Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Stockinger

Stockinger

Ostatnie 10 wpisów
Vox napisał(a):
tymczasem Sapkowski spowodował spadek kapitalizacji już o parę miliardów...
może rzecywiście opłaciło się dopłacić te 60 mln?

Dobre pytanie. Warto było cwaniakować i wykorzystywać dziadka pieniacza?


Dużej sile za złoty pisiont. Dzięki za taką siłę. Pocałunek śmierci od głównego właściciela jest wypalony na tej spółce gorejącym znakiem stopu.

Pytania ode mnie. angry3

1. Jakie są dalsze pomysły na realizację wizji "meaningfull enteratainment" na kolejne produkty oprócz kopiowania pomysłu z TWOMA?

2. Czy Spółka zamierza korzystać z ulg podatkowych na tworzenie gier, ewentualnie gier patriotycznych (są takie plany MinFin), albo w jakiś inny sposób obniżyć stawkę CIT?

3. Jak kształtuje się krzywa sprzedaży Frost Punka w porównaniu do TWOMA, wystarczy odpowiedź wyżej / niżej / tak samo chociaż lepsze były by konkretne liczby.

Zwykły błąd to może zrobić klozetowa jak rano podpisuje listę. Sfałszowanie sprawozdań podpada pod paragrafy a co najmniej pod wymówienie. Wniosek na walne o zmiany w zarządzie, jak nie umie liczyć to czekają kursy dokształcające. Odpowiedzialność koleś.

Deogracias napisał(a):
Trzeba też pamiętać, że żeby uzasadnić wycenę na poziomie 57,7 zł DM TRIGON założył w 2017 zysk netto na poziomie 27 mln (tak podają portale informacyjne - nie mam dostępu do rekomendacji). To skok w górę o kilka poziomów, bo mimo sukcesów wydawniczych Playway zarabia ostatnio około 3 mln zł w ciągu półrocza (20151H, 20152H i 20161H).
Taki zysk wymagałby prawdziwego hitu albo i nawet kilku, bo na razie z jednej gr spółka wyciąga około 150 tys. zł (2015 rok - 5,9 mln zł zysku, około 40 gier). Nie twierdzę, że to niemożliwe do realizacji, ale raczej niemożliwe do przewidzenia.

Wtedy się robi inną rzecz. Wchodzi na NewConnect i notuje istniejące akcje. Bez emisji albo z jakąś typu 2-5% dla pracowników. Wycena może być dowolna:
- niska i wtedy jak zyski rosną to i kurs rośnie
- wysoka i wtedy jak zyski rosną to kurs stoi, a jak nie rosną to leci na papę tylko przy małych obrotach - nie ma komu i czym sypać
Najgorzej to obiecywać gruchy na wierzbie i potem lamentować jak tych bajdurzeń nikt słuchać nie chce. Rynek zaraz sam odpowie jak widzi cenę ofertową.

Witam Panie Prezesie.
Czy dobrze widzę że w prospekcie nie ma prognoz finansowych? Więc o czym my mówimy. My inwestorzy kupujemy przyszłe wyniki. A nie gry, te są dla graczy. Więc jak mamy kupić przyszłość spółki skoro (a) zarząd nie ma commitmentu do dowiezienia określonego wyniku, (b) właściciel i założyciel sprzedaje swój pakiet akcji w tejże "unikatowej na świecie" spółce. BTW ileż razy słyszałem to samo przy iluż okazjach.

lelo-pakero napisał(a):
Zakładając, że za grę w sklepie zapłaciliśmy 39,99 funta:

12 funtów – wędruje do wydawcy
10,50 funta – wędruje do sklepu
8 funtów – do właściciela platformy (Microsoft, Sony, Nintendo)
7 funtów – podatek VAT
3 funty – do producenta gry
1,75 funta – marketing
0,65 funta – dystrybucja

Przepraszam włączę się ponieważ to trochę nie tak jest:
a. To wydawca płaci producentowi, a kwota zależy od tego jak wygląda deal. Jeśli wydawca finansuje produkcję i bierze na siebie ryzyko, to przechwyca większość przyszłych przychodów. Inaczej jest jeśli dostaje gotowy produkt i to już rozreklamowany na innej platformie.
b. VAT w UK jest 20%, więc z ceny £39.99 zostaje £33.33.
c. Sklep możliwe że pobiera tyle co napisane (£10.50) czyli 30%.
d. Właściciel platformy pobiera około $10 od pełnocenowych gier czyli ok. 16% (jak się nie ma asa w rękawie do negocjacji, bo czasami można wręcz dostać dofinansowanie żeby gra się ukazała), ale weźmy że jest to 16% czyli £5.33
--> zostaje £17.50, które trafia do wydawcy
Za to trzeba zrobić:
- produkcję (pudełko i płyta czyli trochę plastiku, zależy od nakładu ale nie przekroczy £1.5)
- dystrybucję (dostawa do centrów logistycznych, to są grosze)
- marketing (nie liczony od sztuki tylko od kupionej powierzchni, zależy, można wydać każde pieniądze a można wydać grosze i być i tak zauważonym)
e. Załóżmy że wydawca koszty będzie miał £2.50 od sztuki czyli przychody netto będzie miał na poziomie £15 (pomijamy ryzyko zwrotów i zakładamy że jest u niego, albo że przynajmniej zapłacił gwarancję. Co ciekawe jest to dokładnie tyle ile wyżej (W+P) tylko wynika z innej logiki. Ponieważ wydawca ryzykuje tylko kwotę £2.50 razy nakład i dostaje produkt z brandem i marketingiem praktycznie gotowym to uzasadniony jest wg mnie podział kwoty £15 w proporcjach nie gorszych niż 2:1. Przyjmijmy dla okrągłego £10 producent (ergo równe 30% kwoty netto) i £5 wydawca (analogicznie 15% kwoty netto). I to jest moja estymacja. Tylko dla pudełek natomiast na PSStore i XBLA trzeba osobno policzyć, wyjdzie nieco więcej.

Widać że lada niedługo pojawi się na NC nowa spółka Airway Medix SA. Oferta prywatna została zamknięta bodaj pod koniec września. Od 3 tygodni są już pierwsze komunikaty EBI na stronie NC
newconnect.pl/?page=raporty_sp...

w tym najciekawszy jak na razie z wczoraj mówiący o podpisaniu umowy na 200 tys $
newconnect.pl/?page=1045&p...
Zarząd spółki Airway Medix S.A. („Emitent”) informuje, iż dnia 11 listopada 2014 roku Emitent zawarł strategiczną umowę dystrybucyjną („Umowa“) z firmą Ambu A/S („Ambu“) z siedzibą w Ballerup, w Danii. Ambu jest światowym liderem w branży urządzeń i rozwiązań stosowanych w diagnostyce i medycynie ratunkowej. W ramach zawartej Umowy Ambu będzie dystrybuowało rozwiązanie Airway Medix Closed Suction System (Zamknięty System Czyszczący) na terenie Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Australii. Umowa wchodzi w życie 1 stycznia 2015 roku i została zawarta na 12 miesięcy. Emitent oczekuje, że w ramach Umowy zostanie rozdystrybuowanych minimum 12 000 szt. urządzenia o wartości około 200 000 $.

Spółka ciekawa z trzech powodów. Po pierwsze medyczna czyli rynek światowy, duże marże, z tym że są różne tutaj przypadki, może być HTL i nakłuwacze, a może być Cormay i Bluebox.
Po drugie ludzie ze spółki nie są zieloni w temacie, konkretnie Pan Marek Orłowski założył i sprzedał Nepentesa, potem zakładał Medicalgorithmics. Dla mnie dobry track record.
I po trzecie produkt jest prosty, a nawet prymitywny (z całym szacunkiem), na tyle że nie potrzebuje żadnego mumbo jumbo elektroniki, technologii, biochemii czy innego voodoo bo to zwykła rureczka...Dzisiaj artykuł w PB niestety w części płatnej
pulsbiznesu.pb.pl/3934021,6192...

Widać że review copie poszły już do youtuberów! Pierwsze recenzje są super.
Upały... Każdy chce się schłodzić...

Cytat:
Wczoraj w Dunaju utopił sie były libijski minister ds. ropy, pan Shukri Ghanem. Kilka lat temu nasz czołowy oligarcha, Jan Kulczyk, negocjował na jachcie u wybrzeży Dalmacji biznesy z topielcem.

Lekarze, policja i ratownicy co roku ostrzegaja, ostroznie z kapiela. Byly libijski minister ds. ropy, Shuklri Ghanem, nie posluchal ich. W niedziele poszedl kapac sie w ubraniu w Dunaju (w Wiedniu) i utopil sie.


znalezione na monsieurb.nowyekran.pl/post/60...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 26 lipca 2008
Ostatnia wizyta: 10 października 2018 15:44:24
Liczba wpisów: 20
[0,01% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,413 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d