pixelg
NESTMEDIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

NESTMEDIC [NST]

AKTUALNY KURS: 1,56 zł (+7,22%) 03-04-2020 16:24
Frog
Wpisów: 5 434
Wysłane: 8 września 2017 16:50:49 przy kursie: 9,10 zł
Ja komunikatu żadnego nie widziałem, podejrzewam więc, że nic jeszcze nie podpisali.
Nie pozostaje nic innego, jak czekać.

Pamiętam początki MDG na giełdzie - prezes osobiście w nocy odpowiadał na maile. Tutaj babiniec ma wiele do nadrobienia.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

ImP
Wpisów: 69
Wysłane: 11 września 2017 12:52:11 przy kursie: 9,20 zł
wyraźnie brakuje im jeszcze wprawy w IR, ale na maile odpisują.

Frog
Wysłane: 14 września 2017 10:10:17 przy kursie: 9,20 zł
Mamy połowę września. W mediach cisza. Nie miałbym nic przeciwko ciszy, gdyby sprzedaż ruszyła i pojawiły się jakieś przychody.
Ale to miał być debiut przełomowego urządzenia. Na Twitterze nie mają nawet konta. Na Facebooku też nie. Na maile odpowiada czasami agencja PR... Słabo.
Follow me on Twitter

Ann
Wpisów: 703
Wysłane: 14 września 2017 11:56:50 przy kursie: 9,20 zł
Urządzenie testuje aktualnie Polmed, duża sieć. Ostatnio Blue Medica rozszerzyła testy o nowe placówki. Jest list intencyjny z Medicoverem i niemieckim dystrybutorem medycznym.
Czy to tak mało ? Nie oczekuj jakiejś ogólnopolskiej kampanii reklamowej, bo nie tak sprzedaje się urządzenia dla lekarzy i placówek medycznych.

ImP
Wysłane: 14 września 2017 15:43:42 przy kursie: 9,20 zł
To wszystko prawda, jednak inwestorom należy się też jakaś informacja, szczególnie w tak ważnym momencie. Czy wyobrażasz sobie żeby CD Projekt nie poinformował rynku o tym, że przesuwa premierę gry? Angel

Być może jest to trochę przedwczesne narzekanie, ale w sumie to początek września zdecydowanie już minął. Nie chodzi o liczby, chodzi o informację zgodną z zapowiedzią: jest wrzesień. zaczęliśmy.

Ann
Wysłane: 14 września 2017 18:48:10 przy kursie: 9,20 zł
Ok. Rozumiem o co Ci chodzi. Moim zdaniem robią swoje, tyle że się tym nie pochwalili.
Na stronie internetowej spółki znajdziesz listę placówek, w których dostępny jest dla pacjentek Pregnabit. W lipcu było chyba 11, jest 27 ( powinno być chyba więcej,bo nie ma na liście Blue Medici ). Liczba rośnie, czyli zaczęli. Na stronie znajdziesz też przedstawicieli handlowych na konkretne tereny .
8 i 9 września przedstawiciele spółki byli w Juracie na II Konferencji Towarzystwa Ginekologów i Położników i prezentowali urządzenie.
W dniach 15 i 16 września będą na I Konferencji Edukacyjnej Towarzystwa Ginekologi i Położników w Łodzi, gdzie wykład będzie miał dyrektor medyczny z Nestmedic

www.pregnabit.com/blog/categor...

Ann
Wysłane: 21 września 2017 23:18:34 przy kursie: 9,25 zł
Garść newsów ze spółki :

Nestmedic została nagrodzona w konkursie CEE Capital Markets Awords :

nestmedic.com/2017/09/21/nestm...

Spółka testowała urządzenie w Kenii :)

Nestmedic ma za sobą pierwszy afrykański test przenośnego urządzenia Pregnabit. Odległość kilku tysięcy kilometrów nie jest problemem.

www.pb.pl/polacy-testowali-mob...

oraz własne centrum telemonitoringu :

Cytat:
Szykują się u nas ważne zmiany! W strukturach Nestmedic powstaje Medyczne Centrum Telemonitoringu, które zajmie się obsługą klientów i pacjentek korzystających z teleKTG. Wkrótce za bieżącą analizę wyników badań – wykonanych przez kobiety w domach – odpowiadać będzie nasza własna kadra, która przejmie dotychczasowe obowiązki zewnętrznego podwykonawcy.

www.pregnabit.com/blog/categor...

Frog
Wysłane: 25 września 2017 07:55:38 przy kursie: 9,09 zł
Kenia nie ruszyła kursem. Myślę, że rynek czeka na wejście na rynek w Zimbabwe, albo jakiś list intencyjny w Bangladeszu.
Tymczasem w Polsce, póki co, mamy 29 gabinetów, w których można zbadać się Pregnabitem. To o dwa więcej niż przed dwoma tygodniami. Zachwyconym tempem rozwoju sieci placówek informuję, że np. mieszkańcy Trójmiasta mają niedaleko - najbliższy gabinet w Warszawie. Z kolei kobiety ze Szczecina wystarczy, że podjadą do Wrocławia.
Tyle ironii z mojej strony...
Follow me on Twitter
Edytowany: 25 września 2017 07:58

jurror
Wpisów: 650
Wysłane: 26 września 2017 10:01:55 przy kursie: 9,97 zł
Frog nie wiem na co liczysz, przecież Nestmedic to start up, jeśli liczyłeś,że parę miesięcy po debiucie będą mieli już objętych setki placówek w Polsce pokrywających w dużej mierze nasz kraj, i już wchodzących mocno do Niemiec, to liczyłeś na ostrą pompkę kursową. Na wszystko potrzeba jednak czasu , a co za tym idzie i ewentualny wzrost wartości spółki.

Kod:
mod: usunięto treść niezgodną z regulaminem forum
Edytowany: 26 września 2017 10:04

bava
Wpisów: 62
Wysłane: 27 października 2017 20:38:37 przy kursie: 8,15 zł
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Jeżeli coś ze spółki będzie to na efekty trzeba będzie jeszcze dłużej poczekać, Spółka odwołała prognozy.Oczekiwania co do spółki jak na tym etapie działalności były chyba zbyt duże. Inna sprawa że powoli przekłuwany jest biotechnologiczny balon na wielu spółkach i wiara inwestorów w super produkty.

Dziwne jest też to że akurat dziś stały na minimach dość duże jak na spółkę zlecenia sprzedaży.
Moje spółki

ATD, BFT,WWL,BTM

Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 213
Wysłane: 27 października 2017 22:24:48 przy kursie: 8,15 zł
Co mądrego tutaj na szybko można napisać...

Zacznę może od tego, że dzień po dniu scenariusz nie zrealizowanych prognoz na 2017 rok stawał się coraz bardziej oczywisty. 36 - 37 placówek oferujących urządzenie ( za stroną oficjalną spółki) to zdecydowanie za mało na tym etapie roku, żeby wykręcić wynik o jakim była mowa w prospekcie. Skoro tak już musiało być, dobrze że spółka poinformowała o tym w taki sposób i teraz a nie wzorowała się na co poniektórych i nie ogłosiła tego w okolicach Sylwestra. Podoba mi się również list od Pani Prezes. Rozjaśnia sporo wątpliwości i przynajmniej ja z wieloma sprawami mam teraz jasność a nie tylko domysły.

W poniedziałek będziemy mieli bardzo solidny test dla spółki. Ciągłe spadki odkryły swoją przyczynę i być może na koniec dnia cena jaka nam się wyłoni z arkusza będzie tą, która oddaje "prawdziwą" moc NST na ten moment. No chyba, że niestety jeszcze jakiś trup z szafy nie wypadł.

Co do samego procesu komercjalizacji to przychodzi mi do głowy to, że przebiega - a to najważniejszeblackeye Czy szybko czy wolno - nawet nie podejmuję się oceniać. Spółka z pewnością ma coraz bardziej fachową kadrę, o czym zresztą pisze prezes, i działa gdzie się tylko da. To też im trzeba oddać. Tyle że.... to wszystko z pewnością też kosztuje. Ocenić mogę co najwyżej cenę z IPO, ale przecież to logiczne, że spółka "wzięła" z emisji ile tylko mogła.

Na rynku jest obecnie ponad 60 urządzeń. Bardzo się cieszę, że poznałem tą informację i nie przypominam sobie żeby w prospekcie była podana liczba 164 jako "docelowa" na 2017 rok ( może nieuważnie czytałem). Obie te informacje są całkiem użyteczne do liczenia rentowności biznesu...

GRAF78
GRAF78 PREMIUM
Wpisów: 1 108
Wysłane: 30 października 2017 11:16:26 przy kursie: 6,30 zł
Czy ktoś sie orientuje jaka jest cena 1 urządzenia? 60 sztuk sprzedaych to mało, nawet prognozowane 134 sztuki jest niewielka liczbą dla Spółki o wycenie rynkowej około 38 mln.

eizos
Wpisów: 28
Wysłane: 30 października 2017 13:12:51 przy kursie: 6,30 zł
A mi się nasuwa kolejne pytanie, skoro prognoza nie zostanie zrealizowana tj. przychód o wiele mniejszy niż planowany czyli koszty coraz większe, to i kasy coraz mniej na rachunku czyli może być dodruk w niedalekiej przyszłość coś na wzór Brastera, cały czas daj daj daj a kasa kiedyś może z tego będzie.binky

ImP
Wysłane: 30 października 2017 21:19:43 przy kursie: 6,30 zł
Za 2 tygodnie będzie nowy raport. Zobaczymy w jakim tempie konsumują gotówkę.
Na 30.06 mieli 6,5 mln zł na koncie i znikome zadłużenie odsetkowe. Plus dochodzi ta niemała dotacja z NCiBR na działalność R&D.

Ann
Wysłane: 30 października 2017 21:52:09 przy kursie: 6,30 zł
GRAF78 napisał(a):
Czy ktoś sie orientuje jaka jest cena 1 urządzenia? 60 sztuk sprzedaych to mało, nawet prognozowane 134 sztuki jest niewielka liczbą dla Spółki o wycenie rynkowej około 38 mln.

Pierwotnie urządzenie miało kosztować 4 tys zł netto, a abonament miesięczny 730 zł. Niemniej jednak są to dane z artykułu z grudnia zeszłego roku
biotechnologia.pl/zdrowie-i-ur...

Patrząc jednak na prognozy finansowe z DI to mamy

Prognoza na 2017 r
Przychody z tytułu opłaty wstępnej za urządzenia, netto: 90 090 zł
Przychody z tytułu abonamentów, netto: 1 145 040 zł

Prognoza na 2018 r
Przychody z tytułu opłaty wstępnej za urządzenia, netto: 437 580 zł
Przychody z tytułu abonamentów, netto: 6 216 912 zł

Prognoza na 2019 r
Przychody z tytułu opłaty wstępnej za urządzenia, netto: 926 690 zł
Przychody z tytułu abonamentów, netto: 15 337 452 zł

Prognoza na 2020 r
Przychody z tytułu opłaty wstępnej za urządzenia, netto: 1 493 450 zł
Przychody z tytułu abonamentów, netto: 26 790 629 zł

Prognoza na 2021 r
Przychody z tytułu opłaty wstępnej za urządzenia, netto: 1 875 893 zł
Przychody z tytułu abonamentów, netto: 36 190 569 zł

Prognoza na 2022 r
Przychody z tytułu opłaty wstępnej za urządzenia, netto: 2 025 473 zł
Przychody z tytułu abonamentów, netto: 42 440 737 zł

Na 2017 planowali przychód z opłaty wstępnej za urządzenie 90 090 zł, dzieląc to na 164 urządzenia
wychodzi jakieś 550 zł d'oh! Może to nie jest całkowita cena, tylko jakaś przedpłata.

GRAF78
GRAF78 PREMIUM
Wpisów: 1 108
Wysłane: 31 października 2017 11:55:53 przy kursie: 6,11 zł
Dzieki Ann za cenne informacje rzeczywiście coś tu nie pasuje... hmm???
Spółce sie przygladam od dawna ale wycenia była i jest w mojej ocenie dalej za wysoka.

Vox
Wpisów: 5 948
Wysłane: 31 października 2017 18:59:41 przy kursie: 6,11 zł
Urzadzenie sie nie sprzedaje, tak jak mialo...
w takim tempie gotowka zostanie w spolce przepalona raz dwa
i bedzie potrzebna kolejna emisja?

bava
Wpisów: 62
Wysłane: 31 października 2017 19:43:02 przy kursie: 6,11 zł
Jak ktoś brał akcje w ofercie po 12 zł ma prawo być lekko wnerwionym, ja tak jak wielu obserwuję bo w długim terminie przy spełnieniu paru warunków to może być interesująca spółka, Nestmedic pokazał psikusa wszystkim którzy chcieli w krótkim terminie szybko i łatwo zarobić,
Moje spółki

ATD, BFT,WWL,BTM

Ann
Wysłane: 31 października 2017 21:04:21 przy kursie: 6,11 zł
Trzeba zdać sobie sprawę, że to jest zupełna nowość na rynku. Nie jest to po prostu lepsza wersja jakiegoś analizatora krwi, tylko coś co wcześniej nie istniało. Teraz trzeba przekonać lekarzy, że nowym standardem w opiece nad ciężarną jest ktg w domu. Zgodnie z tym, co podała Pani prezes niezrealizowanie prognozy wynika z faktu, że wydłużyli możliwość testowania urządzenia z miesiąca do trzech, bo takie były oczekiwania klientów. Urządzenie testują duże sieci medyczne. Bardzo fajnie wygląda współpraca z Polmed. Kiedy otworzymy stronę główną sieci Polmed wyświetla się u góry zaproszenie do pacjentek na badanie mobilnym ktg

https://www.polmed.pl/

Na blogu Polmed tak pisze o urządzeniu :

„And the winner is……Mobilne KTG – Pregnabit!
POLMED w Warszawie jako pierwsza Ogólnopolska Sieć Medyczna z usługą -Przenośne KTG, które jest rekomendowane przez naszych lekarzy ginekologów!
Medycyna obecnie rozwija się bardzo szybko. Praktycznie co kilka, kilkanaście lat wcześniejsze zalecenia ulegają zmianom. Zmieniają się zakresy norm, diagnostyka, leczenie, wskazania do zabiegów. Właściwie wszystko dzieje się jeszcze szybciej od kiedy technologie cyfrowej analizy danych weszły do służby zdrowia. Sprzęt ulega miniaturyzacji, staje się powszechnie dostępny”

blog.polmed.pl/blog/and-the-wi...

Zapraszają na badanie ktg również na facebook-u

www.facebook.com/pg/CentrumMed...

Na blogu aktorka Izabela Zwierzyńska poleca Pregnabit i informuje, że badanie można zrobić w Polmedzie

„Monitorowanie stanu zdrowia malucha daje przyszłej mamie poczucie spokoju i ogranicza stres. Dodatkowo wielką przyjemnością jest posłuchanie w dowolnym momencie bicia maluchowego serduszka. To fascynujące urządzenie na miarę potrzeb XXI wieku, które przetestowałam na sobie i w pełni rekomenduję.”

blogstar.pl/ktg-istotna-kwesti...

Widać, że to ładnie się rozkręca. Urządzenie zbiera naprawdę dobre opinie np. :

„- Z systemem Pregnabit zetknęłam się nie tylko w wymiarze zawodowym. Należę do tych 20% kobiet, które z założenia miały trafić do szpitala położniczego znacznie przed terminem porodu niemal wyłącznie w celu regularnego wykonywania KTG. Ponieważ w domu mam już dwoje dzieci, a także możliwość pracy zdalnej, opcja domowego monitoringu niemal mnie uskrzydliła. A nadzór, opieka? To jest prawdziwy XXI wiek. Pregnabit to nie jest gadżet, zabawka, ciekawostka. To profesjonalny nadzór nad ciężarną, z budzącym zaufanie specjalistą do pomocy - mówi Eliza Dolecka, redaktor naczelna serwisu zdrowie.gazeta.pl i wkrótce mama trzeciego dziecka.
Wykonanie badań w domu ciężarnej nabiera innego znaczenia w przypadku, gdy ciąża jest zagrożona lub u dziecka wykryto wady wrodzone. Także w takich sytuacjach sprawdził się system Pregnabit.”

mojeinwestycje.interia.pl/news...

Urządzenie na pewno jest potrzebne i myślę, że przyjmie się na rynku. Może tylko potrwa to trochę dłużej. Myślę, że jak jedna duża sieć zakupi urządzenie, to wtedy będzie już z górki. Inni podążając za konkurencją będą czuli presję, że też powinni mieć dla pacjentek coś takiego.

Ann
Wysłane: 4 listopada 2017 20:45:51 przy kursie: 7,00 zł
Dziś był wywiad w TOK FM z paniami Skotny i Wizińską :

audycje.tokfm.pl/podcast/Techn...

Pojawił się też artykuł w wyborczej :

Cytat:
Biznes ma iść w parze z nauką?

- Jasne. Czas tworzenia projektów do szuflady już się kończy. Ludzie chcą tworzyć produkty, które są społecznie użyteczne, jednocześnie zarabiając na nich pieniądze. Nie ma w tym nic dziwnego. Stąd też świadomie podjęłyśmy decyzję, by wejść na NewConnect.

W tego typu projektach najważniejsza jest - oprócz wytrwałości i pasji - cierpliwość. To nie są rzeczy, które leżą na półce w supermarkecie i każdy po nie może sięgnąć, dając firmie ogromne pieniądze.

Tu w grę wchodzi mentalna zmiana zarówno społeczeństwa, jak i lekarzy. To inwestycja w przyszłość. Proces długotrwały, który może przynieść spektakularne wyniki. Gdy słyszę od lekarzy i położnych, że jeszcze niedawno laktatory wypożyczało się kobietom do domu, bo nie było ich na nie stać, podobnie było z inhalatorami dla dzieci, to wierzę w to, że z naszym produktem będzie podobnie. Dziś to coś wyjątkowego, ale za jakiś czas może się stać popularnym medycznym sprzętem domowym

wyborcza.pl/Jutronauci/7,16005...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11