pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

slawek_wr

slawek_wr

Ostatnie 10 wpisów
Nie wiem dlaczego wszyscy zakładają po pierwsze po 50 mln w Q3 i Q4. Równie dobrze można zakładać po 100 mln zł, to po pierwsze, po drugie uważam, że Q4 będzie znacznie lepszy od Q3.

Dodam, że w Q2 średnia liczba aktywnych wyniosła 2 razy tyle co w Q4 2019.
Jeśli napływ klientów będzie utrzymany w Q3 i liczba aktywnych klieentów wzrośnie to będzie ponad 2 razy większa niż w Q4 2019. W Q4 2019 zysk netto wyniósł 37 mln zł przy bardzo przeciętnej zmienności, gdyby więc założyć taką w Q3 to wynik netto powinie oscylować ok. 75-80 mln zł, a jeśli się ona pojawi w sierpniu lub wrześniu, to powielenie wyniki z Q2 będzie bardzo realne.
W Q4 nie wierzę, żeby było spokojnie, nowa odsłona covidu, wybory w USA i mega bu rdel w EU.
Hiszpania, Grecja, Włochy będą chciały potężnego dodruku czemu będą sprzeciwiać się Niemcy, zamieszanie będzie na pewno.
I przy takim potencjalnym zamieszaniu mają zarobić w Q4 2020 przy ponad 2 razy większej ilości aktywnych 13 mln zł więcej niż rok temu ?

No proszę Panowie, sami w to nie wierzycie.

3 miesiące temu akcjami walił w rynek quercus bo musiał i EI bo też na gwałt potrzebowało kasy by ratować inne firmy ze swojej stajni i udało im się na xtb, ponieważ pojawiła się mega płynność po mega wynikach.
Naprawdę doczytaj.
Poczytaj, sprawdź i zacznij pisać.

Wyzwiska nie było ani jednego. Dlatego mnie to dziwi, ale wracając do meritum. Piszesz, że analiza porównawcza do innych brokerów jest niezasadna a sam porównujesz xtb do lat 2015~2019.

I to jest głupota.

Porównaj cdr w 2016 do cdr z lat 2010~2015. Widzisz sens?

To już inna spolka. Globalną. Działa na 2 kontynentach a kwestia max 2 kwartałów i będzie na 4 kontynentach. Jest różnica?

Po drugie w poprzednich latach mieli aktywnych klientów max 12~20 tys.
Na koniec Q1 2020 już 40 tys.
Zobacz ile będzie na koniec Q2. Jeśli ok. 60 tys.

To powiem Ci tylko jedno.

Na koniec 2019 mieli aktywnych ok. 20 tys i zrobili bez zmienności niemal 40 mln zł zysku.

Mając więc ok 3 razy tyle aktywnych i przy przeciętnej zmienności ile powinni zarobić?
Mi wychodzi nieco ponad 100 mln zł.

Jeśli xtb zarabiałoby stabilnie ponad 400 mln rocznie to będzie wycenione sporo wyżej.

Poza tym ja wątpię żeby nie było zmienności w Q3 i Q4.

II etap pandemii, wybory w USA. Napięta sytuacja chiny~usa. Dodruk, wzrost cen złota itp.
Ja tu nadal widzę zmienność.

Czas mnie zweryfikuje.

DonG napisał(a):
Według mnie przyszłe wyniki XTB będą zależne od kilku czynników:
-zmienności na rynkach;
-ogólnego lokalnego i globalnego popytu na usługi brokerów, FX itd;
-rozwoju samego XTB, zwiększania liczby aktywnych klientów i utrzymania tej liczby na wysokim poziomie.

W ciągu najbliższych kilku lat zapewne rzadko będą trafiać się takie sytuacje, jak w marcu na indeksach lub w kwietniu na ropie, natomiast ze względu na duży napływ świeżego kapitału nie zdziwię się, jeśli przeciętna zmienność będzie większa niż jeszcze rok albo dwa lata temu. Ten czynnik powinien grać na korzyść XTB.

Napływ kapitału na giełdy i niskie stopy procentowe również powinny sprzyjać spółce i umożliwić jej zwiększanie swoich zysków. Tu mamy kolejny czynnik grający na korzyść XTB.

O ile otoczenie rynkowe jest w tej chwili jak najbardziej korzystne dla spółki, o tyle kwestia rozwoju XTB, wchodzenia na nowe rynki, pozyskiwania i utrzymywania aktywnych klientów jest na dzień dzisiejszy znakiem zapytania.

Wycena na poziomie 3 miliardów zawiera w sobie założenie, że zyski XTB w dłuższej perspektywie znacznie wzrosną w porównaniu z latami 2015-2019. Dziwi mnie brak zrozumienia podejścia inwestorów do XTB przez ludzi porównujących spółkę wskaźnikowo np. z Dino lub dobrymi spółkami gamingowymi. Wystarczy spojrzeć na historię przeszłych wyników finansowych, by zdać sobie sprawę, że w gorszym otoczeniu rynkowym XTB w ogóle nie rosło, nie poprawiało tych wyników, stąd wskaźnikowo spółka była tania i po świetnych wynikach pierwszego kwartału nadal pozostawała tania po sporym wzroście. Inwestorzy nie wierzyli w dynamiczny rozwój, podchodzili podejrzliwie do perspektyw, traktowali przez jakiś czas wynik jako jednorazowy. Z kolei Dino albo mocne spółki gamingowe co roku (albo co kilka lat w ramach cyklu produkcyjnego) poprawiają swoje wyniki, więc rynek zakłada utrzymanie takiej tendencji.

Owszem, kapitalizacje takich wzrostowych spółek wzrosły mocniej niż ich wyniki, w przypadkach niektórych z nich założenia dalszego dynamicznego rozwoju są zbyt optymistyczne i spekulacyjne, a sam uważam XTB nawet w obecnej cenie za spółkę z większym potencjałem, samo otoczenie będzie pomagać spółce.

Na temat tego, ile powinno lub może być warte XTB, odpowiedzi udzielą kolejne raporty finansowe, nie tylko wyniki II kwartału, ale wyniki III, IV i następnych (z okresów mniejszej zmienności na rynkach).


Moderator:
Byłem tu. Mod


Średni wskaźnik c/z dla europejskich brokerów to 12~18. Biorę pod uwagę największych czyli podobnych do xtb.

Xtb obecnie ma 13. Jest więc potencjal jeszcze do wzrostu tylko na podstawie wyników za Q1.

Po Q2 będzie ponownie potężne niedowartościowanie. Teraz jedyna kwestią jest ile

P. S.
Jeśli xtb do końca roku utrzyma obroty na takim poziomie jak obecnie a kurs osiągnie c/z 12~18 po wynikach Za Q3 to w marcu wig20 jest ewny jak w banku. To jest dla mnie najważniejszy cel. Reszta ma mniejsze znaczenie.
Jeśli od marca xtb będzie w wig20 to będzie jednym z 2~3 koni pociągowych do wzrostu tego indeksu. Spółki, które są tam teraz już nie posiadają tego potencjału. Ani jedna.

Gerda myślisz stereotypami.
Wg ciebie innowacyjna , technologiczna spółka nie może nagle zwiększać mega przychodów. Otóż może. Myślisz stereotypami. Spółka musi być duża, musi mieć fabryki itp.
Otóż nie.
Xtb ma ponad 100 informatyków , którzy robią całą robotę, sądzę , że niedługo ok. 200 b jest ekspansja na świat.
Wg ciebie, jeden kwartał, jeden rok nie może odmienić oblicza spółki. Jesteś w błędzie. Może. Patrz na cdr. Jeden wiedźmin i ..... ze spółki o kapitalizacji 500 mln usd mamy spółkę o kapitalizacji 10 mld usd. Spora różnica , którą zrobiła jedna gra. Słowem jedna oraz zapowiedź drugiej.

Dlatego moim zdaniem spółka która na chwilę obecną jest liderem na rynku krajowym i będąca czołówką europejską, może niedługo być czołówką światową, a to zmienia bardzo oblicze spółki.

Ja sądzę, że im się uda. Ty sądzisz , że nie.

Już za kilka dni wyniki za Q2 częściowo zweryfikują kto ma rację. Dla mnie wyniki za Q1 to nie jest one off. Ty sądzisz, że raczej tak.


Do tego ja liczę na awans xtb ( a to tylko zależy od czystej statystyki ) do wig20.

Ważne są tylko obroty i kurs.

Eurocasch ma kapitalizację FF nieco ponad 1,2 mld zł i średni obrót z roku to 7,1 mln zł
Millennium kapitalizacja FF = 1,1 mld zł, średni obrót 7,8 mln zł
Asseco, kapitalizacja FF = 2,4 mld zł, obrót średni 5,1 mln zł
TSG , kapitalizacja FF = 2,0 mld zł, obrót 7,3 mln zł
Amrest, kapitalizacja FF = 1,4 mld zł, obrót 9,7 mln zł
Kruk , kapitalizacja FF = 1,2 mld zł, obrót, 7,4 mln zł

XTB, kapitalizacja FF = 1,0 mld zł, obrót 4,3 mln zł ( średni za 6 m-cy = 8,3 mln zł, za 3 m-ce = 23,2 mln zł)

Jeśli, podkreślam jeśli nadal xtb będzie tak znacząco poprawiało wyniki rr, to sądzę, że obroty się utrzymają wysoko, to zaś zwiększy średnie obroty w skali roku już we wrześniu do ok. 7 mln zł, a końcem roku powyżej 10 mln zł . Więcej niż wszystkie spółki wymienione przez ciebie.

A pamiętajmy , że wagowo obroty są ważniejsze w zmianie indeksu niż kapitalizacja FF.

Ale i tu sądzę, że po znakomitych wynikach za Q2 a takich się spodziewam , to kurs urośnie .
Nieskromnie liczę, że po następnych udanych kwartałach kapitalizacja FF xtb będzie również wyższa niż podane wyżej spółki.

Dlatego podtrzymuję , że wig20 w marcu opuści jsw, ccc, alior i chyba lotos, a dojdzie do wig20 allegro, mercator , xtb oraz może TSG

MrBlue2 napisał(a):
Zapominasz o zasadach rewizji indeksu Wig20

Masz rację, że liczy się 60% obrót (średnia roczna) i 40% FF

ale

W indeksie WIG20, uczestniczą spółki z pozycji 15 lub wyższej w rankingu do rewizji rocznej (10 lub wyższej w rankingu do korekty kwartalnej);nie uczestniczą spółki z pozycji 26lub niższej w rankingu do rewizji rocznej (31lub niższej w rankingu do korekty kwartalnej).

Nie zapominam o zasadach, dlatego nie piszę o rewizji kwartalnej w grudniu, tylko o rocznej w marcu.

Obroty uśrednione FF do grudnia będą za niskie , ale już do marca , jeśli się utrzymają, to będą wystarczające do pierwszej 15. Liczę w tym czasie na również bardzo silny wzrost kursu związany z fundamentami co powinno zwiększyć kapitalizację FF z obecnego 1 mld zł do moim zdaniem nawet 3 mld zł początkiem 2021.

Nie sądzę, że t przypadek, iż na mercatorze i xtb są kręcone tak olbrzymie obroty. W ostatnich dniach, tygodniach te spółki to pierwsza 10 całej GPW.

Aby wejść do wig20 pod uwagę brany jest średni roczny obrót oraz kapitalizacja FF.
Obecnie xtb ma kapitalizacje FF na poziomie ok. 1 mld zł podobnie jak alior i JSW, nieco mniej od ccc.
Na chwilę obecną tylko II kw mocno pracował na obroty dając średnio ok. 22 mln na sesję, patrząc za pół roku średnia to 8 mln a za rok 4 mln zł. Stanowczo za mało na wig20

Ale...... Liczę, że we wrześniu spółka praktycznie na 100% wejdzie do mwig40. Początkiem grudnia jeszcze nie, ale początkiem marca 2021 xtb powinno spełniać oba warunki. Tzn wg wzoru gdzie wagowo przyjmowany jest średni roczny obrót na sesję i kapitalizacja FF.
To xtb będzie sumarycznie miało wyższy wskaźnik od aliora, JSW ccc czyli 3 spółki.
Do tego z wig20 zniknie lotos.

Kto może wejść? Z pewnością allegro, które będzie gigantem, sądzę, że xtb oraz mercator który na chwilę obecną ma podobnie do xtb jeszcze zbyt małą średnią roczną płynność ale w marcu będzie raczej ok. Kapitalizacje FF mercator ma też podobnie do xtb ok. 1 mld zł

Sądzę, że od marca nastąpi więc wymiana. Zniknie lotos, alior i JSW.

Wejdzie allegro, xtb oraz mercator.


Będą to 3 świeże konie pociągowe dla tego indeksu, którego nie ma kto ciągnąć w górę.

Banki są za słabe, pozostałe molochy państwowe przędą bez impetu. Spółki energetyczne dostały garba w postaci kopalni , Lpp i ccc opadły z sił i ledwo zipią. Pozostały tylko cdr i dino, ale te już napompowano tak wysoko (wskaźniki szczególnie c/z), że inwestorzy naprawdę nie mają co kupić.

Potrzebna jest świeża krew z niskimi wskaźnikami.

Nie wiem jak będzie z allegro, ale szczególnie xtb na tym tle wygląda świetnie. Po wynikach Za Q2 jego c/z znacząco spadnie poniżej 10 co przy np. Cdr czy dino jest okazją inwestycyjną.

ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE STANU POSIADANIA AKCJI SPÓŁKI PUBLICZNEJ
POINTPACK S.A.


Zarząd Insignis Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej
„Towarzystwo”) działającego w imieniu i na rzecz Insignis Funduszu Inwestycyjnego
Zamkniętego z siedzibą w Warszawie (dalej „Fundusz”), na podstawie art. 69 ust. 1 pkt 1 ustawy
z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów
finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych („Ustawa”),
informuje, że w związku z transakcjami kupna łącznie 6.000 akcji spółki pod firmą Pointpack S.A.
z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim (dalej „Spółka”) zawartymi w dniu 22 czerwca 2020 roku i
rozliczonymi w dniu 24 czerwca 2020 roku Fundusz przekroczył próg 5% w ogólnej liczbie
głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
Przed dokonaniem transakcji Fundusz posiadał 50.200 (słownie pięćdziesiąt tysięcy dwieście)
akcji stanowiących 4,49% kapitału zakładowego Spółki, które uprawniały do 50.200 głosów na
walnym zgromadzeniu Spółki oraz dawały 4,49% ogólnej liczby głosów w Spółce. Na skutek
transakcji dokonanych w dniu 22 czerwca 2020 roku Fundusz posiada 56.200 (słownie
pięćdziesiąt sześć tysięcy dwieście) akcji stanowiących 5,02% kapitału zakładowego Spółki, które
uprawniają do 56.200 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki oraz dają 5,02% ogólnej liczby
głosów w Spółce.

Jeszcze raz ci napiszę . IPOPEMA swoje prognozy może włożyć ..........

Na 2021 r prognozują dla xtb ile zysku ?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 22 listopada 2010
Ostatnia wizyta: 18 września 2020 11:51:24
Liczba wpisów: 160
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,391 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,45% +27 689,80 zł 47 689,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d