pixelg
NESTMEDIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

NESTMEDIC [NST]

AKTUALNY KURS: 1,455 zł (-0,34%) 18-06-2021 15:00
tartiakson
0
Dołączył: 2011-08-31
Wpisów: 269
Wysłane: 21 lipca 2017 20:54:16 przy kursie: 9,32 zł
Ja tak z innej beczki czemu przy zmianie spółki z z o. o. na S.A cena emisyjna jest podana jako 0 www.bankier.pl/gielda/notowani... czy to zwykła pomyłka bo jak to inaczej tłumaczyć?

Ann
0
Dołączył: 2012-04-11
Wpisów: 703
Wysłane: 21 lipca 2017 21:37:33 przy kursie: 9,32 zł
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
Otóż to, potrzebna jest konkretna umowa z której będą konkretne pieniądze. Niestety zaawansowane technologicznie produkty medyczne to nie cudowny krem na zmarszczki i odniesienie sukcesu sprzedażowego wymaga czasu i kosztów. No i w tym przypadku należałby wspomnieć o zbliżonym konkurencyjnym produkcie oferowanym przez Mofemę.


Urządzenie firmy Nestmedic otrzymało wiele wyróżnień za innowacyjność nie bez powodu.
Istnieją urządzenia podobne, ale Pregnabit posiada bardzo istotne przewagi konkurencyjne związane z zaawansowaniem technologicznym. Chodzi głównie o kwestie rozróżniania akcji serca płodu od pulsu matki.
KTG wykonywane w szpitalu wymaga odczytu przez personel medyczny bo :

Cytat:
Na rynku urządzeń medycznych istnieje duży wybór stacjonarnych urządzeń
kardiotokograficznych. Urządzenia te kompleksowo umożliwiają badanie akcji serca płodu oraz czynności skurczowej macicy, lecz są używane wyłącznie przez wyspecjalizowany personel (głównie ze względu na potrzebę odróżnienia akcji serca płodu od pulsu matki oraz analizy skomplikowanych wykresów badań).

Str 8 DI

Urządzenia konkurencyjne do Pregnabit jak urządzenie firmy Comarch :

Cytat:
Urządzenie to, co prawda nie spełnia wymagań definicji KTG (w której akcje serca płodu monitoruje się w oparciu o efekt Dopplera) umożliwia jednak monitorowanie korelacji czynności skurczowej macicy z akcją serca płodu (pozyskiwaną elektroakustycznie). Urządzenie wysyłane jest do pacjentek i oferowane im w ramach poszerzania profilaktyki, ale niepodkreślona jest waga lekarza/położnej prowadzących ciąże – co może skutkować nieprzychylnymi reakcjami środowiska medycznego.
Na rynku ogólnodostępnych urządzeń medycznych istnieje szeroki wybór tzw. detektorów tętna płodu. Jednak mają one za zadanie jedynie wykrywać obecność akcji serca płodu (przy zastosowaniu jedynie sondy FHR). Wszystkie one nie posiadają głowicy umożliwiającej wykrywanie i zapis czynności skurczowej mięśnia macicy (TOCO), ani dodatkowych czujników umożliwiających zróżnicować akcji serca płodu od tętna matki. Z tego powodu, detektory te nie znajdują zastosowania w celach diagnostycznych w ramach badania wykonywanego przez specjalistę. Urządzenia tego typu nie stanowią dla projektu zagrożenia.

Str 9 DI

Podobnie z urządzeniem Zuzamed – spółka uważa, że tego typu urządzenie nie stanowi zagrożenia dla projektu str 98 DI

Co ciekawe na portalu e-ginekologia był artykuł o przewagach mobilnego KTG nad stacjonarnym KTG wykonywanym w szpitalu i tak :

Cytat:
Standardowy KTG ma jednak ograniczenia, zarówno dla lekarza, jak i dla samej pacjentki. Należą do nich między innymi:
• dostępność sprzętu ograniczona jedynie do bazy lokalowej ośrodków zdrowia,
• konieczność przeprowadzenia badania przez wykwalifikowany personel medyczny,
• brak dodatkowych czujników różnicujących akcję serca płodu od tętna matki i z tym związane ryzyko nieprawidłowego ułożenia sondy FHR,
• duże gabaryty i ciężar urządzenia wpływające na małą mobilność urządzenia oraz konieczność wydzielenia przestrzeni do badania,
• w wielu przypadkach archiwizacja danych odbywa się jedynie w wersji papierowej,
• wysoki koszt zakupu urządzenia,
• konieczność wcześniejszego umówienia badania lub ryzyko oczekiwania na badanie,
• dojazd do ośrodka zdrowia, często odległego od miejsca zamieszkania pacjentki.
Innowacja w KTG, czyli teleKTG”


Cytat:
Mobilne KTG są już dostępne w Polsce. Wyznaczają nowy trend w badaniach dobrostanu płodu i mają szansę podnieść poziom profilaktyki okołoporodowej. O zastosowaniu urządzenia u danej pacjentki, między wizytami kontrolnymi, decyduje lekarz lub położna. Decyzję taką mogą podjąć na bazie historii przebiegu ciąży, ciąż poprzednich lub wskazań zdrowotnych. Niezmiernie ważną kwestią jest także instruktaż obsługi mobilnego KTG, który ekspert udzieli swojej pacjentce. Na polskim rynku obecne są zarówno urządzenia medyczne, których działanie oparte jest na pełnej funkcjonalności KTG, jak również urządzenia konsumenckie, o zdecydowanie mniejszej skuteczności diagnostycznej. Jakie parametry są ważne i stanowią o tym, że dane urządzenie może być niezawodnym teleKTG?
• Wykorzystanie w urządzeniu 4 sensorów - sondy FHR pozwalającą wyznaczyć wartości akcji serca płodu, sondy TOCO umożliwiającej pomiar poziomu skurczów mięśnia macicy, znacznika ruchu płodu oraz opaski do pomiaru tętna.
• Bazujące na algorytmach danych z sond i pulsometru podejście do pomiarów, pozwalające odróżnić akcję serca płodu od pulsu mamy.
• Bezprzewodowe przesłanie danych z pomiarów do interpretacji.
• Bieżąca analiza kontrolnych zapisów KTG. Przesyłane z mobilnych KTG wyniki powinny być na bieżąco analizowane przez profesjonalny personel medyczny.
• Zastosowanie oprogramowania, które umożliwia segregację zapisów w kolejności od tych najbardziej niepokojących, wymagających pilnego sprawdzenia.
• Natychmiastowy kontakt z pacjentką w sytuacji, kiedy wyniki KTG są niepokojące oraz uruchomienie procedury medycznej.
• Natychmiastowe przekazanie wyników z pomiarów lekarzowi i/lub położnej sprawujących opiekę nad pacjentką.
• Łatwość i intuicyjność obsługi urządzenia przez pacjentkę oraz dostępność dla niej personelu Medycznego Centrum Telemonitoringu, który w każdej chwili może służyć profesjonalną poradą


e-ginekologia.pl/index.php?opt...

To co powyżej to opis technologiczny Pregnabit, choć nazwa nie padła. Autor sugeruje, że należy rozróżniać profesjonalne oparte na pełnej funkcjonalności mobilne ktg od tzw. urządzeń konsumenckich.
Być może artykuł napisany pod Nestmedic, ale bardzo ładnie pokazuje przewagi nad stacjonarnym ktg oraz konkurencyjnymi "konsumenckimi" urządzeniami.tartiakson
0
Dołączył: 2011-08-31
Wpisów: 269
Wysłane: 23 lipca 2017 14:40:37 przy kursie: 9,32 zł
Jeśli faktycznie wywalają w rynek akcje objęte lock-upem wykorzystując pakietówki to trudno określić na jakim poziomie zatrzyma się kurs, nawet dochodząc do 4-5 zł daje to spory zarobek. Czy ktoś znający temat lock-upu mógłby się wypowiedzieć czy jest to działanie zakazane?

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


tartiakson
0
Dołączył: 2011-08-31
Wpisów: 269
Wysłane: 23 lipca 2017 15:59:08 przy kursie: 9,32 zł
Może WatchDog nam temat naświetli

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 24 lipca 2017 11:37:03 przy kursie: 9,88 zł
tymczasem kurs sie osuwa na 8...
nie wyglada to wszystko najlepiej.

jakies odbicie by sie nalezalo po takich spadkach?

czy sypacze nie wiedza jak sypac "umiejetnie"?
Edytowany: 24 lipca 2017 11:38

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 24 lipca 2017 11:49:09 przy kursie: 9,88 zł
Dotknięcie 8.xx uaktywniło popyt. Ciekawe na jak długo i czy podaż wszystko zasypie.

Coś jednak czuję, że będzie młotek i odwrócenie trendu krótkoterminowego. Jak to przyklepią jakąś pozytywną informacją, to jest szansa na powrót w rejony ceny emisyjnej.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 24 lipca 2017 11:50

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 24 lipca 2017 14:19:18 przy kursie: 9,88 zł
no i jest odbicie.. choc obrot mizerny, w koncu maly plus

Ann
0
Dołączył: 2012-04-11
Wpisów: 703
Wysłane: 24 lipca 2017 14:44:52 przy kursie: 9,88 zł
Nestmedic jako jedna z młodych polskich firm prezentowała swój produkt brytyjskiej parze książęcej :

Cytat:
Z dumą informujemy, że Nestmedic SA został zaproszony do udziału w programie HealthTech i prezentacji swojego rozwiązania – systemu teleKTG Pregnabit – podczas spotkania „Warsaw-London bridge”, w którym wzięła udział brytyjska para książęca.

Do udziału w konkursie zaproszonych zostało pięć wybranych młodych firm z branży medycznej. Wszystkie miały szansę zaprezentować swoje technologie. O systemie Pregnabit opowiedział zgromadzonym dr n. med. Robert Woytoń, który podczas trzyminutowego wystąpienia przedstawił urządzenie, jego zalety i innowacyjność. Odpowiedział także na pytania gości.www.pregnabit.com/blog/categor...

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 24 lipca 2017 18:37:35 przy kursie: 9,88 zł
rzucili komunikatem apropo lock-up

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

moze bedzie jakas kontynuacja odbicia pod ten news jutro.
wiele nowego tu nie ma... potwierdzaja lock-up na czesc akcji.

Kod:
mod: podmiana linku na wewnętrzny
Edytowany: 25 lipca 2017 07:06

damciu
0
Dołączył: 2010-08-17
Wpisów: 128
Wysłane: 24 lipca 2017 22:42:13 przy kursie: 9,88 zł
zerknąłem sobie na stronę 31 dokumentu informacyjnego apropo lock-up. Może coś przeoczyłem, ale pominięto pogrubioną informację w dzisiejszym komunikacie. Wg mnie jest to furtka do obejścia lock-upow, a pakietówki były... Nie chce spekulować lub cokolwiek insynuować, natomiast faktem jest, że paragraf o lockupach jest nieco bardziej szczegółowy niż dzisiejszy komunikat

Cytat:
W dacie sporządzenia Dokumentu Informacyjnego umownym ograniczeniom zbywalności na rynku giełdowym (zobowiązania akcjonariuszy do nierozporządzania akcjami serii A przez okres 12 miesięcy od daty dopuszczenia akcji Emitenta do obrotu giełdowego) podlega 3.623.500 akcji serii A. Jakakolwiek sprzedaż ww. akcji będących przedmiotem zobowiązań akcjonariuszy może odbywać się jedynie w sytuacji zgłoszenia znacznego popytu blokowego pod warunkiem, że cena akcji w ww. popycie będzie wyższa niż cena akcji w ostatniej transakcji podwyższenia kapitału sprzed złożenia wniosku o dopuszczenie do notowania Spółki na rynku New Connect, a Rada Nadzorcza Spółki wyrazi zgodę na przeprowadzenie transakcji oraz w sytuacji złożenia oferty nabycia akcji skierowanej do wszystkich akcjonariuszy Spółki.
Edytowany: 24 lipca 2017 22:44


Ann
0
Dołączył: 2012-04-11
Wpisów: 703
Wysłane: 25 lipca 2017 00:25:39 przy kursie: 9,88 zł
Może zaistnieć taka sytuacja jak piszą pod warunkiem :
Cytat:
Rada Nadzorcza Spółki wyrazi zgodę na przeprowadzenie transakcji

a o tym chyba powinni poinformować w espi
oraz
Cytat:
w sytuacji złożenia oferty nabycia akcji skierowanej do wszystkich akcjonariuszy Spółki.

No skoro do wszystkich akcjonariuszy, to chyba i do nas :)

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 25 lipca 2017 14:24:23 przy kursie: 10,58 zł
kurs sie ustabilizowal... przydalby sie jakis pozytywny komunikat odnosnie umow z Medicover/Blue Medica.

na 10.00 spory ukryty pakiet wisi...
Edytowany: 25 lipca 2017 14:40

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 28 lipca 2017 09:34:39 przy kursie: 10,00 zł
Na odbicie V nie ma już co liczyć. Być może będzie konsolka na niższym niż debiut poziomie?
Impulsu do jakiegokolwiek ruchu fundamentalnego nie ma co się spodziewać do jesieni. Najważniejsze, że ta najagresywniejsza podaż na razie odpuściła. Na jakąkolwiek AT chyba jeszcze za wcześnie. Trzeba cierpliwe czekać i obserwować.
Brakuje mi komunikatu o umowie z Blue Medica. Albo o przedłużeniu negocjacji. Jak takie umowy będą podpisywane, to kwestią czasu będzie zainteresowanie się tematem przez większe sieci...
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 9 sierpnia 2017 10:44:32 przy kursie: 9,90 zł
spolka cos dlugo milczy... powinny byc juz wyniki prob i podpisane umowy...

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 11 sierpnia 2017 15:01:18 przy kursie: 9,90 zł
chyba wracamy do spadkow... juz -6%.
Jakikolwiek brak informacji ze spolki nie napawa optymizmem

czy milczenie oznacza ze zadnych umow nie podpisano?
Edytowany: 11 sierpnia 2017 15:02

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 11 sierpnia 2017 15:25:32 przy kursie: 9,90 zł
Ale jak to "wracamy"? To tu jakieś wzrosty były? Tylko drobna konsolidacja.
RI tej spółki leżą i kwiczą. Niestety.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Elemis
Elemis PREMIUM
77
Dołączył: 2011-11-10
Wpisów: 316
Wysłane: 12 sierpnia 2017 16:50:42 przy kursie: 9,90 zł
No i mamy wyczekiwane od miesiąca pierwsze info o podpisanej umowie:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Pocieszające jest to, że od razu z "nowym graczem", a nie z podmiotem, z którym już wcześniej podpisany był list intencyjny. Co większa chociaż umowa została podpisana 11 sierpnia to niejako "obowiązuje" od początku miesiąca. Daje to nadzieję, że z Blue Medicą i Medicover sprawy też posunęły się do przodu. Pozwala to również wierzyć, że w spółce dzieje się znacznie więcej, niż wskazywałyby na to komunikaty bieżące....
Cytat:
RI tej spółki leżą i kwiczą


Wydaję mi się, że spółka po prostu jeszcze nie określiła sobie sposobu w jaki chce się komunikować z rynkiem. Potrzebują takiego i po jego obraniu powinni się go konsekwentnie trzymać. Nie musi to być koniecznie coś w stylu Ekoexportublah5 ale też bym wolał, żeby komunikowali się nieco częściej z rynkiem.... Wycena z jaką wystartowali do czegoś zobowiązujeking a póki co wygląda to na chaos.

Trochę w temacie rozjaśni nam poniedziałkowy raport kwartalny. Powinny tam moim zdaniem znaleźć się wyjaśnienia co się dzieję z podpisanymi listami intencyjnymi i jak wygląda możliwość startu pełnowymiarowej sprzedaży we wrześniu. To przecież już za nieco ponad 2 tygodnie.

Czy ktoś dysponuje aktualnymi danymi odnośnie największych sieci prywatnych przychodni w Polsce? Próbowałem to chwilę googlować i wychodzi mi 3 największych graczy: Lux Med - zdecydowany lider, Medicover i Enel - Med. Znaczące podmioty to także Scanmed i nowy partner Nestmedic Polmed. Czy ktoś jednak "dokopał sie" do danych z ich procentowym udziałem w całym rynku?

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 21 sierpnia 2017 15:39:35 przy kursie: 9,40 zł
jak oceniacie raport?

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 24 sierpnia 2017 14:01:27 przy kursie: 9,00 zł
Ja raportu nawet nie przejrzałem. Czekam na umowy i wrzesień. Powinno się okazać, czy inwestycja słuszna, czy kulą w płot.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 7 września 2017 14:17:06 przy kursie: 9,00 zł
kurs sie osuwa, umow jak nie bylo tak nie ma???

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,879 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło