pixelg
NESTMEDIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

NESTMEDIC [NST]

AKTUALNY KURS: 1,455 zł (-0,34%) 18-06-2021 15:00
deseslin
0
Wpisów: 6
Wysłane: 22 marca 2018 10:24:25 przy kursie: 5,56 zł
Czy pominąłem jakiś raport? Albo gdzieś pojawiło się jakieś info względem danych $ ?
Kurs leci w dół - insiderzy dokupują, podpisywane umowy (nawet jeśli w kwestii sprawdzenia, to jednak coś się dzieje)...
Jedyne co mi się nie podoba to 'zachowanie poufności' względem nowych negocjacji.

Ann
0
Wpisów: 703
Wysłane: 22 marca 2018 23:31:13 przy kursie: 5,56 zł
Cóż...spółka o niewielkiej płynności i tak naprawdę wystarczy jeden inwestor, który chce się pozbyć akcji, by kurs zjechał tak jak dziś. Bywa...Można się złościć i zastanawiać się nad merytorycznymi przyczynami spadków, choć takich nie ma. Spółka idzie do przodu, być może za wolno. Niemniej jednak większość widzi tylko spadek kursu akcji i wywala. Brak cierpliwości inwestorów plus efekt stada tj.inni sprzedają, to ja też i tyle. Na pocieszenie - większość nie ma racji:)

Ann
0
Wysłane: 22 marca 2018 23:37:19 przy kursie: 5,56 zł
A co do "zachowania poufności" w przypadku negocjacji, to raczej norma - nic dziwnego.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

c15d
3
Wpisów: 163
Wysłane: 23 marca 2018 08:13:40 przy kursie: 5,56 zł
Taka specyfika spółki, szkoda że trochę "koloryzowali" przy IPO. Pamiętam wywiad z Panem Duszyńskim, który twierdził że "już za chwileczkę, już za momencik" a tak naprawdę to prawdopodobnie dopiero pieniądze z IPO pozwoliły im zacząć cokolwiek robić. Obecne spadki są przy małym obrocie, pewnie zniecierpliwieni drobni sprzedają. Ciągle czekamy na jakąś umowę, liczę że podpiszą coś w czerwcu, przynajmniej z Medicover.
Edytowany: 23 marca 2018 08:14

Vox
134
Wpisów: 6 637
Wysłane: 23 marca 2018 11:43:17 przy kursie: 5,30 zł
Cytat:
Pamiętam wywiad z Panem Duszyńskim, który twierdził że "już za chwileczkę, już za momencik" a tak naprawdę to prawdopodobnie dopiero pieniądze z IPO pozwoliły im zacząć cokolwiek robić.

Pan Duszynski sie ewakuowal wkrotce po debiucie. Czyny znacza wiecej niz slowa.
Insiderzy zawsze maja lepszy dostep do informacji.

W mojej opinii jesli komercjalizacja postepuje tak powoli jak to ma miejsce, to urzadzenie jest zwyczajnie slabe i sie nie przyjelo.
Edytowany: 23 marca 2018 11:47

deseslin
0
Wysłane: 23 marca 2018 13:51:22 przy kursie: 5,30 zł
Cytat:
W mojej opinii jesli komercjalizacja postepuje tak powoli jak to ma miejsce, to urzadzenie jest zwyczajnie slabe i sie nie przyjelo.

Niestety ale mam podobne wątpliwości...

Magiel
2
Wpisów: 180
Wysłane: 23 marca 2018 20:21:33 przy kursie: 5,30 zł
Wydaje mi się, że spadki wywołała ta informacja o planowanej emisji:

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Emitent , Spółka ), mając na uwadze perspektywy dalszego rozwoju Emitenta, informuje o podjęciu decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej Emitenta. Przegląd ten ma na celu wybór optymalnego wariantu dalszego rozwoju Spółki. Spółka rozważa m.in. równorzędne scenariusze rozwoju polegające na: (i) pozyskaniu dla Spółki inwestora krajowego lub zagranicznego oraz (ii) publicznej emisji akcji w ramach planów przeniesienia notowań na rynek główny.

Spółka dokonała wyboru doradcy biznesowego do przeprowadzenia przeglądu wybranych opcji strategicznych.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że dotychczas nie zostały podjęte decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta.

Emitent poinformuje o wyniku procesu przeglądu opcji strategicznych odrębnym komunikatem.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Ann
0
Wysłane: 23 marca 2018 22:54:11 przy kursie: 5,30 zł
Vox napisał(a):
Cytat:
Pamiętam wywiad z Panem Duszyńskim, który twierdził że "już za chwileczkę, już za momencik" a tak naprawdę to prawdopodobnie dopiero pieniądze z IPO pozwoliły im zacząć cokolwiek robić.

Pan Duszynski sie ewakuowal wkrotce po debiucie. Czyny znacza wiecej niz slowa.
Insiderzy zawsze maja lepszy dostep do informacji.

Chwila...Pan Duszyński jest prezesem Capital One Advisers, spółki która zajmuje się doradztwem biznesowym, wprowadzaniem spółek na New Connect oraz fuzjami i przejęciami. Spółka tego Pana wprowadzała na NC np. MDG, 11 bit i wiele innych. Z tego co wiem zajmuje się głównie wprowadzaniem tych spółek, a później nie siedzi w ich zarządach. Zwłaszcza, że 12 lipca 2017 podjęto taką uchwałę :

Cytat:
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Nestmedic S.A. z siedzibą we Wrocławiu na podstawie art. 392 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz §18 pkt 1 lit. b Statutu Spółki przyznaje wynagrodzenie członkom Rady Nadzorczej i ustala jego wysokość:
(i) za okres od marca 2017 roku do maja 2017 roku – łącznie 5.000,00 zł brutto (pięć tysięcy złotych 00/100) dla każdego członka Rady Nadzorczej pełniącego funkcję w tym okresie. Wynagrodzenie w łącznej wysokości zostanie wypłacone do dnia 31 lipca 2017 roku.
(ii) począwszy od czerwca 2017 roku – stałe, miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2.000,00 zł brutto (dwa tysiące złotych 00/100), dla każdego członka Rady Nadzorczej. Wynagrodzenie płatne będzie do 10 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, za który jest należne, z zastrzeżeniem że pierwsze wynagrodzenie za czerwiec 2017 r. zostanie wypłacone do 31 lipca 2017 roku.

Dzień wcześniej, tj 11 lipca Państwo Duszyńscy zrezygnowali z bycia członkami rady nadzorczej.
Zapewne wiedzieli o tej uchwale, no i sorry ale dla nich 2 tysiące brutto, to jakieś marne grosze.
Czy sprzedali swoje akcje nie wiemy tego, wiemy tylko, że zrezygnowali z bycia członkami rady nadzorczej. Pisanie, że się ewakuował jest nadinterpretacją i dopisywaniem własnej historii.

Dalej piszesz :

Cytat:
W mojej opinii jesli komercjalizacja postepuje tak powoli jak to ma miejsce, to urzadzenie jest zwyczajnie slabe i sie nie przyjelo.[/

MDG nie sprzedaje w Polsce, bo tu wysokie technologie w służbie zdrowia nie hulają. Być może podobnie będzie z Nestmedic, dochody będą głównie z zagranicy. Z drugiej zaś strony Nestmedic nawiązał współpracę z Polmedem czy Medicoverem, co prawda są to pilotaże, ale nie zrobił tego MDG czy Braster, czy też Cormay ze swoim BB. Dlatego niedorzecznym jest pisanie, że urządzenie się nie przyjęło, bo jak na polski, trudny rynek, to nie jest źle. MDG od razu założył, że w Polsce się nie uda, a Nestmedic próbuje. Czy na tej podstawie można pisać, że urządzenie jest słabe ?
Co ciekawe na "Banksterze" to już piszą, że urządzenie Nestmedic, to pewnie w ogóle nie działa :)

Ann
0
Wysłane: 23 marca 2018 23:01:46 przy kursie: 5,30 zł
Magiel napisał(a):
Wydaje mi się, że spadki wywołała ta informacja o planowanej emisji:

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Emitent , Spółka ), mając na uwadze perspektywy dalszego rozwoju Emitenta, informuje o podjęciu decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej Emitenta. Przegląd ten ma na celu wybór optymalnego wariantu dalszego rozwoju Spółki. Spółka rozważa m.in. równorzędne scenariusze rozwoju polegające na: (i) pozyskaniu dla Spółki inwestora krajowego lub zagranicznego oraz (ii) publicznej emisji akcji w ramach planów przeniesienia notowań na rynek główny.

Spółka dokonała wyboru doradcy biznesowego do przeprowadzenia przeglądu wybranych opcji strategicznych.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że dotychczas nie zostały podjęte decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta.

Emitent poinformuje o wyniku procesu przeglądu opcji strategicznych odrębnym komunikatem.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

No nie wiem...Informacja o potencjalnym przejściu na rynek główny jest znana od czerwca 2017

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC Spółka Akcyjna ("Emitent", "Spółka") z siedzibą we Wrocławiu, informuje, że w dniu 12.06.2017 r., Rada Nadzorcza Spółki, pozytywnie zaopiniowała wniosek Zarządu skierowany do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia dotyczący podjęcia działań niezbędnych do przeniesienia notowań akcji Emitenta z rynku NewConnect na rynek podstawowy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie do dnia 12 czerwca 2018 roku. Ostateczną decyzję dotyczącą przeniesienia notowań akcji Emitenta podejmie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Emitenta. Podstawa prawna: § 5 ust. 4.1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu - Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect (według stanu prawnego na dzień 8 sierpnia 2016 r.)

Osoby reprezentujące spółkę:
Patrycja Wizińska-Socha - Prezes Zarządu

mojeinwestycje.interia.pl/news...

Ann
0
Wysłane: 23 marca 2018 23:17:40 przy kursie: 5,30 zł
Wczoraj pani prezes kupowała od "panikujących". Odebrała prawie połowę dziennego obrotu :

mojeinwestycje.interia.pl/news...

zgred
4
Wpisów: 1 215
Wysłane: 27 marca 2018 11:09:16 przy kursie: 4,36 zł
ciekawe ile dziś nabędzie akcji od "panikujących"...

a ile jutro....

i pojutrze....

i...

deseslin
0
Wysłane: 27 marca 2018 14:52:34 przy kursie: 4,36 zł
No, to z obecną ceną jestem -50% od czasu kupna. dokupić czy nie dokupić...o to jest pytanie.

Vox
134
Wpisów: 6 637
Wysłane: 27 marca 2018 15:28:37 przy kursie: 4,36 zł
jesli chcesz kupic poczekaj az kurs uklepie dno... nawet przy usrednianiu w dol analiza techniczna pomaga.
Formacja podwojnego dna albo ORGR... jakas pozytywna dywergencja

yodyod
8
Wpisów: 413
Wysłane: 27 marca 2018 15:58:22 przy kursie: 4,36 zł
A przeoczyliscie umowę Medapp z firmą MoFeMa z Krakowa o nawiązaniu współpracy w ramach wykorzystania platformy CarnaLife do komunikacji z urządzeniem ZuzaMED KTG.
SPÓŁKA ma w innym zaborze solidnego konkurenta...

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 27 marca 2018 23:58:15 przy kursie: 4,36 zł
Nie ma się co denerwować, poprostu NESTMEDIC była dużo za drogo wyceniona jak na startup. Przy cenie oferowanej inwestorom podczas oferty prywatnej 12zł spółka była wyceniona na ok 70mln. W mojej ocenie kapitalizacja powinna być w okolicach 10mln jak na startup bez przychodów. Dla porownania wprowadzane przez Capital One społki 11Bit i Vivid Games miały wyceny odpowiednio ok 4mln i 7mln. Dodatkowo "starszy brat" Nestmedic czyli Medicalgorithmics SA niespełnił wyśrubowanych oczekiwać co do zysków i na kusie mamy to co mamy.

Elemis
Elemis PREMIUM
77
Wpisów: 316
Wysłane: 15 kwietnia 2018 22:49:27 przy kursie: 4,05 zł
Nikt nic nie pisze i w sumie to wcale się nie dziwie blackeye no ale choć to raczej śmiech przez łzy to wypada stwierdzić, że coś tam się rusza.. Co prawda efekt bardzo niskiej bazy tutaj działa i ciągle z punktu widzenia rzędów wielkości to bardziej śmieszne niż poważne... no ale....
Cały 2017 rok aż do grudnia ;) - średnio 58 Badań w miesiącu
Grudzień: 80 Badań
Styczeń: 119
Luty: 117 ( no ale dni tak jakby sporo mniej)
Marzec: 173
Ciężko tu jednak dynamicznej tendencji wzrostowej nie zauważyćblah5
Mam nadzieję, że nie przewrócimy się na braku pieniążków zanim nie urośniemy do jakichś przyzwoitych poziomów. Mam nadzieję, że jakieś konkretniejsze info poza listami intencyjnymi pojawi się z zagranicy. Warto też pamiętać, że jeden "duży" kontrakt z sieciówką na terenie Polski może podwoić ilość urządzeń ( aktualnie za raportem miesięcznym 83) a co za tym idzie badań w naszym kraju. Pytanie na co czekają sieci? Czy oby nie na to, aż urządzenie mocniej "chwyci" i nie będzie ryzyka, że będzie się kurzyć po gabinetach? Tym bardziej cieszy, że pomału rośniemy.....

deseslin
0
Wysłane: 25 kwietnia 2018 08:58:34 przy kursie: 3,90 zł
Czy mogę prosić o pomoc w namierzeniu strony/podstrony gdzie znajdę liczbę badań w ciągu miesiąca?

Elemis
Elemis PREMIUM
77
Wpisów: 316
Wysłane: 25 kwietnia 2018 09:14:12 przy kursie: 4,00 zł
@ deseslin

Podałem dane pochodzące z raportów miesięcznych spółki. Ostatni został opublikowany za marzec. Kolejny będzie opublikowany zapewne w połowie kwietnia.

deseslin
0
Wysłane: 25 kwietnia 2018 14:21:23 przy kursie: 4,00 zł
dziękuję.
postaram się również śledzić jak wygląda ilośc pomiarów.

jak pójdzie ilość badań znów do góry to chyba dokupię na spokojnie żeby uśrednić...
Edytowany: 25 kwietnia 2018 14:21

Magiel
2
Wpisów: 180
Wysłane: 25 kwietnia 2018 20:47:09 przy kursie: 4,00 zł
Elemis napisał(a):
@ deseslin

Podałem dane pochodzące z raportów miesięcznych spółki. Ostatni został opublikowany za marzec. Kolejny będzie opublikowany zapewne w połowie kwietnia.

Bliżej połowy maja za kwiecień.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14