Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

lb85

lb85

Ostatnie 10 wpisów
Żadne argumenty nie mają obecnie racjonalnego znaczenia. Rynek przemierza właśnie na Azotach drogę od skrajności w skrajność. Taka jego natura.

Według mnie to jeszcze nie jest dno i na Azotach niebawem zobaczymy jeszcze niższe poziomy.

Mamy bardzo silny trend spadkowy. Oczekuję jeszcze niższych poziomów na wykresie. Obserwuję sytuację, ale jeszcze warto się wstrzymać z jakimikolwiek decyzjami.

Jest kilka spółek w mWIG40, które powoli już swoimi wycenami zachęcają do powolnego akumulowania w perspektywie co najmniej średnioterminowej m.in. właśnie Amica i Budimex, stąd też moje pytanie o te spółki. Poza tym np. Ciech, Asseco Poland czy Grupa Azoty z ww. indeksu.

Pozdrawiam.

Pozwolisz, że zapytam o Budimex, jak według Ciebie wygląda sytuacja od strony technicznej obecnie? Po ładnym odreagowaniu w zeszłym tygodniu kierunkiem test następnych minimów?

Amica podobnie?

Pozdrawiam.

Wszystko ładnie i pięknie, ale polityka informacyjna ze spółki jest nadal beznadziejna.

Tak naprawdę nikt z mniejszościowych nie wie jakie spółka ma sprecyzowane plany na wykorzystanie posiadanego banku ziemi - żadnych konkretnych decyzji, żadnych terminów. Dlatego zainteresowanie akcjami jest jakie jest (czyli go nie ma...).

Wskaźnikowo jak się patrzy na wycenę to człowiek, aż nie wierzy.

Cała branża powiedzmy sobie, budowlana i okołobudowlana przeżywa trudne czasy. Jest co najmniej kilka spółek z tego sektora, które obecnie wydają się mieć już atrakcyjną wycenę, ale czy to koniec przecen czy warto jeszcze poczekać z kapitałem?

Wygląda jakby historia zataczała koło - mamy pierwsze poszlaki przypominające opłakane konsekwencje dla spółek budowlanych wokół kontraktów przed Euro 2012. Upadały i miały duże problemy wówczas spółki budowlane, w tym największe tuzy, właśnie z powodu ujemnej rentowności na kontraktach m.in. wynikającej z rosnących cen materiałów i kosztów pracy. Czyli to o czym pisnął pierwsze słowa prezes Budimexu.

Myślę, że to nie koniec spadków. Jest zbyt wiele niewiadomych. Kiedyś nikt nie myślał nawet o tym co później wydarzyło się np. na Polimexie-Mostostalu czy słynnym PBG. Nie twierdzę, że na Budimexie będzie podobnie, ale spodziewam się bardziej atrakcyjnych cen pod ewentualne zaangażowanie.

Myślałem, że Kąkolewski to poważny człowiek.

Po tej odpowiedzi, że "ale dziś +2%" zmieniłem zdanie o 180 stopni.

Widać wyraźnie, że przeszarżowali z agresywną polityką zadłużeniową i jak to mówią "tonący brzytwy się chwyta".

Chyba, że rzeczywiście po czasie się okaże, iż rozgrywana jest tutaj zaplanowana rozgrywka pt.: "Wyciskanie ostatnich soków".

puke_l

Aktualnie Avia AM to 9,4% wartości mojego portfela (jako jedna z ośmiu obecnie zajętych pozycji).

Na razie nie widzę powodu, aby odpowiadać na wezwanie. Zaproponowana cena jest rażąco niska i nie do zaakceptowania. Zobaczymy jak sprawy się potoczą, jest kilka wątpliwości natury prawnej, a także kwestia czy fundusze obecne w akcjonariacie już pozbyły się udziałów i lada dzień będzie komunikat o zmianie zaangażowania. Jeśli nie, Litwini będą musieli się zastanowić co dalej.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 10 maja 2019 11:53:50
Liczba wpisów: 164
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,409 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d