pixelg
Mój zawód - Inwestor Giełdowy - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mój zawód - Inwestor Giełdowy

aviano
0
Wpisów: 47
Wysłane: 6 grudnia 2009 19:35:24
Kiedyś w swoim blogu ( jimrogers-investments.blogspot... ) Jim Rogers napisał :“As I was not smarter than most people, I was willing to work harder than most.” (W swobodnym tłumaczeniu: Ponieważ nie byłem mądrzejszy niż większość ludzi, chciałem więcej pracować niż ta większość.) Jak wiadomo doszedł do dużych pieniędzy dzięki inwestycjom giełdowym. Czy na to forum zagląda ktoś, kto mógłby o sobie powiedzieć: "Mój zawód - Inwestor Giełdowy"?
Whistle
Dlaczego ludzie kupują mercedesy?

daytrader80
0
Wpisów: 74
Wysłane: 29 grudnia 2009 19:27:33
salute

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 29 grudnia 2009 21:59:23
usatrader napisał(a):
salute

nie wiem jak inni..ale ja nie zrozumiałem tej zawiłej wypowiedzi;)
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 29 grudnia 2009 22:50:00
Hmm myślisz że ktoś taki by się tym pochwalił?Think Żeby się utrzymywać wyłącznie z tego trzeba mieć gruby kapitał, a jak ktoś ma głowę na karku to takich informacji publicznie nie podaje. Domyślam się że po przekroczeniu pewnego progu zamożności zawodowy inwestor giełdowy odchodzi od swojej pracy i powierza kasę funduszom. Szkoda zdrowia:D Dlatego pewnie nie ma ich za wiele - szukają bezpieczniejszych inwestycji, zakładają działalność gospodarczą itp.

Myślę że standardowym modelem jest praca na etacie i dorabianie (lub jej przejadanie) pensji poprzez giełdę. No i sporo jest też studentów(jak ja i ty), którzy mają w głowie marzenia o potędze i giełda jest najprostszym sposobem do ich spełnienia:-) Czas je zrewiduje, uda się nielicznym..
Aktualnie: MRB(100%)

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 29 grudnia 2009 22:56:41
Zerknijcie czasem na http://www.fwig20.pl

Jest tam sporo osób które utrzymują się z GPW (głównie FW20).
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

daytrader80
0
Wysłane: 29 grudnia 2009 23:03:58
Muszę zrewidować wiedzę lub przypuszczenia co niektórych. Od sierpnia utrzymuję się tylko i wyłącznie z giełdy. Zarobki różnie w zależności od panujących emocji czy nastrojów na parkiecie(20% min./miesiąc). Od razu dementuje że nie mam 1 mln zł na inwestycje giełdowe. Uważam jednak że jeśli ktoś dysponuje dużą gotówką, gra staje się bezpieczniejsza i bardziej zyskowna. king

Vox
134
Wpisów: 6 640
Wysłane: 29 grudnia 2009 23:10:58
Cytat:
od sierpnia

Cytat:
(20% min./miesiąc)

i tak każdy miesiąc? rewelacyjne wyniki.
podwoiłeś zainwestowany kapitał. (1,2^4=2,07)
Edytowany: 29 grudnia 2009 23:16

daytrader80
0
Wysłane: 29 grudnia 2009 23:18:57
Vox napisał(a):
Cytat:
od sierpnia

Cytat:
(20% min./miesiąc)

i tak każdy miesiąc? rewelacyjne wyniki

Sierpień był zdecydowanie najlepszy bo przyniósł mi ponad 100% zwrotu. Jak spojrzysz na to jak niektóre spółki urosły wynik 20% wcale nie powala. Ważniejsze że moje wyniki nie są przypadkowe i jest w nich pewna powtarzalność. Ja niestety muszę zarobić aby przeżyć hello1 Każdego miesiąca wypłacam sobie pensję z zarobionych pieniędzy.
Edytowany: 29 grudnia 2009 23:21

aviano
0
Wpisów: 47
Wysłane: 29 grudnia 2009 23:45:14
Kamil napisał(a):

Myślę że standardowym modelem jest praca na etacie i dorabianie (lub jej przejadanie) pensji poprzez giełdę. No i sporo jest też studentów(jak ja i ty), którzy mają w głowie marzenia o potędze i giełda jest najprostszym sposobem do ich spełnienia:-) Czas je zrewiduje, uda się nielicznym..

Chyba niekoniecznie tak to musi wyglądać. Znam osoby, które prowadzą dość poważne działalności gospodarcze i jednocześnie są obecni na GPW kwotą ok. 300.000 zł. twierdząc, że złotówka zarobiona na giełdzie ("za nic") jest dla nich więcej warta niż 1.000 złotych zarobionych w tradycyjnym biznesie (czyli w pocie czoła). Ja w 2009 roku więcej zyskałem na GPW niż ze swojej działalności. Gdy to powtórzę w 2010 to sobie dam spokój .... z działalnością. Studentem byłem 30 lat temu.
Dlaczego ludzie kupują mercedesy?

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 30 grudnia 2009 00:45:49
mathu napisał(a):
Zerknijcie czasem na http://www.fwig20.pl

Jest tam sporo osób które utrzymują się z GPW (głównie FW20).

cuda, wianki i wyglaszanie zyczen, jak wszedzie. widac ze jak wiatr wieje to chragiewki zmieniaja kierunki.
jezeli ktos sie utrzymuje z kontraktow to znaczy ze ma dobra strategie ktorej sie mocno trzyma. tylko tylke i az tyle. zaden cudowny sposob na przewidzenie przyszlosci nie jest potrzebny ale i tak jest cholernie ciezko

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 30 grudnia 2009 00:54:17
Nie chodzi mi o analizy tylko o chat i forum.

Jeśli interesuje was porozmawianie o utrzymywaniu się z GPW to zapraszam, jest tam przynajmniej 5 osób które zarabiają wyłącznie na GPW i codziennie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Proszę nie traktować tego jako reklamy konkurencyjnego dla SW portalu, bo fwig20 jest całkowicie ortogonalne do SW tak pod względem tematyki (tylko AT i DT) jak i kameralnych rozmiarów.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 30 grudnia 2009 00:58

tomekinv
0
Wpisów: 8
Wysłane: 16 lutego 2010 09:44:23
aviano napisał(a):
Kiedyś w swoim blogu ( jimrogers-investments.blogspot... ) Jim Rogers napisał :“As I was not smarter than most people, I was willing to work harder than most.” (W swobodnym tłumaczeniu: Ponieważ nie byłem mądrzejszy niż większość ludzi, chciałem więcej pracować niż ta większość.) Jak wiadomo doszedł do dużych pieniędzy dzięki inwestycjom giełdowym. Czy na to forum zagląda ktoś, kto mógłby o sobie powiedzieć: "Mój zawód - Inwestor Giełdowy"?
Whistle

Aviano - osobiscie znam w Polsce kilkadziesiat osob, ktore utrzymuja sie z grania na gieldzie juz od dlugiego czasu. Wlacznie ze mna. Tutaj masz naprawde szerokie mozliwosci jezeli chodzi o zdobycie kapitalu pod gre w wypadku jezeli wlasny kapital nie jest wystarczajacy do bezpiecznego grania. Poczatki na daytradingu zwykle determinuja czy do tego sie czlowiek nadaje czy nie. I na ten okres trzeba miec odpowiednie zabezpieczenie na zycie - innego rozwiazania nie widze.

A cytat jest jak najbardziej zyciowy. Zaprzyjaznieni traderzy to nie tylko osoby z wyksztalceniem, to nie jest najwazniejsze. A wlasnia te druga czesc cytatu: chcialem wiecej pracowac niz ta wiekszosc. :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość