IMS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

IMS [IMS]

AKTUALNY KURS: 3,76 zł (-0,27%) 24-09-2019 09:26
WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 601
Wysłane: 2 stycznia 2012 13:36:13
W środę 04.01 zadebiutuje na NC spółka Internet Media Services.
Jest to firma, która spamuje nasze uszy podczas zakupów w centrach handlowych binky
To taki żart, ale jej dżingiel "I-Em-Es" jakoś zapadł mi w ucho.

W oko wpadły mi natomiast dwie rzeczy. Pierwsza, że do debiutu i to dużego przymierzała się już od paru lat.

dn. 2007-06-05 napisał(a):
Internet Media Services (IMS) zamierza pozyskać z emisji akcji 40 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój produktów i ekspansję zagraniczną, poinformował Money.pl Michał Kornacki, prezes spółki.

IMS świadczy usługi w zakresie komunikacji marketingowej. Udziela aktywnego wsparcia oferując nowe media w miejscu sprzedaży. Spółka kończy obecnie pracę nad prospektem emisyjnym.

"Jesteśmy na etapie przygotowywania prospektu emisyjnego. Debiut giełdowy planujemy mniej więcej na wrzesień" - powiedział Money.pl Michał Kornacki, prezes spółki.

link

dn. 2008-06-07 napisał(a):
Internet Media Services liczy, że jeszcze w tym miesiącu Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdzi jej prospekt emisyjny, poinformował Money.pl Michał Kornacki, prezes spółki.
- Jeżeli KNF zatwierdzi prospekt to zadebiutujemy na GPW w lipcu. Jesteśmy zdeterminowani, aby wejść na giełdę niezależnie od koniunktury - mówi Kornacki.

link

Druga, że w akcjonariacie są już dwa fundy, eksponowane nazwiska i generalnie bardzo dużo akcji bo 12% jest w rozdrobnionych rękach.

Cytat:
Wiesław Rozłucki 200 000
Artur Grzegorz Czeszejko-Sochacki 3 768 750
POZOSTALI AKCJONARIUSZE 3 965 129
SUMA 32 916 161

www.ims.fm/o-ims/?accord=0#c84...
Edytowany: 2 stycznia 2012 13:38

GregGoldi
Dołączył: 2011-08-26
Wpisów: 375
Wysłane: 11 stycznia 2012 19:24:39 przy kursie: 0,99 zł
Czyżby nikogo to nie zainteresowało???
Firma wydaje się działać w niszy a według stwierdzenia Prezesa: "Naszych nagrań słucha więcej ludzi tygodniowo niż radia RMF i Z łącznie."
Moim zdaniem perspektywy mają ciekawe gdyż konkurencja między sklepami (zwłaszcza w "galeriach") będzie rosła więc kto wie czy nie będą szukać alternatywnych sposobów nie tyle przyciągnięcia co zatrzymania klienta u siebie.

Miras
Dołączył: 2009-01-05
Wpisów: 290
Wysłane: 18 stycznia 2012 14:37:59 przy kursie: 0,94 zł
No i w końcu doszło do debiutu spółki na NC - http://gpwmedia.pl/entries/1552/

Spółka koncentruje się na 3 rodzajach reklamy: audio-, aromamarketingu oraz Digital Signage.
Więcej o frimie mozna zobaczyć w wywiadzie prezesa dla tvncnbc - www.tvncnbc.pl/11088710,0,0,1,...

Firma jest liderem w swojej branży na polskim rynku. Perspektywy wyglądają ciekawie a jak będzie jak zwykle pokaże dopiero przyszłość.


WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 601
Wysłane: 30 stycznia 2012 10:17:31 przy kursie: 1,03 zł
Na Wirtualnych Mediach pojawił się krótki tekst o rynku Digital Signage, jest to jeden z segmentów operacyjnych IMS'u.


kliknij, aby powiększyć


Cytat:
Dane Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej pokazują, że wśród ekranów obsługujących technologię digital signage 96 proc. ma dostęp do internetu. Ponad dwie trzecie z nich ma rozmiar nie większy niż 42 cali. Wśród większych ekranów zdecydowanie najwięcej oferuje DDS Poland. Natomiast Screen Network - lider całej branży, do którego należy 63 proc. wszystkich nośników - wyraźnie najwięcej ma monitorów o rozmiarze od 21 do 42 cali.

www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

cad_man
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 30 stycznia 2012 11:11:25 przy kursie: 1,03 zł
Jeszcze odnośnie Digital Signage:

Cytat:
Globalne wydatki na taką reklamę, jak podaje amerykańska firma badawcza Markets and Markets, w ubiegłym roku mogły wynieść 3,95 mld dol. i do 2016 roku będą rosły każdego roku średnio o 27,3 proc., dzięki czemu za cztery lata mogą wynieść 13,2 mld dolarów.


www.portalspozywczy.pl/technol...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

GregGoldi
Dołączył: 2011-08-26
Wpisów: 375
Wysłane: 18 lutego 2012 20:47:18 przy kursie: 1,45 zł
Czy ktoś mądrzejszy ode mnie mógłby przejrzeć cyferki za 4kw i napisać co z nich wynika??

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 752
Wysłane: 19 lutego 2012 22:36:48 przy kursie: 1,45 zł
Aby jakkolwiek interpretować liczby w strzępach informacyjnych zwanych śmiało przez spółki NC raportami okresowymi w mojej opinii należy na początku zerknąć do sprawozdania rocznego, a nawet szerzej do dokumentu informacyjnego spółki.

Dla mniej zorientowanych przypomnę, że IMS działa w sektorze marketingu sensorycznego, czyli pokrótce próbuje skłonić konsumenta do produktu oddziałując na węch słuch lub/i wzrok. Któż nie zna piosenek, czy miłych dla ucha melodii w centrach handlowych? Reklamy na monitorach przy kasie, to także ta część biznesu. Kto ma ochotę kupić pieczywo, kiedy zapach świeżo pieczonego chleba pieści nasze nozdrza?

Branża wydaje się fajna i przyszłościowa, bo wszelakiej maści bilbordów i reklamy mamy po dziurki w nosie. Ważne natomiast jest jak sobie spółka w tej branży radzi i jak została wyceniona przez właścicieli i rynek.

Może zaczniemy od końca, bo w preipo akcje objął jeden inwestor, za kwotę nie przekraczającą 10tyś PLN, co pozwala sądzić, że oferta była droga, czy rzeczywiście to spróbujemy sobie odpowiedzieć później, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że działa na rynku już ładny kawałek czasu 11 lat. Historia spółki wymieniona w DI jest pasmem sukcesów i dynamicznego rozwoju. Tyle, tylko że nie należy zapominać iż działamy w obszarze marketingu. Dużo ciekawsze wydają się wnioski z tego z czego składa się kapitał zapasowy spółki:
s2.ifotos.pl/img/Kapita-za_rxr...

Mamy raportowany zysk netto odkładany na kapitał zapasowy w kwocie ca 3mpln przez lata 2007,2008,2009. W roku 2010 mamy pokrycie straty. Nominalnie duża, ale jednorazowa. Jeśli wyłączyć ją z rachunku wyników to mamy stratę niecałego miliona. W między czasie obserwujemy emisję akcji, które dają spółce prawie 10 milionów złotych. Jak zostały przeprowadzone i czy akcje obejmowane były za gotówkę to nie wiemy. Równie dobrze mógł to być jakiś aport do spółki. Nie mamy danych o przychodach, ale odkładane zyski mówią o stagnacji, czy wręcz w 2010 roku o regresie. Kolejne emisje świadczyć mogą o ciągłej potrzebie gotówki.

Chciałem zaprezentować czytelnikom jak rozwijały się przychody na przestrzeni ostatnich lat, ale niestety dane w DI oraz porównawcze w ostatnim raporcie się różnią. Może się tak stać, jeśli zmieniono zasady rachunkowości o czym dowiemy się z raportu rocznego, albo spółka nie przywiązuje wagi do tego co publikuje.

Dane za obecny rok także nie są porównywalne, gdyż w ostatnich dniach grudnia sprzedano jednostkę zależną. Jak napisano w sprawozdaniu:
Kod:
29 grudnia 2011 roku Grupa dokonała zbycia jednostki zależnej zlokalizowanej w Hiszpanii. Sprzedaż Videotronic Espana Multimedia S.A. oraz związane z tym wyłączenie rocznych przychodów tej spółki z przychodów Grupy za 2011

i jednocześnie:

Kod:
Główny wpływ na nieco niższy od oczekiwanego poziom zysku netto miały bardzo słabe wyniki spółki hiszpańskiej. Sprzedaż tej spółki z końcem 2011 roku wyeliminowała negatywny wpływ tej jednostki na wyniki Grupy w przyszłych okresach. 

To teraz powstaje pytanie, czy przychody a jeśli przychody to równoważne z nimi koszty wyksięgowano czy nie? Z tego powodu dane skonsolidowane w zasadzie są bezużyteczne, bo są po prostu niewiarygodne... Dane jednostkowe natomiast nie oddają biznesu w który potencjalny akcjonariusz ma zainwestować. W końcu jak nie można odziedziczyć tylko majątku a długów nie... Spółki zależne mają bardzo negatywny wpływ na wynik, a my kupując akcje kupujemy także kłopoty z tymi spółkami.


kliknij, aby powiększyć


Z prezentowanych przychodów brutto widać, że spółka rośnie, choć tempo ze względu na niepewność danych jest nie do opisania jednoznacznie. Jeśli natomiast przychody skonsolidowane pozbawimy z rachunku rodzajowego tego co poszło na własne potrzeby, to mamy w tym roku w zasadzie stagnację. Wyjaśnię w tym miejscu, że zwiększenie zapasów, czy aktywów trwałych traktowane jest w tym układzie rachunku zysków i strat jako przychód. Jednocześnie pokazuje się wszystkie poniesione koszty.

Jak wspomniałem wyniki spółki dominującej są znacząco lepsze niż wyniki grupy. Spółki zależne generują straty. IMS sparzył się na przejęciach co można odczytać w wynikach a także strategii rozwoju spółki. Napisano tam, że przy akwizycjach będzie się kupować tylko rentowne podmioty, które generują gotówkę. Za swoje zagraniczne spółki nadpłacono ponad 10 milionów złotych, z czego prawie całość odpisano w 2010 roku. Krótko mówiąc przepłacono sowicie za te podmioty, co widać w minimalnych różnicach w bilansie pomiędzy sprawozdaniem skonsolidowanym i jednostkowym a także w odpowiadających im rachunkach wyników. Pytaniem jest jak działa i jakie generuje marże spółka Tech Cave.

Przedmiotem działalności Tech Cave jest:
Kod:
produkcja urządzeń do odtwarzania dźwięku i obrazu, produkcja komputerów i pozostałych
urządzeń do przetwarzania informacji, świadczenie usług w zakresie instalowania, naprawy i konserwacji sprzętu do operowania dźwiękiem i obrazem, projektowanie urządzeń komputerowych i programów komputerowych.


Takie pytanie powinni zadać sobie inwestorzy mający zamiar zainwestować w tę spółkę. Jeśli ona generuje straty to należy się zastanowić czy po rynkowych cenach świadczy usługi dla IMSu. Może być tak, że sprzedaż dla swojej spółki matki jest nie do końca rentowna, przez co IMS w sprawozdaniu jednostkowym może pokazywać zyski, natomiast grupa cały czas stratę.
Bez wyników poszczególnych spółek, albo choć transakcji pomiędzy niemi tego nie wiemy. Z tego też powodu bardzo ostrożnie podchodziłbym do tego co prezentowane jest w sprawozdaniu, a właściwie paru liczbach dotyczących tylko IMSu.

Niestety sprawozdanie zawiera za mało danych żeby jednoznacznie spółkę ocenić. Wygląda na to, że wzrost jest wolniejszy niż zakładany, także na poziomie samego IMSu. Wydaje się także, że płaci cenę błędnych decyzji zarządu(przejęcia). Obecna kapitalizacja wydaje się spora – prawie 50 milionów.
Obecny wskaźnik C/Z wynosi 70. Jeśli natomiast zysk brutto obarczymy normalną stawką podatkową to otrzymamy wskaźnik C/Z na poziomie 26. To sporo jak na jednocyfrowe tempo wzrostu.

Z drugiej strony w ostatnich dniach grudnia sprzedano jednostkę generującą straty. Jak duże niestety nie wiadomo, ale jest przyczynek do poprawy wyniku. Trzeba poczekać na... raport roczny, bo ten będzie później niż kwartalny, na noty związane z prezentacją sprzedaży spółki zależnej, z przychodami itp. C/WK dla tej spółki też nie jest małe – 5. Należy tutaj jednak pamiętać, co stanowi majątek trwały. Są to w dużej mierze ekrany z szybkim czasem amortyzacji – 5lat. Po takim czasie od kupna wartość księgowa wyniesie zero. Oczywiście spółka kupuje cały czas nowe, ale majątek trzeba szybko odnawiać. Przyszłe wyniki będą dopalone rozliczaniem dotacji. Spółka dostała ich parę milionów, ale wpływ środków nastąpi dopiero po osiągnięciu odpowiedniego poziomu sprzedaży. Od tego momentu będzie je rozliczać przez okres użytkowania środka trwałego, lub nawet puści przez wynik, w zależności czego konkretnie dotyczą. Tak czy owak dotacja będzie wspierać erozję kapitału.

Bardziej szczegółowo po raporcie rocznym, czyli wraz z danymi za I kwartał, jeśli będzie zainteresowanie użytkowników.
Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Miras
Dołączył: 2009-01-05
Wpisów: 290
Wysłane: 24 lutego 2012 16:45:39 przy kursie: 1,70 zł
Firma podała prognozy na 2012 rok. Przewidywany jest 20% wzrost EBITDA.

Więcej - www.newconnect.pl/index.php?pa...

R_Kaminski
Dołączył: 2012-05-28
Wpisów: 1
Wysłane: 28 maja 2012 02:07:00
^ Czy to, że EBITDA za I kw. 2012 wynosi ok. 70% więcej niż w I kw. 2011 jest wystarczającym sygnałem na to, by uznać że w 2012 r. EBITDA wzrośnie bardziej niż prognozowane 20% rdr?

Raport za I kw. 2012:
www.newconnect.pl/index.php?pa...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 601
Wysłane: 28 maja 2012 07:49:18
Jeśli wypowiadasz się z ramienia spółki, to proszę łaskawie o komentarz do spadku EBITDA na poziomie jednostkowym o 8,3% i spadku zysku netto jednostki dominującej o 17%.

Swoją drogą przydałby się porządny rachunek segmentowy.


Miras
Dołączył: 2009-01-05
Wpisów: 290
Wysłane: 19 maja 2014 13:17:17 przy kursie: 1,67 zł
Po bardzo dobrych wynikach za miniony rok, spółka zaprezentowała również przyzwoite wyniki za 1Q 2014 i to na wszystkich poziomach.
Zysk netto wyniósł 1,339 mln zł i był o prawie 1 mln zł większy od wyniku z z 1Q 2013 oraz stanowił 1/3 zysku za cały 2013 rok.
Spółka przedstawiła również interesująca prognozę na 2014 rok - www.ims.fm/fileadmin/templates...

Ostatni rok i wyniki tego roku napawają optymizmem. Spółka planuje również wypłatę dywidendy w wys. 0,04 zł/akcję.

Podstawowym mankamentem spółki jest praktycznie brak płynności. Śladowe obroty wykluczają zainteresowanie jakiegoś większego czy nawet średniego kapitału.
Spółka planuje co prawda przejście w tym roku na rynek główny. Czy to może być receptą na podniesie obrotów ?
Czas pokaże ale wskaźniki wyglądają coraz ciekawiej.

Piter18pl
Dołączył: 2008-11-11
Wpisów: 148
Wysłane: 22 maja 2014 12:30:48 przy kursie: 1,74 zł
można prosić o uaktualnienie danych za 1kw ? dzięki

Wloczykij
Dołączył: 2008-12-23
Wpisów: 620
Wysłane: 4 czerwca 2014 22:39:49 przy kursie: 1,79 zł
Cytat:
Podstawowym mankamentem spółki jest praktycznie brak płynności. Śladowe obroty wykluczają zainteresowanie jakiegoś większego czy nawet średniego kapitału.


Z czatu inwestorskiego z prezesem spółki dla SII z 20 maja 2014 wnioskuję (taka informacja nie padła wprost), że inwestorzy nie związani operacyjnie ze spółką i/lub finansowi mogą chcieć wyjść przynajmniej z części inwestycji, co ma zrodzić większe obroty. Aby do tego doszło, oczekują jednak wyższej ceny niż obecna na New Connect.

Stąd właśnie akcja z podwyższaniem dywidendy i skupem akcji. Kurs wzrośnie wyraźnie, spółka przejdzie na GPW, kilku inwestorów sprzeda akcje z sowitym zyskiem i poprzez wzrost kursu jak i wolumenu, obroty będą poprawione.

Taki jest plan. Myślę że teraz rynek się częściowo obawia nabicia w akcje pod jednorazowe rekordowe kwartalne zyski. Kurs może rosnąć stopniowo w miarę notowania dobrych wyników w kolejnych kwartałach a nie poprzez zawierzenie z góry że kolejne kwartały będą równie udane i skokowy wzrost kursu już teraz.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

piti54
Dołączył: 2013-03-30
Wpisów: 18
Wysłane: 5 czerwca 2014 23:54:32 przy kursie: 1,78 zł
ktoś z was bierze udział w skupie ??

Progress Holding
Dołączył: 2011-09-27
Wpisów: 1
Wysłane: 24 czerwca 2014 16:47:37 przy kursie: 1,86 zł
Wloczykij napisał(a):
Cytat:
Podstawowym mankamentem spółki jest praktycznie brak płynności. Śladowe obroty wykluczają zainteresowanie jakiegoś większego czy nawet średniego kapitału.


Z czatu inwestorskiego z prezesem spółki dla SII z 20 maja 2014 wnioskuję (taka informacja nie padła wprost), że inwestorzy nie związani operacyjnie ze spółką i/lub finansowi mogą chcieć wyjść przynajmniej z części inwestycji, co ma zrodzić większe obroty. Aby do tego doszło, oczekują jednak wyższej ceny niż obecna na New Connect.

Stąd właśnie akcja z podwyższaniem dywidendy i skupem akcji. Kurs wzrośnie wyraźnie, spółka przejdzie na GPW, kilku inwestorów sprzeda akcje z sowitym zyskiem i poprzez wzrost kursu jak i wolumenu, obroty będą poprawione.

Taki jest plan. Myślę że teraz rynek się częściowo obawia nabicia w akcje pod jednorazowe rekordowe kwartalne zyski. Kurs może rosnąć stopniowo w miarę notowania dobrych wyników w kolejnych kwartałach a nie poprzez zawierzenie z góry że kolejne kwartały będą równie udane i skokowy wzrost kursu już teraz.


IMS S A w ostatnim okresie wykazywał dużą aktywność w swoich działaniach wobec inwestorów; ogłoszono przejście na RR, podano prognozę na 2014, zatwierdzono wypłatę dywidendy 4 gr/akcje i ostatnio przeprowadzono Skup akcji po 2,25 PLN przy cenie rynkowej na poziomie 1,80 PLN. Przyjrzeliśmy się dokładniej Spółce. Widzimy znaczny potencjał rozwoju i generowania zysku, ograniczeniem jest mała płynność. W tej kwestii Spółka musi poczynić pewne kroki.
Do analizy DCF przyjęto następujące założenia; dane na 2014 rok oparto o oficjalna prognozę wyników IMS to jest 15% wzrostu sprzedaży, na kolejne 4 lata przyjęto wzrost sprzedaży o : 10% w 2015 r, 7% w okresie 2016-2018 i 5% po 2018 r, utrzymano zbliżone relacje rentowności jak w 2013. Relacje w bilansie przyjęto na poziomie I Q 2014 r. Pozostałe założenia znajdują się w tabeli.

Model DCF (Discounted Cash Flows) ‘000 2014F 2015F 2016F 2017F 2018F 2018F+
1. Wynik z działalności operacyjnej (EBIT) 6 900 7 971 8 645 9 366 10 138 10 727
2. Stawka podatkowa % 20.0% 19.0% 19.0% 19.0% 19.0% 19.0%
3. Podatek od wyniku EBIT 1 380 1 515 1 643 1 780 1 926 2 038
4. Wynik operacyjny skorygowany o pod(NOPLAT) 5 520 6 457 7 002 7 587 8 211 8 689
5. Amortyzacja 3 000 3 065 3 065 3 065 3 065 3 065
6. Nakłady inwestycyjne (CAPEX) 3 198 3 065 3 065 3 065 3 065 3 065
7. Zmiana kapitału obrotowego 972 -221 -508 -2 443 149 -253
8. Wolne przepływy pieniężne FCF 6 294 6 235 6 495 5 143 8 360 8 436
9. Stopa wolna od ryzyka % 2.5% 2.5% 3.0% 3.2% 3.4%
10. Wskaźnik beta 1.1 1.0 1.0 1.0 1.0
11. Premia rynkowa % 5.0% 5.0% 5.0% 5.0% 5.0%
12. Koszt kapitału własnego % 8.0% 7.5% 8.0% 8.2% 8.4%
13. Koszt długu % 5.0% 4.5% 4.5% 4.5% 4.5%
14. Stawka podatkowa % 20.0% 19.0% 19.0% 19.0% 19.0% 19.0%
15. Koszt długu po uwzględnieniu podatku % 4.0% 3.6% 3.6% 3.6% 3.6%
16. Wartość kapitału własnego (wynika z wyceny) 98 143 98 143 98 143 98 143 98 143 98 143
17. Wartość długu 5 243 5 243 5 243 5 243 5 243
18. Udział kapitału własnego 94.9% 94.9% 94.9% 94.9% 94.9%
19. Udział długu 5.1% 5.1% 5.1% 5.1% 5.1%
20. Ważony koszt kapitału (WACC) 7.8% 7.3% 7.8% 8.0% 8.2%
21. Wskaźnik dyskontowy 92.8% 86.5% 80.2% 74.3% 68.7%
22. Stopa wzrostu FCF po 2018 roku 0 0 0 0 0 0
23. Wartość rezydualna po 2018 roku 103 394
24. Zdyskontowane wolne przepływy pienię DFCF 5 839 5 391 5 210 3 821 5 742 71 019
25. Zdyskontowane wolne przepływy pieniężne ros 5 839 11 230 16 439 20 260 26 003 97 021

1. Wartość przedsiębiorstwa z wyceny tys pln 97 021.4
2. Dług netto na koniec 2013 roku (kredyty, pożyczki, leasing – gotówka)tys pln -1 122.0
3. Wartość kapitału własnego z wyceny tys pln 98 143.4
4. Ilość akcji spółki w tys. 33 265
5. Wartość 1 akcji w PLN 2.95
Szczegóły progressholding.pl/attachments...
p.s redukcja skupu 75%

Piter18pl
Dołączył: 2008-11-11
Wpisów: 148
Wysłane: 13 listopada 2014 23:05:33 przy kursie: 2,27 zł
siemka można prosić o omówienie wyników za 3 kw ?? Oczywiście rozumiem że troszkę tego macie i jestem cierpliwy :) dzięki za rozpatrzenie :)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 752
Wysłane: 21 listopada 2014 00:22:19 przy kursie: 2,25 zł
Omówienie sprawozdania finansowego IMS po 3 kwartale 2014r.

IMS zawitał na GPW więc warto mu się przyjrzeć. Spółka już od jakiegoś czasu poprawiła jakość sprawozdań, dzięki czemu widać więcej.

Przychody IMSu wyniosły 9,5 mln zł i były wyższe o 2,1 mln zł (w wartościach bezwzględnych 28 proc.), ale zysk na sprzedaży niestety zupełnie się nie zmienił. 1 416 tys. zł stoi jak byk w tym i porównywalnym kwartale. I nie wygląda to na pomyłkę, bo podobne wartości dostaniemy z wydzielania samego III kwartału z danych po 9 miesiącach i danych półrocznych


kliknij, aby powiększyć


Cóż, wygląda nico podejrzanie, ale przypadki się zdarzają. Zerknijmy zatem do rachunku kosztów rodzajowych.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


W górę poszły przede wszystkim koszty usług obcych i wynagrodzenia, ale w stosunku do poprzedniego roku. W relacji do poprzedniego kwartału lekko wzrosły wynagrodzenia (181 tys.), wartość sprzedanych materiałów(302 tys.) i pozostałe (147 tys.). Wspominam o tym, bo na koniec pierwszego kwartału grupa poszerzyła się o kolejną spółkę działającą w obszarze eventowym, ale świadczącą usługi komplementarne do IMS. Z tego powodu struktura kosztów względem poprzedniego roku zmienia się nieorganicznie. Powody spadku rentowności być może uda się zdiagnozować przyczyny


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


W oczy rzuca się spadek obrotów segmentu usług abonamentowych AV, który przekłada się na dynamiczny spadek zysków segmentu. Ponoć koszty w usługach abonamentowych są dość stałe. Spadek wyniku dotknął także segmentu Digital signage, choć wpływ na wynik jest dwukrotnie mniejszy niż AV. Duże wzrosty wprowadza za to segment eventów (a w zasadzie jego pojawienie się), co ma związek z nabyciem nowego podmiotu. Najważniejsze jednak, że bardzo mocno wzrosły koszty nieprzypisane do segmentów 1,15 mln zł!

Kluczowym pytaniem, niestety bez odpowiedzi, zostaje pytanie o powtarzalność. Nie wiadomo co zdarzyło się w tym kwartale i z czego ten wzrost wynika. IMS rósł w oparciu o prognozy finansowe i bardzo optymistyczne prognozy wzrostów. Nie przeczę, że tak się nie stanie, ale z pewnością wyniki tego kwartału zasiewają nutkę niepewności. Zarząd pomimo słabszego kwartału podtrzymał prognozę finansową na ten rok, co może świadczyć o tym, że zawirowanie kosztowe było jednorazowe. Do jej wykonania wystarczy powtórzenie wyniku IV kwartału poprzedniego roku.

Na podstawie obecnych danych nie można powiedzieć aby spółka była w szczególny sposób tania.
www.stockwatch.pl/gpw/ims,wykr...
Bardzo droga też nie jest, bo rynek wydaje się rosnąć o czym świadczy choćby przyrost lokalizacji. Inwestycja w nowy podmiot, choć mogła negatywnie wpłynąć na wyniki nie jest zagrożeniem. IMS posiada opcję put w razie niezrealizowania się założeń co do wyników w przyszłości.

Spółka ma bardzo niskie ryzyko kredytowe i można powiedzieć, że nie grozi jej upadłość. Ba, wręcz utrzymuje pewną nadpłynność i pomimo wzrostu spokojnie może płacić dywidendy. To dość komfortowa sytuacja.


Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Miras
Dołączył: 2009-01-05
Wpisów: 290
Wysłane: 1 maja 2015 16:05:51 przy kursie: 2,34 zł
Ostatnio znalazłem na stronie wirtualnemedia.pl ciekawe zestawienie nośników digital signage. Jest to jedna z kluczowych form reklamy w działalności spółki IMS.

" ... Do Ströera należy 31 nośników Infoscreen na stacjach metra warszawskiego, a do AMS - 2,1 tys. ekranów sieci CityINFOtv w wagonach metra , warszawskich autobusach oraz trójmiejskich autobusach i trolejbusach.

static.wirtualnemedia.pl/media...

Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej zaznacza, że dane od firm Internet Media Services i DDS Poland nie były weryfikowane z przyczyn niezależnych od niej. Ponadto organizacja otrzymała też ogólne statystyki od Goldbach Audience, która realizuje kampanie outdoorowe i indoorowe oraz ma własną sieć takich nośników na stacjach paliw BP. Według Goldbach Audience w Polsce w 7 169 lokalizacji jest 46 457 ekranów. ... "

Spółce udało się zrealizować ubiegłoroczne prognozy. Zarząd obiecywał też przedstawienie prognoz na 2015 rok w maju. Czekamy więc z niecierpliwością.

totmes4
totmes4 PREMIUM
Dołączył: 2012-04-07
Wpisów: 110
Wysłane: 7 grudnia 2016 11:26:10 przy kursie: 2,66 zł
Proszę o analizę raportu.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 752
Wysłane: 11 grudnia 2016 21:24:51 przy kursie: 2,80 zł
Inwestycja w markę własną i kapitał ludzki nie przynosi efektów - omówienie sprawozdania finansowego GK IMS SA po 3 kw. 2015 r.

W połowie 2015 r. grupa IMS rozpoczęła zmianę komunikacji z rynkiem. Ujednoliciła nazwy spółek, zaczęła brać udział w większej liczbie targów i postawiła na własny marketing. Na razie jednak intensyfikacja działań nie przynosi spodziewanych rezultatów.

Do 2015 r. rozwój IMS odbywał się głównie dzięki przejęciom i konsolidacji. Wtedy postanowiono nieco zmienić strategiczny kierunek rozwoju i postawić na rozwój organiczny w oparciu o własne zasoby. Jedną ze zidentyfikowanych potrzeb był rozrost sił sprzedażowych.

Zgodnie z założeniami pierwsze efekty miały być widoczne na przełomie 2015 i 2016 r.

Cytat:
Od początku 2015 roku, Grupa wzmacnia potencjał sprzedażowy i technologiczno – programistyczny w IMS r&d sp. z o.o. (dawniej Tech Cave Sp. z o.o.). Ma to na celu zwiększenie wolumenu sprzedaży systemów galeryjnych produkowanych przez IMS r&d sp. z o.o. (standy, lokalizatory i rabatomaty). Wzrost sprzedaży powinien być szczególnie zauważalny od przełomu 2015 i 2016 roku.


O ile w 4 kw. roku przychody wzrosły o 27 proc. to już pierwszy kwartał był małym rozczarowaniem – spadek sprzedaży o 3 proc. i to pomimo 16 proc. zwiększenie liczby lokalizacji dla segmentu abonamentów AV i 32 proc. dla segmentu Aroma. W drugim kwartale spółka poradziła sobie bardzo dobrze i zwiększyła przychody o 26 proc. W ostatnim kwartale znów słabo bo w zasadzie mamy sprzedaż na takim samym poziomie jak rok wcześniej


kliknij, aby powiększyć


W 2 kw. roku koniem pociągowym wzrostu sprzedaży był segment Digital Signage (dalej DS), gdzie przychody wzrosły o 1,53 mln zł (122 proc.). Nieźle poradził sobie także segment Aroma (wzrost o 0,52 mln zł, 57 proc.) i segment eventów (wzrost o 0,39 mln zł, 55 proc.). Jak to spółka ma w zwyczaju w maju dała prognozę na cały 2016 r. gdzie zakładano 10 proc. wzrost obrotów.

Niestety 3 kw. przyniósł rozczarowujące wyniki. Brak wzrostu sprzedaży w największym segmencie abonamentów AV (a w zasadzie spadek o 2,7 proc., czyli 125 tys. zł) i znaczny spadek obrotów w segmencie reklamowym (-0,33 mln zł, -20 proc.) i przed wszystkim w evntach (-0,7 mln zł, spadek o 58 proc.). Co ciekawe sprzedaż w tym ostatnim segmencie była niższa niż w 3 kw. roku, a zatem została złamana pewna sezonowość, bo w dwóch poprzednich latach 3 kw. zawsze lepszy od 2 kw.
W segmencie DS spółka co prawda zanotowała wzrost o 17 proc., ale kwota zwyżki (221 tys. zł ) nie wystarczyła na pokrycie regresu w segmencie abonamentów AV i reklamy.

Po stronie kosztowej tylko segment eventów zdołał zmniejszyć obciążenia (spadek kosztów o 61 proc.) dzięki czemu wynik segmentu spadł niemal równomiernie do przychodów. W segmentach AV, Reklamy, czy DS. koszty były podobne, ale spadek przychodów w reklamie spowodował znaczną obniżkę wyniku tego segmentu– spadek o 337 tys. zł. Za to w segmencie aroma koszty wzrosły o 419 tys. a tym samym wynik segmentu spadł o 362 tys. zł.


kliknij, aby powiększyć


O ile wyniki segmentów spadły łącznie o 717 tys. zł, to warto także zwrócić uwagę, że mocno w górę poszły koszty nieprzypisane do segmentów – wzrost o 941 tys. zł. Jeszcze mocniej wzrost kosztów nieprzypisanych obciążył wynik 2 kw. kiedy to koszty te wzrosły o 2,6 mln zł. Prawdopodobnie wtedy koszty sprzedaży akcji do pracowników obciążyły wynik dodatkową kwotą 840 tys. zł. Prawdopodobnie w kosztach nieprzypisanych grupa raportuje koszty organizacji, w tym udział w konferencjach branżowych i nakłady marketingowe. Na razie pozytywne efekty jakie się pojawiły w wynikach segmentów są przejadane przez koszty. W konsekwencji spadku wyników i wzrostu obciążeń spada także wynik operacyjny:


kliknij, aby powiększyć


Gorszą kondycję spółki widać także w przepływach operacyjnych. Saldo generowanej gotówki w każdym z trzech tegorocznych kwartałów było niższe niż w analogicznym okresie czasu.


kliknij, aby powiększyć


Po pierwszych miesiącach 4 kw. spółka zdecydowała się ściąć prognozę wyników. Po stronie przychodowej o 3,7 mln zł. A to oznacza, że jeśli spółka wykona prognozę, to przychody w IV kwartale spadną o 2,4 mln zł, czyli 16,5 proc. To naprawdę spory regres. Zarząd obniżkę prognozy tłumaczy sytuacją w segmencie reklamowym, ale ciężko sobie wyobrazić aby wynik w IV kwartale spadł tylko z tego powodu o wspomnianą kwotę, bo to oznaczałoby przychód segmentu na poziomie połowę niższym niż w 3 kw. roku.

Mimo spadku przychodów i wyników, a także rewizji prognozy na ten rok, zarząd podtrzymał cele na 2017, 2018 i 2019 r. według których EBITDA ma wynieść 13,5 16,5 oraz 20 mln zł. w porównaniu do tegorocznej prognozowanej na poziomie 9,6 mln zł. Jeśli skorygujemy wartość na ten rok o wartość przyznanych akcji pracownikom to powtarzalny wynik wyniesie 10,4 mln zł. Plan nadal jest ambitny.

W kontekście spodziewanego spadku sprzedaży w ostatnim kwartale roku warto się zastanowić czy przyjęta koncepcja rozwoju jest właściwa. Ewidentnie przychody nie zachowują się tak, jak oczekiwał tego zarząd, a mało prawdopodobne wydaje się, że obroty „buchną” z opóźnieniem. Z tego powodu obecną wycenę spółki na poziomie prawie 100 mln zł należy uznać za dość optymistyczną. Rynek wydaje się wierzyć co najmniej w 8-9 mln zł zysku netto w niedługim czasie (rok, dwa). Taki wynik przy spodziewanej w 2017 r. rentowności netto na poziomie 16 proc. spółka osiągnie przy przychodach w kwocie 53 mln zł, co oznacza wzrost o 18 proc. r/r. To tempo udało się osiągnąć tylko w 1 kw. tego roku, a po 9 miesiącach przyrost masy obrotów wynosi zaledwie ok. 10 proc. Wydaje się, że w perspektywie nienajlepszych wyników w IV kwartale roku ciężko znaleźć bodźce pro-wzrostowe dla kursu akcji. Być może takie przyjdą po raporcie za 1 kw. który niestety ukaże się dopiero w maju.


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,478 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d