pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

slawek_wr

slawek_wr

Ostatnie 10 wpisów
Wyniki są w cenie?
To mam pytanie jakie?

Bez wyniku za IV kw jest niemal 3 zł na akcje. Co daje obecnie c./z ~ 8. Nie uważam by to było wygórowane. 10~15 powinno być. Średnie c/z dla Wig20 to ponad 15, dla całej gpw ponad 10.
Dlaczego spolka z dochodami ponad 200 mln zł i zyskiem kilku mln zł ma być wyceniana poniżej średniej? Tym bardziej, że w razie nagłego kryzysu złoto wystrzeli do gory a tym samym zapasy i zyski firmy.

Obstawiam w IV kw zysk rzędu 0.5-1.0 mln zł. Co powinno przełożyć się na zysk na akcje na poziomie 3.5-4 zł i wycenę przy c/z ~ 10-15.

Kto wie może wyniki zaskoczą i będą wyższe.

W każdym razie nie są w cenie.

Niedźwiedź . Nie masz wiedzy , a zabierasz zdania.

4 tygodnie do wyników. Po nich , zysk na akcję wyniesie ok. 1,4 zł. Co daje c/z przy obecnej cenie ok. 13.

Ale ...... w 2020 r . drastycznie rosną ceny wywozu śmieci, na czym geo bardzo skorzysta, sądzę że ostrożnie można szacować zyski na ok. 15 mln zł netto. Co daje 3 zł na akcję.
Ostrożnie przy c/z = 10 masz 30 zł , OSTROŻNIE.

P.S.
Duże umowy (w zeszłym roku stanowiły ok. 20 % przychodów)

https://imgur.com/wO6P6AJ

Wszedłem na stronę Getinu i już nie widzę lokat pod 4%.

Najwyższa jest na 3,3 %

NBP zwolnił Idea Bank z utrzymywania części rezerwy obowiązkowej od 19 listopada

20.11.2018 09:01

Warszawa, 20.11.2018 (ISBnews) - Zarząd Narodowego Banku Polskiego (NBP) podjął uchwałę w sprawie zwolnienia Idea Banku z obowiązku utrzymywania 50% wymaganej rezerwy obowiązkowej od 19 listopada 2018 r. do 31 grudnia 2021r., podał Idea Bank.

"Podstawą prawną dla powyższej decyzji jest art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim" - czytamy w komunikacie.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.
Więcej: wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,2...


Czyli ..... PIS się trochę przestraszył, że upadek 2 banków mógłby zatrząść systemem bankowym, co jak co , ale Morawiecki musi to wiedzieć.
Za kilka miesięcy kolejne wybory, nie mogą mieć takiego burd..... w kraju.

wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,2...

Polityka jest ważniejsza od .....

Cytat:
Nasze wyniki są nudne, ponieważ to, co Państwu obiecujemy, to dowozimy. Taka jest strategia spółki. Poszliśmy w tę linię będąc wielokrotnie na cenzurowanym w KNF. To muszę śmiało powiedzieć. Poszliśmy w strategię bycia nudną spółką – to, co obiecujemy, to dowozimy, ale tak naprawdę dowozimy lepsze wyniki. Mamy taką strategię: over deliver and under promise. Wszystkie nasze prognozy są dobre, zdrowe, konserwatywne, ale realizowane” – mówi Michał Lisiecki, Prezes Zarządu PMPG Polskie Media SA w rozmowie z Rafałem Irzyńskim

www.youtube.com/watch?v=dEHHD-...

Kod:
mod:dodawaj cytaty do linków!

Długo trzeba było czekać na wpis. Dokładnie 1 rok i 1 dzień.

P.S.
Może by tak ktoś skomentował wyniki 2016 r. , które są znacznie lepsze od 2015 r. i znacznie lepsze od konserwatywnej prognozy.
Albo może poczekać i skomentować te wyniki oraz wyniki I kw 2017 i prognozę na 2017 r., która również ma być konserwatywna i nie ma być w niej zysków z filmu Gwiazdy.

Film Gwiazdy często porównywany jest do innego polskiego filmu - Bogowie, który miał oglądalność ponad 2,2 mln widzów i przychody ponad 40 mln zł.

Jeśli wynik byłby tylko w 1/4, to ..... biorąc pod uwagę, że pmpg jest koproducentem filmu w 50 %, wpływ na wynik może być spory.

Średnia cena biletu w Polsce to 25-30 zł netto, z czego producent dostaje między 8-12 zł. Kwota zależy od umowy z dystrybutorem: jego prowizji i kosztu P&A, a także od średniej ceny biletu w kinie.

Dla przykładu:
W 4 kw. 2014 r. istotny wpływ zarówno na poziom przychodów, jak i kosztów operacyjnych segmentu miało zaangażowanie Agory w produkcję filmu Bogowie. NEXT FILM był dystrybutorem tytułu, który trafił na ekrany polskich kin 10 października 2014 r. Film Bogowie był najchętniej oglądanym obrazem w 2014 r. i przyciągnął do polskich kin 2,2 mln widzów. Przychody Grupy Agora z tytułu działalności filmowej w 4 kw. 2014 r. wyniosły 13,7 mln zł.

Przy oglądalności na poziomie 500 tys. widzów, do kasy mogłoby wpłynąć .... dodatkowe ok. 2-3 mln zł.

Warto poczekać na wyniki oglądalności i doliczyć parę dutków do konserwatywnej prognozy.

Na polimeksie aktualnie jest spekulacja pod kontrakt.

www.bankier.pl/wiadomosc/Konso...

Poza podstawowym portfelem taki kontrakt to byłby prestiż i kasa oraz może i przyczynek do kolejnych dużych zamówień. Pod tą spekulację odchodzi ta gra.

Co jeśli wygrają i dołożą do tego np. spekulacje o kolejnym dużym prestiżowym ?

Obecnie ludzie na gpw, a szczególnie fundusze tfi ( w związku z napływem dużej świeżej gotówki) poszukują atrakcyjnych, płynnych spółek z potencjałem.

Co z tego wyjdzie , na razie nie wiadomo. Jedno jest pewne , będzie ciekawie.

To ich dzisiejsze tłumaczenie, ...jakieś takie miałkie. W stylu spokojnie, kurs wali od 3 dni po 30 % w dół, ale wszystko mamy pod kontrolą.
Powinni, jeśli się wzorowali na nim, lepiej to napisać.
Matyjas , były prezes PMI w momencie , jak już zaczęły być podejrzenia , że coś nie halo, to nawet podał prognozę zysku i przychodów, tak kosmiczną, że ...... rzeczywiście spora część ludzi połknęła haczyk.
A tu, jakieś takie poklepanie się po plecach.


kliknij, aby powiększyć

Kod:


MOD: Proszę zapoznać się z regulaminem forum dostępnym pod poniższym adresem:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

W szczególności z tymi punktami
"Preambuła
4. Nie musisz mieć profesury ani Orderu Odrodzenia Polski, aby uczestniczyć w forum. Wystarczy, że będziesz zachowywał się normalnie i kulturalnie, tj. traktował innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Zdajemy sobie sprawę, że osobom wychowanym na innych forach trudno z początku porzucić kloaczne nawyki, stąd niekiedy zdarzają się nieporozumienia, gdy wpada nowy i zaczyna rządzić, ustawiając forum pod siebie. Niestety, żeby tutaj rozmawiać, trzeba się umyć, ubrać i uspokoić, co na początku może przychodzić z trudem, ale innej drogi nie ma.
Treść
4. Forum nie służy do reklamowania innych stron. Podawanie linków, czy to w treści czy w stopce, służące promowaniu tychże stron, nie jest mile widziane. Administrator może dopuścić niektóre linki na podstawie subiektywnej oceny aktywności użytkownika i jego wkładu w forum, za co rekompensatą będzie skierowanie ruchu na jego stronę.
Moderacja
1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane są treści:
b. nie merytoryczne, tj. nie dotyczące spółki lub jej akcji,
e. komentujące osobę innego użytkownika,
f. monologi, czyli odpowiedzi samemu sobie, szczególnie nie niosące nowych informacji,
h. niechlujne i niepełne, np. gołe linki bez cytatu, równoważniki zdań bez przecinków i polskich znaków diakrytycznych, wykresy bez komentarza i temu podobne."

Proszę także dostosować obecny wpis do regulaminu. W innym wypadku także zostanie usunięty.

anty_teresa napisał(a):
Ja w żadnych kursowstrzymywaczy nie wierzę. To mit, taki odpowiednik eteru, który ma tłumaczyć coś czego się nie rozumie. Ja z resztą setnie się ubawiłem ze dwa razy, jak na mniej płynnych walorach sprzedawałem swoje pakiety akcji, a na parkiecie zostałem uznany za kursowstrzymywacza i osobę specjalnie blokującą kurs przy dorozumieniu, że próbuję "wycisnąć" akcje od innych.


Ja też nie. I tej wersji się trzymam...... od ponad roku ..... wave

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 22 listopada 2010
Ostatnia wizyta: 11 lutego 2020 13:02:16
Liczba wpisów: 125
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,443 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d