pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

abcabc

abcabc

Ostatnie 10 wpisów
Ogólnikowe omówienie sytuacji na CCC, oraz kilka uwag związanych z samą sytuacją emisji akcji:
kontaikeikze.blogspot.com/2020...

Analiza sytuacji po wpadce, temat hardkorowego trzymania:

Przykładowe zagrania na obecną panikę giełdową:

Również kilka szacunków jak można ocenić stosunek zysku do ryzyka zajmowanych w panice pozycji. Oczywiście nie rekomenduję, każdy gra jak umie najlepiej :)

Powinni otworzyć sklep z dopalaczami wiedźmińskimi, to byłby dopiero hit.

Trzeba czytać warunki skupu, tam powinno być to wyjaśnione. Zazwyczaj skup odbywa się przez wezwanie lub po prostu z rynku. Jak wezwanie to pewnie redukcja, jeśli z rynku to po prostu skupują przez arkusz zleceń.

No właśnie rozumiem skąd wejścia (i nie pogardziłbym poczytać coś więcej na ten temat), ale zastanawiałem się jak będziesz określał kiedy wyjść np. z tego ZEPAKu. Stąd moje pytanie w kontekście Energi, gdzie też jest wezwanie (więc niejako ryzyko się ogranicza z dołu), a jednak nie znalazła się w portfelu. Wiadomo, że energetyka raczej 200% nie zrobi.
Zamierzasz wyjść na jakimś poziomie zysku, nawet jeśli trend będzie ciągnął kurs dalej, czy po prostu technicznie aż zacznie opadać?
Czy po prostu przestaniesz przeważać ZEPAK jak dojdzie do jakiegoś punktu i dalej trzymasz z trendem?

Dzięki, o to właśnie chodziło. ZEPAK myślę bardzo podobnie, nawet jeśli przyjąć złe scenariusze to podaż powinna być chwilowo wyczyszczona.

Zastanawia mnie twoja opinia na temat KGN, sam też się im przyglądam, ale raczej interpretowałem spadki jako wynik dużej inwestycji, która też spowodowała ostatecznie brak wypłaty dywidendy. Nie obawiasz się, że jak to w energetyce państwowej, po prostu nie będzie tej gotówki dla akcjonariuszy (w szczególności mniejszościowych) jeszcze parę lat?

Dla obu tych spółek energetycznych ciekawi mnie jak określasz punkt wyjścia, bo wiadomo, że to są takie mgliste założenia (aczkolwiek słuszne w dużym stopniu). Kiedy uznajesz, że jest dość (załóżmy pozytywny scenariusz wzrostu kursu)? Przez relatywną wycenę do pozostałych spółek, szukasz zakończenia oczekiwanego trendu, czy jakoś na zasadzie porównania do innych okazji/wyrzucasz na konkretnym negatywnym newsie?

Zainteresowałeś mnie w tych kwestiach, bo masz przeważony ZEPAK, więc rozumiem że tu oczekujesz pewniejszego wyniku, przynajmniej w stosunku do ryzyka. Jednocześnie nie masz Energi, więc tam nie uważasz, że wezwanie doprowadzi do podniesienia ceny?

Ciekawy portfel, napiszesz kilka słów co widzisz w KGL?

Opis różnych sytuacji giełdowych na przykładach wielu spółek, moje doświadczenia z grania (lub nie grania) pod konkretne czynniki, głównie na zasadzie łapania spadającego noża lub rozegrania jednoznacznie negatywnego lub pozytywnego wydarzenia dla spółki:

Zasady dywersyfikacji, jakie staram się stosować na IKE/IKZE:

Oczywiście początkowo nie unikniemy dużej koncentracji pozycji ze względu na limit wpłat na konta IKE/IKZE, ale chodzi o grę w kolejnych latach.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 22 marca 2020 16:32:41
Liczba wpisów: 226
[0,07% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,696 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d