pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tgolik

tgolik

Ostatnie 10 wpisów
Glitch Mob napisał(a):

.... oraz politycznych (wpływ środowisk LGBT - z tego względu The Last of Us 2 miało 2/10 na metacritic od graczy po 2 dniach od premiery i z tego też powodu sam nie zakupiłem tej gry mimo że długo na nią czekałem).

Serio, nie kupiłeś gry bo inaczej widzisz rzeczywistość niż twórcy?
Możesz być spokojny. Przytłaczająca, cicha większość graczy jest tolerancyjna i uwielbia podejmowanie trudnych tematów w utworach. Woli też gdy bohaterowie są ludźmi z krwi i kości, którym, tak jak Joelowi, mogą się przydarzyć rzeczy nieoczekiwane.

lesgs napisał(a):
@sasky

...
To co mógłby zmienić nastawienie do CDR to w końcu określenie polityki podziału zysków z gry dla akcjonariuszy. Przy obecnych stopach procentowych nawet 2-3 procent dywidendy oraz program jej regularnego wypłacania mogłyby coś zmienić. W przeciwnym przypadku mówimy tylko o spekulacji - vide np. Amazon.

Myślę, że 2-3 procent dywidendy jest nierealne. Mnie, jako 10-letniego akcjonariusza, zadowoliłoby 1-1,5%. Resztę niech przeznaczą na ostateczne stworzenie zespołów do 2 gier AAA równocześnie i na dofinansowanie GOGa, żeby trochę szybciej wprowadzał do oferty głośne tytuły.

A ja liczę, że pierwszy dodatek, który ukaże się pod koniec przyszłego roku sprawi, że także w 2021 roku sprzedaż CP2077 może sięgnąć 15 mln szt.
Prawdopodobne jest też, że znaczna część graczy bezie mogła kupić PS5 oraz karty z serii RTX 30xx dopiero w pierwszym kwartale 2021 co wpłynie pozytywnie na sprzedaż gry na początku przyszłego roku.
Wiążę nadzieje też z zapowiadanym remasterem Wiedźmina 3.

P.S.
po cichu liczę na 25 mln szt. do końca tego roku (sam kupiłem już 2 preorderysanta )

Aircananda@
Taka sprzedaż wystarczy, żeby zysk 2020 osiągnął 1,5 mld zł (w tym 1,2 mld z CP2077).
Zakładam, że CDR koszty produkcji rozłoży na pierwsze 30 mln szt. czyli ok 15-20 zł /szt.

Bardziej niż technika w 4 kwartale na wykres (kurs) wpłyną fundamentalne wydarzenia:
- liczba preorderów (jeśli wydawca ją ujawni)
- sprzedaż w którymś z początkowych okresów po premierze (jak wyżej)
- zapowiedź pierwwszego dodatku
Ja w każdym razie czekam na te informacje. Moja osobista wycena godziwa CDR przy umiarkowanym sukcesie Cyberpuna (ok. 12-15 mln szt. do końca roku) to 360 zł. Jeśli sprzedaż osiągnie ten poziom, trzymam CDR przez kolejne 5 lat bez względu na kurs.

lesgs napisał(a):
....O tym, że wtopi się w tło świata gier, zapewne dobre osiągnięcie graficzne i gra akcji, ale nie jako przełom lub coś nadzwyczajnego..

Każdy, kto grał w Wiedźmina 3, spodziewa się ciekawej, dobrze zagranej narracji.
Grafika, giwery, samochody i strzelaniny to pewnie tylko będzie atrakcyjny dodatek do tego, co Redzie robią najlepiej. Czyli ciekawie poprowadzonej opowieści z dobrze napisanymi postaciami.

Niezłą premię dostaną za ten crunch - szefostwo obiecało im do podziału 10% zysku z 2020r.

sgor napisał(a):
@aircanada15

Ale bierzmy pod uwage, że - jak do tej pory (moba, planszówka, karcianka) - "małe" gry po prostu w przypadku CDR zawodzą (w stosunku do oczekiwań). Zakładając, że marka Witcher skierowana jest do starszych graczy to nie wyobrażam sobie, żeby ogłoszona właśnie gra osiągnęła zbliżony do Pokemon Go sukces (w to grał np. mój 11-letni syn, któremu w Wiedźmina 3 oczywiście nie pozwolę jeszcze grać).
Dla równowagi - inna sprawa to duże gry, tu w przypadku Cyberpunka 2077 oczekuję sukcesu i tak naprawdę tylko to się liczy (jeżeli piszemy o finansach i wycenie spółki).

W mojej rodzinie w Pokemon Go grają tylko dorośli 25-35 lat. Dzieci nie widziałem - dzieci zwykle nie wychodzą z domów.

AdamK1 napisał(a):

- ludzie oni robią 1 (słownie jedną) grę przez 8 lat

Tak z grubsza sobie policzyłem i wyszlo mi, że w ciągu ostatnich 8 lat zrobili:
- Wiedźmin 3
- Serce z Kamienia
- Krew i Wino
- Thronebreaker
- Gwint
- i prawie skończyli Cyberpunka 2077.

bankowiec_wawa napisał(a):
najbardziej spekulacyjna spółka na gpw a tu nie ma komentarzy ... ciekawe.

Na minus :
-jakość tekstów na poziomie produkcji kina przemocy klasy C, wygląda jak produkt dla tępych 12-latków, w komentarzach najczęściej pojawiające się słowo to chyba "żenujące", pokrywa się z moimi odczuciami ale ja mam 45 lat więc przyznaję że nie muszę być miarodajny dla grupy docelowej.
To czego mi brakuje najbardziej jest właśnie fabuła/język, najbardziej brakuje tu chyba opowieści, z którą każdy młody człowiek mógłby się utożsamić .Brakuje historii takiej jak ta o młodym programiście jak Neo w Matriksie. Inteligentnych dialogów, które tępych 12-latków pewnie by nie odstraszyły a grę uczyniłyby kultową a nie tylko jej grafikę.

Trochę zdziwił mnie Twój wpis.
CDProjekt słynie z prowadzenia fabuły i to jest element, który ludzie mediów, którzy mieli okazję pograć oceniali najwyżej.
Druga sprawa - używasz słów "małolat", "12-latek". CD Projekt nie tworzy gier dla dzieci i młodszych nastolatków. Te gry są dla dorosłych i tak rzeczywiście było z Wiedźminem 3. Sądzę, że minimalny, rzeczywisty wiek gracza CD-Projektu to 16 lat, a wiekszość graczy ma 25-45 lat.
Dziwi mnie też, że uważasz, że jedna gra ze sprzedażą 30 mln szt. nie uzasadnia 40 mld kapitalizacji. Wymagasz 4 gier. CDR z pewnością zrobi 4 gry ale zajmie im to 8 lat. I to jest w porządku i wystarczy do utrzymania C/Z na poziomie 20-30 i wypłaty dywidend przy dużo wyższej niż dzisiejsza kapitalizacji.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 28 listopada 2020 07:50:57
Liczba wpisów: 80
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,399 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d