Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

abcabc

abcabc

Ostatnie 10 wpisów
http://www.sadyogrody.pl/agrotechnika/103/grupa_azoty_zamierza_zmniejszac_udzial_nawozow_w_przychodach,13486.html

"Gaz odpowiadał w zeszłym roku za 36 proc. całości kosztów w grupie." cytat na temat 2017 roku.

Oczywiście grupa nie składa się tylko z producentów nawozów, ale nie jest aż tak dotknięta przez cenę gazu, jak mogłoby się wydawać.

https://finance.yahoo.com/quote/SMCI/

Spółka notowana na nasdaq jest obecnie pod atakiem medialnym, razem z Apple, Microsoftem, Lenovo (chyba zupełnym przypadkiem). Zanotowała spadek wartości akcji rzędu 75% na podstawie raportu bloomberga o chipach chińskiego wywiadu zamontowanych w serwerowniach:
https://www.bloomberg.com/news/features/2018-10-04/the-big-hack-how-china-used-a-tiny-chip-to-infiltrate-america-s-top-companies

Co ciekawe, sam artykuł nie pokazał ani jednego z rzekomych chipów, wydaje się że cała historia jest miejską legendą. Można zakładać, że sam pomysł zainstalowania układu w gotowej płycie jest nie tylko trudny technicznie w zakresie opisanym w artykule, ale również nie jest drogą najmniejszego oporu - dlaczego ktoś miałby podejmować aż taki wysiłek, gdy można zaatakować software.

Firmy i rządy jednoznacznie odrzuciły te newsy jako plotki, więc teoretycznie można grać pod spore odbicie:
https://arstechnica.com/tech-policy/2018/10/apple-attacks-bloomberg-spy-chip-story-in-letter-to-congress/
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-04/the-big-hack-amazon-apple-supermicro-and-beijing-respond?srnd=premium-europe

Najważniejszym fragmentem jest oczywiście ten dotyczący Super Micro. Nie tylko odrzucają zarzuty, ale również twierdzą, że nie produkują komponentów sieciowych, lecz je kupują od tych samych dostawców co wszyscy (logiczne). Historia bloomberga początkowo wspominała o czipach przechwytujących praktycznie wszystko co robi procesor na płycie głównej, łącznie z radiową komunikacją między miniaturowymi doczepionymi czipami (!), a później jako "dowód" przedstawili znalezisko jednego z reasearcherów na sprzętowy atak przez doczepienie jakiegoś czipa przy samej sieciówce (a więc tylko podczepiający się pod ruch sieciowy, co nieco się kłóci z wcześniejszymi szerokimi założeniami):
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-09/new-evidence-of-hacked-supermicro-hardware-found-in-u-s-telecom?srnd=premium-europe

Gra ktoś te akcje? Ciekawa okazja, czy raczej spadający nóż?

Trailing stop to trochę coś innego, rozumiem że tutaj chodzi o jak najsprawniejszą sprzedaż, czyli wiszenie z przodu sprzedaży w arkuszu.

Ciekawi mnie czy śledzisz notowania na żywo, czy może korzystasz z jakiejś strony lub programu? Z tego co widzę większość oferuje tylko historię zrealizowanych zleceń i ewentualnie arkusz na żywo/z opóźnieniem 15 min, ale nie historię złożonych zleceń, czy historię stanu arkusza.

Co właściwie rozumiesz przez zlecenia śledzące? Pytam z czystej ciekawości, nie słyszałem o tym wcześniej.

https://trends.google.pl/trends/explore?date=all&q=sapkowski

https://trends.google.pl/trends/explore?date=all&q=the%20last%20wish%20sapkowski

Wyszukujesz zapytanie odnoszące się do tytułu gry i pytasz, czy jest zależność? Oczywiście, że jest, bo to są zapytania dotyczące gry, a nie książek. Szczególnie że sama nazwa została ukuta przed wydaniem książki i była tylko i wyłącznie nazwą gry. Nie mogło być wyszukiwań "witcher" przed premierą W1.

Gra zawiera fragmenty książki przełożone niemal bezpośrednio. Filmik promujący grę to przecież kopia opowiadania o strzydze:


Dziki Gon, jak sama nazwa wskazuje, też jest bezpośrednim zapożyczeniem osi fabuły z książki. Kwestionując wkład Sapkowskiego można spytać - po co w ogóle coś od niego kupowali, jeśli to było nic nie warte? Skoro wszystko mogli zrobić sami, po co się obciążali jakimś tam nędznikiem?

Odpowiedź jest prosta - on już miał zbudowaną społeczność wokół książek, wykorzystali to do promowania gry w Polsce i za granicą (wszędzie w sieci było pełno fanatyków książki naganiających do kupna gry). Zbudowanie od podstaw postaci i całego świata to nie jest banalne zadanie. Jeśli z czymś to chcemy zestawiać, to należałoby spytać dlaczego nie kupili np. licencji D&D, a może lepiej: ile kosztowała ich licencja Cyberpunka 2077?

https://polygamia.pl/mike-pondsmith-zarobilismy-znacznie-wiecej-od-sapkowskiego/
"Dość powiedzieć, że zarobiliśmy na tej umowie znacznie więcej pieniędzy niż Sapkowski. Nie chcę jeszcze przechodzić na emeryturę, ale mógłbym."

I to powinno zamknąć sprawę "nieuczciwego" żądania Sapkowskiego.

Właśnie zakwestionowano te twierdzenia, konkretnie prawnicy Sapkowskiego nie uznają, że nabyto tak szerokie prawa i że umowa dotyczyła tylko W1. Trudno powiedzieć, jak jest naprawdę, ale czy sam fakt, że CDP zawierał później inne umowy z twórcą (co sami przyznają) nie świadczy o tym, że nie nabyli wszystkich praw na zawsze?

Ogłoszono wezwanie na 100% akcji, będzie próba zdjęcia z giełdy, a spółka wydaje się być znacząco niedowartościowana. Ktoś się pokusi o zgadnięcie ostatecznej ceny?

Po rozdaniu w programie menadżerskim te akcje będą tworzyć z dużym prawdopodobieństwem podaż.

60 milionów to nie są drobniaki dla spółki, która posiada 600 mln gotówki, tylko 10% funduszy w kasie. Oczywiście taka suma to wyłącznie coś dla skupienia uwagi w pozwie, a nie tyle, ile się faktycznie dostanie. Jednak taki wypływ gotówki to nie jest nic (połowa tego, co spółka dała ostatnio na dywidendę akcjonariuszom, a przecież teraz nic nie wypłaca), szczególnie że może się zakończyć ugodą np. ze stałą opłatą % od zysków z kolejnych gier.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 28 grudnia 2015
Ostatnia wizyta: 21 października 2018 23:23:08
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,207 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d