pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Utnapisztim

Utnapisztim

Ostatnie 10 wpisów
Ale jak to wyglada w kontekście założeń programu motywacyjnego: podpisują umowy wydawnicze dajace im udział 30% w przychodach ale do p.m. liczą pełne 100% przychodów z tytyłu którego są wydawcą. To mi się nie podoba.

Cytat:
Wydawnictwo odpowiadało w 2019 za 40% przychodów

Tylko że w dużej części były to w rzeczywistości przychody partnerów wypłacane im w postaci tantiem (20 mln zł w 2019). Faktycznie 11b z wydawnictwa uzyskało netto dużo niższą kwotę przychodu, a trzeba jeszcze pamiętać o poniesionych wczesniej nakładach na sfinansowanie tytulow z wydawnictwa (wklad 11b w finansowaniu ChoM to było o ile dobrze pamiętam 2 mln).

Cytat:
Bank Szwajcarii posiada akcje 6 tys. firm warte $141 mld.

comparic.pl/bank-szwajcarii-po...

Cytat:
Bank Japonii jest obecnie wśród 10 głównych akcjonariuszy w 90 procentach spółek zgrupowanych w indeksie Nikkei225!

wgospodarce.pl/analizy/25047-b...

Elemis napisał(a):
Czas ( pora roku ) będzie działać na naszą korzyść. Do następnej zimy wynalezienie i względne przetestowanie szczepionki wydaję mi się być prawdopodobne. Europa jest ( jako całość ) lepiej przygotowana do walki z chorobą niż Chiny. Dostała też więcej czasu. W razie " W " stanie się tak jak napisał @Ammianus. To co z pozoru wydaje się niemożliwe - stanie się natychmiast rzeczywiste. Czasami nawet mam wrażenie, że taka szybka lekcja z tego czym są zagrożenie i niedogodności przydałaby się roszczeniowej Europie.

Afryka z racji klimatu wydaję się być mniej narażona na działanie naszego małego nieprzyjaciela. Szybkie zmutowanie kolegi wydaje się nie być scenariuszem bazowym.

Skąd takierozważania i wnioski? Póki co nie ma żadnych danych jak temperatura wpływa na przeżywalność czy aktywność wirusa
Cytat:
It is not yet known whether weather and temperature impact the spread of COVID-19. Some other viruses, like the common cold and flu, spread more during cold weather months but that does not mean it is impossible to become sick with these viruses during other months. At this time, it is not known whether the spread of COVID-19 will decrease when weather becomes warmer. There is much more to learn about the transmissibility, severity, and other features associated with COVID-19 and investigations are ongoing.

www.cdc.gov/coronavirus/2019-n...

ATVI -0,3% TTWO +0,2% oaza spokoju, a na krajowych gamedevach pogrom d'oh!
Inna sprawa żę u nas ciężko było jeszcze w zeszłym tygodniu znaleźć spółkę grową z p/e<30 więc balon musiał w końcu pęknąć.

Fundusz Norges Bank Investment Management zwiększył zangażowanie w 11b do 1,25% w porównaniu do 0,94% na koniec 2018.

Z polskich spółek growych pojawili się też w PLW, zwiększyli udziały w CDR i zmniejszyli w CHP.

kunoj napisał(a):
I jeden wykres, który mówi więcej niż tysiąc słów, po prostu wasze poklepywania się po pleckach już dawno nie działają, nikt się już na to nie nabiera

stooq.pl/q/?s=11b&d=202002...

A to drugi wykres za ten sam okres porównujacy kurs 11b z kursami innych spółek gamedev notowanych wtedy na giełdzie - to tak dla pełnego obrazu.
stooq.pl/q/?s=11b&d=202002...
Jak widać wystarczy odpowiedni doboru faktów i można próbować udowadniać dowolną tezę, nawet tak absurdalną jakoby 11bit był najgorszą spółką giełdowego gamedevu. A po prawdzie po prostu zaledwie nie jest najlepszą. Trochę słaby powód do hejtu.

Cytat:
O ile moje umiejętności arytmetyki na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej mnie nie zawodzą, to grubo wynagradzani pensjami członkowie zarządu przygotowali tym sposobem gotówkę pozwalającą wykupić prawie 54% wydrukowanych warrantów.

Podatek od zysku ze sprzedazy akcji uwzgledniłeś? Ach przecież bedą go płacić dopiero za rok więc tak jakby go nie było.

Pisałem w czasie przyszłym. Tym razem moze być im trudniej - wystarczą głosy 3 funduszy żeby ich przegłosować. Wszystko zależy od zaangażowania akcjonariatu i frekwencji na walnym.

Cytat:
Dla mnie każda emisja bez PP poniżej ceny rynkowej jest bardzo nie w porządku w stosunku do pozostałych akcjonariuszy.

Dla mnie nie każda, ale tylko pod warunkiem że zostanie osiagnięty założony cel programu i ten cel bedzie odpowiednio wysoko i ambitnie ustalony. Jak sobie przypominam to 3 lata temu byłem zawiedziony jak zapoznałem się z założeniami planu motywacyjnego, uznałem go za zachowawczy i chyba w praktyce przyjete targety wynikowe niewiele zostaną przekroczone (i przy tym mam nadzieję że te przesunięcia premier w zeszłym roku to nie było wyrachowane działanie ze strony zarządu). Niedługo sie dowiemy jaki bedzie kolejny, oby śmielszy, bo patrząc na rozwój innych spółek z branży to 11bit obecnie zaczyna troche robić za czerwoną latarnię w wyścigu na stopy zwrotu a był przez jakiś czas bez mała liderem.

krewa napisał(a):
Dzięki za odpowiedź, ale po lekturze poniższego fragmentu u mnie powstaje kolejne pytanie - czy to nie należy do podstawowych obowiązków zarządu? I czy wykonywanie tychże obowiązków nie jest odpowiednio wynagradzane?
Cytat:
...zależna od realizacji postawionego celu w postaci rozwoju spółki mierzonego osiaganymi wynikami ...

Nie brakuje poglądów, że w ogóle jakakolwiek forma premiowania demoralizuje nagradzanych www.money.pl/gospodarka/andrze...
W spółce akcyjnej to zdaje się akcjonariusze decydują o tego typu bonusach dla załogi i zarządu więc brodacze posiadający współnie te swoje żałosne 15% udziałów raczej sobie tego sami nie uchwalą (pod warunkiem odpowiedniej frekwecji na walnym).

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 28 marca 2020 20:34:31
Liczba wpisów: 466
[0,14% wszystkich postów / 0,48 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,613 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d