pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tgolik

tgolik

Ostatnie 10 wpisów
Wg mnie dzisiejsza przecena to okazja zarobienia 10% w ciągu 5 miesięcy.

Gwint z jednej strony dokłada się do wyniku GOGa a z drugiej spółka rozpoczęła księgowanie kosztów produkcji Gwinta. Oprócz tego koszty prac rozwojowych nad infrastrukturą sieciową dla Gwinta i przyszłych projektów CDR obciążalą GOGa.
Oczywiście głównym kosztem pewnie jest armia ludzi pracująca nad utrzymaniem i ciągłą aktualizacją biblioteki gier a przede wszystkim nad dostosowywaniem nowo pozyskanych starych tytułów do pracy pod Windows 10.
Jest szansa, że premiera Cyberpunka i kampania promocyjna Galaxy 2.0 wytworzy efekt skali zwiększając opłacalność całej biblioteki obcych tytułów GOGa.

Jakie to szczęście, że tak różnimy się osądami sytuacji w spółce. Jest komu sprzedawać i od kogo kupować.Angel
A jakby ktoś chciał sprawdzić, jak wpływa cena na pozycję na liście bestsellerów globalnych Steam, to zapraszam teraz - TW3 na 8 pozycji (i tak bardzo wysoko jak na pełną cenę) po 10 dniach okupowania pierwszego miejsca na podium. Zmiana nastąpiła po kilku godzinach po zakończeniu promocji.

inwestor intuicyjny napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Nie. Nie będzie, bo produkt nie został dostarczony klientowi i nie można rozpoznać przychodów. Ale powinny pojawić się przedpłaty w bilansie, w rozliczeniach międzyokresowych biernych jako przychody przyszłych okresów.

Hmmm, bardzo skromnie to wygląda...

To jest wynik z okresu od 9 do 30 czerwca i być może tylko z GOG, bo część sprzedawców pobiera pieniądze z karty klienta dopiero wysyłając towar, wszyscy natomiast mają jakiś termin płatności. Zwykle dłuższy niż 2 tygodnie.

Yes, yes, yes. Zjem ciastko i dalej będę miał ciastko. Nie spodziewałem się dywidendy rok przed premierą CP2077. A i głównych akcjonariuszy nie będą tak świerzbić palce.

Możliwe, że CD-Projekt skapitulował z Thronebreakerem. Ja jednak sądzę, że wejście na Steam było zaplanowane a tylko GOG zachował sobie wyłączność na pierwsze ~2 tygodnie.
Zresztą i tak chcący zagrać w Gwinta muszą założyć konto na GOG.com. Za co przez najbliższe półtora dnia dostaną w prezencie od GOGa fajny wideo-zapis koncertu muzyki z WIedźmina 3.

@baks
Porównałeś Techland do Cd-Red - zwróć uwagę, że Techland też nie publikuje informacji o swoich produkcjach w toku. Co do warunków pracy w Techlandzie - firma Marchewki nie jest spółką publiczną więc nie ma presji ze strony akcjonariuszy. A myślę, że ta presja w przypadku CDR wywołała falę hejtu. Podejrzewam też, że w nagonce na CDProjekt maczały palce firmy z branży mające problem z rekrutacją pracowników, których jak odkurzacz wciąga od kilku lat CD-Red.

P.S. Sam, jako gracz, z niecierpliwością czekam na Dying Light 2.
Bardziej niecierpliwie niż na Cyberpunka. I też nie mogę doczekać się jakichkolwiek materiałów z gry. Podobnie nie znajdziesz materiałów z nowego Awatara czy Gwiezdnych Wojen wcześniej niż kilka miesięcy przed premierą.
Tak działa ta branża i akcjonariusze CD-Projektu powinni się z tym faktem pogodzić.

Jestem akcjonariuszem CDR od 7 lat a wcześniej współpracowałem z CD-Projektem jako dystrybutorem gier przez 20 lat. Przeżyłem już wiele wahnięć kursu. W skali ostatnich kwartałów najbardziej zmartwił mnie szaleńczy, nieuzasadniony, wzrost kursu zapoczątkowany z końcem sierpnia (z poziomu ok 85 zł). Z ulgą więc przyjąłem obecną korektę i powrót kursu do poziomów określonych przez długie średnie kroczące. Wierzę w spółkę, jej zarząd, zespół i pomysły a także w 0,7 mld zł gotówki w skarbcu. Cieszę się, że tak wiele gorącego, szybkiego kapitału zraziło się do spółki w czasie ostatniego rollercoastera. Planuję trzymać akcje CDR przez kolejne 10-20 lat a moje pieniądze zdecydowanie lubią ciszę.

Lepszym przykładem niż Watch Dogs jest Far Cry 4. Sprzedaż (vg VGchartz) na PS4 + XOne = 4,27 mln a na PS3 + X360 = 1,63 mln. Gra jest już 7 miesięcy na rynku. Od tej pory sprzedało się sporo nowych konsol. Widać więc wyraźnie, że inwestowanie w stare architektury zwyczajnie przestaje być opłacalne.

Te 250 tys. to całkowita ilość szt. na wszystkie platformy, która trafiła do polskich sklepów i hurtowni.
Na razie sprzedała się tylko pewna, trudna do określenia, część tego premierowego nakładu.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 21 lutego 2020 20:47:45
Liczba wpisów: 55
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,434 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +79,98% +15 995,86 zł 35 995,86 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d