pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

abcabc

abcabc

Ostatnie 10 wpisów
Szukasz raczej spółek wzrostowych, które mogą być ze względu na różnorodne powody w każdej branży.

To normalna prowizja dla międzynarodowych przelewów. Nie zrobiłeś nic nie tak, jak koniecznie chcesz przelewać na konta zagraniczne to próbuj paypali i innych wynalazków, czasem mają prowizję procentową (a nie 25$+ jak banki).

Możesz też mieć konto u polskiego brokera, który trzyma waluty w polskim banku, wtedy nie będzie prowizji za międzynarodowy przelew. Przykład: xtb. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta/wada którą należałoby rozpatrzyć, ale jeśli chodzi o przelewy, to ci, którzy operują na polskich kontach nie mają tej prowizji.

Gratuluję dobrego wyniku w takim razie, oczywiście nie zamieszczam rekomendacji i nie prognozuję kursów, ale zawsze to dobrze że komuś się przydało.

Naprawdę polecam tego pdfa o analizie fundamentalnej, który jest na stockwatch, jak szukasz jakichś praktycznych porad. Mi się bardzo przydał. Od razu też mówię, że nie jestem powiązany z nikim tutaj, po prostu korzystam z serwisu bo jest niezły. Właściwie nie widzę linka do niego dzisiaj, ale 2 lata temu był do kupienia.

Warto, można czasem zadać pytanie, które pomaga rozwiać niektóre wątpliwości. Na przykład inwestowałem w ATT (Grupa Azoty) i na ostatnim czacie stockwatch dałem pytanie o suszę bo jak wiadomo, zimy nie było, opadów niewiele, a zazwyczaj to w tym okresie są największe. No i bardzo szybko rozwiałem wątpliwości, że przy takiej pogodzie będzie pozytywny impuls. Idealne warunki byłyby nieco inne tzn. nie sama dobra lub zła pogoda, a odpowiednia dla konkretnych okresów. W każdym razie przez to przestałem się spodziewać dużego zwrotu na nawozach, przynajmniej w krótkim terminie i to nawet mimo niskich cen gazu. Dobrze jest też po prostu przejrzeć te stare wywiady i zobaczyć co zostało faktycznie zrealizowane w spółce. Zauważ, że dałem pytanie dzień wcześniej wieczorem, więc wcale nie trzeba być w godzinie czatu (dlatego byłem pierwszy w kolejności).

Dlaczego nie opisuję jak podejść do analizy fundamentalnej - to akurat dość proste. Nie mam zamiaru oddawać swojej wiedzy, bo jak widać ze wpisów na blogu, nieraz sporo mnie kosztowała (czasu albo kapitału). Nikt mi tyle nie zapłaci :) Nie zamierzam również prowadzić szkoleń i tym podobnych wynalazków, bo trochę głupio by mi było mówić że jestem świetny, ale nie zarobiłem kokosów. Na razie ładnie poszło na XTB i Livechat i dzięki temu odrobiłem z górką nietrafionego shorta na CDP. To, co przedstawiam na blogu to rzeczywiście są podstawy i według mnie nawet pojedynczy wpis typu linki do dobrych stron jest wart kilka miesięcy błędnych decyzji (co jednocześnie nie znaczy, że na tych stronach jest sama dobroć i cenne wskazówki).

Planuję jeszcze wpisy o pojedynczych spółkach lub WIG20. Co do analizy fundamentalnej, na stockwatch jest książka (pdf), którą kupiłem i mogę polecić. Lepszej praktycznej takiej z gatunku krótko i treściwie nie znalazłem. Przedstawia podstawy i nawet trochę więcej na przykładach. Dodałbym do niej parę rzeczy, są jeszcze inne pułapki w które wpadają początkujący w określonych sektorach, ale sama z siebie też jest bdb dla kogoś kto dopiero startuje.

Kredyty frankowe w potencjalnie przejmowanym mbanku za nie wiadomo ile (patrząc na cenę zakupu Pekao śmiech ogarnia jak gospodarny był rząd) i jak tu ma rosnąć. Podobna sytuacja co w PZU przed przejęciem Pekao.

Zastanawiające jest dla mnie dlaczego Pekao nie raportuje że składa jakieś wielomiliardowe oferty, jeśli doniesienia medialne są prawdziwe.

Trochę o psychologii inwestowania na przykładzie bieżącej sytuacji. Omawiam właściwie tylko akcje: XTB, GLCOSMED, CDP, CCC, ENG, ale też jest odrobina o ropie i etfach.
kontaikeikze.blogspot.com/2020...

Hej, ciągle go prowadzę, dobrze wiedzieć że ktoś czyta :)
Lubię grzebać i próbowałem różnych modyfikacji więc przez chwilę był nieaktywny. Właściwie do tej pory piszę go dla siebie i kilku osób z którymi dyskutuję na różne giełdowe tematy. Jak jesteś zainteresowany jakimś konkretnym zagadnieniem, chętnie poruszę. Powoli kończą mi się pomysły poza dyskutowaniem o bieżących typach do grania.

"Proszę zauważyć, że dotychczasowe wydatki zbliżają się już do granicy budżetu, co przy tempie nakładów z raportowanego kwartału powinno w zasadzie zamknąć inwestycję do końca czerwca. Mimo to jako zakończenie inwestycji widnieje 2021 r. Z tego wynika, że albo inwestycja zakończy się szybciej niż planowano, albo jej budżet będzie przekroczony."

Teoretyzuję, że jest jeszcze trzecia możliwość. Jakie jest prawdopodobieństwo, że inwestycja po prostu zakończyła najbardziej kapitałochłonny etap budowy (np. drogie maszyny) a teraz po prostu powoli dobudowuje i podłącza względnie tanio następne elementy instalacji?

Ogólnikowe omówienie sytuacji na CCC, oraz kilka uwag związanych z samą sytuacją emisji akcji:

Analiza sytuacji po wpadce, temat hardkorowego trzymania:

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 9 lipca 2020 15:12:37
Liczba wpisów: 234
[0,07% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,785 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +127,69% +25 537,17 zł 45 537,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d