pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

andypaton

andypaton

Ostatnie 10 wpisów
I znowu ta sama sytuacja. Wystarczyla mala gorka i insajder wywala akcje. Rece opadaja.Pray

Zdecydowanie to pierwsze. Pozdrawiamhello1

AntyWhistle Czapki z glow, Raport raportem, ale tak sie w temat wglebic?salute salute Az mi glupiolove4

NIe wiem, czy ktos zauwazyl, ale CCC ma wskaznik Altmana CCChello1 hello1 hello1

Czy ktos ze Stockwatch-a moze cos w koncu napisac o Cormay-u? Bo tu za duzo analitykow z bozej laski nagle sie zebralo.wave Jakas analiza tych wyniczkow?Whistle

Albo co wygadywal prezes Plocica w filmiku WOJNA ZARZADOW W PZ CORMAY S.A.

Dla nowicjuszy polecam filmik na youtube GIELDOWA SPOLKA ROKU - TOMASZ TUORA (PREZES PZ CORMAY) wtedy to byly latasalute

Leszczor, popatrz na posty Cormay-a od poczatku i dopiero wtedy mow o cierpliwosci. Na tym forum sa ludzie naprawde bardzo dlugo i duzo pamietaja. Think

Ciekawa prawidlowosc w Cormay-u. Jak kurs fajnie rosnie to zaraz ktos z wladz spolki sprzedaje akcje. Czyzby tak potrzebowali pieniedzy? Think

Dix22, Altman juz poszedl na Bhello1 . Dalej kochasz te spolke?

Dix22 - wskaznik wyplacalnosci juz jest A. hello1

Takiego Przewodniczacego Rady Nadzorczej to chyba zadna spolka by nie chciala, prawda? Mam racje?

Ale degrengolada na tej spółceviolent1. Tak po paru ładnych latach sobie wszedłem znowu z abonamentem na Stockwatch-a (o ile się nie mylę to chyba pierwszy wnioskowałem za opłatami, nieprawdaż?). W każdym razie takie mam pytanie: Cormay to równia pochyła do bankrutctwa, prawda? Watchdog - pozdrawiam wave

WOW!!!! Cormay ma rating D??? WOW!!! WD - serio profesor Altaman ma Cormaya za bankruta? puke Ale degrengolada tej spółki.

Właśnie o to chodzi, że liczyłem na to, że redakcja siłą zmusi Tuorę do takich wyznań. Jacy Wy wszyscy jesteście grzeczni wobec siebie. Swoją drogą ciekaw jestem co to za osioł pierwszy wyszedł z inicjatywą, żeby płacić za abonament?
sasky napisał(a):
Cytat:
Gdzie są te wszystkie pytania forumowiczów? Tylko proszę nie kasuj mi tego posta. Ciekaw jestem, jak po tych płaczliwych wypowiedziach byłego prezesika wypowiedzą się teraz wszyscy, którzy zadali naprawdę konkretne pytania i żadnej odpowiedzi nie uzyskali? LESGS, KORIN, TOTMES4, SASKY, JASKOL?

Jak jest, wiemy sami najlepiej. Na moje pytania pojawiła się odpowiedź. Każdy z nas chyba doskonale zdaje sobie sprawę, że czytając wypowiedzi Tuory trzeba mieć w głowie filtr antyPR-owy. Chyba nikt nie liczył na wyznanie typu: "Sprzedawałem, bo taki miałem kaprys" albo "Sprzedawałem, bo BB to pic na wodę, wiec wole teraz sprzedać po cenie X zł niż po cenie Y, która będzie kilka razy mniejsza". Obwinienie WD nie ma najmniejszego sensu, chyba że liczyłeś, że redakcja siłą zmusi Torę do takich wyznań..

Zajebiaszczy wywiad. Ręce opadają. Nie chce być niegrzeczny, ale WD Ty zakochany jesteś w tym Tuorze, czy coś? Gdzie są te wszystkie pytania forumowiczów? Tylko proszę nie kasuj mi tego posta. Ciekaw jestem, jak po tych płaczliwych wypowiedziach byłego prezesika wypowiedzą się teraz wszyscy, którzy zadali naprawdę konkretne pytania i żadnej odpowiedzi nie uzyskali? LESGS, KORIN, TOTMES4, SASKY, JASKOL? Cały wywiad powinien być udostępniony na forum Cormaya, a nie jakiś tam śmieszny link, którego ciężko zauważyc. WD nie po to płacimy abonament. I jeszcze ten cytat, który mnie rozwalił: "blubox.. wiemy, ze to będzie hit ...... na koniec sierpnia, kiedy zarządzałem spółką wszystkie elementy tej układanki działy się zgodnie z planem, bez najmniejszego opóźnienia." Czy ten człowiek funkcjonuje w jakimś innym przedziale czasu. Chyba Nolana "Intersteller" się naoglądał.

WD czyżby z wywiadu nici?

WatchDog napisał(a):
Jesteśmy w kontakcie z agencją pracującą dla p. Tuory i umówiliśmy się, że w razie zainteresowania Użytkowników zbierzemy pytania, a następnie umówimy się na wywiad.

Bardzo proszę o wrzucanie na ten wątek propozycji pytań do czwartku do godz. 22:00.

WD, czy pan Tuora już wycofał się z umówionego wywiadu po przeczytaniu pytań? Liar (sto procent, że tak). Czy może ma na tyle odwagi, że podejmie rękawice? Nie wydaje mnie się - jak mawiał klasyk. Silenced

nick46 napisał(a):
Tak znów sobie siedże i myślę, czym nas jeszcze prezes zaskoczy?

Posłuchajcie co mówił w lutym 2012:

Hmmmmmm, gdzie ten news flow ??

Pozdrawiam

pytanie:
po obejrzeniu tego klipu proszę panie Tomaszu odpowiedziec wszystkim tym, którzy uwierzyli w pańskie przepowiednie i kupili akcje w tym czasie.

No i po prezesie. wave

Mam zamiar sprzedać pp. Co na to fiskus? Traktować to będzie jako dochód albo coś innego? Not talking Tylko nie mówcie, że trzeba odprowadzić od tego podatek Speak to the hand

Przynajmniej kurs nie spadnie przez te dwa tygodnie cheers bo notowania są zawieszone. sleepy2

O co chodzi z tym ostatnim raportem rocznym? Józek musisz to wszystko wyjaśnić, bo nie ogarniam.

Ciekawa sytuacja na Walnym zaistniala. Jakies przemyslenia? Wg mnie fundusze w koncu daly prezesowi to, na co zaslugiwal od dawna. W koncu dostal w twarz.

Kod:
mod: prośba o linka do informacji, o której wspominasz

No i mamy nowa emisje bandhead Z tego co pamietam to prezio zarzekal sie zadnych emisji nie przewiduje Liar

W koncu WK jest wieksza niz kapitalizacja. Nastepny etap - przychody wyzsze niz kapitalizacja hello1 A tak na serio czekam Jozku na analize.

Józek nie powiedziałeś tego wprost, ale Cormay jest na obecną chwilę przewartościowany, tak?

Gwiazda Cormaya na giełdzie gaśnie. Kurs dołuje, BB na targach w Ameryce wogóle nie zaistniał. WD bądź Kasia pokusicie się o analizę wyników finansowych?
P.S. WD jak zwykle miałeś rację - prezes za dużo gadał.

Co by nie mówić od ostatniego postu kurs Wawela troche urósł. Żadnych analiz wyników nie zauważyłem. Widać to jest recepta na wzrosty - cisza wokół waloru i regularna dywidenda. I MWIG40 też nagle się pojawił. WD - mimo wszystko - ponad rok bez analizy wyników?

occasion5
Salak napisał(a):
Cytat:
Na razie mamy poszczególne jego moduły. Nadal trwają prace nad zintegrowaniem ich w prototypowym urządzeniu

to znaczy ze nawet tego jeszcze do kupy nie poskladali.....a chyba cala idea tego urzadzenia zakladala ze te "rozne moduły" sa poskladana w jedno male fajne urzadzenie (zapewne z touch screen'em hehe) ktore sobie lekarz stawia na stoliku kolo ekspresu do kawy w gabinecie

w dodatku nie zlozyli tego jeszcze w prototyp, gdyz "prace nadal trwaja"...

chyba musieliby zatrudnic chlopakow z Laboratoriow Bell'a, na 2 zmiany, zeby zdazyc z tym cackiem do Lipca Angel

Poza tym co komu po prototypie, ktos kupi prototyp?

Prezes juz pewnie mysli o planie C

Widać, że Rynek ma większe zaufanie do Ciebie wave niż do tych wszystkich zapewnień prezesa - popatrz na bieżący kurs. A tak na poważnie - jechać na tak ważne targi z tzw. PROTOTYPEM? Watchdog - mają szansę tam coś zwojwać? Ty to się znasz na wszystkim notworthy

Anty - love4 Twoja argumentacja, że jednak było za darmo wygrywa tak: 6-0, 6-0, 6-0 posługując się tenisową nomenklaturą (w odniesieniu do odbywającego się obecnie turnieju wimbledońskiego - oczywiście w rozgrywkach męskich)salute Motyw nowo-zatrudnionego w kopalni i jego perspektywach na darmowe akcje - doskonały hello1

Salak, Watchdog - odniosłem identyczne wrażenie. W Houston Blue Box raczej nie będzie pokazany w tym roku.sad5

WatchDog napisał(a):
W wywiadzie padła nazwa, która prowadzi w konkretne miejsce:

Cytat:
Join AACC in Houston for the world's largest gathering for laboratory medicine.

www.aacc.org/events/annual_mee...

Nic Ci nie umknie. love4

Wszyscy piszą o debiucie BB na targach medycznych w Houston. Ma ktoś dokładne namiary na to wydarzenie w Teksasie? Dokładna data i miejsce? wave Tym bardziej, że wydaje się to być najważniejszym wydarzeniem w histori Spółki. Bo na stronie Cormaya nie ma najmniejszej wzminki na ten temat. Watchdog spójrz na ich stronę. Żadnych wiadomości o Houston. prawda ?????????

No i mamy nową emisję. Na zasadach prawa szwajcarskiego Liar

No to wykrakałeś. puke_l
Szutnik napisał(a):
@ pop
ale walka rozegra się w rejonie 10,90 i przy takich wynikach spółki

Wyniki spółki to już historia. Pytanie na dziś, jakie powinien sobie zadać każdy fundamentalista brzmi: Czy firma jest w stanie dalej pokazywać coś równie ładnego, jak do tej pory i czy to, co firma może pokazać w najbliższej przyszłości uzasadnia jej obecną wycenę? Rynki patrzą w przyszłość, nie w przeszłość....

Na razie szykuje się boczniak z dolnym ograniczeniem na 10,90, dopiero wyłamanie w dół tego poziomu mogłoby być niebezpieczne, ale firma jest zbyt dobra by ot tak sobie miał tu być szturm sprzedających z opcją na przełamanie z marszu owego 10,90.

O ile zgadzam się, że strefa 10-11 będzie istotnym wsparciem, które z pewnością na jakiś czas zadziała, o tyle nie uważam, by powstrzymała spadki na dłużej.
Dlaczego? Bo zmienił się wzór zachowania podaży. Do listopada 2011 wszystkie świece z rekordowo wysokimi obrotami były białe, a świece spadkowe charakteryzowały się spadkiem obrotów. Po 30.11 wszystkie świece z dużymi obrotami są czarne, a świece wzrostowe mają znacznie mniejsze obroty. To bardzo ładnie widać na technice candlevolume, będącej połączeniem świec japońskich i techniki equivolume Richarda Armsa (wykres nr 2 w linku poniżej to właśnie przykład candlevolume, wyżej jest klasyczny equivolume Armsa):
www.armsinsider.com/education/...

Bez mrugnięcia okiem zgodziłbym się z Tobą, że 10-11 wytrzyma, gdyby nie było tej wyraźnej zmiany zachowania podaży. Gdyby spadki odbywały się na zmniejszającym się obrocie, w ogole bym tego wszystkiego nie napisał. Problem w tym, że odbywają się na wyraźnie zwiększonym obrocie, a to zasadniczo zmienia postać rzeczy.
O ile uważam, że długoterminowo (na przestrzeni wielu miesięcy)spółka nadal jest w trendzie wzrostowym (brak na razie zachowań, podważających tę tezę), o tyle sygnał sprzedaży 1-2-3 Sperandeo

http://www.dacharts.com/123.htm
na wykresie tygodniowym z odejściem, wyraźnie potwierdzonym obrotami, to nie jest coś, co można lekceważyć. A ponieważ jest to na wykresie tygodniowym, to i konsekwencje tego sygnału są co najmniej średnioterminowe.

Osobiście podejrzewam, że spadki sięgną okolic 8-8,50 zł/szt. W tym rejonie jest 62% zniesienie wzrostów od przełomu 2008/09 do maja 2011, tam mamy istotny szczyt z kwietnia 2010 i mniej więcej w tej strefie długość fali spadkowej od listopada 2011 będzie równa wielkościowo spadkom z okresu maj - sierpień 2011. Ale aby tak się stało, po przełamaniu strefy 10-11 podaż musi zmienić swój dzisiejszy wzór zachowania na inny - obroty muszą stopniowo spadać, albo gwałtownie wzrosnąć przy dochodzeniu do 8-8,5 przy jednoczesnym słabnięciu dynamiki spadków.
Są i gorsze projekcje, ale na razie nie ma sensu ich tu podawać.

Jeśli ktoś kupował te akcje w 2009 r. po 1-2 zł/szt z zamiarem trzymania ich przez lata, zapewne wzruszy ramionami po przeczytaniu całego mojego wywodu.
Rzecz w tym, ze większość kupowała je po -naście złotych/sztukę, a to zasadniczo zmienia perspektywę.

Nie, Orphee nie jest w branży medycznej Rolexem. Orphee jest firmą szwajcarską. I to jest najważniejsze. Z całym szacunkiem dla Polski, ale Szwajcaria sama w sobie stanowi gwarancję najwyższej jakości. W USA np. napis "swiss made" (albo "made in Germany") budzi wielki szacun. Prezes Tuora bardzo dobrze sobie z tego zdaje sprawę (nie wiem nawet, czy jego przodkowie nie przywędrowali do Polski właśnie ze Szwajcarii). A tak na marginesie to w dalszym ciągu przeciętny Amerykanin uważa Polaka za mieszkańca Rosji. Przykre, ale prawdziwe.

A dlaczego nazwa Rolex jest lepsza od dajmy na to nazwy Łucznik?

Jak dla mnie to ten cały Bluebox jawi się dla Cormaya jako niepotrzebny balastbootyshake . Bardzo mi się za to podoba strategia przejmowania europejskich spółek będących w trudnej sytuacji, ale mających potencjał, kanały dystrybucyjne etc. Parę milionów euro wydane na wykup Szwajcarów i Irlandczyków mogą nieźle zaprocentować. Wydaje mi się jednak, że na takie światowe rewolucyjne wynalazki, jak rzeczony analizator to jednak Cormay jest troszeczkę za mały. Całe szczęście dla Spółki, że nie zadłużyła się na badania na tym projektem, tylko zdołała pozyskać środki z europejskich dotacji. Prawdopodobnie Bruksela znów wydała pieniądze na darmo. No ale w tej dziedzinie to nie ma sobie równych tongue7 No i dla mnie najważniesza kwestia. Cormay jednak jest jeszcze za słaby, by wejść do USA. Po raz drugi odpuścili przejęcie w Ameryce. Dali sobie spokój z pokazem analizatora na targach medycznych w Nowym Jorku w lipcu. Widać, że są jednak jeszcze za cieńcy na ten najważniejszy medyczny rynek na świecie. Mam tylko nadzieję, że jakieś tam stoisko zaprezentują na tych targach. Jestem jednak przekonany, że jeśli będą tam obecni to nazwa Orphee będzie widnieć nad tym stoiskiem, a nie Cormay.

Po ostatnich komunikatach płynących ze spółki widać wyraźnie, że temat "REWOLUCYJNEGO" analizatora należy trochę przełożyć w czasie wave (najlepiej pewnie tak z dwa lata - albo i pięć). Mam jednak pytanie czy to do Kasi, czy też do reszty załogi SW. Powiedzmy, że prezesowi Tuora uda się przeprowadzić emisję sprzedaży 30% akcji spółki Orphee wartych dajmy na to 100 milionów złotych - na rynek NC. Gdyby się to wszystko powiodło (co oczywiście wydaje się być mało prawdopodobne) jak bardzo zmieniłaby się wartość spółki Cormay. Wskaźniki etc.Pray

Trochę popracowałeś w tym temacie nie powiem salute
Wg mnie Cormay to spółka bardziej inwestycyjna niż badawcza. Chcą wprowadzić Orphee na giełdę i pozyskać maksymalnie 150 milionów z emisji czyli jakieś 30%. Pozostanie im wciąż 70% warte 350 milionów. By taką kasę dorwać, to tych analizatorów by musieli chyba sprzedać do wszystkich przychodni w Polsce, Irlandii i Szwajcarii razem wziętych razy dwa. Prezes pewnie już planuje Irlandczyków z Innovation Enterprise wprowadzić gdzieś na parkiet też. No i czekam na Jego amerykański wybór. Wogóle to nie mogę się doczekać premiery rzeczonego Analizatora na targach medycznych w Nowym Jorku. Nie omieszkam się tam zjawić, choć mam takie dziwne przeczucie, że Jego (Analizatora BlueBox) tam jeszcze nie będzie, choć prawdopodobnie Cormay jako szwajcarska firma, która właśnie zakończyła przejęcie amerykańskiej spółki będzie chciała się pokazać z jak najlepszej strony w stolicy świata. Najlepiej to ogłosić emisję na 20 no może 35 procent akcji. Prezes widać, że jest zakochany w taktyce Googlów, Microsoftów, Applów i innych tego typu "przejmowaczy". Ja tam nic przeciwko nie mam, bo spółki tego typu to mają w zwyczaju tylko rosnąć. wave

w anlalizatora to doskonały pomysł.
gilbertus napisał(a):
Postanowiłem pogrzebać trochę w internecie, żeby znaleźć ta spółkę z Nasdaq-u, którą chce przejąć Cormay. Szukałem na podstawie informacji, które podawał Prezes Tuora w wywiadach. Bazowałem na następujących kryteriach :
1. przejmowana spółka jest notowana na rynku Nasdaq,
2. działa w obszarze diagnostyki in vitro,
3. sprzedaje produkty na rynku weterynaryjnym,
4. ma problemy z płynnością (cash flow),
5. jest producentem urządzeń diagnostycznych,
6. posiada niewielką kapitalizację(mniej niż 100 mln $).

Znalazłem jedną taką spółkę . Nazywa się AspenBio Pharma, Inc.
Oczywiście mogę się mylić. Istnieją jednak przesłanki, które to uwiarygodniają.
Pod koniec zeszłego roku firma ta wypuściła 1,6 miliona warrantów zamiennych na akcje po cenie 1,02$
Tutaj jest link do tej wiadomości:
Cytat:
AspenBio Pharma, Inc. (NASDAQ: APPY), an emerging in vitro diagnostic company, has closed its previously announced registered direct offering for the sale of 1,605,000 shares of its no par value common stock ("Common Stock") at a price of $1.02 per share

www.nasdaq.com/article/aspenbi...

W jednym z wywiadów prezes mówił,że chce wydać od 2 do 5 milionów dolarów na nowe akcje. Jest to wartość zbliżona do dolnego progu. Warranty można będzie wymienić na akcje od 30 czerwca tego roku.
Na wykresie tej spółki widać, że akcje od dłuższego czasu spadały, więc Cormay nie musiał się spieszyć z przejęciem. Czas działał na ich korzyść.
Załóżmy przez chwilę,że Cormay ma przejąć tą spółkę. Prezes mówił na początku roku,że ma być to platforma do przejęć. Miała być wielka emisja na 100-150 milionów dolarów, bo amerykańcy cenią sobie innowacyjność. Dzisiaj już wiemy, że tą rolę ma pełnić Orphee.
Myślę, że powodem zmiany strategii mógł być dalszy spadek kursu akcji. Gdy kurs akcji spadł poniżej dolara okazało się,że tak duża emisja jest w najbliższym czasie mało prawdopodobna.
Słyszałem, że gdy za oceanem wartość akcji spadnie poniżej 1 dolara , to żaden fundusz nie zainteresuje się walorem, gdyż będzie on uznany za śmieciowy.
Sytuacja amerykańskiej spółki pokrzyżowała plany prezesowi. Niska wycena amerykańskiej spółki pozwala na jeszcze jedno przejęcie spółki z europy zachodniej, która miała być pierwotnie przejęta w 2013. Prezes zastosował ucieczkę do przodu. Wiedział, że rynek źle zareaguje na zmianę strategii, więc stąd decyzja o drugim przejęciu i sprzedaży swoich akcji po całkiem dobrej cenieThink
Jedyne co mi nie pasuje w tej spółce to przychody, które wg prezesa Tuory miały wynosić kilkanaście milionów dolarów.
To są tylko moje przypuszczenia,więc równie dobrze może to być zupełnie inna spółka. Czas pokaże.

piotrch napisał(a):
Informacja bezsprzecznie pozytywna, ale czy zasadne jest oczekiwanie, że 6 mln pln dofinansowania wzruszy kursem spółki o kapitalizacji pół miliarda złotych?Think

Może fakycznie 6 mln przy kwocie kapitalizacji nie robi wrażenia, ale zauważ, że jest to więcej niż połowa rocznych zysków Cormaya (swoją drogą jak księguje się takie dofinanasowanie?).

Jest już 6 OFE w akcjonariacie, choć ich udział to tylko 10,46%. Ale widać, że oczekiwania są wielkie. Cormay ładnie przejmuje innych i ładnie się rozwija. Choć mam takie dziwne przeczucie, że ktoś o wiele większy cały czas się przygląda i tylko czeka na odpowiedni moment by tongue8 Cormay-a.

Zgadzam się, że Cormay jest napompowany. Ale z tymi pięcioma spółkami to była taka lekka ironia, prawda?wave Jeśli wejdą z głową w tą weterynaryjną spółkę to będzie strzał w dziesiątkę. Ten rynek to jest studnia bez dna. Cormay pracuje nad tą transakcją już od dawna. Poza tym nie lekceważyłbym tak amerykańskiej gospodarki. Spytaj Watchdog-a love4

No, ale żeby polska spółka przejmowała amerykańską spółkę? To jest coś. Cormay ma szanse wejść w największy rynek, jaki jest możliwy w tej dziedzinie. Boo hoo!

Tak dla pokrzepienia serc hello1 W paru "LIKIERSZTORACH" na Queensie - w Nowym Jorku oczywiście, zobaczyłem na witrynie sklepowej, że tylko Sobieskiego wódka z Willisem Brusem widnieje i żaden inny alkohol. Widać, że jest kampania reklamowausa2

WD ja myślałem, że Pemug już zdechł. Wogóle nie w głowie było mi zaglądanie do jego sprawozdań. Bobik tak wyjechał z tematem. W sumie wielki szacun, że jesteś o tej porze (24/24?) salute Na pogotowiu byłbyś gwiazdą king Serdecznie pozdrawiam wave PS. Coś mi się wydaje, że Ameryka Europę załatwiła Silenced

Bobik faktycznie wskaźnik Altmana AAA. Watchdog-u co tu jest grane?Think

Oczywiście prosimy Kasię o analizę raportu Dancing I bardzo proszę też o wyjaśnienie dlaczego wartość księgowa wzrosła o prawie 35 mln.?

Ostatnio zastanawiałem się, czy słaba złotówka to dobrze dla Cormay-a? Wszak spółka dużo eksportuje, prawda? Ale po przejęciu Szwajcarów i Irlandczyków to już wszystko się zagmatwało w tej kwestii. Doszedł strasznie drogi frank i bardzo drogie euro. Ciekaw jestem, czy ekipa SW mogłaby ten temat jakoś rozpracować?salute

Jestem bardzo zdziwiony, że tak ceniona spółka przez SW hello1 nie miała tak długo żadnego komentarza. Watchdog-u: KNF w końcu ruszyła swoją doopę i zainteresowała się poczynaniami naszego ulubieńca Greg-a H. Wyniki Jupitera oczywiście bardzo dobre, jak zawsze. A na Wrocławskiej w Krakowie bez zmian.

Dziwne, że na tym wątku taka cisza. Cormay przecież zgarnął ponad 21 baniek z nowej emisji (czy tam z pakietówki, jak to zwał to zwał), a tu zaraz potem taki zjazd na giełdzie. Prezes Tuora chyba się w czepku urodził. I jeszcze mu dali ponad 6 mln dotacji. Cormayowi wpadło ponad 28 milionów złotych (jeśli dobrze liczę) w czasie niezłej giełdowej zawieruchy. Nic tylko pogratulować salute

Ostatnio dzialo sie duzo dobrego w spolce. Rowniez pojawilo sie pare cieplych artykulow w prasie, pozytywnych analiz i rekomendacji analitykow. Kurs natomiast stal w miejscu. W koncu to musialo sie troche rozruszac. Odnioslem rowniez wrazenie, jakby wielu chcialo zdarzyc z zakupami przed ogloszeniem komunikatu o przejeciu yankees. Jestem bardzo ciekaw co bedzie sie dzialo z kursem po ogloszeniu rzeczonego komunikatu.Think

WD co by nie mowic - wyniki dalej do bani. I to Twoje stwierdzenie: "po emisji (jesli cala bedzie objeta) oraz: na razie rynek mowi, ze nie chce obejmowac emisji. Wszystko to wskazuje na kolejne spadki. PS. Cena moze byc niska lub wysoka, nie droga lub tania Dancing Serdecznie pozdrawiam wave taka moja riposta wzgledem Twojej kasacji blackeye Jeszcze raz pozdrawiamwave

Discopolo ale miales krotki urlopSilenced

WD jak przyjedziesz kiedys do Niu Jorka to moze zrobisz jakies szkolenie? headbang Swoja droga rocznik 70 to jest dobry rocznik occasion5

Na razie emisja wplywa na kurs bardzo negatywnie. Jestem przekonany, ze zwykly akcjonariusz nie bedzie nia objety. Poza tym zastanawiam sie jak oni beda chcieli pozyskac 40 mln z 6 mln nowych akcji Think

Boryszew mnie zadziwia. Od ostatniej emisji sa juz jakies 200% do przodu. Pan Roman chyba diabla jakiegos do Zarzadu powolal. Juz nawet na tym portalu (SW) maja prawie najwiecej wyswietlen - 300,910 (srodek nocy z wtorku na srode).
Na trzecim miejscu jest Kopex - 212,700 wyswietlen,
4.miejsce Sygnity - 240,670
5.PETROLINV - 222,932
6.IDMSA - 210,402
7.Gant - 189,872
8.Duda - 187,8048
9.MCI - 176,144
10.TAURON - 135,958
11.VISTULA - 132,358
12.PGE - 113,287
13.MVTRADE - 107,635
14.BIOTON - 107,403
15.BBIZENNFF- 85,149
16.ZREMB -83,606
17.JUTRZENKA - 81,551
1.TECHMEX - 383,357

Zagladnalem tutaj tak z sentymentu. Pemug jako gieldowa spolka praktycznie zdechl. WD jestem bardzo ciekawy Twojej opinii na temat ostatniego raportu i wogole sytuacji spolki, ktora zostala juz praktycznie przejeta. Co teraz stanie sie z Pemugiem? Obroty zamarly. Czasem jakas pakietowka wyskoczy. Interesujacy przyklad dla inwestorow na GPW.Think

topcia napisał(a):
andypaton napisał(a):

Tak, mozna liczyc wave .

czy mógłbyś rozwinąć? Kupiłam po dosyć wysokiej cenie, także khmmmm niepokoi mnie to trochę.

Cormay to bardzo fajna spolka. Rozwija sie wzorcowo. Nie przesadza z emisjami, jest malo zadluzona. Troche ich kosztowalo przejecie Szwajcarow z Orphee, ale wydaje mi sie, ze warto bylo. Szwajcarzy maja naprawde duze kontakty. Jest tylko jedno ale. Spolka na dzien dzisiejszy wydaje sie byc juz droga. Wskazniki po raporcie poprawily sie, ale wciaz sa wysokie. Do kolejnych wiekszych wzrostow w tym momencie potrzeba jakis nowych wiadomosci. Fajnie by bylo uslyszec np. o podpisaniu nowych umow na dostawe odczynnikow (czy innych produktow Cormaya) z Chinami, Meksykiem, a przede wszystkim z USA. Wiem, ze firma prowadzi rozmowy w tym temacie. Dobre wyniki Cormaya juz nie sa zaskoczeniem dla rynku. Zarzad informowal juz wczesniej, ze w wynikach za 3Q nie bedzie juz obciazen kosztami przejecia Orphee. Czyli prawdopodobnie rok 2010 zamkniety zostanie wynikami o niebo lepszymi niz 2009. Tylko, ze rynek juz to wie. Fajnie miec akcje spolki takiej jak Cormay, ale czy mozna liczyc na wieksze wzrosty w najblizszej przyszlosci? Bedzie ciezko. Popatrzmy o ile wzrosl kurs w ostatnich kilkunastu miesiacach. Ogromnie. Ale czy dalej jest w stanie tak wzrastac? Watpie. Droga Topciu nie wiem po ile kupowalas. Ja kupilem po 5.75 i uwazam, ze to nie bylo tanio. Ale sprzedawac zamierzam nie taniej niz 6.75. Tak zlotowke wiecej Angel Pozdrawiam salute

Po co im był ten split akcji? Akcjonariusze dostali ładnie po kieszeni. Myśleli,że na wzrostach procentowo im będzie fajnie wychodzić, a tu spadki okazują się wielkie salute Czyli co? Wchodzimy na główny parkiet. Następna zagrywka.

WD - Maj Brader - no i kupili - tylko teraz okazało się, że Pemugowcy mają zleceń lekką rączką tak na 80 mln w tym roku. Spokojnie daliby sobie sami radę. Ciekaw jestem tylko, co stanie się z tymi, którzy zatrzymali akcje? Wogóle fajna sytuacja wyniknęła na tym walorze. Pemug chyba zniknie z GWP?

Cormay wygląda naprawdę cacy. Zwiększają swą obecność w Chinach, a gdyby jeszcze udało im się przejąć tę amerykańską firmę to już byłby miodzio. Szkoda tylko, że na razie spadki, bo cały rynek pikuje. Mam nadzieję, że kurs Cormaya trochę się oprze tej panice.

A co brygada WD-owska powie na ten raport bieżący?

W końcu jakieś zmiany na stronie Tritona. Sprzedali 12 nowych mieszkań. Nie za dużo to, ale jak na Tritona to wspaniały wynik binky

Wskaźniki połączonej Spółki na razie faktycznie mają się nijak do aktualnej sytuacji. Jedynie obecna kapitalizacja pozwala stwierdzić, że firma Gastel Żurawie ze spółki malutkiej zmieniła się w spółką małą. To dobrze, bo większy może więcej i co dwóch to nie jeden (podobno) occasion5 lovestory 3some

Jednak Pemug ostatecznie dostał tę drugą umowę z Bogdanką (za ponad 20 mln). Trochę szkoda, że go przejmują, bo więcej niż 1,84 to za niego wyrwać się już chyba nie da Think

magnat napisał(a):
no i mamy kolejną dotacje tym razem ponad 20 mln..

kapitalizacja 11 mln , przyznane 2 dotacje łacznie prawie 40 mln... bedzie sie działo

biorac pod uwagę moje prognozy zysku za 2011 rok to przy cenie c/z 10 kurs akcji powinien oscylować w okol. 8 zł

Tylko, że nie mogą wykorzystać tych dwu dotacji do jednego projektu. Tak więc by nie oddać jednej z nich muszą mieć dwa projekty fabryk granulatu. Czy dwie fabryki to troszkę nie za duże wyzwanie, jak na tak małą spółeczkę. Pewnie będzie jeszcze trzeba dołożyć grubo ponad 10 mln z własnych źródeł, by to wszystko zrealizować. Bardzo ciężkie zadanie, bardzo.

rafsty napisał(a):
Acha, czyli "fundamentalnie spółka dobrze wygląda" znaczy, że wyniki są kiepskie. Sorry, zbyt głębokie to, jak na moją ciasną głowę.

thumbright

Drogi WD zgadzam się z Tobą w stu procentach, że na obecną chwilę cena 1,84 za Pemuga jest mocno wygórowana. Jednak w swojej analizie nie podjąłeś wogóle tematu przyszłości spółki. Otóż portfel zamówień Pemuga na 2010 rok wygląda bardzo bogato (wszystko wskazuje na to, że będzie to ponad 70 mln). Poza tym pamiętajmy o spółce zależnej Pemug Konstrukcje i jej terenach wartych podobno grube miliony. 31 lipca 2009 roku Sąd Rejonowy w Katowicach podjął wniosek o umorzeniu postępowania upadłościowego Zakładu Produkcji Przemysłowej "Pemug Konstrukcje" Sp. z o.o. Postanowienie to nie jest jeszcze prawomocne, ale gdy się w końcu uprawomocni (no bo dlaczego miałoby się nie uprawomocnić Think ) to Famur dostanie niezły bonusik. Tak więc z tym przepłaceniem to do końca nie jest tak pewne salute

Watchdogu dziękuję i pozdrawiam hello1 A prof. Altmanowi składam notworthy

Od poniedziałku Żurawie idą niesamowicie do góry hello1 oczywiście na giełdowej tablicy. Z przedostatniego miejsca (tylko Żywiec był za nimi) przesuwają sie w tabeli jeśli dobrze policzyłem o około 230 miejsc do góry. Miejmy nadzieję, że kurs spółki Gastel Żurawie też będzie tak znacząco podnosił sie, bo połączona spółka wydaje się być teraz o wiele ciekawsza i mocniejsza. Swoją drogą sprawnie im to połączenie przebiegło.

Arcyciekawa sytuacja na Spółce, arcyciekawa blob3 Famur przejmuje Pemuga. Szkoda tylko, że prawdopodobnie za niską cenę violent1 Wyliczyli średnią na 1,84. Ciekaw jestem jaką kwotę rzucą drobnym na wezwanie. Chyba niewiele wyższą, jak myślicie?

gradac napisał(a):
i kto jeszcze w kolejce ??!!!
jaja sobie tu ktoś robi...

Wygląda na to, że jaja robi sobie zarząd. Tym listem intencyjnym do "Budus-a" się tylko ośmieszył. Strasznie szybko im Budus pokazał goły tyłek, oj strasznie szybko bootyshake

Według oficjalnej strony Tritona od listopada wciąż nie sprzedali żadnego lokalu. Wydaje się to dziwne. Chyba odpuścili sobie aktualizację tej strony, bo nie sprzedać ani jednego mieszkania w ciągu prawie czterech miesięcy to naprawdę za wielki wyczyn, nawet dla Tritona laughing6

gradac napisał(a):
i kto jeszcze w kolejce ??!!!
jaja sobie tu ktoś robi...

Wydaje mi się, że do trzech razy sztuka. "Budus" to będzie chyba to na co czekał Pemug. Na Bogdance ładnie już razem pograli wygrywając ten przetarg za 34 mln (i ten drugi za kilkanaście baniek też pewnie im przypadnie w udziale).

lajkonik napisał(a):
Dzięki za zainteresowanie. Ja też do niedawna sie nie interesowałem, ale ... coś mnie tknęło. Mam wrażenie, że NFI to tylko z nazwy, no ale może sie mylę.

Poczekajmy na raport. Nie ucieknie.
Póki co dobrze życzmy Sikorze thumbright

Minister Grad wskazał szczyt - 23,00 złote za jedną akcję. 3some Zastanawiam się, czy można liczyć na kurs powyżej tej kwoty w najbliższej przyszłości? Think

Maciek1981 napisał(a):
ironman napisał(a):
najpierw pewnie zleci do 15 pln jak gdzies czytałem a potem bedzie sobie rosło za rok ,dwa
a moze bedzie inaczej, wogole to radze sie zdystanować i wybrać na zimowy spacer ,przeciez wiekszosc
siedzi non stop przed komuterami, moze np jakies łyzwy?biegówki? podobno mozna sie swietnie na biegówkach zrelaksować, a Pge bez nas sie nie zapadnie pod ziemie. beda akcje pracownicze ,bedą chyba dodatkowe pakiety ze skarbu państwa, bedą jakies inwestycje,,,,,proponuje długi spacer a potem ciepłą herbate z rumem. ostatnio byłem w czechach 0.5l beherovki 149koron (ale grzeje uuuaaaa),dobra w morde jeża

zazwyczaj nie ma sensu komentować takich postów ale jeśli ktoś piszę, że spółka typu PGE straci w najbliższym czasie 30% na wartości tzn, że jego/jej miejsce jest na bankierze :)

Nigdy nie mów nigdy. 30% jeszcze nie ma, ale bankierem to bym innych nie obrażał Shhh

Ciekaw jestem, jak rynek zareaguje na dzisiejszy artykuł o Gancie w PB?Think

DugHoliday salute z niewielkim poślizgiem w końcu podali do publicznej wiadomości umowę z Bogdanką. Kontrakt opiewający na prawie 35 mln to dla firmy, która miała w ubiegłym roku przychody 50 mln jest chyba niezłym kąskiem (tak mi się przynajmniej wydaje)? Watchdog-u chyba Pemug idzie we właściwym kierunku (mam nadzieję, że wycenili tę umowę tak jak należy)? Króciutki komentarz? love4

Szarpią się na miliardowy projekt developerski, a nie dają sobie rady ze sprzedażą mieszkań w trzech śmiesznych budynkach zwanych "Wrocław" - 72 mieszkania (sprzedali 69), "Gdańsk" - 28/94, "Poznań" - 42/80. Ciężki rok dla Jupitera się szykuje, oj ciężki.

andypaton napisał(a):
Swierszczu napisał(a):
Mam nadzieje ze jutro nadal bedziemy bronic 21.00 inaczej nie bedzie za dobrze..

Ciekaw jestem, czy poniżej 21.00 jest dużo stopów ustawionych?

A poniżej 19,00?

erfanus napisał(a):
Nikt nie komentuje sprawy braku porozumienia z Awbudem i podpisania nowego listu intencyjnegoAnxious

Widać Pemug zainteresowania większego nie wzbudza, a szkoda, bo to ciekawa spółka i wiele się dzieje wokół niej obecnymi czasy. blob3

DugHoliday napisał(a):
Na bazie dzisiejszej informacji z Bogdanki (służę na priv), pierwszy kontrakt jest definitywnie rozstrzygnięty na korzyść Pemugu (umowa w tym tygodniu, to jest ten większy przetarg jak sądzę), drugi jest zaskarżony.

Pozdrawiam
T.

Piszesz: "umowa w tym tygodniu" - znaczy zostanie podana do publicznej wiadomości w tym tygodniu? Jest piątek i ciągle cisza Eh?

DugHoliday napisał(a):
Nie kieruję sie Parkietem, skontaktowałem się z Bogdanką, otrzymałem informację, że Pemug wygral te dwa przetargi, natomiast do 8 stycznia (1 przetarg)oraz do 16 stycznia (2 przetarg) mogły byc składane zażalenia przez pozostałe strony uczestniczące w przetargach, jeśli nie było zażaleń, to powinno byc info w nadchodzącym tygodniu o podpisaniu umów, jeśli były zażalenia to niestety się to znowu przeciągnie.
Podaję Ci link z moją oraz jeszcze jednego człowieka korespondencją którą umieściłem na Parkiecie
www.parkiet.com/forum/viewtopi...

Pozdrawiam
T

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia. Za to właśnie cenię forum Stockwatch-a king . Nawet na mój nieco uszczypliwy post uzyskałem bardzo sympatyczną i uczciwą odpowiedź. DugHoliday - pozdrawiam wave

DugHoliday napisał(a):
Chyba jednak mamy te kontrakty

Znalazłem to na Parkiecie:

Bogdanka, dnia 10.12.2009r
Wykonawcy biorący udział w postępowaniu

dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykonanie projektów wykonawczych, budowlano-wykonawczych, budowę wieży szybu 2.1, budynku nadszybia szybu 2.1, fundamentów wciągarki B-1100A, fundamentów windy frykcyjnej EPR 1000, kanału wentylacyjnego, dróg, placów, torów, oświetlenia terenu w LW „Bogdanka " S.A. pole Stefanów

Lubelski Węgiel „Bogdanka" SA w Bogdance, zgodnie z art. 92 ustawy Prawo zamówień publicznych, informuje, że w wyniku postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jw., zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - po dokonaniu czynności powtórzonych zgodnie z art. 183 ust. 5 pkt .2) - do jego realizacji wybrany został Wykonawca, którego oferta była najkorzystniejsza.

Wybrany Wykonawca:
Konsorcjum Firm: Przedsiębiorstwo Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych „PEMUG" SA, ul. Reymonta 24, 40-029 Katowice (lider) „BUDUS" SA, ul. Barbary 21, 40-053 Katowice (uczestnik konsorcjum
Numer: 4599/2009
Rodzaj: Przetarg publiczny
Temat: urządzenia przyszybowe skipowego górniczego wyciągu szybowego
Status: rozstrzygnięty
Data ogłoszenia: 2009-09-26
Data rozstrzygnięcia: 2009-12-11

Bogdanka 14.12.2009r

dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowanie, dostawę, zabudowę i rozruch urządzeń przyszybowych skipowego górniczego wyciągu szybowego szybu 2.1 zakładu górniczego Lubelski Węgiel „Bogdanka" S.A.

Lubelski Węgiel „Bogdanka" S.A. w Bogdance, zgodnie z art. 92 ustawy prawo zamówień publicznych, informuje, że w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego j.w., zgodnie z art. 91 ust. 1. ustawy prawo zamówień publicznych, do jego realizacji wybrany został Wykonawca, którego oferta była najkorzystniejsza.

Wybrany Wykonawca:

Przedsiębiorstwo Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych „Pemug" S.A., ul. Reymonta 24, 40-029 Katowice.

Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, złożył kompletną ofertę. Oferta w/w. Wykonawcy jest najkorzystniejsza (wg kryteriów określonych w SIWZ) z ofert złożonych i badanych w postępowaniu.

W postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia oferty złożyli następujący Wykonawcy:

· Przedsiębiorstwo Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych „Pemug" S.A

Skończyły się już wszelkie holideje (bez urazy DugHoliday-u), a my wciąż nie mamy oficjalnego komunikatu o tym kontrakcie. Mam wrażenie, że jednak ten przetarg nie wyszedł Pemugowi. Mamy połowę stycznia i cisza. Coś tu nie gra. Chyba jednak nie mamy tych kontraktów Holideju. I na przyszłość radzę nie kierować się informacjami z forum Parkietu Shame on you .

andypaton napisał(a):
Techniku nie wchodziłem ostatnio na wątek Tritona, więc umknął mi Twój post. Więc śpieszę donieść, że od mojej ostatniej weryfikacji (początek października) "sukcesów Tritona na płaszczyźnie sprzedażowej" Dancing spółce udało sie sprzedać do dnia dzisiejszego kolejne 4 (słownie: cztery) mieszkania. Jeden w budynku C (cena około 500 tys.) i trzy w budynku A (jedno za prawie milion, drugie za ponad milion, trzecie za 350 tys.). Ciekaw jestem, czy dużo zjechali z tych cen, czy może wcale? W każdym razie stan na dziś to 385 na 598. Wg mnie sytuacja Tritona pozostaje wciaż wielką niewiadomą. Pozdrawiam.

Tak z sentymentu do tej spółki (dała mi kiedyś zarobić całe DZIEWIĘĆ procent hello1) znów zweryfikowałem sprzedaż mieszkań. W sumie nie musiałem nic weryfikować, bo od listopada nie sprzedali ŻADNEGO mieszkania (wg danych z ich strony). Jeśli strona Triton Parku jest zaktualizowana to jest bardzo niepokojacym fakt, że nie sprzedali żadnego mieszkania od listopada. Jeśli dane o sprzedaży na rzeczonej stronie nie są aktualne to też jest niepokojące, bo widać, że nie przejmują się potencjalnymi klientami. Jedno wiem: cieszę się, że nie mam akcji Tritona Dancing

Swierszczu napisał(a):
Mam nadzieje ze jutro nadal bedziemy bronic 21.00 inaczej nie bedzie za dobrze..

Ciekaw jestem, czy poniżej 21.00 jest dużo stopów ustawionych?

andypaton napisał(a):
A ten wykazany zysk netto, bazujący głównie na zmianie wyceny KCI Krowodrzy to mnie rozśmieszył. W ten sposób to i miliard euro zysku można wykazać (oczywiście, gdy ma się odpowiedniego rzeczoznawcę Dancing ). Najlepsze, że pewnie w poniedziałek kurs pójdzie w górę, co mnie osobiście powinno ucieszyć. A tak swoją drogą w grudniu planuję odwiedzić tę "miliardową" inwestycję KCI Krowodrza na ulicy Wrocławskiej w Krakowie. Będę gościł przez parę dni headbang akurat dokładnie naprzeciwko tej inwestycji. Nie omieszkam podzielić się wrażeniami downtown

Byłem, widziałem, załamałem się. Totalna zima (i nie chodzi mi wcale o śnieg Shame on you ). Nie widzę takiej mozliwości, by wystartowali z tą budową w tym roku. Tym bardziej, że wciaż pozostaje wiele wolnych mieszkań w wykończonych już trzech budynkach ich wcześniejszego projektu - Kamienice Herbowe: Wrocław, Gdańsk, Poznań.

A ja sobie plułem w brodę sprzedając Ganta po 23 z czymś kiedyś tam, bo 20-sto procentowy zysk chciałem zrealizować i bałem się tej nowej emisji. Teraz jestem zdecydowany wrócić tak za 21,00. Ale strach przed nową emisją pozostał. Bo jeśli chodzi o fundamenty Spółki to wyglądają doskonale (chyba że się mylę). Bardzo ciekawa sprawa z tymi ostatnimi spadkami na Gancie. Dla mnie bomba, bo już szykuję pieniążki na zakupy. Wesołych Świąt dla wszystkich Stockwatch-erów w tym momencie przesyłam. Jak Gant spada to życzę zakupów, jak wzrasta - sprzedaży.wave

WatchDog napisał(a):
Na mediach niejeden wilk połamał zęby. Nawet Sołowow przyznał, że kupno Życia Warszawy było błędem. Palikot popłynął na Ozonie. Nawet Agora wtopiła kupując czasopisma Prószyńskiego. Biznes jak każdy inny: nie wystarczy być userem, trzeba się znać.

WD wygląda na to, że te złamane wilcze zęby będą boleć Jupitera aż do korzenia.

DugHoliday napisał(a):
Witam serdecznie,

nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego przetargu a właściwie jak się on zakończył, wiem, że były jakies odwołania, wątpliwości ect.

Czy mógłby mnie ktoś proszę oświecić jak wygląda status na dzisiaj?

z góry dziękuję
pozdrawiam
T.

Niestety odnoszę wrażenie, że cały ten przetarg wymyślił sobie prezes Urbańczyk.Shame on you

Bardziej chodziło mi o wskaźnik typu C/WK = 0.40 , którym to tak wielu się zachwyca.

honza napisał(a):
O KCI KROWODRZA bym się nie obawiał, Jupiter stoi na spółkach budowlanych.
Dobre wiadomości dla jupitera są już podawane, banki podają że będzie łatwiejszy dostęp do kredytów, a dla budowlanki wiadomo co to oznacza, kasę.
Ostatnio w TVN CNBS Biznes mówili że jednym z najważniejszych wskaźników przy wycenie NFI, jest brane pod uwagę Wartości aktywów netto na jedną akcję a u nas wynosi 4,01Think

Dla mnie najlepszą wiadomością będzie rozpopczęcie budowy w Krakowie na Wrocławskiej. Wszystko inne to kosmetyka na papierze. Ruszą z budową to i kurs ruszy. Jakieś Ponary, czy inne Energopole to w tej chwili nie są tak ważne, jak KCI. A te legendarne wskaźniki Jupitera to nikt poważny poważnie nie traktuje.Speak to the hand

erfanus napisał(a):
andypaton napisał(a):
Ciekaw jestem, czy wygrają przetarg na wykonanie wieży szybowej na polu Stefanów dla KWK "Bogdanka" o wartosci ponad 30 mln netto (podobno są na pierwszej pozycji listy ewntualnych wykonawców)? Roztrzygnięcie na dniach. Gdyby wygrali byłaby to bardzo dobra wiadomość i niezły as w rękawie w negocjacjach z Awbudem.

Nawet sie nigdzie nie doczytalem, ze startowali.
Ale byloby bardzo ladnieSilenced

Sięgnij po najnowszy numer Pemugowca dostępny na ich stronce. Jest w nim między innymi wywiad z prezesem Urbańczykiem, gdzie mowa jest o tym (jak i innym przetargu na sumę 20 mln zł. netto). Może im się uda. Pozdrawiam.

Ciekaw jestem, czy wygrają przetarg na wykonanie wieży szybowej na polu Stefanów dla KWK "Bogdanka" o wartosci ponad 30 mln netto (podobno są na pierwszej pozycji listy ewntualnych wykonawców)? Roztrzygnięcie na dniach. Gdyby wygrali byłaby to bardzo dobra wiadomość i niezły as w rękawie w negocjacjach z Awbudem.

Dzięki WD i z góry dziękuję 95147. Ja też mam zamiar wybrać się w to miejsce niebawem.

WatchDog napisał(a):
Dzisiaj od rana analizuję to połączenie. Chciałem wcześniej, ale nie dało rady.(...)

WD jesteś debeściak king Swoją drogą pachnie mi tu nową emisją po połączeniu. Jakbyś jeszcze raz zerknął na Jupitera (obiecałeś) Pray

JAG napisał(a):
Wycena połazzenia z Gastelem to ciezka sprawa. Opinia audytora nie robi na mnie wiekszego wrażenia tym bardziej ze jest to PKF. Gdyby to był audytor z wielkiej 4 to byłoby to bardziej wiarygodne.

Podstawowe pytanie to czy parytet wymiany akcji jest ok dla Zurawii?

A wiadomo w końcu, jaki jest ten parytet? (swoją drogą zajebiaszcze słowo: parytet d'oh! )

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 1 maja 2021 01:09:06
Liczba wpisów: 279
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 3,601 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło