pixelg
COGNOR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

COGNOR [COG]

AKTUALNY KURS: 3,36 zł (-0,30%) 16-06-2021 15:01
CALAPUNO
0
Wpisów: 9
Wysłane: 3 grudnia 2009 15:59:52 przy kursie: 2,98 zł
a ja ciąglę mam wiarę i kupuje
i albo obudzę się z przysłowiową ręką w nocniku albo przeżyje taką pompę, że jeszcze takiej nie miałem okazji...
no poza tą na 70% w 2007 roku

papier trzymam od 4 lat

Moim zdaniem do wiosny można czekać - prezes Walarowski w ostatnim wywiadzie ciut podpowiedział że sa jakies plany wobec Cognora (fuzja)
a jak będzie pożyjemy zobaczymy

fakt, że od sierpnia lecimy i lecimy a obecnie jesteśmy na poziomie sprzed roku. Z jednej strony szkoda a z drugiej mozna jeszcze w dobrej cenie kupować (tak mi się wydaje, ze w dobrej)

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 15 grudnia 2009 16:11:02 przy kursie: 2,76 zł
tak mi wpadlo w oko..
Cytat:
COGNOR SA stanowisko zarządu oraz złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia
przestępstwa

15.12. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 72/2009

W związku z pojawiającymi się nierzetelnymi, negatywnymi informacjami dotyczącymi sytuacji
finansowej spółki, Zarząd spółki COGNOR S.A. [Emitent] stanowczo zaprzecza takim
informacjom i informuje, że sytuacja spółki jest stabilna. Emitent wywiązuje się terminowo
ze wszystkich swoich zobowiązań, utrzymuje płynność na dobrym i zadłużenie na bezpiecznym
poziomie.
COGNOR SA w chwili obecnej kończy realizację obranego programu restrukturyzacji, której
najważniejszym elementem w 2009r. była operacyjna konsolidacja prowadzonej działalności
oraz uproszczenie struktury kapitałowej Grupy, w celu stworzenia podmiotu o istotnej skali
działalności w Polsce i całym regionie Europy Środkowej.
Nadto Zarząd Emitenta informuje, iż mając na celu ochronę inwestorów w dniu 15.12.2009r.
złożył do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
przez jednego z użytkowników popularnego portalu finansowego przez rozpowszechnianie na
forum internetowym fałszywych i nierzetelnych negatywnych informacji na temat spółki
publicznej
, co stanowi naruszenie art 172 ust. 1 w związku z art. 39 ust. 2 pkt 4 lit. b
ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - tzw. "Manipulacja informacją".

„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

HENRY
0
Wpisów: 253
Wysłane: 15 grudnia 2009 20:11:56 przy kursie: 2,76 zł
Sami dołują kurs,a informują o manipacji kursem i składaja wniosek do KNF o popełnienie przestepstwa przez...jakiegos gówniarza,który sobie cos "napaprał" na forum,które poziomem dorównuje tej wypowiedzi(nie ma sensu nawet cytowac,cos w stylu "see zbankrutuje"),sam zapewne nie majac nawet nigdy zdeponowanych srodkow na jakimkolwiek rach.inwestycyjnym.A juz o mało nie padłem ze smiechu,iz robia to w "trosce o akcjonariuszy"? Moge wiedziec na czym ta troska polega?-na ich okradaniu?!!!Zapewne p.STANISŁAW natychmiast zajmie sie tym potwornym przestepstwem-proponuje ,aby tą skarge rozpatrzyli z p.leszczynskim przy 0,7 l.Jakie miałem szczescie(tylko szczescie) ze wywaliłem ten papier po 4,10 i nigdy do niego juz nie wróciłem-do dzis oczywiscieblah5 -przeciez tak dbają o akcjonariuszyblah5 blah5 blah5
Edytowany: 15 grudnia 2009 20:39

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 15 grudnia 2009 20:34:42 przy kursie: 2,76 zł
Ładne kwiatki, czyzby ktos podkopywał forme szerzenia informacji w stylu Tony'ego z watku techmexu? Nie było mnie cały dzień, a tu uciekła mi widze ładna afera. No to niech ktos z bywalców powie co tam napisali na jakims parkiecie czy bankierze.

Zastanawiam sie czy to była akcja na zaniżenie kursu cognora czy też jakas próba większego mechanizmu manipulacji rynkiem. Po sposobie rozejścia sie informacji o upadku techmexa ludzie daja sie łatwo nabrać, tyle że chyba zapomnieli z jakich portali informacje mają wartość.

Tak poza tym to pewnie zaraz to odbije skoro wahania oparte na plotkach. jeśli nie na plotkach to powinno byc wkrótce info o zmianie stanu posiadania.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.
Edytowany: 15 grudnia 2009 21:11

JakubS
0
Wpisów: 42
Wysłane: 15 grudnia 2009 20:42:32 przy kursie: 2,76 zł
Cognor notuje przez 5 kolejnych kwartałów stratę operacyjną. Można rozsądnie przewidywać, że będzie też 6 szósty kwartał straty. A I kwartał 2009 też może nie być dobry. Kurs spada, ale czemu się dziwić???
Jednak informacje o braku płynności są w oparciu o dostępne publicznie dane finansowe - nieprawdziwe.
W analizie Spółki warto zwrócić uwagę na jej głównego akcjonariusza oraz jego wyniki finansowe i politykę redukcji własnego zadłużenia.

Edytowany: 15 grudnia 2009 20:43

HENRY
0
Wysłane: 15 grudnia 2009 20:48:59 przy kursie: 2,76 zł
majama napisał(a):
Ładne kwiatki, czyzby ktos podkopywał forme szerzenia informacji w stylu Tony'ego z watku techmexu? Nie było mnie cały dzień, a tu uciekła mi widze ładna afera. No to niech ktos z bywalców powie co tam napisali na jakims parkiecie czy bankierze.

Zastanawiam sie czy to była akcja na zaniżenie kursu cognora czy też jakas próba większego mechanizmu manipulacji rynkiem. Po sposobie rozejści asie informacji o upadku techmexa ludzie daja sie łatwo nabrać, tyle że chyba zapomnieli z jakich portali informacje mają wartość.

Tak poza tym to pewnie zaraz to odbije skoro wahania oparte na plotkach. jeśli nie na plotkach to powinno byc wkrótce info o zmianie stanu posiadania.

Był link art.z parkietu u nas na SW o tej "potwornej aferze",ale juz nie ma.Zapewniam- szkoda czasu, aby to cytowac.Sam Ci go nie podam,poniewaz NIGDY tam nie zagladam(grozi uposledzeniem umysłowym).Zapewne na watku Techmexu znajdziesz wielu "prezesów" przebywajacych w tamtych klimatachblah5 .
Edytowany: 15 grudnia 2009 20:58

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 15 grudnia 2009 21:04:01 przy kursie: 2,76 zł
majama napisał(a):

www.bankier.pl/forum/temat_cog...

Zwykłe bulgotanie w bankierowym stylu jakie można tam znaleźć codziennie na każdej spółce.

Wydaje mi się że firma próbuje zwalić winę za spadki na jeden komentarz, jest to po prostu śmieszne.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

Pinki
0
Wpisów: 252
Wysłane: 15 grudnia 2009 21:57:19 przy kursie: 2,76 zł
Gościu ma wyjątkowego pecha bo tam takich komentarzy sporo ale dla samego forum to może wyjść chyba tylko na dobre, ludzie czują się bezkarni i wypisują kompletne brednie więc może teraz wielu się zastanowi zanim coś głupiego palnie, przecież to jednak w interesie nas wszystkich.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:15:22 przy kursie: 2,76 zł
Kiedyś zamkną tego Bankiera, to tylko kwestia czasu, gdy się regulator dobierze do spółki, która publikuje te treści. Braku moderacji nie można tłumaczyć wolnością słowa. Wg prawa prasowego, któremu internet podlega, bo nic lepszego nie ma, redaktor i wydawca odpowiadają za całość publikacji.

koszyk
0
Wpisów: 1 099
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:23:33 przy kursie: 2,76 zł
Bez urazy WD, ale uważam, że wolność słowa, powinna być absolutna.
Z oczywistymi wyjątkami.(propagowanie faszyzmu, etc...)

Jeżeli, ktoś jest głąbem, lubi słuchać pierdół, opowiadać je i rozpowszechniać, to ma do tego prawo. Ja nie zaglądam na Bankiera, to i się nie wk...Angel

Daj pożyć ludziom, którzy nie zrozumieją słowa, z Twoich analiz. Też mają prawo do wygłaszania swoich "prawd".Angel

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:25:26 przy kursie: 2,76 zł
Orientujecie się może jak to wygląda w USA? Też są przepisy o manipulowaniu informacjami?
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:26:31 przy kursie: 2,76 zł
koszyk napisał(a):
Bez urazy WD, ale uważam, że wolność słowa, powinna być absolutna...

zgadza się ale podawanie fałszywych informacji i manipulowanie to nie jest wolność słowa
EEX

koszyk
0
Wpisów: 1 099
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:32:32 przy kursie: 2,76 zł
Granice manipulacji, są ...arcypłynne.

Fałszywe informacje, oczywiście naganne. Natomiast, jeżeli szukasz prawdy, całej prawdy i tylko prawdy na forach, to nie masz szans. Angel

Trudny temat, fakt. Akurat Ty nie musisz wspierać się intelektualnie i profesjonalnie na " bankierach".

Pinki
0
Wpisów: 252
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:45:35 przy kursie: 2,76 zł
koszyk napisał(a):
Granice manipulacji, są ...arcypłynne.

Fałszywe informacje, oczywiście naganne. Natomiast, jeżeli szukasz prawdy, całej prawdy i tylko prawdy na forach, to nie masz szans. Angel

Trudny temat, fakt. Akurat Ty nie musisz wspierać się intelektualnie i profesjonalnie na " bankierach".

W tym konkretnym przypadku nie ma wątpliwości i wolność wolnością ale nie dajmy się zwariować, ktoś sobie robi "jaja" a jakiś nieopierzony świeży inwestor łyka to i traci realną kase

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:55:00 przy kursie: 2,76 zł
koszyk napisał(a):
Bez urazy WD, ale uważam, że wolność słowa, powinna być absolutna.
Z oczywistymi wyjątkami.(propagowanie faszyzmu, etc...)

Jeżeli, ktoś jest głąbem, lubi słuchać pierdół, opowiadać je i rozpowszechniać, to ma do tego prawo. Ja nie zaglądam na Bankiera, to i się nie wk...Angel

Daj pożyć ludziom, którzy nie zrozumieją słowa, z Twoich analiz. Też mają prawo do wygłaszania swoich "prawd".Angel

Ja to się nawet zgadzam. Wolność słowa powinna być absolutna, tylko nie chcę siedzieć w pierdlu za to, że ktoś bluzgał na forum serwisu, za który odpowiadam z mocy prawa. Niech sam odpowiada za swoje wypowiedzi i mnie w to nie wciąga.
Larry Flynt walczył o zasadę, Howard Stern robił sobie jaja, a ja... nie dorastam im do pięt. Zero anarchizmu, ale też zero dyspozycyjności.

Ale widzisz, jesteś przeciwko cenzurze, ale faszyzm byś kasował. Czyli nie jest to już wolność słowa absolutna. Ja postrzegam wolność tak, że NIE robię wielu rzeczy właśnie z wyboru.

addison
27
Wpisów: 2 229
Wysłane: 15 grudnia 2009 22:58:19 przy kursie: 2,76 zł
Jeżeli spółce chodzi tylko o tę jedną wypowiedź na forum to ociera się to o komedię. Dziwi mnie, że poważna i duża spółka reaguje na jeden post.

Swoją drogą, oby znowu nie został ukarany jakiś leszcz za paplanie "dowcipów" a wiele spraw dotyczących ustawiania rynku dalej leżą coraz bardziej zakurzone w szafach. ehh

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 15 grudnia 2009 23:02:18 przy kursie: 2,76 zł
WatchDog napisał(a):
Kiedyś zamkną tego Bankiera, to tylko kwestia czasu, gdy się regulator dobierze do spółki, która publikuje te treści. Braku moderacji nie można tłumaczyć wolnością słowa. Wg prawa prasowego, któremu internet podlega, bo nic lepszego nie ma, redaktor i wydawca odpowiadają za całość publikacji.

dlatego na PB.pl można dodawać komenty tylko w godzinach wyznaczonych przez moderatora. abstrakcyjne rozwiązane ale skuteczne

HENRY
0
Wysłane: 16 grudnia 2009 04:54:51 przy kursie: 2,76 zł
addison napisał(a):
Jeżeli spółce chodzi tylko o tę jedną wypowiedź na forum to ociera się to o komedię. Dziwi mnie, że poważna i duża spółka reaguje na jeden post.

Swoją drogą, oby znowu nie został ukarany jakiś leszcz za paplanie "dowcipów" a wiele spraw dotyczących ustawiania rynku dalej leżą coraz bardziej zakurzone w szafach. ehh

A uwazasz ,iz kiedykolwiek było,jest lub istnieje chocby cien nadzieji ze bedzie inaczej? KNF nigdy nawet palcem nie kiwnał w obronie interesów drobnych akcjonariuszy-oni tylko dbają o własne sprawy i swoich kolesi-a ten komunikat podobnie jak 2 dni wczesniej "petrola" to juz zakrawa na totalną kpine,gdy sie czyta takowe bzdury to mam wrazenie,iz ta nasza GPW cofneła sie o 15 lat,tylko Krosna juz nie mablah5 .

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 16 grudnia 2009 11:54:46 przy kursie: 2,65 zł
Na forum parkietu podobno ktos opublikowal spreparowany raport za czwarty kwartał (tak, ten co jeszcze trwa) i chociaz to bzdura to wielu ludzi moglo zareagować wyprzedając akcje. Jakby tak bylo to juz jest fałszerstwo i kara musi byc straszna.

Tez jestem zdania że sciagnie takich manipulantów może pomóc jakości wygłaszanych opinii.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

JakubS
0
Wpisów: 42
Wysłane: 16 grudnia 2009 21:22:17 przy kursie: 2,65 zł
majama napisał(a):
Na forum parkietu podobno ktos opublikowal spreparowany raport za czwarty kwartał (tak, ten co jeszcze trwa) i chociaz to bzdura to wielu ludzi moglo zareagować wyprzedając akcje. Jakby tak bylo to juz jest fałszerstwo i kara musi byc straszna.

Tez jestem zdania że sciagnie takich manipulantów może pomóc jakości wygłaszanych opinii.

przemyśl sobie dokładnie, czy wiesz o czym piszesz zanim się wypowiesz.
www.parkiet.com/forum/viewtopi...

Edytowany: 16 grudnia 2009 21:27

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14