Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

abcabc

abcabc

Ostatnie 10 wpisów
Zegarek nie może się równać z systemem specjalistycznym, bo EKG nie da się precyzyjnie odnieść do rytmu serca jeśli nie jest mierzone w wielu punktach. Dlatego jak ktoś jest naprawdę chory na serce musi mieć założony system Holtera, a nie opaskę na nadgarstek. Już samo to, że odbierają dane tylko z jednego punktu nie pozwoli wykryć większości nieprawidłowych rytmów.

Jest też problem gdy ktoś używa np. uszkodzonego zegarka - nigdy się nie dowie, że jego sprzęt jest zły. Gdy ktoś jest monitorowany przez szpitalny sprzęt, który przewija się przez wiele osób, łatwiej wychwycić błędy np. gdy się okaże że ktoś z banalną nienaprawialną wadą serca został "wyleczony" na wykresie.

Różnica jest taka, że Skarbiec nie urósł, więc jeśli stosujesz argument kursu w przypadku Altusa, to zastosuj również do Skarbca. Istotne jest również to, w jakiej sytuacji znajduje się spółka - Altus jest dawno po wszelkich negatywnych informacjach i olbrzymich spadkach wyceny. Skarbiec dopiero dostał jeden cios. Czy bardziej liczą się "zarządzający" niż akcjonariat? Według tego, co się stało z Altusem - nie.

Skarbiec został wyautowany z Santandera, więc chyba jest zagrożony w porównaniu z innymi funduszami. Brak jasnej struktury własnościowej, na dodatek wymiana głównych osób w spółce - czy w ogóle są szanse, że mbank ich przejmie?

Niemożliwy do przewidzenia splot czynników w takiej spółce i takim projekcie to brzmi jak zwyczajnie przekroczenie budżetu np. na jakieś oprogramowanie, które miało działać, a nie działało jak należy. Ewentualnie coś co mieli zrealizować nie wypaliło na sprzęcie na jakim miało być zrobione i należało coś wymienić lub dodać - błąd planowania pracy w każdym razie.

W tym momencie najstarsze ETFy mają 30 lat, więc trudno mówić o nowości instrumentu. Naprawdę dziwne pytanie, chcesz żeby ktoś wybrał za ciebie co masz mieć w pracy licencjackiej?

Jak chcesz poruszyć jakieś ciekawe nowe zagadnienie, to można się tym zająć od strony prawnej. Niedawno pojawił się polski ETF na WIG20, który podobno napotkał spore przeszkody w legalizacji (beta etf na wig 20).

Jeśli ma to być od strony strategii, to w tym momencie trudno nie znaleźć jakiejś, która już nie jest zastosowana. Można przebierać, najwyżej rozwiązanie nie będzie popularne. Na pewno znajdziesz etfy takie, które mają więcej niż 2 lata, chociażby tzw. strategie quant , low beta, dywidendowe (np. aristocrats), wzrostowe, value i wiele innych. Brzmi to raczej tak, jakbyś chciał pisać na temat, o którym sam niewiele wiesz.

Jak chcesz coś w 100% empirycznego, to kupuj przez rok 2x w miesiącu na buy and hold i sprawdź czy działa na WIG20 - ale to już hardkor.

Co takiego ciekawego cechuje tą panią, że jest pewne, że spółka to czysta spekulacja? W pełni poważne pytanie.

Pełna zgoda, pomyślałem bardziej o bezpośredniej ocenie zysku w stosunku do ryzyka. Można uznać, że przy 0,2 stopy dyskontowej zakłada się wysokie ryzyko w wycenie 65 mln. Czy dość wysokie, albo za niskie, już każdy musi ocenić sam.

Chyba cała branża jest w kryzysie. Patrząc na spółki porównawcze, IB jest trochę w innej lidze i pewnie dlatego c/z odstaje. Ciekawostką jest to, że Gain Capital Holdings obecnie ma c/z=3 (wg yahoo finance), więc jest nawet tańsze od XTB.

Fundamentalna przyczyna to duża inwestycja, która praktycznie zjada zyski przez kilka lat. Polityka dywidendowa zakłada obniżenie dywidendy niemal do zera. Można szacować na podstawie kosztów np. elektrowni robionej w Puławach dla ZAP (podobna zainstalowana moc), że inwestycja KGN zje kilkaset mln. Osobiście zakładam nawet odejście od dywidendy w tym roku.

Nie wiadomo, czy potem w ogóle wrócą do dywidend, czy pójdą w styl całej polskiej energetyki państwowej, czyli dobierania kopalń do spółki albo innych dziwactw.

Jako plus dla ceny na pewno jest możliwość wezwania. Przy takim poziomie można się zastanawiać, czy PGE nie ponowi oferty, ale do tego musi upłynąć odpowiedni czas, żeby nie byli zmuszeni płacić tyle, co ostatnio. Zdaje się minimum 12 miesięcy od poprzedniego zakupu akcji.

Dość ciekawa spółka, jednak zastanawia mnie w niej coś jeszcze:
1. Te systemy wydają się być dość proste, więc czy nie będą narażone na ostrą konkurencję? W takim przypadku, jeśli płatność za milestone jest uzależniona od poziomu sprzedaży albo upowszechnienia rozwiązania, może wcale nie być pewna na 75%.
2. Spółka przy kapitalizacji 40 mln jest szacowana na 65 mln jak wszystko pójdzie dobrze, ale czy to jest wystarczające dyskonto, gdy spojrzymy na tworzone produkty? Na obecną chwilę nie jest pewne, że są cokolwiek warte. Jeśli jeden z nich nie wypali, to kapitalizacja jest właściwie bliska sprawiedliwej. 50% zysku za 50% możliwej straty.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 28 grudnia 2015
Ostatnia wizyta: 21 lutego 2019 13:56:56
Liczba wpisów: 195
[0,06% wszystkich postów / 0,17 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,197 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d