pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

koszyk

koszyk

Ostatnie 10 wpisów
Dzień dobry. Schemat jest nudny do zrzygania, widziałem ze 200 takich. Nieudaczni menedżerowie, operujący nieswoją kasą, opowiadają bajki i inne fantasmagorie. Czaty, wywiady, chxxe, muje, dzikie węże perspektywy. Potem, jak przeważnie okazuje się, że na ich 50 krotnie zawyzne wynagrodzenia, lada moment zabraknie grosza, bo np. jełopy nie potrafili skalkulować inwestycji, czasu wdrożenia, ani czegokolwiek innego. Optymistycznie zakładam tylko nieudaczność wrodzoną.
Poczem, jak zawsze, zamiast podać się do dymisji, ruszają na żebry, coby jeszcze pofunkcjonować ciut.
Panowie, jak nie umiecie prowadzić biznesu bez zasiłków, to zrezygnujcie! PCK, PAH, Caritas - może tam?

No cóż, rzeczywistość biznesowa jest na dłuższą metę nie do przeskoczenia. Komunikaty o płotach, innowacjach i kibelkach już nie wystarczają, a płatny naganiacz niejaki Sławek, zaciekły piewca chwały kulek wyparował. Bessa światowa u bram, czyli target ca. 1 zł za papier za jakieś 2 lata. Ewentualnie szybciej. :)

Wiem, czym zajmują się Inpost i Integer, wiem co to nalezności. :) Dlatego mnie to dziwi. 290 milionów, to ca. 30 mln nierozliczonych (bardziej niezapłaconych) dostaw przesyłek. To chyba nie tu cały pies pogrzebany.
Kol. Rafsty pewnie wie...

Po obszernym omówieniu Rafstiego, w zasadzie wszystko jasne. Jedna mała zagwozdka, może ktoś ma "pod ręką" wyjaśnienie i zaoszczędzi grzebania? Skąd się wzięło 296 mln należności handlowych, w firmie o takim profilu? Czym handlują na taki kredyt?

Oczywiście, że można skupić z ryku, ale nie o to tu chodzi.Skupisz, wywindujesz kurs, a problemy jak były, tak będą. Myślę, że znajdzie się kupiec na nową emisje po... 35 - 50 złoty. Jakbym miał tak gigantyczną kaskę, zakup po np 35 - 45 zyla, stawiający firmę na nogi, uznałbym że to bardzo dobry interes.

Z bieżących wpływów nie będzie, stąd moja sugestia o konieczności inwestora, emisji lub jakiegoś innego "wybiegu", zapewniającego płynność. Możliwości jest kilka.

Jak zawsze, podziękowania za omówienie sprawozdania.

Słusznie podejrzewałem, że to będzie "trudny temat". :)
Rafsty wyszedł ze słusznego założenia, że jaki jest koń, każdy widzi, dlatego skupił się na analizie mentalnej Prezesa Brzoski i zagadnieniu " jak nieopłacalna jest arogancja".To prawda, jest nieopłacalna.

Rozumiem niepodjęcie tematu liczb, zadłużenia, przepływów, perspektyw wypełnienia kowenantów, etc...
Bo tu, należało by napisać, że jest bardzo źle i bez inwestora lub emisji, nie ma żadnych szans na spłacenie wierzycieli w wymaganych (krótkich niestety) terminach. Kłóci się to ze scoringiem i wycenami, stąd zapewne wstrzemięźliwość.
No cóż, ja wierzę, że sobie poradzą, bo potencjał jest dalej przeogromny. Bycie nr 1 w jakiejkolwiek dziedzinie, rynki wyceniają z dużym bonusem. Błąd, że zamiast konsekwentnie realizować techno paczki np., wdali się w krótkoterminowe gierki na zdechłym, a przy tym politycznie uwarunkowanym, rynku "listów".
Problem Integera NO 1, to zachowanie płynności finansowej. Rentowność po odpisach, powinna być bardziej niż fajna. Można mieć nadzieję, że ci, którzy wkładali tam kasę po ca. 200 zyla za akcję, mocno się zastanowią, zanim odpuszczą temat.
PS. Ci którzy inwestują w firmę, po mojemu, powinni się oswajać z myślą o rozwadnianiu kapitału. Co w tym przypadku, niekoniecznie musi być złe.

Witam Przemko.
To ciekawe, co piszesz, o niedalekim progu rentowności w GB. Masz może na podorędziu kilka syntetycznych danych, parę liczb ? Zgadzam się że to może być punkt zwrotny, w postrzeganiu Integera, po ostatniej serii niepowodzeń.

Popieram "że się zrobi". Presja jest niewskazana, bo to trudny temat niewątpliwie jest. :)
Chyba jedna z bardziej poważnych spółek na GPW, z takim ryzykiem i potencjałem.
Nie zazdroszczę analitykowi, co będzie dla nas to pisał. Z całą pewnością, nie odniesie się do perspektyw, przyszłości, etc...
Bardzo, bardzo fajny obiekt obserwacji i gry.

Wcześniejszą? Raczej nie bardzo...
Obrona Częstochowy bardziej. Logiczni obligatariusze pójdą na zmiany, natomiast są..."czynniki", które Integera nie kochaja, zobaczymy.

Z dzisiaj: " Relacja długu netto do EBITDA to też utrapienie Integera (limit 3,5x), który by wybronić się od naruszenia WEO musiałby zanotować rewelacyjny II kwartał. Czy tak było na razie nie wiadomo, bo spółka przesunęła publikację sprawozdania na koniec września. Tydzień wcześniej odbędą się – przesunięte z powodu opóźnienia w sprzedaży spółki zależnej – zgromadzenia obligatariuszy, na których inwestorzy będą głosować nad zmianą warunków emisji."

obligacje.pl/pl/a/pekaja-kolej...

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 24 października 2019 17:35:44
Liczba wpisów: 1 099
[0,32% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,514 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +79,43% +15 885,26 zł 35 885,26 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d