Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kamil

Kamil

Ostatnie 10 wpisów
W kontraktach drogowych dużą część przychodów robią materiały, które dodatkowo podnoszą ryzyko, ponieważ zamawiający zrzuca te zagrożenia na wykonawcę. Na materiałach ciężko jest poprawić marżę, przeważnie ceny są ustalone i jeśli ktoś może liczyć na zniżki, to raczej Ci więksi gracze, do których Mirbud nie należy. Do dzisiaj się zastanawiam czy wejście w drogówkę było dobrym pomysłem ze strony Mirbudu. Na obwodnicy Ełku była strata, jutro w wynikach kwartalnych po części zobaczymy jak im idzie na A1, ich współkoncorcjant nie budzi mojego zaufania.

Aktualnie: MRB(100%)

Moje uznanie, z takimi wynikami na debiucie możesz spokojnie myśleć o karierze zawodowej. Ja przybiegłem na błonia 41 minut po tobie:) Napisz jak wyglądały twoje przygotowania, może dzięki twojej metodzie uda mi się jeszcze podciągnąć chociaż o kwadrans.

kliknij, aby powiększyć

Pozostałe firmy prawdopodobnie zrezygnowały z przetargu poprzez wycofanie wadium. Byłbym ostrożny w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków na podstawie ofert. Ludzie z branży twierdzą że kontrakt jest nie do wykonania w terminie. Przypominam że tutaj na początku trzeba zrobić projekt, a dopiero później można starać się o rozpoczęcie budowy. A terminy są tak ciasne ponieważ kończy się okres na wydawanie środków z funduszy unijnych.

W pierwszym tygodniu lipca można się spodziewać rozwiązania trzech kolejnych kilkuset-milionowych przetargów kolejowych. Chodzi o modernizację odcinków Rożki-Jastrząb, Koniecpol-Turów i roboty na odcinku Legnica-Wrocław Opole. Myślę że wraz z wypełnianiem mocy produkcyjnych firm kolejowych stopniowo będzie rosła marża. A przetargów będzie dużo, jeszcze w tym roku powinny zostać rozpisane przetargi na około 5.5mld zł.

Bez sensu, w związku z awersją banków do sektora powinni zmniejszać zadłużenie, podwykonawcy nauczeni przypadkiem HBP i PBG staną się bardziej nieufni i pewnie będą się domagać szybszych płatności. Byłbym spokojniejszy gdyby spółka zawiązała pewne rezerwy na ciężkie czasy. Krążą spekulacje na temat straty na kontrakcie w Ełku, powinni się wstrzymać z dywidendą do pełnego rozliczenia projektu. Czekamy na decyzję WZA 22 czerwca.

Ostatnio prezes skupował znaczne pakiety akcji, można to interpretować dwojako: albo to tylko gra pozorów, albo spółka jest rzeczywiście niedowartościowana.

1. Ogólna sytuacja w branży
2. Brak nowych wygranych przetargów
2. Kara za opóźnienia przy studio dla ATM
3. Kara za opóźnienia przy obwodnicy Ełku
4. Słaba sprzedaż mieszkań JHM Dev
5. Sytuacja w drogówce, Kobylarnia pójdzie do przeszacowania

Wszystko to ogólnie znane trupy, potęgowane przez obawę o nowe, nieznane trupy z raportu rocznego

Gratuluję ostatnich sukcesów, początkującym radzę przyglądać się baczniej temu portfelowi:)

Szybko licząc na abmie ponad 60%, na cdc prawie 100%, na trakcji też ponad 50%... i to wszystko w 2 miesiące!

Przejrzałem całą historię portfela i zauważyłem że abm trochę poucinał łapek zanim odbił od dna. Zostało Ci jeszcze tej spółki? Jaki jest bilans całego portfela od początku sierpnia? Ja gruby minus a u ciebie wygląda na to że częsć już odrobiłeś..

Podoba mi się twój horyzont inwestycyjny. Życzę wytrwałości w postanowieniach. Mnie też sierpniowe spadki poważnie skopały, myślę że nie jesteśmy sami. Z twoich akcji najbardziej podoba mi się Ciech, myślę że ta spółka po restrukturyzacji może przynosić spore zyski. Najmniej IDM, głównie ze względu na nierzetelny zarząd.

Ja w drugą stronę, wywalił mnie stoploss na kghmie po 115zł. Kupione po 130.50zł myślałem że to była okazja:/ mir powodzenia!

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 11 czerwca 2019 14:10:25
Liczba wpisów: 637
[0,19% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,456 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d