pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 183,86 zł (+1,58%) 18-06-2021 17:04
randomdziad
13
Wpisów: 57
Wysłane: 26 lutego 2021 10:37:38 przy kursie: 236,60 zł
Moze doprecyzuje - nie chodzi mi o to ze spolka jest w ciezkiej sytuacji tzn ze bedzie miec problemy z finansami bo to wiadomo zupelna bzdura. Mysle bardziej o tym co tutaj wszystkich interesuje czyli czy da sie uzasadnic powrot do wyceny w okolice 400pln. Na pewno praca nad dwoma tytulami by pomogla bo mozna by oczekiwac premiery co 2-3 lata a nie 5, wiec zyski potencjal spory tylko ze to pewnie oznacza tez podwojenie kosztow :) nad CP pracowal ogrom ludzi a dalej braklo czasu.

Rufusinski
57
Wpisów: 252
Wysłane: 26 lutego 2021 10:41:08 przy kursie: 236,60 zł
asganis napisał(a):
randomdziad napisał(a):

Bo to co naprawde sie teraz liczy to odpowiedz na pytanie co dalej? Mialy byc dodatki do CP a potem multi jako osobna gra - o ile dodatki maja sens i pewnie przyniosa niezle dochody to MP jest teraz moim zdaniem wielkim ryzykiem bo raz ze CP nie ma rewelacyjnej opinii i dwa ze spolka ma zerowe doswiadczenie w tego typu grach - i kurs powinnien to odpowiednio wyceniac.
Bezpieczna opcja to W4 ale kiedy realnie spolka moze to wydac, za 4 lata?

co dalej to się dowiemy w marcu podczas prezentacji strategii na kolejne lata
do tej pory spółka funkcjonowała bardzo dobrze z pieniędzy z bieżącej sprzedaży i wersja multiplayer CP może być kolejną częścią tortu generująca regularne zyski, może nie tak spektakularne jak inne tytułu na rynku ale dalej pozwalająca spółce na taka działalność

z drugiej strony w kasie będzie teraz ogrom pieniędzy, których spółka jednorazowo nie będzie w stanie przejeść, więc można od nich oczekiwać powiększenia zespołu deweloperów poprzez zatrudnienia lub przejęcia innych spółek co może znacząco wpłynąć na okres wydawniczy kolejnych tytułów i tego bym oczekiwał jeśli dalej mają zamiar na aspirację konkurowania z największymi

zyski z CP w mojej ocenie powinny pozwolić na pracę nad dwoma tytułami AAA w jednym czasie

Az sie prosi o dywidende. Znajac historie spolki i podejscie do gieldy nie liczylbym na to. Ale mialbym ubaw z forum bankiera przez kilka dni co najmniej, gdyby sie na cos takiego zdecydowali.

asganis
15
Wpisów: 58
Wysłane: 26 lutego 2021 10:50:49 przy kursie: 236,60 zł
Rufusinski napisał(a):
Az sie prosi o dywidende. Znajac historie spolki i podejscie do gieldy nie liczylbym na to. Ale mialbym ubaw z forum bankiera przez kilka dni co najmniej, gdyby sie na cos takiego zdecydowali.

w obecnej sytuacji spółki i kiepskim PRem dywidenda byłaby bardzo dobry zagraniem, tym bardziej że w przeszłości już się zdarzała a w tym roku zdecydowanie mają z czego ją wypłacić :)

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

tgolik
tgolik PREMIUM
56
Wpisów: 268
Wysłane: 26 lutego 2021 10:52:11 przy kursie: 236,60 zł
Celem, dla którego przetrzymałem akcje CDR do dzisiaj była dywidenda. Dywidenda byłaby też jednym z istotniejszych czynników wpływających na kurs akcji. Jeśli jej nie uchwalą, to będę baaardzo smutny.
Nie widzę jednak sposobu wydania przez CDR ponad 2 miliardów gotówki, jaką będą mieli na kontach z końcem marca. Utrzymanie nawet 2 dużych zespołów typu AAA to jest ledwie ze 300 mln zł rocznie. A tyle w najgorszym scenariuszu w najbliższych latach będą generowali z bieżącej sprzedaży.
Więc wg mnie dywidenda jest koniecznością.
Edytowany: 26 lutego 2021 10:53

igen
44
Wpisów: 265
Wysłane: 26 lutego 2021 13:07:53 przy kursie: 236,60 zł
tgolik napisał(a):
Celem, dla którego przetrzymałem akcje CDR do dzisiaj była dywidenda. Dywidenda byłaby też jednym z istotniejszych czynników wpływających na kurs akcji. Jeśli jej nie uchwalą, to będę baaardzo smutny.
Nie widzę jednak sposobu wydania przez CDR ponad 2 miliardów gotówki, jaką będą mieli na kontach z końcem marca. Utrzymanie nawet 2 dużych zespołów typu AAA to jest ledwie ze 300 mln zł rocznie. A tyle w najgorszym scenariuszu w najbliższych latach będą generowali z bieżącej sprzedaży.
Więc wg mnie dywidenda jest koniecznością.

@tgolik

Wybacz, ale nie do końca rozumiem jaki jest sens trzymać akcje przy ruchach 100-150 pln licząc na dywidendę kilka zł. (szacunki)

Poza tym dywidenda może umiarkowanie poprawić jedynie wizerunek na rynku - bo wśród graczy (którzy zapłacili za bubla) to już niekoniecznie....
Natomiast nie powinno to mieć większego wpływu na kurs, przy kursie balona kilka złotych ok. 1 % ceny.

.
Edytowany: 26 lutego 2021 13:23

Jakubniekuba
26
Wpisów: 56
Wysłane: 26 lutego 2021 13:48:31 przy kursie: 236,60 zł
igen napisał(a):
bo wśród graczy (którzy zapłacili za bubla) to już niekoniecznie....
Natomiast nie powinno to mieć większego wpływu na kurs, przy kursie balona kilka złotych ok. 1 % ceny.

Serio nie można pisać neutralnie, o faktach. Przecież każdy widzi Twoje nastawienie do spółki i ciężko brać na poważnie Twoje posty Not talking
I żeby nie było, oba punkty widzenia są równie ważne, ale można pisać bez uprzedzeń.

Morasek
Morasek PREMIUM
30
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 118
Wysłane: 26 lutego 2021 15:30:00 przy kursie: 236,60 zł
cmc napisał(a):
Ipopema z nową słabiutką reko.

Jak już wrzucasz taki post to warto podać źródło :)

www.stockwatch.pl/wiadomosci/i...

Cytat:
Ipopema Securities obniżyła prognozy sprzedaży gry Cyberpunk 2077 przez CD Projekt do odpowiednio 16 mln kopii w 2020 roku i 9 mln kopii w 2021 wobec prognozowanych wcześniej odpowiednio 25 mln i 10,3 mln.

Rufusinski
57
Wysłane: 26 lutego 2021 16:16:53 przy kursie: 236,60 zł
Heh, Cyberpunk jest tak slaby, ze az KGHM oberwal, prawda? Jak dla mnie to deflacja ogolna przez sytuacje w USA. Jak NASDAQ itd zamknie sie dzis na zielono to samo bedzie u nas w poniedzialek.

kamilk
0
Wpisów: 7
Wysłane: 26 lutego 2021 17:06:21 przy kursie: 236,60 zł
A mi się wydaje, że jeżeli Wig Games zejdzie niżej to poleci do 24000, w tym czasie CDP do 125zł. Co ciekawe linia trendu Wig Games łączy się z 24000 akurat w okolicach 1 kwietnia :) Czyli raporty + oczywiście premiera gry PCF i ożywienie gamingu. Ogólnie zawsze trafiałem z moimi przewidywaniami, szkoda, że zawsze byłem gdzieś na akcjach i nie lubię sprzedawać na stracie przez co wszystkie te okazje mnie mijały. Btw. nie mam ani cdp ani pcf, zainwestowałem w 3 inne spółki, ale wiadomo jak ważny jest sentyment.

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 126
Wysłane: 26 lutego 2021 17:19:30 przy kursie: 236,60 zł
Patrząc na dotychczasową korelację indeksu a CDR, taka prognoza nie ma podstaw.
Skoro indeks od szczytu spadł o 23% a CDR o 49%, to dlaczego kolejna przecena indeksu o 12% miałaby wywołać kolejne 49% spadku waloru?

asganis
15
Wpisów: 58
Wysłane: 26 lutego 2021 18:11:34 przy kursie: 236,60 zł
@krewa
spodziewasz się odbicia od poziomu zniesień fibo 235, czy bardziej widzisz scenariusz testowania dołka z marca?
dzisiejsza świeczka i obrót bardzo podobna do tej z 8 stycznia po której pod koniec miesiąca był Short squeeze i nie wiem czy krótko terminowo można oczekiwać odbicia w mniejszej skali pod marcowe wieści ze spółki :) ameryka chyba też dzisiaj trochę odpuściła

edit

a jednak w marcu się jeszcze niewiele dowiemy

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Moderator:
Podmiana na link wewnętrzny

"Jednostkowy raport roczny i skonsolidowany raport roczny za 2020 rok, których publikację pierwotnie planowano na dzień 30 marca 2021 roku, przekazane zostaną do publicznej wiadomości w dniu 19 kwietnia 2021 roku."
Edytowany: 26 lutego 2021 19:09

iktorniasty
iktorniasty PREMIUM
9
Wpisów: 20
Wysłane: 26 lutego 2021 20:02:24 przy kursie: 236,60 zł
Cytat:

To zależy, dwa dni temu poszło info o aktualizacji strategii jeszcze w tym kwartale: www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...
Puszczając tą informację na pewno musieli być już świadomi skutków cyberataku i tego, że raporty nie ukażą się w terminie.

Więc jest potencjalnie strategia + patch 1.2 w drugiej połowie marca do rozegrania. Plus eweeeeentualnie powrót do sklepu Sony ale tutaj nie widzę tego szybko samą poprawą jakości gry, tutaj musiałoby się zadziać coś na poziomie zarządu (posypanie głowy popiołem wobec Sony etc.).

Technicznie godzinowy RSI już kwiczy, tygodniowy też jest na poziomie rzadko notowanym, jedynie dzienny jeszcze pokazuje jakieś pole do dalszego dołowania.

Zastanawia mnie co tutaj będzie rozegrane. Oczywiste jest, że drobni tutaj nic nie znaczą i ruch wyznaczają więksi gracze. A tutaj widać, że przez kolejne sesje na samym fixie kurs jest uwalany.
Z drugiej strony zjazd w tym jednym ruchu na 206 czyli dołek marcowy wydaje mi się mało możliwy.

Rufusinski
57
Wysłane: 26 lutego 2021 20:15:27 przy kursie: 236,60 zł
Hmm, czyzby sprzedazy z grudniowej premiery nie dalo sie rozliczyc w Y20 tylko trzeba wkladac w Q1Y21? Swoja droga nie dziwi was, ze rekomendacje wydawane, gdy premiera byla wyznaczona na kwiecien 2020, uwazane sa za wyznacznik sprzedazy w tym samym roku po przelozeniu premiery na grudzien? Troche dziwnie brzmi formulowanie przekazu z ktorego wynika, ze sprzedaz zakladana w 8 miesiecy jest nie do zrealizowania i jednak w jeden grudniowy miesiac udalo sie osiagnac jedynie jej 80%.

Rufusinski
57
Wysłane: 26 lutego 2021 20:26:24 przy kursie: 236,60 zł
iktorniasty napisał(a):
Cytat:

To zależy, dwa dni temu poszło info o aktualizacji strategii jeszcze w tym kwartale: www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...
Puszczając tą informację na pewno musieli być już świadomi skutków cyberataku i tego, że raporty nie ukażą się w terminie.

Więc jest potencjalnie strategia + patch 1.2 w drugiej połowie marca do rozegrania. Plus eweeeeentualnie powrót do sklepu Sony ale tutaj nie widzę tego szybko samą poprawą jakości gry, tutaj musiałoby się zadziać coś na poziomie zarządu (posypanie głowy popiołem wobec Sony etc.).

Technicznie godzinowy RSI już kwiczy, tygodniowy też jest na poziomie rzadko notowanym, jedynie dzienny jeszcze pokazuje jakieś pole do dalszego dołowania.

Zastanawia mnie co tutaj będzie rozegrane. Oczywiste jest, że drobni tutaj nic nie znaczą i ruch wyznaczają więksi gracze. A tutaj widać, że przez kolejne sesje na samym fixie kurs jest uwalany.
Z drugiej strony zjazd w tym jednym ruchu na 206 czyli dołek marcowy wydaje mi się mało możliwy.

Naprawde, odpusccie sobie sklep Sony. O wiele bardziej realistycznym scenariuszem, popartym faktem rezygnowania Sony z exclusiveow, jest to, ze jest to coraz mniej istotny czynnik sprzedazowy. Death Stranding byloby na minusie, gdyby nie spora sprzedaz na PC. W RDR Online i GTA Online gra wiecej ludzi na pctach niz na konsolach. To sa fakty. To juz nie te czasy, gdy na konsoli generowalo sie 70% obrotu. Nie pomaga fatalna dostepnosc PS5. I powtarzam po raz kolejny, ze gra sie toczy o to, gdzie granice zostana wyznaczone i ten tytul z racji kalibru, bedzie benchmarkiem na podstawie ktorego tworzone beda przyszle modele. Albo bylby, gdyby nie ta cala nieuzasadniona nagonka na jakosc gry, gdzie na premiere zaden z ostatnio debiutujacych tytulow nie byl w obiektywnie lepszym stanie. Valhalla i Black Ops palilo ludziom konsole. Jedyna roznica polega na tym, ze tamci wydawcy nie podlozyli Sony przyslowiowej swini mowiac, ze kazdy niezadowolony moze anulowac zakup.
Edytowany: 26 lutego 2021 20:45

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 26 lutego 2021 21:06:18 przy kursie: 236,60 zł
Rufusinski napisał(a):
Hmm, czyzby sprzedazy z grudniowej premiery nie dalo sie rozliczyc w Y20 tylko trzeba wkladac w Q1Y21?

Ciekawy suchar, taki mało śmieszny.

Rufusinski napisał(a):
Swoja droga nie dziwi was

Nie dziwi, bo te założenia są logiczne. Sprzedaż AAA nie jest liniowa.

Rufusinski napisał(a):
O wiele bardziej realistycznym scenariuszem, popartym faktem rezygnowania Sony z exclusiveow, jest to, ze jest to coraz mniej istotny czynnik sprzedazowy.

W tym momencie warto byłoby dmuchnąć w alkomat.

krewa
krewa PREMIUM
436
Wysłane: 28 lutego 2021 18:17:52 przy kursie: 236,60 zł
CD PROJEKT - w poszukiwaniu wsparć

Kurs akcji spółki CD Projekt znajduje się w silnym trendzie spadkowym, który jednak zdaje się wytracać swój impet. Pomimo, że kurs w cenach zamknięcia kreśli coraz niższe dołki, ich odpowiedniki na linii oscylatora RSI powstają coraz wyżej. Podobnie zachowuje się wskaźnik ROC, sygnalizujący, że niedźwiedzie zdjęli nogę z gazu. Nie są to sygnały odwrócenia negatywnej tendencji a raczej zwiastuny możliwego lokalnego przesilenia. Wsparcie na poziomie 235 zł jak na razie skutecznie spełnia swoją rolę, ale na wszelki wypadek warto spojrzeć jeszcze niżej w poszukiwaniu kolejnej strefy zdolnej powstrzymać przecenę.
Takowa, w mojej opinii, znajduje się w strefie dolnego knota świecy z 12 marca 2020 roku. Przez ten przedział cenowy przebiega właśnie linia łącząca długoterminowe dołki i to właśnie tam ważyć się będą losy trendu.
Wskaźniki techniczne znajdują się po ciemnej stronie mocy, najbliższy mocny opór to 349 zł (Fibo + chmura)

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

resor
23
Wpisów: 395
Wysłane: 1 marca 2021 10:05:14 przy kursie: 240,30 zł
nie denerwuj sie Andrzeju, at pokazuje scenariusze natomiast co sie stanie i jak oceniasz prawdopodobieństwo to juz twoja subiektywna opinia. co do 235 to patrzy sie na ceny zamknięcia, im mocniejsze wsparcie tym wieksze przepychanki

nie ma sensu pisać felietonów ze np cdr ze swoim procesem wytwórczym jest swoim największym wrogiem bo to prawda objawiona jednemu a drugiemu nie. tu sie pisze o faktach a nie spekulacjach
Edytowany: 1 marca 2021 10:08

swiezaczek
10
Wpisów: 125
Wysłane: 1 marca 2021 10:06:58 przy kursie: 240,30 zł
Moje posty tez usuneli i zablokowali konto - jak zadalem krytyczne pytanie o wykres krewy w piatek, ktory sie nie sprawdzil i dodatkowo jest platny, żenada, merytoryczne wpisy sa kasowane, zostaja tylko te z kregu znajomych moderatora. To nie jest poziom dyskusji jaki przystoi doroslym ludziom.

Ten post tez usunal, bo krytykuje bledne analizy krewy, za ktore trzeba placic.
Edytowany: 1 marca 2021 10:08

krewa
krewa PREMIUM
436
Wysłane: 1 marca 2021 10:10:30 przy kursie: 240,30 zł
swiezaczek napisał(a):
Moje posty tez usuneli i zablokowali konto - jak zadalem krytyczne pytanie o wykres krewy w piatek, ktory sie nie sprawdzil i dodatkowo jest platny, żenada, merytoryczne wpisy sa kasowane, zostaja tylko te z kregu znajomych moderatora. To nie jest poziom dyskusji jaki przystoi doroslym ludziom.

Ten post tez usunal, bo krytykuje bledne analizy krewy, za ktore trzeba placic.

A co było nie tak z moim poprzednim wykresem? Możesz wskazać co dokładnie nie sprawdziło się? Najlepiej z cytatem.

rrafal
rrafal PREMIUM
5
Wpisów: 44
Wysłane: 1 marca 2021 10:13:25 przy kursie: 240,30 zł
pivovarit napisał(a):
FLESHpl napisał(a):
Jeżeli to prawdo to słabo, mam nadzieje że ktoś z portalu się do tego odniesie.... Anxious Anxious Anxious

Jako obserwator serdecznie podziękuję za posty w stylu "wydaje mi się, że nie wytrzyma", gdyż nie wnoszą one nic konstruktywnego do dyskusji.

Otóż to. Jeden magik 18.02.2021 na podbitce wieszczył wybicie do 300 zl a nawet nie poczekał na zamknięcie sesji i jeszcze innym pisał że ich boli d**a, że rośnie. Właściwie takie posty mogłyby zostawać, żeby każdy mógł wyrobić sobie opinie na temat analiz poszczególnych użytkowników.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość