Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Utnapisztim

Utnapisztim

Ostatnie 10 wpisów
https://www.filmweb.pl/film/Gold-2016-740757
Oparte na historii jednego z najbardziej spektakularnych przekrętów giełdowych w USA.

https://www.filmweb.pl/film/M%C5%9Bciciel+z+Wall+Street-2013-655948
Też warto moim zdaniem.

http://gametopsellers.com/game/973760/thronebreaker-the-witcher-tales
http://gametopsellers.com/game/704850/thief-simulator

Używając funkcji "Compare this game with others" można porównać miejsca obu gier na steam - są bardzo podobne z lekkim wskazaniem na TS, co biorąc pod uwagę różnicę w cenie sugerowało by mniej wiecej o połowę wyższy wolumen sprzedaż TS w porówaniu do TB przed Winter Sale i zapewne dużo wyższą sprzedaż TB w okresie Zimowej Wyprzedaży.

Rzeczywiste liczby mogą być nawet wyższe, tak jak w przypadku oficjalnych danych sprzedażowych House Flipper (ponad 700 tys szt.) i Thief Simulator (ponad 165 tys szt.)

Frostpunk srebro (tj. miejsca 25-40) wsród najbardziej dochodowych gier 2018 na steam https://store.steampowered.com/sale/winter2018bestof/

A o dziwo nie widać go w zestawieniu najbardziej dochodowych premier 2018 https://store.steampowered.com/sale/2018_top_new/ To musi być jakiś błąd bo jest tu np. Battletech który w pierwszym zestawieniu otrzymał ledwie brąz.

Pan Darek na forum inwestorskim poruszył kwestię finansowania zakupu:
Cytat:
Jeśli chodzi o finansowanie transakcji i wsparcie się kredytem to nieraz zwracano nam uwagę, że działanie Spółki wyłącznie w oparciu o kapitały własne jest nieefektywne a lewarowanie i dźwignia finansowa pozwala na działanie z większym rozmachem. (...) Gotówka, która zlewarowaniu zakupu biurowca na ul. Brzeskiej 2 dzięki temu zostaje na rachunkach, będzie wydana na bieżąca inwestycje (nowe gry) a nie będzie zamrożona w nieruchomości, która nie będzie przynosiła nam dochodu.

Nie wiem czy powinni przypisywać sobie nieefektywność działania spółki (ja tego nie widzę), raczej w ich przypadku zwracała uwagę duża nadpłynność. Posiłkowanie się lewarem to jest zawsze jakiś koszt, a jak dobrze policzyć to stać by ich było na zakup wyłącznie ze środków własnych, zostałoby im na tę chwilę ok. 40 mln wolnych srodków (wg stanu na koniec III kwartału), potrzeby inwestycyjne czyli koszt P8 rozłożony na 2-3 lata ma wynieść 20 mln, nowy projekt wydawniczy ma kosztować do 5 mln, a przecież cały czas spływają przychody z FP i pozostałych gier, więc najpóźniej do 4-go kwartału 2019 byliby w stanie odbudować dotychczasową pozycję gotówkową, a jeszcze w połowie 2020 ma spłynąć 13 mln z nieszczęsnego programu motywacyjnego. No ale zrobili jak uznali za stosowne, w sumie jest to dużo mniej kuriozalne niż swego czasu sprzedaż przez zarząd akcji po 60 zł. - ja nie rozumiem ale widać swoje dobre powody mieli.

Wesołych Swiąt wszystkim życzę.

Są wyjaśnienia na forum inwestorskim - ale dalej nie rozumiem dlaczego posiłkowali się kredytem mając tyle wolnych środków (3 takie chałupy mogliby sobie wystawić i jeszcze by zostało).

A jaki jest sens posiłkowania się kredytem na 12,6 mln skoro spółka ma górę własnych środków na kontach?

Mam pytanie odnośnie zmiany w programie motywacyjnym spółki. Czy dobrze rozumiem, że określenie jednego z Celów Spółki jako "zysku brutto w latach 2017-2019 w określonej wysokości lub wysokości podzielonej na kolejne lata dla Spółki, skorygowanego o koszt Programu Motywacyjnego, który został lub będzie zaksięgowany w kosztach operacyjnych Spółki" oznacza że cel ten, określony wcześniej na 71 188 803 PLN zostaje skorygowany w górę o 7/9 wartości Programu Motywacyjnego?

Santander 471 PLN

baks napisał(a):
Chyba mylisz przychód z dochodem. Przychód to faktycznie to co podają z po odliczeniu tantiem będzie dochód.

Nie baks, to jest ich przychód netto.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 1 sierpnia 2017
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2019 21:32:47
Liczba wpisów: 301
[0,09% wszystkich postów / 0,56 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,188 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d