Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jacenty

jacenty

Ostatnie 10 wpisów
fajnie

a powiedz jak Twoim zdaniem będzie się Internet rozwijał, w jakim kierunku pójdzie?
Jakie innowacje wydają się być dzisiaj szczególnie atrakcyjne?

Znasz jakieś czasopisma, portale branżowe dotyczące biznesu internetowego i wszystkiego co sie z nim wiąże?

Chalmi napisał(a):

ps.
Ekologia nie każdemu jest na rękę. Jest cała masa wielkich firm i koncernów, których interesy są sprzeczne z zasadami ekologii (np. ograniczenie emisji CO2- niektórzy bronią się rękami i nogami).

coś w tym jest

doniu napisał(a):

a ja wam powiem ze bedzie hossa na nowe, bezpieczne, dobre banki,
ktore powstajac z popiolow beda "podmiotami oczysczonymi" w stosunku do tych sprzed krachu,
po calym tym dymie mowiac prosto bedzie mniej graczy, a przy rodzacej sie hossie to samo pole do zagospodarowania,
od paniki i niecheci do bankow do uwielbienia i wyniesienia na piedestal.
Takie jest moje zdanie.
Ekologia i energetyka chyba zawsze beda na czasie, ale temat juz jest walkowany od dawna.
A gielda jesli mowimy o spektakularnych zyskach to jest to zwiazane z emocjami (vide Karkosik,Petrolinvest itp) raczej, bo w koncu to tzw leszcze przylaczajace sie ostatnie winduja spolki do niebotycznych poziomow.

i w tym też coś jest

Chalmi napisał(a):

No chyba, że piszące tu osoby wchodzą w skład elitarnej super tajnej masońskiej loży sterników światowych giełd

akurat co do tego to jestem święcie przekonany :blackeye: :-$

Witam

Interesuje mnie od jakiegoś czasu temat spółek internetowych, nie tylko tych notowanych na giełdzie ale ogólnie.
Może ktoś z Was zna temat lepiej i odpowiedziałby na parę moich pytań i wogóle może uda nam się rokręcić ten temat - bo chyba wszyscy w większym lub mniejszym stopniu zgadzamy się, że przyszłość to szeroko pojęty Internet - ze swoimi portalami informacyjnymi, społecznościowymi i internetowymi bankami.

Chciałbym się dowiedzieć jak te spółki generują przychody - bo wiadomo, że są to reklamy ale oczywiście nie tylko - więc co jeszcze? Jakie warunki musi spełniać taka spółka by przynosiła dochody, czym się musi wyróżniać itd itp.
Ostatnio gdzieś przeczytałem, że jakiś fundusz venture capital kupił Allegro za miliard (!!!d'oh! ) funtów - mam gdzieś nawet jeszcze artykuły z Forbesa o stronach internetowych (postaram sie dzisiaj wkleić). Skąd biorą się takie gigantyczne wyceny spółek internetowych? Czy wystarczy zgromadzić wokół niej jak największą liczbę użytkowników by osiagnęły taką wycenę?
Jeśli ktoś zna lepiej temat niech się podzieli wiedzą i przemyśleniami, poza tym jakieś ciekawe strony w tym temacie też mile widziane będą :happy11:

robertus napisał(a):
A może czas na Eko-hossę?
biopaliwa, ekożywność, CO2, oczyszczalnie, energia wiatrowa...

Robertus
'

Dokładnie, to właśnie miałem na myśli 3some

Panowie

Typujemy - co będzie następną bańką naszej hossy - był internet, była deweloperka.

Ja pozwolę sobie na strzał - energetyka angry5

WatchDog napisał(a):
Rozumiem tok myślenia... tylko jak tutaj zachować płynność i rynkową wycenę, jednocześnie wycofując spółkę z obiegu, albo przynajmniej z zasięgu spekulantów. no, nie da się. i tak źle, i tak niedobrze.
Słuchaj, jeśli to jest chore to niech padnie jak najszybciej. Zlecą się sępy, rozdrapią - trudno, to jest natura ludzka, to jest świat, w którym żyjemy. Absolutnie jestem przeciwko podtrzymywaniu życia tego ciała gdy mózg przestał pracować...

Co do futures i innych takich - trochę o tym ostatnio myślę.
I cieszę się, że mam akcje. Właśnie dlatego zawsze inwestowałem w akcje, żeby je mieć - spółek produkcyjnych, usługowych, technologicznych. Dopóki nie padną to jestem współwłaścicielem, a prawo własności jest po mojej stronie. Zostanie przynajmniej papierek ;) A co mają teraz powiedzieć grający na kontraktach na silnym lewarze? Pstryk! poszły pieniądze i nic nie zostało, dym się rozwiał, nie ma Lehman Brothers. Niech padają kolejne jaskinie hazardu Boo hoo!

(oczywiście cały czas tak na 50% z jednym okiem mrugającym ;) )

Ta jest, zgadzam się
Te wszystkie futures i inne bajury - to jest zwykły hazard i nie niosą ze sobą żadnej realnej wartości.

Poza tym wszystko to co chore powinno upaść, dzięki temu zostanie zachowana normalna kolej rzeczy - to co słabe i jest eliminowane a na jego miejsce rodzi sie nowe. Do momentu aż znowu zapędzimy się w kozi róg - i tak w kółko :-$

Generalnie uważam, że to fajna sprawa dla ludzi, którzy boją się ryzyka, a mimo tego chcą coś robić. Oczywiście można wsadzić siano na lokatę i być pewnym - małego bo małego, ale zysku. No ale taka własna struktura daje większe możliwości odnośnie zarobku niż lokata, a dwa, że nawet nie przynosząc większego zwrotu, kształtuje jakąś tam wiedzę odnośnie inwestowania pieniędzy. I daje czystą radość bo eliminuje ryzyko utraty kapitału.
Nie mniej, odnośnie już samej zyskowności - żeby mówić o większych możliwościach zarobkowych, niż w przypadku samej lokaty trzeba inwestować te pieniądze w instrumenty agresywne.

Witam

Jakieś opinie Panowie odnośnie tej organizacji? Należy ktoś może do niej?
Jest dobra czy zła, potrzebna czy niepotrzebna?
Zapraszam do dyskusji.

Timing w tym rozumieniu o którym Ty piszesz, jest dla mnie jak najbardziej oczywisty i zrozumiały.
Nie mniej jednak chodziło mi o timing w rozumieniu giełdowym - czyli to co poruszyłeś w ostatnim zdaniu. Napisz trochę więcej o timingu w tym kontekście - na pewno wszyscy chętnie poczytają :happy11:

Pozdrawiam

Witam

Dzięki Panowie za pomoc - nie ma co, jesteście wporzo ;)
Przeanalizuje to wszystko dokładnie i mam nadzieję, że nie pójdzie to na marne :headbang:

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 3 grudnia 2008 14:06:14
Liczba wpisów: 27
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,353 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d