pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Piter18pl

Piter18pl

Ostatnie 10 wpisów
Prawda

Nie wiem czy dobrze policzyłem ale w dmpkobp wyszło mi 3,47zł a dostałem w piątek :) Czy ktoś może potwierdzić ile mu wyszło w pkobp ? :)

www.michalstopka.pl/boom-na-pr...

Bardzo ciekawy artykuł na temat płac w sektorze informatycznym.

www.trigon.pl/wiedza/trigon-da...

Cytat:
LIVECHAT (Kupuj; 70 PLN)
Apple udostępni użytkownikom systemu iOS opcję chatów biznesowych wiosną tego roku
- Aktualizacja systemu iOS 11.3 wprowadzi m.in. możliwość bezpośredniej rozmowy z firmami z
poziomu aplikacji do wiadomości w urządzeniach Apple
- Użytkownicy będą mieli m.in. możliwość rozmowy z przedstawicielem danej firmy, umówienie
spotkania lub dokonanie zakupu przy użyciu Apple Pay
- Funkcjonalność ma być wprowadzona w aktualizacji systemu iOS wiosną tego roku
- Apple udało się pozyskać pierwsze firmy, które zdecydowały się korzystać z tej funkcjonalności:
Discover, Hilton, Lowe’s i Wells Fargo

Cytat:
Co oni, złoty ten SAAS sprzedają, że rynek ich tak wycenił...?

New connect + niska płynność i są efekty :)

trend to trend z nim się lepiej nie bić :) kiedyś miałbym ochotę na zagranie na spadki ale po latach wolę iść z trendem na różnych spółkach :)

Cytat:
Myślę, że US będzie przeszczęśliwy wysyłając do Stockwatch Sp. z o.o. zapytanie o Twój numer IP :)

To się nazywa selekcja naturalna :) hello1 Dancing

Uzasadnienie kupna pgssoft

Myślę że część przychodów z grudnia będzie przesunięte na styczeń
Indeks funta powoli lecz sukcesywnie pnie się w górę
Liczę na odreagowanie po ostatnich mocnych spadkach.

Cytat:
tak jak to było w 2 kwartale tego roku

Oczywiście już tamtego 2017 roku :)

A ja myślę że nie będzie tak źle :) Możliwe że przychody będą przesunięte na 1 kwartał tak jak to było w 2 kwartale tego roku. Obroty w grudniu były bardzo duże na wzrostach. Wojetek jeżeli pgssoft jest teraz wolny to oczywiście sprzedaj mi DOMDEV i proszę o kupno PGSSOFT :):)

Jak dla mnie to może oznaczać że w polsce już się robi ciasno i będą musieli przyśpieszyć zagranicą :) No chyba że zwiększą kwoty na skup akcji własnych albo zaczną wypłacać dywidendy :)

Zresztą w Polsce już mają ograniczony rozwój przez UOKIK :

www.money.pl/gospodarka/wiadom...

Dokładnie nie ma co się rozwijać :) Każdy rozsądny inwestor zna szanse i ryzyka IKE i IKZE. Pozdrawiam :)

Domis nie jest zupełnie bez racji. IKE i IKZE super sprawa ale wiecie rozumiecie .... jak przyjdzie kryzys i zaczną być potrzebne pieniążki to wtedy może być problem z tym 3 filarem :) dzisiaj to brzmi jak abstrakcja ale jak władzy zacznie się robić ciepło to wszystko może się zdarzyć. Oczywiście moje pieniądze na koncie maklerskim też mogą zabrać ale co pójdzie pierwsze ? Oczywiście że IKE. Narazie można spać spokojnie ale mając te 20-25 lat naprawdę myślicie że nie będzie takich chwil że będzie zagrożenie ze strony władzy aby położyć na tym łapy ? ( wkońcu to 40-45 lat inwestycji o ile przez ten czas nie wydłużą wieku ). Każdy kij ma dwa końce i niestety przy bardzo złych czasach realne ryzyko istnieje. :)

Uzasadnienie kupna DOMDEV.

- spółka w trendzie wzrostowym blisko maksimów ( średnie kroczące wzrostowe )

- regularna wypłata dywidendy

- branża w rozkwicie

- niskie stopy procentowe ( jeszcze ) , wysoka dynamika wynagrodzeń , napływ imigrantów z ukrainy

Oczywiście żeby nie było zbyt kolorowo zagrożenia:

- ryzyko wzrostu stóp procentowych a co za tym idzie większy koszt kredytu i mniejszy popyt na mieszkania

- dynamika wynagrodzeń ... wzrost kosztów pracowniczych

- rosnąca inflacja ... wzrost kosztów materiałów budowlanych

Weźcie kurcze zostawcie tak jak było a nie będziecie się bawić w jakieś średnie. Tak naprawdę pierwsza piątka będzie miała wyniki o wiele lepsze niż najgorsza piątka i zmiana liczenia ceny zakupu tu nic nie zmieni a tylko więcej roboty będzie. Zostawcie to kupno na close i tyle.

Zgłaszam się do konkursu. Spółka DOMDEV

I dochodzimy do konkluzji że na dramatyczne czasy najlepsze są złote monety :)

www.trigon.pl/files/daily_08_2...

Wyniki gorsze od oczekiwań trigona.

Zysk netto prognozowany za 3q = 10,1 mln zł

stooq.pl/q/?s=kru&d=201710...

Vindexus daje radę :) ale kruk i getback rzeczywiście ostatnio spadają. Myślę że to jest spowodowane ogólnie słabym rynkiem a szczególnie misiami :)

stooq.pl/n/?f=1196569&c=1&...

Cytat:
19.09.2017, Warszawa (PAP) - Ustawa o REIT, wbrew wcześniejszym planom Ministerstwa Finansów, prawdopodobnie nie wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r. - wynika z wypowiedzi Marcina Obronieckiego, zastępcy dyrektora departamentu rozwoju rynku finansowego w MF.
"Jesteśmy na razie na etapie analizowania, odbywamy spotkania, wiec raczej nie wydaje się, żeby ustawa weszła w życie 1 stycznia 2018 r." - powiedział we wtorek Obroniecki.

Wcześniej, w projekcie ustawy przedstawionym przez MF, resort zakładał, że ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r.

Dodatkowo, Obroniecki poinformował, że została podjęta decyzja, iż REIT-y będą mogły być prowadzone "tylko w formule mieszkaniowej".

Maciej Żukowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych, poinformował, że "co do zasady" MF podtrzyma plan wprowadzenia 8,5-proc. stawki podatku CIT dla REIT, ale konieczne jest dopasowanie stawek opodatkowania wszystkich podmiotów działających na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

"Nie zamierzamy zmieniać propozycji 8,5-proc. stawki" - powiedział Żukowski.

"Mogę zdradzić, że równolegle pracujemy nad ustawą, którą w żargonie nazywamy +uszczelnieniową+ i ona będzie uwzględniała nowe zasady opodatkowania nieruchomości. Mówiąc w skrócie - kto osiągnie 100 tys. zł z wynajmu będzie wskakiwał w inną stawkę, z 8,5 proc. na 12,5 proc. Będziemy musieli popracować w ustawie reitowskiej, żeby te wartości były kompatybilne. Bo skoro traktujemy zysk z REIT podobnie jak z wynajmu mieszkania, to trzeba dostosować te wartości, by były kompatybilne. Ale co do zasady będzie to 8,5 proc." - dodał.

Pierwotny plan MF zakładał, że dochody uzyskane przez spółkę rynku wynajmu nieruchomości (REIT) mają być opodatkowane 8,5-proc. stawką CIT w części wydatkowanej na wypłatę dywidend. Propozycja zakładała również zwolnienie z podatku dywidend wypłacanych przez takie spółki. (PAP Biznes)

Cytat:
Skąd taka masakra na kursie ?

Myślę ,że niektórzy liczyli jeszcze na jakiś % od sprzedaży każdej sztuki css-a :) to by dawało stabilną kasę do spółki.

Cytat:
@sasky - tak, mam świadomość ryzyka na giełdzie i tego że każde wpłacone tam pieniądze mogą już nie wrócić, ale chodzi mi bardziej o to jak to ryzyko minimalizować na przyszłość. Tutaj nie bardzo widzę opcję bo tak jak pisałem wcześniej - jeszcze na początku marca nic nie wskazywało na to, że spółka może zbankrutować za dwa tygodnie.

DYWERSYFIKACJA ... już tylko 3-4 firmy w portfelu i masz spokojniejszy sen :)

Śmierdzi na kilometr ... najpierw właściciele i główny udziałowiec sprzedają pakiety swoich akcji a potem za jakiś czas przedstawia się taki raport .... bez komentarza :) nie posiadam akcji briju , ale antytereso czy takie osoby można potem pociągnąć do odpowiedzialności czy wszystko odbyło się zgodnie z prawem ?

wywiad z prezesem:

Cytat:
spółka nie zamierza wprowadzać na rynek nowych rozwiązań. – Pozostajemy firmą jednego produktu, rozwiązania LiveChat oferowanego w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa – red.). Natomiast będzie się on bardzo zmieniał, tak żeby pozostał najlepszym rozwiązaniem w swojej kategorii – deklaruje szef LiveChatu.

Cytat:
obecnie firma prowadzi ponad 20 projektów, które można określić jako rozwojowe

www.rp.pl/Media-i-internet/301...

tutaj masz rekomendacje :

www.stockwatch.pl/gpw/livechat...

a tutaj masz prognozy trigona na dany kwartał :

www.trigon.pl/wiedza/trigon-da...

Na samym dole masz POBIERZ BIULETYN otwierasz go i masz w livechata na samej górze :)

Jak wygoglujesz livechata i rekomendacje powinieneś znaleść ceny docelowe i ile prognozują na dany rok zysku netto i przychodów :)

Kod:
mod: zmieniono link na wewnętrzny

Cytat:
Jak obliczyc wartosc akcji bedacych w obiegu przy biezacej kapitalizacji?

Metod wyceny akcji jest dużo :) Dla livechata zapewne bardziej miarodajne będą wyceny typowe dla spółek wzrostowych a więc obliczanie różnych dynamik zysku , przychodów , przepływów pieniężnych. Temat rzeka pogogluj troche i poczytaj na necie jest tego dużo a i w serwisie stockwatcha są różne metody wyceny akcji :) Myślę że chłopaki ze stockwatcha powiedzą ci coś więcej :) Pozdrawiam

chodzi o prestiż i lepsze postrzeganie firmy na rynku :) ale też lepsza wycena i możliwość zainteresowania się funduszy firmą :) tak mi się wydaje :) Rzeczywiście po co wchodzić na gpw i zaraz ją zdejmować z rynku ?:)

ciekawy świeży artykuł

wiadomosci.dziennik.pl/nauka/a...

Cytat:
Matematyka łączy ludzi

Jeśli kiedykolwiek przeglądaliście stronę, a w jej dolnym rogu pojawiło się okienko pozwalające na rozmowę z konsultantem firmy przez chat, prawdopodobnie była to usługa LiveChat. Wrocławska firma o tej nazwie jest bowiem światowym liderem w tej dziedzinie. Rok 2015 przyniósł LiveChatowi przekroczenie symbolicznych granic liczbowych. Z ich usług korzysta już 10 tys. firm z całego świata (w większości z USA). Co więcej, jako pierwsza firma technologiczna w Polsce, osiągnęli na giełdzie wycenę w wysokości miliarda złotych. A nie mówimy o gigancie – LiveChat zatrudnia zaledwie kilkadziesiąt osób, pracujących w niedużym domu przy ul. Dębowej we Wrocławiu. Renoma, którą cieszą się w branży sprawia, że nie mają w swoich szeregach ani jednej osoby odpowiedzialnej za reklamę. Firmy amerykańskie oferujące podobne usługi często liczą ponad tysiąc pracowników. To pozwala zrozumieć, czemu Polacy konkurując z nimi, wygrywają. Wśród klientów LiveChat są tak znane marki jak Adobe, LG, Bosh, mBank czy Uniwersytet Stanforda, ale większość to firmy małe i średnie.

Gdy Mariusz Ciepły zakładał ten start-up w 2002 roku, studiował na II roku inżynierii systemów informatycznych. Matematyka na studiach na pewno mu się przydała do zaprojektowania programu tak wydajnego, jak LiveChat. Na pierwszy rzut oka wydaje się on bardzo prosty, a jednak okazał się niemożliwy do podrobienia przez konkurencję. Jednym z kluczowych elementów programu są algorytmy i analiza danych konkretnego klienta, które pozwalają, by okienko chatu pojawiało się tylko w wybranych przypadkach: na przykład gdy internauta długo ogląda jakiś produkt, być może szukając konkretnej informacji. Zbiór danych pozwala firmie na analizę statystyczną, dzięki której może dokładnie sprawdzić, w jakich okolicznościach klient decyduje się na zakup.

Za sukcesem rynkowym stoi nie tylko programowanie, ale też matematyka stosowana innego rodzaju: w której pierwszorzędne znaczenie ma ilość klientów, którą firma może zyskać, używając LiveChata. Jak się okazuje, coraz więcej osób nie lubi dzwonić do firmy czy wysyłać e-maili. Za to chętnie rozmawiają poprzez chat i decydują się na zakup. Dlatego też Polacy liczą na kilkaset nowych współpracowników każdego miesiąca. LiveChat zapewne nie odniósłby sukcesu rynkowego, gdyby założyciel nie postanowił przejść na model SaaS (program jako usługa). W tym modelu program znajduje się w „chmurze” w Internecie, a klient nie kupuje go dożywotnio za określoną sumę (gdzie często koszt jest wysoki), ale płaci za dany czas korzystania np. miesięczny abonament. Dzisiaj większość firm technologicznych w Polsce używa właśnie modelu SaaS, by zachęcić do przetestowania ich usługi. Jeśli klientowi się spodoba, zostanie.

i znowu zakupy kolejnego insidera

Cytat:
FULCRUM FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY nabył 200 tys. akcji emitenta w łącznej cenie 8,6 mln zł (czyli 43 zł za jedną akcję).

www.attrader.pl/pl/akcje/LIVEC...

ponadto wyszliśmy pięknie ponad średnią kroczącą SMA100 a 200 sesyjnej nawet nie dotknęliśmy :

www.attrader.pl/pl/akcje/livec...

zatem technicznie wygląda to coraz lepiej :)

www.getapp.com/customer-manage...

porównanie produktów 3 największych firm w branży czyli liveperson , zopim i nasz livechat :)

Cytat:
LiveChat podkreśla, że w ostatnim czasie do grupy jej klientów dołączyła m.in. GoDaddy, firma hostingowa zarządzająca ponad 61 mln domen.

www.parkiet.com/artykul/146431...

ok kolejna porcja informacji :

insider kupuje akcje livechata :

Cytat:
Podmiot związany z członkiem rady nadzorczej kupił pakiet akcji o łącznej wartości ponad 7 mln zł.

www.parkiet.com/artykul/146431...

oraz przyrost liczby klientów w lutym :

Cytat:
edług danych pochodzących z systemów sprzedaży na dzień 1 marca 2016 r. liczba klientów korzystających z płatnej wersji produktu LiveChat wyniosła 14076. W ujęciu miesiąc do miesiąca liczba klientów wzrosła o 331 netto

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Warto dodać że klientem spółki została firma GoDaddy światowy lider hostingu. Teraz troszkę pomarzę ale wiecie co się może stać jeżeli godaddy i livechat nawiązały by współpracę partnerską ? :):)

Szczególnie pierwsza informacja jest poytywna co do drugiej też ok bałem się że zwalniają na trwałe ale nic z tego... w styczniu było około 250 klientów także według mnie te 331 szału nie robi ale mamy powrót do normalności :) trzecia informacja to co by było gdyby :) takie marzenia i przemyślenia :)

wykres roczny :

stooq.pl/q/?s=lvc&c=1y&...

jak narazie dzisiaj rośniemy +6% przy jak na tej spółce dużych obrotach

fajny artykuł w pulsie :)

Cytat:
Poszukiwanie nowych klientów zaprowadziło spółkę także do świata social mediów. Nawiązała współpracę z Facebookiem — jej komunikator będzie zintegrowany z portalem, wspomagając komunikację między klientami a przedsiębiorcami, którzy prowadzą firmowe profile. Kolejnym krokiem może być integracja z należącym do portalu komunikatorem WhatsApp.

pulsinnowacji.pb.pl/4423875,17...

Elegancko wyjaśnione łopatologicznie :) Dziękować

Cytat:
Podchodzę pozytywnie do życia ^^

Mając różowe okulary i żadnych wątpliwości giełda bardzo szybko zweryfikuje stan twojego portfela :) Życzę powodzenia bo na pewno ci się przyda :)

Ciekawe jak tylko dostaniesz odpowiedź na meila wklejaj tutaj :)

Wiesz nie każdy jest księgowym gościu po prostu nie wiedział o co biega :) Ja też ekspertem w księgowości nie jestem :)

średnioterminowo znowu przebiliśmy sma100 zobaczymy czy uda się na trwałe wyjść ponad tą średnią ( 36,85 zł )

długoterminowo ( czyli sma200 ) wygląda to dobrze kurs nadal jest "dość wysoko" od średniej 200 sesyjnej (33,53 zł )

www.attrader.pl/pl/akcje/livec...

kolejne ciekawe informacje :

Cytat:
Livechat Software rozwija kanał partnerski i liczy, że dzięki niemu uda się spółce podwoić liczbę klientów. Spółka obecnie nie pracuje nad akwizycjami, co oznacza, że ponownie cały zysk za bieżący rok obrotowy może trafić na dywidendę. Livechat nadal myśli o debiucie na NASDAQ.

www.bankier.pl/wiadomosc/Livec...

Cytat:
W podsumowaniu napisałem , że "jeżeli zobaczymy spadek USD/PLN to zobaczymy to tez z całą pewnością w wynikach" i wydaje się , ze wobec spółki która nie zabezpiecza się na walucie jest to wniosek bardzo prawdopodobny.

ok pamiętaj że to działa w obie strony i przy umocnieniu usd będzie to miało wpływ in plus :) koniec tematu to nie wątek na tematy gospodarcze ( bo tutaj można wodę lać i ze 30 stron rozmowy zrobić )

odnośnie dywidendy w livechacie :

Cytat:
LiveChat planuje wypłatę dywidendy z zysku za rok finansowy 2015/2016 i oczekuje, że będzie ona wyższa niż 0,71 zł na akcję wypłacone przez spółkę z zysku za rok finansowy 2014/2015, poinformował prezes Mariusz Ciepły.
"Cały czas jesteśmy konsekwentni. Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy - tak, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Biznes fajnie rośnie, a patrząc na historię, to jesteśmy zyskowni od 2010 roku i nie sądzę, by coś się miało zmienić" - powiedział Ciepły podczas spotkania prasowego.

http://stooq.pl/n/?f=1023588

po wynikach nie ma żadnego wodospadu a nawet więcej jest lekkie odbicie ... czekamy jak dalej sytuacja się wyklaruje :)

dramat co tu dużo mówić :) spadek przychodów i do tego strata netto :)

artykuł w parkiecie na temat spółki :

www.parkiet.com/artykul/146224...

Cytat:
Inwestorzy pozytywnie ocenili wyniki za III kwartał roku obrotowego 2015/2016 (rok zaczął się w kwietniu). Mariusz Ciepły, prezes spółki, podkreśla, że model biznesowy pozwala jej osiągać bardzo wysokie marże, a liczba klientów systematycznie rośnie. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku obrotowego poszła w górę o 3274.

kolego gospodarka może rosnąć ale jak sentyment do rynków wschodzących będzie słaby to i złotówka dostanie ... nie ma że boli i takie są niestety realia :) poza tym poczekajmy na te wszystkie programy typu 500+ itd i zobaczysz powiększający się deficyt np w 2 połowie tego roku a jaja to będą w 2017 roku jak wejdzie już na dobre 500+ , obniżenie wieku emerytalnego i może rozwiązanie kwestii kredytów frankowych itd :) i co wtedy ? dwa wyjścia albo wzrost podatków ( zmniejszenie pkb ) albo dodruk plnów ( mocne osłabienie złotówki ) możemy tutaj sobie dywagować na tematy gospodarcze ale większe prawdopodobieństwo stawiam na dalsze osłabienie złotówki ...

http://www.parkiet.com/ w weekendowym wydaniu giełdy parkiet jest wywiad z panem Marc Chandler warto przeczytać piszę o stopach procentowych w stanach i co jeszcze piszę ? EKSPORT USA TO TYLKO 15% PKB STANÓW ZJEDNOCZONYCH więc o jakim dużym wpływie eksportu mówimy ? gdzie Niemcy , Szwecja czy Finlandia albo Szwajcaria mają 40% !!

Są już wyniki livechatu !!

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

zysk netto kw/kw wzrost o 34% jak na tą spółkę nie powala, ale wzrost operacyjnych przepływów pieniężnych kw/kw to juz 122%!! To naprawdę jest maszynka do zarabiania pieniędzy !!

Dodatkowo wyniki podał największy konkurent w branży czyli LIVEPERSON i ma dużą stratę !! :

www.nasdaq.com/article/earning...

Cytat:
LivePerson, Inc. (LPSN)

Q4 net loss was $18.6 million or $0.33 per share, as compared to net loss of $4.2 million or $0.08 per share a year ago.

Adjusted net income for the fourth quarter of 2015 was $4.1 million or $0.07 per share, as compared to loss of $0.8 million or $0.01 per share in the fourth quarter of 2014.

Total revenue was $59.15 million for the fourth quarter vs. $58.23 million a year ago.

Analysts expected the company to report net income of $0.04 per share on revenues of $59.48 million for the period.

Także jak dla mnie livechat robi swoje i idzie naprzód a pieniążki bardzo ładnie spływają do kasy :)

za to ma bardzo dobre wskaźniki rentowności , duże dynamiki zysków , stabilne i mocno rosnące przepływy operacyjne itd ... a JSW ? szkoda gadać :) więc nie dziwić się że c/wk jest wysokie w stosunku do takiego gniota jak JSW :) Nie oszukujmy się tutaj kupuje się przyszłość która jest świetlana na dzień dzisiejszy :)

dokładnie niebawem 1 ) raport za styczeń zobaczymy ile klientów im przybyło

2) dodatkowo 11 lutego raport kwartalny i zapewne dynamiki znowu będą zadowalające :)

3) i w końcu dolar wciąż się umacnia do złotówki z kwartału na kwartał coraz lepiej

http://stooq.pl/q/?s=usdpln

Dlatego jestem spokojny o wyniki :) myślę że za jakiś czas będziemy trwale powyżej 40 zł :)

Bez linków usuną mój post więc wszystko wysłałem ci na priva :)

Czy ktoś mógłby mi napisać kiedy jest ostatni dzień przed odcięciem dywidendy ? W tamtym roku zmienił się okres z D+3 na d+2 więc wychodzi mi że aby załapać się na dywidendę trzeba kupić akcje do końca sesji w dniu 15 maja czy tak ? Prawo do dywidendy jest we wtorek 19 maja. Dzięki za odp.

Oczywiście chciałbym dodać że firma planuje wypłatę dywidendy ,oczywiście musi to zaklepać walne zgromadzenie które to odbędzie się 21 kwietnia. Na wypłatę dywidendy ma być przeznaczone 7.700.000 zł co daje 0,77 zł na akcje :) Prawo do dywidendy 4 maja a wypłata 19 maja.

Cytat:
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Exorigo – Upos S.A. postanawia zysk netto Spółki
za okres od dnia 01 stycznia 2014 roku do dnia 31 grudnia 2014 roku w kwocie 7.485.205,44
zł podzielić w następujący sposób:
a) kwotę 6.886.389,00 zł przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.
b) kwotę 598.816,44 zł przeznaczyć na kapitał zapasowy, do którego tworzenia Spółka
jest zobowiązana na podstawie art. 396 § 1 kodeksu spółek handlowych,
c) ponadto, przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy dodatkowo kwotę
813.611,00 złotych zgromadzoną na kapitale rezerwowym – funduszu dywidendowym,
utworzonym z zysku uchwałą ZWZ Grupy Exorigo – Upos S.A. z dnia 28.04.2014 roku.
§ 2
1. Łączna wysokość kwoty dywidendy wynosi 7.700.000,00 zł, tj. 0,77 zł na jedną akcję
Spółki.
2. Do wypłaty uprawnionych jest 10.000.000 akcji serii A i B Spółki.
3. Prawo do wypłaty dywidendy ww. uzyskają akcjonariusze posiadający akcje Spółki w
dniu 4 maja 2015 roku.
4. Wypłata dywidendy nastąpi 19 maja 2015 r.

Witam chciałbym otworzyć wątek na temat tej firmy i odrazu chciałbym się zapytać ekipę SW o omówienie wyników spółki :) dzięki za rozpatrzenie :)

Można prosić o omówienie wyników ? Poprzednia analiza była 2 lata temu dobrze by było to odświeżyć :) dzięki za rozpatrzenie pozdrawiam :)

bardzo merytoryczna wypowiedź. Wprost bije profesjonalizmem od ciebie lol :)

Jak nie działa ?? Po czym wnioskujesz ? Ja myślę że działa i wnioskuje po rosnących z kwartał na kwartał przepływach operacyjnych i rosnącej gotówce :) O jakich sztuczkach księgowych piszesz ? Proszę bardziej merytorycznie :)

www.stockwatch.pl/gpw/vivid,wy...

spójrz na dół strony i na przepływy :) każda sztuczka księgowa będzie miała przełożenie na ilość gotówki bo ona nie kłamie :)

Spółka długoterminowo w trendzie wzrostowym:

www.attrader.pl/pl/akcje/vivid...

Mnie dziwi czemu porównuje się vivda do 11bit :)

Dlaczego Vivid jest drożej wyceniany ? Tu chodzi o powtarzalność i stabilność wyników :) Vivid z kwartału na kwartał coraz więcej zarabia i ma coraz lepsze przepływy gotówki operacyjnej :) Myślę że dlatego ma taką premię w wycenie :) Czemu kurs 11 bit przez 3 lata nie rósł ani nie spadał tylko był boczniak ?? Bo finansowo nie było odpału. Drugie bardzo ważne pytanie to powtarzalność wyników w 11 bit :) Czy myślicie że każda kolejna gra będzie takim sukcesem jak TWOM ? Według mnie prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe :)

I na koniec będe pokazywał ten wykres aż do bólu :

stooq.pl/q/?s=vvd&d=201502...

To pokazuje która firma rozwija się szybciej długoterminowo :) ponadto od prawie początku vivid porusza się w pięknym trendzie wzrostowym a 11 bit ? Nie wiem czy trzymałbym akcje które przez 3 lata są w bocznym układzie :) pozdrawiam i życzę 11 bitowi jak największych sukcesów niech podbijają świat.

dobrze dobrze poczekamy na wyniki i wtedy będziemy komentować :) za dużo tu fanów 11 bit :) jak narazie model biznesowy spółki jest bardzo dobry chce zaznaczyć jeden wykres :)

stooq.pl/q/?s=vvd&d=201502...

sami przyznacie że od początku ci którzy uwierzyli vividowi wypadają o wiele lepiej niż 11 bit :) modef F2P ma jeszcze jedną wielką przewagę :) a mianowicie stabilne przepływy operacyjne bez żadnych wyskoków jak na 11 bit :) i właśnie to mi się w vividzie podoba bo od ostatnich kilku kwartałów można mówić o dodatnich przepływach operacyjnych :) co o wiele bardziej zmniejsza prawdopodobieństwo nowych emisji akcji :)

PODSUMOWUJĄC JAK NARAZIE TO AKCJONARIUSZE VIVIDA WYPADAJĄ O WIELE LEPIEJ NIŻ AKCONARIUSZE 11 BIT :) 11 BIT MUSIAŁBY JESZCZE BARDZO DUŻO UROSNĄĆ ABY CHOĆ ZRÓWNAĆ SIĘ Z ZYSKIEM NA VIVIDZIE :)

Kurioza kuriozami co nie zmienia faktu że tak właśnie te spółki są wyceniane a z rynkiem się nie dyskutuje :) trzeba wsiąść pod uwagę że livechat chce wejść na nasdaq a więc wycena do liveperson powinna dobijać albo poprostu liveperson jest za wysoko wyceniony :) tego nie wie nikt nie chce być jednostronny ale po wejściu spółki na nasdaq wyceny powinny się jakoś urealnić ze sobą :) ale do wejścia na nasdaq jeszcze daleka droga więc możemy sobie narazie pogdybać :) fakty są takie że spółka się dynamicznie rozwija , działa na dynamicznym rynku i trend techniczny jest jednoznaczny :) a jak to mówią TREND IS YOUR FRIEND :) i tego sie trzymam :)

Wyniki rewelacja :) tak jak myślałem dolar napewno pomógł :)

http://stooq.pl/n/?f=942508

Zapewne prognozy pójdą w górę w styczniu dolar jest jeszcze mocniejszy niż w 4 kw. zobaczymy w lutym i marcu ale problemu nie powinno być :) :

stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1y&...

Podam taką ciekawostkę :) stopa zwrotu z 5 lat producentów gier :)

stooq.pl/q/?s=vvd&d=201501...

sami przyznacie że jeszcze troszkę do vivda brakuje :) troszkę dużo :) także vivid i 11 bit najlepsi długoterminowo w branży :)

No nie wiem czy akcje będą wypluwane odrazu po lock-upie :) Perspektywy spółka ma niezłe ze względu na szybki rozwój rynku SaaS na jakim działa spółka

www.parkiet.com/artykul/136286...

dodaj do tego umocnienie dolara :

http://stooq.pl/q/?s=usdpln

i dzisiejszy raport na temat pkb w usa :

www.macronext.pl/pl/aktualnosc...

Więc to wszystko może ( choć oczywiście nie musi ) dać kopa jeszcze lepszym dynamikom rozwoju dla spółki :)

Czy ktoś ze stockwatcha by mógł się podjąć omówienia spółki za 3 kwartały 2014 r ? Dzięki serdeczne za rozpatrzenie propozycji :)

nie zostały umorzone, mało tego nie muszą być umorzone mogą zostać rozdane w programie motywacyjnym :) spółka mega tanio wyceniana , przepływy operacyjne stabilne no ale cóż nieprzewidywalny prezes spółki właśnie skutecznie odstrasza od inwestycji w tą firmę :)

link do rekomendacji

biznes.pap.pl/pl/news/pap/info...

tak jak mówił kolega 28,8 zł :) nieźle

dołączam się do poprzednika :)

siemka można prosić o omówienie wyników za 3 kw ?? Oczywiście rozumiem że troszkę tego macie i jestem cierpliwy :) dzięki za rozpatrzenie :)

tak altus sprzedał żeby potem odkupić po taniości :) a jak narazie mamy nowe minima :) trzymaj dalej akcje walcz ze samym sobą im niżej tym bardziej będziesz się z tym męczyć :) ja to widzę tak że powinno się zawsze uśredniać w górę przenigdy w dół :) kierunek masz jednoznaczny :

stooq.pl/q/?s=ccs&c=1y&...

trend jednoznacznie spadkowy :) gdzie się zatrzyma ? tego nie wie nikt :)

zawsze mnie dziwi to jak mając jakieś akcje i komunikaty ze spółki że fund skraca pozycje można sobie wkręcać różne pozytywne wersje chociaż jak byk widać że sprzedaż przez fund jest negatywną informacją :) no ale cóż siła psychologii oddziaływuje zamiast trzeźwa ocena sytuacji :) rynek sam pokazuje od dłuższego czasu w którym kierunku na akcjach ccs-u się poruszamy :)

Czy ktoś coś więcej wie o tym akcjonariuszu :) Berlandise Investment Limited ... właśnie przejął 33% akcji i stał się największym akcjonariuszem w spółce :)

hmm a jeszcze jedno pytanko ... jeżeli wzrasta ostatnio kurs dolara ( umacnia się ) to oczywiście rentowność spółki wzrasta tak ? bo nie widziałem nigdzie aby spółka zabezpieczała się jakoś względem wahań kursu dolara ... dzięki za odp :)

dzieki seredeczne za obszerną analizę w stosunku do wielkości spółki :)

Witam serdecznie można prosić o omówienie wyników ?? Wiem że spółeczka mała i zainteresowanie pewnie nikłe ale raz można by zrobić omówienie :) dzięki za rozpatrzenie propozycji :)

sorki we wcześniejszym poście gdzieś mi linka zjadło :)

W komentarzu do wyników za 1 kw masz napisane czemu im się zmniejszył zysk :) zostały poniesione wydatki na dofinansowanie z funduszy europejskich :) pierwsze efekty tego niby negatywnego zmniejszenia masz tutaj :

można prosić o uaktualnienie danych za 1kw ? dzięki

Dzięki za szybkie omówienie :) no właśnie też spodziewałem się na ten rok około 4 mln zysku netto więc jeżeli to by się spełniło to dzisiejsza cena racjonalna :)

Jasne rozumiem dzięki :)

Witam!! Można prosić o krótki komentarz do wyników za 1 kw. ?? Dzięki serdeczne:)

antytereso skakuj tego posta po przeczytaniu :) też przychylam się do 4fun po ostatnich spadkach spółka ma ciekawe wskaźniki byłbym także wdzięczny gdybyś ją opisała :) dzięki i pozdro :D skasować ... sorry za spam

spoko poczekamy zobaczymy a jak narazie -10% :):):)

Cytat:
Wydaje się że ZWG dalej zbija kurs - pytanie czy pod wezwanie, czy po to żeby za miesiąc lub dwa zebrać z rynku jak najwięcej po naprawdę niskiej cenie ?

Cytat:
ZWG liczy na rekordowe wyniki w '14, nie planuje dalszych zakupów akcji Bumechu (wywiad)

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Więc jak widzisz ZWG nie planuje zakupu BUMECHU :)

Uważam że stała polityka dywidendowa ( np 50% zysku netto ) zrobiłaby tutaj całą robotę :) i wycena odrazu poleciała by do góry :)

rudeboy napisał(a):
Nie zgodzę się z Tobą. Niski free float to akurat atut w tym przypadku. A co jest nie tak Twoim zdaniem ze strukturą zysku i czym się ona różni od dokonań konkurencji?

a to dobre niski free float to atut ? Właśnie dlatego ta spółka mimo lepszych wyników wogóle nie rośnie :) jest omijana przez wszelkie OFE , fundusze inwestycyjne itp. więc niski FF to dla mnie raczej jest in minus :D

Krzysztofboczek proszę cię uspokój się :) naprawdę spółka to powoli robi się gniot :) niestety ale gry które robią jakościowo są słabiutkie i cash flow spółki to potwierdza ( mało kasy ). Możemy się tutaj spierać czy dobra firma czy nie ( według mnie gniot ) ale kurs dobitnie pokazuje że w spółce nie dzieje się dobrze ...

heh to po ile będą chcieli sprzedać to nie znaczy że tyle to będzie kosztować takto wszystkie fundy by zarabiały :) ryzyko jest duże więc nie mów że jak kupili to sprzedadzą drożej bo akurat o tym zadecyduje PAN RYNEK a oni mogą mieć tylko nadzieję że podąży w tym kierunku w jakim oni chcą. PROSTE

Tutaj was rozumiem w 100% :) nie zrobicie analiz dla wszystkich spółek z gpw więc normalna rzecz że wybieracie te najbardziej popularne :) andy masz rację na spółce była totalna cisza na forum ( na bankierze to samo ) i właśnie taka cisza jest dla nas najbardziej pożądana :) kupowałem po 820 zł i myślę że za te 5 lat cena może być w okolicach dzisiejszego LPP :) rentowności mają najlepsze w sektorze cukierniczym a jak jeszcze będą rozwijać eksport to o wyniki jestem spokojny :)

No właśnie czy można prosić o analizę raportu za 1H ? Dzięki serdeczne :)

Przyczynę masz wyjaśnioną w komunikacie jasno i klarownie :)

Cytat:
"Chciałbym podkreślić, że podstawowym celem sprzedaży pakietu akcji Kruka było uwolnienie środków na zakup akcji Magellana i dywersyfikacja mojego portfela inwestycji. Zakup akcji Magellana traktuję jako inwestycje i będę w niej pełnił rolę pasywnego akcjonariusza. Transakcja ta nie ma żadnego wpływu na moje plany i ocenę potencjału rozwoju Grupy Kruk, w której w dalszym ciągu jestem największym akcjonariuszem, i na co dzień prezesem. Chciałbym także poinformować, że nie przewiduje kolejnej odsprzedaży akcji spółki Kruk w przeciągu najbliższych 12 miesięcy" - dodał Krupa.

A tu masz link do całej wypowiedzi :

stooq.pl/n/?f=745417&searc...

Spółka cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym. Sprzedał te 400k akcji ale kupili od niego inwestorzy nie po to żeby stracić ? W dłuższym terminie myślę że trend zostanie zachowany :) info musi zostać przemulone przez inwestorów :) wyniki po 1q 2013 bardzo fajne więc ja jestem optymistą :) pozdrawiam

Witam ! można prosić o uaktualnienie danych ? potem można usunąć mój post po co spamować :) Dzięki serdeczne i pozdrawiam ! :D

ok dajmy sobie luzu :) nie będziemy robić analiz niszowych spółek z new connect co kwartał :) bez przesady :) pozdrawiam :)

|Kasiu tak na szybko bez omawiania wyników grupy jak odniesiesz się do wyników za 4 kwartał \?| jest ok czy według ciebie jest źle \? dzięki za odp \:)

Hmm według mnie dywidenda nie musi być zła. Rozumiem wypłatę dywidendy wtedy kiedy nie ma na oku sensownych inwestycji tzn wtedy kiedy inwestowanie organicznie lub przez przejęcia powodują spadek rentowności w firmie. Natomiast kiedy mają fajne innowacyjne pomysły lub okazję do przejęcia i marża czytaj rentowność na tym nie ucierpi to uważam że dywidenda jest złym posunięciem. Tak czy siak nie zmienia to mojej opinii że firma która płaci bardzo dużą część ze swojego zysku co roku staje się o wiele mniej dynamiczna w swoim rozwoju. Poprostu mi odpowiada inwestowanie we wzrost. Rozumiem że każdy ma swoją strategię :) pzdr

akwizycje ? a to przez rozwój organiczny już nie można się rozwijać ? Pieniądze z dywidendy nie mogłyby pójść właśnie na ten cel :D sory ale ja inwestuje w dynamicznie rozwijające się firmy a jak widzę że 90% kasy idzie na dywidende to już czuję że ten rozwój albo jest zatrzymany albo w najlepszym razie mocno spowolniony :) popatrzcie sobie np na spółkę ZWG :) rentowności super i szybki rozwój zero dywidend :D PGS super rentowność ale wypłaty dywideny niestety spowolnią rozwój pozdr

Niestety spółka dynamicznie się rozwijać nie będzie. Szkoda że tak duża część zysku idzie na dywidendę wolałbym żeby to reinwestowali i dynamicznie się rozwijali , ale cóż coś za coś :P

siemanko :) można prosić was o omówienie raportu rocznego :)? Dzięki serdecznie

Te wyniki są sztucznie napompowane :) ebit -5% 2011vs2012:) i wszystko jasne. Wartość znaku towarowego została podniesiona i dlatego zysk netto niby wygląda pięknie :)

Jak dla mnie super perspektywiczna spółka :P Jeżeli młyn wypali to już wogóle będzie kosmos :) Oczywiście zgadzam się z tym że ryzyko jest duże i wachania kursu są co by tu delikatnie powiedzieć duże :) fajnie że prognoza wykonana i zysk jest około 10% wyższy od niej. Zgadzam się że prognozy oni przekraczaja przynajmniej narazie tak było :)
Kod:
/mod: usunięto treści niezgodne z regulaminem/

Witam serdecznie ! Można prosić o omówienie wyników za 3 kw ? Dzięki i pozdrawiam :)

skup akcji ?? podaj linka bo nic nie piszą o żadnym skupie akcji

Można prosić o omówienie wyników za 3 kw ? I o uaktualnienie danych finansowych ? Dzięki serdeczne

Właśnie fajny pomysł jakbyście wskaźniki mieli historyczne jak kolega podał nade mną :P np taka sEVA :P na przestrzeni np max 5 lat to fajna sprawa no i inne wskaźniki :) pozdro :D

super dapi dzięki za wytłumaczenie zielonemu :)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 10 kwietnia 2021 09:28:34
Liczba wpisów: 150
[0,04% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,182 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d