Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Utnapisztim

Utnapisztim

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Wishlista do premiery może spokojnie przekroczyć 0.5mln, więc zrobienie wyniku na poziomie LoF daje milion sztuk w rok. Przy kosztach rocznych na poziomie 3mln zł daje to bardzo okrągły wynik netto na poziomie ok. 35mln, czyli zbliżony do wyników Playway i 11bit

Ten milion sztuk częściowo zostałby sprzedany w 2019 a częściowo w 2020, zatem przychody rozkładają się na 2 lata a a nie rok, podobnie koszty mnożysz x 2 (koszty 2019 +2020).

Przychód z kopii faktycznie za mały założyłem, koszty produkcyjne gry praktycznie zostaną pokryte w EA, koszty operacyjne mają bardzo niskie w porównaniu do innych spółek gamingowych więc nie powinni mieć presji na szybkie duże przeceny, poza tym sami mogą o nich decydować a nie dostosowywać do życzeń wydawcy jak w przypadku przywoływanego Layers of Fear.

Cytat:
Wishlista GreenHell to obecnie ponad 400 tys. osób, porównywalnie do Frostpunka przed premierą

Nie jest to w żaden sposób porównywalne ponieważ FP nie miał wcześniejszej premiery EA

Cytat:
Druga rzecz to Coop. Tytuły "multi" zawsze wzbudzają większe zainteresowanie

Daleko idące ogólnienie wg mnie. WW3 od F51 był multi i rynku nie zawojował - trzeba oczywiście brać poprawkę na ułomność tamtego tytułu, GH zapowiada się na dużo bardziej dopracowany technicznie.

Cytat:
Reasumując - sprzedaż GreenHell na wszystkie platformy, w ciągu roku od premiery szacuje na min. 500K kopii.

A z tym się akurat zgodzę, myślę że to rozsądne i nawet powiedziłbym ostrożne założenie patrząc na wielkość wishlisty na steam. Tylko trzeba pamietać że sprzedaż będzie musiała być wspomagana wyprzedażami, a te 500k łącznie w 2019 i 2020 (plus to co sprzedadzą w tym roku w EA) przy np. średnio 35-40 zł z kopii i kosztach sięgających 2,5 mln rocznie (plus CIT do zapłaty i solidne premie dla zespołu za oczekiwany sukces GH) może nie dać więcej niż średnio 6 mln zysku netto w tym i przyszłym roku co w wg mnie jest już w obecnej wycenie CRJ (p/e 20). Ale oczywiście w praktyce może być dużo lepiej, zwłaszcza w przypadku porównywalnego z PC sukcesu na konsolach.


Cytat:
Powtórzenie wyniku Layers of Fear , czyli sprzedaż kilka x liczba kopii z wczesnego dostępu daje tu niewyobrażalny wręcz potencjał wzrostu cen akcji, ale czy im się to uda,? LoF startował z innego pułapu (55k sztuk sprzedanych we wczesnym dostępie) i miał wydawcę , który pomógł rozwinąć sprzedaż.


Layers of Fear w EA sprzedał ponad 61 tys szt. (tyle było wg steamspy na koniec stycznia 2016), kilkanaście miesięcy po premierze pełnej wersji steamspy pokazywał ponad 180 tys szt. na pc czyli sprzedali 2 x tyle kopii co w EA (większość zresztą na mocnych przecenach, 5-krotnie w 2016 dawali -50%). Te 120k sprzedanych sztuk w rok po premierze z grubsza odpowiadało wielkości przedpremierowej wishlisty (ponad 100 tys. na koniec 2015 wg słów prezesa). Sprzedaż GreenHell we wczesnym dostępie w 2018r. wynisła ok. 125 tys szt. netto.
Rolę wydawcy chyba niepotrzebnie podkreślasz, przynajmniej jeżeli chodzi o sprzedaż pecetową na steam, on był bardziej potrzebny do przygotowania premiery i promocji Layers of Fear na konsolach.

Percances napisał(a):
Akurat kapitalizację łatwo sprawdzić i jest to ok.120mln. Spółka przy obecnych wynikach jest tańsza od większości spółek z sektora, a dyskusja czy sektor jest przeszacowany czy nie, to już inna sprawa.


Czy obecne wyniki uzasadniają wycenę 120mln - to raczej dyskusyjne (w zeszłym roku 2,15 mln kosztów dewelopmentu GH + 0,89mln kosztów operacyjnych przy 4,65 mln przychodów ze sprzedaży) na pewno nie dałoby umiarkowanego p/e jakie mają choćby 11B, PLW czy TEN. Ale oczywiście perspektywa przyszłych wyników po premierze pełnej wersji może tę wycenę jak najbardziej uzasadniać.

Czyżbyśmy jednak mieli sie doczekać TWOM Zombie Edition??? blackeye

DM Santander podobno mocno ściął w najnowszej rekomendacji wycenę 11bit z poprzednich 471zł (a 710 jeszcze poprzednio) - ktoś się orientuje co było powodem? Opóźnienia w wypuszczniu nowych produktów na rynek??

Kasa z dofinansowań się przyda bo i apetyt na gotówkę spółka ma ogromny. Jak wynika z raportu za 4 kwartał zapasy przekroczyły już poziom 30 mln (przyrost o rekordowe 12 mln w 2018r), przy przychodach ze sprzedaży produktów trochę ponad 10 mln (z tego część to "sprzedaż dla wydawcy" projektu Layers of Fear 2) zatem przy tym tempie sprzedaży 3 lata by potrzebowali żeby opchnąć te zapasy. A tu jeszcze wskoczył ten dofinansowany projekt za 15 mln... Spółka rozwija się i zmienia w zawodnika wagi ciężkiej, na razie przynajmniej pod względem bilansowym blackeye

TTWO -13% EA -13% ATVI -10% blackeye
Kurs CDR ratuje tylko to że jest przed premierą flagowca, bo po premierze i wynikach nie bedzie żadnych sentymentów.

Z tym medialnym spadkiem z 5X na 8 to trochę przesada i demagogia, spółka wyceniała się w emisji na 12 zł, debiut był w okolicach 20 zł, potem urządzono spekulacyjny rajd przed premierą mimo że skala zainteresowania graczy PhantomDoctrine mierzona choćby wielkością społecznosci steam była bardzo umiarkowna a wysokość nakładów produkcyjnych nie była tajmenicą a przecież wpływami trzeba było się jeszcze dzielić z wydawcą. Efekt był łatwy do przewidzenia, zysków z gry nie ma i długo nie bedzie (o ile w ogóle), ale kto miał odrobinę oleju w głowie ten uciekł Z ZYSKIEM napóźniej zaraz po premierze. Podejrzewam że najwięcej pechowców było takich co wchodzili jesienią w czasie konsolidacji kursu przedziale 12-14 licząc na większe (też czysto spekulacyjne) odbicie pod zapowiadany nowy projekt a teraz muszą liczyć straty sięgajace góra 30-40% (procentowo dużo oczywiście ale przy zdywersyfikowanym portelu dramatu nie ma, bo nie sądzę żeby w ktoś w mocno zadłużoną spółkę z NC o tak niepewnych fundamentach wkładał więcej niż kilka % kapitału).

P.S. Widzę że ledwo co sie przebiłem przez te 36 stron spamu to zaraz kolejna lawina mój post przysypała. d'oh!

Pozytywów tu nie widać. Zasianie niepewności - negatyw. Mogli sobie darować, jakaś przedziwna moda (żeby nie powiedzieć: zaraza) na te przeglądy opcji panuje na rynku od dobrych kilku miesięcy. blackeye

A chyba że tak, to faktycznie możesz mieć słuszną rację.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 1 sierpnia 2017
Ostatnia wizyta: 21 marca 2019 21:14:13
Liczba wpisów: 313
[0,10% wszystkich postów / 0,52 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,195 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d