pixelg
COLIAN - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

COLIAN [COL]

AKTUALNY KURS: 4,08 zł (+0,00%) 19-07-2018 12:56
enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 27 marca 2009 12:45:45 przy kursie: 1,66 zł
martinezo napisał(a):
Niby właściciel dogląda interesu, a i tak to nic nie daje. Myślałem kiedyś, że jak Kolański trzyma na tym rękę, to z zarządzaniem będzie ok. Ale widzę, że kombinacje są cały czas. I z miesiąca na miesiąc traci w moich oczach. Fajne mieli, czy też mają plany zbudowania grupy, ale chyba coś przekombinowali. Zobaczymy, jeszcze jakiś czas i powinno widać jak wyszła im ta konsolidacja.

Dogląda dogląda. Ja świadkiem. Hellena na początku troche ich pociągnęła w dół, ale unowocześniaj chyba linie, troche inwestują więc na plus. Interes się zaczyna kręcić, napoje znów dostępne w sklepach.

walmich
0
Wpisów: 66
Wysłane: 3 kwietnia 2009 20:09:19 przy kursie: 2,09 zł
Napoje może i są, ale po pierwsze są to stare opakowania, (butelki forma styl) na których zbankrutowała Helena. A ponieważ miałem sporo JTZ kupiłem jedna butelkę orenżady spr w co to zainwestowałem - butelka bez gazu z popsutym korkiem - porażka. Smak jak tej starej Heleny marny!! Cena prawie 2 zł za 1,25l Jak się wchodzi na rynek to sie coś zmienia i wchodzi z niską ceną! Ponadto podpowiadam producentowi jak nie umiecie produkować coś! - to lejcie czysta wodę to się kupuje i choć smak będzie o.k. Jka mam kupic ta orężadkę z Helenki za 2 zł to wole CocaColę lub Pepsii za 3,6zł/l I dlatego Helena niestety zbankrutowała a JTZ nadal niema pomysłu jak to leczyc. Obecnie mam 20% JTZ z tego co miałem. A dziś przez gapiostwo i awarię Mbanku i tej reszty nie puściłem

dariusz72
0
Wpisów: 94
Wysłane: 3 kwietnia 2009 20:59:04 przy kursie: 2,09 zł
Można wymienić kilka powodów upadłości Helleny/np.wg.Pana Sroczyńskiego bardzo zimne lato 2004r,wg.analityków przeinwestowanie/ale na nie ma mowy o braku jakości produkowanych wyrobów.Sam kupiłem kiedyś butelke Pepsi z czymś w środku co przypominało pleśń,czy wobec tego mam posądzić amerykański koncern o nietrzymanie standartów sanitarnych?Hellena jest jedną z lepiej rozpoznawalnych marek w Polsce,po okresie nieobecności na rynku 80% konsumentów rozpoznaje znak firmowy i produkt,Kolański zrobił dobry zakup,nasz krajowy rynek wód mineralnych i napojów rośnie dość dynamicznie r/r,może ktoś ma dane?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 583
Wysłane: 4 kwietnia 2009 10:22:31 przy kursie: 2,09 zł
Są niezłe dane na portalach branżowych:
www.handel-net.pl/raporty/03.2...
www.poradnikhandlowca.com.pl/b...
www.gieldaspozywcza.pl/swiat_s...

Osobiście, jak pamiętam, to Hellena lała beznadziejny płyn w beznadziejne butelki. Na budowach to pili...
Za to świetny był nektar brzoskwiniowy w kartoniku.
Ludność markę może i kojarzy, ale zadanie dla Jutrzenki to przełożyć to na sprzedaż i marżę. Co nie jest jednoznacznie oczywiste. Czasem lepiej startować od zera, gdy marka ma za duży bagaż.

enforces
0
Wysłane: 6 kwietnia 2009 09:47:05 przy kursie: 1,99 zł
butelki hellena nie zmieni a to dlatego że ten design jest zastrzeżony i zadna butelka w Polsce NIE BĘDZIE tak wyglądać a więc marka się wyróżnia. dlatego tiger ostatnio też ma unikalną butelkę. myślicie że po co? by odłączyć się od trendu "jesteśmy jak redbull ale tańsi"

Hellena zbańczyła bo przeinwestował Sroka, w dodatku zatrudniał swoich kumpli czyli np. pan który pracował na taśmie nagle stał się jednym z dyrektorów. tam było wiele takich przykładów. wtedy wiele rzeczy się nałożyło na siebie. w dodatku Sroczyński od zawsze kombinował. nie mówi się nigdy o tym że jak hellena była w latach 90 to "wyruchał" anglików na X milionów funtów za dostawe butelek. Ogłosił upadłość spółki i zmienił nazwę na Hellena Zdrój, przez co poprzednia firma nie istniała i nie dało się ściągnąć długów, w dodatku wtedy jeszcze polskie prawo i jego egzekwowanie było słabe, pełne luk a sroka to wykorzystał z księgowymi i prawnikami.

Teraz Kolański siedzi w tym biznesie. Zaczynał mniej więcej w tym samym czasie co Sroczyńśki. Różni ich jedno - sroka wybił się zbyt szybko i zbyt szybko zniknął. teraz o nim się już nie mówi, "przepił" dorobek swojego życia. Kolański zaczynał od przypraw itd. moja mama pamięta go jeszcze jak jeździł na giełdę samochodem z przyczepką. Był i jest rozsądnym biznesmenem który charakteryzuje się stabilnym wzrostem. Na pewno nie przekombinuje tak jak Sroczyński.

Poziom zarządzania helleną wtedy i teraz to zupełnie inna sprawa. Teraz jest o wiele lepiej. Marka jest jedną z droższych polskich marek rynku spożywczego.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 8 kwietnia 2009 10:33:12 przy kursie: 2,32 zł
Czy ktos obserwuje jak sie ladnie kursik zachowuje? Ciekawe dokad zmierzamy. Mysle ze w tym tyg mozliwe 2.50-2.60 pozniej powinna byc zasluzona korekta w okolice 2.20

mosti
mosti PREMIUM
0
Wpisów: 71
Wysłane: 8 kwietnia 2009 11:36:44 przy kursie: 2,32 zł
Ja obserwuje i żałuje, bo wczoraj się szykowałem na zakup. teraz sam nie wiem czy nie jest za późno.
ale po lekturze artykułu może jednak nie :
www.sii.org.pl/analizy/spolka,...

Taurus80
0
Wysłane: 8 kwietnia 2009 12:42:51 przy kursie: 2,32 zł
Ja siedze od dluzszego czasu wiec nie mam tego problemu nadal czekam na 3.40-3.60 sredni termin jezeli bedzie szybciej bede sie cieszyl pozniej pomysle co dalej robic. Problemem jest informacja z firmy jezeli by o wszystkim mowili juz dawno bysmy byli duzo wyzej :( zobaczymy co z tego wyjdzie :)

enforces
0
Wysłane: 8 kwietnia 2009 12:53:03 przy kursie: 2,32 zł
Taurus80 napisał(a):
Ja siedze od dluzszego czasu wiec nie mam tego problemu nadal czekam na 3.40-3.60 sredni termin jezeli bedzie szybciej bede sie cieszyl pozniej pomysle co dalej robic. Problemem jest informacja z firmy jezeli by o wszystkim mowili juz dawno bysmy byli duzo wyzej :( zobaczymy co z tego wyjdzie :)

a co chcesz wiedzieć? :P

Taurus80
0
Wysłane: 8 kwietnia 2009 13:11:35 przy kursie: 2,32 zł
Mieszkam w bydgoszczy wiec troche wiecej wiem niz z komunikatow niestety nie wszystko co bym chcial wiedziec poniewaz informacje pochodza tylko od ludzi pracujacych a nie zarzadu :(. Ale jak sie orientujesz to dlaczego mialy byc zwolnienia ludzi od stycznia a ich nie bylo? Powinni troche powiedziec o strategi w helenie, z tego co wiadomo to w tym roku ma na siebie zarobic koncepcje maja ciekawa, ciekawe czy sie wyrobia. Jestem rowniez bardzo ciekaw czy zrobia agresywny powrot i bedzie jakas wieksza akcja reklamowa? Ogolnie to sie dzieja ciekawe rzeczy niestety nic nie mowia.

Obroty na ostatnich sesjach wskazuja iz ktos wchodzi w spolke fundusze wiedza oczywiscie wiecej niz my :(
Edytowany: 8 kwietnia 2009 13:13

lb85
3
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 198
Wysłane: 8 kwietnia 2009 14:26:06 przy kursie: 2,32 zł
To mój pierwszy post na tym forum, ale aby nie rozmywać tematu - Taurus80 masz rację, że ktoś zbiera powoli papier. W marcu zostało skupionych 843 983 akcji po średnim kursie 1,79 i w kilka dni po tym komunikacie zaczął się marsz na północ. Wyraźnie wzrósł obrót i pojawił się spory popyt. Co istotne ktoś kto skupił ten pakiet akcji wziął je po cenie wyższej niż była w tym okresie na parkiecie. Nie wierzę, że to przypadek - wiedział co robi i na pewno był to przemyślany krok.
Z kolei od strony technicznej przebicie oporu w okolicach 2,20 jest sygnałem do wzrostów w okolice 3,15. Zobaczymy jak to będzie, ale wygląda całkiem, całkiem Dancing

enforces
0
Wysłane: 8 kwietnia 2009 17:31:02 przy kursie: 2,32 zł
Taurus80 napisał(a):
Mieszkam w bydgoszczy wiec troche wiecej wiem niz z komunikatow niestety nie wszystko co bym chcial wiedziec poniewaz informacje pochodza tylko od ludzi pracujacych a nie zarzadu :(. Ale jak sie orientujesz to dlaczego mialy byc zwolnienia ludzi od stycznia a ich nie bylo? Powinni troche powiedziec o strategi w helenie, z tego co wiadomo to w tym roku ma na siebie zarobic koncepcje maja ciekawa, ciekawe czy sie wyrobia. Jestem rowniez bardzo ciekaw czy zrobia agresywny powrot i bedzie jakas wieksza akcja reklamowa? Ogolnie to sie dzieja ciekawe rzeczy niestety nic nie mowia.

Obroty na ostatnich sesjach wskazuja iz ktos wchodzi w spolke fundusze wiedza oczywiscie wiecej niz my :(

Co do strategii wiem tyle że planowane jest przejęcie minimum jednej dużej marki. Strategia polega na tym by przejując nową firmę zdobyć jej kanały dystrybucji a przez to móc wprowadzać swoje produkty. Hellena ma być wiodącą marką z grupy Colian. Tyle wiem. Co do tych zwolnien to ci później odpisze bo musze podpytać. Sama Hellena od przejęcia miała taki cel by tworzyć od nowa dystrybucję, dystrybucję powiedzmy "w każdym sklepie hellena". Do tego teraz widziałem presske że zmieniają wizerunek - nowe logo, nowa receptura. Myślę że w okresie letnim uderzą ostro z promocją, może nie w samych mediach ale jakieś okazyjne ceny / promocje / oferty dla sklepów i hurtowni.

Taurus80
0
Wysłane: 8 kwietnia 2009 22:04:48 przy kursie: 2,32 zł
Ludzi nie zwolnili bo podpisali ladny kontrakt na caly rok niestety nie znam wartosci, myslalem ze sie podziela wiadomoscia a tu zonk :( w hellenie z tego co slyszalem maja zamiast slodzika dawac cukier co moze byc dobrym posunieciem (najprawdopodobniej poprawi sie jakosc), jezeli poprą to mocna akcja reklamowa. Niestety jestem zdania iz reklama medialna przynosi najszybsze i najlepsze efekty i niestety duzo kosztuje. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jedyne czego mi brakuje to dzielic sie tymi wiadomosciami z akcjonariuszami. Coprawda jest wlasciciel wiekszosciowy i nie za bardzo mu na cenie akcji zalezy poniewaz ma zamiar rozwijac holding a nie sprzedawac, jednak jak by rynek wiedzial wiecej mozna by np kredyty splacic pieniedzmi z nowej emisji lub pozyskac finansowanie na przejecie. Mysle ze jakiekolwiek przejecie w chwili obecnej nie wchodzi w gre poniewaz brak kasy. Kiedys o Mieszku mysleli teraz bylaby okazja przejecia ale banki chyba juz kasy wiecej nie dadza.

Swoja droga ciekawe czy dogadaja sie ze zwiazkami zawodowymi w sprawie ciecia pensji w holdingu!
Edytowany: 8 kwietnia 2009 22:19

enforces
0
Wysłane: 9 kwietnia 2009 01:39:26 przy kursie: 2,32 zł
O mieszku też słyszałem jakiś czas temu. Jak na moje oko są duże szanse do przejęcia. Tylko się o tym nie mówi.

Taurus80
0
Wysłane: 9 kwietnia 2009 07:29:58 przy kursie: 2,32 zł
enforces napisał(a):
O mieszku też słyszałem jakiś czas temu. Jak na moje oko są duże szanse do przejęcia. Tylko się o tym nie mówi.

A moze sie orientujesz skad na to by miala sie kasa znajsc ??? Bo ja jakos cienko sobie to wyobrazam.
Jedyny + to podobno hellena jest juz rentowna i na siebie zarabia wiec moga zaczac znow z bankami kombinowac i jakis kredyt wziasc. Chociaz ciezko sobie wyobrazam splacac nastepny kredyt :(

enforces
0
Wysłane: 9 kwietnia 2009 13:49:59 przy kursie: 2,27 zł
W starym roku jeszcze słyszałem o emisji.

Taurus80
0
Wysłane: 9 kwietnia 2009 14:10:58 przy kursie: 2,27 zł
enforces napisał(a):
W starym roku jeszcze słyszałem o emisji.

Kto wie co wlasciciel mysli. Cos na rzeczy musi byc bo obroty sa duze i sie utrzymuja 3 tydzien, sadze ze sie ktos laduje a o ewentualnych planach dowiemy sie na koncu.

Wyglada na to iz w przyszlym tyg beda dalsze wzrosty. Ktos ladnie zbiera z wszystkich poziomow, jezeli mysla o nowej emisji sadze ze kurs mocniej rusza poniewaz wlasciciel bedzie tez musial kase na emisje zdobyc, najprostrzym sposobem pod zastaw akcji.

Drugie wyjscie przejecie za akcje, sadze ze malo prawdopodobne.
Narazie zostaje z akcjami do raportu i czekam na rozwoj sytuacji pozniej zobacze co dalej.

lb85
3
Wysłane: 23 kwietnia 2009 10:12:57 przy kursie: 2,24 zł
Troszkę nam ostygła ta Jutrzenka confused3 obroty spadły i cały czas walczymy w okolicach 2,2 z mojego punktu widzenia nie wygląda to najgorzej, niemniej jednak zapowiadało się bardziej kolorowo, a tu przestój nam się zrobił. Ktoś ma jakieś ciekawe uwagi lub spostrzeżenia?

Taurus80
0
Wysłane: 23 kwietnia 2009 11:38:06 przy kursie: 2,24 zł
Okolice 2.20 ladnie bronione, mysle ze przed raportem czeka nas nastepna fala wzrostow. Jak sie myle to zostane na dluzej :)
Zadnych trupow juz nie powinno byc, niby helena zarabia na siebie wiec powinno juz w raporcie byc znacznie lepiej, chodz z drugiej strony sama jutrzenaka pewnie bedzie miala gorszy wynik drozsze surowce mniejsze zamowienia itp zobaczymy jak to bedzie.
Narazie ladnie to wyglada, przynajmniej wskazniki troche sie schlodza, po wzroscie okolo 60% nalezy sie postoj :)

lb85
3
Wysłane: 24 kwietnia 2009 08:56:02 przy kursie: 2,24 zł
Co do wskaźników to się w pełni zgodzę, że się troszkę teraz schłodzą, a przed ogłoszeniem wyników za 1Q to akurat powinno być nam na rękę. Odnośnie rentowności Heleny to masz jakieś konkretne informacje na ten temat (linki, przecieki od pracowników, jakieś spekulacje prasowe) bo mi niestety nic nie udało się znaleźć odnośnie tej kwestii. Zresztą zarząd w ogóle jest nieco małomówny (nawet jeśli chodzi o sprecyzowane plany długoterminowe rozwoju holdingu). I jeszcze jedno, ale to bardziej prywatne pytanie, jeżeli nie masz ochoty odpowiadać to w pełni to uszanuje - Taurus80 po jakim średnim kursie masz JTZ? W moim przypadku to jest 1,88 za akcje i ustawie się ze sprzedażą w okolicach 2,40 gdyż wydaje mi się realny taki scenariusz w średnim okresie czasu. Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8