Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tadekmazur

tadekmazur

Ostatnie 10 wpisów
Taurus80 napisał(a):

Tadek jak tak czytam mam wrazenie ze z jednego konta pisza 2 zupelnie rozne osoby.
Najpierw jestes za wzrostami tlumaczac to iz wszelkie wskazniki gospodarcze rosna i tak bedzie,
a teraz widzisz besse a w najlepszym wypadku kiszonke przez dlugi czas ( najdziwniejsze jest dla mnie to ze obie te tezy potrafisz zargumentowac) niestety nie wiem ktora strone rynku obstawiasz dlugoterminowo.

Pisałem o wzrostach które właśnie się kończą, a teraz piszę o nadchodzących spadkach.
Wcale nie uważam że sprowadzą nas bardzo nisko. Jednak IMHO droga na północ jest odcięta.
Trochę spadków, potem nudny dłuugi horyzont. Może za dwa lata wrócę na rynek akcji. Teraz większego sensu nie widzę.
Teraz jest dobry czas tylko dla tych bardzo aktywnie zmieniających spółki i pozycje. Oczywiście pod warunkiem że są w tym bardzo dobrzy. Ja nie jestem.
Bez odbioru.

Dzięki za sympatyczne słowa. Jednak zajmowanie się giełdą gdy się na niej nie gra jest bez sensu.
Ja swoją grę zakończyłem po półtora roku. Wydaje mi się że to dobry moment bo grac na kontraktach nie zamierzam, a wątpię w dalsze wzrosty w krótkim, średnim i długim terminie. W bardzo długim to będą na pewno, ale tu chodzi o lata.

Wydaje mi się że baardzo długo nie będziemy wyżej niż obecnie.
1.Euforia jest niesamowita. To wróży konkretne spadki.
2.Gospodarka amerykańska i europejska mają trwale przetrącony kręgosłup. Następne 12 miesięcy będzie dobre i to właśnie dyskontujemy. Jednak potem przyjdzie czas redukcji deficytów i podniesienia stóp procentowych. W najlepszym wypadku będzie z tego stagnacja, w najgorszym powtórka z kryzysu.
3.Polska chyba znacznie lepiej, ale i tak bardzo ucierpimy od flałty u naszych głównych partnerów. W przyszłym roku wzrost będzie jeszcze kiepski, a potem wcale nie musi wzrosnąc. Będzie to zależało od skali problemów Zachodu.
4.To nie jest tak że minął kryzys i wszystko będzie dobrze. Długi publiczne i nierównowagi ogromne. Wcale nie idą dobre czasy.

Już nie mam żadnych akcji. Co za ulga.
Wpakowałem się w to bagno pod koniec stycznia 2008. Miałem sporo szczęścia bo moje straty na dzień dzisiejszy są akceptowalne. Zdecydowałem się je definitywnie podjąć i pożegnać się z rynkiem.
Nie wierzę w znaczące wzrosty w ciągu najbliższych miesięcy, a nawet jeśli będą to nie ma sprawy.

W sumie to ta megabessa mnie złamała. Wchodząc po sporej zwale wydawało mi się że jestem cwany. Liczyłem się ze zjazdem do 2500, a nawet 2300. Było jak było. Na szczęście w miarę rozsądnie lub szczęśliwie się przegrupowywałem i wynik jest daleko lepszy niż mógłby być. Gdy było naprawdę ciężko to się trzymałem, ale teraz gdy mogę odpuścić bo straty stały się akceptowalnymi to bardzo chętnie odpuszczam.

A ja zaproponuję taką technikę. Sekwencja dziennych zmian na FW20 +0.98%, +1.56%, +3.55%, +4.22%, +1.25%
bez superinfa i bez znaczących spadków tuż przed sekwencją. Taki układ pachnie przynajmniej dwoma dniami spadków.
Może być to już początek TEJ korekty, a może potem jeszcze wróci żeby zrobić drugi szczyt i potem spadnie z podwójnego.

Żaden układ nie jest doskonały. Może nawet wystąpić jeszcze jeden dzień wzrostów lub flałty przed korektą.
Natomiast spekulacje o TEJ korekcie to już tylko spekulacje. Równie dobrze możemy rzeczywiście najpierw palnąć 2600 jak preferuje Mroman. Jednak ja inaczej rozkładam prawdopodobieństwa. 2600 to byłoby aż 110% nad lutowym dołkiem.
Nie bardzo wierzę w takie wartości przed zimą. W zimie też nie wierzę ale to już inna sprawa.

Natomiast mocno wierzę w rychłe 2150. Najdalej w przyszłym tygodniu, ale raczej jeszcze w tym. Z resztą to minimalny wymiar kary bo chyba polecimy ZNACZNIE niżej.

mroman napisał(a):

siedziałem dzis troche nad wykresami i moj pomysł jest taki. Wole okreslac wprawdzie czas zmiany ale sprobuje tez z poziomami. Wg mnie poziom na ktorym nastapi zwrot to 2600 pkt a oto uzasadnienie:

1. 50% zniesienie fibo
2. roczna zmiana WIG 20 wychodzi na + w zaleznosci kiedy to nastapi (2500-2600)

FW20 jest akurat na 0.382 fibo.
Może jednak teraz? Bracia Jankesi przed chwilą zapikowali.

A może nawet jutro jeśli będzie powyżej 2300. Krótkoterminowo to zbyt długa się robi ta sekwencja wzrostów.
5 kolejnych sesji wyraźnie wzrostowych to murowana sesja spadkowa najdalej w środę.

tomcio55 napisał(a):

Jaką analizę stosujesz że tak ci wyszło? Do ilu przewidujesz spadki?

Raczej rodzaj rozumowania niż AT lub AF. Roczny wzrost WIG20 nigdy nie przekraczał 100%, a półroczny 80%.
Półroczny rekord już wyrównany, a aż do lutego powinniśmy przebywać poniżej 2500.
Być może niesłychanie niski poziom z lutego sprawi iż tym razem te rekordy zostaną pobite.
Jednak nie sądzę żeby tak było bo perspektywy gospodarcze dla świata na okres drugiej połowy 2010 i roku 2011 są kiepskie. A jeśli jednak pójdzie powyżej 2500 to z pewnością niewiele wyżej.

Zasięg korekty spadkowej to trudniejsze pytanie. Myślę że minimalny to okolice 2000, ale prawdopodobnie zejdziemy do 1800. Natomiast powrót poniżej 1600 raczej wykluczam.

tomcio55 napisał(a):
tadekmazur napisał(a):
Ale jeśli korekta całego rynku będzie znacząca (a tego się spodziewam) to pewnie dotrzemy w te okolice.
MCI też dostanie po tyłku, ale IMHO lżej.

Tak obserwuję jedno i drugie i chyba IMHO bardziej.

Bez znaczenia. I tak powoli trzeba zwiewać z rynku. Korekta idzie dużymi krokami.

@ Mroman

Stopniowe wychodzenie - zgoda.
Lepsze zachowanie segmentu małych i średnich - zgoda.
Ostrożnie z S-kami - zgoda, ale na 2400 chyba już warto.

1.618 to chyba coś z Fibbonacciego, ale Vox najwyraźniej jest ostro podkręcony bo te 6000 na WIG20 to paskudnie odległa sprawa. Tak odległa że już wtedy nawet WIG20 nie będzie. Zastąpi go WIG30.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 5 września 2009 14:20:13
Liczba wpisów: 1 151
[0,35% wszystkich postów / 0,30 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,707 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d