i osiąganych zysków. Dla segmentu "wyroby jubilerskie" widać mocny wzrost sprzedaży. Idzie za nim poprawa marży handlowej, ale na razie również duży wzrost kosztów. Trzeba czekać, kiedy sieć sprzedaży osiągnie docelową wielkość i zacznie przynosić dochody. Do tego momentu wynik będzie się opierał na segmencie skupu i rafinacji metali szlachetnych.

Od poprzedniej analizy BRIJU minęło niewiele ponad miesiąc czasu. Wszystkie spostrzeżenia dotyczące pozycji rynkowej i strategii spółki pozostają cały czas aktualne.

Względna wycena spółki pozostaje cały czas na podobnym poziomie. Po ogłoszeniu wyników za pierwszy kwartał wskaźnik cena/zysk był na poziomie 6-6,4. Podczas publikacji poprzedniej analizy był na poziomie 5,9 (uwzględniając wynik za cały 2015 rok).
Ogłoszenie dobrych wyników za 1 kwartał 2016 podniosło cenę akcji spółki o ponad 20%. W kolejnych dniach spółka straciła część z tego wzrostu, ale cały czas wycena kształtuje się sporo wyżej niż przed opublikowaniem wyników.

Podstawowym czynnikiem wzrostu cena akcji w dalszym ciągu będzie poprawa wyników spółki, a głównym ich hamulcem jest wysokie ryzyko niekorzystnych wydarzeń związanych z ewentualnymi problemami podatkowymi.

>> Wyceny, wskaźniki oraz inne informacje dotyczące spółki - tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych - tutaj


Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Nowy wpis >>> Krach koronawirusa – co dalej z tą giełdą?
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki

bosski
Dołączył: 2013-07-23
Wpisów: 22
Wysłane: 29 lipca 2016 11:06:41 przy kursie: 18,35 zł
Na Parkiet.com ukazał się ciekawy artykuł o Briju

Prezes zapowiada otwieranie po 15 salonów rocznie i dojście do poziomu 100 sklepów
Dalszy wzrost wyników na salon oraz poprawę wyników w kolejnych kwartałach

www.parkiet.com/artykul/23,148...

pprezes
Dołączył: 2014-09-07
Wpisów: 203
Wysłane: 10 października 2016 12:47:12 przy kursie: 20,31 zł
Bardzo mocne info dzisiaj ze spółki, szacunki przychodów pokazują dynamiczny rozwój firmy, przychody w 3 kw 2016 wzrosły do tych rok wcześniej o 48% , ze 139 mln do 206 mln zł i wszystko wskazuje że wyniki na poziomie zysku netto będą rekordowe (i to pomimo najgorszego okresu letniego dla branży), przypomnę że obecna c/z to śmieszne 5,55.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...(28-2016)-wstepna-informacja-o-przychodach-ze-sprzedazy-osiagnietych-przez-grupe-kapitalowa

Malioner
Dołączył: 2010-03-23
Wpisów: 23
Wysłane: 2 grudnia 2016 08:44:24 przy kursie: 26,50 zł
A czy ta reorganizacja:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Wpłynie jakoś na wycene spółki?

Lukaszzz2310
Dołączył: 2016-12-19
Wpisów: 2
Wysłane: 19 grudnia 2016 09:02:11 przy kursie: 30,98 zł
Wydaje się że nie powinno wpłynąć negatywnie na wycenę spółki.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 087
Wysłane: 19 grudnia 2016 09:29:13 przy kursie: 30,98 zł
Na dwoje babka wróżyła. Trochę działanie wygląda na optymalizację podatkową. Ale...
Cytat:
Następnie udziały spółki operacyjnej zostaną przeniesione do spółki celowej z siedzibą w Luksemburgu

Ale Lukseburg to takie państwo, które mocno chroni informacje, a to w kontekście publikacji PB o wałkach na VAT przez Briju może być odbierane jako chęć ukrycia.


Lukaszzz2310
Dołączył: 2016-12-19
Wpisów: 2
Wysłane: 21 grudnia 2016 18:21:29 przy kursie: 31,30 zł
Wydaje się że w ostatnim czasie kurs jest mocno trzymany blisko poziomu 31. Komuś chyba zależy aby tak zostało...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 087
Wysłane: 21 grudnia 2016 21:00:50 przy kursie: 31,30 zł
Tia... Jak zwykle bajki o kursowstrzymywaczach. Skoro jest "blokowany" to proszę napisz ile spółka jest warta wraz z uzasadnieniem i podaniem wyliczeń, uwzględnieniem i wyceną ryzyk.

tomekstan24
tomekstan24 PREMIUM
Dołączył: 2010-03-25
Wpisów: 50
Wysłane: 27 grudnia 2016 02:31:18 przy kursie: 30,96 zł
możliwe ze ktoś blokuje kurs , ale mozliwe również ze ktoś kontroluje ten kurs zeby wspinał sie równomiernie i nie spadł tak nagle jak urusł . pozdro czekamy na raport za 4 kwartał

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 087
Wysłane: 27 grudnia 2016 09:21:40 przy kursie: 30,80 zł
Ja w żadnych kursowstrzymywaczy nie wierzę. To mit, taki odpowiednik eteru, który ma tłumaczyć coś czego się nie rozumie. Ja z resztą setnie się ubawiłem ze dwa razy, jak na mniej płynnych walorach sprzedawałem swoje pakiety akcji, a na parkiecie zostałem uznany za kursowstrzymywacza i osobę specjalnie blokującą kurs przy dorozumieniu, że próbuję "wycisnąć" akcje od innych.

tomekstan24
tomekstan24 PREMIUM
Dołączył: 2010-03-25
Wpisów: 50
Wysłane: 5 stycznia 2017 03:03:15 przy kursie: 32,41 zł
najwyrazniej wie ktoś kiedy raporty

slawek_wr
Dołączył: 2010-11-22
Wpisów: 139
Wysłane: 10 stycznia 2017 00:24:30 przy kursie: 32,60 zł
anty_teresa napisał(a):
Ja w żadnych kursowstrzymywaczy nie wierzę. To mit, taki odpowiednik eteru, który ma tłumaczyć coś czego się nie rozumie. Ja z resztą setnie się ubawiłem ze dwa razy, jak na mniej płynnych walorach sprzedawałem swoje pakiety akcji, a na parkiecie zostałem uznany za kursowstrzymywacza i osobę specjalnie blokującą kurs przy dorozumieniu, że próbuję "wycisnąć" akcje od innych.


Ja też nie. I tej wersji się trzymam...... od ponad roku ..... wave

Malioner
Dołączył: 2010-03-23
Wpisów: 23
Wysłane: 7 lutego 2017 10:57:17 przy kursie: 28,64 zł
A ja wierze w kursowyzwalacze, szkoda że na południe:(

Cytat:
Zarząd BRIJU SA informuje, że w dniu 6 lutego 2017 roku powziął od Letamor Holdings Limited (akcjonariusz) informację o prowadzonym przeglądzie strategicznym opcji relokacji portfela inwestycyjnego akcjonariusza, obejmującym również możliwość sprzedaży części lub całości posiadanego pakietu 1.500.000 akcji spółki, stanowiących 25,09% wszystkich akcji i 18,80% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kod:
Proszę pamiętać o dodaniu cytatu. Podmieniono link na rodzimy
Edytowany: 7 lutego 2017 11:07

tuvok
Dołączył: 2013-07-30
Wpisów: 20
Wysłane: 8 marca 2017 11:14:46 przy kursie: 14,50 zł
Pogrom na całego na tej spółce w ciągu dwóch ostatnich dni. Zdaję sobie sprawę, że informacje o sprzedaży są fatalne, ale mimo wszystko chyba za wysoki wymiar kary. Co myślicie?

Malioner
Dołączył: 2010-03-23
Wpisów: 23
Wysłane: 8 marca 2017 12:39:03 przy kursie: 14,50 zł
Ja myśle że jak nie ma trupa w szafie to będzie rosnąć, popatrzcie na wykres briju 12-14.08.15 widzę tutaj analogie. Ryzyko oczywiście każdy musi ocenić samodzielnie

tuvok
Dołączył: 2013-07-30
Wpisów: 20
Wysłane: 8 marca 2017 12:59:13 przy kursie: 14,50 zł
Rzeczywiście bardzo podobnie to wygląda. Z jakiego powodu wtedy spadało? Bo nigdzie w okolicy 11-12 sierpnia nie widać newsa, który mógłby to spowodować. A jeśli nie było newsa to nic w tym dziwnego, że spadło i od razu wzrosło. W przypadku wczorajszo-dzisiejszych spadków podstawa fundamentalna jak najbardziej istnieje i to mnie nieco martwi

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,796 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,64% +21 328,00 zł 41 328,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d