pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Vox
Wpisów: 5 948
Wysłane: 24 grudnia 2018 01:31:10
Cytat:
Dzięki, że podzieliłeś się prognozami. Tylko powyższe muszę skomentować, bo to nieprawda.
Nie wszyscy. Oprócz Ciebie także i ja uważam, że czeka nas znaczne spowolnienie.

No to mamy konsensus.
Ja widze przyśpieszenie inflacji, i kryzys gospodarczy wywołany przez czynniki krajowe:

1) drastyczny wzrost cen energii elektrycznej wynikajacy z wieloletniej głupoty rządzących(brak jakiegokolwiek planowania strategicznego)
to zarżnie wszystkie energochłonne branże z swig80/mwig40
2) dalszy drastyczny wzrost kosztow pracy (ucieczka ukraincow do Niemiec od 1.stycznia 2019).
to zarżnie szczególnie budowlankę
3) ogólny nierząd - kolesie na stołkach w nadzorze, KNF, Spółkach SP, bez kompetencji, totalnie mierni.
korupcja i marnotrastwo

oraz czynniki zewnetrzne:
1) wojna celna z Chinami, polityka Trumpa
2) eksplozja długu - kryzys UE (Francja, Włochy)
Edytowany: 24 grudnia 2018 01:31

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 900
Wysłane: 24 grudnia 2018 08:09:13
Jeśli będzie tak jak pisze VOX że pojawi się inflacja to ja się spodziewam wielkiego krachu na rynku nieruchomości. Ludzie w Polsce biorą kredyty pod gwizdek ze zmienną stopą procentową, jak ona wzrośnie o 4 punkty procentowe to raty kredytów się mniej więcej podwoją. Będzie mnóstwo osób muszących sprzedać swoje mieszkania i niewielu takich co będzie na nie ich stać.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 24 grudnia 2018 08:54:38
Za późno żeby edytować poprzedni wpis.

Lesgs napisał, że jak zmieni się prezydent w USA to będzie mocny sygnał do gospodarki. Chciałbym przypomnieć, że w poprzednich wyborach mało brakowało że kandydatem demokratów byłby komunista Bernie Sanders z pomysłami typu 100% podatek. Do tego to demokraci w 2008 roku podjęli decyzję o napompowaniu obecnej bańki, jeśli zrobią to znowu to kto będzie kupował od nich te dolary? Ile dolarów jest w stanie kupić świat? Drukowanie pieniędzy to dramat, tylko niektóre sektory zazwyczaj mają poważne problemy a inne są zdrowe a oni zalewają pieniędzmi wszystkie, to ma swój koszt
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 767
Wysłane: 24 grudnia 2018 10:55:15
Jeszcze podczas przygotowań do Świąt znalazłem chwilę. Tak więc:

Bardzo się ucieszyłem, że wszyscy tak podzielają moje zdanie. Jednocześnie też bardzo się zmartwiłem.

Jeżeli bowiem wszyscy podzielamy to samo zadnie, to zasadniczo nikt ni powinien już przez jakiś czas czegokolwiek kupować na giełdzie (ew. tylko grać na spadki). Czyli, w takiej sytuacji wszystko jutro (lub za parę dni) się zawali.

Dlatego, pisząc swoją prognozę tak naprawdę to szukałem nie potwierdzeń, ale zaprzeczenia mojego scenariusza. To właśnie takie inne zdanie z uzasadnieniem stanowiska będzie bardzie cenne od ogólnego konsensusu. Wtedy będę mógł wyważyć swoje własne przekonania – a nawet je zmienić.

Trzeba pamiętać, że każdej transakcji giełdowej, po jej drugiej stronie stoi inna osoba, która jest równie przekonana do swoich racji jak i my.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 24 grudnia 2018 12:42:41
Jest bardzo wielu optymistów, zwyczajnie nie przyszło im jeszcze do głowy szukanie wątków o bessie.
Uwaga

Frog
Wpisów: 5 434
Wysłane: 24 grudnia 2018 23:08:58
lesgs napisał(a):

Jeżeli bowiem wszyscy podzielamy to samo zadnie, to (...)

Uczestnicy wątku o bessie na forum SW to nie "wszyscy" :)
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Vox
Wysłane: 25 grudnia 2018 00:47:14
Ciekawe co będzie w środę u nas... -10% na wig20?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 grudnia 2018 16:48:15
Tak sobie myślę, że teraz jak automaty królują na giełdzie to mógł się zmienić charakter bessy. Może się okazać że to nie będzie już szarpany wykres tylko jedna ciągła krecha, szczególnie na większych interwałach. Wszystkie banki centralne itd ustawią sprzedaż i nie będzie odreagowań jak to normalnie miało miejsce
Uwaga

Vox
Wysłane: 26 grudnia 2018 00:09:42
ES.F już prawie -1% na otwarciu
jutro będzie sądny dzień na GPW

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 26 grudnia 2018 04:17:03
Dzisiaj polska giełda jest czynna? Przecież to drugi dzień świąt
Uwaga

Vox
Wysłane: 26 grudnia 2018 13:46:27
przecież napisałem że jutro... Ale teraz odrabiaja troszkę, jest +1%
Edytowany: 26 grudnia 2018 13:46

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 26 grudnia 2018 14:44:23
Amerykanie się jeszcze nie obudzili.
Uwaga

Vox
Wysłane: 26 grudnia 2018 15:33:29
chyba dzisiaj będzie piękny short-squeeze po 8 sesjach spadkowych z rzędu.
Odbicie przy tak skrajnym wyprzedaniu może być kilkudniowe, nawet do poziomu 2530.
Edytowany: 26 grudnia 2018 15:35

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 26 grudnia 2018 16:47:58
Srebro ładnie dzisiaj ruszyło z miejsca
Uwaga

abcabc
Wpisów: 226
Wysłane: 26 grudnia 2018 16:49:36
Short squeeze jest możliwy tylko wtedy, jeśli dużo graczy ma zajęte krótkie pozycje. Jak po prostu spadło niespodziewanie, to wręcz przeciwnie - mało kto miał krótkie i chętnych do kupna prawie nie będzie.

To tak jak na Nikkei - spadło 5%, odbiło niecały 1. Jakoś nie było short squeeze, bo po prostu spadki są uzasadnione, a większość ostatnio miała raczej długie, prawie wszyscy zakładali że ten rok jeszcze pójdzie w górę.

Dla mnie samochodówka jest w tym roku niezbyt dobrym typem. Półprzewodniki, jako druga gałąź ostatnio mocno spadająca, również. Apple przycięło zamówienia, więc na pewno nie będzie pozytywnych zaskoczeń sprzedaży. Raporty na ten temat dopiero przed nami, więc do tego czasu ewentualne odbicia w tej branży nie mogą być większe niż spadki.

Vox
Wysłane: 26 grudnia 2018 21:42:03
ale przepiękny short squeeze - już prawie +5% na S&P 500

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 27 grudnia 2018 02:33:08
To wcale piękne nie było...
Uwaga

abcabc
Wpisów: 226
Wysłane: 27 grudnia 2018 10:31:45
Jak może być short squeeze, skoro nie wynieśli indeksu ponad osunięcie z dwóch sesji? Zakładasz, że shortowano dno na ostatniej sesji i ci gracze zostali wyciśnięci?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 27 grudnia 2018 11:14:34
Niestety znam osobę która każdą falę miała na shortach, zamykała ją i otwierała po korekcie nową większą pozycję. Niestety nie stosowała stop lossów i ją trochę rozjechało.. Wiem, wiem to nie wątek do pisania o własnych transakcjach
Uwaga

Vox
Wysłane: 27 grudnia 2018 11:25:38
Do obserwacji czy shorty zostaly wycisniete czy nie obserwujemy index "most shorted"

Cytat:
NEW YORK (Reuters) - One notable factor in Wall Street’s monster rally on Wednesday was a record gain in an index of stocks that have the largest bets placed against them by market contrarians.

www.reuters.com/article/us-usa...

Cytat:
Niestety znam osobę która każdą falę miała na shortach, zamykała ją i otwierała po korekcie nową większą pozycję. Niestety nie stosowała stop lossów i ją trochę rozjechało.. Wiem, wiem to nie wątek do pisania o własnych transakcjach

Piramidowanie jest niebezpieczne - ja wczoraj cały dzień piramidowałem w górę.

W Ameryce są tak wyrafinowani, że mając dane które spółki mają najwięcej grających na krótko, pompują je niemiłosiernie korzystając z tego że wywala graczom SL, to tylko potęguje ruch.
Oczywiście może być to dziwne dla graczy z GPW gdzie krótka sprzedaż jest prawie nie istniejąca blah5
Edytowany: 27 grudnia 2018 11:37

Użytkownicy przeglądający ten wątek glorjanek, Gość, markuz12