pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Miras

Miras

Ostatnie 10 wpisów
comoestas napisał(a):


2. Zapóźnienia w e-commerce, które najwcześniej zostaną naprawione za 2-3 lata

next.gazeta.pl/next/7,151003,2...E-commerce nie jest ich priorytetem i słusznie. Ze względu na oferowany asortyment i nominalnie niskie ceny towarów, nie wydaje się to najlepszą formą sprzedaży. Nie mniej, ze względu na zmieniające się zachowania konsumentów, jakąś formę internetowej sprzedaży pewnie wprowadzą. I tutaj bardzo podoba mi się, rozsądna propozycja sprzedaży internetowej z odbiorem zamówionego towaru w sklepie.

A tak przy okazji sklepy Poundland są w UK bardzo popularne.

addison napisał(a):
Nie wiem czy musi pojawić się info, spółka ma kapitalizację ciekawą, renowna, przejęła troche aktywów upadłej elbudowy. Sporo robi w Eur. a kapitalizacja chodziła po 110mln.


Ale przecież Elektrobudowę przejęła jakaś niemiecka firma. Chyba że coś mi umknęło ?

OK. Wszyscy piszą, że właściciel potrzebuje kasy i będzie sypał i to jest główne zagrożenie. To krótkie pytanie: Ile tej kasy potrzebuje i ile uzyskał z IPO ?

A wiadomo co z dodatkową pulą akcji ? Mieli możliwość zwiększenia oferty.

pivovarit napisał(a):
Miras napisał(a):
Wartość zapisów w IPO na kwotę 2,7 mld zł oraz ilość ilość inwestorów którzy złożyli zamówienie w pakiecie dla indywidualnych - 20329 osób daje średnią zamówienia ponad 123 tyś. zł na inwestora. To pokazuje skale "zapakowania" na kredyt.


Skąd ten wniosek, że to oby na pewno na kredyt?


Pewności nie ma, to pewne założenie.Ale przecież trudno przypuszczać, że po sukcesach poprzednich debiutów IPO, sporo inwestorów nie zdecydowała się wesprzeć kredytem. Poza tym, trudno przypuszczać, że każdy z zapisujących się wyłożył na zapis 123 tyś. zł.

Jeżeli fundusz stabilizacyjny już mocno się skurczył, to każde większe wyjście powyżej kursu z IPO grozi sprzedażą akcji, w celu odbudowy kapitałów do obrony kursu przed kolejnym spadkiem.

Wartość zapisów w IPO na kwotę 2,7 mld zł oraz ilość ilość inwestorów którzy złożyli zamówienie w pakiecie dla indywidualnych - 20329 osób daje średnią zamówienia ponad 123 tyś. zł na inwestora. To pokazuje skale "zapakowania" na kredyt.
Przy takim marnym debiucie, dużo poniżej powszechnych oczekiwań, nie może dziwić tak duża podaż akcji. Wszyscy kredytowcy muszą spłacić zaciągniętą pożyczkę, jeśli nie chcą ponosić dalszych kosztów utrzymania kredytu. A ne ma przecież gwarancji, że kurs nagle odpali w górę.

Wypada podziękować, tym którzy się wspierali kredytem, że tak mało akcji dostałem. :)

kholat napisał(a):
u mnie Mbank normalnie pokazuje notowania Huuge tak samo Boś

Ale przez emakler czy minwestor ?

No i znowu problemy z mbank-iem. Platforma nie pokazuje kursu TKO

Kończy się historia Polnord-u na GPW. Cordia ogłosiła na 23.02 przymusowy wykup akcji po 3,55 zł czyli po cenie z ostatniego wezwania. Już dzisiaj GPW zawiesiła notowania spółki na giełdzie.

Z tej piątki tylko JP Morgan i BM PKO BP niestety.

stooq.pl/n/?f=1404881&c=1&...

PAVEJACK napisał(a):
Szczegółowe Zasady Obrotu Giełdowego załącznik nr 14 dla Huuuge cześć B
W skrócie ograniczenia czy też zakaz kupna akcji przez obywateli amerykańskich
Dodatkowo biuro maklerskie musi się zobowiązać, że tej regulacji przestrzega i opublikować to na swoje stronie internetowej. Przy każdym zleceniu kupna będziesz składał oświadczenie, że przypadkiem nie stałeś się obywatelem amerykańskim. Nie w każdym biurze złożysz zlecenie. Uda się w tych biurach z konsorcjum plus może Trigon czy też Erste. Pekao SA już ogłosiło, że nie przyjmują zleceń na Huuuge. Sprawdź czy Twoje biuro będzie to obsługiwać.

Ważne czy liderzy obrotów na GPW będą przyjmować zlecenia, czyli BofA, Morgan Stanley, Goldman Sachs czy JP Morgan a z naszych BM PKO BP ? Tym bardziej, że za tymi biurami stoją inwestorzy zagraniczni.

Uchwała o pożyczce do 6 mln zł na max. 6 lat została przyjęta. Jakie będą warunki i okres ma ustalić zarząd.Bez tych informacji trudno ją ocenić. Wiadomo ile oferują banki. Jeżeli spółka nie potrzebuje w tej chwili gotówki, to nie musi to być niekorzystne. Niestety obawiam się , że nie poznamy szczegółów. No i oczywiście niewiadomą jest jej cel.
Ale jeżeli po dzisiejszej publikacji niezłych wyników za IV Q20 utrzyma się zainteresowanie akcjami, to nawet gdyby miało chodzić o wykup ... to nie starczy pieniędzy z pożyczki. :)

Po pierwsze akcje są notowane więc możesz je sprzedać na GPW.
Po drugie przy zdejmowaniu akcji z GPW jest raczej pewne ,że Cordia zrobi wezwanie na pozostałe akcje.

Ktoś się orientuje po jakiej cenie mają być obejmowane te akcje wynikające z posiadanych warrantów ?

Cordia International kupiła w wezwaniu 3.278.966 akcji Polnordu, w tym 195 sztuk poza rynkiem regulowanym.

Niestety Cordi udało się przekroczyć próg 95% akcji. Wychodzi, że osiągnęli 96,28 % w akcjonariacie spółki. Nie będzie więc wezwania po wyższej cenie i nie ma więc co liczyć, że zaoferują wyższy kurs w squeeze out , niż cena w zakończonym wczoraj skupie czyli 3,55 zł/akcję.
Szkoda.

Cytat:
Nic nie przebije w mojej opinii złodziejskiego modelu zabrania elementalu z giełdy. Nasze fundusze dały się zrobić jak małe dzieci w piaskownicy. Nie umiem sobie znaleźć odpowiedzi dlaczego to oddały zamiast walczyć. Brak słów

Wyjaśnienie jest proste. Bo nie angażują własnych pieniędzy, więc ich nie boli.

Dziwna opinia. A co mają robić sklepy ?

Tak działa w Polsce ponad 34 tys. sklepów odzieżowych i ponad 7 tys. sklepów obuwniczych (dane z 2018 r) I wiele tysięcy spożywczych, sportowych, ... itd.
To wszystko zaczyna uzupełniać dodatkowo mocno rozwijający się rynek e-commerce.


NWZA jednak zostało przeniesione na 12.02.2021.

Sprawa zmiany w statucie się wyjaśniła. Chodzi o dodanie punktu w statucie umożliwiającego spółce udzielanie pożyczek pieniężnych.
Na to same Walne zgłoszony został zresztą od razu projekt uchwały o udzieleniu pożyczki 6 mln zł przewodniczącemu RN. Jaki jest sens takiej pożyczki ? Czy spółka sama nie potrzebuje gotówki na swoją działalność ?
Nie widzę natomiast żadnej uchwały odnośnie utworzenia kapitału rezerwowego w wys. 3 mln zł, ani uchwały mówiącej o skupie akcji.

cichutki napisał(a):
dlaczego z Was tacy pesymiści!? Czy ktoś z Was oglądał Webinar?
Właśnie wtedy spółka mnie przekonała, w szczególności Panowie,
którzy naprawdę wiedzą co robią. To inwestycja w przyszłość,
a nie chwilowe zyski.

Przekonuje mnie strategia rynkowa i cele jakie sobie stawia. I tyle.
Dobrze że nie pchają się na rynki zachodnie, w szczególności niemiecki
(CCC wie coś o tym ;) )

Jedynie co mnie niepokoi, to fakt, że mają 1 magazyn centralny
(nie jest ich własnością i wynajmują z drugą spółką + podnajmują)


Magazyn nie jest wynajmowany i jest własnością spółki. Natomiast jeden magazyn centralny to ogromne oszczędności w kosztach i przemyślana strategia. Magazyn jest wykorzystywany w tej chwili tylko w części, co pozwoli zaoszczędzić w przyszłości kosztów , w miarę wzrostu sprzedaży.
Dodatkowo świetna lokalizacja pozwala obsługiwać rynki kilku krajów. Dystrybucja polega na dostawie z tego magazynu do hubów w poszczególnych krajach i stamtąd dostawa do klientów przez lokalnych kurierów.

".. Od 2019 roku Answear.com korzysta z magazynu w Kokotowie pod Krakowem, który został wybudowany na zamówienie Emitenta. Dzięki strategicznemu położeniu – 160 km do granicy czeskiej, 100 km do granicy słowackiej oraz 250 km do granicy ukraińskiej, pozwala on Spółce realizować obsługę wszystkich lokalnych rynków z jednego magazynu, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów logistyki i wartości stoku magazynowego oraz utrzymaniu wysokiego standardu obsługi klientów. Całość powierzchni magazynowej wynosi około 39 tys. m kw., a Spółka dysponuje powierzchnią wynoszącą około 31 tys. m kw wraz z powierzchnią socjalną ok. 2 tys. m kw. Dzięki cztero-poziomowej antresoli możliwe jest zwiększenie powierzchni składowania o 16 tys. m kw. Spółka szacuje, że jest w stanie obsługiwać około 1,5 mld zł – 2 mld zł sprzedaży rocznej. Obecnie Emitent wykorzystuje niecałe 20 tys. m kw., a reszta powierzchni jest podnajęta i będzie zwalniania w lipcu 2023 roku (około 5 tys. m kw) i lipcu 2026 roku (około 6,5 tys. m kw.). Na podnajętej powierzchni możliwa jest rozbudowa infrastruktury o drugą antresolę (zwiększenie powierzchni o kolejne 16 tys. m kw). Pozostała powierzchnia, ok. 8 tys. m kw, jest wynajmowana przez spółkę powiązaną z głównym akcjonariuszem, który zobowiązał się, że w razie potrzeby będzie w stanie zwolnić zajmowaną powierzchnię w krótkim czasie. ..."

Póki co to mam wątpliwości, co do otwarcia. Nie mogę ani zmodyfikować złożonego zlecenia ani go anulować, A złożone nowe zlecenie nie aktywuje się tylko wisi jako wprowadzone. Nie wiem czy to tylko u mnie taki problem, tylko w mbanku, czy też w innych biurach jest podobnie ?

Oczywiście czeski błąd - break even point to wtedy 80 zł ( 46,- zł + 34,- zł )

spmat napisał(a):
Miras napisał(a):
Przy takiej skali redukcji zmaleje chęć do brania kredytów pod zakup akcji. Nie mówię o linii kredytowej bo to trochę inna historia. Parę osób się przekona, że nie do końca byli tacy sprytni.

Nikt z Was nie bierze pod uwagę że prowizja jest zwracana jeżeli kredyt spłaci się wcześniej. Prowizja jest proporcjonalna do czasu kredytowania. Jak masz kredyt 200k z prowizją 7% na 120 miesięcy, to dostajesz 214k kredytu. Spłacasz całość w ciągu pierwszego miesiąca. Prowizja maleje z 14k do: 14000*1/120 = 116 zł. Pozostaje doliczenie jeszcze odsetek za ten jeden miesiąc lub nawet kilkanaście dni.


Trzeba tak jak pisałem rozróżnić linie kredytową od kredytu na zakup akcji w IPO.
Ja miałem na myśli kredyt.

Z tego co ja wiem to prowizja przygotowawcza/uruchamiająca jest płatna jednorazowo i nie zależy od czasu spłaty kredytu. Bazując na w/w założeniach to przy kredycie 200k zł i prowizji np.. 1% to koszt wyniesie 2 tys. zł. A co innego odsetki one są rzeczywiście liczone od rzeczywistego czasu wykorzystania. Zakładając np. WIBOR-1m + np. 2,5 % = 2,70%. Jeżeli weźmiemy te przykładowe 200k zł na 14 dni to będzie nas kosztować 2.7%/100%/365dni*14ni*200k zł = 207 zl.
Tak więc całkowity koszt wyniesie ok 2207 zł.

Przy stopie alokacji 1,5 % za 200k zł dostaniemy ok. 65 akcji. Doliczając 34 zł/akcje wynikające z kosztów kredytu (2207 zł/65 akcji), to break even point mamy na poziomie 99 zł.

I w tym kontekście pisałem, że parę osób może być mocno zaskoczonych.

Przy takiej skali redukcji zmaleje chęć do brania kredytów pod zakup akcji. Nie mówię o linii kredytowej bo to trochę inna historia. Parę osób się przekona, że nie do końca byli tacy sprytni.

Nie wykluczam, że im się uda przekroczyć 95%.
Ale wtedy to trudno, w końcu nic nie ryzykuję, najwyżej mnie "wycisną" po 3,55 zł.

Cordia ogłosiła wezwania na skup 100% akcji tj. 6 905 644 akcji ( 7,08% pozostało w obrocie ) Polnordu po cenie 3,55 zł z zamiarem zdjęcia spółki z GPW. Do tego potrzebuje przekroczenia progu 95%, czyli skupienia min. 1,973 mln akcji ( 2,08% ).
Ciekawe czy im się to uda, bo w akcjonariacie pozostali już chyba tylko najwytrwalsi, którzy nie akceptują obecnych cen.
Gdyby nie zebrali wymaganych 95%, to czy jest szansa na podniesienie ceny wezwania? Wydaje się, że Cordia może być zdeterminowana do zdjęcia Polnordu, bo obecne wyceny są b. niskie, a wygląda, że sytuacja w firmie poprawia się.
Osobiście czekam na wyższą cenę :)

Cytat:
" ..3) Skup akcji od polskich akcjonariuszy działających w porozumieniu po 3,55 zł przez Cordię. To może blokować zaproponowanie istotnie wyższej ceny w ponownym wezwaniu... "


Czy za tym w/w określeniem kryją się fundusze TFI i OFE ?
Jeżeli chodziłoby o fundusze to mogą one posiadać obligacje Polnordu i w tym "dealu", mogło chodzić o gwarancje ich wykupu.
Cordia ma obecnie 92,92% udział w akcjonariacie. Czyli free floatu pozostało ok. 6,9 mln akcji. Czy to oznacza , że z dużych graczy pozostała z akcjami już tylko Hanapeta ?

Myślę, że każdy chętnie by poznał, które fundusze powiązane z osobami z zarządu, wyprzedawały akcje w okresie kiedy zarząd informował, że pracuje nad zmodyfikowaną strategią na lata 2019-2023.
W rezultacie strategia taka nie została nigdy przedstawiona. Podjęte zostały natomiast bardzo istotne działania, które zmieniły radykalnie układ właścicielski w firmie.

To, że będą jakieś ruchy w spółkach SP, było jasne, jak po wyborach PIS przywrócił Ministerstwo Skarbu pod wodzą p. Sasina. Przez 4 lata wszystkie stanowiska zostały obsadzone i teraz aby kogoś awansować to trzeba najpierw kogoś usunąć.
Sprawa Banasia jest "niespodziewanym" wypadkiem, załatwianym przy okazji jakiejś większej rozgrywki.
A jak chcecie się dowiedzieć jaka jest prawda to ...." dzwońcie do Banasia " :)

Jakby niepewności było mało, to kilka dni temu, zrezygnował z zarządu Lucjan Kocjan, pozostając jednocześnie w spółce jako "doradca zarządu. - www.ri.polnord.pl/rezygnacja-c...
To dosyć zastanawiająca decyzja , gdyż Pan Kocjan został powołany do zarządu spółki przez RN, raptem 21 sierpnia 2019.
Co ta zmiana może oznaczać ?

Joker napisał(a):
Ryzykowne. Ciekawe z czego wówczas spłacą zapadające obligacje.


Jeżeli fundusze i Hanapeta tak bardzo chcą wspomóc spółkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrolowali zapadające obligacje.
I wzięli się w końcu za budowanie, bo jak dotychczas to niewiele się dzieje w tym temacie

Na walnym Polnordu był akcjonariusz, który głosował przeciwko ustawie, a po jej przegłosowaniu, zażądał zaprotokołowania sprzeciwu przez notariusza. To daje możliwość zaskarżenia tej uchwały do sądu. To mogłoby realnie zablokować niekorzystną dla mniejszościowych akcjonariuszy uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego z wyłączeniem prawa poboru.
Kłopot jest w tym, że może to zrobić wyłącznie osoba która zaskarżyła uchwałę.
W tej sprawie można jednak liczyć na wsparcie prawne SII. Tak duża nowa emisja akcji bez PP, po cenie min. 2 zł, jest ewidentnie szkodliwa dla wszystkich akcjonariuszy nie dopuszczonych do udziału w tej emisji, w tym głównie akcjonariuszy mniejszościowych.

A może chodzi o przejęcie tanio gruntów przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pod program "mieszkanie +". To by tłumaczyło działania zarządu wstrzymujące bieżącą budowę mieszkań.

Systematyczny spadek kursu akcji umożliwi tani wykup spółki po niskiej cenie. W ten sposób MIiR, a w zasadzie spółka celowa stworzona do realizacji programu "mieszkanie+" , pozyskałaby grunty pod przyszłe realizacje w ramach programu.

Cisza w sprawie odszkodowań, za przejęte przez miasto Warszawa grunty w Wilanowie.
Smutne, że deweloper nie buduje mieszkań w okresie hossy nieruchomościowej, zwłaszcza kiedy w banku ziemi zamrożony jest duży kapitał. Budowa mieszkań to jedyna szansa na odzyskanie zamrożonej gotówki.
Nie wiem jaki plan przedstawi za chwilę zarząd, ale po dotychczasowych działaniach i wynikach za I kw., nie można spodziewać się niestety rewelacji.

Można być niemal pewnym, że zarówno OFE Aviva Santander, który odpowiada za przeprowadzenie wezwania, jak i OFE NN wiedziały wcześniej o zdjęciu Impexmetalu z GPW i skupowały akcje dla Karkosika.
Mogły przy tym zarobić z 3 źródeł : na wzroście kursu akcji, dostały pewnie jakąś premię od Romana za "zaparkowanie" akcji, a OFE Santander dodatkowo zgarnął prowizje za przeprowadzenie procesu skupu.

Zastanawiam się dlaczego spółka chce robić scalenie przy kursie niewiele odbiegającym od 0,50 zł ?
Albo nie ma szans na szybką poprawę wyników , która dała by 'paliwo" do trwałych wzrostów ponad 50 gr i w konsekwencji zdjęcie z Listy Alertów.
Albo jest jakiś fundusz zainteresowany wejściem, który nie może inwestować w spółki groszowe, i o małej płynności.
Wolałbym, aby spółka skupiła się na biznesie, a wzrost kursu ponad 0,50 zł byłby efektem poprawy przychodów i zysków oraz poprawy rentowności.

Dlatego tym bardziej jest to szansa, aby OFE i TFI zrobiły squeeze na Karkosiku, zanim on im zrobi squeeze out. To prawda, że dla długoterminowych to nie była najlepsza inwestycja. Tym bardziej jest to już ostatnia okazja, aby w końcu coś wycisnąć z Romana i zbliżyć się do wartości godziwej za akcję
Co do Twoich spekulacji odnośnie ceny wezwania, to nie wiem czy nie powinno się liczyć kredyt, w stosunku do 100% akcji a nie jak obliczyłeś do 90%.

Nie wiemy kluczowej sprawy, a więc ceny jaką Karkosik zaproponuje w wezwaniu.
Wydaje się, że w akcjonariacie spółki pozostało już niewiele przypadkowych inwestorów. Jeżeli by tak było, to "długoterminowi" akcjonariusze oraz ci, którzy kupowali pod ewentualne wezwanie, mogą nie zadowolić się zbyt niską ceną.

BearHand napisał(a):
W temacie polityki i prywaty to chyba nie do końca jest tak jak Warren Buffet chce to przedstawić:

Ilu posłów ma doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy?

Cytat:
Największa ich liczba jest związana z Klubem Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość – 15. Żadnego przedsiębiorcy nie liczy Klub Parlamentarny Polskie Stronnictwo Ludowe.


Nie wiem co chciałeś udowodnić , że PIS z 235 posłami ma więcej osób z doświadczeniem w biznesie niż PSL z 16 posłami ?
To przecież oczywiste. Ale wychodzą niemal identyczne średnie. I tak, takim posłem w PIS jest co 15,67 posła, czyli tyle ile liczy cały klub PSL. W PO wychodzi 15,34, a w Nowoczesnej ... 7.

Byłem dzisiaj GetinNoble i 3 osoby pytały o ... lokaty na 3.4%, więc run póki co raczej nie grozi. Co prawda dzień nietypowy ze względu na majówkę, ale generalnie brak kolejek i bardzo spokojnie.

Karkosik w zeszłym roku informował o możliwości wycofania niektórych swoich spółek z GPW. Niestety nie wiemy, które i ile miał na myśli Na razie ogłosił udane wezwanie na akcje Alchemii.

Może ktoś uznał, że Roman chce zdjąć z GPW również Impexmetal. W tym celu docelowo musiałby , jeśli się nie mylę, osiągnąć 90% głosów w akcjonariacie na WZA. Jeśli dane o akcjonariacie są aktualne to wygląda, że nie ma tych 90%. Musiałby więc dogadać się z TFI/OFE. I tutaj jest dla nich szansa na uzyskanie przez sojusz funduszy, wyższej ceny, niż wynikałaby z obecnego kursu.

Dlatego powodem obecnej zwyżki, może być wzrost zaangażowania przez któryś z funduszy. To oczywiście tylko pewna koncepcja. Jak jest w rzeczywistości, to wie tylko pan K. :)

Ponawiam pytanie, czy zna ktoś stronę na której można śledzić aktualne zmiany akcjonariatu spółek, również te nie wynikające z obowiązków informacyjnych ?

Niestety pomimo tej niskiej wyceny fundusze nie zwiększyły zaangażowania w spółce. Zmiany w portfelach są śladowe i nie istotne.
Swoja drogą czy poza publikacją portfeli funduszy na koniec roku, można gdzieś śledzić zmiany akcjonariatu na bieżąco, w ciągu roku, w spółkach ?

Prezes po okresie zamkniętym poszedł na zakupy. W pon. 11.02 i wtorek 12.02.2019 zakupił łącznie 500 tyś. akcji spółki. - infostrefa.com/infostrefa/pl/p...

mcmbbsqyp napisał(a):
Były prezes w Radzie Nadzorczej? Czyli jak rozumiem Hanapeta zaproponowała Krawczyka i Gabaya do RN?

Cytat:
Zarząd Spółki informuje, iż XXXVI Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało w dniu dzisiejszym do Rady Nadzorczej obecnej kadencji następujące osoby: Pana Henryego Gabay oraz Pana Dariusza Krawczyka, powierzając im funkcje Członków Rady Nadzorczej.


linkGabay na pewno zgłoszony przez Hanapeta, ale Krawczyka mógł tez zgłosić ktoś inny, np.spółki SP. Z informacji prasowych, bowiem wynika, że Hanapeta chciała powołać jeszcze do RN Kamila Borowika i Katarzynę Miłek.

Mostostal Zabrze pokazał w końcu zysk i ciekawa byłaby jej bieżąca analiza.

Ale kluczowa jest dokonująca się zmiana filozofii spółki. Postawienie na mniejsze kontrakty ale o większej rentowności, rezygnacja z mało-marżowych umów lub z klientów o "wątpliwej " reputacji, no i w końcu kompleksowa analiza kontraktów, pod kątem prawnym, warunków realizacji itp.To daje nadzieję na powtarzalność przychodów i zysków w kolejnych kwartałach.

Z bieżących spraw, wygląda , że szykuje się znacząca sprzedaż nieruchomości o powierzchni ca 24,7 ha, położonej w Bytomiu za ok. 25 mln zł - infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Obecny zarząd wydaje się, że nie ma już pomysłu na dalsze działanie Polnordu. Okres najlepszej koniunktury w ostatnich latach, nie został praktycznie wykorzystany.Konkurencja odjechała i się w tym czasie wzmocniła.

Chociażby dzisiaj np. Robyg podał sprzedaż za 2018 - 2 520 lokali i to jest mniej niż w 2018, ale raptem tylko o 16%.

W takiej sytuacji zarząd wygląda, że szuka możliwości sprzedaży spółki, na co nie chce się zgodzić Hanapeta. Jasno to określiła w swoim oświadczeniu:

„[…] pragnę poinformować Państwa również o tym, że Hanapeta wyraża sprzeciw wobec podejmowanych przez Spółkę kroków, zmierzających do zawarcia umowy na świadczenie Spółce usług doradczych w celu znalezienia nabywcy akcji Spółki posiadanych przez obecnych akcjonariuszy. W imieniu Hanapeta oświadczam, że Hanapeta nie zamierza sprzedać żadnych akcji Spółki będących w jej posiadaniu w ramach tego typu transakcji […].” - www.ri.polnord.pl/-informacja-...

Swoja drogą , kto zgłaszał obecny skład zarządu i kto z kluczowych akcjonariuszy popiera obecny skład ? Jaki jest rozkład sił w tej chwili w spółce?

" 9.01.2019, Warszawa (PAP) - W czwartym kwartale 2018 roku grupa Polnord, według danych ważonych udziałem w spółkach zależnych, sprzedała na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych łącznie 83 lokale netto wobec 355 lokali rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.
Sprzedaż w całym 2018 roku wyniosła 836 lokale netto.W 2017 roku grupa sprzedała 1.389 lokali netto. "

Czyli w IV kw2018/IV kw 2017 mamy spadek o 76,62 %. I niby cała branża odczuła ochłodzenie, ale niestety Polnord jak zwykle jest w tej negatywnej czołówce.

Dla porównania wyniki innych deweloperów - stooq.pl/n/?f=1269708&c=1&...

To już nieaktualne. Jest komunikat spółki o zwołaniu NWZA Polnordu na dzień 21.01.2019.

Cormay zgłosił dzisiaj do rejestracji jeden z analizatorów, nad którym pracował od bardzo długiego czasu - Hermes Senior .
- infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Pozytywnie.

" Zarząd PZ CORMAY S.A. z siedzibą w Łomiankach ("Spółka") informuje, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaakceptowała sprawozdanie z wdrożenia wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych projektu "Innowacyjny system biochemiczny - analizator z linią odczynnikową - respektujący potrzeby klientów" objętego na podstawie umowy z 23 października 2009 roku wsparciem finansowym w ramach Działania 1.4 POIG numer UDA-POIG.01.04.00-06-011/09-00 ("Umowa Equisse"). .... "
- infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

No i urosło już 1-, zł od wczoraj czyli w 2 dni 56%. Raj dla spekulantów.
Trochę szkoda, że to się odbywa na bankach, które powinny być oazą spokoju i bezpieczeństwa.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jak wiadomo kurs akcji nie musi oddawać rzeczywistego stanu w spółce. Jednocześnie dla osób z większą skłonnością do ryzyka , to niezła okazja do spekulacji. I to zarôwno w bardzo krótkim, jak i nieco dłuższym okresie.

Po pierwsze czy tylko NA TEN BANK. ?

Nie można wykluczyć przecież, że Plus Bank też dostał propozycję, ale Solorz się jakoś "ułożył". Jest tutaj wiele niejasności.

Po drugie na co zwraca uwagę Giertych, Getin Bank miał swoje problemy z kredytami frankowymi i można go było łatwo uderzyć.

" Rekieterzy.
... Jednakże prawda o działaniach osób z KNF jest znacznie bardziej ponura niż zwyczajna korupcja czy przekroczenie uprawnień przez szefa KNF. W rzeczywistości mieliśmy do czynienia z klasycznym działaniem rekieterów, którzy wymuszają wynagrodzenie za "ochronę" przed stworzonym przez siebie zagrożeniem. Ktoś doprowadził do tego, że w maju 2017 roku Minister Finansów wydał rozporządzenie, które wprowadziło nowe wymogi kapitałowe dla banków, które udzielały kredytów walutowych. Rozporządzenie było wymierzone tak naprawdę w Getin Nobel Bank, czyli jedyny prywatny, polski bank. ... "

- całość długiego wpisu do przeczytania na Facebook-u, na stronie pełnomocnika LC : Roman Giertych - strona oficjalna

Gratuluję jasnowidzom, którzy ze zdjęcia wiedzą co robią ludzie stojący w kolejce.
Osobiście również korzystam z okazji wysokiego oprocentowania 3,9% w Idea Bank w ramach limitu BFG 100 000 €. :)

NWZA przeniesione z 19.11 na 3.12.2018. Czyżby potrzebowali więcej głosów na przeforsowanie swoich ludzi do RN ?

Czytając dzisiejszy komunikat o odmowie odpowiedzi na pytanie akcjonariusza, widać, że komunikacja z nowym zarządem w spółce nie będzie łatwa Think .

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...


Takich "kółek" była już cała masa na naszej GPW. A jak się obkupią po 9, 8 ... zł. to spokojnie można przegłosować zdjęcie firmy z giełdy. I jest to jeden z nielicznych przypadków, kiedy się zjadło ciastko i ma się dalej ciastko.

W wyniku umorzenia 10 mln akcji Impexmetalu i obniżenia kapitału zakładowego, spółka Unibax Sp. z o.o.przekroczyła 5% w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
- infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Czy Unibax sp. z o.o. to kolejna spółka ze stajni Karkosika ?

Na szczęście KB DOM był wykonawcą 5 budów z 15 prowadzonych obecnie przez Polnord, bo jeszcze 2 lata temu był wykonawcą większości inwestycji spółki.

oświadczenie Polnord - www.polnord.pl/polnord-przejmu...

Jeżeli ratusz nie ma już innych mocnych argumentów, a wydaję się, że w postępowaniu sądowym powinien przedstawić wszystkie dowody a w każdym bądź razie przynajmniej te najmocniejsze, to byłoby nieracjonalne dalsze długie przeciąganie wypłaty odszkodowania. Pamiętajmy,że każdy dzień zwłoki wiąże się z wypłatą dodatkowego odszkodowania z tytułu odsetek.
Sądzę,że po wyborach listopadowych sprawa mogłaby zacząć się materializować.

No i mamy dalsze zmiany w akcjonariacie spółki.
Po pierwsze okazało się, że fundusze Trigon FIZ były pod progiem z 4,99% akcji Polnordu. Pod progiem był też Murapol z pakietem 4,88%.
W tej chwili Murapol odkupił wszystkie akcje od Trigona i ujawnił posiadanie 9,87% kapitału spółki.

Po dzisiejszych wzrostach widać, że rynek został zaskoczony tymi informacjami. A przynajmniej duża jego część.

Czy można liczyć na analizę ostatniego raportu ?

Proszę nie pisać o małym profesjonalizmie innych, bo może się okazać, że taką opinię wystawia się o samym sobie.

Czy PZU ma 25% czy 30%, to zależy od źródła z którego korzystamy. Ja powołałem się na oficjalną stroną Polnordu - www.ri.polnord.pl/spolka/akcjo...
Ale jeżeli inne źródła podają 30%, to tylko tym bardziej potwierdza moją tezę.

Po przyjęciu nowej uchwały wynagrodzenia w RN Polnordu będą wynosiły:

-------------------- jest ---- będzie
Prezes RN ------- 5500,- ---- 5285,-
V-ce prezes RN ---- 4500,- ---- 4845,-
Członkowie RN ---- 3500,- ---- 4404,-

Członkowie komitetu ---- 1000,- ---- 1321,-
audytu RN

O jakim błędzie więc Pan pisze ? Proszę sprawdzić, zanim Pan coś napisze, bo to dezinformuje użytkowników forum.
Może Pan sobie dodatkowo wymnożyć wynagrodzenia przez ilość członków RN i Komisji Audytu i zobaczyć jaki będzie łączny wzrost wynagrodzenia przez rok.

Gdańsk po Wilanowie staje się głównym miejscem zainteresowania Polnordu.

Spółka w ostatnim miesiącu wprowadziła tam do sprzedaży prawie 400 mieszkań ( 161 mieszkań w ramach drugiego etapu osiedla Fotoplastykon + 230 mieszkań w ramach drugiego etapu Studio Morena).
Dodatkowo, Polnord kupuje 2 działki w Gdańsku, pod apartamentowiec wakacyjny i pod 7 piętrowy budynek.

Zastanawiam się tylko, dlaczego Polnord, tak późno się rozpędza w inwestycjach. Plan ukończenia w 2020, musi budzić obawy czy wtedy będzie jeszcze hossa na rynku nieruchomości ? Wydaje mi się, że większość deweloperów jest już w tej chwili dużo mocniej zaangażowana w inwestycjach.

Mamy też zmiany we władzach spółki.
TFI PZU coraz mocniej rozpycha się we Polnordzie.( wraz z PKO BP i BGK ma prawie 25% )
Mamy rezygnacje już 3 członków RN, zwołane NWZA na żądanie PZU w dniu jutrzejszym 30.11, gdzie dojdzie do zmian w RN i ... podjęta będzie uchwała podnosząca de facto wynagrodzenia członków RN.

Delko opublikowało dzisiaj bardzo dobre wyniki. Zysk/akcję za 1-3 kw. 2017 r to 2,-zł.
Niestety z jakiś powodów spółka nie budzi większego zainteresowania. Niestety obroty są marne, a wycena na poziomie wartości księgowej.

Czy to jest główny powód, trudno powiedzieć ? Spółka miała swoje problemy, ale dość odległe i dotyczą 2012 roku i wcześniejszych lat.
Od tego czasu Delko jest w delikatnym trendzie wzrostowym, ale ostanie 2 lata to trend boczny.

W ciągu bieżącego roku, po cichu nastąpiła zmiana prezesa, a w zasadzie, jak wynika z raportu za 3 Q 2017, to w zasadzie firmą zarządza wiceprezes p. Kamila Yamasaki.
To osoba związana od lat ze spółką. Czy będzie w stanie postawić spółkę na właściwe tory ?
Obaw jest sporo.
Stąd pytanie czy już w ostatnich wynikach, widać jakieś zmiany w działalności Black-Ponita ?
Prosiłbym o analizę ostatniego raportu.

cyt. " ... Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem cel emisji. Skoro spółka jest kontrolowana to znaczy, że w zasadzie Cormay ma (lub może) całą wiedzę na temat sieci sprzedaży, że może przejąć kontakty. Orphee jest podobnie jak Cormay spółką bez sukcesów finansowych. ... "

Wydaje mi się, że wpływ na taką decyzję zarządu Cormay-a miały fundusze, które są obecne w Orphee. W szczególności Quercus, który nie licząc Total-a , jest chyba największym akcjonariuszem.

lbr001 napisał(a):
A jakie jest wasze zdanie na temat odszkodowan pod obwodnice? Procedury w sprawie ponownych ocen wplywu na srodowisko zostaly przedluzone do konca pazdziernika a wiec ZRID tez spodziewam sie okolo konca pazdziernika.
Wiekszosc wydawana jest z rygorem natychmiastowej wykonalnosci a wiec jest mozliwe ze w tym roku wpadnie kasa?


O tym nie pomyślałem.
A w jakim stopniu, budowany odcinek obwodnicy od ul.Puławskiej do Wisły będzie przebiegał przez tereny, które należą do Polnordu ?

lbr001 napisał(a):
Miras moglbys podeslac link do artykulu?


Niestety biuletyn ukazuje się tylko w formie papierowej.

Nowy Park w Wilanowie.

Jedna z lokalnych gazet pisze o możliwej finalizacji powstania parku, na 1,5 ha działce pomiędzy al. Wilanowską a ul. Przyczółkową i Klimczaka. Rada m.st. Warszawy przyznała ponoć 6 mln zł na jej wykup. Teren ten jest położony wewnątrz Miasteczka Wilanów i należy do Polnordu. Rozmowy między Polnordem a Zarządem Dzielnicy Wilanów mają trwać już od dłuższego czasu.
Polnord żądał początkowo za działkę 20 mln zł. Zamówiony przez Dzielnicę operat wycenił działki na 6 mln zł.
(Biuletyn Wilanowski nr 13/546)

Rozbieżność w wycenie działek jest bardzo duża. Nie wiem jak Polnord wycenia w/w działki w swoich aktywach.
Pozytywną rzeczą jest zmianą podejścia dzielnicy w sprawie potrzeby utworzenia parku. Z drugiej strony, zapewne Polnord nie będzie mógł liczyć na więcej niż wycena z operatu.
Czas pokaże, czy transakcja dojdzie do skutku.

No cóż.
Nie ma sprawdzonych informacji , ale wiadomo, że 07.06.2017 nastąpiło przejęcie 32,8 % akcji Pekao za 10,6 mld zł. Z tej kwoty PZU miało zapłacić 6,46 mld zł.

Jeżeli zerkniemy na akcjonariat Delko, to mamy tutaj - TFI PZU SA z 4.63% akcji, tj. 276 865 akcji.
W ostatnim czasie zwiększyły się tez obroty, szczególnie po publikacji raportu. Być może to jest wytłumaczeniem ostatnich spadków. Można tez sprawdzić zachowanie i obroty na innych spółkach, w których akcjonariuszem są spółki z grupy PZU.

Zastrzegam, że nie jest to wiedza, a tylko jedna z możliwych spekulacji.

Ostatnio ukazały się 2 pozytywne informacje z Delko.

1/ Prezes spółki, w ostatnich dniach istotnie zwiększył swoje zaangażowanie i obecnie posiada powyżej 25 % akcji
- infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

2/ Spółka zadeklarowała chęć wypłaty dywidendy za 2016 r w wys.0,35 zł na akcję. W zeszłym roku Delko wypłaciło 0,29 zł dywidendy.
Proponowany dzień dywidendy to 14 lipca, a termin wypłaty - 2 sierpnia.

Polnord zbliża się w końcu do pełnego wynajęcia biurowców Wilanów Office Park.

cyt. "Polnord zmierza do zakończenia procesu komercjalizacji powierzchni swoich nieruchomości biurowych zlokalizowanych w warszawskim Wilanów Office Park. Biorąc pod uwagę zawarte umowy oraz podpisane listy intencyjne, wskaźnik komercjalizacji budynku B1 przekroczył 80 procent, natomiast w budynku B3 wynajęto całą przeznaczoną do tego powierzchnię. "

www.sii.org.pl/11592/aktualnos...

Prosiłbym o analizę sprawozdania finansowego za 2016 r.

Ok, to ja też poproszę o analizę.

Właśnie ukazał się raport za 2016 rok. Prosiłbym o analizę wyników finansowych BBI Developmnet.

To pytanie do zarządu spółki. A tak się dobrze składa, że dzisiaj o godz.15.00 jest czat z zarządem SMS. :)

To naprawdę b. dobre informacje.

Mija rok od wprowadzenia "ustawy antylichwiarskiej". W tym czasie Provident stracił prawie 90 tys. klientów i wypracował najsłabszy zysk od lat.
- więcej - www.pb.pl/antylichwa-okroila-p...
Ciekawe jak wypadł Vivus, który opublikuje niedługo dane.

Spółka SMS potrafiła jednak poprawić wyniki pomimo wprowadzonych ograniczeń. To dobrze wróży na przyszłość.

Spółka jest w trakcie skupu własnych akcji. Cena max. skupu to 4 zł, do której to ceny dotarliśmy na początku lutego. Od miesiąca kurs zatrzymał się na tym poziomie. Pojawiły się również spore obroty.
Bardzo ciekawa sytuacja i walka o wybicie.
Trudno przewidzieć kto ma "głębsze kieszenie" ?

Przełomu nie widać.
Jeżeli są jakieś istotne, nowe spostrzeżenia, to prosiłbym o analizę raportu za IV Q 2016.

Dzisiaj większy obrót zrobiony głównie dwoma pakietówkami 390 tyś. i 90 tyś. akcji po cenie 7,80 zł.

Spółka podała również w komunikacie, że " ... Zarząd POLNORD SA („Spółka”) informuje, iż na dzień 31.12.2016 r. szacunkowe nominalne zadłużenie brutto Grupy Kapitałowej Polnord z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji („Zadłużenie Brutto Grupy”) kształtuje się na poziomie 486,9 mln zł.
Wyniki nie zostały poddane jeszcze weryfikacji przez biegłego rewidenta i będą podlegać takiej weryfikacji zgodnie z przepisami prawa. ..."

Zadłużenie wzrosło i jest to zmiana w dotychczasowym trendzie zmniejszania zadłużenia -
" ... Dług brutto jest systematycznie ograniczany przez spółkę i na koniec 2015 roku wyniósł
434,0 mln zł, na koniec 2014 roku było to 508,2 mln zł, a na koniec 2013 roku 533,1 mln zł. ..."
- noblesecurities.pl/files/Emisj...

Spółka zawsze stała przed dylematem, czy ograniczać dług, czy inwestować w budowę mieszkań ?
Tym razem mamy rozczarowanie w obu kwestiach. Skąd więc ten wzrost zadłużenia ?

A propos wyceny i innych skanerów.
Czy jest możliwość aby w zakładce Index dodać: "obserwowane spółki" ?
Nie trzeba by było ich wyszukiwać po indeksach.

Kurs spółki się ustabilizował , obroty też, nie licząc dzisiejszej wymiany 2x100k.

Trochę informacji ze spółki, jakich udzielił prezes firmy Maciej Wieczorek - www.money.pl/gospodarka/wiadom...

Spółka zaprezentowała przyzwoite wyniki za III kw. 2016. Poprawiające się wyniki znajdują potwierdzenie we wzroście kursu. Szkoda tylko, że obroty na spółce nie są większe , co może zniechęcać niestety większych inwestorów.
Wydaje się, że również pod względem analizy technicznej Delko jest w ciekawym miejscu. Obecny poziom kursu odpowiada poziomowi z debiutu spółki i jednocześnie jest przy szczytach do których kurs dociera już od roku.

Prosiłbym o analizę raportu finansowego za III kw.

Pieniądze wróciły i to dużo :)
Teraz czekamy na debiut. Czy coś już wiadomo więcej. Planowany był chyba na 14.10 ?

Przypuszczenia co do redukcji się potwierdziły.
Inwestorzy chcą akcji Celon Pharma za 1,5 mld zł, spółka liczy na 245 mln zł .
Ciekawe jaka będzie ostateczna cena ? Liczyłem na ok. 14 zł ale patrząc na popyt pewnie będie bliżej max-a.

wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,2...

SMS jeśli się nie mylę to nie korzysta z tej formy reklamy. Osobiście nigdy się z taką nie spotkałem. Tak więc, widać ,że konkurencja postanowiła zawalczyć o klienta.A to może oznaczać ,że SMS trudniej będzie teraz pozyskać nowego klienta.

To prawda , spadki nawet ostatnio przyspieszyły. Obroty też są spore. Nie wygląda to za dobrze.

Może w ostatnim raporcie półrocznym jest jakaś wskazówka, do oceny tej sytuacji ? Gorąca prośba o analizę raportu.

Wydawało mi się, że działka i budynek należą do Impexmetalu. I , że to Impex sprzedaje nieruchomość.

Co prawda w przypadku spółek Karkosika , to nie ma rzeczywiście większego znaczenia, I tak cała uwaga skupiona jest na Boryszewie.
Więc i kasa ze sprzedaży nieruchmości prędzej czy później trafi do Boryszewa.

Kurs spółki utknął od roku w okolicach 1 zł. Pytanie w którym kierunku wyrwie się z tej konsolidacji?
Doszło też chyba do wymiany funduszy w akcjonariacie. Pionier zmniejszył swoje udziały lub wręcz wyszedł całkowicie ze spółki.

W tym kontekście prośba o analizę ostatnich wyników spółki.

Robota z azbestem jest od lat, tylko jakoś ze zleceniami na sprzedaż urządzeń nigdy się nie udało.
Od dawna nie śledziłem już losów spółki ale po wynikach i kursie widać dalej kompletny brak pomysłu na działalność.


Patrząc na wykres widać kanał spadkowy poprowadzony, z ostatniego szczytu z 23.03.

Kanał ten został juz dwukrotnie wyłamany . Raz fałszywie w połowie maja i teraz skutecznie pod koniec maja. Zasięg wyłamania pokazuje okolice 52zł na KGHM. Poziom ten jest blisko minimów z początku roku - 51,- zł.
I tam wydaje się, dojdzie do większej walki.

Duży udział w sprzedaży ma chyba dystrybucja pożyczek poprzez różne agencje finansowe. To wydaje mi się jest główne źródło dochodów.

Raport za I kw. 2016 racżej rozczarowujący. Zwłaszcza w kontekście sprawozdania za poprzedni kwartał, ktory był niezły i dawał nadzieję na to, że w końcu wychodzimy ze stagnacji. Dodatkową niepewność wprowadza brak informacji, ze spółki o jej dalszych zamiarach. Czy wprowadzane zmiany się nie sprawdzają , czy też potrzebują jeszcze trochę czasu abyśmy zobaczyli jej efekty.

Może ktoś by przeanalizował ostatni raport, abyśmy wiedzieli jak sytuacja wygląda na prawdę !

Jestem miłe zaskoczony stałe poprawiającymi się wynikami. Wydaje się, że po zmianie prezesa spółka znalazła w końcu sposób działania na rynku. Pomimo duźej niepewności odnośnie uregulowań prawnych, perspektywy wydają się obiecujące. Cieszą też, zapewnienia, że są pomysły na nowe produkty. To daje szansę na dalszy dynamiczny rozwój.

Black-Point ostatecznie wygrał proces z HP. To dobra informacja dla spółki w kluczowej działalności.
Teraz mają spokojną głowę aby usprawnić biznes i zając się zarabianiem pieniędzy z korzyścią dla akcjonariuszy.
Tylko czy potrafią to zrobić ?

Wywiad z prezesem po ogłoszeniu wyroku - wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,...

rafsty napisał(a):
toimek napisał(a):
Czy koszt abonamentu SW można uznać jako koszt uzyskania dochodu w zeznaniu podatkowym?

.........
Stockwatch jest, moim zdaniem, portalem specjalistycznym (tak jak Parkiet jest gazetą specjalistyczną) i można próbować odliczyć abonament. Jeśli dokonałeś transakcji kupna i sprzedaźy po wykupieniu abonamentu, możesz argumentować, iż decyzję zakupu podjąłeś na podstawie wycen z portalu, więc koszt ten ma to ścisły związek z zaistnieniem przychodu. A przychód zaistniał, bo sprzedałeś akcje. Naczelnik pewnego urzędu napisał bowiem: "przepis art. 22 updof co do zasady określa, iż kosztem uzyskania przychodów są wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów z określonego źródła. Oznacza to, iż nie wszystkie wydatki ponoszone przez podatnika stanowią koszt uzyskania przychodu tj. pomniejszają dochód do opodatkowania. Musi bowiem istnieć ścisły i bezpośredni związek przyczynowo - skutkowy między ich poniesieniem a powstaniem lub zwiększeniem przychodu." Uwaga: efekt transakcji wcale nie musi być zyskowny! Masz mieć przychód, a nie dochód. Jeśli dowiedziesz powyśzego - nie widzę przeszkód, żeby zaliczyć to sobie do kosztów.

To są oczywiście moje osobiste dywagacje, więc jeśli ujawni się jakiś doradca podatkowy i napisze, że to bzdura, to się nie obrażę. Tylko prosiłbym o uzasadnienie z powołaniem się na konkretne przepisy, a nie ogólnikowe gadanie.

Pozdrawiam.


No tak ale jeżeli dokonałeś zakupu abonamentu pod koniec roku to nie zawsze zdążysz dokonać transakcji na GPW. Dodatkowo sam zakup nie wystarcza, musisz jeszcze sprzedać aby mieć przychód. Osobną kwestią jest też pytanie czy obowiązuje tu zasada FIFO ?
Sprawa dodatkowo komplikuje się przy transakcjach sprzedaży dokonywanych na ostatnich 2 sesjach, bo one rozliczane są juź na konto przyszłego roku.

W związku z tym, że wszystkie przychody i koszty rozliczane w PIT-38 muszą dotyczyć danego roku to kupno abonamentu pod koniec roku może utrudnić/uńiemożliwić odliczenie kosztów abonamentu, gdyż wg mojej oceny nie moźna ich będzie odliczyć od przychodu z następnego roku.

I w tym kontekście propozycja do stockwatch.pl, aby świąteczną promocyjną ofertę na abonament wydłużyć jako noworoczną do początku stycznia.
Wtedy mamy cały rok na dokonanie transakcji :)

Życzę wszystkim samych udanych transakcji w 2016 roku

Sam prezes również przyczynił się do wzrostu kursu:

" ... POLNORD SA ("Polnord", "Spółka") informuje, iż w dniu 18.12.2015 r. Spółka otrzymała od Pana Dariusza Krawczyka oświadczenie o nabyciu 56.350 akcji Polnord. Nabycie akcji Spółki miało miejsce w dniach 15-17.12.2015 r., na podstawie jednego zlecenia złożonego w dniu 15.12.2015 r., po średniej cenie 11,86 zł za akcję. ... "

Miejmy nadzieję, że to nie ostatni taki zakup :)

To pozytywny znak po okresie b. słabych wyników, ale trzeba obserwować czy pojawi się powtarzalność w wynikach. Pierwszy sprawdzian będzie już w raporcie za II Q 2015. Należy bowiem pamiętać,że w wynikach za IQ znajduje się wypłacona dywidenda w wys. 0,6 mln zł ze spółki zależnej.

Spółka jest po różnych przejściach. Warto aby przeprowadziła skuteczną restrukturyzację oraz zbudowała i zaprezentowała rozsądną koncepcję rozwoju.

Wygląda na to, że nie ma dobrej decyzji w sprawie zagospodarowania tego terenu.
Każde opisane rozwiązanie ma swoje mankamenty, a spółka prawdopodobnie jest zdeterminowana aby w końcu uwolnić pieniądze z tej działki. Co z zresztą jest jak najbardziej zrozumiałe.

Najlepszym wyjściem byłoby znalezienie inwestora/najemcy zainteresowanego budową biurowca ale spółka na pewno to próbowała i widać, że w tej chwili chętnych brak.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 5 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 26 maja 2021 10:41:44
Liczba wpisów: 296
[0,08% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,385 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło