Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

c15d

c15d

Ostatnie 10 wpisów
Ponieważ wątek został oficjalnie otwarty, uzasadnię zakup CRJ.

Spółka złożona z bardzo doświadczonych developerów, współtwórców takich hitów jak Dead Island czy Dying Light, i to nie są ludzie którzy parzyli tam kawę.

Ich pierwsza gra (GreenHell) została przyjęta bardzo dobrze - oceny 85% na Steam, sprzedaż wersji EA już na początku listopada przekroczyła 120K sztuk. Obecna kapitalizacja to ok. 100M zł co powinno dyskontować ok. 5M zł zysku w latach następnych czyli 100 tys. sztuk sprzedanej gry w pełnej cenie (ma kosztować 25-30USD).

Wishlista listopadzie wynosiła 300K, grupa społeczności na dziś to 90K (Frostpunk przed premierą miał 99K). Premiera gry w marcu. Wiosną ma być tryb coop, a jesienią wersja na konsole. Wg mnie potencjał sprzedaży tytułu w tym roku to ok. 600-800k sztuk co powinno dać ok 30M zysku netto (za cały rok).

Ja również ponownie zgłaszam chęć udziału jeśli będzie edycja 2019, pozostaję przy CRJ. Uzasadnię po otwarciu nowego wątku.

A może BB postanowił po prostu spędzić resztę życia inaczej? Może po tylu latach w zawodzie i zrobieniu naprawdę dużych rzeczy (sukces 11B) ma ochotę na relaks, ponieważ stać Go na to? W sumie te kapcie wręczone przez GM wiele mówią. Nie koniecznie musi to być jakiś konflikt, spory itd. 180 000 akcji x 350 zł (myślę że można przyjąć taką średnią) = .... i można robić to co się naprawdę lubi.

W takim razie bardzo proszę, dla porządku, o uwzględnienie dywidendy dla zamkniętej pozycji na PLW:)

Pozdrawiam

Plan premier:

http://www.playway.com/premiery

Wg mnie będzie podobnie jak 11BIT czyli ok 20-25M za IIQ netto.

@Rekinek
Ok, tylko popatrz ile gier od PlayWay wyjdzie w najbliższym czasie... Tutaj ta masa generuje spore przychody, większość gier zwraca się bardzo szybko, a potem sprzedają się cały rok i dorzucają do kasy... Niestety 11BIT trochę pokpił sprawę, akumulowali na kontach spore zapasy gotówki, a mogli bardziej aktywnie szukać nowych lub większych pozycji do wydawnictwa lub szybciej tworzyć kolejne zespoły, ew. mocno rozbudować Frospunka. Realnie P8 będzie najszybciej za dwa lata, i te dwa lata muszą ciągnąć na Frostpunku, który jest grą świetną, ale niestety dość krótką i na dzień dzisiejszy ktoś kto go skończył nie ma do czego wracać. Stąd chyba ostatnia korekta kursu, może chłopaki z 11BIT czymś pozytywnie zaskoczą...

Dzień dobry

Proszę o sprzedaż PLW i zakup CRJ.

Uzasadnienie: CRJ zrobiło bardzo dobrą grę przy niewielkim budżecie, w dodatku w bardzo popularnym gatunku (survival). Gra w formule EA zebrała oceny ponad 80% praktycznie bez reklamy, społeczność rośnie dynamicznie. Dodatkowo ekipa ma duże doświadczenie w tego typu grach. Widzę tu duże pole do wzrostów kursu spółki.

To jest po prostu branża rozrywkowa. Albo trafisz w rynek albo nie, gier ukazuje się multum, tylko niektóre stają się hitem. Playway wydaje ich bardzo dużo, bo taka jest ich strategia. Te, które okażą się sukcesem (CMS. HouseFlipper, 911), są rozwijane i umacniają swoją markę i pozycję rynkową. Jaki marketing miał HouseFlipper? Podobny do innych produkcji, po prostu gra chwyciła i tyle. Jak dla mnie PhantomDoctrin jest lepszą grą od HouseFlippera, nie ma to przełożenia na sprzedaż.

Jest źle a wręcz tragicznie? Ciekawe...

GOG - TOP1 od premiery i preordery też były wysoko (TOP2)
Steam - na obecną chwilę pierwsza strona (niezmiennie od premiery, czwarty dzień) miejsce 15.

Danych o konsolach na razie brak.

Pokaż mi produkcje innej spółki, podobnie wycenianej (CFG ok. 80M PLN w tej chwili), która się tak sprzedawała?

Pomijam 11BIT po TWOM bo co tam się stało z kursem to chyba wszyscy wiedzą.

Agony przy budżecie 3M chyba miało baaaardzo małe szanse by się udać... I to na wszystkie platformy jednocześnie. Przeliczyli się tu i tyle, natomiast Phantom Doctrine jest naprawdę dobrą grą, zdecydowanie największą produkcją z grupy PW.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2019 05:15:13
Liczba wpisów: 139
[0,04% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,208 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d