pixelg
GANT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

GANT [GNT]

AKTUALNY KURS: 0,07 zł (+0,00%) 22-05-2015 15:29
gleb
0
Wpisów: 47
Wysłane: 9 stycznia 2010 11:56:01 przy kursie: 21,70 zł
teoretycznie jestem adresatem programu RnS:
mieszkam na stancji, mam na utrzymaniu żonę i dwójkę dzieci. mieszkanie kupię, jak będzie mnie stać na zakup 3 mieszkań. na razie pieniądze muszą na siebie zapracować np. na giełdzie.
co myślę o programie?
jest to kolejne państwowe 'dobrodziejstwo', które odbije się czkawką, podobnie jak dopłaty za złomowanie samochodów. mieszkania dzięki programowi podrożały i stały się mniej dostępne. kolejne zastępy urzędników będą rozstrzygać i kontrolować wydatkowanie NIESWOICH publicznych pieniędzy. jest to działalność obrzydliwie deficytowa i jedynym plusem całego programu byłoby rozruszanie sektora budowlanego.

gleb
0
Wpisów: 47
Wysłane: 9 stycznia 2010 11:59:01 przy kursie: 21,70 zł
pardon: działalność deficytogenna, i nierentowna. a ubieranie społeczeństwa w drogie kredyty to zbrodnia

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 9 stycznia 2010 12:34:05 przy kursie: 21,70 zł
Cytat:
jest to kolejne państwowe 'dobrodziejstwo', które odbije się czkawką, podobnie jak dopłaty za złomowanie samochodów. mieszkania dzięki programowi podrożały i stały się mniej dostępne. kolejne zastępy urzędników będą rozstrzygać i kontrolować wydatkowanie NIESWOICH publicznych pieniędzy. jest to działalność obrzydliwie deficytowa i jedynym plusem całego programu byłoby rozruszanie sektora budowlanego.

no bo ten program to jedno wielkie marnotrawstwo. zakładając brak programu,
ceny mieszkań = cena - (dopłaty z programu). dla wszystkich.
Odpada za to koszt rzeszy urzędników.

jedyna zaleta programu jest dla deweloperów i banków, oraz nas (jeśli jesteśmy akcjonariuszami tych instytucji)

co ciekawe specjalny kredyt z RNS kosztuje dużo więcej od "zwykłego kredytu" -
tak banki żerują na publicznych pieniadzach.

Jest to program wysoce szkodliwy, w długofalowym spojrzeniu na sprawę.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 9 stycznia 2010 13:14:16 przy kursie: 21,70 zł
buldi napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Jeśli ktoś sprzeda mieszkanie na rynku wtórnym istnieje prawdopodobieństwo ponownego obrotu na rynku pierwotnym i z tego tytułu zwielokrotnienia opodatkowanie do budżetu państwa. Raz budżet zostanie zasilony podatkiem dochodowym po sprzedaży mieszkania z rynku wtórnego, dwa po ponownym zakupie lokum przez sprzedającego.

Jeżeli chodzi o osoby fizyczne nie ma czegoś takiego jak podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania. Kiedyś (nie pamiętam dokładnie 2-3 lata temu) przy zbyciu płaciło się podatek w wysokości 10% teraz 19% ale od różnicy zakupu lub kosztów budowy i ceny zbycia. Dotyczyło to tylko nieruchomości których właścicielem byłeś krócej niż 5 lat ( nie jestem pewien czy nie wydłużono ostatnio tego okresu).
I w jednym i w drugim przypadku po sprzedaży nieruchomości mogłeś złożyć w US pismo o chęci przeznaczenia pozyskanych środków na zakup nieruchomości w ciągu 2 lat. Dopiero po tym okresie US weryfikował wysokość podatku.
Podwójnego opodatkowania więc nie było za wyjątkiem 2% od czynności cywilno - prawnych.

Speak to the hand Chyba że coś ostatnio pozmieniali. wave

tak, Buldi, oczywiście masz rację. Przy pierwszej czynności najczęściej zostanie zapłacony PCC. Jeśli potem jednak w wyniku pozyskania środków kupisz od dewelopera w nowoczesnej zabudowie, lepszej lokalizacji to deweloper zapłaci podatek dochodowy, a nabywca VAT...
Zaspokojone zostaną potrzeby lokalowe 2óch rodzin. Bez RnS często nie byłoby możliwości zakupu dla pierwszej rodziny. Podnosi to w jakiś sposób możliwości nabywcze, przynajmniej w teorii.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 9 stycznia 2010 13:17:59 przy kursie: 21,70 zł
gleb napisał(a):
teoretycznie jestem adresatem programu RnS:
mieszkam na stancji, mam na utrzymaniu żonę i dwójkę dzieci. mieszkanie kupię, jak będzie mnie stać na zakup 3 mieszkań. na razie pieniądze muszą na siebie zapracować np. na giełdzie.
co myślę o programie?

Zgoda, podrożały, ale z dostępnością to się nie zgodzę. Nie cena jest wyłącznym kryterium, ale dostępność kredytów dla większości hipotetycznych nabywców. Zahamowanie spadku cen niejako więc zwiększa popyt.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 9 stycznia 2010 13:26:00 przy kursie: 21,70 zł
Vox napisał(a):
Cytat:

no bo ten program to jedno wielkie marnotrawstwo. zakładając brak programu,
ceny mieszkań = cena - (dopłaty z programu). dla wszystkich.
Odpada za to koszt rzeszy urzędników.
jedyna zaleta programu jest dla deweloperów i banków, oraz nas (jeśli jesteśmy akcjonariuszami tych instytucji)
co ciekawe specjalny kredyt z RNS kosztuje dużo więcej od "zwykłego kredytu" -
tak banki żerują na publicznych pieniadzach.
Jest to program wysoce szkodliwy, w długofalowym spojrzeniu na sprawę.

Popatrz Vox na to szerzej. Zahamowanie spadków cen mieszkań pozwala bankom owszem zarobić, ale także rozpocząć akcję kredytową i to nie tylko dla osób prywatnych. Przy spadających cenach nieruchomości spada także produkcja przemysłowa i budowlana. W takich okolicznościach nie rozpoczyna się inwestycji. Bez inwestycji nie ma produkcji, a bez produkcji nie ma podatków i wpływów.
Ja nie jestem entuzjastą programu wręcz przeciwnie. Też wolałbym aby ceny się urzeczywistniły, ale chodzi mi jedynie o zasadność pierwszego stwierdzenia kolegi GLeba

polmoney
2
Wpisów: 334
Wysłane: 10 stycznia 2010 18:21:03 przy kursie: 21,70 zł
Cytat:
Dom Development, J.W. Construction i Gant sprzedały najwięcej w 2009 r.
(...)
Odwrotnie sytuacja wyglądała u dolnośląskiego Ganta Development, lidera sprzedażowego rankingu „Parkietu” z pierwszego i drugiego kwartału 2009 r. W całym roku spółka sprzedała 536 mieszkań netto, z czego około jednej trzeciej w II połowie roku. Spadek sprzedaży w drugiej części roku był związany z pewnym wyprzedaniem mieszkaniowej oferty spółki, szczególnie na rodzimym, wrocławskim rynku, gdzie Gant generuje najlepsze wyniki. W efekcie w drugiej połowie 2009 r. Gant na podium ustąpił miejsca Polnordowi, który wskoczył na trzecie miejsce. W całym roku trójmiejski deweloper sprzedał 411 mieszkań.

www.parkiet.com/artykul/25,885...

i ciekawostka z PB

Cytat:
Nowe indeksy pb.pl

Najwyższa pora na nowe indeksy: PB Jakubas, PB Jędrzejewski, PB Jutkiewicz, PB Moska i PB Patrowicz.

www.pb.pl/2/a/2010/01/09/Nowe_...

Cytat:
Indeks Marek Jutkiewicz
Spółka Kurs Zmiana Liczba akcji w portfelu Udział w portfelu
MISPOL 4.99 +0.20% 12823000 18.24%
GANT 21.70 -0.23% 13217000 81.76%

notowania.pb.pl/instrument/Jut...

Vox
134
Wysłane: 10 stycznia 2010 21:43:12 przy kursie: 21,70 zł
@ antyteresa
spójrz na to perspektywy efektywności gospodarki jako całości.

Cytat:
Przy spadających cenach nieruchomości spada także produkcja przemysłowa i budowlana. W takich okolicznościach nie rozpoczyna się inwestycji. Bez inwestycji nie ma produkcji, a bez produkcji nie ma podatków i wpływów.

moim zdaniem redystrybucja pieniądza przez państwo nie powinna być siłą napędową gospodarki, bo jest ona z definicji nieefektywna. wymaga większych podatków (z czegoś trzeba sfinansować program) a większe obciążenia fiskalne duszą produkcje, inwestycje i rozwój. To z kolei powoduje mniejsze wpływy do kasy Państwa, zwiększenie zadłużenia i w efekcie wyższe podatki...

Zamiast RNS w formie dopłat, lepsza byłaby ulga podatkowa na ten cel, jeśli już chcemy wspierać wybrane grupy społeczne.
Edytowany: 10 stycznia 2010 21:47

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 10 stycznia 2010 22:03:45 przy kursie: 21,70 zł
Vox napisał(a):
@ antyteresa
spójrz na to perspektywy efektywności gospodarki jako całości.

Cytat:
Przy spadających cenach nieruchomości spada także produkcja przemysłowa i budowlana. W takich okolicznościach nie rozpoczyna się inwestycji. Bez inwestycji nie ma produkcji, a bez produkcji nie ma podatków i wpływów.

moim zdaniem redystrybucja pieniądza przez państwo nie powinna być siłą napędową gospodarki, bo jest ona z definicji nieefektywna. wymaga większych podatków (z czegoś trzeba sfinansować program) a większe obciążenia fiskalne duszą produkcje, inwestycje i rozwój. To z kolei powoduje mniejsze wpływy do kasy Państwa, zwiększenie zadłużenia i w efekcie wyższe podatki...

Zamiast RNS w formie dopłat, lepsza byłaby ulga podatkowa na ten cel, jeśli już chcemy wspierać wybrane grupy społeczne.

Taki program może być także finansowany niekoniecznie z podniesienia podatków. Raz można zwiększyć zadłużenie Państwa, dwa o czym raczej mówimy teraz oczekiwać zwrotu nakładów po rozbudzeniu gospodarki. Program jest finansowany bez wzrostu obciążeń fiskalnych. Mało tego, mamy od paru ładnych lat realny spadek obciążeń podatkowych.
RnS nie różni się wiele od pompowania kasy w rynek przez FED. W gospodarce USA widać poprawę właśnie dzięki państwowej interwencji. W okresie prosperity obciążenia budżetowe z tytułu programu spadną, bo ceny mieszkań nie spełnią kryterium cenowego. Jest nieefektywna, zgoda, ale lepsza niż żadna. Co do odliczeń podatkowych to jednak zmniejsza to w jakiś sposób dostępność kredytu w obecnej chwili. Banki nie będą miały zapewnionej spłaty części odsetek, z ulgi podatkowej możesz kupić przecież samochód a nie mieszkanie. Ze względów społecznych wariant z dopłatą do odsetek jest nieco lepszy.
Nie jestem zwolennikiem interwencjonizmu, ale okresowe stymulowanie wydaje mi się mieć sens. Aparat państwowy jest nieefektywny, ale uważam iż w granicach rozsądku takie działania są uprawnione.

PS: Troszkę pojechaliśmy oftopem... Może moderator przeniesie nasze dyskusje?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 10 stycznia 2010 22:05:38 przy kursie: 21,70 zł
Nie mam magicznego Cut / Paste... Sick Może kontynuujcie na Branże > Nieruchomości ?

polmoney
2
Wysłane: 10 stycznia 2010 22:11:49 przy kursie: 21,70 zł
Cytat:
KDPW: prawa poboru spółki GANT DEVELOPMENT SA

07.01. Warszawa (PAP) - KDPW: prawa poboru spółki GANT DEVELOPMENT SA
W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu dotyczącego warunków
realizacji podwyższenia kapitału zakładowego z zachowaniem
prawa poboru spółki GANT DEVELOPMENT S.A., KDPW S.A.
przedstawia aktualne Kalendarium oraz informacje związane
z realizacją prawa poboru

Dzień ustalenia prawa poboru 07.01.2010 r.

Cena emisyjna 15,00 zł.

Pierwszy dzień zapisów 26.01.2010 r.

Ostatni dzień zapisów 01.02.2010 r.

Wykonanie obowiązku określonego w § 152, § 04.02.2010 r.
153 ust.1 Szczegółowych Zasad Działania KDPW do godz.15.30

Podmiot obsługujący przydział KDPW S.A.

Data przydziału 10.02.2010 r.

Dostarczenie do emitenta "Spisu nabywców" 16.02.2010 r.
kom mln/

LINK

Myślę, że jutro najpóźniej we wtorek informacja o okresie notowań PP, pewnie od 18 stycznia

derbi
0
Wpisów: 16
Wysłane: 11 stycznia 2010 16:57:48 przy kursie: 21,55 zł
jak dlugo beda emitowane prawa poboru na gieldzie?

polmoney
2
Wysłane: 11 stycznia 2010 18:47:44 przy kursie: 21,55 zł
derbi napisał(a):
jak dlugo beda emitowane prawa poboru na gieldzie?

ciężko powiedzieć, ale około tygodnia

polmoney
2
Wysłane: 14 stycznia 2010 09:27:45 przy kursie: 21,00 zł
Przydałoby się jak najszybciej wyjść ponad przełamane wsparcie Jutkiewicza (22zł). Dziwi mnie, że jeszcze nie podali terminu notowań PP, chyba że coś mi umknęło?
Edytowany: 14 stycznia 2010 09:44

Vox
134
Wysłane: 14 stycznia 2010 11:16:09 przy kursie: 21,00 zł
ciągła kiszonka i osuwanko.
pewnie zaraz odbije bo zaczynam się mocno niecierpliwić.

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 14 stycznia 2010 13:25:42 przy kursie: 21,00 zł
Spokojnie trzeba pozbierac.. potem kierunek na 30 pln

polmoney to wsparcie Jutkiewicza to takie wymyslone bo nie wynika z kresek wiec nic dziwnego ze jest przelamane blackeye

Mozna powiedziec ze wlasnie nam sie podwojne dno utworzylo
Edytowany: 14 stycznia 2010 13:28

life
0
Wpisów: 155
Wysłane: 14 stycznia 2010 17:00:20 przy kursie: 21,00 zł
Ten Gant to w ciekawym miejscu jest:
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6...
Rozmowy przy wyrębie lasu:
Rozum: www.youtube.com/watch?v=W3kWRJ...
Dobrobyt i bieda: www.youtube.com/watch?v=qRu_tI...

kurka_wolna
0
Wpisów: 77
Wysłane: 14 stycznia 2010 17:46:17 przy kursie: 21,00 zł
Ciekawy wykresik. w/g jw., nie powinno już spadać, oby. Ganta podpieram PGE i....za tych co na morzu!

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 14 stycznia 2010 22:55:09 przy kursie: 21,00 zł
Mam nadzieje ze jutro nadal bedziemy bronic 21.00 inaczej nie bedzie za dobrze..

andypaton
andypaton PREMIUM
0
Wpisów: 279
Wysłane: 15 stycznia 2010 02:03:09 przy kursie: 21,00 zł
Swierszczu napisał(a):
Mam nadzieje ze jutro nadal bedziemy bronic 21.00 inaczej nie bedzie za dobrze..

Ciekaw jestem, czy poniżej 21.00 jest dużo stopów ustawionych?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53