pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pprezes

pprezes

Ostatnie 10 wpisów
Wrzesień był dla mojego portfela bardzo dobry gdyż wartość jego wzrosła aż o 12,78% i obecnie wynosi 14.324 zł a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000 zł stan rachunku wzrósł o 19,36% . Poprzez niespodziewaną emisję akcje w Danks musiałem dokonać zmian na szybko w portfelu, sprzedałem wszystkie akcje Danks a zakupiłem (część przeniosłem ze zwykłego r-ku maklerskiego) akcje Aviaam Leasing.

Sukces miesiąca – zwycięzca może być tylko jeden, Onico, w dwa miesiące od mojego zakupu wzrósł o 75% i nie ukrywam iż liczę na więcej ale wszystko będzie zależało od wyników, jak mnie zawiodą to sprzedaję akcji, jak zaskoczą pozytywnie lub będą zgodne z oczekiwaniami to trzymam.

Porażka miesiąca – mocny spadek Danksa, jest to kolejny raz gdy niespodziewany ruch zarządu wprowadza dużą zmienność kursu, jest to kolejny mój zawód na tej spółce ale w ostatnich latach dobrze na niej zarobiłem i mam do niej sentyment to nie wykluczam iż w przyszłości kupię jego akcje.

Przyszłość – listopad to sezon wyników i powinno się dużo dziać w portfelu, szczególnie mocno oczekuję na wyniki Aviaam Leasing gdyż historycznie dla mnie jest duża rozpiętość oczekiwanych owyników: od 20 mln zysku kwartalnego do 70 mln (czyli 350% rozpiętości).

Z dniem dzisiejszym zamykam na forum bankiera i stockwatch.pl mój portfel fundamentalny IKE i jest to mój ostatni wpis na tych forach. Powodów jest kilka ale główny to oskarżanie mnie że jestem nieuczciwy (daję analizę firmy i w tym samym czasie sprzedaję jej akcje), jest to wierutna bzdura, otworzyłem się przed wszystkimi jak mogłem, pokazywałem na koniec stan konta z aktualnymi akcjami w portfelu (tego chyba żadna osoba prywatna nie robiła na żadnym forum czy blogu). Drugim powodem jest niespodziewana emisja akcji Danks, spotkała mnie krytyka za spadki, przepraszam wszystkich że nie przewidziałem iż firma mająca 8 mln gotówki która nie otrzymuje dofinansowania z UE a miała zainwestować wkład własny 6 mln, zamiast wypłacić część uwolnionej gotówki akcjonariuszom to wyciąga łapy do nich po więcej, jesto to dla mnie niezrozumiałem.

Łącznie na rachunkach najpierw IKZE a po likwidacji jego na rachunku IKE zarobiłem w tym roku ponad 60%, jest to więcej niż zakładane moje 20%. Wynik bardzo mnie cieszy gdyż WIG 20 w tym czasie spadł o 2% a rynek jest bardzo trudny, chyba najtrudniejszy od kilkunastu lat, niesprzyjająca polityka dla giełdy, okrojenie OFE i coraz mniej gotówki na rynku a bez niej trudno o wzrosty.

Co dalej ?

Oczywiście nie znikam z sieci a chcę dalej w niej istnieć i dzielić się moim doświadczeniem z innymi i pokazywać swoje transakcje wraz z analizami zakupionych akcji spółek. Założyłem swój autorski blog : http://analizyprezesa.blogspot.com/ oraz publiczny portfel online (prawie) www.biznesradar.pl/portfel/174... na których będę robił to samo co na forum bankiera, pisał analizy kupowanych spółek (postaram się to robić bardziej profesjonalnie), wymieniał się poglądami z uczestnikami bloga, prowadził publiczny portfel – tutaj jest zasadnicza zmiana bo nie będzie podziału na IKE i zwykły portfel, tylko będą one połączone, przez co analizy każdej kupionej spółki będą pełniejsze (obecnie pełniejsze byłe tylko w IKE) i będzie ich więcej. Możliwe iż nie jest jeszcze to ostateczny kształt bloga, na pewno są niedociągnięcia ale myślę że z upływem czasu będzie się zmieniał i rozwijał.
Zapraszam wszystkich chętnych do korzystania z mojego bloga http://analizyprezesa.blogspot.com/ obiecuję iż na każde wasze pytanie odpiszę (tak szybko jak to możliwe).

Osoby które straciły przeze mnie pieniądze i czują się oszukane czy zawiedzione to serdecznie przepraszam, nigdy nie było to moją intencją, pisałem zawsze o spółkach tak jak ja je widziałem (ich szanse i ryzyka), starałem się unikać spekulacji tylko szukałem bezpieczniejszych inwestycji często kosztem większych zysków.

Za dobre słowa – serdecznie dziękuję.

http://analizyprezesa.blogspot.com/

http://i.imgur.com/MgtkSRZ.png

Dzisiaj jest to mój ostatni wpis na forum stockwatch.pl (nie przedłużam też abonamentu) z powodu sporu o spółce eonet ale nie tylko, głownie analityków/pracowników stockwatch.pl którym wydaje się że są najmądrzejsi i wszechrozumni.
Oczywiście portfel fundamentalny IKE nadal prowadzę ale wszelkie zmiany (kupno czy sprzedaż) będę podawał na forum bankiera pod poniższym linkiem

www.bankier.pl/forum/temat_fun...

Natomiast pod poniższym linkiem (jak jest dużo wpisów to otwieramy nowy wątek)piszę wraz z kilkoma inwestorami o naszych codziennych transakcjach, jak kupuję jakąś spółkę to też krótką analizę robie tej spółi, ponadto analizujemy rożne spółki itd, chętni mogą zaglądać

www.bankier.pl/forum/temat_re-...

Obecnie na IKE mam Onico, Danks, Efekt a na zwyklym rachunku maklerskim :Celon, 4FUNMEDIA, AGROTON, ARTERIA, ASTARTA, AVIAAML, BOWIM, BRIJU, DECORA, EONET, INTERAOLT, ODLEWNIE, VINDEXUS, WISTIL.

Żegnam i życzę minimum dwucyfrowych stop zwrotu - rocznych a nawet miesięcznychwave

@ rafsty - cała dyskusja zaczęła się od mojego wpisu "Firma mocno sponiewierana i to niesłusznie, ładny bilans, mnóstwo gotówki i świetne przepływy operacyjne, spora stara amortyzacja zaniżająca zysk netto i ogromne potencjały wzrostu, wg biznesradar.pl 1000% a wg stockwatch.pl ponad 250%. Dzisiaj spore obroty i oby sesja odwrotu, jak wrócimy ponad 7,50 to technicznie się poprawi"

a kasia stefańska odpisała "A gdzie perspektywy? Możliwości? Ocena rynku? "

i wtedy dopiero odniosłem się do Twojej analizy że kreśliłeś dość negatywne wizje a kurs urósł w 2 lata o 300%, wyniki firmy zresztą też się mocno poprawiły.
No i cała grupa pracowników/współpracowników/wielbicieli stockwatch.pl naskoczyła na mnie i zaczęła wyszukiwać często absurdalne informacje z raportów eonetu, szczyt przekroczyła dzisiaj Pani stefanska która podaje informację "Pozwólcie, ze jeszcze dorzucę kij w mrowisko (to uwielbiam king ): moim zdaniem nie piszecie nic o najważniejszej zmianie w tej spółce - odejściu Stefana Batorego... " ten kij chyba gdzie indziej powinna sobie wło..ć, gratuluję takich analityków którzy się cieszą że odkryli najważniejszą ich zdaniem zmianę że Pan Batory w 2013r. (chyba jej o to chodzi bo nie wyjaśniła) przeszedł z zarządu do rady nadzorczej spółki, i do dnia dzisiejszego jet największym udziałowcem spółki.

Poddaję się, przestaję pisać na forum i nie chcę walczyć ze stockwatchem.pl i macie szacun u mnie że potraficie bronić się nawzajem pomimo iż często się mylicie i nie macie racji.

@ kasia stefańska - możesz rozwinąć wątek odejścia Stefana Batorego ?

Nie widzę ani komunikatu spółki, ani zmian w KRS ani na stronie firmy że Batory odszedł z rady Nadzorczej, nie widzę też aby kontrolowany przez niego Gangnon Investments który ma 53% akcji spółki sprzedawał akcję. Można spokojnie stwierdzić że Stefan Batory (nasz król) nadal ma wpływ na na firmę i pewnie nią "króluje".

@ 007 - fakt że nie mają żadnych odsetek od 10 mln gotówki jest łatwy do wyjaśnienia, trzymają kasę na nieoprocentowanym rachunku firmowym , odsetki są tak mizerne że nie ma sensu zakładać lokat (wczoraj w pko proponowali mi na 6 m-cy aż 0,6%), cieszmy się że nie muszą dopłacać za posiadanie depozytów.

Masz wątpliwości do zapłaconej ceny 11,14 w skupie w 2013r. i dla Ciebie to jest najlepsze (wyczuwam ironię), cytuję Twój wpis"Jaka była cena akcji we wrześniu 2013? Zdaje się, że poniżej 7 pln. Być może Mr. Rynek okrutnie się myli, ale mnie ta wersja w tym przypadku nie przekonuje." ale jakbyś dokładnie szukał to przeczytałbyś uchwałę walnego uchwalającą ten skup z 14.06.2013r., cytuję "Akcje zostaną nabyte przez spółkę za cenę wnioskowaną przez zarząd, stanowiącą w dacie wyrażenia przez zarząd intencji nabycia akcji własnych, medianę ceny notowań akcji w alternatywnym systemie obrotu za osiem miesięcy, wynoszącą 11,14 zł (jedenaście złotych 14/100) za jedną akcję " - możesz sprawdzić że cena taka była przez wcześniejsze 8 m-cy.

Co do WNiP to nie rozumiem Twoich wątpliwości, była okazja więc pozyskali środku unijne i patrząc na mocny wzrost przychodów w 2015 można wnioskować że mogły się one w jakimś stopniu przyczynić do tych wzrostów, dodatkowo mamy wysoką amortyzację która jak się skończy może podnieść skokowo zysk netto.

Swoją drogą to wracanie do sprawozdań z 2013 i 2014 gdzie ewidentnie firma miała problemy jest historią, liczy się tu i teraz czyli 2015r (ostatni raport roczny) gdzie mamy ładny wzrost przychodów i zysków oraz 2016 (8% spadek przychodów i wzrost zysku aż o 140 %)

@ stockinger - rozumiem że uważasz iż świadomie podali złe dane więc ja mogę to napisać o serwisie stockwatch.pl który błędnie te dane wprowadził i nie zauważył że jest coś nie tak(wczoraj widziałem że robili poprawki w danych eonet) i wprowadzili mnie w błąd choć płacę spory abonament i oczekuję aby te dane były rzetelne i prawdziwe bo na podstawie tych danych podejmuję decyzje inwestycyjne. Oczywiście mam swój rozum i wiem że był to zwykły błąd ludzki spowodowany pewnie przez pośpiech, takich błędów w raportach jest wiele (jakby się uparł to pewnie w każdej firmie by znalazł), dlatego czytanie raportów finansowych nie zwalnia z myślenia - widziałem dawno że dane są źle przepisane ale dodałem sobie 1 kw z 2 kw i znałem wyniki łączne, nie robiłem z tego afery bo po co ?
Kod:
mod:usunięto część wpisu łamiącą regulamin

Do anty : napisałem rano do firmy i 3 godziny minęły i jest korekta raportu, dostałem emaila od vce orezesa że zwykły błąd, tak szybka reakcja dobrze świadczy o firmie. Swoją drogą ciekawe jak pracownikom stockwatch.pl udało się wprowadzić dane finansowe które rzekomo są błędne, takie drobne detale świadczą o firmie. @ kasia stefańska - rozumiem że bronisz kolegi z pracy i to doceniam ale stwierdzam fakty, dość negatywna analiza rafsty a kurs rośnie 300%. Oczywiście ja jako fundamentalista bardziej też przykładam do ryzyk ale staram się szukać też pozytywów.

Tylko koleżko zauważ że w eonet sam prezes pewnie robi raporty (liczby dostaje od księgowej) a w takim KGHM to 10 pracowników przygotowuje a prezes pewnie się podpisuje. Jetem przekonany że bardziej zapracowany jest prezes eonet niż kghm.
Błędnie są zsumowane wyniki za 1 i 2 kw ale jeżeli masz trochę oleju w głowie to możesz sobie sam zsumować wynik z 1 kw oraz dane za 2 kw i wyjdziesz na prawidłowy wynik a jak mas problem z tym to daj znać a pomogę.

A jak nie potrafisz sobie dodać 1 kw z 2 kwartałem to twój problem, zysk brutto ze sprzedaży wzieli tylko z 1 kw i nie dodali do tego 2 kw i reszta im się rozjechała, jak będziesz prowadził sporą firmę i zatrudniał 150 osób to nie będziesz miał czasu bzdurnymi raporcikami się zajmować. Swoją drogą po co oni są na giełdzie, chyba tylko prestiż podnieść w oczach kobtrahentów.

Fakt że ktoś sprzedaje w takich ilościach jest zastanawiające tym bardziej że nie było żadnych roszad w firmie coś na wzór SFK Polkap (duży spadek kursu i odejścia prezesa i członków z rady), bank raczej nie sprzedaje gdyż za mała jest to firma aby była czegokolwiek zabezpieczenie. Trzeba czekać do wyników albo do komunikatów.

Czytając analizę z 2014 rafsty bardzo negatywne wizje kreśli dla firmy i widać jego negatywne nastawienie do perspektyw firmy, a firma robi psikusa i całkowicie zaskakuje gdyż skokowo wręcz poprawia wyniki (przychody i zyski) a gdyby nie wysoka amortyzacja zysk netto wyglądałby bardziej okazale. Kurs w 2 lata od analizy rośnie w maju tego roku o 300% !!! Obecny mocny spadek sprawił iż w mojej ocenie Eonet jest obecnie najtańszą spółką na całej giełdzie i nie patrzę tylko przez pryzmat c/z który przyjmuję na 2,50 (zysk netto + amortyzacja - capex)- 10% (skupione akcje) ale przez pozostałe niskie wskaźniki EV/Ebidta 0,61, ev/ebit 0,85 , c/p 0,31 i inne.
Pisałem już o świetnym bilansie (sama gotówka pokrywa wszystkie zobowiązania) ale jakie mocne są przepływy operacyjne, ostatnie 12 m-cy to 8,3 mln przy zysku netto 4 mln czy kapitalizacji 14 mln to bomba(wcześniejsze lata też ładne). Dlatego nawet jak wyniki pogorszą się o 50% to nadal firma będzie śmiesznie wyceniana, c/z 5 a trzeba pamiętać że niedługo skończy się tak wysoka amortyzacja i poprawi zysk netto.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 6 lutego 2020 07:41:27
Liczba wpisów: 203
[0,06% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,365 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +129,70% +25 939,75 zł 45 939,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d