pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Magiel

Magiel

Ostatnie 10 wpisów
Jak się okazuje nie ma planu i koniec firmy na małej giełdzie nadszedł:

Cytat:
Uchwała Nr 224/2021
Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 4 marca 2021 r.

w sprawie wycofania z obrotu na rynku NewConnect
akcji spółki HEFAL SERWIS S.A. W UPADŁOŚCI

newconnect.pl/uchwaly-zarzadu?...(Uchwa%C5%82a+Nr+224/2021)&ph_main_01_start=show

W poprzednim roku rekomendacja była tydzień po raporcie.

Kolejna spółka chce iść z trendem zmian profilu działalności?

Wyroby metalowe, moze jeszcze gaming albo medtech czy może fotowoltaika?

To wycinek z raportu za IV kwartał (wypadałoby, żeby ktoś sprawdzał przed opublikowaniem czy nie ma błędów ortograficznych):

(...)
Cytat:
Zarząd Spółki w imieniu West Real Estate SA w IVQ 2020 podjął intensywne rozmowy w celu
intergracji i współpracy podmiotów West Real Estate SA z firmą Szkoła Inwestowania SA które
mają na celu współny dlaszy rozwój, spółka posiada licencję ASI ( Alternatywna Spółka
Inwestycyjna ). W skład SI SA wchodzą spółki zależne, które prężnie rowijają się i planują
wspólny projekt z West Real Estate SA na Newconnect. Działalność grupy głównie opiera się na
brażach innowacyjnej technologii :
MedTech – nowoczesne zastosowanie medycyny, farmacji, biotechnologii;
Blockchain Technology – rozproszony sysytem przechowywania i przetwarzania danych;
Gaming – produkcja gier, e-sport, rzeczywistośc wirtualna;
EnergyTech – odnawialne żródła energii, magazynowanie energii, recykling, energia mobilna;.
O dalszych krokach będziemy informować na bierząco w raportach.

Zarząd spółki w imieniu West Real Estate SA podjeła IVQ 2020 intensywne rozmowy
z podmiotem wytwarzjącym wyroby metalowe która głównie exportuje swoje wyroby na rynek
Unii Europejskiej z przeważającą częścią do państw takich jak : Niemcy, Austria, Szwajcaria,
Francja, Hiszpania, Portugalia. Planowany sposób przejęcia, poprzez przeniesienie całego
majątku na Spółkę Przejmującą, w zamain za emisję nowej serii akcji. O dalszych krokach
będziemy informować na bierząco w raportach.

(...)

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Najpierw kurs w górę, później spadek.
To co szacunki dobre czy złe?
Czy jednak oczekiwania były wyższe?

Czy ta informacja o wsparciu rządowym na to wpłynęła?

Cytat:
Zarząd Grodno S.A. (Spółka, Emitent) informuje o wstępnych, szacunkowych wynikach finansowych za pierwsze trzy kwartały roku obrotowego 2020/2021, tj. za okres 01.04.2020 31.12.2020:

Dane skonsolidowane:
Przychody: 526,2 mln zł wobec 458,5 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 15%.
EBIT: 15,2 mln zł wobec 12,8 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 19%.
EBITDA: 19,5 mln zł wobec 16,8 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 16%.
Zysk netto: 11,6 mln zł wobec 9,1 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 27%.
Dane jednostkowe:
Przychody: 500,9 mln zł wobec 425,2 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 18%
EBIT: 11,6 mln zł wobec 10,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 10%
EBITDA: 15,4 mln zł wobec 14,0 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 10%
Zysk netto: 8,7 mln zł wobec 7,5 mln zł rdr w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 16%.

Na wzrost przychodów w analizowanym okresie wpłynął przede wszystkim wzrost sprzedaży w segmencie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), w tym fotowoltaiki o 126% rdr i pomp ciepła o 200% rdr.
Udział sprzedaży segmentu OZE w skonsolidowanych przychodach w analizowanym okresie wyniósł 32% wobec 17% w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Wzrost przychodów Grupy był wyższy od wzrostu kosztów operacyjnych, co miało pozytywny wpływ na dynamikę pozycji wynikowych.
Ponadto wpływ na prezentowane wyniki miało otrzymane przez spółki Grupy w miesiącach kwiecień-grudzień 2020 r. wsparcie z ramach programów związanych COVID-19, obejmujące umorzenie składek ZUS i dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w łącznej kwocie 3,5 mln zł.

Taka ciekawostka z wczoraj:

Cytat:
Wczoraj krajowe elektrownie PV w czasie szczytowego zapotrzebowania na energię dostarczały do sieci około 700 MW. Najwyższa generacja z fotowoltaiki została odnotowana wczoraj przez PSE o godzinie 11, kiedy wyniosła 711,85 MW. Na poziomie ponad 600 MW utrzymywała się do godz. 13. W kolejnej godzinie spadła do około 400 MW, następnie do ok. 140 MW, a o godzinie 16 wynosiła już tylko około 20 MW.

Całość:

gramwzielone.pl/trendy/104606/...

gandalfp napisał(a):
Tak to już bywa. Ale i tak miałem ładny zysk na nich. Znów sprawdza się przysłowie, że pieniądze płyną od aktywnych do cierpliwych :)

Gandalfp, wróciłes do spółki czy o niej już zapomniałeś?

Ja widze w najbliższej przyszłosci dwa wyzwania dla naszego systemu energetycznego:

- stan techniczny i możliwości przyłączenia szybko powstajacych czy będących w planach farm fotowoltaicznych
- bilansowanie

Od jakiegoś czasu obserwuję jak sie kształtuje produkcja z różnych żródeł:

PSE

W godzinach szczytowych w ciągu dnia zapotrzebowanie w zależnosci od dnia jest pomiędzy 20 - 26 GW. W nocy 14-20 GW.
Wiatraki robią od kilkuset MW do czasem nawet 2-3 GW. Elektrownie wodne około 500 MW.
W ostatnich dniach fotowoltaika to było jakieś 300 - 500 MW od powiedzmy 8:00 do 15-16. Później
oczywiście zero.

Załóżmy, że mamy te 3 GW zainstalowanej mocy. Zakładam, że jakaś część jest zużywana od razu ale, że to w ciągu dnia to raczej niewielka. Stąd przyjąłbym, że z tych 3 GW w okresie zimowym maks 10-15% idzie do sieci. Czyli te 300-500 MW.
Patrzac dla okresu jesienno zimowego fotowoltaika mogłaby pokryc ta roznice miedzy dniem i noca czyli około 6 GW. Przyjmując wykorzystanie na poziomie 10-15% to daje mozliwosci zainstalowania mocy do poziomu około 40 GW. Czyli spokojnie ponad 10 razy więcej niż obecnie.

Do tego dochodzą gwarancje sprzedaży/aukcje URE. Aukcje są na następne kilkanaście lat.

Wydaje mi się, że ten rynek spokojnie będzie się mógł rozwijać w podobnym tempie przez następne około 5 lat. A jeżeli uda się w miarę tanio magazynować tak wyprodukowaną energię to kolejne lata bea również należały do energii słonecznej.

Jakoś nie za bardzo wierzę, że wyjdziemy z atomem poza projekty.

Dobrym uzupełnieniem słońca są wiatraki. Jak wieje to czy dzień czy noc energia jest produkowana.

Wiadomo jak się ta akcja crowfundingowa zakończyła?

Czy te trzy ostatnie emisje zostały już dopuszczone do obrotu?

Ostatnio słyszałem też reklamy OLX - niektóre kategorie dostawa za 1 zł. Też chcą podgryźć trochę allegro, czy to nie ten kaliber?

Spółka mocno trzyma poziom 3 zł. Czy od strony technicznej przez te dwa miesiące coś się zmieniło?

Za dwa tygodnie wyniki, czy spółce uda się powtórzyć dobre wyniki z poprzedniego kwartału?

Spółka ustaliła cenę po jakiej sprzeda nową emisję - 1,5 zł. Spodziewałem się, że kurs trochę spadnie w związku z tym, ze nowa emisja jest trochę niższa niż obecna cena rynkowa.
Cytat:
(...)
W ramach przedmiotowego procesu Emitent otrzymał deklaracje zainteresowania objęcia łącznie 2.000.000 (dwóch milionów) akcji serii J i w związku z czym Emitent zakończył proces oferowania akcji subskrybentom i ustalił cenę emisyjną na kwotę 1,50 zł za każdą akcję. Rada Nadzorcza Emitenta zaaprobowała zaproponowaną przez Zarząd cenę emisyjną Akcji Serii J.
(...)

Na razie wydaje sie, że kurs nie powinien niżej spaść szczególnie, że po sesji pojawiły się informacje o lock-up na akcje:

flesz napisał(a):
Magiel napisał(a):
flesz napisał(a):
Budowa w zasadzie jeszcze nie ruszyła bo od miesiąca nie było nawet 2 dni bez deszczu.

Prawie gotowca czyli masz na myśli już wybudowany dom tylko do wykończenia?

Na giełdę nie masz czasu to pochwal się ile wybudowałeś :-)

Ja sfinalizowałem zakup działki i mam wybrany projekt, który po małych zmianach mam nadzieję, za niedługo uda się złożyć do starostwa.

Ja wybudowałem dom :) A u Ciebie co powstaje/powstało? :)

U mnie się jeszcze buduje domeczek w Świątnikach Górnych. Stan surowy zamknięty - instalacje w trakcie i plan przed zimą na ocieplenie!

Prezes spółce. Ostatnie takie przypadki o jakich pisano to 4mass czy softblue.

Ostatnio modne jest udzielanie spółce kredytu po takiej wyprzedaży.

Spółka bez jakiś fajerwerków w poczynaniach. Czy uda im się jeszcze coś więcej wyciągnąć z drifta 21?
Mam nadzieję, że tak. W krótkim terminie na kursie może zaważyć cena akcji nowej emisji.

Ja z kolei myślę, że spędzają wakacje nad Zatoką Perską. W końcu dzięki hossie i drobnym inwestorom stali się w krótkim czasie milionerami.

Ja bym powiedział, że dopiero tydzień minął. Nie spodziewałbym się, że to się szybko wyjaśni i szybko wrócą notowania.

Co się tutaj dzisiaj zdarzyło przed 16, że tak kurs wyskoczył?

Odpuściliście sobie już całkiem mennicę?

Ja kupuję.

I jak widać dla spekuły nie ma to znaczenia.

Vox napisał(a):
Po prostu tak wyglada hossa. A każdy wie że w hossie wszystko rośnie,
a fundamenty nie maja znaczenia.

Fundamenty maja znaczenie dopiero w bessie. Whistle
cieszmy się hossą póki trwa.

Pamięć już nie ta. Zapomniałem jak wygląda hossa.

Opinia biegłego rewidenta do sprawozdania za rok 2019 jest negatywna.

Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie tego co się obecnie dzieje na newconnect?

To jest jakies szaleństwo, które mogę porównac z początkiem naszej giełdy gdzie w biurze maklerskim stało się w kolejce. Wszystko rosło max. czyli 10% i lbo nie było transakcji albo z wysoką redukcją.

Ale z tego co widzę, to nie mają w ofercie zbiorników na deszczówkę nadziemnych/wolnostojacych.

Da się inwestować na tym rynku. Powiem więcej: da się też zarabiać. Obraz psuje te kilkadzisiąt spółek, które wchodziły na ten rynek już pewnie z zamiarem wyłącznie wyciągnięcia kasy od inwestorów. Ale główny rynek też nie jest idealny. choćby przypadek getback.

Myślę, że inwestorzy są ostrożniejsi a ciekawych spółek też trochę jest.

Zresztą obroty znacząco wzrosły:

biznes.interia.pl/gieldy/aktua...

To miło słyszeć. Ja byłem tam pod nickiem "Cygan". Pamiętam jeszcze "Snoopy". Trochę lat minęło ...

Czy jest jakaś realna szansa, ze notowania tej spółki zostaną przywrócone?

Jest może jeszcze tutaj na forum ktoś z dawnego Investstocka prowadzonego przez Siłę Relatywną?

Tak jak myślałem, Tomasz Kierul - Prezes Inventionmed - zaczął na runku kupować akcje inventionmedu. Na razie wydał sto tysięcy ale zapewne to nie koniec. Wydaje się, że kupuje drogo. Chyba, że przygotowuje "podbudowę" pod wysoką cene emisyjną nowej emisji inventionmed kierowanej do softblue.

Na przyszły tydzień planowana jest aktualizacja Drifta. Może się cos poprawi w odbiorze gry.

Inventionmed potrzebuje kilku dobrych milionów na realizację projektów, na które dostał dofinansowanie. Ma kasie zgodnie z raportem kwartalnym nieco ponad dwa miliony + zapewne 6 mln w ramach nowej emisji dostanie zSoftblue (tyle Softblue wolnej gotówki raportował na koniec kwartału).
Nie za bardzo widzę, jaki sens ma emisja dla inventionmed? Szczególnie, że po piątkowych komunikatach o sprzedaży akcji przez Kierulów sprawy się w miarę klarują. Prezes zabezpiecza bieżącą działalność spółki pożyczką w wysokości 2 mln zł. A Tomasz Kierul - prokurent softblue a prezes inventionmed sprzedał wszystkie posiadane akcje w softblue. Zapewne w celu zakupu akcji w inventionmed lub również wsparcia finansowego tej spółki w innej formie.

I nikt chyba nie spodziewa się, że w kolejnych kwartałach może być lepiej.

Microsoft ich przejmuje czy co, że tak rośnie?

Prezes zaczął się udzielać w mediach i zaczęło rosnąć :) To jest ta "potęga mediów"?

Wywiad dla comparic24.tv:

AirDron od Soft Blue S.A. będzie badać czystość powietrza | Rozmowa z Michałem Kierulem

www.youtube.com/watch?v=fDHO4T...

W obecnej sytuacji z koronawirusem wydaje mi się, że podpisywanie umów - szczególnie w sektorze medycznym - jest bardzo utrudnione (chyba, że dotyczy walki z koronawirusem). Może jeżeli były jakieś miejsca gdzie testy trwały przed epidemią uda się coś podpisać ale reszta według mnie może się przesunąć w czasie.

Bo na maseczki, respiratory, czy termometry i inne płyny dezynfekujące to już chyba za późno?

Wirtualni doradcy to może być dobry biznes na czasy po koronawirusie.

Cytat:
Zarząd INTELIWISE S.A. z siedzibą w Warszawie ( Emitent , Spółka ) informuje, iż Emitent, w konsorcjum z Cludo sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, zawarł w dniu 30.03.2020 r. umowę ze Skarbem Państwa Ministrem Rozwoju z siedzibą w Warszawie (dalej Zleceniodawca) na udzielenie Zleceniodawcy wsparcia osobowego, organizacyjnego i technicznego, w zakresie obsługi zapytań przedsiębiorców, kierowanych przez uzgodnione kanały do Zleceniobiorcy. Na mocy wyżej wymienionej umowy Spółka będzie świadczyć wielokanałowe wsparcie przedsiębiorców w uzyskaniu informacji dot. skutków przeciwdziałania COVID-19 oraz rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej. Wsparcie będzie świadczone zarówno przez zespół konsultantów Call center i Live chat oraz przez rozwiązania inteligentne typu AI Chatbot, automatyzujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Całość oprogramowania będzie udostępniona w trybie dla w pełni zdalnie pracujących konsultantów, doradców i ekspertów, także z zewnętrznych organizacji. Technologie Sztucznej Inteligencji (SI) InteliWISE mają za zadanie przyspieszać obsługę oczekiwanego, znaczącego ruchu zapytań ze strony przedsiębiorców. Całkowite wynagrodzenie Zleceniobiorcy za wykonanie umowy nie przekroczy kwoty netto 550 000,00 zł (słownie: pięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych), tj. 676 500,00 zł brutto (słownie: sześćset siedemdziesiąt sześć tysięcy pięćset złotych)

W trakcie kwarantanny spożycie na pewno spadnie. Nie działa gastronomia, imprezy masowe itd.

KBJ_IR napisał(a):
Dzień dobry,

Zwyczaje Walne Zgromadzenie w dniu dzisiejszym przyjęło program motywacyjny oraz wyraziło zgodę na skup akcji własnych do kwoty 2 mln zł w celu zaoferowania skupionych akcji w ramach programu motywacyjnego.

Szczegóły znajdują się w uchwałach ZWZ na stronie Spółki: http://bit.ly/KBJ2019ZWZ

Z poważaniem,

Relacje Inwestorskie KBJ S.A.

Dzień dobry,

mam trzy pytania do spółki:

1. Na jakim etapie jest skup akcji własnych?

2. Czy zarząd spółki ma już rekomendację dotyczącą podziału zysku za rok 2019?

3. Jak stan epidemii wpływa na działalność spółki? Głównie mam na myśli realizację umów w segmencie publicznym.

Z poważaniem
Akcjonariusz

Ciekawe ilu pracowników z Ukrainy od nas odpłynie? Ilu nie przyjedzie na prace sezonowe?
Czy Ci nasi pracownicy z innych branż będą chętni do ich zastąpienia?
Myślę, że pracy będzie wystarczająco dużo dla naszych obywateli. Boję się tylko, że trochę rozpieszczenie rynkiem pracownika i wydatkami socjalnymi państwa będą woleli upominać się o różne formy dopłat i upustów niż szukać zarobku w innym miejscu.

No co Ty? W dobie lean manufacturing, delivery on time, reduce stock value?

Przerabiamy to co rok. Na koniec roku magazyny mają być puste a od 2 stycznia ma być full produkcja.

Czarny tydzień na giełdzie spowodował znaczny spadek kursu.

Ale mamy serię kolejnych ciekawych informacji ze spółki:

Cytat:
Zarząd Spółki Softblue S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej: Emitent ) informuje, że w dniu 05.03.2020 zawarł umowę o wzajemnym zachowaniu poufności (MNDA) z niderlandzką (holenderską) spółką specjalizującą się w dostarczaniu branżowych rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla wyspecjalizowanych odbiorców (dalej: Kontrahent ). Kontrahent jest największym dostawcą tego typu rozwiązań w krajach Beneluksu oraz jednym z większych w Europie. Kontrahent wchodzi w skład grupy kapitałowej podmiotu notowanego na kanadyjskiej giełdzie, którego przychody przekraczają 2,5 mld USD.

I kolejne dofinansowanie:

Cytat:
Zarząd Spółki SoftBlue S.A. (Emitent) z siedzibą w Bydgoszczy informuje, iż w dniu 13 marca 2020 roku podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego na realizację przedsięwzięcia pn. Innowacyjna platforma konsumencka utworzona w oparciu o niezależne metody badania rzeczywistego składu żywności i półproduktów , złożony w ramach Działania 1.2 Promowanie inwestycji przedsiębiorstw w badania i innowacje, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych, Schemat: Rozwój strefy B+R w przedsiębiorstwach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, dla konkursu RPKP.01.02.01-IZ.00-04-192/18. Rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 2 208 697,60 zł, natomiast całkowita wartość projektu została wyceniona przez Emitenta na kwotę 3 091 448,00 zł.

W międzyczasie prezes kupił 150 tys akcji.

A rodzie się 350 000 dziennie. I jaki z tego wniosek?

Mamy kolejną umowę:

Cytat:
Przedmiotem Umowy jest dostawa na rzecz Zamawiającego 2 urządzeń systemu Pregnabit (dalej: Urządzenia ) oraz świadczenie przez okres 12 miesięcy usług z zakresu telemedycyny związanych z wykorzystywaniem Urządzeń w celu poprawy jakości opieki nad pacjentkami w ciąży świadczonej przez Zamawiającego.
Umowa ma charakter odpłatny. Wynagrodzenie należne MCT z tytułu dostawy Urządzeń zostanie uiszczone jednorazowo w terminie przewidzianym w Umowie, zaś wynagrodzenie związane ze świadczeniem usług z zakresu telemedycyny będzie płatne w okresach miesięcznych.

W końcu pojawiły się jakieś przychody w ostatnim kwartale:

Spodziewałem się większych wpływów z dotacji.

Po zaliczeniu dna na poziomie poniżej 20 groszy i serii dobrych informacji zwieńczonej tą:

Cytat:
Zarząd Spółki Softblue S.A. z siedzibą w Bydgoszczy ( Emitent ), informuje, że w dniu dzisiejszym wpłynęła do Emitenta podpisana umowa dystrybucji ze spółką Mimic (HK) Group Trading and Consulting Co. Ltd. z siedzibą w Hongkongu, Chiny ( Kontrahent ).
Przedmiotowa umowa określa zasady współpracy Stron w zakresie sprzedaży produkowanych przez Emitenta urządzeń umożliwiających mierzenie parametrów zanieczyszczeń powietrza ( Produkt ) na rzecz Kontrahenta oraz dalszej ich dystrybucji przez Kontrahenta na rzecz klientów zlokalizowanych na terytorium Chin.

Spółka wraca do poziomów nie widzianych od kilku lat.

Ciekawe czy ta umowa ma szansę powodzenia?
Rozumię z Chin do nas ale w drugą stronę?

Zaczyna nam się jakaś hossa na maluchach?

cyzo napisał(a):
No to się popisałem na starcie :)

Nie ważne jak ktoś zaczyna - ważne jak kończy :)

Mamy roczne maksimum na rynku newconnect.

Czy widać już jakieś światełko w tunelu dla tego rynku, czy za chwile będzie znowu powrót do "normalności" jak było rok temu w lutym?

Stara strategia po półtorej roku okazuje się, że była zła:

www.stockwatch.pl/wiadomosci/n...

Będzie nowa:

nestmedic.com/2019/12/02/nestm...

Cytat:
Nestmedic: zmiany w zarządzie i prace nad nową strategią
2019-12-02

Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic, twórca mobilnego systemu teleKTG Pregnabit poinformowała o zmianach w zarządzie spółki. Na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Jacek Gnich. Dr. n. med. Partycja Wizińska-Socha, która do tej pory pełniła obowiązki Prezesa Zarządu została Członkiem Zarządu firmy. Jednocześnie rezygnację złożył Konrad Kowalczuk, dotychczasowy Członek Zarządu. Spółka zapowiada opracowanie nowej strategii rozwoju systemu oraz jego komercjalizacji.

Po podpisanych umowach były oczekiwania, że pokaże się to w wynikach.
Skończyło się zawodem co pociągnęło kurs w dół - poniżej złotówki.

Ciekawe czy to wymusiło zmiany czy są jakieś inne powody?

Optymista powiedziałby, że wejście na nowe rynki wymaga nowego - wyższego poziomu zarządzania.

Pesymista, że to ucieczka z tonącego okrętu.

Jak jest naprawdę?

Cytat:
Zarząd Nestmedic S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Emitent") informuje, iż w dniu 29 listopada 2019 r. wpłynęła do Emitenta rezygnacja Pana Konrada Kowalczuka z pełnienia funkcji Członka Zarządu Emitenta, ze skutkiem na dzień 29 listopada 2019 roku

Cytat:
Zarząd Nestmedic S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Emitent") informuje, iż w dniu 29 listopada 2019 r. wpłynęła do Emitenta rezygnacja Pani Patrycji Wizińskiej-Socha, z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Emitenta, a tym samym z członkostwa w Zarządzie Emitenta, ze skutkiem na dzień 29 listopada 2019 roku.

Cytat:
Zarząd Nestmedic S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Emitent ) niniejszym informuje, iż w dniu 29 listopada 2019 r. Rada Nadzorcza Emitenta podjęła uchwałę w przedmiocie powołania z dniem 29 listopada 2019 roku w skład Zarządu Spółki Pana Jacka Gnicha, powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu. Jednocześnie Rada Nadzorcza Emitenta, na mocy uchwały podjętej w dniu 29 listopada 2019 r., powołała w skład Zarządu Emitenta Panią Patrycję Wizińską-Sochę, powierzając jej z dniem 29 stycznia 2019 r. funkcję Członka Zarządu Emitenta.

Biorąc pod uwagę ile osób złożyło rezygnację z udziału w ppk w firmie, w której pracuje (na prawie 1000 zatrudnionych ponad 30% zrezygnowało) zakładam dalszy marazm w rozwoju rynku kapitałowego.

JSW też swego czasu tonął.

Nestmedic pozyskał inwestora:

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC S.A. ( Spółka , Emitent ), w nawiązaniu do opublikowanej informacji o rozpoczęciu negocjacji z potencjalnym inwestorem (raport ESPI nr 4/2019), informuje, że w dniu dzisiejszym zakończony został pierwszy etap prowadzonych dotychczas negocjacji z Deutsche Balaton Aktiengesellschaft z siedzibą w Heidelbergu ( Inwestor ). W ich wyniku, ustalono, że Zarząd Emitenta przeprowadzi ofertę prywatną 500.000 akcji zwykłych na okaziciela w ramach uchwalonego kapitału docelowego skierowaną wyłącznie do Inwestora. Ponadto wstępnie uzgodniono kolejne etapy inwestycji:
emisja trzyletniej pożyczki lub trzyletnich obligacji zamiennych na akcje w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego z wyłączeniem prawa poboru skierowana wyłącznie do Inwestora, emisja warrantów subskrypcyjnych dających prawo do objęcia akcji oraz warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego i wyłączenie prawa poboru skierowana wyłącznie do Inwestora, przy czym wykonanie praw z warrantów przez Inwestora nastąpi pod warunkiem spełnienia określonych kamieni milowych , które będą przedmiotem negocjacji.
Pozostałe warunki podlegające dalszym ustaleniom to min.: dokonanie zmian w składzie Rady Nadzorczej Emitenta poprzez powołanie do pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej reprezentanta Inwestora,
kwestia lock-upu na akcjach Spółki,
wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na giełdzie w Niemczech (dual-listing).

Ciekawa jest ta ostatnia informacja: wprowadzenie akcji do obrotu na giełdzie w Niemczech.
Jak takie coś od strony praktycznej wyglada - patrząc od strony posiadacza akcji?

Bardzo fajny artykulik. Sam zwracam uwagę, że widzę coraz więcej Tesli na drodze - Co prawda kilka ostatnich z rejestracją czeską czy słowacką. Sam jestem ciekaw jak ten rynek będzie wyglądał za pięć dziesięć lat. Ja bym jednak był ostrożny w stawianiu tezy, że Niemcy coś z powodu Tesli stracą. Może na razie tak to wygląda ale mogą bardzo szybko nadrobić dystans.

Komu podatki mają obniżyć?

Jeżeli za najgorszy wynik inwestycyjny w poprzedniej edycji nie ma zakazu udziału w kolejnej to tez się zgłaszam :)

Nie powinno się dwa razy wchodzić w to samo g.... ale może zaryzykuję pod te nowe umowy i obietnice kolejnych. Proszę o zakup Nestmedic.

Zapewne tak. Po pierwszym okresie testów wprowadza się jakieś ulepszenia, usuwa usterki, poprawia oprogramowanie. Nie liczyłem na jakiś skokowy wzrost ilości urządzeń i badań w listopadzie i wrześniu. Jakieś efekty podpisanych umów mogą być widoczne w I kwartale 2019 roku.
Zastanawiam się czy spółka w przypadku skokowego wzrostu badań jest na to przygotowana?
Czy macie wiedzę czy samo urządzenie jest produkowane w Polsce?

Następna umowa - rynek afrykański:

Tu jest dziki zachód.

A tak przy okazji: nikt nie chce jeszcze kręcić "wilka z wall street" w wersji naszej lokalnej z Wrocławia?

Umowa jest. Zobaczymy (pewnie dopiero w przyszłym roku) jakie przyniesie efekty. I czy będą kolejne.

Cytat:
(…) Umowa ma charakter odpłatny. Wysokość wynagrodzenia Emitenta w zakresie objętym Umową Emitenta będzie uzależniona od ilości sprzedanych Dystrybutorowi Produktów po cenach katalogowych obowiązujących w momencie zawarcia odpowiednich umów zakupu pomiędzy Dystrybutorem a podmiotami trzecimi, pomniejszonych o zniżkę (marżę) Dystrybutora, wynikającą z Umowy. Pozyskanie partnera zagranicznego otwiera możliwość promowania oraz wdrożenia Produktów Emitenta na rynku fińskim, co w ocenie Zarządu może mieć istotny wpływ na sytuację finansową Emitenta."

Wróciliśmy do gospodarki sterowanej przez (mi tu się ciśnie, że przewodnią siłę narodu) ale załóżmy, że Państwo:

energetyka.wnp.pl/premier-ure-...
(...)
- W przyszłym roku Urząd Regulacji Energetyki nie planuje z tego co wiem podwyżek taryf dla gospodarstw domowych - powiedział szef rządu.
(...)

Z tego co ja wiem to ten urząd nie jest od planowania podwyżek.

Myślę, że rynek czeka głownie na decyzję w sprawie cen energii dla grupy G (czy wystąpią i jeżeli tak o jaką podwyżkę dla tej grupy taryfowej) i o ile wzrosną opłaty za dystrybucję.

Czy skaner techniczny rynku akcji przestał działać czy celowo jest wyłączony?

Przy wejściu na link wyskakuje:

"Nie znaleziono szukanej strony
Podany adres nie został rozpoznany. Sprawdź poprawność wpisanego adresu, a jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami."

Ile mogą mieć tych akcji do upłynnienia?

W naszym kraju chyba nie mają za bardzo na co liczyć. W prywatnych przychodniach może to i zadziała ale jaki z tego może przychód? Publiczna służba zdrowia to podejrzewam, że długa ścieżka do tego aby koszt badania był refundowany.
Rynki rozwinięte to jakaś szansa powodzenia. Ale obawiam się, że skończy się na sprzedaży rozwiązania albo na kooperacji z kimś większym i dziajajacym globalnie..

Do kogo ta wyprowadzana kasa trafia?

Zastanawiam się, jak Państwo miało zapobiec temu?

Kontrolować - za chwilę będą głosy, że Państwo za przeszkadza w rozwoju biznesu.
Nadzorować - czy Tu doszło do jakiś zaniedbań?
Ostrzegać - ale kiedy i na jakiej podstawie?
Edukować - każda inwestycja niesie jakieś ryzyko.

Najgorsze jest to, że co jakiś czas wydarza sie coś co zniechęca do rynków finansowych. Niedawno był JSW, który ostro zjechał (co prawd wrócił do wysokiej ceny ale trochę osób zniechęcil). Teraz getback.

Jak inwestować panie premierze ;-)

Od strony praktycznej (telefon, laptop) i estetycznej (wizualnej) uważam, że jest zdecydowanie lepiej!

Elemis napisał(a):
@ deseslin

Podałem dane pochodzące z raportów miesięcznych spółki. Ostatni został opublikowany za marzec. Kolejny będzie opublikowany zapewne w połowie kwietnia.

Bliżej połowy maja za kwiecień.

Vox napisał(a):

Cytat:

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Rok Giełdowy 2017

Nagrody GPW na Głównym Rynku akcji:

PLAY COMMUNICATIONS S.A. - za największą wartość pierwszej oferty publicznej sprzedaży akcji w 2017 roku
GETBACK S.A. - za optymalne wykorzystanie możliwości rynków prowadzonych przez GPW

nie da sie ukryć że optymalnie wykorzystali rynek

Czyli zasadniczo nagroda słusznie przyznana ...

A może tak się stanie:

Cytat:
Nie wiemy jakie będą rozstrzygnięcia. Zaledwie tydzień temu zarząd GetBacku prezentował stoicki spokój i zapewniał, że w spółce nie ma presji na szybkie pozyskanie kapitału. Rynek widzi to zupełnie inaczej, ale rynek bywa omylny. Co prawda notowania w okolicach 50 proc. rzadko kończyły się w historii Catalyst happy endem, ale bywały i takie przypadki. W 2012 r. Oshee wykorzystało podobnie niskie notowania do skupu obligacji z rynku na kilka miesięcy przed wykupem (wcześniej przeprowadzając emisję akcji). Chodziło jednak o jedną serię, wartą 6 mln zł. Jeśli GetBack ma środki do dyspozycji, powinien rozważyć ulokowanie ich we własne papiery, które dają 40 proc. rentowności. Nawet w branży wierzytelności to zwrot robiący wrażenie.

obligacje.pl/pl/a/podsumowanie...

fre0n napisał(a):
gdyby były to publiczne emisje to byłoby znacznie lepiej (marketingowo etc)

czy ktoś mógłby podać argument który przekreślałbym emisje z prawem poboru? skoro wycofał się inwestor branżowy a jak sam prezes powiedział sytuacja na rynku się zmieniła i jest trudniej, dodatkowo mamy już w zasadzie wodospad na akcjach to dlaczego nie iść w tym kierunku albo w zasadzie dlaczego nadal brnąć w kierunku gdzie dalej jest wyłączenie PP.

Dłużej trwają.

Wydaje mi się, że spadki wywołała ta informacja o planowanej emisji:

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Emitent , Spółka ), mając na uwadze perspektywy dalszego rozwoju Emitenta, informuje o podjęciu decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej Emitenta. Przegląd ten ma na celu wybór optymalnego wariantu dalszego rozwoju Spółki. Spółka rozważa m.in. równorzędne scenariusze rozwoju polegające na: (i) pozyskaniu dla Spółki inwestora krajowego lub zagranicznego oraz (ii) publicznej emisji akcji w ramach planów przeniesienia notowań na rynek główny.

Spółka dokonała wyboru doradcy biznesowego do przeprowadzenia przeglądu wybranych opcji strategicznych.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że dotychczas nie zostały podjęte decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta.

Emitent poinformuje o wyniku procesu przeglądu opcji strategicznych odrębnym komunikatem.

Czyli mniej niż PGNiG sprzedawało w ciągu doby (kilka ostatnich dni) u nas.

Wojetek napisał(a):

@Magiel

Jak widać, ja kupiłem 5.02, kamilcia 12.02, Masa 7.02, obsa zastąpił Domis. Spółki w terminie nie kupił Sokal więc zajmujesz jego miejsce, z listy rezerwowej.

Proszę o wybór spółki do 20.03.2018.

Dziękuję

Proszę o zakup spółki Nestmedic

Uzasadnienie: Perspektywiczna branża i produkt. Liczę na wymierne efekty podpisywanych umów współpracy. Przekonują mnie też zakupy insajderów.

Nie zwróciłem uwagi na ostatnie zdanie w raporcie, które wszystko wyjaśnia:

Cytat:
Zgodnie z § 5 ust. 2a Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect” („Regulamin”), w skonsolidowanych raportach kwartalnych zawarte będą kwartalne skrócone jednostkowe sprawozdania finansowe dotyczące Spółki. Tym samym Spółka nie będzie przekazywała odrębnych jednostkowych raportów kwartalnych.

Zgodnie z § 10a Regulaminu Spółka nie będzie publikowała raportu kwartalnego za IV kwartał 2018 roku.

Cytat:
10a. Emitent zwolniony jest z obowiązku przekazywania raportu kwartalnego i skonsolidowanego raportu kwartalnego za ostatni kwartał roku obrotowego, pod warunkiem że przekaże raport roczny lub skonsolidowany raport roczny nie później niż w terminie 80 dni od daty zakończenia roku obrotowego, którego dotyczy.

Wygląda na to, że wspomniane wyżej należności, spólka uwzględniła dopiero w kosztach IV kwartału:

Cytat:

Zysk netto Emitenta w ostatnim kwartale 2017 roku wyniósł 930 277,44 PLN, co oznacza 18%
wzrost w zestawieniu z IV kwartałem 2016 roku. Należy jednak zwrócić uwagę na poziomy zysku
na sprzedaży, który w IV kwartale wzrósł o 101%, natomiast narastająco o 39%. Poziomy zysku
netto są w 2017 roku niższe, ponieważ spółka zrewidowała posiadane należności i musiała uznać
ich część jako wątpliwą – zgodnie z zasadą ostrożności zostały one ujęte w pozostałych kosztach operacyjnych.

Mimo tego zysk jest wystarczający aby w tym roku też wypłacić dywidendę. W rok poprzednim było to 1 grosz na akcję.

Wojetek napisał(a):

(...)
Na obecną chwilę bez spółek są:
Wojetek (czas do 09.02)
kamilcia (czas do 14.02)
Masa (czas do 12.02)
Sokal (czas do 14.02)
obs (czas do 31.01)

Jak wygląda sytacja? Wszyscy zdążyli zakupić?

Dlaczego spółka nie ma w planach publikacji raportu za IV kwartał?
Czy wynika to z szybszej publikacji raportu rocznego?

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Spółka ) podaje do publicznej wiadomości daty przekazywania raportów okresowych w 2018 roku:

Skonsolidowany raport roczny za rok 2017 - 20.03.2018 r.

Jednostkowy raport roczny za rok 2017 - 20.03.2018 r.

Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2018 roku - 14.05.2018 r.

Skonsolidowany raport kwartalny za II kwartał 2018 roku - 13.08.2018 r.

Skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2018 roku - 13.11.2018 r.

flesz napisał(a):
Budowa w zasadzie jeszcze nie ruszyła bo od miesiąca nie było nawet 2 dni bez deszczu.

Prawie gotowca czyli masz na myśli już wybudowany dom tylko do wykończenia?

Na giełdę nie masz czasu to pochwal się ile wybudowałeś :-)

Ja sfinalizowałem zakup działki i mam wybrany projekt, który po małych zmianach mam nadzieję, za niedługo uda się złożyć do starostwa.

Poproszę o drugie miejsce rezerwowe.

Co ten wniosek tak nagle? Spółka jest w kiepskiej sytuacji ale czy to wystarczające uzasadnienie na wniosek o upadłość?

Co na to ABS? Chyba, że oni sprzedawali ostatnio?

Ciekawe do kogo Pan Prezes kieruje takie życzenia:

fluid.pl/wiadomosci/single/art...

Nie jestem specjalistą od techniki ale myślałem, że z jednej sesji może być albo sygnał pozytywny albo negatywny. A tu po dzisiejszej mamy w skanerze:

Cytat:
2017-12-05 Spadkowe Porzucone Dziecko Negatywna
2017-12-05 Młot Pozytywna

Chcą zmienić warunki emisji:

Szczęśliwie dla tych co chcieli sprzedać notowania przez te kilka dni nie znalazły równowagi i nie było handlu.
Ciekawe jak się teraz kurs zachowa?

Po okresie konsolidacji znowu ciekawie.

Kurs rośnie. Dzisiaj duże transakcje pakietowe, w sumie 341 422 szt.

Proszę o krótka analizę po wynikach za II kwartał.

Bo na razie musisz liczyć 4 300 000 z 80 000 000 akcji co daje właśnie 5,38%.

Jutro debiut. Zastanawiam się czy obecni akcjonariusze będą mocno sprzedawali swoje akcje.
Rownocześnie do obrotu wchodza PDA nowej emisji.
Jak obstawiacie debiut? Myślę, że PDA beda na małym plusie a stare akcje około zera lub na małym minusie.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

p.s gdzieś w tivi migneła mi reklama getback

Proszę o analizę raportu za I kwartał i komentarz po raporcie rocznym.
dziekuje

Ale dalej ma jeszcze 60 mln zł ...

Ciężko czasem nadążyć za zmianami:

Cytat:
Zarząd BRAS S.A. (dalej Spółka, Emitent) przekazuje do publicznej wiadomości, informację, że rozpoczął prace nad opracowaniem nowej strategii działalności Spółki. Strategia będzie związana z rynkiem nieruchomości, w szczególności z realizacją inwestycji deweloperskich. Po pełnym opracowaniu strategii zostanie ona opublikowana. Zmiana strategii wynika ze znacznego wzrostu rynku nieruchomości przy równoczesnym wstrzymaniu rynku odnawialnych źródeł energii- w zakresie, na którym koncentrował się wcześniej Emitent.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Teraz znowu wraca moda na przebranżowienia. Nie wyszło z odnawialną energią - nieruchomości.

Fakt, wiosna dla budowania jest na razie kiepska - szczególnie jeżeli chodzi o prace ziemne.

Tak, myślę o minimum stan surowy zamknięty. Do tego dochodzi jeszcze kwestia działki - nie musi być duża ale ważne, żeby nie była w gęstej zabudowie a raczej gdzieś na uboczu. I jeszcze żebym się zmieścił w założonym budżecie :)

flesz napisał(a):
Kilka km na zachód od Krakowa.

Jak idzie budowa?
Ja się właśnie też zacząłem rozglądać za jakims miejscem poza Krakowem.
Pracuję w Skawinie w związku z tym szukam czegoś od Mogilan po Liszki.

Sam się zajmuję inwestycjami w firmie gdzie pracuję to chciałbym znaleźć prawie gotowca, żeby uniknąć tej całej zawieruchy. Z drugiej strony jak się buduje od podstaw to można budować dokładnie tak jak się chce.

Chociaż znajomi, którzy są po budowie domu mówią, że teraz to by pewne rzezy zrobili inaczej. Ale tego się chyba nie uniknie.

Kolejne ruchy w akcjonariacie:

Pan Łanoszka po ostatnich zakupach osiągnął poziom 1 mln akcji. Z tego sprzedał 500 tys. Panu Adrianowi Moska.

Ciekawe co dalej i jaki jest powód zaangażowania Pana Moski w KPI?

Nie chce mi zadziałać przycisk "edit".

W raporcie za IV kwartał 2015 r (okres, w którym była emisja) jest pozycja:

1. Wpływy netto z wydania udziałów (emisji akcji) i innych instrumentów kapitałowych
oraz dopłat do kapitału: 750 000,00.

Czyli emisja akcji C była po 15 groszy.

Co ciekawe na innych forach giełdowych dotyczących tej spółki jest przekonanie, że emisja 5 mln akcji była po 1,5 zł.

Przyglądam się tej spółce i natrafiłem na pewne niejasności związane z emisją akcji C. Może ktoś pamięta i pomoże wyjaśnić.

Mianowicie zgodnie z poniższym komunikatem emisja akcji C dotyczyła 500 000 sztuk po cenie jednostkowej 1,5.

www.newconnect.pl/index.php?pa...

Cytat:
2015-11-20 14:55:46
Podwyższenie kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego.

(...) W związku z powyższym w dniu 20 listopada 2015 roku podjęta została uchwała o zakończeniu subskrypcji akcji serii C na 500.000 (pięćset tysięcy akcji) sztuk akcji, o wartości nominalnej 0,10 (dziesięć) groszy każda. W ramach subskrypcji podpisano jedna umowę objęcia akcji w cenie 1,50 (jeden złoty pięćdziesiąt groszy) PLN za akcję, o łącznej wartości 750.000,00 PLN (siedemset pięćdziesiąt tysięcy) PLN. (...)

Cytat:
2015-12-18 08:33:07

Kapitał zakładowy Spółki wynosi 1.370.258,40 zł (jeden milion trzysta siedemdziesiąt tysięcy
dwieście pięćdziesiąt osiem złotych i czterdzieści groszy) i dzieli się na:
a) 4.000.000 (cztery miliony) akcji zwykłych na okaziciela serii A1, o wartości nominalnej 0,10 zł(dziesięć groszy) każda,
b) 4.000.000 (cztery miliony) akcji zwykłych na okaziciela serii A2, o wartości nominalnej 0,10 zł(dziesięć groszy) każda,
c) 702.584 (siedemset dwa tysiące pięćset osiemdziesiąt cztery) akcji zwykłych na okaziciela
serii B, o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda.
d) 500.000 (pięćset tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 0,10

Później była korekta ilości akcji serii C z 500 000 sztuk na 5 000 000 mln ale brak informacji czy pozyskane środki pozostały bez zmian a cena jednostkowa była niższa (czyli 0,15 zł za akcję)?

Cytat:
2015-12-18 10:37:29
Fabryka Konstrukcji Drewnianych Spółka Akcyjna
Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki korekta raportu
Zarząd spółki Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. z siedzibą w Paproci (dalej: „Spółka”, „Emitent”) podaje do publicznej wiadomości skorygowany raport 36/2015 z dnia 18 grudnia 2015 korekta dotyczy ilości akcji serii C, których ilość została skorygowana aneksem do aktu notarialnego z dnia 20 listopada 2015 roku za repetytorium A 2227/2015. Tym samym ulega zmiana ilości akcji serii C podanych w raporcie numer 33/2015 z dnia 20 listopada 2015 roku.
W związku z powyższym Emitent informuje, iż w dniu 17. grudnia 2015 roku otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu o podwyższeniu kapitału zakładowego Emitenta w ramach kapitału docelowego.

1. Kapitał zakładowy Spółki wynosi 1.370.258,40 zł (jeden milion trzysta siedemdziesiąt tysięcy
dwieście pięćdziesiąt osiem złotych i czterdzieści groszy)
2. Liczba wszystkich akcji wynosi 13.702.584 sztuk ( trzynaście milionów siedemset dwa tysiące pięćset osiemdziesiąt cztery) i dzieli się na:
a) 4.000.000 (cztery miliony) akcji zwykłych na okaziciela serii A1, o wartości nominalnej 0,10 zł(dziesięć groszy) każda,
b) 4.000.000 (cztery miliony) akcji zwykłych na okaziciela serii A2, o wartości nominalnej 0,10 zł(dziesięć groszy) każda,
c) 702.584 (siedemset dwa tysiące pięćset osiemdziesiąt cztery) akcji zwykłych na okaziciela
serii B, o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda.
d) 5.000.000 (pięć milionów) akcji zwykłych na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 0,10

Czy ktoś kto obserwuje spółke może potwierdzić, że ostatnia emisja - seria C - 5 000 000 akcji była po cenie emisyjnej 0,15 zł czy 1,5 zł jak w pierwszym komunikacie z błędną ilością?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 6 maja 2021 21:14:06
Liczba wpisów: 177
[0,05% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,164 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +173,47% +34 694,69 zł 54 694,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło