pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kamil

Kamil

Ostatnie 10 wpisów
W kontraktach drogowych dużą część przychodów robią materiały, które dodatkowo podnoszą ryzyko, ponieważ zamawiający zrzuca te zagrożenia na wykonawcę. Na materiałach ciężko jest poprawić marżę, przeważnie ceny są ustalone i jeśli ktoś może liczyć na zniżki, to raczej Ci więksi gracze, do których Mirbud nie należy. Do dzisiaj się zastanawiam czy wejście w drogówkę było dobrym pomysłem ze strony Mirbudu. Na obwodnicy Ełku była strata, jutro w wynikach kwartalnych po części zobaczymy jak im idzie na A1, ich współkoncorcjant nie budzi mojego zaufania.

Aktualnie: MRB(100%)

Moje uznanie, z takimi wynikami na debiucie możesz spokojnie myśleć o karierze zawodowej. Ja przybiegłem na błonia 41 minut po tobie:) Napisz jak wyglądały twoje przygotowania, może dzięki twojej metodzie uda mi się jeszcze podciągnąć chociaż o kwadrans.
Aktualnie: MRB(100%)


kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

Pozostałe firmy prawdopodobnie zrezygnowały z przetargu poprzez wycofanie wadium. Byłbym ostrożny w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków na podstawie ofert. Ludzie z branży twierdzą że kontrakt jest nie do wykonania w terminie. Przypominam że tutaj na początku trzeba zrobić projekt, a dopiero później można starać się o rozpoczęcie budowy. A terminy są tak ciasne ponieważ kończy się okres na wydawanie środków z funduszy unijnych.

W pierwszym tygodniu lipca można się spodziewać rozwiązania trzech kolejnych kilkuset-milionowych przetargów kolejowych. Chodzi o modernizację odcinków Rożki-Jastrząb, Koniecpol-Turów i roboty na odcinku Legnica-Wrocław Opole. Myślę że wraz z wypełnianiem mocy produkcyjnych firm kolejowych stopniowo będzie rosła marża. A przetargów będzie dużo, jeszcze w tym roku powinny zostać rozpisane przetargi na około 5.5mld zł.
Aktualnie: MRB(100%)

Bez sensu, w związku z awersją banków do sektora powinni zmniejszać zadłużenie, podwykonawcy nauczeni przypadkiem HBP i PBG staną się bardziej nieufni i pewnie będą się domagać szybszych płatności. Byłbym spokojniejszy gdyby spółka zawiązała pewne rezerwy na ciężkie czasy. Krążą spekulacje na temat straty na kontrakcie w Ełku, powinni się wstrzymać z dywidendą do pełnego rozliczenia projektu. Czekamy na decyzję WZA 22 czerwca.

Ostatnio prezes skupował znaczne pakiety akcji, można to interpretować dwojako: albo to tylko gra pozorów, albo spółka jest rzeczywiście niedowartościowana.
Aktualnie: MRB(100%)

1. Ogólna sytuacja w branży
2. Brak nowych wygranych przetargów
2. Kara za opóźnienia przy studio dla ATM
3. Kara za opóźnienia przy obwodnicy Ełku
4. Słaba sprzedaż mieszkań JHM Dev
5. Sytuacja w drogówce, Kobylarnia pójdzie do przeszacowania

Wszystko to ogólnie znane trupy, potęgowane przez obawę o nowe, nieznane trupy z raportu rocznego
Aktualnie: MRB(100%)


Gratuluję ostatnich sukcesów, początkującym radzę przyglądać się baczniej temu portfelowi:)

Szybko licząc na abmie ponad 60%, na cdc prawie 100%, na trakcji też ponad 50%... i to wszystko w 2 miesiące!

Przejrzałem całą historię portfela i zauważyłem że abm trochę poucinał łapek zanim odbił od dna. Zostało Ci jeszcze tej spółki? Jaki jest bilans całego portfela od początku sierpnia? Ja gruby minus a u ciebie wygląda na to że częsć już odrobiłeś..
Aktualnie: MRB(100%)

Podoba mi się twój horyzont inwestycyjny. Życzę wytrwałości w postanowieniach. Mnie też sierpniowe spadki poważnie skopały, myślę że nie jesteśmy sami. Z twoich akcji najbardziej podoba mi się Ciech, myślę że ta spółka po restrukturyzacji może przynosić spore zyski. Najmniej IDM, głównie ze względu na nierzetelny zarząd.
Aktualnie: MRB(100%)

Ja w drugą stronę, wywalił mnie stoploss na kghmie po 115zł. Kupione po 130.50zł myślałem że to była okazja:/ mir powodzenia!
Aktualnie: MRB(100%)

Ja twierdzę że nie ma na giełdzie uniwersalnej zasady. W jednym okresie stoplossy będą skutecznym sposobem minimalizowania strat, w innym okresie stoplossy będą wywalały cię na lokalnych dołkach, tuż przed odbiciem.

Traktuj wszystkie te porady krytycznie. Mimo szczerych chęci nikt tutaj nie jest w stanie udzelić ci jednoznacznej odpowiedzi. Strategię stoplossowania dostosuj do swojego charakteru, odporności na stres, horyzontu w jakim inwestujesz. Pamiętaj że stoploss nie musi być sztywny, może być wyrażony funkcją, średnią, wartością absolutną, wartością względną, datą, relacją do indeksu i cokolwiek ci do głowy przyjdzie. Jedyną cechą wspólną i niezaprzeczalną jest zaplanowanie taktyki już przed zakupem. Nie wchodzisz do tunelu jeśli nie widzisz na końcu światełka.

Jeśli kasa należy do ciebie i żona jeszcze nie wie, lepiej będzie to przemilczeć. Jeśli jest wspólna to niestety ma prawo o tym wiedzieć. Wtedy radzę unikać ciosów prostych i trzymać gardę:) Przypomnij jej że ciosy poniżej pasa są nie fair:)
Aktualnie: MRB(100%)

Prawdopodobnie nie ma konkretnej przyczyny, po prostu ostatnie spadki odbywały się na jałowych obrotach, ktoś zobaczył że niżej w obecnych warunkach nie będzie i zaczął zakupy. Ja bez szczególnego optymizmu, dopóki nie powróci sentyment do całej branży.
Aktualnie: MRB(100%)

Całkowicie nie rozumiem twojej strategii, ale za to wklejam zdjęcie psa daltonisty:

kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

Milordzie, to żaden wstyd. Mechanizm kreacji pieniądza jest na tyle skomplikowany żeby odstraszał osoby, które próbują go zrozumieć. Odpowiedzi na szczegółowe pytania raczej nie otrzymamy bo jest to albo tajne albo zbyt zagmatwane. Możemy oglądać tylko efekty. A efekt jest taki, że siła nabywcza pieniądza rośnie (rośnie?) niewspółmiernie powoli do rozwoju technologicznego. Różnica jest odsysana właśnie przez banki i ich właścicieli.

Ron Paul i kilku innych senatorów skrzyknęli się rok temu i przegłosowali w senacie wykonanie audytu w banku centralnym US. Raport z audytu został opublikowany w lipcu tego roku, tu linkdo całego raportu (ostrożnie, ponad 200 stron). Najciekawsze liczby przytaczam poniżej: Są to kwoty pożyczone bezterminowo z fedu w ramach bailoutu w latach 2007-2010, na dość niski procent (0% słownie: zero procent). Najzabawniejsze jest to że tych pożyczek korzystały także banki spoza Ameryki. Zwrotu tych pożyczek spodziewam się w przyszłym tysiącleciu.

Citigroup: $2.5 trillion ($2,500,000,000,000)
Morgan Stanley: $2.04 trillion ($2,040,000,000,000)
Merrill Lynch: $1.949 trillion ($1,949,000,000,000)
Bank of America: $1.344 trillion ($1,344,000,000,000)
Barclays PLC (United Kingdom): $868 billion ($868,000,000,000)
Bear Sterns: $853 billion ($853,000,000,000)
Goldman Sachs: $814 billion ($814,000,000,000)
Royal Bank of Scotland (UK): $541 billion ($541,000,000,000)
JP Morgan Chase: $391 billion ($391,000,000,000)
Deutsche Bank (Germany): $354 billion ($354,000,000,000)
UBS (Switzerland): $287 billion ($287,000,000,000)
Credit Suisse (Switzerland): $262 billion ($262,000,000,000)
Lehman Brothers: $183 billion ($183,000,000,000)
Bank of Scotland (United Kingdom): $181 billion ($181,000,000,000)
BNP Paribas (France): $175 billion ($175,000,000,000)
Aktualnie: MRB(100%)

Na początku awatara sobie wykropkujlaughing6
Aktualnie: MRB(100%)

Proszę o wydłużenie zakresu "wyników historycznych" i "przepływów" w analizie fundamentalnej bo 8 kwartałów to wg mnie za mało. Proszę też o dodanie zysku netto w tej rubryce.
Aktualnie: MRB(100%)

Zdaję sobie z tego sprawę, ale mam wrażenie że rynek przereagowuje. Zakładam że przez weekend informacja o planowanej wysokości podatku wyciekła i ci najlepiej poinformowani dokonali już transakcji.
Aktualnie: MRB(100%)

Skusiłem się na KGH po 130.50, wygląda mi to na przedświąteczną wyprzedaż
Aktualnie: MRB(100%)

Dołączam do grona zwolenników podatku. Powinien on dotyczyć również węgla, gazu, a nawet kruszywa budowlanego wydobywanego w ilościach przemysłowych. W mojej opinii podatek może oznaczać chęć całkowitego wyjścia z KGHu, skarb państwa pozbawi się dywidendy, ale bedzie kroić tą samą kwotę na podatku. Ciekawe od czego konkretnie będzie uzależniona kwota podatku i czy nie zniechęci on Wirtha do zakładania nowych kopalni w Polsce.

Nie znamy jeszcze wysokości podatku, ale spekuluje że reakcja rynku jest przesadzona, w przyszłym tygodniu spadki mogą być kontynuowane a później warto się zastanowić nad zakupami.
Aktualnie: MRB(100%)

Podzielam opinię Be na temat abm-u. Abm nałapał masę kontraktów, które nie jest w stanie realizować z zyskiem. Przy tak dużej skali zakontraktowania straty mogą być kontynuowane jeszcze przez kilka kwartałów. Nawet jeśli spółce uda się nie zbankrutować, reputacja znacznie się pogorszy, co może być przyczyną odrzucania ich ofert oraz zmniejszenia ufności podwykonawców, którzy będą staranniej pilnować swoich należności. Na twoim miejscu poczekałbym 1-2 kwartały aż kurz opadnie. Prezes już dawno stracił zaufanie, miał przerośnięte aspiracje, teraz próbuje za wszelką cenę uratować rodzinny biznes i pracowników. Jak dla mnie możliwy jest scenariusz niepowodzenia emisji i sprzedaży majątku przez wierzycieli, po 12 stycznia. Pozdrawiam
Aktualnie: MRB(100%)

Mrk świetna decyzja, planujesz powrót na GCN w najbliższym czasie?
Aktualnie: MRB(100%)

mdtrader napisał(a):
Bardzo dobry artykul,pisalem troche o tym w czwartek,ale bardzo zachecam do przeczytania ponizszego artykulu
www.telegraph.co.uk/finance/fi...


Jestem przeciwny ratowaniu krajów przez EBC. Jest wystarczająco dużo kapitału w Chinach, krajach arabskich, który tylko czeka żeby zainwestować w obligacje europejskie. Państwa taki jak Włochy czy Grecja muszą wykazać się konkretnymi działaniami oszczędnościowymi, zwiększającymi ich długoterminową wiarygodność. Jeśli tego nie zrobią pozostaje im wyprzedawać klejnoty rodzinne, takie jak rezerwy złota czy spółki państwowe. Albo finansować się co raz droższymi obligacjami. Dzisiaj Włosi uplasowali 5 latki z oprocentowaniem 6.29% (rok temu wystarczyło obiecać 5.32%).
Aktualnie: MRB(100%)

Spółka pokazała wyniki za 3 kwartał, jak dla mnie są nieco rozczarowujące. Pomimo ostatnich zapewnień prezesa, realizacja tegorocznej prognozy wydaje się niemożliwa. Domyślam się że głównym powodem takiego stanu rzeczy są porażki w przetargach z sektora drogowego, spółka zainwestowała sporo w maszyny do produkcji asfaltu, tymczasem prócz Ełku nie udało się zdobyć żadnego poważnego kontraktu. Z obwodnicą też jest niewesoło, głównym problemem jest wiadukt nad torami kolejowymi, pkp długo ociągała się z przekazaniem terenu. Jak zima pozwoli, to roboty zostaną zakończone późną wiosną 2012.

Pocieszające jest to że w akcjonariacie pozostali sami fanatycy i kurs nie chce spadać:) patrząc na skalę spadków w polimeksie czy pbg, to tutaj wcale nie jest tak źle:) rok temu abm solid miał porównywalną kapitalizację do obecnej mirbudu, a teraz możnaby przejąć całą firmę za zysk z 3 kwartałów :) ciekawe czy ktokolwiek coś takiego rozważa..
Aktualnie: MRB(100%)

Nie ma innej opcji, jakiś kręgosłup trzeba sobie skrzywić, albo biologiczny albo moralny:) Do szybkich sposobów, oprócz tych które wymieniłeś kolego, dorzuciłbym akwizytorstwo. Moja babka nabyła ostatnio fantastyczną patelnię, wydała na nią dwie emerytury. Jedna dla producenta, druga dla sprzedawcy. Na jednej prezentacji można pewnie wcisnąć 10 takich garków. Syn nie musi kończyć żadnych studiów, kariera przy odpowiednim zaparciu może być dynamiczna, zanim koledzy magistra obronią, syn bedzie mercem jeździł. Jeśli naczynia kuchenne i poduszki z wielbłąda nie pasują do resume, można się zastanowić na pośrednictwem finansowym. Najlepiej produkty emerytalne, takie 40letnie, tylko żeby w przypadku rezygnacji odsetki przepadały.

Jak będzie szło można pomyśleć o działalności kredytowej, fabrykę chwilówek można założyć w oparciu o zwykłą działalność gospodarczą. W tym biznesie szczególnie istotna jest skuteczna sieć windykacji, warto odnowić stare znajomości z podwórka.

Niestety te najbardziej rentowne biznesy, mafia, polityka, kościół, cechują się dużą barierą wejścia. Zanim syn przebije się przez szereg "pionków" zdąży posiwieć, a nie o to chyba chodzi:)
Aktualnie: MRB(100%)

SteV napisał(a):
Natchniony oglądniętym przed chwilą filmem poczułem chęć stworzenia takiego wątku tutaj. Każdy z nas, każdy przeglądający stockwatch czy udzielający się na tym forum jest tutaj bo chce zarabiać pieniądze. Część ma to w fazie planów, część przygotowuje się do tego zdobywając wiedzę, część jest troszke dalej i zarabia już dobre pieniądze, mniejsza cześć robi ogromne.

Ważne jednak w tym wszystkim aby nie zapomnieć pewnych rzeczy. Rzeczy które każdy z nas gdzieś tam wie od urodzenia, ale tak często o nich zapomina. Lub obiecuje sobie, że nie zapomni, a lata później "budzi się" i zdaje sobie sprawę że zapomniał.. Nie możemy zapomnieć co jest w życiu najważniejsze!


To chyba pasuje:

kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

@yayurek, bravo za topic, pejczyk za attitudecwm10 Mam nadzieję że pisałeś z przymrużeniem oka albo na kacu Angel

W mojej opinii najbardziej skutecznym i moralnie akceptowalnym sposobem na superemeryturę jest geoarbitraż. W dużym uproszczeniu wygląda to tak: żyć skromnie i pracować w kraju o najwyższych wynagrodzeniach, powiedzmy Szwajcaria lub Norwegia. Po 10/15/20 latach przenieść się do kraju o niskich kosztach utrzymania, gorącym klimacie i jednocześnie przyzwoitej płatnej opiece zdrowotnej. Wybór kraju to kwestia naszej elastyczności i indywidualnych potrzeb. Może to być Polska, Chorwacja, Bułgaria, a równie dobrze może to być basen Karaibów lub rejon Oceanii.

Kilka inspiracji:
http://www.numbeo.com - porównywarka cen podstawowych produktów w krajach całego świata
www.forbes.com/2011/05/18/best...
breakdacycle.com/beta/blog1.ph... - blog dwóch facetów, którzy rzucili "to wszystko" i emigrowali na Filipiny.Aktualnie: MRB(100%)

v3nom napisał(a):
Wystawiłem dzisiaj zlecenie kupna 45000 akcji KGHM po 165zł wave


Myślałem że na mnie poczekasz, mieliśmy robić wezwanie po 150zł
Aktualnie: MRB(100%)

behehe


kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

Odpowiedź (rzekomego) prezesa JP Morgan na anons towarzyski na jednym z poczytnych forów:

"A Reply From CEO of J.P. Morgan To A Pretty Girl Seeking A Rich Husband".. !

A young 'n pretty lady posted this on a popular forum:

--------------------------​--------------------------
Title: What Should I do to Marry A Rich Guy?
--------------------------​--------------------------

I'm going to be honest of what I'm going to say here. I'm 25 this year. I'm very pretty, have style 'n good taste. I wish to marry a guy with $500k annual salary or above.

You might say that I'm greedy, but an annual salary of $1M is considered only as middle class in New York.

My requirement is not high. Is there anyone in this forum who has an income of $500k annual salary? Are you all married?

I wanted to ask: what should I do to marry rich persons like you?

Among those I've dated, the richest is $250k annual income,'n it seems that this is my upper limit.

If someone is going to move into high cost residential area on the west of New York City Garden(?), $250k annual income is not enough.

I'm here humbly to ask a few questions:
1) Where do most rich bachelors hang out? (Please list down the names 'n addresses of bars, restaurant, gym)
2) Which age group should I target?
3) Why most wives of the riches are only average-looking? I've met a few girls who don't have looks 'n are not interesting, but they are able to marry rich guys.
4) How do you decide who can be your wife, 'n who can only be your girlfriend? (my target now is to get married)

Ms. Pretty

A Philosophical reply from CEO of J.P. Morgan:

Dear Ms. Pretty,
I have read your post with great interest. Guess there are lots of girls out there who have similar questions like yours. Please allow me to analyse your situation as a professional investor.

My annual income is more than $500k, which meets your requirement, so I hope
everyone believes that I'm not wasting time here.

From the standpoint of a business person, it is a bad decision to marry you. The answer is very simple, so let me explain.

Put the details aside, what you're trying to do is an exchange of "beauty" 'n "money" : Person A provides beauty,'n Person B pays for it, fair 'n square.

However, there's a deadly problem here, your beauty will fade, but my money will not be gone without any good reason. The fact is, my income might increase from year to year, but you can't be prettier year after year.

Hence from the viewpoint of economics, I am an appreciation asset, 'n you are a depreciation asset. It's not just normal depreciation, but exponential depreciation. If that is your only asset, your value will be much worse 10 years later.

By the terms we use in Wall Street, every trading has a position, dating with you is also a "trading position".
If the trade value dropped we will sell it 'n it is not a good idea to keep it for long term - same goes with the marriage that you wanted. It might be cruel to say this, but in order to make a wiser decision any assets with great depreciation value will be sold or "leased".

Anyone with over $500k annual income is not a fool; we would only date you, but will not marry you. I would advice that you forget looking for any clues to marry a rich guy. 'n by the way, you could make yourself to become a rich person with $500k annual income.This has better chance than finding a rich fool.

Hope this reply helps. If you are interested in "leasing" services, do contact me.

signed,
J.P. Morgan CEO

laughing6 laughing6 laughing6
Aktualnie: MRB(100%)

siekoo, ultrambitny:) jeszcze nie słyszałem żeby ktoś przebiegł swój pierwszy maraton poniżej 3h. Jeden znajomy wykręcił 3:15 w swoim debiucie, ale on siedział kilka lat w wojsku, więc trochę się zahartował. Looknij na wyniki maratonów i zobacz jak niewiele ludzi osiąga taki czas. Ostatnio byłem w Poznaniu i tam udało się to 120 osobom, a startowało 4500. Zrobić 42km bez przystanku to już jest mały sukces. Jeśli planujesz startować na wiosnę i będziesz w pl, to w kwietniu są dwa większe maratony, dębno i kraków. Jeśli zostajesz w Niemczech to myślę że nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej imprezy, bo jest ich tam od groma. Ciekawe jak będzie z twoją motywacją w zimie - święta, domowe ciepełko, co za świry idą biegać przy zerowych temeraturach?blah5 trzymam kciuki.
Aktualnie: MRB(100%)

siekoo, a biegałeś wcześniej maratony? jakie czasy? <3h to naprawdę bardzo ambitnie, myślę że trzeba mieć sporo doświadczenia żeby takie czasy wykręcać. Albo formę wyrobioną w jakiejś innej dziedzinie. Triathlony fajna sprawa, ale przepłynąć 1.5km to dla mnie za dużo, nie mówiąc o dobrym czasie. Jeśli tylko masz możliwość radziłbym zacząć właśnie od basenu.

ps te zawody ostseeman to dystans iron man czyli (3.8km/180km/42km), ultraman to jest jeszcze więcej (10km/421km/84km). kolejność to zawsze pływanie-rower-bieg. Dla normalnego człowieka, z normalnym życiem, pracą, rodziną i pasjami pozasportowymi to raczej nieosiągalne.
Aktualnie: MRB(100%)


kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

Kilka dość zabawnych obrazków pana Jerzego Wasiukiewicza, zaczerpniętych z jego strony na facebooku (Vox, potraktuj to jako ripostęicon_biggrin ):

kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

Ja jadę na linii kredytowej w DM BOŚ już drugi rok, ogólnie fajna sprawa. Jak sobie pomyślę że w odsetkach oddałem im już ponad 10k robi mi się ciężko na sercu, z drugiej strony, jak sobie pomyślę ile bym miał bez linii, uśmiech wraca na usta:)

Dość długo przeglądałem oferty, przeważnie warunki są bardzo podobne do opisanych przez zjablika666, a najistotniejsza jest wysokość odsetek. Wtedy najtańszy był alior, więc czym prędzej udałem się do oddziału. Miła pani przedstawiła warunki, które już wcześniej znałem z internetu, później było wypełnianie formularza okraszone gadką szmatką o ryzyku, następnie polecono mi odczekać na 2 tyg na decyzję z centrali. Decyzja nadeszła po 3 tygodniach, ku mojemu zaskoczeniu była negatywna. Miła pani nie chciała lub nie była w stanie określić czemu, najprawdopodobniej chodziło o brak stałych dochodów, brak historii kredytowej lub o dokument tożsamości który okazałem (był to paszport a nie dowód osobisty).

W drugiej kolejności skierowałem się do DM BOŚ. Tam nie robili problemów z paszportem:) Pan od formalności wyśmiał aliora, bo przecież kredyt jest zabezpieczony w akcjach i stałe dochody są zbędne. Stwierdził że na 99% dostanę linię, tylko trzeba poczekać na oficjalną decyzję(<2tyg). Oto najważniejsze kwestie:
1.Odsetki pół procent wyższe niż w aliorze (teraz 4.5%+WIBOR3M=9.2%/rok)
2.Przeważnie minimalna wielkość linii to 80k, w BOŚu 10k.
3.Linię można wykorzystać na wszystkie akcje prócz bankrutów i NC, a w innych bankach przeważnie jest lista dopuszczalnych spółek.
4. Inny sposób naliczania zabezpieczenia, przy inwestowaniu w blue chipy pozwalający na większy lewar niż u konkurencji.

Póki co jestem zadowolony, jak przyjdzie babcia bessa pewnie będę mniej:)
Aktualnie: MRB(100%)

Abner, jestem zmuszony dosypać trochę dziegciu:) wyniki są dyskontowane zdecydowanie dalej niż do końca obecnego roku obrotowego. A perspektywa na następny pogorszyła się ostatnio. Ceny ceny ziarna słonecznika i oleju słonecznikowego nie rosną już od kilku miesięcy, pozostałe zboża którymi zajmuje się kernel miały poważny obsuw w ostatnich tygodniach i wygląda na to że będzie to trwały trend. Co gorsza Rosja zdecydowała nie wprowadzać ceł eksportowych, co znacznie obniży opłacalność eksportu z Ukrainy (tu cła zostały już ustalone). Myślę że warto potrzymać akcje do następnego raportu, żeby zobaczyć z jakim zyskiem uda się kernelowi pozbyć zapasów, a następnie obserwować jakie przełożenie będą miały dobre zbiory na ceny.
Aktualnie: MRB(100%)

sbyszku możesz wrzucić jeszcze raz obrazek? nie mogę go otworzyć, a chcę wiedzieć co z midasem za tydzień:)
Aktualnie: MRB(100%)

Ładnie rozpisana analiza, brakuje najważniejszego czyli puenty:) To na jakich poziomach są wskaźniki/średnie każdy może sam sprawdzić, ale jakie wnioski z tego wyciągnąć wiedzą tylko bardziej doświadczeni technicy. Jako że sam się do nich nie zaliczam liczę na twoją opinię;)
Myślisz że te konkretne średnie mają znaczenie dla tego papieru? Co do oceny trendu długoterminowego nie sposób się zgodzić. Długoterminowy czyli kilkuletni, od 2008 już 1000% więc nazwałbym go diabelnie wzrostowym:) sam napisałeś że kgh ma najwyższą stopę w indeksie. Porównanie do spółek zależnych traktuję jako ciekawostkę, prognozowanie kursu KGH w oparciu o kurs INF byłoby dość awangardowym pomysłem:) co myślisz o naszej interpretacji kursu miedzi parę postów wyżej?
Aktualnie: MRB(100%)

nocnygracz napisał(a):
Cytat:
Z początkiem lata na straganach i warzywniakach coraz częściej pojawiają się piękne i jędrne cukinie. Cukinie (jak i inne dyniowate) zaskarbiły sobie stałe miejsce w kuchni polskiej. Z tego powodu warto przyjrzeć się cukinii nieco bliżej: może uda się odkryć ją na nowo? [...]


Więcej: ugotuj.to/przepisy_kulinarne/1...


Nocnygraczu, chcesz nam wytruć wszystkie niedźwiedzie:)? Kiedy wrócą czasy kiedy to wystarczało zdzielić misia cukinią po głowie? Przeważnie miś uciekał na DŁUGO w GÓRY, teraz widzę że w modzie bardziej finezyjne metody:)
Aktualnie: MRB(100%)

Niestety prawda jest taka, że za mało wiemy o rynku miedzi żebyśmy byli w stanie oszacować cenę w dalszej perspektywie. Często powtarza się "złoża miedzi wyczerpią się do roku 20XX" a tak naprawdę jest to niemożliwe. Jeśli cena podskoczy, wydobywcy zaczną kopać głębiej, lub w gruncie o mniejszym stężeniu kruszcu. Drugą opcją jest poszukiwanie lub nabywanie nowych złóż. W tym wyścigu kghm jest daleko w tyle. Światowa konkurencja liże stopy władcom państewek afrykańskich, mają wyszkoloną kadrę inżynierską do poszukiwań i precyzyjnej oceny zasobów. W kghmie negocjacje prowadzą pewnie łamaną angielszczyzną wąsaci panowie nadani z łaski związków zawodowych. Ciężko powiedzieć czy teraz jest dobry moment na zakupy złóż, ich cena jest pewnie pochodną ceny miedzi. Zarządzający kghmu najwyraźniej nie czują się pewnie w temacie przejęć złóż światowych, stąd pewnie dość kuriozalne doniesienia o rozszerzaniu działalnosci: biznes.gazetaprawna.pl/artykul...

Tak mniej więcej wygląda sytuacja od strony zwiększania podaży. Od strony popytu też jest wiele niewiadomych. Nie wiemy jaki jest próg opłacalności substytuowania przewodów miedzianych przewodami aluminiowymi. Nie wiemy w jakim stopniu popyt pochodzi od strony przemysłu, a w jakim od funduszy spekulujących. Najwięksi gracze mają swoje magazyny w których są przetrzymywane setki tysięcy ton. Sytuacja zaczyna przypominać bańkę z rynku nieruchomości, kiedy to w hiszpanii budowało się całe osiedla hoteli wzdłuż wybrzeża. Nie po to by ktokolwiek w nich zamieszkał, lecz jako lokatę kapitału. Osiedla stoją od kilku lat opustoszałe. Posiadacze długich kontraktów na miedź nie przejmują się losem światowej gospodarki. Wąptię żeby ktokolwiek zabronił im spekulacji, to nie komunizm:)

Swoją teorię o wzroście cen miedzi opieram bardziej na spadku wartości pieniądza. Myślę że inflacja w stanach w końcu zacznie przyśpieszać, ale fed jeszcze długo bedzie wstrzymywał się z podwyżkami stóp procentowych. Im zależy na jak najtańszym dolarze, spadku wartości zobowiązań względem innych walut, oraz ożywienie produkcji krajowej. Waluta europejska i złotówka będą tanieć względem surowców równie lub jeszcze szybciej. Pytanie kto będzie cieszył się z kghmu za 300zł jak chleb będzie kosztował 10zł?wave
Aktualnie: MRB(100%)

Celna uwaga, dno 2010 o którym piszesz może mieć istotne znaczenie. Kanał spadkowy który wyrysowałem powoli zmierza ku linii wsparcia rysowanej od dołka z końca 2008, przez dołek z lata 2010. Niedźwiedziom bardzo ciężko będzie zanegować tą linię, więc stąd można spodziewać się powrotu do wzrostów. Ale jak widzisz do rozwiązania sytuacji jeszcze bardzo daleko i po prostu nie chcę tracić czasu w tej korekcie.

Kurs kghmu a miedź to nieco inna bajka. Osobiście uważam że przy tych cenach miedzi kgh powinien kosztować conajmniej 250zł. Jak widać rynek się z tym nie zgadza i broń boże nie zamierzam się kopać z koniem. 12k$ jak najbardziej możliwe, ale nie w tym roku. Kghm jeszcze da zarobić, głównie dzięki sceptykom, którzy nie są w stanie sobie wyobrazić takich cen miedzi czy 300zł na kghmie. Liniowy wzrost cen miedzi oznacza kwadratowy wzrost zysku kghmu. Zmienia się mentalność rynków, miedź jest już nie tylko materiałem na kable, ale też staje się alternatywą dla metali szlachetnych. Jego wartość w przemyśle ma co raz mniejsze znaczenie dla ceny na rynkach.
Aktualnie: MRB(100%)

Talenty plastyczne wyraźnie mnie dzisiaj męczą:) Moja perspektywa AT: Na fali negatywnego sentymentu dla branży osuneliśmy się z konsolidacji. Nie ma co narzekać, mostostale i reszta budowlanki traciły więcej niż te 15%. Mirbud jest mocniejszy, ale jak to mówią kiedy ludzi kupa i herkules dupa:) Wracając do techniki, zarysowała się nam nieśmiała głowa i ramiona. Dla sceptyków 3.70 to dobry poziom, entuzjaści mogą interpretować wczorajszą świeczkę jako drugie ramię i kupować już dzisiaj. Obroty na długości całej formacji nędzne, więc zalecam pewną dozę sceptycyzmu:)

kliknij, aby powiększyć

Pozatechnicznym impulsem do wzrostów może być lipcowy debiut JHM Development, którego głównym udziałowcem (72%)jest Mirbud. Ew. wzrost kursu po debiucie przełoży się na wzrost wyceny MRB. Dyżurnym impulsem są przetargi. W ostatnim półroczu przegraliśmy ich sporo, być może w lipcu szczęście się odwróci. 6 i 13 lipca jest planowane otworzenie kopert w dwóch przetargach na budowę ekspresowej S7. Konkurencja mocna, jest cała elita z Polski, a także spoza. Szanse na zwycięstwo są nikłe, ale właśnie dlatego może to być niespodzianką dla rynku i przyczynkiem do wzrostów. Są to wielusetmilionowe kontakty gwarantujące znaczne wypełnienie portfela na lata 2012-2013. O wypełnienie portfela spokojny jest prezes zarządu, który sukcesywnie dokupuje akcji. W ostatnim wywiadzie dla tvncnbc mówił o ożywieniu się kapitału prywatnego. Tu link.
Aktualnie: MRB(100%)

A czy nie uważacie że przyczyną spadków może być wprowadzenie elektronicznych opłat za transport drogowy? W połączeniu z drogim paliwem jakikolwiek biznes związany z handlem staje się mniej opłacalny. Na dłuższe dystanse coraz bardziej konkurencyjny robi się transport kolejowy. Zachęcam do wyrażenia swojej opinii.
Aktualnie: MRB(100%)

Średnioterminowa perspektywa dla miedzi (wykres roczny). W mojej opinii nie wygląda to za ciekawie. Miedź wypadła z długoterminowego trendu wzrostowego, obecnie porusza się w kanale spadkowym. Jesteśmy w okolicy górnego oporu, który dodatkowo zbiega się z wiązką średnich circa 50 dni. Średnie te są o tyle ważne ze w trendzie wzrostowym były wsparciami. Trochę rozczarowujące jest zachowanie kghmu, liczyłem że 200zł zostanie przebite w kwietniu, przecież cena miedzi powyżej 9000$ jest bardzo korzystna. Tymczasem mamy konsolidację, z której nie mam pojęcia co wyniknie. Ja sceptycznie, bez akcji.

kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

Cena jest funkcją czasu. Kupiłem w kwietniu za 72zł i nie czuję się zbytnio zżyty ze spółką. Jeśli rynek zaoferuje odpowiednią cenę to mnie przekupi i oddam akcje:) Dużo zależy od tego w jaki sposób będziemy pokonywać maksima czyli 86-88zł. Jeśli w tym miesiącu doskoczymy do tych poziomów to sprzedam bez żalu. Jeśli kurs poczeka trochę na średnią kroczącą, to szanse na przebicie maksimów rosną, i w tym przypadku warto potrzymać. Jeśli kurs nie będzie się oddalał zbytnio od EMA60 to mogę tu siedzieć dobry rokwave

Z jej popularnością to jest zabawna kwestia, którą warto zresztą rozwinąć. Porównaj popularność na forum Kernela czy Astarty ze stopami zwrotu od dna bessy. Teraz porównaj to z Kovem lub Gantem. Kov jest na giełdzie od roku, stopa zwrotu ujemna, jego sekta zapisuje właśnie 231 stronicę na forum. Zauważ jaka to olbrzymia strata czasu. Na optimusie przed wzrostami były zapisane 3 strony, teraz ponad 60. Widać po tym jak niewielki odsetek użytkowników wnosi cokolwiek wartościowego do forum. Większość pisze tutaj szukając pocieszenia lub utwierdzenia w przekonaniu że mają rację. Jest co raz gorzej, bo ludzie którzy wytypowali perełki w 2008 roku już tutaj nie piszą, a nawet jeśli znajdzie się ktoś nowy, to ginie w szumie produkowanym przez resztę. Dlatego, dochodząc do konkluzji, myślę że nie należy oszukiwać siebie samego i nie traktować forum jako cennego źródła informacji. Jest to po prostu forma rozrywki, tak jak forum wędkarskie czy szachowe:) Oczywiście na innych znanych mi forach jest jeszcze gorzej. Ja używam tego forum ponieważ jest tu kilku dowcipnych i inteligentnych użytkowników których przyjemnie się czyta. Ale pożytek - bliski zero.
Aktualnie: MRB(100%)

Co do sugestii Masy pozwolę się nie zgodzić. Taktyka jest jak najbardziej poprawna, zarówno horyzont(ok. rok) jak i klucz dobierania spółek(spółki mocne fundamentalnie)są w moim guście. Czasami jednak postępując poprawnie, po prostu nie mamy szczęścia i są straty. Wystarczyłaby minimalna poprawa timingu i pewnie byłby plus.
Aktualnie: MRB(100%)

Po głębszym wczytaniu się w wyniki i słowa prezesa oficjalnie odszczekuje (hau hau). Prezes twierdzi że nowy zakład pozwoli im zwiększyć moce produkcyjne 2.5 krotnie. Oprócz tego liczy, że w 2011/12 powrócą do ~10% rentowności. Odnosząc to do wyników za 2009/10: 80mln przychodów*2.5*10%*0.8(mój autorski współczynnik krytyczności;P)=16mln zysku netto na 5 mln akcji = 3.2zł na akcję. Ma to sens? Frogu, skąd się wzieło twoje 2 zł na akcję?
Aktualnie: MRB(100%)

Może nie przewartościowane, ale na pewno niegodne tej sekty która się utworzyła się na forum:) jak ruszy nowy zakład produkcyjny to zyski pewnie też ruszą, natomiast jest to już w dużym stopniu zdyskontowane. Czym skutkuje przedwczesne dyskontowanie widzimy po kursie przez ostatnie pół roku. Mi by tu było szkoda czasu kisić pieniądze.
Aktualnie: MRB(100%)

Zestawiasz sobie czasami wynik portfela z ostatniego miesiąca/roku? Ciekawi mnie jak wypada na tle pozostałych publikowanych tu portfeli. Może to nienajlepszy moment na podsumowania, bo bmp się ostatnio skrócił, ale myślę że jesteś winien wiernym czytelnikom skromny raport kwartalny po 2Q :D
Aktualnie: MRB(100%)

Nie było jeszcze podwyżek stóp w stanach, a myślę że jest to takie wczesne żółte światło. trzeba bacznie obserwować co się dzieje z inflacją i jak pan Ben Shalom Bernanke na nią reaguje. Liczę że pozwoli się jej trochę rozpędzić zanim ruszy z podwyżkami. Wg mnie do 2012 można jeszcze spokojnie trzymać, ewentualnie ewakuować się na drobne korekty.

Jeśli chodzi o nasz indeks to porównywanie ze szczytami poprzedniej hossy nie ma większego sensu. Doszedł PZU, PGE, TPE, teraz to już całkiem inny indeks. Gdyby nie te zmiany bylibyśmy 500 pktów wyżej, ergo do 3900 już niedaleko. Ciężko spodziewać się rajdu na MiŚiach póki ludzie nie zaczną wpłacać środków do tfi. A to może nigdy nie nastąpić, ponieważ poprzednia bessa znacznie podkopała zaufanie do nich. Fundusze zagraniczne są już zaangażowane na rekordowych poziomach, więc jeśli nie będzie komu dorzucać do kotła paliwo do wzrostów się skończy. Niemniej jednak do zawrócenia trendu trzeba poważniejszych powodów, w przeciągu pół roku raczej się nie pojawią.
Aktualnie: MRB(100%)

pociechap napisał(a):
Jeżeli uważasz że 1440 zł za metr kwadratowy w aglomeracji katowickiej to dużo to gratuluję. Pokaż mi takie mieszkania ,a chętnie kupię. Impex biorąc pod uwagę że sprzedali 41 tys metrów kwadratowych powierzchni użytkowej za 17 mln ( 414 zł za metr) zrobili interes życia. Impex nie potrafił sobie poradzić z ta nieruchomoścą ,a że w ksiegach ich wartość wynosiła 7 baniek to i tak są 10 mln do przoduhello1

Nie zdziwiłbym się jakbym się jak gant wyremontuje te bloki następnie podniesie czynsz a tych którzy nie będą płacić wypierdzieli. Wtedy bedzie sprzedawał te mieszkania po 4-5 tys za metr.


Problem w tym że Gant kupił te blokowiska w pakiecie z obecnymi współlokatorami. Nie można ich tak po prostu wywalić na zbity pysk. Trzy lata temu były zamieszki kiedy spółdzielnia postanowiła podnieść czynsz do zawrotnej kwoty 400zł. Ci ludzie nie są w stanie płacić więcej. Fakt, IPX nie potrafił sobie poradzić z tą nieruchomością, ale czy Gant będzie potrafił? Tutaj negocjowanie czynszu odbywa się na nieco innych warunkach niż w galeriach handlowych, gdzie gant ma pewne doświadczenie. Tutaj sprawa jest bardziej delikatna i nie można ich ot tak wyrzućić. Po za tym ciężko będzie znaleźć nowych mieszkańców, ludzie raczej uciekają z takich blokowisk, niż się do nich wprowadzają. Kupiłbyś takie mieszkanie za 4-5 tys za metr? ps. Pozazdrościć sąsiadów;)
Aktualnie: MRB(100%)

Po kolei:
1. 198mln akcji to 2 razy więcej niż obecnie istniejące akcje.
2. Emisja 198mln akcji po obecnej cenie rynkowej to prawie 650mln zł.
3. Tak poważnych celów do przejęcia nie ma na Polskim rynku za wiele, potrafię wymienić aż jeden:)
4. Jeśli MNI zamierza się na telefonię Dialog, której obecnie pozbywa się KGHM, to bedzie to swoiste połykanie owcy przez węża:)
Jeśli tu rzeczywiście chodzi o Dialog, to emisja 198mln akcji może odbyć się po cenie przekraczającej 3.30zł, ponieważ 650mln może nie wystarczyć na przejęcie Dialogu (a zapasy gotówki w kasie MNI mizerne).
5. Dialog jest wyceniany w księgach Kghmu na 825mln zł, gdyby tyle kosztował to emisja musiałaby iść po 4.16zł.
6. Wycena Dialogu przez Kghm raczej nie jest przesadzona, inne aktywo telekomunikacyjne w portfelu Kghmu czyli Polkomtel(pakiet 24% akcji), jest wyceniane na 1.1 mld zł tymczasem jego rzeczywista wartość to 4-4.5mld zł.
7. Z drugiej strony, w ubiegłym roku, przy okazji rekomendacji dla KGH, BDM wycenił Dialog na 554mln zł.
8. Jeśli wycena BDM-u jest słuszna, obecni akcjonariusze mogą czuć się wykorzystani, ponieważ nowa emisja pójdzie po 2.80. Jeśli wycena KGHMu jest słuszna, będzie "pompa" w górę. Prawda jest pewnie gdzieś po środku:)
9. Skoro MNI wypuszcza tak istotny komunikat, zakładam że są już dogadani zarówno z KGHMem jaki i funduszami które sfinansują to przejęcie. W końcu 0.5mld to nie są drobne pieniądze i zarząd MNI wystawiałby się na pośmiewisko nie mając pokrycia w swoich planach
10. Oczywiście te całe dywagacje opierają się na ważkim założeniu że chodzi o Dialog a co do tego nie mamy pewności. Myślę jednak że wielkość emisji, jak i tempo w jakim jest przeprowadzana, wpisują się w logiczny ciąg z doniesieniami płynącymi z drugiej strony. Miesiąc temu prezes KGHu zadeklarował że pozbędzie się Dialogu do końca czerwca, zostało 29 dni.
11. Oprócz tego po sieci krażyły niepotwierdzone plotki, że MNI, Netia, Polkomtel i UPC walczą o Dialog. Źródłem wycieku jest poufny informator Rzeczpospolitej, do tej pory szczodrze kłapiący jęzorem na temat sprzedaży Polkomtela. Jest to źródło dość wiarygodnie informujące o potencjalnych nabywcach plusa.
12. Jeśli chodzi o drugi komunikat, to traktuję go raczej jako zasłonę dymną. Jeśli emisja miałaby się odbyć poniżej wartości rynkowej, to pomysły w stylu buybacku czy dywidendy są sposobem na udobruchanie akcjonariuszy i uniknięcie paniki. Dywidenda pewnie przejdzie, ponieważ była już wcześniej deklarowana.
13. Na skup akcji scenariusze są trzy: skup zostaje uchwalony, natomiast realnie nie jest przeprowadzany, ponieważ po zakupie Dialogu nie będzie na to pieniędzy.
14. Skup akcji może być mechanizmem zabezpieczającym przed nadmierną paniką obecnych akcjonariuszy, gdyby przypadkiem przejęcie nie wyszło.
15. Ostatnia alternatywa to świński akcji w celu zaoferowania ich kadrze menedżerskiej i osobom powiązanym. W połączeniu z emisją brzydko to pachnie i nasuwa się tylko jedno skojarzenie. Jeśli komuś coś świta to przypominam że dokładnie tak samo było na Idmie, 3-4 lata temu.
Aktualnie: MRB(100%)

Przykładem przeszacowania o którym dyskutujecie jest osiedle które Gant odkupił od Impexmetalu za 17 mln, a obecnie jest wyceniane w księgach Ganta powyżej 70mln zł. Bez wątpienia zarządzający ganta znają się lepiej na nieruchomościach, a użeranie się o czynsz ze swoimi byłymi pracownikami nie jest core biznesem impexu. Ale kurczę, na złote jajo mi to nie wyglądalaughing6


kliknij, aby powiększyć

Lynks:
www.parkiet.com/artykul/104952...
www.mmsilesia.pl/240647/2008/6...
Aktualnie: MRB(100%)

Hah taurus, cóż za perfidny zbieg okoliczności, że własnie ty odpowiedziałeś na moje naiwne pytanie:) pamiętam jak obydwoje siedzieliśmy na boryszewiu, bodajże lipiec 09, okolice 3zł. Ja wyskoczyłem inkasując 100% zysku we wrześniu, pakując się następnie w beznadziejne spółki. Ty wytrzymałeś do 2011, masz pewnie zwrot koło 1000%, chyba nie muszę dodawać kto tu jest spriteApplause z tego co się orientuję, nie zamierzasz pozbywać się tego papiera w najbliższym czasie i dla mnie jest to naprawde istotna rekomendacja.

Osobiście myślę że kiedyś będą wzrosty na tej spółce, aczkolwiek świetlana przyszłość jest zbyt daleko by rynek ją w tej chwili zamieniał na wzrost kursu. Okej, wychodzimy z zadłużenia, ale myślę że do przynoszenia regularnych zysków jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie. Jakie te zyski, można jedynie oszacować z dużym błędem, do czego mimo to spróbuję się zabrać:)

Brokerze wybacz moje dyletanctwo, całe życie się edukuję:) poczytam twoje poprzednie posty, może mnie oświeci:P
Aktualnie: MRB(100%)

lukch napisał(a):
broker_ns: Nie przesadzaj, wszyscy mieli tutaj więcej szczęścia niż rozumu. Ja niestety również.


O tak, ciężko racjonalnie wytłumaczyć zachowanie kursu w trakcie i po notowaniach pp. Jestem w tej grupie leszczy którzy łapali w ostanim dniu pp za grosze. Szczerze mówiąc liczyłem na parę procent zysku z różnicy pomiędzy 1.24 a kursem starych akcji, tymczasem tutaj ta różnica dochodzi do 50%. Logicznie rozumując kurs akcji powinien gwałtownie zbiegnąć się z kursem pda w pierwszym dniu ich notowań. Pytanie w jakim stopniu będzie to wywołane spadkiem kursu starych akcji, a w jakim stopniu wzrostem kursu akcji nowych. Macie jakieś spektakularne teorie spiskowe?wave

Przepraszam za to ignoranckie podejście, wiem ino że chodzi tu o szybki internet na komórkiwithstupid być może wyłonił się jakiś aspekt fundamentalny tłumaczący wzrosty, ktoś coś wie?
Aktualnie: MRB(100%)

Wow wchłonąłeś alchemię jak gąbka:) nawet widać cię na wykresie intraking
Aktualnie: MRB(100%)

Jeśli ktoś ma doświadczenie w windykacji sądowej to przy odpowiedniej kwocie rzeczywiście można się z tego utrzymać. Prawda jest taka że część ludzi pożyczających tam pieniądze nie jest w pełni świadoma zobowiazań jakie na siebie nakładają i nie znają do końca regulaminu.

Załóżmy że pożyczkobiorca wziął pożyczkę na 36 miesięcy na 60% (20% w skali roku). Po pół roku przestał spłacać, przez co całość pożyczki staje się wymagalna i od tego dnia są naliczane odsetki karne od całości pożyczki (4 krotność stopy lombardowej czyli obecnie 23%). Inwestor wysyła wniosek o sądowy nakaz spłaty, powiedzmy że batalia w sądzie do momentu wysłania komornika trwa rok i komornikowi udaje się odzyskać należności. Inwestor po półtora roku dostaje swój kapitał + 60% odsetek + odsetki karne od całości czyli 36.8%. Z 20% w skali roku robi się 66% :) Jeśli sąd uzna wniosek, przeważnie pożyczkobiorca pokrywa koszty sądowe i komornika. Scenariusz wydaje się racjonalny jeśli długi pb nie są zbytnio wysokie i jest z czego ściągać. Jak pb zadłużył się na 30 tys i mieszka z rodzicami, to trzeba się przygotować na długą walkę:)
Aktualnie: MRB(100%)

Kolejny dzień w którym Kernel liderem Wigu 20. Zapewne jest to wynikiem przedłużającej się suszy, głównie we Francji i Niemczech, która powinna utrzymywać wysokie ceny zbóż w Europie w najbliższym sezonie. Drugą dobrą informacją są optymistyczne prognozy co do zbiorów zbóż na Ukrainie. Tam sytuacja meteorologiczna jest odmienna, prognostycy spodziewają się rekordowych 40-45 mln ton zbiorów. Dzięki zniesieniu embarga na przez ukraiński rząd, nadwyżki bedą mogły być eksportowane. Co do rynków światowych, to myślę że pomimo doniesień o powodziach w usa i suszach w Chinach, zbiory będą lepsze niż w ubiegłym roku i cena zbóż powinna się obniżyć. Czy zwiększenie wolumenu sprzedaży przez kernel zrekompensuje spadek cen, cieżko ocenić.
Aktualnie: MRB(100%)

Hej, cedric, jesli na 50 pożyczkobiorców wszyscy spłacają to masz megaszczęście. U mnie też wszystko było ok(>90% spłacalności), dopóki nie zaczęło się sypać - teraz 40% spłacalności. Jeśli nie odzyskam tych pieniędzy w sądzie to będę porzadnie w plecy. Czy w przypadku zaprzestania spłat przez któregoś z PB będziesz występował do sądu? Przy tak dużej dywersyfikacji może się to okazać nieopłacalne - koszty esądu ok 80zł, a efekt niepewny.

stronkę znpd.pl też polecam.
Aktualnie: MRB(100%)

W wycenach spółek nie działa opcja segregowania wg średniej z wycen (zamiast tego segreguje alfabetycznie).
Aktualnie: MRB(100%)

Fakt spora cisza, mam nadzieję że doncarlos i 666 się jeszcze nie wysypali blah5
W fundamentach nudy, zarząd bez słowa zrezygnował z publikacji prognoz, to trochę rozczarowujące. Ciekawe co Boryszew zrobi z kasą z emisji jeśli nie znajdzie żadnej spółki do przejęcia. Nie przypominam sobie sytuacji gdy spółka wycofywała się z emisji już po odcięciu pp. Być może kasa popłynie na spłatę zobowiązań wobec impexu, kto wie?

Trójkąt rzeczywiście wyraźny, aż dziwne że sam go nie zobaczyłemd'oh! zobaczymy jak będą kształtować się obroty w przyszłym tygodniu, spodziewam się że jest pełno osób które nie sprzedały po 5.50 dwa miesące temu i teraz będą się ustawiać w tej okolicy. Mi się nigdzie nie śpieszy i myślę że za rok cena będzie atrakcyjniejsza, grubo powyżej 6 zł. Pozdrawiam cierpliwychwave
Aktualnie: MRB(100%)

Oddałem kilka wierzytelności do zawodowego windykatora specjalizującego się w pożyczkach społecznościowych i sprawach w sądzie elektronicznym. Ma wyrobioną dobrą opinię wśród klientów i pobiera dość niskie prowizje. Uznałem że przy tak niskich kosztach nie ma sensu zgłębiać zawiłych tajników polskiego sądownictwa, nawet jeśli jest to uproszczona elektroniczna procedura:)

Bartol takie jest założenie tego portalu, oni tylko pośredniczą i nigdy nie gwarantowali spłacalności pożyczek. Podejmujesz ryzyko, czasami tracisz a czasami zarabiasz. Jeśli potrzebujesz "systemu ochrony" to zawsze możesz iść do banku, pewne 4% skutecznie zabezpieczy cię przed inflacją:)
Aktualnie: MRB(100%)

Gratuluję ostatnich wzrostów na bmpie, upolowałeś prawdziwą perełkę. Jeśli przeżyłeś bessę grając na lewarze to chyba nic cię już nie pogrąży:) w jakim banku masz linię? możesz opisać w jaki sposób wychodziłeś z papierów na bessę 2007-09?
Aktualnie: MRB(100%)

Liczba zaproponowana przez Gima kojarzy się zdecydowanie bardziej pozytywnie:P
Aktualnie: MRB(100%)

Buldi ta głowa z ramionami rzeczywiście mnie przekonuje, jest nadwyraz kształtna jak na chaotyczny rynek walut:) Myślę że w czerwcu czeka nas kolejna seria negatywnych doniesień w kwestii pomocy europejskim świnkom (Piigs) ze wskazaniem na te większe świnki czyli Hiszpanię i Włochy. Ktoś wykonuje naprawdę świetny czarny PR wokół euro i myślę że rynki złapią ten haczyk. Myślę że afera ze Strauss Kahnem była spreparowana i służyła wyłącznie do wykopania go ze stołka. Nie wierzę że tak doświadczony polityk sam ściągnął na siebie katastrofę, to nieco wyższa liga niż Lepper i spółka. Teraz organizatorzy całej akcji wprowadzą do MFW swojego człowieka, który wstrzyma politykę finansowania greckich długów i kurs euro oraz złotówki będzie pogrzebany. Nie jestem przekonany jak zareagują rynki akcji, ale wiem że nie będę czekał na sygnał sprzedaży z wigu20(2780), lecz z ułamka wig20/usdpln, który powinien nadejść wcześniej(980). Jeśli wybicie z rgra na usdpln nie będzie nadzwyczaj silne, a równolegle miedź podrożeje to negatywny scenariusz nie musi się spełnić. Póki co optymistycznie.
Aktualnie: MRB(100%)

Przy tak mało płynnej spółce, niewykluczone że kot wskoczył na klawiaturę jakiemuś gimnazjaliście, który niebacznie pozostawił swój panel inwestorski niepilnowany. Im mniejsza płynność tym mniejsza wiarygodność ruchów, formacji itp. Nie spodziewałbym się tutaj wyskoków w najbliższym czasie, spółka jest nieco niedowartościowana, ale ciężko powiedzieć że ta spółka ma duży potencjał..
Aktualnie: MRB(100%)

72.00zł

Teoria spiskowa: Fundusze we współpracy z mediami wytworzyły negatywną atmosferę wokół debiutu, specjalnie żeby kupić tanio akcje i w łatwy sposób odebrać od mniejszych ciułaczy. BGŻ to nie jest duży bank w stylu "must have" dla funduszy, więc wspólnie podjęły tą ryzykowną zagrywkę. Znajomy znajomego, który pracował w tym banku, twierdzi że dostał ofertę wykupu akcji pracowniczych po 120zł. Rozbieżności w wycenie MSP i funduszy wydają mi się podejrzanie duże. Osobiście nie postawiłbym funta kłaków na tak karkołomną teorię, ale traktuję ten konkurs dla zabawy:D
Aktualnie: MRB(100%)

Fexo a o której linii trendu wzrostowego mówisz? Jeśli chodzi o tą główną to na moim wykresie już została złamana. W sumie to jest łamana mniej więcej co pół roku, ale rynki specjalnie się tym nie przejmują i po pewnym czasie mamy odreagowanie w górę.

Nieco więcej szacunku mam do wykresu wig 20 podzielonego przez kurs dolara. Tutaj znajdujemy się w kluczowym momencie - wsparcie trendu plus okrągła wartość 1000 naruszona tylko wczorajszą świeczką. Dzisiaj, dzięki neutralnej gpw i taniejącym dolarze w20usd rośnie ok. 1 procent, czyli wszystko na dobrej drodze żeby się odbić w górę. Na fanfary może jeszcze za wcześnie, ale przynajmniej jest bufor bezpieczeństwa. Gdyby usiaki w nocy coś namodziły, jutro bez paniki możemy ten 1% z powrotem oddać:)


kliknij, aby powiększyć

a.yfrog.com/img695/4927/wig20u...

Myślę że rozwiązanie przyniesie oczerniany ostatnio doktor ekonomii czyli miedź i jego wierny pupilek czyli kghm. Na miedzi wypadliśmy z konsolidacji pomiędzy 9-10 tys $. Widać też potężną różnice w kontraktach na miedź zawieranych w US. Z piątkowego raportu COT wynika że grupa "małych spekulantów" w ciągu ostatnich dwóch tygodni obróciła się na S. Mają obecnie więcej kontraktów short niż instytucje branżowe, co nie zdarza się często
(ostatnio sierpień 10'). Przyjeło się wnioskować że przeważnie ta grupa nie ma racji:) Kgh wyłamał się z ważnego, rocznego trendu wzrostowego, nawet było to poparte obrotami, ale ogólnie nikt się tym nie przejął, spodziewałem się panicznej reakcji:)


kliknij, aby powiększyć

www.upperman.com/mprof/p57.gif...
Aktualnie: MRB(100%)

Spółka A posiada większościowy pakiet i nie zamierza się go pozbywać (na giełdę trafią papiery akcjonariuszy mniejszościowych). Jestem niemal pewien, że wartość spółki B jest pokazana w "długoterminowych aktywach finansowych" podpunkt "udziały w jednostkach powiązanych". Wydaje mi się że spółka B jest wyceniana po wartości kapitału zakładowego i jest to znacznie mniej niż wycena godziwa/rynkowa. Jak w takim razie może wyglądać odpowiedź na drugie i trzecie pytanie?
Aktualnie: MRB(100%)

1.Spółka A posiada udziały w spółce B(akcyjnej). W jakiej pozycji w rachunku aktywów może być uwzględniana wartość spółki B?
2.Spółka B trafia na giełdę, okazuje się że spółka A znacznie niedoszacowywała jej wartość w sprawozdaniach. Czy od tego momentu musi ją wyceniać po cenie rynkowej z giełdy?
3.Jeśli tak, to czy w następnych sprawozdaniach różnica pomiędzy tymi wycenami będzie pokazana jako zysk? Jeśli tak, to jakiego rodzaju będzie ten zysk?

Jeśli palnąłem głupotę możecie mnie wychłostać:D
Aktualnie: MRB(100%)

Pop, myślę że giełda nie jest doskonałym barometrem gospodarki, jest zdecydowanie nadwrażliwa i reakcje są najczęściej przesadzone. Gdyby rynek nigdy się nie mylił, nie mielibyśmy szans z graczami, którzy mają bieżący dostęp do wszelkich informacji. Racjonalne byłyby kilkuprocentowe ruchy akcji w skali roku, reszta to hiperefektywność i dyskontowanie przyszłości, która wcale może nie nadejść. W przypadku anioły jest to kwestia jednego poważnego kontraktu z siecią supermarketów i portfel na 2012 nagle się zapełnia. Mirbud działa na dosłownie kilkunastu budowach, przy czym dwa największe kontrakty odpowiadają za połowę portfela. Uważam że korekta na spółkach budowlanych jest przesadzona i rynek sam nie jest pewien czy zmierza w dobrym kierunku, co było widać po ostatniej korekcie (znaczące odbicie na pbg i pxm).
Aktualnie: MRB(100%)

Ja, ja znalazłem!

C/Z obecnie: 9.90
C/Z za 2011: 6.48

And the winner is.. Mirbudhello1

Niestety rynek jest obecnie bardzo rasistowski wobec tej branży, słowo na b* jest traktowane jak wulgaryzm:) Inwestorzy dyskontują już 2012 rok, który zapowiada się bardzo słabo dla największych spółek b*. Jeśli duże przetargi publiczne nie ruszą, najwięksi będą podkradać małe kontrakty mniejszym spółkom. Spadki na PBO anioła są totalnie nieracjonalne, bo o ile dobrze pamiętam to spółka przyjmuje zlecenia głównie od podmiotów prywatnych. Na pocieszenie dodam że rynek nierychliwy, ale sprawiedliwywave
Aktualnie: MRB(100%)

Od marca dział analiz filtruje zlecenia. W czerwcu będzie bessa więc musisz wcześniej sprzedać. Mi niedawno pojawił się taki komunikat:
kliknij, aby powiększyć
Aktualnie: MRB(100%)

Dzisiaj wyjątkowo słaba sesja dla całej budowlanki. Wiele spółek solidarnie zaliczyło roczne minima. Dla największej, PBG jest to poziom dużo niższy niż dołek bessy. Myślę że jest to spowodowane ciszą w przetargach publicznych. Państwo ogranicza budżet na drogi i wstrzymuje się z inwestycjami w energetykę czy drogi kolejowe. Domyślam się że największe spółki planowały głoadko przejść z autostrad w remonty elektrowni i nikt nie spodziewał się że w roku wyborczym państwo zabierze się tak ostro za oszczędności..
Aktualnie: MRB(100%)

Ooo, strategia łapania dołków:) będziemy obserwować, zwłaszcza że dużo spółek ostatnio dołki zalicza. Co się tam w Yawalu ostatnio dzieje? W 2007 się kupowało po 40 złotych i było tanio, a teraz widzę masakra:) trzymam kciukithumbright
Aktualnie: MRB(100%)

piotrch napisał(a):
To tak jakby na szanującym się forum chemicznym prowadzono wątek o legalnej produkcji substancji dającej efekt amfetaminy czy LSD.


Nota bene w sieci nietrudno znaleźć kilka wiarygodnych opisów procedur wytwarzania LSD. Jedna, dość mocna dawka LSD to 0,0001 grama, ergo z 1 litra można wyprodukować 10 mln dawek. Wartość rynkowa takiej ilości to obecnie 300 mln złotych. Ostrożnie licząc, koszta nie powinny przekroczyć 0,5 mln zł. Potrzebujemy tylko średnio rozgarniętego studenta chemii, skorumpowanego lekarza do wypisywania recept na główny surowiec, oraz pozostałych materiałów, będących na wyposażeniu przeciętnego szkolnego laboratorium:)

Na giełdzie cieżko się przebić z czymś oryginalnym, mamy u nas lidera na skalę światową w postaci don Patrowicza i wydaje się że wymyślił on wszystko w tym temacie:)
Aktualnie: MRB(100%)


static.gpw.pl/pub/files/PDF/hi...
static.gpw.pl/pub/files/PDF/hi...
static.gpw.pl/pub/files/PDF/hi...

Tutaj masz historyczne składy najważniejszych indeksów, wraz ze składami ich poprzedników (wirr i midwig). Wartości C/Z i C/WK dla indeksów masz na stooq.pl (od 2007).

Co do pozostałych wskaźników to raczej będzie ciężko coś takiego znaleźć w internecie. Kiedyś apelowaliśmy do ekipy SW o coś w tym stylu, ale na razie chyba niewiele osób jest tym zainteresowanych. Pozostaje ci zrobić coś takiego samemu, w oparciu a raporty z gpwinfostrefa.pl. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy warto robić analizę dla całych indeksów, ich zmiany przez te 7 lat były częste i chyba nic rozsądnego z takiej analizy nie da się wywnioskować. Co innego analiza poszczególnych spółek, a tych w 2004 było niewiele i sporo z nich już wyleciało z giełdy.
Aktualnie: MRB(100%)

Ostatnio też flitruję z platformą city, więc wypada sę wypowiedzieć. Co do warunków działania kontraktów to ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Sprawą oczywistą i jasno wytłumaczoną jest kwestia spreadów i różnic pomiędzy ceną rynkową papieru bazowego, a ceną kontraktu. Różnice są naprawdę minimalne, np. w przypadku akcji to max 0.1%-0.2%. W przypadku grania na długi lub średni termin to mało istotne. Prowizje też nie są wysokie, jest/była promocja 0.1%. Największy koszt to odsetki od kontraktów, stopy rosną co dodatkowo utrudnia zarabianie, ale są to jasno ustalone zasady i nie można mieć tu żadnych pretensji. Suma sumarum i tak wychodzi taniej niż linia brokerska w jakimkolwiek banku.

Jedynym poważnym mankamentem jest niestabilność platformy, pod operą w ogóle nie działa, na ffoxie i IE platforma się zacina, wysyła komunikaty z opóźnieniem, odrzuca zlecenia, itp. Czasami trzeba się posiłować kilkanaście minut żeby wprowadzić zlecenia, dlatego lepiej robić to z odpowiednim uprzedzeniem, na z góry upatrzonych poziomach. Jak na ironię, platforma raczej nie nadaje się do trade'owania, co było pierwotnym założeniem:) Ogólnie jeśli ktoś radzi sobie z dużym ryzykiem to polecam, po 3 miesiącach jestem zadowolony..
Aktualnie: MRB(100%)

Zgadzam się 100% z bB. Gra na giełdzie jest grą o sumie dodatniej, przy gospodarce realnie rozwijającej się (po uwzględnieniu inflacji). Przeciętny inwestor bogaci się dzięki temu że spółki przynoszą zyski. Spółki wypracowują zyski dzięki pracy ludzi. Tak naprawdę od średniowiecza niewiele się zmieniło - niewolnik=pracownik, pan=inwestor:) Różnica jest tylko taka, że praktycznie każdy z nas jest po trochu tym niewolnikiem, a po trochu swoim panem:) I każdy (przynajmniej teoretycznie) ma możliwość zmienić swój status.

Patrząc na giełdę z perspektywy teorii gier można dojść do ciekawych wniosków na temat IPO. Z jednej strony każde większe ipo jest szkodą dla graczy krótko- i średnioterminowych, ponieważ następuje odpływ kapitału ze spółek pozostałych. Z drugiej strony jest to korzyść dla inwestorów długoterminowych, ponieważ im więcej spółek pływa w kotle zwanym giełdą tym więcej zysku produkują, dodatkowo zasilając ten kocioł.

ps. bB, tracisz kolorAnxious !
Aktualnie: MRB(100%)

Uważam że ślepe stosowanie się do rekomendacji nie ma sensu, aczkolwiek tropienie spisków jak w artykule powyżej zasługuje na równie duży dystans. Autor (p. Grzegorz Nowak z Amerbrokers) odkrywa przed maluczkimi ciułaczami świat wielkiej finansjery, pełen szeroko zakrojonych przekrętów z udziałem całej społeczności rynków, od analityków poprzez maklerów, po inwestorów, grube ryby manipulujące kursem. Wszystko oczywiście bez nazwisk, "zasłyszane od kolegi".

Na szczęście sami możemy ocenić pracę analityków - po owocach ich poznacie. Zestawienie wszystkich opublikowanych rekomendacji w obiektywny sposób to istne czyszczenie stajni augiasza, na szczęście mamy heraklesa! :) W nowym forbesie jest zestawienie wyników portfeli opartych na rekomendacjach opracowane dzięki metodologii naszego nieocenionego stockwatch.pl:) Wynik czółówki - 130%-140% w 2 lata(wig=79%) jest naprawdę imponujący i dla kogoś kto nie ma bladego pojęcia o giełdzie trzymanie się rekomendacji to dobre rozwiązanie. Najgorszy dział analiz to amerbrokers, notabene instytucja p. Nowaka:)

Dodaję drugie "zero" do głównego tematu wątku, warto go podtrzymywaćthumbright
Cytat:
Aż o 35,18 proc. spadła wczoraj cena akcji deweloperskiej grupy Immoeast. To największy spadek podczas środowej sesji warszawskiej giełdy. Na koniec dnia za walory działającej głównie w Europie Wschodniej grupy płacono w Warszawie 1,29 zł.Analitycy holenderskiego Kempen & Co. rekomendują sprzedaż akcji Immoeast, wyznaczając 12-miesięczną cenę docelową austriackiego dewelopera na 0 (słownie: zero).
13-11-2008
Aktualnie: MRB(100%)

Skąd pomysł na alchemię? Straszny marazm na tym papierze, czy to nie strata czasu?
Aktualnie: MRB(100%)

Koniec bańki na srebrze, miedź poniżej 9k$/t, związkowcy ponownie pikietują. Możnaby się spodziewać rzeźni na kghu, tymczasem spadki umiarkowane i wciąż jesteśmy w pobliżu ostatnich szczytów. Zapewne sytuację ratuje tani dolar, który zachęca inwestorów do inwestowania w akcje, w szczególności po za ameryką.
Aktualnie: MRB(100%)

piotrch napisał(a):
Spółka opublikowała ciekawą prognozę tydzień temu, a tu cisza. Wiadomo, to tylko prognoza, chociaż dobrym znakiem jest zapowiedzą "monitorowania i raportowania wykonania". Mnie pozytywnie nastraja do spółki oparcie prognozy na zamówianiach aktualnie napływajacych do spółki - rozumiem że są to umowy już podpisane?
Dodatkowo ostatnie 2 infa o zwiększaniu zamówień.
Technicznie kurs wyłamał się z rocznej konsolidacji, więc wygląda to nieźle.
Na razie się przyglądam, stąd z checią poznam zdanie innych.


Prognoza dotyczy tylko wielkości sprzedaży, nie mówi nic o rentowności. Gdyby spółka mogła się pochwalić poprawieniem zysku, zapewne by to zrobiła, czyż nie?:) Jak dla mnie spółka jest przewartościowana, cena akcji niewspółmierna do perspektyw spółki. Rynek dyskontuje wzrost zysku do 6-7 mln kwartalnie, wydaje mi się to jak na razie niemożliwe skoro póki co wielton jest pod kreską. Przy tak niskim free floacie niewykluczone że ten stan będzie się utrzymywał, a być może spółka będzie podciągnięta wyżej na jałowych obrotach, ale wg mnie nie ma to większego związku z fundamentami. Rekomendacja wystawiona w styczniu przez Dnb Nord wg mnie została popełniona przy nazbyt optymistycznych założeniach i w związku z tym cała wycena idzie w górę.
Aktualnie: MRB(100%)

@WD, autor wątku zapytał co myślimy o Niemcach i kraju który zamieszkują więc się wypowiedziałem. Staram się używać języka adekwatnego do emocji jakie przekazuję, czy to grzech?:) Nie lubię brzmienia języka niemieckiego, więc niechęć do osób się nim posługującym jest jakby nierozerwalna, czyż nie? Taka sama niechęć do Niemca, Austriaka czy choćby Polaka posługującego się tym językiem:)
ps.Ta pani zdecydowanie lepiej brzmiałaby posługując się językiem Szekspira:)) www.youtube.com/watch?v=-JX9w5...

@Siekoo, co do "exodusu" to także nie mam obaw. Przede wszystkim odpływ pracowników nie będzie aż tak znaczny jak po 2004. Ci co mieli wyjechać już dawno emigrowali. Na tle krajów skandynawskich wynagrodzenia w Niemczech nie wypadają szczególnie zachęcająco. Jedyne co nam "grozi" to minimalny spadek bezrobocia i wywołany tym minimalny wzrost płac w PL oraz napływ środków pieniężnych do kraju. Jeśli chodzi o opinię Niemców o Polakach, to w największym stopniu zależy od nas samych. Jeśli Polacy zakładają koczownicze obozy na parkingach, załatwiając swoje potrzeby w pobliskim parku, to nic dziwnego że będą nas traktowali jak zwierzęta. Podoba mi się sposób w jaki zaasymilowali się Hindusi i Pakistańczycy w Wielkiej Brytanii. Kilkadziesiąt lat temu przyjechali jako tania siła robocza, wykonująca proste prace. Teraz ich potomkowie to wręcz elita intelektualna, lekarze z hinduskimi korzeniami mają świetną renomę i nikt nie patrzy na stereotypy jakie utrzymywały się przez długi czas.
Aktualnie: MRB(100%)

Mój stosunek do niemców można najdelikatniej określić jako bierna niechęć. Irytują mnie, ale nie zgrywam wszechpolaka i staram się tego nie okazywać. Ich język jest taki dziwny, szorstki, bezuczuciowy. Nadaje się chyba tylko do pokrzykiwania i wydawania poleceń:) Jeśli miałbym gdzieś jechać do pracy to raczej skandynawia.

Kiedyś podczas wakacji z rodziną mieliśmy ciekawą przygodę. Słysząc polską rozmowę przysiadła się do nas para z Niemiec. Jak się później okazało obydwoje urodzili się w Polsce, wyjechali w wieku dwudziestukilku lat. Ich stosunek do polskich korzeni był diametralnie różny. Kobieta rozmawiała z nami, w życzliwym tonie, mówiąc całkiem poprawnie po polsku. Jej mąż, nie był w stanie (lub wstydził się) wypowiedzieć choćby zdania po polsku. Starał się ją odciągnąć, niezdarnie zachowując pozory uprzejmości. Kobieta na siłę próbowała go "zbratać" z nami, a mi sytuacja wydawała się cholernie niezręczna. Germanizacja totalna:/
Aktualnie: MRB(100%)

www.parkiet.com/artykul/104587...

Orientuje się ktoś jak rozwija się sprawa abmu? Czy abm przekazał należne pieniądze do banku czy wciąż trzyma je w rezerwach? O ile dobrze pamiętam chodziło o 20 mln zł.
Aktualnie: MRB(100%)

Pod koniec robiło się nawet ciekawie:)

"19. Czy twoim zdaniem współczesne społeczeństwa w obliczu nowych zagrożeń wynikających z wdrażania innowacji technologicznych oczekuje przełomu w dziedzinie inwestowania na rynkach.? "

Wygląda na to że ktoś tu ma pomysł na biznes i poprzez ankietę bada rynek. Ja trzymałbym się raczej tych szczupakówlaughing6
Aktualnie: MRB(100%)

Ostatnio kilku moich pożyczkobiorców zaczeło zalegać ze spłatami, dwie pożyczki są już w stanie natychmiastowej wymaglaności. Planuję ich wysłać do elektronicznego sądu, przy okazji dowiem się 'jak to działa'. Postaram się na bieżąco informować o postępach. Kurczę, wszystko tak ładnie szło, a tu nagle kilku dłużników naraz się obróciło tyłkami:/ ciężkie jest życie lichwiarza..
Aktualnie: MRB(100%)

Mieszko dzisiaj po 4.30, maksima hossy, pogratulować. Mam z tą spółką zatarg psychologiczny ponieważ frajersko oddałem w trakcie ostatnich "japońskich" spadków (średnia K 2.92 średnia S 3.80). Tak naprawdę obawiałem się że ceny kakao (i cukru poniekąd też) z 1Q 11 mogą wpłynąć negatywnie na wyniki, ale patrząc na to z perspektywy "out of stock" moja reakcja wydaje się nieco przesadzona:)co o tym myślisz? jakieś plany wobec tego papieru?
Aktualnie: MRB(100%)

Owszem, ale w dłuższej perspektywie popyt i podaż są zależne od sytuacji fundamentalnej. Jeśli w to nie wierzymy, równie dobrze moglibyśmy losować spółki do naszego portfela. Obroty na ostatnich spadkach nie były porażające, więc to niekoniecznie musi być fundusz. Czasami wahań nie da się racjonalnie wytłumaczyć, a im mniejsza spółka tym łatwiej o takie anomalia. Siedzę na tej spółce od ponad roku, wczoraj nawet dokupiłem i zamierzam sprzedać dużo drożej, poniewać wierzę że zarząd wie co robi, a raporty i prognozy są oparte na faktach :) Polecam uzbroić się w cierpliwość
Aktualnie: MRB(100%)

Hej zmieniło się coś w ostatnim miesiącu? Mam wrażenie że orlen zachowywał się znacznie mocniej niż KGH..
Aktualnie: MRB(100%)

Do kghmu mam duże oczekiwania, liczę na solidny długoterminowy zysk. Będę trzymał dopóki powody dla których kupiłem ten papier wciąż będą aktualne. Te powody to głównie rozpędzająca się inflacja, przedłużająca się bierność fedu w sprawie stóp i co za tym idzie wysokie ceny miedzi i srebra. Co raz bardziej liczę na srebro, koszt wydobycia uncji to 3$, średnioroczna cena zawarta w prognozach kghu to 25$, tymczasem srebro przebiło 40$ i nawet się nie spociło:) Miedź co prawda nie ma takiej dynamiki, ale wystarczy że cena będzie utrzymywać się powyżej 9000$ i jest dobrze. W perspektywie dużo wiadomości które mogą ciągnąć kurs do góry: podwyższanie prognoz, spekulacje w temacie dywidendy, info o przejęciach, sprawa polkomtela i wiele innych o których na razie nie mamy pojęcia:)

Niestety gram na sporym lewarze i muszę podchodzić asekuracyjnie do każdej groźnej sytuacji, dlatego jeśli kurs wyraźnie złamie linię wsparcia (która obecnie leci coś koło 182zł) będę musiał się katapultować:( Jeśli linia nie pęknie i/lub kurs oddali się od niej to moja chciwość kończy się na 280zł (perspektywa conajmniej 6 miesięcy).

MNI od zawsze wyglądał ciekawie pod kątem fundamentalnym, ale dużo w tym makijażu i photoshopa. Tak naprawdę ciężko sie rozeznać ile spółka jest naprawdę warta, więc lepiej zaufać wykresowi. A tutaj widać przełamanie trendu spadkowego i linię wsparcia, o którą myślę że można się oprzeć. Myślę że to może być lider twojego portfela w najbliższych miesiącach.
Aktualnie: MRB(100%)

Szkoda wysypałeś się z kghmu, planujesz powrót jak potanieje? Mni długoterminowo czy liczysz na wybicie w najbliższych dniach?:)
Aktualnie: MRB(100%)

buldi napisał(a):
Frog napisał(a):
Podobnie jak masturbacja powoduje ślepotę.


Frog - dlaczego na twoim nowym awatarze ( z tymi ciemnymi okularami) wyglądasz ja Stevie Wonder?


Buldilaughing6


Internet to złoo, przenieśmy stockwatcha do "realu". Dyskusje przy piwie prowadzą do bardziej owocnych wnioskówoccasion5 Funkcję moderatora sprowadzi się do latania po kolejkę do baru, a bany będą egzekwowane bez ostrzeżeńlaughing8 Efekty dyskusji będziemy rozsyłać listownie w formie "biuletynu stockwatch"laughing8
Aktualnie: MRB(100%)

Kapitał zagraniczny to głównie podstępne żydomasońskie organizacje, które czekają tylko by rozkrasć majątek Polski. Związkowcy dzielnie stoją na straży interesu klasy robotniczej, poświęcając swój czas i pieniądze w obronie socjalistycznej idei, w zamian nie otrzymując praktycznie nic. Ciężko nazwać skromne pensje czołowych związkowców, godnym wynagrodzeniem ich wysiłku:)

Cytat:
Trójka związkowców, którzy są jednocześnie członkami rady nadzorczej Polskiej Miedzi, zarobiła w ubiegłym roku ponad 700 tys. zł. W przyszłym tygodniu mają negocjować z zarządem spółki podwyżki wynagrodzeń

link
Aktualnie: MRB(100%)

rafsty napisał(a):
Kamil napisał(a):
umyje ojcu auto.

No chyba, że ojciec nie ma auta, tylko autobus. Albo dziecko nie ma ojca. Też się zdarza.

No, za umycie autobusu to ipad się należy! :)

Myślę że mamy różne zdania co do tego jak powinno się wspierać najbiedniejszych. Ja uważam,że pieniądze z podatków idą w błoto, więc im mniej płacimy tym lepiej. Państwo powinno nie przeszkadzać ludziom w bogaceniu się, a dzięki temu ludzie sami z siebie staną się charytatywni. Niemożliwe?
Meksykański miliarder rozdaje dzieciom laptopy
Miliarderzy rozdadzą biednym swoje fortuny

Cytat:
Do ich krucjaty na rzecz najbiedniejszych przyłączyło się aż 38 amerykańskich miliarderów. Najbogatsi ludzie na świecie zobowiązali się przekazać - za życia lub po śmierci - przynajmniej 50 proc. swojego majątku na cele charytatywne.


Aktualnie: MRB(100%)

Spoko, ważne żebyś miał swoją strategie i konskwentnie ją realizował. Jeśli przynosi efekty to można ją doskonalić na zasadzie ewolucji, jeśli nie, warto się zastanowić nad całkowicie inną strategią. Trzymam kciuki i życzę powrotu na plus, zwłaszcza że już niedalekowave
Aktualnie: MRB(100%)

rafsty napisał(a):
Przekonaliście mnie! Dostaną komputery i potem będą siedzieć w bibliotece, żłopać tam piwo i oglądać w sieci pornole (wg relacji naocznego świadka) blackeye


W gimnazjum mojego brata jest w bibliotece kilka komputerów z internetem. Dzieciaki na każdej przerwie latają do biblioteki wysłać wojsko na przeciwnika w grze na przeglądarce. Jak nie jesteś wystarczjąco szybki to ci zajmą komputer i twoja wioska się nie rozwinie! Wracają do domu ze szkoły i dalej wysyłają wojsko, w przerwach przeglądające demotywatory i podobne strony:)

Wg mnie takie prezenty demoralizują dzieci. W liceum będzie domagał się osiemnastkowego, a na studiach subwencji do pierwszego auta. W ten sposób wychowujesz klasycznego homo sovieticus. Jak dziecku zależy na netbooku to pójdzie roznosić ulotki albo umyje ojcu auto. Wtedy doceni trud jaki włożył w zdobycie netbooka i nie wyleje na niego coli przy pierwszej okazji:)
Aktualnie: MRB(100%)

Hej. Zaglądam czasami do twojego portfela, ale ciężko mi wyekstrahować spójną strategię z twoich poczynań. Jeśli łapiesz spółki które od dłuższego czasu się konsolidują, tak jak asseco tesgas czy wg ciebie vistula, to musisz przygotować się na długie oblężenie i nie odpuszczać po kilku miesiącach. Po za tym spółki muszą mieć konkretne powody do wybicia się z konsolidacji. Sugeruję bardziej krytyczny dobór spółek i co za tym idzie bardziej długoterminowe podejście. Proponuję policzyć ile w ubiegłych latach wydałeś na prowizje. Ja byłem zszokowany:)

Co do otmuchowa to jestem raczej sceptyczny. Spółka jest w trendzie spadkowym, fundamenty nie sugerują niedowartościowania, a przyszłość może być ciężka z powodu surowców drożejących od pewnego czasu. Podobne spółki takiej jak jutrzenka czy mieszko mogą dość swobodnie podnosić ceny, otmuchów jest związany umowami z supermarketami więc domyślam się że ten proces może być nieco bardziej skomplikowany. Ogólnie spodziewam się że dla całej branży słodyczowej najbliższe 2 kwartały mogą być z tego powodu trudne.
Aktualnie: MRB(100%)

Wow, 15mln$ przychodu i 10mln$ zysku. Nawet mafia ma gorszą rentowność. W ciągu 3 lat tylko 7 tysiący dolarów zapłaconego podatku, hmm to by pasowało. Może sieją konopie indyjskie? Do analizy porównawczej proponuję camorrę. Wczytam się w głębiej w prospekt, może coś więcej jest napisane. W oczy uderza wzrost "realnej wartości rynkowej aktywów rolnych" o 17mln$ w 2010 roku. Co ciekawe równlolegle do KSG na giełdę zmierza też IMC, spółka o identycznym profilu działalności. Obydwie spółki okreśłiły cenę maksymalną, ale żadna z nich nie określiła minimalnej. Czyżby czekała nas licytacja w dół:)?
Aktualnie: MRB(100%)

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 17 listopada 2008
Ostatnia wizyta: 11 czerwca 2019 14:10:25
Liczba wpisów: 637
[0,17% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,841 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło