pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Miras

Miras

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
" ..3) Skup akcji od polskich akcjonariuszy działających w porozumieniu po 3,55 zł przez Cordię. To może blokować zaproponowanie istotnie wyższej ceny w ponownym wezwaniu... "


Czy za tym w/w określeniem kryją się fundusze TFI i OFE ?
Jeżeli chodziłoby o fundusze to mogą one posiadać obligacje Polnordu i w tym "dealu", mogło chodzić o gwarancje ich wykupu.
Cordia ma obecnie 92,92% udział w akcjonariacie. Czyli free floatu pozostało ok. 6,9 mln akcji. Czy to oznacza , że z dużych graczy pozostała z akcjami już tylko Hanapeta ?

Myślę, że każdy chętnie by poznał, które fundusze powiązane z osobami z zarządu, wyprzedawały akcje w okresie kiedy zarząd informował, że pracuje nad zmodyfikowaną strategią na lata 2019-2023.
W rezultacie strategia taka nie została nigdy przedstawiona. Podjęte zostały natomiast bardzo istotne działania, które zmieniły radykalnie układ właścicielski w firmie.

To, że będą jakieś ruchy w spółkach SP, było jasne, jak po wyborach PIS przywrócił Ministerstwo Skarbu pod wodzą p. Sasina. Przez 4 lata wszystkie stanowiska zostały obsadzone i teraz aby kogoś awansować to trzeba najpierw kogoś usunąć.
Sprawa Banasia jest "niespodziewanym" wypadkiem, załatwianym przy okazji jakiejś większej rozgrywki.
A jak chcecie się dowiedzieć jaka jest prawda to ...." dzwońcie do Banasia " :)

Jakby niepewności było mało, to kilka dni temu, zrezygnował z zarządu Lucjan Kocjan, pozostając jednocześnie w spółce jako "doradca zarządu. - www.ri.polnord.pl/rezygnacja-c...
To dosyć zastanawiająca decyzja , gdyż Pan Kocjan został powołany do zarządu spółki przez RN, raptem 21 sierpnia 2019.
Co ta zmiana może oznaczać ?

Joker napisał(a):
Ryzykowne. Ciekawe z czego wówczas spłacą zapadające obligacje.


Jeżeli fundusze i Hanapeta tak bardzo chcą wspomóc spółkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrolowali zapadające obligacje.
I wzięli się w końcu za budowanie, bo jak dotychczas to niewiele się dzieje w tym temacie

Na walnym Polnordu był akcjonariusz, który głosował przeciwko ustawie, a po jej przegłosowaniu, zażądał zaprotokołowania sprzeciwu przez notariusza. To daje możliwość zaskarżenia tej uchwały do sądu. To mogłoby realnie zablokować niekorzystną dla mniejszościowych akcjonariuszy uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego z wyłączeniem prawa poboru.
Kłopot jest w tym, że może to zrobić wyłącznie osoba która zaskarżyła uchwałę.
W tej sprawie można jednak liczyć na wsparcie prawne SII. Tak duża nowa emisja akcji bez PP, po cenie min. 2 zł, jest ewidentnie szkodliwa dla wszystkich akcjonariuszy nie dopuszczonych do udziału w tej emisji, w tym głównie akcjonariuszy mniejszościowych.

A może chodzi o przejęcie tanio gruntów przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pod program "mieszkanie +". To by tłumaczyło działania zarządu wstrzymujące bieżącą budowę mieszkań.

Systematyczny spadek kursu akcji umożliwi tani wykup spółki po niskiej cenie. W ten sposób MIiR, a w zasadzie spółka celowa stworzona do realizacji programu "mieszkanie+" , pozyskałaby grunty pod przyszłe realizacje w ramach programu.

Cisza w sprawie odszkodowań, za przejęte przez miasto Warszawa grunty w Wilanowie.
Smutne, że deweloper nie buduje mieszkań w okresie hossy nieruchomościowej, zwłaszcza kiedy w banku ziemi zamrożony jest duży kapitał. Budowa mieszkań to jedyna szansa na odzyskanie zamrożonej gotówki.
Nie wiem jaki plan przedstawi za chwilę zarząd, ale po dotychczasowych działaniach i wynikach za I kw., nie można spodziewać się niestety rewelacji.

Można być niemal pewnym, że zarówno OFE Aviva Santander, który odpowiada za przeprowadzenie wezwania, jak i OFE NN wiedziały wcześniej o zdjęciu Impexmetalu z GPW i skupowały akcje dla Karkosika.
Mogły przy tym zarobić z 3 źródeł : na wzroście kursu akcji, dostały pewnie jakąś premię od Romana za "zaparkowanie" akcji, a OFE Santander dodatkowo zgarnął prowizje za przeprowadzenie procesu skupu.

Zastanawiam się dlaczego spółka chce robić scalenie przy kursie niewiele odbiegającym od 0,50 zł ?
Albo nie ma szans na szybką poprawę wyników , która dała by 'paliwo" do trwałych wzrostów ponad 50 gr i w konsekwencji zdjęcie z Listy Alertów.
Albo jest jakiś fundusz zainteresowany wejściem, który nie może inwestować w spółki groszowe, i o małej płynności.
Wolałbym, aby spółka skupiła się na biznesie, a wzrost kursu ponad 0,50 zł byłby efektem poprawy przychodów i zysków oraz poprawy rentowności.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 5 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 31 lipca 2020 07:52:39
Liczba wpisów: 270
[0,08% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,946 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +150,53% +30 106,01 zł 50 106,01 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d