pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pprezes

pprezes

Ostatnie 10 wpisów
Wrzesień był dla mojego portfela bardzo dobry gdyż wartość jego wzrosła aż o 12,78% i obecnie wynosi 14.324 zł a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000 zł stan rachunku wzrósł o 19,36% . Poprzez niespodziewaną emisję akcje w Danks musiałem dokonać zmian na szybko w portfelu, sprzedałem wszystkie akcje Danks a zakupiłem (część przeniosłem ze zwykłego r-ku maklerskiego) akcje Aviaam Leasing.

Sukces miesiąca – zwycięzca może być tylko jeden, Onico, w dwa miesiące od mojego zakupu wzrósł o 75% i nie ukrywam iż liczę na więcej ale wszystko będzie zależało od wyników, jak mnie zawiodą to sprzedaję akcji, jak zaskoczą pozytywnie lub będą zgodne z oczekiwaniami to trzymam.

Porażka miesiąca – mocny spadek Danksa, jest to kolejny raz gdy niespodziewany ruch zarządu wprowadza dużą zmienność kursu, jest to kolejny mój zawód na tej spółce ale w ostatnich latach dobrze na niej zarobiłem i mam do niej sentyment to nie wykluczam iż w przyszłości kupię jego akcje.

Przyszłość – listopad to sezon wyników i powinno się dużo dziać w portfelu, szczególnie mocno oczekuję na wyniki Aviaam Leasing gdyż historycznie dla mnie jest duża rozpiętość oczekiwanych owyników: od 20 mln zysku kwartalnego do 70 mln (czyli 350% rozpiętości).

Z dniem dzisiejszym zamykam na forum bankiera i stockwatch.pl mój portfel fundamentalny IKE i jest to mój ostatni wpis na tych forach. Powodów jest kilka ale główny to oskarżanie mnie że jestem nieuczciwy (daję analizę firmy i w tym samym czasie sprzedaję jej akcje), jest to wierutna bzdura, otworzyłem się przed wszystkimi jak mogłem, pokazywałem na koniec stan konta z aktualnymi akcjami w portfelu (tego chyba żadna osoba prywatna nie robiła na żadnym forum czy blogu). Drugim powodem jest niespodziewana emisja akcji Danks, spotkała mnie krytyka za spadki, przepraszam wszystkich że nie przewidziałem iż firma mająca 8 mln gotówki która nie otrzymuje dofinansowania z UE a miała zainwestować wkład własny 6 mln, zamiast wypłacić część uwolnionej gotówki akcjonariuszom to wyciąga łapy do nich po więcej, jesto to dla mnie niezrozumiałem.

Łącznie na rachunkach najpierw IKZE a po likwidacji jego na rachunku IKE zarobiłem w tym roku ponad 60%, jest to więcej niż zakładane moje 20%. Wynik bardzo mnie cieszy gdyż WIG 20 w tym czasie spadł o 2% a rynek jest bardzo trudny, chyba najtrudniejszy od kilkunastu lat, niesprzyjająca polityka dla giełdy, okrojenie OFE i coraz mniej gotówki na rynku a bez niej trudno o wzrosty.

Co dalej ?

Oczywiście nie znikam z sieci a chcę dalej w niej istnieć i dzielić się moim doświadczeniem z innymi i pokazywać swoje transakcje wraz z analizami zakupionych akcji spółek. Założyłem swój autorski blog : http://analizyprezesa.blogspot.com/ oraz publiczny portfel online (prawie) www.biznesradar.pl/portfel/174... na których będę robił to samo co na forum bankiera, pisał analizy kupowanych spółek (postaram się to robić bardziej profesjonalnie), wymieniał się poglądami z uczestnikami bloga, prowadził publiczny portfel – tutaj jest zasadnicza zmiana bo nie będzie podziału na IKE i zwykły portfel, tylko będą one połączone, przez co analizy każdej kupionej spółki będą pełniejsze (obecnie pełniejsze byłe tylko w IKE) i będzie ich więcej. Możliwe iż nie jest jeszcze to ostateczny kształt bloga, na pewno są niedociągnięcia ale myślę że z upływem czasu będzie się zmieniał i rozwijał.
Zapraszam wszystkich chętnych do korzystania z mojego bloga http://analizyprezesa.blogspot.com/ obiecuję iż na każde wasze pytanie odpiszę (tak szybko jak to możliwe).

Osoby które straciły przeze mnie pieniądze i czują się oszukane czy zawiedzione to serdecznie przepraszam, nigdy nie było to moją intencją, pisałem zawsze o spółkach tak jak ja je widziałem (ich szanse i ryzyka), starałem się unikać spekulacji tylko szukałem bezpieczniejszych inwestycji często kosztem większych zysków.

Za dobre słowa – serdecznie dziękuję.

http://analizyprezesa.blogspot.com/

http://i.imgur.com/MgtkSRZ.png

Dzisiaj jest to mój ostatni wpis na forum stockwatch.pl (nie przedłużam też abonamentu) z powodu sporu o spółce eonet ale nie tylko, głownie analityków/pracowników stockwatch.pl którym wydaje się że są najmądrzejsi i wszechrozumni.
Oczywiście portfel fundamentalny IKE nadal prowadzę ale wszelkie zmiany (kupno czy sprzedaż) będę podawał na forum bankiera pod poniższym linkiem

www.bankier.pl/forum/temat_fun...

Natomiast pod poniższym linkiem (jak jest dużo wpisów to otwieramy nowy wątek)piszę wraz z kilkoma inwestorami o naszych codziennych transakcjach, jak kupuję jakąś spółkę to też krótką analizę robie tej spółi, ponadto analizujemy rożne spółki itd, chętni mogą zaglądać

www.bankier.pl/forum/temat_re-...

Obecnie na IKE mam Onico, Danks, Efekt a na zwyklym rachunku maklerskim :Celon, 4FUNMEDIA, AGROTON, ARTERIA, ASTARTA, AVIAAML, BOWIM, BRIJU, DECORA, EONET, INTERAOLT, ODLEWNIE, VINDEXUS, WISTIL.

Żegnam i życzę minimum dwucyfrowych stop zwrotu - rocznych a nawet miesięcznychwave

@ rafsty - cała dyskusja zaczęła się od mojego wpisu "Firma mocno sponiewierana i to niesłusznie, ładny bilans, mnóstwo gotówki i świetne przepływy operacyjne, spora stara amortyzacja zaniżająca zysk netto i ogromne potencjały wzrostu, wg biznesradar.pl 1000% a wg stockwatch.pl ponad 250%. Dzisiaj spore obroty i oby sesja odwrotu, jak wrócimy ponad 7,50 to technicznie się poprawi"

a kasia stefańska odpisała "A gdzie perspektywy? Możliwości? Ocena rynku? "

i wtedy dopiero odniosłem się do Twojej analizy że kreśliłeś dość negatywne wizje a kurs urósł w 2 lata o 300%, wyniki firmy zresztą też się mocno poprawiły.
No i cała grupa pracowników/współpracowników/wielbicieli stockwatch.pl naskoczyła na mnie i zaczęła wyszukiwać często absurdalne informacje z raportów eonetu, szczyt przekroczyła dzisiaj Pani stefanska która podaje informację "Pozwólcie, ze jeszcze dorzucę kij w mrowisko (to uwielbiam king ): moim zdaniem nie piszecie nic o najważniejszej zmianie w tej spółce - odejściu Stefana Batorego... " ten kij chyba gdzie indziej powinna sobie wło..ć, gratuluję takich analityków którzy się cieszą że odkryli najważniejszą ich zdaniem zmianę że Pan Batory w 2013r. (chyba jej o to chodzi bo nie wyjaśniła) przeszedł z zarządu do rady nadzorczej spółki, i do dnia dzisiejszego jet największym udziałowcem spółki.

Poddaję się, przestaję pisać na forum i nie chcę walczyć ze stockwatchem.pl i macie szacun u mnie że potraficie bronić się nawzajem pomimo iż często się mylicie i nie macie racji.

@ kasia stefańska - możesz rozwinąć wątek odejścia Stefana Batorego ?

Nie widzę ani komunikatu spółki, ani zmian w KRS ani na stronie firmy że Batory odszedł z rady Nadzorczej, nie widzę też aby kontrolowany przez niego Gangnon Investments który ma 53% akcji spółki sprzedawał akcję. Można spokojnie stwierdzić że Stefan Batory (nasz król) nadal ma wpływ na na firmę i pewnie nią "króluje".

@ 007 - fakt że nie mają żadnych odsetek od 10 mln gotówki jest łatwy do wyjaśnienia, trzymają kasę na nieoprocentowanym rachunku firmowym , odsetki są tak mizerne że nie ma sensu zakładać lokat (wczoraj w pko proponowali mi na 6 m-cy aż 0,6%), cieszmy się że nie muszą dopłacać za posiadanie depozytów.

Masz wątpliwości do zapłaconej ceny 11,14 w skupie w 2013r. i dla Ciebie to jest najlepsze (wyczuwam ironię), cytuję Twój wpis"Jaka była cena akcji we wrześniu 2013? Zdaje się, że poniżej 7 pln. Być może Mr. Rynek okrutnie się myli, ale mnie ta wersja w tym przypadku nie przekonuje." ale jakbyś dokładnie szukał to przeczytałbyś uchwałę walnego uchwalającą ten skup z 14.06.2013r., cytuję "Akcje zostaną nabyte przez spółkę za cenę wnioskowaną przez zarząd, stanowiącą w dacie wyrażenia przez zarząd intencji nabycia akcji własnych, medianę ceny notowań akcji w alternatywnym systemie obrotu za osiem miesięcy, wynoszącą 11,14 zł (jedenaście złotych 14/100) za jedną akcję " - możesz sprawdzić że cena taka była przez wcześniejsze 8 m-cy.

Co do WNiP to nie rozumiem Twoich wątpliwości, była okazja więc pozyskali środku unijne i patrząc na mocny wzrost przychodów w 2015 można wnioskować że mogły się one w jakimś stopniu przyczynić do tych wzrostów, dodatkowo mamy wysoką amortyzację która jak się skończy może podnieść skokowo zysk netto.

Swoją drogą to wracanie do sprawozdań z 2013 i 2014 gdzie ewidentnie firma miała problemy jest historią, liczy się tu i teraz czyli 2015r (ostatni raport roczny) gdzie mamy ładny wzrost przychodów i zysków oraz 2016 (8% spadek przychodów i wzrost zysku aż o 140 %)

@ stockinger - rozumiem że uważasz iż świadomie podali złe dane więc ja mogę to napisać o serwisie stockwatch.pl który błędnie te dane wprowadził i nie zauważył że jest coś nie tak(wczoraj widziałem że robili poprawki w danych eonet) i wprowadzili mnie w błąd choć płacę spory abonament i oczekuję aby te dane były rzetelne i prawdziwe bo na podstawie tych danych podejmuję decyzje inwestycyjne. Oczywiście mam swój rozum i wiem że był to zwykły błąd ludzki spowodowany pewnie przez pośpiech, takich błędów w raportach jest wiele (jakby się uparł to pewnie w każdej firmie by znalazł), dlatego czytanie raportów finansowych nie zwalnia z myślenia - widziałem dawno że dane są źle przepisane ale dodałem sobie 1 kw z 2 kw i znałem wyniki łączne, nie robiłem z tego afery bo po co ?
Kod:
mod:usunięto część wpisu łamiącą regulamin

Do anty : napisałem rano do firmy i 3 godziny minęły i jest korekta raportu, dostałem emaila od vce orezesa że zwykły błąd, tak szybka reakcja dobrze świadczy o firmie. Swoją drogą ciekawe jak pracownikom stockwatch.pl udało się wprowadzić dane finansowe które rzekomo są błędne, takie drobne detale świadczą o firmie. @ kasia stefańska - rozumiem że bronisz kolegi z pracy i to doceniam ale stwierdzam fakty, dość negatywna analiza rafsty a kurs rośnie 300%. Oczywiście ja jako fundamentalista bardziej też przykładam do ryzyk ale staram się szukać też pozytywów.

Tylko koleżko zauważ że w eonet sam prezes pewnie robi raporty (liczby dostaje od księgowej) a w takim KGHM to 10 pracowników przygotowuje a prezes pewnie się podpisuje. Jetem przekonany że bardziej zapracowany jest prezes eonet niż kghm.
Błędnie są zsumowane wyniki za 1 i 2 kw ale jeżeli masz trochę oleju w głowie to możesz sobie sam zsumować wynik z 1 kw oraz dane za 2 kw i wyjdziesz na prawidłowy wynik a jak mas problem z tym to daj znać a pomogę.

A jak nie potrafisz sobie dodać 1 kw z 2 kwartałem to twój problem, zysk brutto ze sprzedaży wzieli tylko z 1 kw i nie dodali do tego 2 kw i reszta im się rozjechała, jak będziesz prowadził sporą firmę i zatrudniał 150 osób to nie będziesz miał czasu bzdurnymi raporcikami się zajmować. Swoją drogą po co oni są na giełdzie, chyba tylko prestiż podnieść w oczach kobtrahentów.

Fakt że ktoś sprzedaje w takich ilościach jest zastanawiające tym bardziej że nie było żadnych roszad w firmie coś na wzór SFK Polkap (duży spadek kursu i odejścia prezesa i członków z rady), bank raczej nie sprzedaje gdyż za mała jest to firma aby była czegokolwiek zabezpieczenie. Trzeba czekać do wyników albo do komunikatów.

Czytając analizę z 2014 rafsty bardzo negatywne wizje kreśli dla firmy i widać jego negatywne nastawienie do perspektyw firmy, a firma robi psikusa i całkowicie zaskakuje gdyż skokowo wręcz poprawia wyniki (przychody i zyski) a gdyby nie wysoka amortyzacja zysk netto wyglądałby bardziej okazale. Kurs w 2 lata od analizy rośnie w maju tego roku o 300% !!! Obecny mocny spadek sprawił iż w mojej ocenie Eonet jest obecnie najtańszą spółką na całej giełdzie i nie patrzę tylko przez pryzmat c/z który przyjmuję na 2,50 (zysk netto + amortyzacja - capex)- 10% (skupione akcje) ale przez pozostałe niskie wskaźniki EV/Ebidta 0,61, ev/ebit 0,85 , c/p 0,31 i inne.
Pisałem już o świetnym bilansie (sama gotówka pokrywa wszystkie zobowiązania) ale jakie mocne są przepływy operacyjne, ostatnie 12 m-cy to 8,3 mln przy zysku netto 4 mln czy kapitalizacji 14 mln to bomba(wcześniejsze lata też ładne). Dlatego nawet jak wyniki pogorszą się o 50% to nadal firma będzie śmiesznie wyceniana, c/z 5 a trzeba pamiętać że niedługo skończy się tak wysoka amortyzacja i poprawi zysk netto.

Firma mocno sponiewierana i to niesłusznie, ładny bilans, mnóstwo gotówki i świetne przepływy operacyjne, spora stara amortyzacja zaniżająca zysk netto i ogromne potencjały wzrostu, wg biznesradar.pl 1000% a wg stockwatch.pl ponad 250%. Dzisiaj spore obroty i oby sesja odwrotu, jak wrócimy ponad 7,50 to technicznie się poprawi.

Bardzo mocne info dzisiaj ze spółki, szacunki przychodów pokazują dynamiczny rozwój firmy, przychody w 3 kw 2016 wzrosły do tych rok wcześniej o 48% , ze 139 mln do 206 mln zł i wszystko wskazuje że wyniki na poziomie zysku netto będą rekordowe (i to pomimo najgorszego okresu letniego dla branży), przypomnę że obecna c/z to śmieszne 5,55.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...(28-2016)-wstepna-informacja-o-przychodach-ze-sprzedazy-osiagnietych-przez-grupe-kapitalowa

Dzisiaj dokonałem pewnych przesunięć w moim portfelu a mianowicie Bowim z IKE przeniosłem na zwykły rachunek maklerski a w druga stronę przeniosłem 125 akcji Efektu. Dokonałem tych zmian gdyż bardziej mi zależy na dobrym wyniki rachunku IKE a jestem przekonany że lepsze wyniki pokaże Efekt i kurs powinien mocno iść w górę, natomiast do Bowim nie mam 100% pewności że wyniki będą lepsze, dodatkowo na forum pojawiła się sugestia (osobiście w nią nie wierzę) że wyniki Bowim będą gorsze dlatego mam mniejszą pewność że Bowim urośnie (możliwy jest nawet spadek).
Obiecuję że w momencie sprzedaży na zwykłym rachunku akcji Bowim poinformuję o tym, do wyników (lub szacunków) zamierzam trzymać te akcje.
Obecnie w portfelu fundamentalnym mam akcje : 5000 Danks, 30 Onico, 125 Efekt.

Na zwykłym maklerskim mam akcje : 4funmedia, Agroton, Astarta, Arteria, Bowim, Briju, Celon Pharma, Danks, Decora, Efekt, Interaolt, Odlewnie, Onico, Vindexus, Wistil.

Dzisiaj szacunki przychodów podał Briju i jak dla mnie są fantastyczne, przychody w 3 kw wzrosły o 48% r/r aż o 67 mln i wszystko wskazuje że wyniki na poziomie zysku netto będą bardzo mocne.

Tu nie ma co analizować, patrząc na wyniki i fundamenty cena powinna być przynajmniej 100% wyższa a powodem niskiej wyceny jest niski ff oraz notowania na podwójnym fixingu. Wyniki za 3 kw będą bardzo mocne (na pewno lepsze od tych rok temu) dzięki słabej złotówce.

Dzisiejsze 18% cieszy ale dziwnie to wszystko wyglądało, dotychczasowy sprzedający jakby wycofał się ze sprzedaży, zabrakło podaży i mamy mocne up. Żeby na spółce wycenianej na 240 mln nie było podaży to dziwne, chyba większość liczy na znacznie wyższe kursy dlatego mamy takie cuda.

Coś słabo ten skup na kurs wpływa, zamiast rosnąć to spada, widać że skup wykorzystywany jest do pozbycia się papierka.

Wreszcie przebite 137zł i mamy najwyższy kurs w historii, obroty zaczęły się zwiększać i chyba zaczynają się zakupy pod kolejne wyniki, które dzięki ustawie paliwowej mogą być rekordowe i bardzo mocne. W załączeniu ciekawy artykuł tvn24bis.pl/surowce,78/pakiet-...

Wrzesień był dla mojego portfela słaby gdyż wartość jego spadła aż o 6% i obecnie wynosi 12.760 zł a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000zł stan rachunku wzrósł o 6% . Tak jak się spodziewałem mało jest obecnie robionych transakcji ze względu na niskie saldo gotówki a większe przetasowania w portfelu zaczną się w styczniu gdy dopłacę nowe środki na IKE.

Sukces miesiąca – przebicie przez Onico poziomu 137 zł co powinno przyspieszyć ustanawianie nowych historycznych szczytów

Porażka miesiąca – cofnięcie kursów Bowim i Danks

Przyszłość – czekam cały czas na rozstrzygnięcie dotacji 24 mln z Unii jakie może pozyskać Danks

Krótko jeszcze o moim zwykłym portfelu maklerskim z którego jestem zadowolony, udało mi się zarobić około 10 % i taki poziom chciałbym co miesiąc utrzymywać. Obecnie w tym portfelu posiadam (od największego zaangażowania) : Efekt, Astarta, Danks, Decora, Briju, Interaolt, Odlewnie, Vindexus, Onico, Wistil, Agroton, Celon Pharma.

poniżej zrzut ekranu

http://i.imgur.com/r9c9HJ5.png

Pytanie do anty ? Astarta osiąga 40% przychodów z produkcji cukru który wzrósł blisko 100% http://stooq.pl/q/?s=sb.f w przeciągu roku, jak uważasz jak to może się przełożyć na przyszłe jej wyniki przy założeniu że ceny pozostałych produktów się nie zmienią , Export na poziomie 50% bez zmian oraz kurs hrywny będzie na stałym poziomie. Pytam bo logiczne jest że oni mają część pewnie umów długoterminowych ze stałą ceną ale może z doświadczenia Twojego możesz się pokusić o jakiś przedział poprawy wyniku ?
Twojej odpowiedzi nie będę traktował jako rekomendacji :-)

poniżej ciekawa informacja z przed chwili
http://stooq.pl/n/?f=1104422

Efekt może być hitem najbliższych dni i miesięcy gdyż w ostatnich kilku dniach pojawiło kilka pozytywnych analiz z potencjałem wzrostu nawet 50% , w mojej ocenie firma jest bardzo tania, c/z 5,58 jest zawyżana przez wysoką amortyzację postawionego kilka lat temu hotelu, ja c/z przyjmuję na 4 (odejmuję amortyzację a dodaję capex). Warto poczytać analizy i zainteresować się tym bardziej że Efekt działa w Krakowie (ma dwa hotele 4 gwiazdkowe) a trwa obecnie prawdziwy bum na Kraków (cytuję z raportu giełdowej Metropolis):
" Na rynku turystycznym zainteresowanie miastem Kraków już w I półroczu 2016 roku, czyli jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży, było rekordowe. Szacuje się, że liczba turystów w całym roku przekroczy 10 mln, co oznacza najlepszy wynik w tysiącletniej historii miasta "

Linki do analiz:

analizy-rynkowe.pl/kurs-akcji-...

analizyobs.blogspot.com/2016/0...

www.sii.org.pl/10803/aktualnos...

Mamy wezwanie po 73 groszy, jak dla mnie zdecydowanie zbyt nisko (3kw powinien być rekordowy), myślę że do 80 groszy może kurs powinien urosnąć.

Pozytywnie oceniam emisję, przynajmniej nie będzie nowej emisji akcji, tak dynamiczny rozwój wymaga większego kapitału obrotowego. Ponadto dzięki zmianom w vat przychody mogą jeszcze mocniej wzrosnąć o czym świadczą opinie z władz Lotosu m.bankier.pl/wiadomosc/Grupa-L...

Proszę o krótkie podsumowanie wyników oraz wyjaśnienie dlaczego w stockwatch.pl nie pojawiają się żadne wskaźniki - czy to spowodowane jest przekazywaniem tylko raportów półrocznych ?

O czym wy piszecie, gdzie kurs Vindexusa spada ? Wzrost w 12 m-cy to 64% a 3 m-ce 22%, a że korekty w trendzie wzrostowym się zdarzają to bardzo dobrze - wskaźniki się wychładzają i słabe ręce opuszczają pokład.

W związku z artykułem wiadomosci.stockwatch.pl/9-sol... w którym jest opisany Pepees warto dodać iż w 3 kw firma zarobi extra 1,2 mln cytat ze sprawozdania zarządu GK" Dodatkowo po dniu bilansowym tj. w dniu 7 lipca 2016 r. Emitent powziął informacje o wyborze przez Urząd Regulacji Energetyki (URE) oferty złożonej przez Spółkę w przetargu na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej w związku z czym Emitentowi zostały przyznane świadectwa efektywności energetycznej - PMEF tzw. białe certyfikaty o wartości netto tj. po potrąceniu kosztów i prowizji ok. 1,2 mln zł według aktualnej wyceny tej kategorii certyfikatów na Towarowej Giełdzie Energii. Oferta złożona przez Emitenta wskazywała na zrealizowane w latach 2012-2015 inwestycje dotyczące instalacji rekuperatora w stacji odzysku białka oraz modernizacja zakładowej sieci ciepłowniczej. Certyfikaty o których mowa powyżej zostały przekazane Spółce w lipcu 2016 roku. Do dnia sporządzenia niniejszego sprawozdania Spółka zbyła na TGE certyfikaty o łącznej wartości ok. 1790 tys. zł, uzyskując dochód w wysokości 973 tys. zł.

Mi się wyniki bardzo spodobały i liczę że drugie półrocze będzie lepsze w porównaniu z rokiem 2015 a oczekiwania moje biorą się z następujących czynników (wg zarządu i nie tylko) : dobry okres dla branży dzięki wprowadzonym przez Unię w lutym cłom antydumpingowe na stal z Chin i Rosji i planowane jeszcze rozszerzenie, niższe koszty energii do produkcji, zmiany w Vat i ukrócenie firm wyłudzających (szacunki że 15-20% jest obecnie mniej firm), nowe rozdanie środków z unii europejskiej na inwestycje, rekordowe zaczęte i planowane budowy przez deweloperów w 2 kw,wyższe ceny stali o kilka % r/r. Dodatkowo przez słabego złotego (obecnie jest mocniejszy) ponieśli koszty finansowe "nadwyżka zrealizowanych ujemnych różnic kursowych wraz z wyceną niezapłaconych zobowiązań walutowych (3.263 tys. PLN)". Trzeba pamiętać że w wynikach na plus jest ujęte 5 mln z wyceny nieruchomości inwestycyjnych.

Bowim - kupno 950 akcji po 4,45, za 30% obecnego portfela, inwestycja do 6 m-cy, oczekiwany wzrost 10-50%. Spółka jest producentem wszelkiego rodzaju produktów stalowych. Kolejny kwartał Bowim pokazał bardzo dobre wyniki i opierając się na c/z zrobił się tani bo c/z 4,80. W pokazanych wynikach jest jednorazowy zysk z tytułu aktualizacji nieruchomości na 5 mln brutto co sprawia iż wyniki wyglądają lepiej niż są. Negatywne na wynik wpłynął kurs walutowy, obecnie jest korzystniejszy. Jednak jest wiele czynników że postanowiłem kupić akcje jak: wysoka amortyzacja, bardzo ładne przepływy, dobry okres dla branży dzięki wprowadzonym przez Unię cłom antydumpingowe na stal z Chin i Rosji, niższe koszty energii do produkcji, zmiany w Vat i ukrócenie firm wyłudzających (szacunki że 15-20% jest obecnie mniej firm), nowe rozdanie środków z unii na inwestycje, wyższe ceny stali o kilka % r/r. Liczę że wyniki 3 i 4 kw będą także lepsze i w połączeniu z obecnymi świetnymi wynikami za 1 i 2 kw dynamiki r/r będą mocne.

Uwaga - akcje IRL przeniosłem (sprzedałem) na zwykły rachunek maklerski aby zwolnić gotówkę na zakup Bowim, oczekuję większego potencjału wzrostu Bowim niż IRL. Obiecuję że jeżeli sprzedam akcje IRL to napiszę na forum.

Sierpień był dla mojego portfela dobry gdyż wartość nieznacznie wzrosła, a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000zł stan rachunku wzrósł o 11% i obecnie wynosi 13.536 zł. Tak jak się spodziewałem mało jest obecnie robionych transakcji ze względu na niskie saldo gotówki a większe przetasowania w portfelu zaczną się w styczniu do dopłacę środki na IKE.

Sukces miesiąca - zakup Onico i dynamiczny wzrost kursu w krótkim okresie, liczę że będzie to w tym roku koń pociągowy mojego portfela i dynamiczne wzrosty powinny być w okolicach wyników

Porażka miesiąca - brak

Przyszłość - na połowę września (jak znowu nie zmienią) przesunął się termin rozstrzygnięcia 24 mln dotacji i do tego czasu kurs Danksa może się lekko osuwać bo sprzedają zniecierpliwieni.

W publikowanych w tym miesiącu wynikach jest kilka które okazały się lepsze r/r i trzeba przyznać że reakcja rynku była mocna czyli wzrosty, wyniki spółek z mojego portfela zwykłego maklerskiego są dobre i zgodne z oczekiwaniami, bardzo ładnie Efekt i Delko, spekulacyjny Bowim zgodnie z prognozą, zawiódł Interaolt gdyż przyjąłem że w 2016 zyski będą o 25% niższe niż w 2015r. a są o 32%, tutaj na szczęście ratuje wysoka amortyzacja zakupionych wiatraków i na poziomie generowanie gotówki jest ok.
Kupiłem też 1000 akcji iAlbatros po 12,61 z myślą o trwającym skupie po 28,90, zakładam że skupią 15% i każda sprzedaż pozostałych akcji powyżej 10 zł da mi zysk - jest możliwe że sprzedam te akcje na rynku ale jak ktoś zapłaci mi w okolicach 13,20.

poniżej link do rachunku

http://i.imgur.com/bNIUKCY.png

"W poszukiwaniu inwestycyjnych perełek na NewConnect" to artykuł na www.parkiet.com/artykul/148776... , jest Danks oraz Onico.

Niski kurs, wysoka dywidenda

Bardzo powtarzalne wyniki osiąga doradca podatkowy Danks. Firma jest obecna na NewConnect od pięciu lat. – W każdym z tych lat spółka osiągnęła ponadprzeciętny zysk, którym dzieliła się z akcjonariuszami poprzez wypłatę dywidendy lub przeznaczała na skup akcji własnych – oznajmia prezes Krzysztof Truchel.

– Spółka rozwijała się w poprzednim okresie w sposób organiczny. Nadal będzie to główny schemat działania, jednakże zarząd szuka intensywnie okazji do przejęcia biura rachunkowego o podobnym potencjale, co poprzez synergię doda wartości w postaci zwiększenia skali działania i ograniczenia kosztów działania – wyjaśnia prezes.

Wskaźnik C/Z dla przedsiębiorstwa równa się 5,1, a EV/EBIT 2,08. – Firma monitoruje i aktywnie uczestniczy w pozyskiwaniu unijnych dofinansowań. Pozwoli nam to być przedsiębiorstwem wysoko innowacyjnym, posiadającym zaawansowane narzędzia automatyzujące procesy księgowe – twierdzi prezes Truchel.

Onico bardzo ładnie i ostatnie wyniki nie są jeszcze w cenie, porównując do unimotu który ma podobne przychody a kapitały trochę wyższe to onico jest 2 razy tańsze patrząc na c/z. Oczywiście można się przyczepić do wielu rzeczy ale trend jest mocny i raczej szybko się nie zatrzyma.

Po zamknięciu rachunku IKZE postanowiłem kontynuować pokazywanie swoich transakcji giełdowych na nowootwartym IKE, dokonałem wpłaty w kwocie 12.000 zł 17.06.2016r. i w styczniu 2017r. zamierzam dopłacić kolejne 12.000zł. Obecnie moim celem jest zarabianie 20% rocznie a czy utrzymam rachunek do emerytury i zostanę milionerem to nie wiem i się na to nie nastawiam, niestety życie płata figle i mogę ponownie być zmuszony wypłacić środki, z IKE jest o tyle lepiej że można dokonywać częściowych wypłat wpłaconych środków bez likwidowania całego rachunku.
Jako że jest to poniekąd kontynuacja wcześniejszego wątku to zasady do przeczytania są w poniższym linku a szczególnie o ryzyku inwestowania na giełdzie i możliwości straty nawet wszystkich pieniędzy:

Obecnie mój portfel przedstawia się następująco :
Danks - 5000 akcji po 1,05, oczekiwany wzrost w ciągu 12 m-cy to 20-200%, więcej o tej inwestycji w poniższym linku : www.bankier.pl/forum/temat_dan...
IRL - 250 akcji po 15,09 , oczekiwany wzrost w ciągu 12 m-cy to 20-30%, inwestycja już opisywana ale krótko o niej, jest to spółka wybitnie dywidendowa, wypłacająca między 70-100% zysk netto dla swoich akcjonariuszy, oczekiwana dywidenda w 2017 to 2,5-3zł co powinno dać stopę dywidendy w okolicach 15%, c/z 4,50, C/WK 2,75, C/P 0,42, bardzo ładny bilans, ładne przepływy operacyjne, spadające przychody związane ze spadkiem cen energii ale jako że jest pośrednikiem bez większego wpływu na zysk (taniej kupią i taniej sprzedadzą)
Onico - dzisiaj dokonany zakup w "terenie" więc nie do końca wszystko sprawdzone, 30 akcji po 116,34, oczekiwany wzrost w 12 m-cy to 25-100%, c/z 5,90 (reszta wskaźników po wprowadzeniu wyników), firma handlująca paliwami i gazem, w dzisiejszych wynikach pokazała bardzo mocny wzrost kwartalny zysku o 244 % do 9,33 mln, wzrost przychodów o 78% do 703 mln, bilans do przyjęcia ale nie zachwyca, przepływy operacyjne mocno ujemne a jest to w mojej ocenie związane z dynamicznym rozwojem firmy, spodziewam się nadal dynamicznego rozwoju tym bardziej że rząd wprowadza zmiany w paliwach (będzie potrzebne zabezpieczenie na 10 mln czy coś w tym stylu) które powinno ukrócić nielegalny handel paliwami i pozytywnie wpłynąć na Onico. 3 m-ce temu prowónywałem Onico z Unimotem i podobnie te firmy oceniłem a od tego czasu Unimot urósł o 120% więcej dlatego liczę że Onico będzie po tak świetnych wynikach odrabiać straty i mocno rosnąć, tym bardziej że inwestorzy lubią takie duże firmy. Uwaga - nie przejrzałem dużo wstecz raportów z firmy dlatego nie wiem czy szykują się jakieś emisje akcji czy zagrożenia dla inwestorów, jest to inwestycja głównie pod wskaźnik c/z oraz dynamiczne przyrosty zysków i przychodów.
Poniżej link do rachunku

http://i.imgur.com/xH7ervf.png

Niestety mam złą wiadomość dla regularnych czytelników mojego portfela fundamentalnego, raczej nie będę milionerem na starość i nie zarobię 11 mln gdyż "życie" zmusiło mnie do nagłej sprzedaży wszystkich akcji i likwidacji rachunku IKZE. Niestety czasem tak bywa gdy się nie pracuje, żona zarabia poniżej średniej krajowej i ma się dzieci na utrzymaniu dlatego liczę że nikt nie będzie rościł pretensji że tak się stało.
W dniu dzisiejszym sprzedałem resztki akcji:
Efekt – po 22,96 – myślę że łącznie na nim zarobiłem ze 20% (dużo kupna i sprzedaży)
Eurocent – po 7,50 – strata na ostatnim wejściu 15% - faktycznie dzięki Eurocentowi zarobiłem sporo pieniędzy (ponad 100%),
Modecom – 19,53 – zysk na ostatnim wejściu 10% - faktycznie zarobilem znacznie więcej gdyż od zakupu 5 m-cy temu kurs urósł ponad 100%
Vindexus – po 7,17 zł, zarobek na ostatnim wejściu z 5%, generalnie dużo więcej w tym roku przyciąłem
Eonet – po 9,50 , zarobek na ostatnim wejściu z 5%, łącznie zarobiłem w 3 m-ce około 30%
Danks – średnio sprzedałem po 1,05, zarobek około 35%

Ostateczny stan portfela IKZE wynosi 73.300zł , od początku roku wzrósł o 56% a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 696 %. Na stanie mam jeszcze obligacje Property Lease warte albo i nie 1700 zł które zostaną mi przeksięgowane na zwykły rachunek maklerski i mają być spłacane przez najbliższe 20 lat – raczej jest to strata.

Obecnie aktywnie zamierzam inwestować na rachunku IKE na który wpłaciłem 12.000zł i z początkiem roku 2017 dopłacę tyle samo, na którym posiadam 5000 akcji Danksa oraz 250 akcji Interaolt. Jeszcze nie podjąłem decyzji czy będę prowadził publiczny portfel ale jak forumowicze Stockwatch.pl wyrażą taką wolę i chęć to pewnie będę podawał swoje zagrania.

Celem mojego portfela (poza zarabianiem pieniędzy) było pokazanie iż można w miarę rozsądnie, bez zbędnego ryzyka zarabiać konkretne pieniądze na giełdzie nawet pomimo złego otoczenia (bessa, polityka) a jeżeli ktoś stracił przeze mnie pieniądze to bardzo przepraszam i proszę o wybaczenie, jestem mi źle jak ktoś traci kasę.

Żeby nie było smutno to informuję iż cały czas "jestem" na forum Danksa, czytam wpisy i służę radą.

poniżej link do podsumowania rachunku

http://i.imgur.com/prn4IZx.png

Sprzedałem dzisiaj resztę Stalexport po 3,69 zł, była to dłuższa inwestycja 9 miesięczna ale wielokrotnie sprzedawałem i dokupowałem akcje co pozwoliło mi zarobić około 20%. Wyszedłem bo widzę niezbyt duży potencjał obecnie wzrostów (może 5% rocznie) co sprawia iż jest wiele innych ciekawszych inwestycji które powinny przynieść wyższe stopy zwrotu.

Wg rekomendacji Noble Securities z 2014 płatność koncesyjna to 229 mln zł i płatność zacznie się od 2019r. Generalnie zgadzam się z analizą (można pożonglować innymi liczbami choćby kolejne podwyżki opłat) a ja przyjąłem sobie już dawno że więcej niż 5-7% rocznie to max o ile może kurs urosnąć co roku.

Wyniki są świetne a kto będzie inaczej twierdził tzn. że się nie zna, poprawa jest we wszystkim : przychodach, zyskach, przepływach operacyjnych, obrotówce,zobowiązaniach (spadek), itd.

Lipiec dla mojego portfela IKZE był bardzo dobry, wzrósł o 12% i wszedł na wyższy poziom bo wynosi obecnie 72.000 zł, od początku roku wzrósł o 53% a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 682%. Analizując lipiec nie mam większych zastrzeżeń do swoich ruchów/zagrań bo w zasadzie niezbyt wiele ich było a wzrost zawdzięczam 3 koniom pociągowym mojego portfela czyli Danks, Stalexport i Vindexus których miałem najwięcej w portfelu. W przedstawionym poniżej spisie moich inwestycji nie jest widoczne 250 akcji IRL i 300 akcji Telestrady które przeniosłem na nowo założone IKE. Od 1 sierpnia wyjeżdzam na wczasy i przez 2 tygodnie będę z pewnością rzadziej pisał na forum i oznajmiam iż może się zdarzyć sytuacja że poinformuję o kupnie lub sprzedaży akcji z 2-3 dniowym opóźnieniem.

Sukces miesiąca – solidne wzrosty Danksa i Stalexport oraz mocne odbicie Vindexusa

Porażka miesiąca – nie mam spółek które mnie zawiodły bo trudno uznać za porażkę spółki których kurs się nie zmienił.

Przyszłość – w sierpniu mamy wysyp raport kwartalnych co do których mam duże oczekiwania, spodziewam się poprawy wyników większości spółek zarówno z mojego portfela ale i nie tylko, a wynika to przesunięcia świąt na 1 kw co dało więcej dni roboczych w 2 kw oraz startu programu 500+ który odrobinę może już wpłynąć na poprawę wyników. Jednak najbardziej liczę na kilka świetnych informacji z Danksa które mogą nawet 2 -3 razy podnieść wycenę firmy a dlaczego to wyjaśnienie w linku poniżej www.bankier.pl/forum/temat_dan...

poniżej link do stanu rachunku
http://i.imgur.com/qOOkAYV.png

Kod:
mod: Z wątku usunięto posty sprzeczne z regulaminem:
- powtarzające wcześniej podawane informacje
- komentujące bieżące zmiany kursu
- podające ceny docelowe bez uzasadnienia
- przedstawiające zamierzenia inwestycyjne Użytkowników i/lub ich zaangażowanie w walory
- zawierające uwagi osobiste pod adresem innych osób

Profile Użytkowników uporczywie naruszajacych regulamin będą trwale blokowane.

Oczywiście masz rację, z tego co się orientuję to w momencie zbyt dużego ruchu na autostradzie wówczas muszą dobudować nowy pas ruchu a to pewnie bardzo by bolało Stalexport. Dlatego pewnie będą zmuszeni podnieść opłaty za przejazd żeby trochę ograniczyć przejazdy kierowców, jest to trochę paradoksalna sytuacja .

7% kurs urósł od ostatniego mojego wpisu i uważam że warto zainteresować się spółką gdyż dzisiaj kurs na sporych obrotach urósł i w mojej ocenie szykuje się wybicie w górę z długiej konsolidacji, Stalexport poinformował dzisiaj o przyspieszeniu raportu za 2 kw a takie przyspieszenie w większości przypadków oznacza dobre wyniki - firma chce się pochwalić ?

Dziękuję, potwierdziłeś moje spostrzeżenia, widać że powoli wychodzą z problemów ale do 2017 mają jeszcze miesięczne spłaty przejętej od pge spółki i do tego czasu może być niebezpiecznie. Co ciekawe chcą zrobić kolejną wielomilionową inwestycję i nie mam pojęcia jak oni chcą to finansowo ogarnąć. Nie mam podglądu KRD ale wiem że jakaś firma recyklingowa z newconnect tam widnieje i pewnie są to oni.

Best ma w 2 kw zrobić przeszacowanie wartości KI, był wywiad albo czat nawet na Stockwatchu z Prezesem Besta, a nie zrobili tego w 1 kw bo nie mieli danych finansowych KI. Vindexus to nawet nie to że nie chce zaciągać nowego długu tylko chyba nie chce przepłacać za nowe pakiety, bardzo mają zdrowo rozsądkowe i zachowawcze podejście ale w ten sposób nigdy nie staną się dużym graczem.

Tutaj raczej nie ma mowy o niepewności biznesu, Best i KI mają spory konflikt i dlatego są notowane trochę niżej, ponadto trzeba brać pod uwagę że na zyski składają się spłaty dłużników i przeszacowania nabytych wierzytelności. Oczywiście branża najbliższe 2-3 lata ma przed sobą okres prosperity dzięki bogaceniu społeczeństwa, spadkowi bezrobocia,programowi 500+ czy podatku bankowemu (więcej pakietów wystawianych przez banki przynajmniej w tym roku). Co do Vindeusa to ciężko powiedzieć czemu jest z nich najtańszy, ma najładniejszy bilans i bardzo niskie zadłużenie, wydaje mi się że chyba oni zbyt mało agresywnie inwestują w pakiety bo czas jest do tego odpowiedni.

Ja może znawcą nie jestem ale Best pokaże za 2 kw raczej stratę bo zaaktualizuje inwestycję w Kredyt Inkaso, Kredyt Inkaso traci przez konflikt akcjonariuszy, z Vindexusem nic się nie dzieje ale może obrywać rykoszetem od Besta i KI. Ponadto trzeba pamiętać że ba zysk składają się nie tylko spłaty dłużników ale i przeszacowania posiadanych wierzytelności. W ostatnich dniach branża została trochę doceniona bo wszystkie sporo urosły.

Proszę o analizę spółki, szczególnie z uwzględnieniem bilansu spółki i wyjaśnieniem rozliczeń międzyokresowych oraz odpowiedzi na pytanie czy patrząc na wyniki finansowe firma ma szanse na zwiększenie swojej kapitalizacji ?

W najbliższym czasie powinno się wydarzyć wiele pozytywnych dla firmy rzeczy a kurs w mojej ocenie może mocno eksplodować w górę i jest szansa że potencjał wzrostu wg biznesradar.pl 242 % zostanie zrealizowany:-)
Na ostatnim Walnym (tydzień demu) z ust Prezesa Truchla padły informacje które powinny zasadniczo w najbliższym czasie wpłynąć na wyniki Danksa , postanowiłem podać te informacje na forum abyśmy/ście mieli równe szanse z tymi co byli na Walnym - ja nie byłem na Walnym ale przekazuje informację od osoby która była i ufam że są zgodne z prawdą a szansę ich realizacji pozostawiam Wam samym do oceny.
1. Skupu i dywidendy w tym roku nie będzie ze względu na planowane inwestycje - w przyszłym roku będą się starali to wynagrodzić akcjonariuszom.
2. Dotację na 24 mln Prezes Truchel liczy że zdobędą (70% pewności), do połowy lipca będzie informacja czy przeszli do 2 etapu. Gdy firma Atmar Sp. z o.o. która złożyła wniosek o dotację ją otrzyma, zostanie przejęta przez Danks (100% kapitału) i zarządzana przez Danks. Środki z dotacji będą przeznaczone na otwierania start upów np. biotechnologia i podobne branże przy czynnym udziale studentów z politechniki czy uniwersytetu. Na przejęcie takich start upów są już chętne chyba 2 fundusze Private Equity.
3. W przypadku nie uzyskania dotacji Bridge Alfa firma ma ugadane kilka przejęć firm które pozyskały lub pozyskają też środki unijne więc na pewno kasa się nie zmarnuje :-)
4. Danks chce na jesieni wprowadzić na rynek newconnect spółkę YT Investments (45 % udział), procedura już jest chyba rozpoczęta.
5. Wg Truchla spadek przychodów w maju nie jest niepokojący gdyż rok wcześniej był jakiś większy jednorazowy przychód, wyniki za 2 kw będą wg niego bardzo dobre - zakładam że YT Inwestment pokaże bardzo dobre wyniki żeby przyciągnąć inwestorów na emitowane akcje.
6. W piątek dodatkowo poznaliśmy bardzo ciekawą informację o której nic wcześniej nie wiedziałem i są duże szanse iż dodatkowo może Danks zarobić 16,7 mln jeśli spółka zależna wygra w sądzie sprawę przeciwko dłużnikowi, nie wiem czy wygrają czy nie ale sam pomysł wejścia w biznes takich wierzytelności jest ciekawy, dodać trzeba iż nowy członek Rady Nadzorczej Tomasz Fijalkowski jest syndykiem i liczę że dzięki tej współpracy Danks osiągnie dodatkowe zyski. www.bankier.pl/wiadomosc/DANKS...
7.Danks chce przejąć biuro księgowe i jest już po wstępnych rozmowach, przejmowane biuro ma większe przychody niż Danks ale uzyskuje niższe marże - nie jest jeszcze ustalony sposób przejęcia - może wymiana akcji (bez nowej emisji) albo pożyczka głównego akcjonariusza na przejęcie. Wygląda na to że jest coś na rzeczy gdyż w dniu wczorajszym EBC Solicitors podał komunikat iż prowadzi zaawansowane negocjacje na temat zbycia spółki zależnej Stratego Doradztwo Księgowe SA , a zarządza tam Adam Osiński ściśle związany z Danksem. www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl... czy http://www.strategodk.pl/

Jak widać powyższe informacje są bardzo ciekawe i powinny w przypadku ich realizacji pozytywnie wpływać na kurs, w mojej ocenie potencjał wzrostów jest znacznie większy niż straty, a Danks jest nisko wyceniany bo c/z 4,40, z ładnymi przepływami operacyjnymi, ładnym zdrowym bilansem i aż 6 mln
gotówki przy kapitalizacji 9 mln.

Dzisiaj 2 kapitalne infa dla mojego portfela podał Danks i Telestrada, Danks w mojej ocenie powinien 200/300% urosnąć w najbliższym roku jak poniższe zamierzenia się spełniąNa ostatnim Walnym (tydzień demu) z ust Prezesa padły informacje które powinny zasadniczo w najbliższym czasie wpłynąć na wyniki Danksa , postanowiłem podać te informacje na forum abyśmy/ście mieli równe szanse z tymi co byli na Walnym - ja nie byłem na Walnym ale przekazuje informację od osoby która była i ufam że są zgodne z prawdą a szansę ich realizacji pozostawiam Wam samym do oceny.
1. Skupu i dywidendy w tym roku nie będzie ze względu na planowane inwestycje - w przyszłym roku będą się starali to wynagrodzić akcjonariuszom.
2. Dotację na 24 mln Truchel liczy że zdobędą (70% pewności), do połowy lipca będzie informacja czy przeszli do 2 etapu. Gdy firma Atmar Sp. z o.o. która złożyła wniosek o dotację ją otrzyma, zostanie przejęta przez Danks (100% kapitału) i zarządzana przez Danks. Środki z dotacji będą przeznaczone na otwierania start upów np. biotechnologia i podobne branże przy czynnym udziale studentów z politechniki czy uniwersytetu. Na przejęcie takich start upów są już chętne chyba 2 fundusze Private Equity.
3. W przypadku nie uzyskania dotacji Bridge Alfa firma ma ugadane kilka przejęć firm które pozyskały lub pozyskają tez środki unijne więc na pewno kasa się nie zmarnuje :-)
4. Danks chce przejąć biuro księgowe i jest już po wstępnych rozmowach, przejmowane biuro ma większe przychody niż Danks ale uzyskuje niższe marże - nie jest jeszcze ustalony sposób przejęcia - może wymiana akcji (bez nowej emisji) albo pożyczka głównego akcjonariusza na przejęcie.
5. Danks chce na jesieni wprowadzić na rynek newconnect spółkę YT Investments (45 % udział), procedura już jest chyba rozpoczęta.
6. Wg Truchla spadek przychodów w maju nie jest niepokojący gdyż rok wcześniej był jakiś większy jednorazowy przychód, wyniki za 2 kw będą bardzo dobre - zakładam że YT Inwestment pokaże bardzo dobre wyniki żeby przyciągnąć inwestorów na emitowane akcje.

Dzisiaj dodatkowo poznaliśmy bardzo ciekawą informację o której nic wcześniej nie wiedziałem i są duże szanse iż dodatkowo może Danks zarobić 16,7 mln jeśli spółka zależna wygra w sądzie sprawę przeciwko dłużnikowi, nie wiem czy wygrają czy nie ale sam pomysł wejścia w biznes wierzytelności jest ciekawy, dodać trzeba iż nowy członek Rady Nadzorczej Tomasz Fijalkowski jest syndykiem i liczę że dzięki tej współpracy Danks osiągnie dodatkowe zyski. www.bankier.pl/wiadomosc/DANKS...

Dla mnie najważniejsze jest że Danks zarabia konkretne i duże pieniądze na swojej głównej działalności, jest bardzo tanio wyceniany bo c/z 4,40, posiada ponad 6 mln gotówki i jest firmą dzielącą się zyskami w akcjonariuszami (ten rok to wyjątek), a potencjał wzrostu wg biznesradar.pl to 242% - nie jest to wydmuszka jak present2, novina, presto czy spółki ze stajni Patrowicza.

Do wygrywających EURO 2016 wiadomosci.stockwatch.pl/anali... powinno się dołączyć firmę Modecom - partner reprezentacji, logo widoczne na ściankach sponsorskich, mnóstwo gadżetów związanych z reprezentacją Polski a to wszystko powinno się przełożyć na zwiększoną sprzedaż. Pisząc o Modecom trzeba wspomnieć o niskiej wycenie, dynamicznym rozwoju (co kwartał poprawa przychodów i zysków), niskiej bazie za 2 kw 2015 czy silnym trendzie wzrostowym - to powinna być dobra inwestycja w najbliższym czasie.

Czerwiec dla mojego portfela IKZE był słaby i pierwszy raz w tym roku odnotowałem spadek 3,00 % i obecnie wynosi 64.200 zł , od początku roku wzrósł o 36% a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 597%. Analizując czerwiec nie mam większych zastrzeżeń do swoich ruchów/zagrań a spadek wyceny przypisuję Brexitowi przez który wyceny większości spółek na całym rynku spadły. Ciekawostką będą obligacje które spekulacyjnie kupiłem Property Lease, myślałem że będzie 100% straty a może nawet i 100% zarobie tylko wykup wg propozycji układowych będzie co miesiąc przez 20 lat - czy ja tyle dożyję :-). Jak pisałem w zeszłym miesiącu na stan portfela mocno wpływa Danks którego mam aż 40% portfela, jednak w mojej ocenie informacje/plany podane przez Prezesa Truchla jeżeli się sprawdzą to może być bardzo mocny ruch wzrostowy i na to liczę. www.bankier.pl/forum/temat_dan...

Sukces miesiąca –mocne zachowanie portfela pomimo spadkowego rynku

Porażka miesiąca – eonet– wejście spekulacyjno-fundamentalne, firma bardzo tania c/z 3,60, z ładnym bilansem (dużo gotówki) i zdrowa struktura, przepływami operacyjnymi i spadła 15%, w przypadku tej firmy spodziewam się słabszych wyników r/r w 2 kw (dlatego spekulacja) , jednak liczę że przed wynikami kurs się podniesie przynajmniej do poziomów mojego zakupu.

Efekt - kupiłem dzisiaj 100 akcji po 21,85, inwestycja długoterminowa, nawet 20 lat, oczekiwany zysk roczny 10-20%, ponad 50% przychodów pochodzi z dwóch hoteli 4 gwiazdkowych z Krakowie, spodziewam się 15% wzrostów przychodów w najbliższych latach dzięki wzrostowi cen i liczby klientów, firma ma dosyć ruchome zyski/straty ze względu na 3,55 mln kredytu w CHF i w zależności od wzrostów lub spadku kursu robią pozabilansowe księgowania (wzrost lub spadek kosztów finansowych), generalnie co kwartał spada ładnie zadłużenie oraz zyski są zaniżane przez dużą amortyzację czyli koszt księgowy wybudowania hoteli. O inwestycji pisałem wcześniej www.bankier.pl/forum/temat_fun... www.bankier.pl/forum/temat_fun...

Poniżej link do zrzutu rachunku IKZE

http://i.imgur.com/LClXa3j.png

Po 22,22 sprzedałem Efekt, zarobek około 5%, powód to spadki na giełdach oraz fakt iż kurs chf/pln jest zagrożeniem dla wyników Efektu, przy 4,05 są r/r na 0 co powyżej to generalnie większe koszty finansowe (to głównie przeksięgowanie pozabilansowe ale wynik idzie w świat), generalnie do kursu 4,20 uważam że Efekt nie będzie miał gorszych wyników r/r gdyż powinien zwiększyć przychody. Tak jak pisałem bardzo podoba mi się ten model firmy i z chęcią wrócę do tej inwestycji ale na razie muszę popatrzeć z boku co wydarzy się na świecie.

Brexit - dzisiaj wielu inwestorów łapało tzw. spadające noże, ja nic nie dokupiłem gdyż uważam że spadki dopiero się rozpoczęły i spadniemy niżej (w tym ruchu 1650 na WIG20 ?), jak banki inwestycyjne coś między sobą ustalą to mogą być spore ruchy. Generalnie powstało wiele niewiadomych jak będzie wyglądał handel z Anglią i które firmy mogę na tym mocno ucierpieć dlatego do portfela trzeba teraz spółki dobierać rozważnie.

DANKS - dzisiaj było walne, od osoby która była na walnym wiem że szykuje się wiele dobrego w firmie jeżeli chodzi o zwiększenie kapitalizacji firmy, Prezes Truchel ma kilka wariantów na rozwój firmy i w tym roku powinno się dużo wydarzyć (przejęcia, dofinansowania z Unii itp) - w tym roku nie będzie dywidendy i skupu ale w przyszłym Truchel zapowiedział że będzie chciał nagrodzić akcjonariuszy - oczywiście na ile można mu ufać każdy sam musi rozważyć. Ja myślałem nad częściową sprzedażą (nawet odrobinę wcześniej odsprzedałem) ale dzisiaj z powrotem dokupiłem akcji i daję ostatnią szansę na spełnienie obietnic - czekam na 3 grube informacje w najbliższym czasie :-)

Po 3,21 sprzedałem resztę NTT System, wzrost kursu od wejścia 18% a ja zarobiłem około 13-14% gdyż wcześniej część sprzedawałem, za kilka dni dywidenda i jak zwykle wychodzę przed nią. NTT firma bezpieczna tzn o ładnym i zdrowym bilansie tylko mogłaby trochę poprawić rentowność, możliwe że po dywidendzie i wynikach wrócę.

Po 44,89 sprzedałem resztę Wistilu, na tej pozycji wyszedłem w okolicach 0 lub niewielkim minusie (dokupowałem i sprzedawałem 2 razy). Powodem wyjścia jest potrzeba zbierania pieniędzy na mocno przecenione ostatnio fajne spółki na których liczę że więcej mogę zarobić niż na Wistilu, który prawdopodobnie na obecnych poziomach będzie jeszcze ze 2 miesiące (do wyników) więc powinienem zdążyć wrócić. Wistil w mojej ocenie ma szanse pokazać dobre wyniki gdyż 50% eksportuje co przy obecnych kursach PLN daje mu dodatkowe zyski oraz dlatego że sprzedaje dobra bardziej luksusowe tzw. drugiej potrzeby których dzięki spadającemu bezrobociu czy programowi 500+ może więcej sprzedawać.

Uwaga - otworzyłem sobie IKE gdyż chcę trochę przecenionych akcji dokupić na długi termin, będą to głównie akcje rozwijających się firm, płacących dywidendy. Na razie nie będę prowadził portfela IKE ale o zakupach może będę informował, jeszcze nie zdecydowałem.

pandorinium napisał(a):
@gosiado
I standardowo niby prawda, ale tylko po części, niczym polityk :) Dowiedz się dlaczego nie zrealizowali prognozy za poprzedni rok i dopiero zacznij coś pisać. Bardzo się troszczysz o czyjeś pieniądze jak tak czytam Twoje posty. Jak to mówią, nigdy nie sądziłem, ze w narodzie jest dobroci, po czym wszedłem na giełdę i każdy chciał mi pomóc :)

@flesz
Miałem Cloud, nadal mam, tam było straszliwie mało akcji w obrocie to i wisiało, tutaj wice urządził sporo złego i nadal może mieszać. Także nie porównuj tego. Ze względu na przeszłość obecnie jest jak jest z kursem. To nie pierwszy raz, gdy nam się coś wydaje, a rynek zgoła odmiennie się zachowuje. My nie znamy tego co zaszło między Karmazą, a resztą. Dowiemy się co kwartał po raportach czy je realizują. A że zysk jest większy, cóz wystarczy poczytać, obliczyć marże i wiele rzeczy ciekawych mozna się dowiedzieć i zagrać w loterię może się uda, może nie, bo na tym polega giełda. :)
Spójrz też na Cloud, co ostatnio zrobili, przecież ta emisja to rozbój w biały dzień. Sporo firm ma coś nieciekawego w swojej historii.

Chciałbym się dowiedzieć co teraz pandorinium masz do powiedzenia na temat ec2, czy nadal uważasz że troszczę się o czyjeś pieniądze gdy czytasz moje posty ? Mamy kurs 60% niższy w ciągu 2 miesięcy ?

A co ma ten temat do powiedzenia kotletto który podważał mój wpis że pisałem że ściema z prognozą podnoszoną o 40% od poprzedniej prognozy wydanej tydzień wcześniej ?

Panie pandorinium i kotletto wypowiedzcie się na temat ec 2 .

Chyba trzeba czekać aż się podaż wyczerpie a jak na razie jest ogromna, swoją drogą sprzedaż na rynku wszystkich akcji Prezesa Zarządu jest złym prognostykiem na przyszłość, a zakup przez Sokołowskiego tylko 10% tego co sprzedał Prezes nie jest żadną pociechą.
W mojej ocenie bez dobrego infa spadki się jeszcze rozkręcą a lawina ruszy gdyż inwestory będą ucinać straty.

Obecnie mam 200 akcji Efekta i parę słów muszę o nim napisać. W dniu wczorajszym dosyć mocno osłabił się złoty w stosunku do CHF i jest poziom 4,025 a jako że Efekt ma 3,55 mln kredytu w CHF firma na koniec kwartału w różnicach kursowych robi przeszacowanie kredytu które wpływa na poziom zysku netto, każde osłabienie złotówki pomniejsza zysk netto a umocnienie powiększa zysk - ważne że jest to zabieg czysto księgowy i nie obniża gotówki w firmie. Przy kursie 4,05 PLN/CHF koszty różnic i odsetek będą identyczne jak rok wcześniej (zakładam że przychody będą trochę wyższe), jednak w przypadku możliwego Brexitu złoty może się sporo osłabić co może obniżyć zysk Efektu, przy 15 groszach osłabienia PLN zyska spada o 530.000 zl a poziom kursu waluty 4,20 jest jak najbardziej realny. Dlatego jest możliwe iż przez zabieg księgowy firma pokaże niższy zysk netto a to może negatywnie wpłynąć na inwestorów. Dla mnie najważniejsze są przepływy operacyjne i ogólnie gotówki a te są na bardzo wysokie i firma co roku zwiększa gotówkę i zmniejsza zadłużenie.

Najbliższe 2 tygodnie będą na giełdach nerwowe i prawdopodobne są spadki na giełdach i osłabienie złotówki, a ewentualny Brexit może tylko pogłębić te trendy, w mojej ocenie będzie to dobra okazja na długoterminowe zakupy szczególnie firm exportowych które dzięki słabej złotówce powinny pokazywać lepsze wyniki.

Po 15,12 sprzedałem Polwax czyli po prowizjach wyszedłem na 0, nie podoba mi się sytuacja na rynku i dobrze mieć gotówkę a w przypadku Polwaxu myślę że nawet 6 miesięcy musiałoby minąć żeby mocniej ruszył do góry więc zdążę ewentualnie wrócić.

Eonet - kupiłem 236 akcji po 9,05, za 3% kapitału, inwestycja spekulacyjno-fundamentalna krótkoterminowa do 2 miesięcy, oczekiwana stopa zwrotu 5-10%, piszę tą informacje trochę z obowiązku gdyż od miesiąca (4 kółeczka zrobiłem) w daytradingu kupuję i sprzedaję akcje eonetu (kupno 9,00-9,10 a sprzedaję w okolicach 9,40-10 w zależności od mocy popytu). Podaję informacje o zakupie gdyż dzisiaj nie udało mi się sprzedać akcji i zostałem z akcjami. Eonet firma informatyczne w mocnym trendzie wzrostowym i dynamicznie rosnąca , wzrost w ostatnim roku , przychodów, zysków , kapitałów, piękne przepływy operacyjne 7,9 mln przy zysku 6,6 mln itp. Obecnie firma wskaźnikowo bardzo tania bo c/z 4,23 a c/zo 3,20, co więcej 10% akcji jest własnych czyli można traktować że c/z to 3,80, przy kapitalizacji 18 mln maja aż 9 mln gotówki, bomba. Jednak jest pewien szczegół który sprawia że nie mogę w pełni uznać tej inwestycji jako fundamentalną, Prezes w raporcie za 1 kw stwierdził iż wyniki w 1 kw są trochę zawyżone gdyż kilka kontraktów się zakończyło i skumulowało dlatego w mojej ocenie ciężko jest ocenić jak mogą wyglądać kolejne wyniki i jaką kwotę zawyżone zysku można przyjąć. Nie zmienia to jednak rzeczy że firma ciekawie wygląda i nie jest powiedziane że będzie nadal mocno rosła, ciekawostką wycena porównawcza wskazuje na 467 % potencjał wzrostu(wg biznes radar)
link do wskaźników eonetu

http://i.imgur.com/lFt6N6p.png

Dzisiaj zostały zwołane Walne 2 moich spółek, w przypadku Telestrady doszedł też raport który pokazał zysk o 1 milion niższy niż wynikało to z raportu po 4 kw, jednak niższy zysk wynika z aktualizacji składników niefinansowych i nie ma on żadnego wpływu na poziom gotówki, dla mnie to nieważna informacja. Istotne dla mnie są 2 informację, iż zarząd będzie proponował dywidendę (wypłata pod koniec roku) oraz napisali że amortyzacja będzie tylko do końca roku zaniżała wynik netto (przypominam że amortyzacja to koszt wyłącznie księgowy a nie gotówkowy) czyli tak jak liczę jest szansa że za rok zyski powinny skokowo wzrosnąć (nawet 100%).
W projektach walnego Eurocentu nie ma niespodzianek czyli brak dywidendy, jest to słuszna decyzja gdyż firma dynamicznie się rozwija, ma także obligacje dlatego w mojej ocenie 2-3 lata nie ma co liczyć na podział zysku.

Interaolt - ponownie kupiłem akcji 150 po 15,53 zł, za 4 % kapitału, inwestycja do 12 m-cy, oczekiwana stopa zwrotu 10-25%, spółka dywidendowa z ładnym bilansem, przepływami operacyjnymi. Nie będę wiele pisał gdyż była już wielokrotnie opisywana, obecnie jest po odcięciu dużej dywidendy i patrząc na wskaźniki kurs jest atrakcyjny, gdyby kurs spadał dalej to w okolicach 15 zł i niżej będę stopniowo skupował w miarę posiadanych środków.
Załączam linki do poprzednich informacji o Interaolt aby popatrzeć co to za firma i jakie są ryzyka

oraz link o zasadach jakimi się kieruję (posiadane akcje w tym linku są nieaktualne)

oraz link do rysunku z aktualnymi wskaźnikami

http://i.imgur.com/zkNGVZU.png

Sprzedałem Presco 500 sztuk po 6,75, łączny wzrost kursu od mojego wejścia to 25% (myślę że jeszcze trochę urośnie), ja natomiast zarobiłem łącznie (kilka wejść i wyjść) około 20%. Jestem zadowolony gdyż to była pozycja bardziej spekulacyjna niż fundamentalna - firma robi potężną dystrybucję gotówki do akcjonariuszy ale przyszłość jej jest nie znana (czy i jak będzie zarabiać)

Maj dla mojego portfela IKZE był słaby i liczyłem na więcej gdyż wzrósł o 3,60 % i obecnie wynosi 66.000 zł , od początku roku wzrósł o 40% a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 617%. Analizując maj z perspektywy czasu kilka transakcji sprzedaży jak zawsze było za szybko zrobione (Eurotax, Briju, iAlbatros) ale cieszy że kierunek wzrostu ich kursu trafnie przewidziałem i zarobiłem. W czerwcu nie spodziewam się zbyt dużo inwestycji ze względu na brak wyników firm, a jako że spekulacyjnie kupiłem obligacje Property Lease które możliwe że nie zostaną wykupione to zakładam iż o 1.700 zł spadnie stan mojego portfela. Na stan portfela może też mocno wpływać Danks którego mam aż 40% portfela, który podał krótkoterminowo słabą informację (brak dywidendy), jednak w średnim i długim terminie jeżeli uzyska tak duże dofinansowanie z UE to może nastąpić wzrostowa eksplozja kursu.

Sukces miesiąca – iAlbatros – cieszy mnie że z blisko 20% straty zrobiło się 10% zysku, firma podała bardzo optymistyczne wyniki i w połączeniu z oczekiwanym skupem kurs może jeszcze urosnąć.

Porażka miesiąca – Interaolt – przy tak wysokiej dywidendzie nie ukrywam iż liczyłem że kurs powinien urosnąć z 30-50% a tak jednak się nie stało, poniosłem stratę około 500zł przez odtrącony podatek zapłacony na Litwie.

ps wczoraj błędnie podałem zakup Efektu, kupiłem 100 akcji a nie 10 jak napisałem, poniżej załączam link do mojego rachunku maklerskiego ze stanem r-ku i akcjami

http://i.imgur.com/AiV5TGN.png

Efekt - kupno 10 akcji po 21, za 3,5% portfela, inwestycja długoterminowa od 3 m-cy do 5 lat, oczekiwana stopa zwrotu to 10-20% rocznie. KG Efekt posiada tereny usługowo-handlowe (pawilony) oraz 2 hotele 4 gwiazdkowe - wszystko znajdujące się w Krakowie z przychodami po 50%. Do zakupu akcji skłoniły mnie głównie dobre perspektywy hoteli i prawdopodobny wzrost przychodów i zysku dzięki: są to w miarę nowe hotele (około 10 lat) ale w 2013 i 2014 zostały przystosowane do wyższego standardu 4 gwiazdkowego, w 2015 zmieniły sieć na Best Western, wzrost dochodów Polaków ( w tym program 500+), zagrożenie terrorystyczne na świecie (w Polsce niewielkie), słaba złotówka (dobra dla turystów zagranicznych), prawdopodobny skokowy jednorazowy wzrost przychodów i zysków w 3 kw dzięki Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Firma co roku wypłaca dywidendę ze stopą na poziomie około 5%. Jeżeli chodzi o wskaźniki to C/WK 1,08, C/P 0,86 są na zdrowym poziomie, atrakcyjnie natomiast wyglądają C/ZO 3,54 i c/z 5,71, jednak ja c/z przyjmuję na 3,60 gdyż zyski są zaniżane przez wysoką amortyzację budowy hoteli (chyba 40 letnia) czyli koszt który został poniesiony już dawno i teraz jest kosztem tylko księgowym. W ostatnich 4 kwartałach przy zysku netto 6,327 mln przepływy operacyjne wyniosły 11,747 mln a amortyzacja 3,683 mln. Zyski firmy są trochę ruchome gdyż firma ma kredyt w CHF (wzięty w najgorszym momencie bo w 2008r., do spłaty 4-5 tys chf) i na koniec kwartału w zależności od kursu urealnia wartość kredytu (zwiększa lub zmniejsza przychody i koszty finansowe).
Patrząc na liczby to najgorzej wygląda bilans firmy, gdyż ma spore zadłużenie kredytowe prawie 70 mln przy aktywach 109 mln i zawsze jest ryzyko że może mieć problemy ze spłatą.
Ryzyka to są zawsze standardowe jak bessa, dalsza likwidacja ofe, zamach terrorystyczny, wzrost konkurencji, pogoda.

W tym roku i dwóch czy trzech następnych latach spółki windykacyjne powinny być beneficjentami zmian które nam PiS wprowadziło, zarówno podatek bankowy jak i program 500+ pozytywnie wpłyną na wyniki. Swoją drogą to ktoś mnie dzisiaj poprosił o analizę z tej samej branży KME z newconnect i jak popatrzyłem na wskaźniki to szkoda że Vindexus nie jest notowany na newconnect bo pewnie ze 3 razy byłby wyżej notowany ale niestety takie cuda to nie na rynku głównym.

Sprzedałem iAlbatros po 14,44, średni zakup to 12,58 czyli wzrost to 14 % jednak wcześniej część akcji sprzedawałem więc zysk z całej pozycji około 9-10%. Możliwe że zbyt wcześnie wyszedłem gdyż widać że popyt jest na akcje, jednak na tej pozycji miałem już blisko 20% straty i jestem zadowolony że zarobiłem.

Dzisiaj jedną z gwiazd sesji był Stalexport który urósł 7,21% przy potężnych obrotach bo 7,8 mln i w mojej ocenie wybiliśmy się z rocznego trendy bocznego i szanse na 10-15% wzrostu w krótkim terminie są duże.

Niestety dzisiaj słaba poszła informacja dla mojej pozycji spekulacyjnej czyli obligacji Property które kupiłem pod wykup a na który wskazywała zaciągnięta pożyczka na 2,5 mln, zarząd Property Lease w lakonicznym komunikacie poinformował o podjęciu decyzji o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

Ja tam nie będę się bawił w zwrot podatku, chyba trzeba jakieś certyfikaty rezydencji które pewne coś kosztują, jakiegoś tłumacza czy biegłego więc raczej gra nie warta świeczki.

Polwax - kupno 150 akcji po 15, za 4 % portfela, inwestycja od 1 miesiąca do 12 miesięcy, oczekiwany wzrost 10-30%. Spółka jest producentem i dystrybutorem rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych. Polwax jest dosyć tanią i zdrową fundamentalnie firmą o czym świadczą niskie wskaźniki jak c/z 6,60, c/zo 5,3,, c/p 0,55, c/wk 1,71, co roku poprawiająca przychody i zyski, zdrowy bilans firmy, z ładnymi przepływami operacyjnymi. Dużym atutem firmy jest wypłacana co roku dywidenda, w tym roku została już wypłacona 1,06 zł ze stopą dywidendy 7%. Obecny kurs uznałem za atrakcyjny, gdyż pod odcięciu dywidendy, odrobinę słabszych wynikach r/r (uważam że to wina przesuniętych świąt) oraz spadkach na gpw jest niższy o 20% od szczytu z kwietnia.

PLE0616 - kupno 5 sztuk obligacji firmy Property Lease za 1420 za 2,5% portfela, jest to inwestycja spekulacyjna co oznacza że mogę stracić całość pieniędzy ale oczekiwana stopa zwrotu to 250% w ciągu 2 tygodni. 5 czerwca przypada wykup obligacji za 3 mln a firma pokazuje fatalne wyniki finansowe więc kurs obligacji jest niższy o 70% od nominału, jednak w piątek dokonałem zakupu po informacji ze spółki że zaciągnęła 2,5 mln pożyczki, a jako że w kasie na koniec marca miała 830 tys gotówki uważam że dokona wykupu obligacji wraz z odsetkami.

Przypominam zasady którymi się kieruję inwestując na giełdzie (link poniżej)

Dzisiaj Danks podał kilka komunikatów : raport roczny (zysk o 50.000 wyższy niż zakładałem), projekt walnego na którym m.in chcą odwołać z Rady Osińskiego (spec od funduszy ale dla mnie to akurat dobre info gdyż nie mam do niego przekonania) oraz podali jeszcze 2 komunikaty które są całkowitym dla mnie zaskoczeniem : pierwszy to prawdopodobny brak dywidendy a drugi to możliwość zainwestowania 6 mln w program Bridge Alfa i otrzymanie unijnego dofinansowania 24 mln.
Nie ukrywam iż ta inwestycja całkowicie jest niezgodna z celem ostatniej emisji akcji wg której miano zakupić 3 start upy które miały być dofinansowane po 400.000 każdy i starania się o dofinansowanie unijne po nawet 5 mln. Nie ukrywam iż liczyłem na realizację tej inwestycji oraz wypłatę dywidendy wraz ze skupem a wygląda na to że firma wyczyści się z większości kasy więc nie można liczyć na wypłatę dla akcjonariuszy. Dla inwestorów grających pod dywidendę i na krótki termin to jest zła wiadomość.
Dla inwestorów inwestujących długoterminowo we wzrost wartości firmy to dobra wiadomość gdyż uzyskanie dofinansowania na tak dużą kwotę może w przyszłym terminie dać dodatkowe zyski firmie i w połączeniu z osiąganymi wysokimi zyskami z dotychczasowej działalności może sprawić iż kurs akcji Danks mocno urośnie.
Mi w dzisiejszych informacjach zabrakło informacji czy aktualny jest nadal skup akcji który jeszcze zapowiadany był w grudniu 2015.

Ja trzymam akcje i nie zamierzam ich sprzedawać przez najbliższe 3 miesiące chyba że wcześniej kurs mocno urośnie do poziomów mnie interesujących a nie są to na pewno obecne poziomy. Jestem w stanie i poczekać długi czas na solidną stopę zwrotu.

W dniu dzisiejszym zakupiłem typowo spekulacyjnie (mogę nawet 100% stracić) za 1400 zł obligacje firmy Property Lease a skłoniło mnie kilka informacji, za 2 tygodnie jest ich wykup (3 mln ), firma dzisiaj poinformowała że uzyskała pożyczkę 2,5mln (zakładam że na wykup bo w raporcie kwartalnym prezes o tym wspominał) i patrząc na dane finansowe firmy to prawie bankrut i w związku z tym ceny obligacji były bardzo nisko i gdy firma wykupi obligacje to zarobek będzie około 250% w 2 tygodnie. Uznałem że ryzyko jest warte podjęcia.
Obecne spadki na giełdach są moim zdaniem okazją do zakupu na dłuższy termin dobrych spółek fundamentalnych, czekam na spadki Polwax, Delko, Odlewnie, iAlbatros, Briju, Intera Olt (IRL) , nie mam obecnie zbyt dużo wolnych środków (Danks duża pozycja) dlatego będą to zakupy po 1500 zł

Dzisiaj to ja odpowiadam za większość obrotów ale jest też informacja o przyspieszeniu raportu rocznego co może oznaczać zbliżający się spory transfer zysków do akcjonariuszy - może Prezes Truchel potrzebuje kasę :-)

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

W dniu dzisiejszym zrobiłem duży zakup akcji Danks, a właściwie przerzuciłem akcje ze zwykłego konta maklerskiego na IKZE, z kilku powodów : pierwszy to przyspieszenie raportu rocznego firmy co się nigdy nie zdarzało co powinno spowodować większy ruch na akcjach gdyż zbliża się ogromna dywidenda i / lub skupu, po drugie miałem dużą ilość wolnej gotówki a po raportach za 1kw nie dostrzegłem ciekawych firm do inwestycji, po trzecie spodziewając się sporych wzrostów Danksa nie widzę potrzeby płacić podatek od zysków w przypadku sprzedaży jak na IKZE mam bez podatku a po czwarte nie podoba mi się sytuacja rynkowa gdyż FED wczoraj zasygnalizował podwyżkę stóp % w czerwcu a to dla akcji zła wiadomość bo może spowodować wyprzedaż światową akcji.

Danks - kupiłem 30.000 akcji po 0,84 grosze za 40% portfela - jest to średnioterminowa inwestycja od 1 miesiąca do 15 miesięcy, oczekiwana stopa zwrotu od 20% do 100%. Danks jest to rodzinne biuro doradztwa księgowo-inwestycyjnego, zatrudniające szeroką kadrę różnych ekspertów jak doradcy podatkowi, biegli rewidenci itp. Danks jest firmą dywidendową, deklarującą transfer 100% zysku do swoich akcjonariuszy , najpierw w formie dywidendy a w ostatnich latach dywidenda i skup (po połowie). W tym roku prawdopodobnie trafi do akcjonariuszy 2,9 mln zł co przy kapitalizacji 9 mln jest ogromną kwotą. Na pewno w formie skupu trafi 870.000 zł gdy jest to kwota zaległego skupu jeszcze za 2014 a Zarząd deklaruje że na pewno ten skup będzie. Jeżeli chodzi o zysk za 2015 który wyniósł 2,1 mln to są 2 możliwości : całość dywidenda albo połowa dywidenda i połowa skup. W przypadku dywidendy to mamy 20 groszy na akcje czyli stopa dywidendy 24% w przypadku podziału po połowie to dywidenda 10 groszy ze stopą dywidendy 12% oraz skup za 1,05 mln, do obydwu wariantów trzeba dodać jeszcze zaległy skup czyi kwotę
780.000 zł.
W Danksa warto zainwestować nie tylko z powodu dużych transferów zysku do akcjonariuszy ale też planów inwestycyjnych firmy, a mianowicie w ubiegłym roku była emisja akcji z której pozyskane środki 1,2 mln mają być przeznaczone na zakup 3 start upów i zasilenie ich kwotami po 400.000 zł i pozyskanie bezzwrotnego dofinansowania z Unii Europejskiej w kwocie od 1 miliona do 5 milionów na firmę, szansę na dofinansowanie oceniam wysoko gdyż współpracują oni (jest w radzie Nadzorczej Danks) z Adamem Osińskiem z EBC Solicitors który już na różne spółki pozyskał kilkanaście milionów bezzwrotnych dotacji. Ponadto opublikowała firma ostatnio raport że złożyła wniosek o dofinansowanie projektu wartego 4 mln z dofinansowaniem 2,76 mln.

Teraz trochę liczb, po 1 kw 2016 c/z 4,64 , c/wk 0,79, c/p 2,26, c/zo 4,77, brak kredytów, gotówka w kasie 6,1 mln + 400 tysięcy które do firmy musi zwrócić Prezes Truchel z odkupienia akcji w 2015r, bilans ładny i przepływy gotówkowe prawidłowe.
W pierwszym kwartale Danks pokazał gorsze wyniki r/r na poziomie przychodów i zysku netto, przychody spadły mocno w styczniu (natomiast kolejne 3 miesiące to przychody są porównywalne r/r/) a spadek zysku netto r/r jest z dwóch powodów znacznie wyższa amortyzacja gdyż zaczęli rozliczać program księgowy dofinansowywany z UE oraz mieli rok temu wyższe przychody finansowe z zysku ze sprzedaży akcji Truchlowi. Ja ostrożnościowo szacuję iż w tym roku firma zarobi na czysto 1,5 mln co przy 9 mln kapitalizacji da c/z 6, oczywiście jest to tylko założenie bo jeśli będą inwestycje oraz skup akcji liczby te mogą ulec zmianie, powinno być atrakcyjniej.

Jak widać jest sporo czynników które mogą pozytywnie wpływać na kurs , a prawdopodobny transfer zysków za ostatnie 2 lata może pozytywnie wpływać na kurs i gdyby jeszcze w udało się firmie pozyskać kilka milionów bezzwrotnych dotacji kurs mógłby mocno eksplodować w górę.
Oczywiście jak w każdej inwestycji są też i ryzyka i jedynym na chwilę obecną ryzykiem które widzę to nieprzewidywalne ruchy Prezesa Zarządu i głównego akcjonariusza w jednym, świadczyć o tym może zrobienie emisji akcji w 2015 roku a w kolejnym planowany skup akcji jeszcze z zysku za 2014 i uwzględnienie w skupie tych nowych akcji, ponadto deklarowanie przy debiucie giełdowym że zawsze będzie 100% dywidendy do akcjonariuszy trafiało a po 2-3 latach zmiana polityki dywidendowej i dzielenie zysku po połowie na dywidendę i skup.
Uwaga, ważne - ostatni skup przeprowadzony był w formie umów cywilno-prawnych i nie wykluczam iż w tym roku tez tak tak będzie, taki skup wymaga wizyty u notariusza i nie może być przeprowadzany z rachunków IKE czy IKZE.

Wyniki iAlbatros entuzjastycznie zostały przyjęte przez rynek, kurs 2 dzień z rzędu rośnie po blisko 10%, wykorzystałem te wzrosty do większościowej sprzedaży, zostało mi tylko 150 akcji które ustawiłem do sprzedaży po 14,40, w przypadku tej inwestycji byłem już blisko 20% straty a obecnie jest 15% do przodu.

Kod:
mod: Usunięto informację o zaangażowaniu Użytkownika w akcje

potwierdza się reguła że to nie drobni akcjonariusze rozdają karty, porobienie rezerw i danie komunikatu że co kwartał będą podobne robione a dosłownie tydzień później wezwanie do sprzedaży to niezbyt czysta zagrywka i źle świadczy o zarządzie i głównym akcjonariuszu jednocześnie.

Vindexus jest lubiany przez graczy/spekulantów, zauważcie że od tygodnia zaczęła się ewidentnie gra pod wyniki gdzieś od poziomu 6,80 zaczęły się mocniejsze obroty i dzisiaj nastąpiła realizacja zysków, myślę że średnio na tym wyciągnęli 4-5%, teraz do wyników pewnie znowu niewielki spadek i powrót do wzrostów albo po wynikach albo po jakimś innym ciekawym infie.

Sprzedałem dzisiaj całość IRL średnio po 15,90 i na chwilą obecną jestem na tej transakcji na zero, jednak prawdopodobnie poniosę stratę 2-3% gdyż doliczą mi podatek od dywidendy 15% i nie wiem jak będzie przeliczany kurs walutowy. Sprzedaż IRL zrobiłem pod wpływem chwili (będąc na zakupach) i nie jestem przekonany że dobrze zrobiłem dlatego gdyby kurs się cofnął możliwe że kupię ponownie.

Mam obecnie dużo wolnych środków bo 40% portfela i nie wiem na razie w co je zainwestować, niestety wyniki większości firm były słabe a te które pokazały lepsze wyniki r/r są zbyt drogie.

Co do wyników moich firm to były dobre i zgodne z moimi oczekiwaniami (tolerancja 5%) ale szczególnie cieszę się z wyniku iAlbatros, który pobił moje szacunki zysku o 100%, wszystko wskazuje iż firma po reorganizacji powinna się dynamicznie rozwijać a nadchodzący/przesunięty skup może pomóc wzrostom.
Drugim miłym zaskoczeniem były wyniki Modecomu, znacznie lepsze r/r, widzę ogromne perspektywy we wzroście kursu w najbliższych 12 miesiącach (nawet 50%) dlatego dzisiaj trochę dobierałem akcji.

Wczoraj przy ładnych obrotach kurs powrócił ponad 7 zł, ewidentnie inwestorzy ustawiali się pod wyniki za 1 kw które poznamy w poniedziałek, ja je szacuję na 50% wyższe r/r a odrobinę niższe kw/kw. Warto obserwować wyniki i kurs.

Briju - można się załamać że wyszedłem wcześniej przed takimi silnymi wzrostami ale pisałem że się źle psychicznie czułem z tymi akcjami (teraz chyba jeszcze gorzej się czuję :-)

Interaolt - nie wyszedłem i nadal mam 1000 akcji, chciałem wyjść w dniu dywidendy ale za wysoko się ustawiłem i nie chciałem obniżać, trudno, wyniki na poziomie zysku netto sporo gorsze r/r ale reszta parametrów poprawiła się, cytuję co napisałem na forum bankiera :
"zysk w przeliczeniu na złotówki jest niższy o 6,1 mln czyli obecna c/z to tylko 4,28 !!! jak na spółkę dywidendową to prawie darmo, trudno aby zawsze było 18% stopa dywidendy ale 15 % jak będzie to też super. Mnie cieszy unormowanie przychodów a słabiej wiało i 500 tys Euro mniej z wiatraków było, ale bilans ładny bo kredyty spadły o 7 mln euro, zobowiązania spadły o 9 mln euro przy spadku obrotowego kapitału 5,5 mln euro, przepływy operacyjne czyli najważniejsze w firmie wzrosły do 5,808 mln euro z 1,900 mln euro czyli 200 % wzrostu, gotówka wzrosła do 18 mln euro z 8 mln euro czyli o 10 mln euro. Czy te wyniki są złe ? Wszystko w firmie się poprawiło poza zyskiem netto i odrobinę przychodami ale to wiemy że był spadek cen energii więc jest bardzo dobrze "

Modecom - fantastyczne wyniki, tutaj liczę na wzrost kursu do końca roku jeszcze nawet o 100%, zaczyna się 2 kwartał czyli żniwa dla firmy (euro 2016 bo sponsor piłkarzy oraz program 500+) a baza jest niziutka, zysk tylko 380 tysięcy a szacuję że zarobią z 1,5 mln czyli 300% wzrost.

Eurocent - cytuję co napisałem na forum bankiera - Firma niestety zrobiła zamieszanie z prezentacją raportu, gdyż teraz będzie tylko raport jednostkowy (wynika to z faktu iż spółki zależne przenieśli do funduszu ERC FIZ i będą wyceniane certyfikaty) a wcześniej patrzyliśmy na skonsolidowany, dlatego istotne jest aby porównywać aktualne wyniki z skonsolidowanymi z poprzedniego roku, więcej jest sporo roboty.
Zrobiłem krótkie podsumowanie tendencji r/r
Przychody 15,484 mln do 2,970 mln wzrost o 400%
Zysk netto 0,835 mln do 0,789 wzrost o 6%
Aktywa 30,773 mln do 17,720 mln wzrost o 73%
Zobowiązania 13,739 mln do 9,317 mln wzrost o 47%
Środki pieniężne 5,819 mln do 0,572 wzrost o 902%
Zobowiązania finansowe 4,375 do 7,450 spadek o 42%
Przepływy operacyjne 1,971 mln do 1 mln wzrost o 97%
Aktualne c/z 4,58

Jak widać powyżej wyniki są bardzo dobre i mogłyby być lepsze szczególnie zysk netto ale spółka wprowadziła bardziej restrykcyjną metodologię naliczania rezerw która nie była stosowana rok temu. W raporcie zabrakło mi informacji jak przebiegło przygotowanie do ustawy antylichwiarskiej i czy może ona mieć wpływ na wyniki.
Przed nami ciekawy okres dla spółki, z jednej strony ustawa antylichwiarska a z drugiej szanse na wzrost biznesu dzięki programowi 500+ który powinien zwiększyć sprzedaż pożyczek szczególnie stałym, dobrym klientom oraz poprawił spłacalność trwających pożyczek.

Wistil - bardzo dobre wyniki szczególnie przychody i przepływy operacyjne, natomiast zysk netto taki sam jak rok temu i tutaj jednak liczyłem że z 10% będzie więcej ze względu na słabą złotówkę a oni 50% przychodów mają z eksportu, aktualna c/z 4,06.

Stalexport - wyniki dawno znane, jednak warto kto nie ma to kupować, kurs codziennie powoli rośnie na dużych obrotach i technicznie dobrze to wygląda a fundamentalnie jeszcze lepiej, jak nic w poniedziałek nie pojawi się ciekawego w raportach to dokupuję :-)

W poniedziałek najbardziej czekam na wyniki Vindexusa które powinny być nawet 50% lepsze r/r, ialbtaros i presco nie mam oczekiwań co do wyników ale może pojawią się informacje o skupie czy dywidendzie czyli o tym co mnie interesuje, Telestrada mogą odrobinę gorsze (tutaj oczekuję skokowego wzrostu zysku od 4 kw), NTT System mogą być odrobinkę gorsze r/r ze względu na wcześniejsze święta, no i Danks, tez wyniki niższe nawet z 10% na poziomie zysku ale około 2 mln gotówki więcej powinno się pojawić i będzie z 6,5 mln gotówki przy 8,5 mln kapitalizacji.

Zbliża się dużymi krokami dzień dywidendy, która jest jedną z najwyższych na całej gpw - najwyższa jeżeli chodzi o wypłatę zysku tylko z jednego roku. Nie ukrywam iż liczyłem iż taka dywidenda podbije znacznie kurs, minimum 20%, jednak tak się nie stało gdyż jakiś inwestor nieustannie sprzedaje akcje. I teraz powstała niepewność u mnie, gdyż nie wiem co z tymi akcjami zrobić a jest to duży pakiet gdyż 30% mojego portfela a niestety mimo tego że mam rachunek IKZE może mi być pobrany 15% podatek na Litwie. Gdybym znał wyniki za 1 kw to byłoby łatwiej podjąć decyzję a tak jestem skazany na reakcję inwestorów po odcięciu dywidendy - nigdy nie ma pewności że kurs wzrośnie, chociaż logika i doświadczenie wskazują że powinien rosnąć gdyż po odcięciu firma będzie mega tania c/z 4 i gdyby doszła poprawa jeszcze wyników, poziom c/z byłby poniżej 4, co na spółkę z gpw i płacącą regularnie dywidendy to bardzo tanio.
Obecnie zakładam 2 warianty odnośnie akcje IRL, albo zostawiam całość albo połowę akcji sprzedam w dniu dywidendy aby zmniejszyć ryzyko portfela. Uważam iż każdy inwestor powinien podjąć indywidualnie decyzje co zrobić z akcjami IRL, a żeby pomóc załączam kilka analiz spółki które pojawiły się na poczytnych blogach giełdowych :

longterm.pl/Inter-Rao-Lietuva-...

www.portfelemerytalny.pl/inwes...

marketrevolution.ghost.io/prop...

Załączam jeszcze moją pierwszą analizę jak kupowałem akcje IRL - trochę doszło w międzyczasie konkretów

oraz link do parkietu.com z informacją że akcje IRL pojawiły się w portfelu fundamentalnym Noble jako cytuję tania wskaźnikowo spółka, wysoka potencjalna dywidenda.

www.parkiet.com/artykul/147308...

Co do modecom to po wzroście o 100% w 2 miesiące korekta jest uzasadniona ale chyba będzie krótja bo zaraz wyniki za 1 jw a firma nadal tania bo c/z poniżej 5, reszta wskaźników też świetnie wygląda.

Czy prawidłowo stockwatch.pl wprowadził w zakładce o dywidendach ustalenie prawa dywidendy ?
W uchwale z walnego jest : record date - end of the business day on 13 May 2016;
Czy nie powinno być ustalenie prawa 13.05 a dzień notowania bez dywidendy 12.05 ?

Sprzedałem resztę czyli 500 sztuk Euro-tax po 4,07, łączny wzrost od mojego wejścia w listopadzie to 53% a ja zarobiłem około 30% na pozycji. Nie wiem czy dobrze zrobiłem że sprzedałem gdyż mogą być świetne wyniki za 1 kw ale kupując akcje założyłem sobie cel że do dywidendy trzymam i cel się zrealizował - mamy propozycję 54 groszy, ja liczyłem na grosik więcej.

Jak pisałem wcześniej spodziewam się bardzo dobrych wyników za 1 kw moich spółek (2 kw powinien być zdecydowanie lepszy bo przesunięte święta wielkanocne były w tym roku) a przedsmak wyników pokazał dzisiaj Stalexport, który przebił moje oczekiwania o 80%.

Pełna zgoda że duża część jest z rozwiązania rezerw ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje ? Wg mojej wiedzy spadek cen ropy spowodował iż spadły ceny asfaltu a oni teraz będą wymieniać nawierzchnię, a Stalexport we wcześniejszych okresach zawiązał zbyt wysokie rezerwy. W przypadku Stalexportu nie do końca można mówić że są to zabiegi księgowe czy jednorazowe gdyż zawiązanym rezerwom towarzyszy blokada gotówki - maja blisko 500 mln na takich blokadach.
W ubiegłym roku wygenerował 196 mln w przepływów operacyjnych z czego większość poszła na rezerwy.
Mogę podsumować iż Stalexport teraz w urealnia wyniki które w poprzednich latach znacznie obniżał przez stosowanie zbyt rygorystycznych rezerw, i oczywiście nie można zapomnieć o stale zwiększającemu się ruchowi na autostradzie który podbija zyski.

Fantastyczne wyniki podał dzisiaj Stalexport, 119% wzrost zysku netto r/r, 20% wzrost przychodów r/r, obecny c/z 5,60, wzrost aktywów obrotowych o 29 mln i spadek zobowiązań o 41 mln tylko w 3 miesiące robi wrażenie. W mojej ocenie nikt już nie zatrzyma wzrostów kursu spółki.

Dzisiaj trochę nietypowa analiza gdyż jest połączona z wpisem na blogu poczytnego blogera krzabra, eksperta od spółek newconnect który szczegółowo analizuje po każdym kwartale te spółki i następnie tworzy raport TOP NC w którym zamieszcza spółki jego zdaniem najbardziej perspektywiczne , link do takich raportów : marketrevolution.ghost.io/rapo...
Jako że często czytuję jego blog to postanowiłem zainteresować jego Eurocentem i przesłałem moją dość obszerną analizę fundamentalną w której przewidywałem wzrosty nawet o 300% (teraz kurs trochę urósł ale 200% jest bardzo realne w średnim terminie), a krzabr uznał iż spółka jest jak najbardziej godna rozwagi do portfela i zamieścił moja analizę na swoim blogu. Dlatego nie będę jej kopiował tylko zamieszczam link do analizy a ja poniżej napiszę dodatkowych kilka zdań, link :

marketrevolution.ghost.io/euro...

Eurocent - posiadam obecnie 500 akcji (dokupiłem trochę w maju) średnio po 8,30 zł czyli za 7% portfela, jest to długoterminowa fundamentalna inwestycja na okres do 4 lat, oczekiwana stopa zwrotu 100-300%. Powodem ponownego większego zaangażowania się w Eurocenta skłoniły mnie fantastyczne raporty finansowe jakie spółka podała w ostatnim półroczu, optymistyczny raport roczny w którym nawet prezes spółki stwierdza że poziom zysków dzięki współpracy z funduszami sekurytyzacyjnymi przekroczył jego oczekiwania oraz oczekiwanie znacznie lepszych wyników finansowych w obecnym roku w porównaniu z 2015r. Do analizy na blogu krzabra dodałbym jeszcze sytuację techniczną (którą się nie kieruję tylko posiłkuję) że długoterminowo jest trend wzrostowy a wskaźniki i krzywe kroczące pokazują mocne kupuj.
Dla wzrokowców załączam podstawowe parametry finansowe (nie wiem czy obrazek się wklei)

kliknij, aby powiększyć

A czy zastanawiałeś się skąd się to wzięło że jest on w RN tak wielu spółek, pewnie nie.

Zauważ że jego spółka EBC Solicitors jest autoryzowany doradcą newconnect i zajmuje się wprowadzaniem spółek na newconnect, i zakładam że dogadują się że ma on być w rn i ma z tego kasę albo wprowadzane spółki nie maja odpowiednich osób do zasiadania w RN i szukahttp://www.stockwatch.pl/forum/default.aspx?g=logoutją na siłę chętnych.

Sprzedałem dzisiaj całość Briju po 17,30 (na otwarciu), strata na pozycji 8%, pomimo dobrych fundamentów i zachęcającej sytuacji technicznej sprzedałem gdyż nie wiem dlaczego ale bardzo źle się czułem z tymi akcjami, już po kupnie miałem przeczucie że będzie słabo. Gdybym miał powrócić do Briju to nie wyżej niż w okolicach 15 zł.

@ wojetek - dzięki, w przyszłym m-cu postaram się żeby było lepiej, Presco część sprzedałem na wzroście (chciałem dobrać IRL) chyba po 6,40 i czekałem na 5,90 aby odkupić ale nie udało się.
@ integral - możesz ze skanera na stockwatchu czy biznesradar.pl korzystać, generalnie lubię biznesradar.pl bo jest bardzo czytelny i wszystkie wyniki są pod ręką. Na koniec sesji giełda też publikuje aktualne wskaźniki.
Losy w maju mojego portfela są głównie w "rękach" IRL, po dzisiejszym przyklepaniu 18% dywidendy kurs powinien 30-50% urosnąć ale jest potężny sprzedający, który blokuje kurs. Od środy spróbujemy rozruszać kurs Eurocenta (tak 50%) dlatego jak chcecie to obserwujcie lub w poniedziałek kto chce może jeszcze się podłączyć. Jest dzisiaj roczny a we wtorek będzie analiza dosyć szczegółowa i spora promocja firmy :-)

18% dywidenda zaklepana i znamy daty, proszę o wprowadzenie tej informacji w zakładkę z dywidendami,idę świętować z tego powoduking www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Począwszy od podsumowaniu kwietnia wprowadzam kilka zmian i jeszcze bardziej gram w otwarte karty :-)

Kwiecień dla mojego portfela IKZE był lepszy niż myślałem miesiąc temu gdyż wzrósł o 6,5 % i obecnie wynosi 63.700 zł , od początku roku wzrósł o 35%a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 592%. Analizując kwiecień z perspektywy czasu kilku transakcji żałuję (szczególnie ponowne zbyt wczesne wejście w Briju) ale generalnie całościowo jestem zadowolony. Nadchodzący miesiąc czyli maj jest najważniejszym w roku dla spółek giełdowych (szczególnie mojego portfela), pojawią się raporty roczne, propozycje podziału zysków oraz raporty za 1 kwartał i gdyby nie wcześniejsze święta wielkanocne niż rok temu to byłbym całkowicie spokojny o wyniki a tak krótszy miesiąc w dni robocze mógł odrobinę zaniżyć wyniki.

Sukces miesiąca – MODECOM – wzrost od zakupu w 2 miesiące 100% !!! - szacowałem że urośnie 100% w 3-18 miesięcy i stało się to szybciej jednak nadal wierzę w potencjał firmy i nie walczę z trendem dlatego nie sprzedaję akcji i czekam na 50% więcej.

Porażka miesiąca – BRIJU – nie przygotowany ponowny zakup akcji, zawierzyłem technice bo wyglądało na wybicie z 9 miesięcznej konsolidacji które okazało się fałszywe. Jednak Briju to firma mocno rozwijająca się, zdrowa i dlatego liczę że spokojnie urośnie w tym roku znacznie wyżej – istotne są wyniki za 1 kw.

Od dzisiaj będą załączał zrzuty ekranu z aktualnymi moimi pozycjami oraz stanem rachunku (przepraszam że może nie są za profesjonalne ale od wczoraj mam nowy komputer i uczę się go)

Rachunek IKZE założyłem 25.03.2014 wpłacając 4.490 i 02.01.2015 dopłaciłem 4.710 czyli razem zainwestowane 9.200 ( faktyczny zysk jest wyższy niż 549% gdyż uzyskałem 1.656 zwrotu z Urzędu Skarbowego oraz wpłaty były zrobione w dwóch kolejnych latach).
Potwierdzenie 2 wpłat na IKZE.

Uwaga: każde kupno lub całkowitą sprzedaż będę się starał podawać o godzinie 12

ps Danks może wreszcie mocniej ruszy do góry jak zwołają Walne

Nie potrafię jeszcze na stockwatch.pl załączać rysunków a na bankierze potrafię dlatego link do podsumowania m-ca z rysunkami przedstawiającymi akcje, stan konta itp.

W przypadku każdych fundamentalnych inwestycji nigdy nie stosuję stop lossów gdyż kupując akcje staram się najpierw przeanalizować jak mogą wyglądać wyniki w przyszłości a jeśli chodzi o briju powinny się poprawiać, szczególnie jak skończą otwierać salony. Dlatego muślę że kurs urośnie w średnim terminie, ja mam małą pozycję bo tylko 5 % i uśredniam jak kurs spada o około 20%, czyli czekam na 15,15 tam jest jakieś zniesienie fibo. Generalnie to jedyna w tym roku inwestycja której żałuję, kupiłem pod technikę i to jeszcze będąc zajęty innymi obowiązkami, i efekty widać. Na szczęści pojawia się sporo kupujących a za chwilę są wyniki.

Załączam bardzo ciekawy artykuł o ostatnich ruchach złotówy www.bankier.pl/wiadomosc/Toksy...

Od dzisiaj mam zmieniony login na pprezes (prezes jest zajęty).
W dniu dzisiejszym Stalexport podał jak dla mnie przełomową fundamentalnie informację iż jego spółka zależna wypłaci dywidendą Stalexportowi, oznacza to iż prawdopodobnie od przyszłego roku Stalexport zacznie wypłacać dywidendy ze stopą na poziomie 10-15% i w związku z poprawą nieustanną wyników dywidenda ma szansę rosnąć. Informacja ta ma szansę sprawić iż kurs powinien w terminie 12 miesięcy urosnąć 20-30% i uważam to za okazję inwestycyjną , dlatego jeżeli kurs się cofnie w okolice 3-10-3,15 i mi się zwolnią środki zamierzam nawet do 15-20% portfela dokupić akcji. Spółka pod kątem fundamentalnym jest perfekcyjna, świetny bilans , fantastyczne przepływy operacyjne i ma z 700 mln gotówki (przy 200 mln kredytów) ale 500 mln jest zablokowane na przyszłe zobowiązania jak koncesja czy wymiana nawierzchni autostrady.

Eurotax - dzisiaj pojawił się duży kupujący na 3,50 a ja chciałbym napisać jak podchodzę do tej inwestycji, nie ukrywam iż wcześniej w okolicach 3,30 trochę sprzedałem akcji i zostało mi tylko 1000 akcji , sprzedałem bo opornie szły wzrosty ale to się zmieniło po dobrym infie o rekordowych przychodach wysokomarżowego produktu co może oznaczać iż wyniki będą świetne za 1 kw. Jak w każdej inwestycji z Eurotaxem mam trochę problem jeżeli chodzi o kalkulowanie przyszłych przychodów i zysków gdyż poinformowali oni jakiś czas temu że może im trochę spaść zwrot podatków z Holandii, ja ten spadek szacuje na 5-10% przychodów, dlatego jest to informacja zła. Jednak jak wiemy jest to firma mająca 100% przychodów w walutach (85% Euro i 15% GBP) i w tym roku złoty jest rekordowo słaby i każde 4 grosze osłabienia to około 100.000 zł zysku rocznego więcej.
Dlatego jak widać są zagrożenia w przyszłości ale sprzyjający kurs pln może zniwelować te zagrożenia a nawet dać dobry zarobek dlatego każdy musi sam ocenić moment wyjścia z inwestycji, jako że prawdopodobna jest dywidenda 50-55 groszy czyli ze stopą 15-17% to kurs może jeszcze urosnąć bardzo dużo , nawet 30-50% ale jak będzie tego nie jestem w stanie przewidzieć

@ anty_teresa : świetnie wyjaśnione, to jeszcze techniczne pytanie : jak to jest z przepływem gotówki z takiej dotacji, czy firma gotówkę otrzymuję przed inwestycją, czy częściowo rozlicza ją w trakcie inwestycji czy dopiero otrzymuje w momencie końcowego rozliczenia ?

Kod:
mod: Usunięto informacje o transakcjach i wynikach inwestycyjnych Użytkownika

Zauważ że niby firma ładnie zarabia to ciągłe zagrywki zarządu sprawiły że kurs w 3 lata spadł o 70% (trochę odcięć dywidend też było). Niepodważalnym faktem jest iż w tym roku powinno trafić 3 mln zł do akcjonariuszy czyli prawie 40% obecnej kapitalizacja i to z ewentualną kasą z EU może być bardzo silnym impulsem wzrostowym, który będzie okazją do pożegnania się z akcjami.

Dzięki, napisałem do bm, generalnie popytałem i ktoś mi odpisał że jemu normalnie 19% pobrali rok temu a załączona procedura dotyczy litewskich rezydentów. Ja mam Ikze więc mnie to bardzo dotyczy bo zamiast 0 % jak mi przyjdzie nawet 15% zapłacić to zaboli. Dodam ciekawostkę że chyba asseco central europe ze słowacji wypłaca bez żadnego podatku i później samemu trzeba w pit 38 wyliczyć.

Proszę o pomoc o doświadczonego analityka z angielskim :-) Gdy firma zagraniczna (konkretnie IRL) wypłaca dywidendę to procedura jest identyczna jak z polską firmą i czy podatek 19% belki tak samo obowiązuje ? Pytam bo ktoś twierdzi że podatek na Litwie jest pobierany a mój angielski nie pozwala zbyt dobrze odszyfrować procedurę dywidendy z ubiegłego roku którą załączam poniżej
www.interrao.lt/pol/content/do...

@ grum - w tym roku powinno się dużo pozytywnego w spółce dziać i liczę że kurs się rozrusza, pewnie z końcem maja jak dadzą raport roczny i zwołają walne z propozycjami uchwał.
Jak omawiałem na forum w indywidualnych kronikach giełdowych www.stockwatch.pl/forum/wpisy-... , przy sprzyjających mi/nam okolicznościach jest możliwy zarobek nawet 100 % czy 200% (w wariancie zaległy skup za 2014, cały zysk z 2015 na dywidendę i dodatkowo w tym samym czasie pozyskanie 5-10 mln z EU bezzwrotnego dofinansowania na start-upy których dotyczyła ostatnia emisja akcji. Z tego co widzę firmy z gpw które otrzymują dofinansowanie z EU sporo rosną i w przypadku Danksa dofinansowanie w połączeniu z dużym skupem i ogromną dywidendą mogłoby wywindować bardzo wysoko kurs.

Co do Osińskiego w radzie nadzorczej to prawda że lampka ostrzegawcza powinna się zapalać ale w Danksie pełni on funkcję doradczą a nie zarządczą.
Kończąc optymistycznie za miesiąc powinniśmy mieć więcej informacji ze spółki i kurs powinien zacząć rosnąć, w mojej ocenie jest to idealny moment na akumulację akcji.

@ zjk - ładna analiza spółki, ja nie ukrywam bardziej niż na tą dużą dywidendę to czekam na wyniki za 1 kwartał, bo jeżeli teoria o Twoja która podzielam iż dobre wyniki są pochodną bardzo słabego rubla do euro to wyniki mogą być bardzo mocne, dzisiaj kurs Eur/rubel jest o 25% wyżej niż rok temu.
Za 3 tygodnie poznamy oficjalny podział zysku i wyniki za 1 kw to może wtedy forum spółki zacznie tętnić życiem :-)

W przypadku Danksa jest kilka pewników :
- obroty na akcjach są słabe i znacznie wzrastają w okresie dnia dywidendy czy informacji o podziale zysku
- firma co roku cały zysk przekazuje swoim akcjonariuszom (dywidenda i/lub skup)
- dobrze generuje gotówkę więc ma co dzielić
- przy obecnym c/z 4 oznacza to że stopa dywidendy (gdyby skupu nie było) może wynieść 25%
- prezes Truchel w mojej ocenie ma świadomość iż aby rozwijać firmę to dotychczasowa działalność może nie wystarczyć stąd nowa emisja akcji z przeznaczeniem środków na zakup start upów i pozyskanie dofinansowania z EU na ich rozwój
Niestety ryzykiem są kolejne emisje akcji na nowe przedsięwzięcia, są oni powiązani z Adamem Osińskim (jest w radzie Danksa) prezesem EBC Solicitors który jest mistrzem pozyskiwania dopłat z EU ale i mistrzem w emisjach akcji (wczoraj informacja o kolejnej)

Obroty na modecomie były jak 2 miesiące temu podali wyniki za 4 kw, wówczas w 2 czy 3 dni w okolicach 200.000 zł się obróciło (ktoś za 100.000 w ukryciu sprzedawał po 8,85) od tego czasu zaczęły sukcesywnie spadać a ostatnie 2 tygodnie to chyba animator sam z sobą handluje. Liczę że po wynikach za 1 kw powinny obroty znowu wzrosnąć przez tydzień czy dwa a potem marazm.
Co do modecomu to może być jego rok, reklamy są na wszystkich jego meczach reprezentacji i ekstraklasy, w tym roku jest Euro i powinniśmy spijać śmietankę jako oficjalny partner, koszty marketingu ponieśli wcześniej (jeżeli chodzi o reprezentację) więc teraz powinny wzrosnąć przychody i zyski - czy się nie mylę to po 2 kwartale będzie wszystko jasne.
Dzisiaj sprzedałem mennicę jak pisałem i tam też strasznie ruchy były szarpane, nieraz 2-3 dni nic się nie działo ale jakoś 50% w miesiąc wzrosło i się akcje sprzedało.
Podobnie albo jeszcze gorzej jest z Eurocentem który ma świetne wyniki i jest warty kupna w obecnych cenach, z chęcią bym go zapakował znacznie więcej do wora i z forum z bankiera kurs rozruszał ale mam obawy czy ktoś później odbierze te akcje (ja może bym wyszedł ale inni mogliby mieć problem)

Podsumowując : około 20% portfela trzymam w mało płynnych akcjach ale staram się żeby były to firmy fundamentalnie mocne, rozwijające się które wcześniej czy później wraz z poprawą wyników zostaną dostrzeżone przez inwestorów, mogę poczekać i rok na wzrosty.

Po 5,20 sprzedałem dzisiaj resztę Mennicy Skarbowej, średnia sprzedaż wyniosła 4,90 co dało 51% zarobku w ciągu miesiąca.
Jestem zadowolony z wyniku i dziękuje za wskazanie jej.
Uwaga
Mennica Skarbowa dziwne ma ruchy od dużych wzrostów do dużych spadków dlatego jest możliwe że jeszcze kupie jej akcje, interesują mnie poziomy 4,00-4,20.

@ ucofb

Obecnie tylko 130 akcji mam Modecomu i z tego co patrzę to coś musiałem w podsumowaniu miesiąca źle wpisać, teraz to się nie doliczę. W najbliższych dniach zamierzam zmienić komputer z nowszym Windowsem (mam xp obecnie) i będę na forum zamieszczał zrzuty ekranu z rachunku maklerskiego i nie będzie błędów (mam nadzieję że się uda w tym miesiącu już to zrobić)

Wygląda na to że można odtrąbić wybicie górą z 9 miesięcznej konsolidacji, kurs już utrzymuje się 2 dni nad strefą poprzedniego oporu i wygląda że nie było to fałszywe wybicie, zobaczymy jak to będzie :-)

Kupiłem po 18,65 zł za 5 % portfela akcje Briju, oczekiwany wzrost 10-50% w ciągu 1-12 miesięcy
W związku z wybiciem z blisko 9 miesięcznego trendu bocznego 13,50-17,50 powstał silny sygnał kupna, zakres wzrostu może być o szerokość konsolidacji czyli do 21,50 ale jest także możliwy atak na szczyty czyli poziom 25 zł.
Jest to jak zawsze inwestycja w fundamenty firmy ale nie będę się o nich rozpisywał gdyż nic się w zasadzie nie zmieniło w ciągu miesiąca (od ostatniego posiadania Briju, trochę wskaźniki się zmieniły)) dlatego załączam link do poprzedniej analizy.
Dodam iż od dzisiaj w swoim prowzrostowym portfelu ma go longterm.pl którego zagrania obserwuję (ale nie papuguję)

Różne : Presco dzisiaj rośnie o 10% tak jak można było przewidzieć, myślę że główny wzrost jest jeszcze przed nami ale zbyt długo nie zamierzam trzymać akcji

Modecom - w ciągu dwóch miesięcy od mojego zakupu urósł już o 72% i co ciekawe c/z to dopiero 5 , co oznacza że pomimo tak dużego wzrostu był on strasznie zdołowany.

Oczywiście fundamentalnie to nie będzie miało żadnego wpływu i żaden z tego "cukierek" ale psychologicznie jak inwestorzy dowiedzą się o tak wysokiej dywidendzie (bez sprawdzania dalszych fundamentów) to krótkoterminowo kurs powinien eksplodować :-)

70% dywidendy w mojej ocenie przed nami. Mamy info o ostatecznym zamknięciu transakcji i 145 mln wpływa w ciągu 15 dni na konto Presco, reszta później. Jako że zyski zatrzymane i kapitał rezerwowy to 78 mln to minimum taka dywidenda się szykuje, chyba że wezmą zaliczkową dywidendę z zysku za 2016 (po 1 kw może być 40 mln zysku) to wtedy dywidenda jeszcze wyższa!!!!http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/companiesStatements/ESPI/info/805434,p-r-e-s-c-o--group-sa-zamkniecie-transakcji-sprzedazy-udzialow-podmiotu-zaleznego-p-r-e-s-c-o--group;jsessionid=R3iA2DzCygfpio4PWMH1SNAY.undefined

Zaczęły pojawiać się wpisy trochę prześmiewcze na mój temat (nie napiszę gdzie) chciałbym pokazać tegoroczne ruchy akcji po moich analizach i zakupie tych akcji - w przypadku wzrostu podaję maksymalny poziom do dnia dzisiejszego a w przypadku spadku podaję dzisiejsze zamknięcie, wytłuszczony druk to aktywne pozycje

Modecom - kupno 8,85 wzrost do 15,75 wzrost o 78%
Eurotax - kupno 2,66 wzrost do 3,41 wzrost o 28%
Vindexus - kupno 5,81 wzrost do 7,49 wzrost o 28%

LSI Software - kupno 4,09 wzrost do 6,69 wzrost o 63%
Dase - kupno 0,32 wzrost do 0,37 wzrost o 15%
EDInvest - kupno 2,08 wzrost do 2,71 wzrost o 30%
Quercus - kupno 4,68 wzrost do 6,79 wzrost o 45%
Presco - kupno 5,52 wzrost do 6,19 wzrost o 12%
Briju - kupno 14,06 wzrost do 18,50 wzrost o 31%
Aqua Poz. - kupno 11,11 wzrost do 14,89 wzrost o 34%
Mennica Sk. - kupno 3,23 wzrost do 4,79 wzrost o 48%
Telestrada - kupno 12,75 wzrost do 15,50 wzrost o 21%
NTT System - kupno 2,73 wzrost do 3,15 wzrost o 15%
Interaolt - kupno 20 wzrost do 20,70 wzrost o 3%
Wistil - kupno 45,89 wzrost do 45,89 wzrost o 0%
Eurocent - kupno 7,40 wzrost do 7,53 wzrost o 1%
Stalexport - kupno 3,23 spadek do 3,09 spadek o 5%
SMT - kupno 13,58 spadek do 10,84 spadek o 25%

Jak widać na 18 inwestycji 16 pokazało wzrosty (najwyższy 78%) i tylko 2 spółki pokazują straty (SMT 25%), w przypadku Stalexport faktycznie zarabiam gdyż uśredniałem w okolicach 3,05 zł i większość sprzedawałem po 3,16, w przypadku SMT też jest uśrednianie i obecny kurs to 12,58 - w przypadku tej firmy liczę jednak iż stratę zmniejszę lub nawet zarobię gdyż w przeciągu 2 miesięcy powinno zostać ogłoszony duży skup.

Powyższe spółki dotyczą portfela IKZE a jak pisałem wcześniej mam na zwykłym rachunku maklerskim spory pakiet Danksa, kupiony średnio po 65 groszy a obecny kurs to 82 grosze czyli o 26% wyżej.

Nie zamierzam się więcej odnosić do jakiejkolwiek krytyki na temat mojego portfela gdyż jest to tylko i wyłącznie moja sprawa, portfel pokazuję aby pokazać inwestorom iż podchodząc fundamentalnie do inwestycji można osiągać ponad przeciętne wyniki pomimo trwającej bessy na gpw czy słabego klimatu inwestycyjnego na świecie.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 6 lutego 2020 07:41:27
Liczba wpisów: 203
[0,05% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,031 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d