pixelg
COLIAN - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

COLIAN [COL]

AKTUALNY KURS: 4,08 zł (+0,00%) 19-07-2018 12:56
enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 24 kwietnia 2009 09:14:11 przy kursie: 2,22 zł
trzeba cały czas pamiętać że oni przez bodaj 5 lat będą odpisywać ujemną wartośc firmy hellena. to troche będzie zaniżać

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 5 maja 2009 10:42:18 przy kursie: 2,32 zł
enforces napisał(a):
trzeba cały czas pamiętać że oni przez bodaj 5 lat będą odpisywać ujemną wartośc firmy hellena. to troche będzie zaniżać

Masz jakies ciekawe wiesci ze sspoleczki ? :) A jezeli o helene chodzi to sadze ze az tak zle nie bedzie z tego co sie orientuje to sprzedaz maja powyzej prognoz, ciekawe jakie te prognozy byly :) i ciekawe kiedy wejda nowe butelki :) podobno sa fajne :)

Taurus80
0
Wysłane: 5 maja 2009 12:15:06 przy kursie: 2,32 zł
lb85 napisał(a):
Co do wskaźników to się w pełni zgodzę, że się troszkę teraz schłodzą, a przed ogłoszeniem wyników za 1Q to akurat powinno być nam na rękę. Odnośnie rentowności Heleny to masz jakieś konkretne informacje na ten temat (linki, przecieki od pracowników, jakieś spekulacje prasowe) bo mi niestety nic nie udało się znaleźć odnośnie tej kwestii. Zresztą zarząd w ogóle jest nieco małomówny (nawet jeśli chodzi o sprecyzowane plany długoterminowe rozwoju holdingu). I jeszcze jedno, ale to bardziej prywatne pytanie, jeżeli nie masz ochoty odpowiadać to w pełni to uszanuje - Taurus80 po jakim średnim kursie masz JTZ? W moim przypadku to jest 1,88 za akcje i ustawie się ze sprzedażą w okolicach 2,40 gdyż wydaje mi się realny taki scenariusz w średnim okresie czasu. Pozdrawiam.

Moj sredni kurs 1.88 i niestety za wczesnie brane :) pozniej byl zjazd pod 1.40 nawet nizej bylo :) a w dol nie usredniam cene docelowa pisalem wczesniej zobaczymy

walmich
0
Wpisów: 66
Wysłane: 9 maja 2009 15:08:12 przy kursie: 2,55 zł
No mamy "Upadłość MONNARI" jak pamiętacie to była w lutym rekomendacja Monnari i Jutrzenki obie złe o Monnari wiedziałem, że jest bagno (przeciek od firm kooperujących) o JTZ nie mam wieści ale jednak obserwując marne wejście napojów HELENY na rynek zalecam głęboką ostrożność. Spółkę do góry dźwiga fundusz rodzinny i tyle. A ja chciałbym aby dźwigały pozytywne wyniki. Zgadzam się w 100% z "enforces" że najmiej 5 lat Helena będzie ciążyć, a pomysłu zarząd widać dobrego nie ma. Obecnie w Realu promocja 3butelki +3 gratis! To chyba nie najlepiej wróży o pozytywnej reklamie. Pewnie magazynki pełne a jak mówił WatchDog, że na budowach to pili - prawda sam to kupowałem dla ludzi w dużych ilościach bo wtedy było tanie - ale teraz jest ustawa, o napojach dla pracowników i napisane jest tam "WODA", więc wyjaśniam aby odliczać koszty zakupów napojów chłodzących dla pracowników zgodnie z ustawą to na rachunku musi być WODA. Więc wiele firm wprowadziło zarządzenia blokujące zakupy innych napojów - więc na budowach HELENKA nie będzie popularna. (Skądinąd widzicie wysyp wszelkiego rodzaju napojów pt. woda cytrynowa itp - to właśnie marketing oparty na znastwie problemu a w JTZ widać nawet nie rozeznają problemu) Moja Śr cena nabycia 1,66 wyszedłem po 2,01 - i do wyników Q1 śpię spokojnie!

Pozdrawiam

enforces
0
Wysłane: 9 maja 2009 15:52:30 przy kursie: 2,55 zł
hellena wode też rozlewa nadal. przynajmniej kiedyś mieli

a co do samej jutrzenki - zwolnienia niby szykują. wiem że ludziom teraz pensje zmniejszyli. ktoś zarabiał 1500, zarabia o 300zł mniej. troche chujstwo z ich strony bo wykorzystują kryzys do oszczędności, a przychody ide o zakład im wcale nie spadły.
Edytowany: 9 maja 2009 15:57

afro87
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 343
Wysłane: 10 maja 2009 10:35:28 przy kursie: 2,55 zł
JUTRZENKA 2009-05-15 skonsolidowany - I kwartał
Pozdrawiam Kuba

afro87
0
Wysłane: 10 maja 2009 10:37:00 przy kursie: 2,55 zł
możne warto zagrać pod to, większość cukierkowych i słodkich spółek z gpw rośnie -wykres na jutrzence tez niczego sobie -sygnał kupna był na ostatniej sesji.
Pozdrawiam Kuba

radekmax
radekmax PREMIUM
0
Wpisów: 84
Wysłane: 10 maja 2009 11:31:37 przy kursie: 2,55 zł
Z praktycznego punktu widzenia jako konsument -łasuch nie widzę wielkich perspektyw dla tej firmy. Mieszko, Wedel, Wawel mają jakieś swoje hity, które głównie pracuję na wyniki firmy i sprzedają się doskonale...bo są doskonałe. Tutaj nie ma takiego wyjątkowego wyrobu. W piątek wyszedłem ze spółki w cenie 2,51, a zdecydowałem się na nią na początku roku kiedy była mocno przeceniona i w zasadzie tylko z tego powodu wszedłem w nią w ciemno. Teraz bez wielkiej przeceny chyba bym się nie odważył. Może jeśli raport kwartalny wniesie coś ożywczego i doczekamy się korekty rynku to wzbudzi znowu moje zainteresowanie, bo w przeciwnym razie - nie..... Nie produkują niczego co chciałbym spożywać i delektować się, np: kiedy siedzę w domu i zastanawiam się.... coś bym zjadł????

lb85
3
Wpisów: 198
Wysłane: 10 maja 2009 12:43:29 przy kursie: 2,55 zł
Cytat:
a co do samej jutrzenki - zwolnienia niby szykują. wiem że ludziom teraz pensje zmniejszyli. ktoś zarabiał 1500, zarabia o 300zł mniej. troche chujstwo z ich strony bo wykorzystują kryzys do oszczędności, a przychody ide o zakład im wcale nie spadły.

Z punktu widzenia pracowników firmy to nieuczciwe zagranie ze strony zarządu, niemniej jednak ja jestem tylko inwestorem, nie pracownikiem, i jeżeli tak jak napisałeś sprzedaż utrzymała im się na takim samym poziomie (a mam odnośnie tego takie same zdanie jak Ty) to powinniśmy mieć większy zysk netto oraz rentowność na wyższym poziomie. Czyli z punktu widzenia inwestora - to dobra informacja, kiedy zarząd tnie koszty, które akurat jest w stanie zredukować.
Od strony technicznej wydaje mi się, że przebicie oporu w okolicach 2,20 tuz przed raportem kwartalnym jest dobrym prognostykiem na najbliższe sesjeicon_biggrin
Edytowany: 10 maja 2009 13:13

afro87
0
Wysłane: 10 maja 2009 13:21:52 przy kursie: 2,55 zł
radekmax napisał(a):
Nie produkują niczego co chciałbym spożywać i delektować się, np: kiedy siedzę w domu i zastanawiam się.... coś bym zjadł????
- widzę że ładnie masz w głowie :D
Pozdrawiam Kuba

radekmax
radekmax PREMIUM
0
Wysłane: 10 maja 2009 16:01:08 przy kursie: 2,55 zł
mam swoje nałogi Silenced i zboczenia Shhh

Taurus80
0
Wysłane: 10 maja 2009 21:46:41 przy kursie: 2,55 zł
Wiec tak obnizyc pensje mieli ale na checiach sie narazie skonczylo i tyle, ludzi niestety paru wypada z obiegu. Oczywiscie to sie tyczy jutrzenki a nie innych firm z holdingu. A te informacje tycza zwyklych pracownikow wiec nie jest trudno ich zdobyc :)

Kolega ktory twierdzi ze nie widzi pomyslu na firme przez zarzad sadze ze sie gleboko myli, poniewaz tworzac holding i posiadajac rozne galezie tego samego przemyslu uodparnia sie na sezonowosc jednej galezi.
To jest chyba jedyna krajowa firma ktora idzie w tym kierunku. A czy dobrze mysla i zarzadzaja czas pokaze.

Do kolegi ktory nie zna produktow podaje pare przykladowych: walfe familijne, jezyki, grzeski, ptasie mleczko czekolady goplany, rzecz gustu czy komus smakuje czy nie rynek sam ocenia.

Niestety moim zdaniem problemem jest zadluzenie, i narazie nie widze mozliwosci dalszych przejec, zostaje teraz skupic sie na zmniejszeniu zadluzenia i rozwinieciu togo co jest.

Zobaczymy co raport pokaze, aczkolwiek sadze ze za 2 i 3 kwartal bedzie widac poprawe.

Edytowany: 10 maja 2009 21:47

tmsglc
1
Wpisów: 172
Wysłane: 11 maja 2009 20:04:22 przy kursie: 2,85 zł
radekmax napisał(a):
Z praktycznego punktu widzenia jako konsument -łasuch nie widzę wielkich perspektyw dla tej firmy. Mieszko, Wedel, Wawel mają jakieś swoje hity, które głównie pracuję na wyniki firmy i sprzedają się doskonale...bo są doskonałe. Tutaj nie ma takiego wyjątkowego wyrobu. W piątek wyszedłem ze spółki w cenie 2,51, a zdecydowałem się na nią na początku roku kiedy była mocno przeceniona i w zasadzie tylko z tego powodu wszedłem w nią w ciemno. Teraz bez wielkiej przeceny chyba bym się nie odważył. Może jeśli raport kwartalny wniesie coś ożywczego i doczekamy się korekty rynku to wzbudzi znowu moje zainteresowanie, bo w przeciwnym razie - nie..... Nie produkują niczego co chciałbym spożywać i delektować się, np: kiedy siedzę w domu i zastanawiam się.... coś bym zjadł????

Niestety nie masz racji radekmax. Pracowałem w Wedlu i branże słodyczy znam bardzo dobrze (choć nie śledzę ją teraz tylko od czasu do czasu). Jutrzenka jest mocna w waflach (Grześki, Familijne, i wafle na wagę, tzw."w luzie"), żelkach (A Kuku) i przekąskach w czekoladzie (rodzynki, orzechy, itp.). Goplana ma się naprawdę nieźle i dzięki dobrej kampani marketingowej potrafiła trochę namieszać na rynku (między innymi uszkodzić zauważalnie Wedla). Poza tym nie zapominajmy o Ziołopexie, który oprócz sprzedaży przypraw pod marką Appetita jest znaczącym importerem przypraw, ziół i mieszanek. Hellena to wielki znak zapytania, ale według mnie to krok we właściwym kierunku. Całość, jak mawia mistrz WD, przyciężkawa (patrz zadłużenie) jednak w dłuższym terminie uważam, że interesująca.
I chociaż wydałwałoby się może inaczej, to firmą najwięcej tracącą na ekspansji Jutrzenki, Mieszka i innych tanich wynalazków jest właśnie Wedel. Z resztą mój kochany Wedelek marketingowo jest na dnie od ładnych paru lat.
Tak czy inaczej PTASIE MLECZKO rulez!!! Dancing

radekmax
radekmax PREMIUM
0
Wysłane: 11 maja 2009 20:58:21 przy kursie: 2,85 zł
Po dzisiejszym zachowaniu kursu wygląda na to, że zupełnie nie miałem racji i jak zwykle za szybko wyskoczyłem z tego pociągu. Zobaczymy co dalej...tym co pozostali życzę ostrej jazdy na PN. Może się jeszcze przekonam do akcji tej firmy, bo do wyrobów nie ma szans salute

tmsglc
1
Wpisów: 172
Wysłane: 11 maja 2009 22:43:20 przy kursie: 2,85 zł
radekmax napisał(a):
Po dzisiejszym zachowaniu kursu wygląda na to, że zupełnie nie miałem racji i jak zwykle za szybko wyskoczyłem z tego pociągu. Zobaczymy co dalej...tym co pozostali życzę ostrej jazdy na PN. Może się jeszcze przekonam do akcji tej firmy, bo do wyrobów nie ma szans salute

Radek nie zrozum mnie źle, nie chciałem się mądrzyć, tylko odzielić kwestie smaku i gustu od rzeczywistej działalności spółki. Pomiedzy 2005 a 2008 zrobili naprawdę spory krok naprzód i szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego po Kolańskim. Z resztą dalej uważam, żeby firma lepiej się rozwijała musi kogoś porządnego zatrudnić, bo wg mojej opini prezes sam nie da rady. To już nie lata 90te a twarda rynkowa gra na bardzo konkurencyjnym rynku. Jest spore pole do popisu, bo polacy wciąż spożywają mniej słodyczy niż Zachód Europy (szczególnie czekolady i wyrobów w czekoladzie), a Jutrzenka i Goplana dobrze się pozycjonuje gdzieś pośrodku półki. Poczekamy zobaczymy Think . Dzisiejszy wzrost choć miły nie robi tak naprawdę dużego wrażenia bo ja w tym pociągu jestem na dłużej.
A tak na marginesie też nie przepadam za ich słodyczami... no może z wyjątkiem Jeżyków.

enforces
0
Wysłane: 12 maja 2009 08:14:20 przy kursie: 2,85 zł
Cytat:
Z resztą dalej uważam, żeby firma lepiej się rozwijała musi kogoś porządnego zatrudnić, bo wg mojej opini prezes sam nie da rady.

mam wrażenie ale chyba ostatnio organizowali dość poważnie biuro prasowe. szukali ludzi. ale trzeba byłoby sprawdzić u źródła.

lb85
3
Wpisów: 198
Wysłane: 12 maja 2009 16:43:47 przy kursie: 2,95 zł
Ja dodam jeszcze tylko, że jakiś czas temu produkty Jutrzenki zmieniły nieco szatę graficzną, która jak na mój gust jest teraz bardziej efektowna i wyrazista (np. Familijne, czekolady Goplany) do tego jeszcze jeśli chodzi o czekolady Goplany to jest sporo nowych ciekawych tabliczek smakowych, wzbogacenie oferty niewątpliwie należy uznać za plus.
Od strony technicznej to mieliśmy dziś ładny frontalny atak na opór w okolicach 3,10 - 3,20 king wolumen dosyć spory, widać chyba grę popytu pod piątkowe wyniki. Ciekawa sytuacja z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój Boo hoo!

afro87
0
Wysłane: 15 maja 2009 09:02:23 przy kursie: 2,90 zł
czekamy na raport to juz dzis !!!
Pozdrawiam Kuba

Taurus80
0
Wysłane: 15 maja 2009 09:31:59 przy kursie: 2,90 zł
afro87 napisał(a):
czekamy na raport to juz dzis !!!

Raport pewnie jak zwykle po sesji :( dzisiaj bedzie pewnie cisza przed burza widac wszyscy czekaja w boksach ciekawe jakie maja oczekiwania co do raportu i w ktora strone beda startowali :) poniedzialek moze byc ciekawy

afro87
0
Wysłane: 15 maja 2009 09:52:50 przy kursie: 2,90 zł
up up ! :>
Pozdrawiam Kuba

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9