pixelg
Postulaty Użytkowników - Wszystko o StockWatch.pl - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Postulaty Użytkowników

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 17 listopada 2009 00:44:25
Niestety, jeśli nie będziesz reagował ostro, to "wspólnymi siłami" niewiele da się zrobić.

Był czas, w którym bardzo się angażowałem w to, aby forum Parkietu trzymało jakiś poziom. Aż nawet nie chce mi się wspominać, ile energii i pozytywnych, całkowicie bezinteresownych pomysłów próbowaliśmy z wieloma osobami (z Mikiem_05, Paulo, nawet Dapi się czasem angażował) wprowadzić. Dyskusje z adminami, z dotychczasowymi moderami... Jak to się skończyło - to wiadomo. Jeszcze ze trzy lata temu Parkiet w miarę dawało się czytać. Teraz wchodzę tam czasem szukać anty-wskaźników w nadziei, że żadnego wirusa nie podlinkuję.

W każdym razie istnieje lista rzeczy, których należy się trzymać, jeśli chce się jakiś poziom utrzymać:
1. Na pewno po pewnym czasie (nie wiem, jak jest teraz) trzeba będzie zablokować możliwość tworzenia nowych wątków w dziale Akcje. Tylko admini, moderatorzy, ewentualnie "na prośbę", lub od razu, z listy spółek, choćby i puste. Jeśli nie, to syf będzie nieziemski.
2. Ban na IP - i fakt, że niektórzy mają zmienne, albo wspólne, albo i jakieś inne sposoby - nie ma znaczenia - jeśli hossa potrwa jeszcze z paręnaście miesięcy, to się takie wróbelki zlecą, że tego ćwierkania nie da się wytrzymać.
3. Jakoś nie zauważyłem przycisku "Ignoruj" - nie wiem, czy da się to zrobić, ale dobrze by było, gdyby pod każdym nickiem wyświetlana była liczba "ignorów", jaką ma dany nick (broń Boże, nie bawić się w jakieś durne ostrzeżenia, jak teraz na Parkiecie) - to powinno być wystarczające "ostrzeżenie"
4. Wielonickowcy - admin widzi IP, moderatorzy chyba też - to już kwestia tego, jak włodarze portalu podchodzą do sprawy, ale forumowi schizofrenicy potrafią wiele rzeczy rozpirzyć, ot dla samej przyjemności.

To wszystko NA PEWNO nie na teraz, ale też NA PEWNO w przyszłości. Z ciekawości sam sobie wrócę do tego posta za dwa lata.
Edytowany: 17 listopada 2009 00:45

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 17 listopada 2009 21:26:24
WatchDog napisał(a):
Reagujmy wszyscy. Kasowanie jest po cichu uskuteczniane, ale niektórych nowych ludzi trzeba, że tak powiem, wychować. Chwilę trwa zanim się zabłąkani delikwenci zorientują, że trafili z dworca na, khem, salony. Większość szybko się dostosowuje i zaczyna wzbogacać forum. Bo każdy inwestor to Osobowość, a często też Chodzące Doświadczenie. Trzeba tylko dostroić się na wspólne fale.

Zgadzam się. Pamiętam kiedyś pewnego użytkownika bardzo agresywnego, który już żegnał się z tym forum i każdemu nawtykał ostro. Watch, któremu najbardziej się oberwało dał mu jednak szansę i jest z nami do dziś. Może miał wówczas problemy w realu? Nie wiadomo...
Fakt faktem, iż są niektóre typy nie dające wyprostować swojego kręgosłupa. Tylko tutaj pytanie czy nie są to schizofrenicy o 5 nickach jak na parkiecie... Think
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 17 listopada 2009 21:29:51
Mysle ze jezeli bylaby mozliwosc ograniczenia w tworzeniu nickow do 1szt problem by sie sam rozwiazal, wszak w sieci jak w realu kazdy o dobre imie dba problemem jest ze nikt nie kontroluje ilosci tych imion :) na jednego delikwenta
Edytowany: 17 listopada 2009 21:30

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 17 listopada 2009 22:15:40
Oczy mi się zaświeciły.
Ignorowanie - to nie będzie takie trudne, dorobimy w sumie niedługo. Chociaż to myślenie negatywne.
Moderowanie - mam plan, żeby liczba Scissorhand'ów pomalutku się powiększała o odpowiedzialne jednostki, które po prostu przyciskiem Usuń pomogą mi trzymać poziom archiwalnych części wątków. Czasami jest gorąco i wszystko jest ważne, ale jak kurz opadnie to wtedy właśnie można pozamiatać :) Jeśli te Jednostki się oczywiście zgodzą.
Trollołapka - każdą da się obejść, ale zrobimy parę zabezpieczeń typu IP+ciastko, żeby nie było łatwo robić tu teatrzyk kukiełkowy.

Parę osób zagadywało, czy jest plan zrobienia zamkniętego forum. Zawsze odpowiadałem twardo: nie. Ale może się mylę. Przydałoby się subforum o ograniczonym dostępie? Albo przynajmniej chat? Engine mamy, tylko trzeba postawić czwarty serwer i w sumie lada niedługo można by gadać online.

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 17 listopada 2009 23:06:48
WatchDog napisał(a):
Parę osób zagadywało, czy jest plan zrobienia zamkniętego forum. Zawsze odpowiadałem twardo: nie. Ale może się mylę. Przydałoby się subforum o ograniczonym dostępie? Albo przynajmniej chat? Engine mamy, tylko trzeba postawić czwarty serwer i w sumie lada niedługo można by gadać online.

W tym celu mógłbyś wykorzystać "Grupy". Rzeczywiście rozmowy tylko przez priv są męczące, tylko na forum ogólnym - nie zawsze ciekawe dla wszystkich... Nie wiem, na jakich zasadach (technicznie) następowałoby przyłączenie do jakiejś Grupy i zastanawiam się, czy koniecznie musiałoby to być zamknięte... bo według mnie - nie.

Być może najlepiej by było, gdyby takie subfora dla określonych Grup były widoczne dla wszystkich (do poczytania), ale wpisy by mogły tam być jedynie od "zgrupowanych"?

Fora całkowicie zamknięte - niezależnie od tego, jak zajefajny jest Skład - w końcu prowadzą do uduszenia się we własnym sosie. Wiem z doświadczenia ;)

TheBlackHorse
1
Wysłane: 17 listopada 2009 23:34:31
Może przywrócić dawny pomysł zaproszeń? Wtedy rozwiązałoby to problem zamkniętego forum...

hevelius
0
Wpisów: 81
Wysłane: 18 listopada 2009 09:51:50
Ale chyba nie usuniecie użytkowników, którzy już jakiś są, ale nie są zbyt aktywni? (Np ja?)

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 18 listopada 2009 10:02:34
Chwiiiila - nikt tu nikogo nie zamierza usuwać d'oh!

Zaproszenia nie wchodzą w grę. Znane z nich Grono właśnie pada. (tak, wiem, konflikt, tak, wiem, nie wiadomo czy pada) - ale rynkowo pada i biznesowo pada. Mieli polskiego facebooka, zostało po nich wspomnienie i garstka userów.

TheBlackHorse
1
Wysłane: 18 listopada 2009 10:51:11
Grono miało mega szansę i jej nie wykorzystało, po części przekombinowali i zrobili śmietnik. Dodatkowo nie poradziło sobie z NK.
Skoro zaproszenia odpadają, zamknięcie w puszce odpada pozostają tylko scyzoryki...
SW ma rangę salonu tak więc rejestrujący się tutaj wiedzą na co mogą sobie pozwolić. Może nie będzie tak źle?

GreGaz
0
Wpisów: 49
Wysłane: 21 listopada 2009 20:24:14
Jezeli chodzi o propozycje odnosnie zawartosci strony to fajnie by bylo gdyby w wynikach historycznych spolek bylo troche wiecej danych (np. zadluzenie, zysk netto, zysk operacyjny, aktywa). Podejrzewam, ze dane sa i tak gdzies zapisane w systemie, chocby tylko dlatego by wyliczyc wskazniki, wiec fajnie byloby mozna je takze zobaczyc i porownac zmiany miedzy kwartalami.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 21 listopada 2009 22:51:42
Taka przeglądarka jest w bardzo nieodległych planach. W ogóle będzie więcej wystawionych baz danych do ściągnięcia, w różnych formatach i zakresach.

pio355
0
Wpisów: 237
Wysłane: 21 listopada 2009 23:11:21
mam postulat - może przydałby się przycisk "help", taki prosty samouczek, ew. bezpośredni kontakt z gospodarzem;
mam pytanie - w jaki sposób dodać stałą linijkę opisu do własnych komentarzy?Eh?
Piękne słowa nie zawsze są prawdziwe, a prawdziwe nie zawsze są piękne...

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 21 listopada 2009 23:20:38
pio355 napisał(a):
mam postulat - może przydałby się przycisk "help", taki prosty samouczek, ew. bezpośredni kontakt z gospodarzem;
mam pytanie - w jaki sposób dodać stałą linijkę opisu do własnych komentarzy?Eh?

wchodząc w "Informacje o mnie" (tzn o sobie Angel ) a potem "Podpis" - wpisujesz co chcesz i "zapisz"

GreGaz
0
Wysłane: 22 listopada 2009 01:53:46
pio355 napisał(a):

Jeszcze jeden postulat. Czy bylaby mozliwosc dodania ToolTipa do wskaźników, tak by po najechaniu na wskaznik pokazwałby się dane wejściowe oraz formula zastosowana do obliczen. Otoz porownalem wskazniki pewnej spolki na Stockwatch i na Bankier, i niby powinny byc te same dane wejsciowe, ta sama formula do obliczenia wskaznika, a jednak wartosci roznia sie o 500%.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 22 listopada 2009 02:28:52
Podaj proszę szczegóły, z marszu to sprawdzę. Będzie albo poprawka, albo (kolejne) zwycięstwo nad Bankierem - więc warto się przyjrzeć.

Naprawdę chciałbyś dymek do każdego wskaźnika? Tylko żeby to się dawało wyłączyć, bo po kilku razach utrwala się już co to jest i tooltip tylko mryga przed oczami, gdzie tylko nie ruszysz kursorem.

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 22 listopada 2009 02:45:26
Pomysł: możliwość samodzielnego tworzenia przez użytkowników wskaźników (na podstawie dostępnych danych) wg których mogłyby być przeglądane spółki. Najprostszy przykład: C/Z * C/WK. Takie indywidualnie tworzone wskaźniki można by móc sobie zapamiętać, żeby dany użytkownik nie musiał za każdym razem tych samych formuł wprowadzać. Ponadto, gdyby ktoś chciał, mógłby swoje formuły upublicznić.

Oczywiście chodzi o to, by użytkownik mógł wg swoich formuł przeglądać spółki w skanerze fundamentalnym.

GreGaz
0
Wysłane: 22 listopada 2009 13:02:20
WatchDog napisał(a):
Podaj proszę szczegóły, z marszu to sprawdzę. Będzie albo poprawka, albo (kolejne) zwycięstwo nad Bankierem - więc warto się przyjrzeć.

Naprawdę chciałbyś dymek do każdego wskaźnika? Tylko żeby to się dawało wyłączyć, bo po kilku razach utrwala się już co to jest i tooltip tylko mryga przed oczami, gdzie tylko nie ruszysz kursorem.

Mialem na mysli wskaznik ROA dla Jupitera. Policzylem wszystko na kalkulatorze i rozbieznosci wynikaja z tego jaki zysk netto przyjmowany jest do obliczenia wskaznika. Na bankier maja ROA dla 3 kwartalu, natomiast tutaj ROA jest policzone dla zyskow netto z 3 kwartalow narastajaco.

Mimo wszystko fajnie byloby miec mozliwosc zobaczenia z jakich danych powstaje wskaznik. Moze tooltip nie jest najlepszym rozwiazaniem, gdyz po pewnym czasie rzeczywiscie moze to denerwowac. Moze taki help moglby byc otwierany po kliknieciu na wskaznik.

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 30 listopada 2009 21:46:37
Drobniusie a by ucieszyło ;)
Powiadamianie o wiadomości w skrzynce wiadomości prywatnych; wyświetla się info o tym że jest wiadomośc nad obszarem forum, ale jakas anemiczna do przeoczenia. Chociaż pogrubić albo na czerwono czcionką dać - przy okazji następnej kompilacji ;)occasion9
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl
Edytowany: 30 listopada 2009 21:47

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 1 grudnia 2009 10:52:51
może wprowadzić przycisk "zgłoszenie postu do usuniecia"?..
na techmeksie syf:(
a nozycoreki wszedlby na forum i od razu mialby na tacy co powycinac..zamiast kartkowac watek...
//
z drugiej strony moze byc to naduzywane..
wiec sam juz nie wiemThink
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"
Edytowany: 1 grudnia 2009 10:56

TheBlackHorse
1
Wysłane: 1 grudnia 2009 11:09:20
kijekjjk napisał(a):
może wprowadzić przycisk "zgłoszenie postu do usuniecia"?..
na techmeksie syf:(
a nozycoreki wszedlby na forum i od razu mialby na tacy co powycinac..zamiast kartkowac watek...
//
z drugiej strony moze byc to naduzywane..
wiec sam juz nie wiemThink

Jeśli zgłaszanie byłoby nadużywane, to ostrzec taką osobę i uświadomić jej co robi...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27