pixelg
FARM51 - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

80 81 82 83 84 85 86

FARM51 [F51]

AKTUALNY KURS: 52,30 zł (-3,86%) 23-04-2021 16:26
MX5
0
Wpisów: 39
Wysłane: 20 stycznia 2021 16:40:40 przy kursie: 53,90 zł
Szok ! :)

Bergman
Bergman PREMIUM
40
Wpisów: 76
Wysłane: 20 stycznia 2021 17:24:34 przy kursie: 53,90 zł
Czyli akcjonariat F51 jest święcie przekonany o tym, że premiery Chernobylite jeszcze nie było. Mnie to zjawisko osobiście fascynuje, absolutnie. Myślę, że taka zabawa jeszcze może trochę potrwać, no bo najwyraźniej działa !

Scarry
150
Wpisów: 4 849
Wysłane: 21 stycznia 2021 09:55:21 przy kursie: 55,30 zł
Cytat:
Czyli akcjonariat F51 jest święcie przekonany o tym, że premiery Chernobylite jeszcze nie było. Mnie to zjawisko osobiście fascynuje, absolutnie. Myślę, że taka zabawa jeszcze może trochę potrwać, no bo najwyraźniej działa !

nie przesadzałbym że "cały akcjonariat", przecież tu nie ma dużych inwestorów stabilizujących kurs, więc to raj dla spekulantów, week-traderów, kółkowiczów wszelakich patrzących tylko na opory techniczne. Większość z nich też ma pewnie bekę z tej części akcjonariatu, która "ma święte akcje i nie da ich sobie wyrwać".

A Farma jak to farma, firma może zadowolona ogłosić że gry są w wersji gold, po czym, po dowolnej ilości miesięcy później ogłosić równie zadowolona że to gold to takie niby gold i tak naprawdę to jeszcze nie wiadomo ile czasu bo coś coś tam. Jak zwykle brak kontroli nad czasem i kosztami, coś co zawsze zabijało w tej firmie zarobki.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 21 stycznia 2021 09:56

Utnapisztim
26
Wpisów: 754
Wysłane: 21 stycznia 2021 10:45:02 przy kursie: 55,30 zł
No bo premiery na konsolach faktycznie jeszcze nie było, a przypomnę że np. Get Even lepiej sprzedawał się właśnie na konsolach niż na pc (choć oczywiście na obu plaformach słabo).

Cytat:
Większość z nich też ma pewnie bekę z tej części akcjonariatu, która "ma święte akcje i nie da ich sobie wyrwać".

Nie wiem dlaczego cały czas z jakąś pogardą drwisz z akcjonariuszy Farm a sam swego czasu taki zapatrzony byłeś w te daremne gierki od jujuba - jak ktoś chce mieć bekę to niech poczyta twoje wpisy przy okazji premiery COVIDA zanim sprzedałeś akcje.
Edytowany: 21 stycznia 2021 10:46

Scarry
150
Wysłane: 21 stycznia 2021 10:51:23 przy kursie: 55,30 zł
a to moja wina że inwestujecie w podmiot związany z ludźmi od Veno/Erne który nie tyka pies kulawą nogą (w sensie żaden większy inwestor)? Dla mnie to jest mega niepoważne, a Juju to inna kategoria - oni leżą kompletnie na marketingu, jak nie zobaczyłem poprawy, to zebrałem zarobek jaki miałem (nie powiem że marny) i dałem spokój.

Chciałem Ci zauważyć że Starward jak robił pierwsze przymiarki do giełdy to porównywał się do Jujubee z okolic premiery Kurska, więc nawet w branży goście nie mieli (kiedyś) złej opinii. W przeciwieństwie do Farmy.

Tu jest mowa o firmie w której tylko mobilizacja drobnicy ratuje tyłki inwestorów przed rozwodnieniem akcjami. Jak można kogoś takiego traktować poważnie :D
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 21 stycznia 2021 10:56

Bergman
Bergman PREMIUM
40
Wysłane: 21 stycznia 2021 12:29:41 przy kursie: 55,30 zł
Utnapisztim napisał(a):
No bo premiery na konsolach faktycznie jeszcze nie było, a przypomnę że np. Get Even lepiej sprzedawał się właśnie na konsolach niż na pc (choć oczywiście na obu plaformach słabo).

Z tym, że piszemy o firmie wycenionej na 350 mln, a nie przykładowo na 100 mln, ze 100% free float i wieloletnią obecnością na rynku, a więc cały ten teatr, bo tak to odbieram, jest dla mnie osobiście ciekawy z czysto obserwacyjnych pobudek. Jak rozumiem, obecna wycena spółka wedle akcjonariatu jest niesprawiedliwa, w sensie powinna być dużo wyższa. No i w porządku z tym, że tak jak podkreślam, spekulacja, a fundamenty to dwie odmienne kwestie więc "premiera" akurat w przypadku tej spółki to teatr.
Edytowany: 21 stycznia 2021 12:29

sslaw
2
Wpisów: 27
Wysłane: 21 stycznia 2021 15:20:20 przy kursie: 55,30 zł
Przyjęło się w komunikatach ze spółki używać określenia premiera na wypuszczenie finalnej wersji gry. Od kiedy ich gry są w EA jest stosowane to określenie.

W przypadku premiery wersji finalnych zostanie wykorzystany marketing zewnętrznych wydawców, którego nie było przy EA zarówno w przypadku Chernobylite oraz WW3, więc można oczekiwać większego zainteresowania, szczególnie że jeden z wydawców znacząco współfinansuje WW3.

jwk
24
Wysłane: 21 stycznia 2021 15:26:40 przy kursie: 55,30 zł
Tutaj moim zdaniem rozbija się wszystko o WW3. CHB można raczej pominąć w obliczeniach długoterminowych (co jak widać po dzisiejszej sesji +2% pomimo informacji o przesunięciu premiery robi dosyć spora liczba osób inwestujących w F51).

W skrócie - WW3 ma potencjał na od 0 do 13 000 000 graczy (zakładając model F2P), obie te liczby są absurdalnie skrajne, ale obie jak ktoś chcę, to może "uzasadnić" (duży cudzysłów), czy to przez aktualną liczbę graczy w wersji early access (0) czy liczbę graczy Warface, porównywalnego tytułu od tego samego wydawcy (za źródło).

Idąc tym tokiem rozumowania właściwa wycena spółki, to pewnie od X zł do Y zł, gdzie X << 50 zł (obecny kurs), a Y >> 50 zł. Kto wierzy w jaki scenariusz - jego sprawa, ale nawet robiąc pewne bezpieczne założenia, nie można moim zdaniem ad hoc twierdzić, że obecna kapitalizacja 345 mln zł jest z góry przewartościowana, jak to robi @Scarry.

Scarry
150
Wysłane: 21 stycznia 2021 15:52:41 przy kursie: 55,30 zł
gwoli ścisłości - nie do końca wierzę w udaną kooperację Farmy z Mygames, bo nie udała się ona firmie z nikim chyba wcześniej. Grożenie pozwami Namco Bandai było wręcz gówniarstwem. W przewidywaniach "sukcesu" ww3 nie widziałem nikogo kto przyjąłby takie założenie że Farma może za pół roku czy rok położyć współpracę i najzwyczajniej w świecie zostać wywalona z biznesu z MyGames (przypominam entuzjastom że nikt nie zna szczegółów umowy, i ile zostanie Farmie na dłuższą metę, nawet jeśli zostaną w grze). Pisanie o potencjale sprzedaży WW3 to pisanie o potencjale MyGames, niekoniecznie Farmy, jeśli dostaną z tego ochłapy.

Inna sprawa że ta gra wcale nie wyróżnia się in-plus jakoś specjalnie, jest średnio-niezła jako strzelanka militarna FPP, może tylko "weapon handling" jest na wysokim poziomie. Reszta jest po prostu średnia.

Po drugie nie wierzę że drobni w przyszłości zobaczą jakiekolwiek pieniądze z działalności firmy, jednak zawsze w tle gdzieś tam jest polityka dywidendowa, tu jej (w moim przekonaniu) nigdy nie będzie bo spółdzielnia jaka stworzyła i prowadzi spółkę nigdy nie podzieli się z nikim żadną kasą.

co oczywiście jest moją bardzo subiektywną oceną, a spółki nie lubię bo została założona jako jeden z biznesów ludzi od Veno/Erne, co wciąż na spółce wisi.

Edytowany: 21 stycznia 2021 16:06

jwk
24
Wysłane: 21 stycznia 2021 16:27:04 przy kursie: 55,30 zł
Bywając na WZA wiedziałbyś, że F51 nie dostanie "ochłapów" od WW3 - co do reszty - przeszłość, przeszłość i jeszcze raz przeszłość. Cały czas ty mówisz o przeszłości i błędach popełnionych dawniej, z których, być może, Zarząd wyciągnął jakieś lekcje i umowa z My.Games jest lepsza niż dawna umowa z Bandai Namco.

@Scarry bez obrazy, bo nie jest to ad personam, ale z chęcią pogadam z tobą o przyszłości F51, bo przeszłość spółki jest ogólnie znana i nikt nie wkłada nawet złamanego grosza tutaj ze względu na super pozytywny track record, tylko grając pod lepszą przyszłość, zdając sobie sprawę z balastu przeszłości. Wypominanie więc w kółko wcześniejszych błędów nie wnosi więc dużo do tematu.

Scarry
150
Wysłane: 22 stycznia 2021 09:58:44 przy kursie: 53,60 zł
@jwk
ja Cię rozumiem, ale w game-dev jest podstawowa zasada - wyceniać kompetencje, kompetencje, ktore projektuje się na prawdopodobieństwo przyszłego sukcesu. Jakie tu są kompetencje? Wszystkie dotychczasowe produkty okazały się mierne i żaden nie odniósł sukcesu komercyjnego. Więc jak niby chcesz wyceniać przyszłość takiego zespołu? "Bo tym razem będzie inaczej" ? (najbardziej ryzykowne zdanie na giełdzie).

Patrząc w przyszłość wg mnie jest dużo większe prawdopodobieństwo że współpraca z MyGames nagle się zawali, właśnie przez niskie komptencje Farmy. A Chernobylite nie ma praktycznie szansy na sukces komercyjny (nie wskazuje na to odbiór i oceny EA, nie wskazuje na to ilość grających, ani żaden inny parametr).
Edytowany: 22 stycznia 2021 10:00

007
007 PREMIUM
13
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 314
Wysłane: 22 stycznia 2021 11:25:50 przy kursie: 53,60 zł
To trochę tak jakby pójść na wyścigi i postawić na konia, który do tej pory zawsze przybiegał w końcówce stawki, na podstawie zapewnień trenera, że tym razem koń dostał lepszy owies. Zawsze jest szansa, że tym razem będzie lepiej, tylko jakie jest rzeczywiste prawdopodobieństwo sukcesu w takim przypadku?

jwk
24
Wysłane: 22 stycznia 2021 12:51:34 przy kursie: 53,60 zł
@007 Trzymając się twojej analogii, to zapomniałeś, że tego nowo odrodzonego konia widzieliśmy już w wyścigach kwalifikacyjnych (EA WW3) i na podstawie tych rezultatów pojawił się nowy chętny sztab szkoleniowy (My.Games), który chcę tego konia po dalszym szkoleniu postawić do dużych wyścigów ;)

sslaw
2
Wysłane: 22 stycznia 2021 14:36:02 przy kursie: 53,60 zł
Tylko, że tym razem gra jest tworzona we współpracy z wydawcą, który już odniósł duży sukces w tego typu grze, więc to jest istotny powód aby sądzić że tym razem może być inaczej.
Nie przypominam sobie, aby wcześniejsze produkcje Farm miały takie zaangażowanie ze strony wydawcy.

Scarry
150
Wysłane: 22 stycznia 2021 14:38:29 przy kursie: 53,60 zł
@sslaw
Cytat:
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy globalnie pracować z Bandai Namci Entertainment przy Get Even. Od samego początku bardzo zaangażowali się, by pomóc nam stworzyć grę zupełnie niepowtarzalną. Bandai Namci jest nie tylko wydawcą Get Even, wspierają nas również od strony produkcyjnej, a przede wszystkim rozumieją naszą wizję gry. Jesteśmy przekonani, że Get Even to gra innowacyjna, która może stanowić przełom na skostniałym rynku FPS

Wojtek Pazdur, 2016.
link

... nie, wcale nie byli zaangażowani jako wydawca.... d'oh!

ludzie, to wszystko już było tutaj, te same obietnice podbijania świata grą, obietnice przełomowych produktów, te same ściemy, przesunięcia, produkcje akcji, a na koniec mierne produkty słabo sprzedające się na rynku.
Edytowany: 22 stycznia 2021 14:40

sslaw
2
Wysłane: 22 stycznia 2021 14:52:55 przy kursie: 53,60 zł
Nie twierdzę, że będzie inaczej, tylko wyciąganie wniosku że się nie uda bo raz czy dwa się nie udało jest w mojej opinii zbyt pochopne, bo próbka jest zbyt mała.

Scarry
150
Wysłane: 22 stycznia 2021 14:56:41 przy kursie: 53,60 zł
stwierdziłeś coś zupełnie innego: że wydawcy wcześniej nie angażowali się w produkcje Farmy, to Ci pokazałem że było dokładnie odwrotnie i angażowali się bardzo (co i tak nie dało efektu), co twierdziła sama firma a nie osoby trzecie.

Przed Namco Bandai było Nordic Games i też skończyło się porażkami
Edytowany: 22 stycznia 2021 15:02

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
97
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 460
Wysłane: 22 stycznia 2021 14:59:50 przy kursie: 53,60 zł
sslaw napisał(a):
Nie twierdzę, że będzie inaczej, tylko wyciąganie wniosku że się nie uda bo raz czy dwa się nie udało jest w mojej opinii zbyt pochopne, bo próbka jest zbyt mała.

Dwa razy to wystarczająca próbka, ponieważ dowodzi, że nie ma procesu uczenia się na błędach.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
80 81 82 83 84 85 86