pixelg
9 września – Dzień Niepodległości Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej - Warsztat - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

9 września – Dzień Niepodległości Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 5 września 2017 00:28:39
To już w sobotę ;) Czy ktoś jeszcze obawia się fajerwerków z okazji tej rocznicy? Impreza może być tak huczna i udana, że się w poniedziałek rynki nie otworzą ;)

W polskich mediach jest na ten temat niewiele, ale czytam sobie NY Times, Washington Post, i kilka innych amerykańskich gazet, i cała sytuacja wygląda coraz mroczniej. Japonia nie wyklucza interwencji militarnej, Korea Płd. prosi USA o stacjonowanie broni jądrowej na jej terytorium, w USA nawet do tej pory umiarkowani politycy zaczynają przyjmować coraz bardziej jastrzębie pozycje, Chiny stwierdzają że w przypadku ataku na swojego sojusznika, przyjdą mu na pomoc, a w przypadku gdy to on zaatakuje, nie. Prawdziwy clusterfuck.

Może być z tego wielki Black Swan.

Wojetek
116
Wpisów: 5 336
Wysłane: 5 września 2017 09:22:21
Cytat:
Chiny stwierdzają że w przypadku ataku na swojego sojusznika, przyjdą mu na pomoc, a w przypadku gdy to on zaatakuje, nie. Prawdziwy clusterfuck.

Chodziło oczywiście o USA, bo to ich sojusznik (jak i dłużnik) :). Kimowi nikt nie będzie pomagał, gdyby nie geograficzne położenie Seulu (w zasięgu artylerii średniego zasięgu sąsiada z północy) od kilku miesięcy mielibyśmy jeden reżim na świecie mniej.

Scipio
0
Wysłane: 5 września 2017 09:35:47
Gdyby nie Chiny już dawno byłoby po tym reżimie ;)

Jak czytam sobie doniesienia z USA, to widać narastające zrozumienie, że zbliża się „koniec drogi”. Bo na co amerykanie mają jeszcze czekać? Aż KP zbuduje prawdziwą bombę wodorową, i ICBMy zdolne dosięgnąć większość zachodniego wybrzeża USA? Już nikt nie wątpi że to zrobią, to kwestia czasu. Pierwszy raz czytając amerykańską prasę mam wrażenie że zbliża się „wycinanie tkanki rakowej”, ze wszystkimi tego ryzykami i konsekwencjami.

krewa
krewa PREMIUM
398
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 986
Wysłane: 5 września 2017 09:52:33
Najzabawniejsze jest to, że wiedzę o tym co się dzieje z KP możemy czerpać wyłącznie z mediów, które nawet nie mają własnych korespondentów na miejscu i muszą polegać na depeszach agencji prasowych.

Co za tym idzie - możemy co najwyżej dyskutować o sytuacji jaką nam przedstawiają, a nie o stanie faktycznym.

Scipio
0
Wysłane: 5 września 2017 09:59:12
Najważniejsze rzeczy można wychwycić bez korespondentów na miejscu ;) Wiadomo że w tym roku poczynili ogromne postępy jeśli chodzi o technologię rakietową.

Wiadomo również, że w zeszłym roku zdetonowali bombę z fazy 2, a w tym roku już z fazy 3. W fazie 4 pojawiają się bomby zdolne zniszczyć całe Tokio.

kliknij, aby powiększyć

Czas się kończy.
Edytowany: 5 września 2017 10:01

krewa
krewa PREMIUM
398
Wysłane: 5 września 2017 10:12:25
Jasne, Kim Dzong Un to niedorozwinięty troglodyta, pozbawiony instynktu samozachowawczego i nieświadomy konsekwencji swoich czynów binky
My jesteśmy mądrzy, oni są głupcami

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 5 września 2017 10:17:03
Patrząc kosmologicznie, "coś" w końcu musi uruchomić kolejny cykl na rynkach. Bo obecny trochę się przeciągnął. Może to będzie właśnie "to".

krewa
krewa PREMIUM
398
Wysłane: 5 września 2017 10:22:41
WD, niby jesteśmy rozumnym gatunkiem, ale czemu nie potrafimy funkcjonować bez posiadania wroga? Odnoszę wrażenie, że sensem bytu jest walka z wrogiem, zewnętrznym lub wewnętrznym. Prawdziwym lub wyimaginowanym.

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 5 września 2017 10:33:40
Wojna na skalę tak dużą, jaka może się rozpętać w Korei Północnej, nie będzie początkiem zwykłego cyklu hossa/bessa. Będzie początkiem cyklu o wiele dłuższego.
Obawiam się, że gospodarczo przy tym upadek Lehmana to pikuś. Z nieba nie będą leciały dolary drukowane przez FED.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 5 września 2017 10:34

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 5 września 2017 11:07:29
krewa napisał(a):
WD, niby jesteśmy rozumnym gatunkiem

Inteligencja jest aberracją wśród homo sapiens. Chociaż może to też za wiele powiedziane. Niech będzie: spryt.
Promocja tegoż spowodowała w ostatnich 200 latach niekontrolowany wzrost populacji szkodników chodzących na dwóch nogach.
Wygląda jednak, że wszystko zmierza w kierunku przywrócenia równowagi.

Cytat:
ale czemu nie potrafimy funkcjonować bez posiadania wroga? Odnoszę wrażenie, że sensem bytu jest walka z wrogiem, zewnętrznym lub wewnętrznym. Prawdziwym lub wyimaginowanym.

Oczywiście, to jest wbudowane w DNA tych wodnistych stworzeń, które od setek tysięcy lat walczą o przetrwanie w nie sprzyjającym środowisku. Dopiero mniej więcej sto lat temu przestało brakować żywności, więc bezsensem stała się walka o ziemię rolną - ale nawyki pozostają.

Otworzyć granice, wpuścić im Big Brothera, Premier League i jakieś dwie zwaśnione partie - będą się mieli czym zająć zamiast majstrować przy jądrach.

007
007 PREMIUM
14
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 315
Wysłane: 5 września 2017 20:57:02
Podejrzewam, że jak ktoś wcina na śniadanie trawę, a na obiad może się posilić złapanym ślimakiem, to nie do końca będzie zainteresowany Big Brotherem czy inną rozrywką. Mimo wszystko i bez korespondentów na miejscu mamy jako takie pojęcie jak wygląda reżim Una. Czas działa na niekorzyść Stanów, a w interesie zarówno Chin jak i Rosji jest wspieranie wybryków Una. Z tego powodu konflikt jest całkiem realny, tyle że o zasiągu lokalnym, bo Chiny są ciągle za słabe na to by wejść w otwarty konflikt z USA.

krewa
krewa PREMIUM
398
Wysłane: 5 września 2017 21:23:06
007 napisał(a):
Mimo wszystko i bez korespondentów na miejscu mamy jako takie pojęcie jak wygląda reżim Una.

Też tak sądziłem, dopóki nie odwiedziłem dwa trudnodostępne dla Europejczyków kraje. Jechałem, mając w pamięci medialne doniesienia o okrucieństwach tamtejszych reżimów. Stan faktyczny mocno się jednak różnił od przedstawianego w mediach. Cały pic na tym polega - straszmy, piszmy bzdury - to się fajnie sprzedaje a przecież nikt nie zweryfikuje. Kupmy zdjęcie i dopiszmy do niego ckliwą historyjkę. Albo kupmy zdjęcie w AP i podpiszmy: "Korea Północna spycha świat w kierunku wojny". Mnie najbardziej urzeka zdjęcie Kima wizytującego zakłady, w których produkowana jest ta nowa broń. Toż jakim głąbem trzeba być, by zaprosić tam fotoreporterów z Zachodu.

PS Daleki jestem od twierdzenia, że KP to kraj mlekiem i miodem płynący.

edit: masz tutaj pierwszy z brzegu przykład
Cytat:
47 egzekucji na "Placu Siekania" [blablabla] Zgodnie z tradycją egzekucje są tam przeprowadzane przy pomocy miecza. W stolicy kraju odbywa się to na placu Deera w centrum miasta, nazywanym też "Chop-Chop Square" ("Plac Siekania")

i kolejny
Cytat:
Kiedy w piątek 27 listopada chodziłem po placu Deera w historycznym centrum Rijadu, na granitowej posadzce piknikowały saudyjskie rodziny. Gdybym trafił tu w inny piątek, mógłbym stać się świadkiem publicznej egzekucji. To tutaj, na "Chop Chop Square", czyli "Placu Siekania", saudyjscy kaci ku uciesze tłumu odcinają głowy skazańców.

To jest temat, to sie sprzeda! Bo przecież jeżeli napiszemy prawdę - czyli, że publicznych egzekucji na w/w placu nie dokonuje się od kilku lat - to kto to zechce czytać?
Edytowany: 5 września 2017 21:52

007
007 PREMIUM
14
Wysłane: 5 września 2017 23:18:55
Kilka dokumentów na temat sytuacji w Korei by się znalazło. Pierwszy z brzegu

www.youtube.com/watch?v=4CtHx3...

Nie porównywałbym kary śmierci czy nawet egzekucji publicznych ze skrajnym komunizmem, w którym ludzie umierają z głodu, do przekraczających granicę się strzela, tortury są jak chleb powszedni, a za złe słowo na temat wodza jest kara śmierci. Przy okazji do obozów trafia reszta rodziny.
Edytowany: 6 września 2017 11:48

krewa
krewa PREMIUM
398
Wysłane: 6 września 2017 07:13:45
007,
odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś mnie.

Wg mediów - w Rijadzie na placu Deera wykonywane są wyroki kary śmierci.
Stan faktyczny - publicznych egzekucji nie wykonuje się od lat.

007
007 PREMIUM
14
Wysłane: 6 września 2017 09:52:11
Zrozumiałem Cię bardzo dobrze, po prostu w tej kwestii nie ma sporu. Nie wrzucałbym jednak z tego powodu całego dziennikarstwa do jednego worka, ponieważ jak w każdej profesji jest cała masa ludzi rzetelnie wykonująca swój zawód. Odniosłem się natomiast do tej części Twojej wypowiedzi, w której sugerujesz, że nie wiemy co się dzieje w Korei.

tratata
tratata PREMIUM
9
Wpisów: 1 007
Wysłane: 6 września 2017 11:29:14
Proszę o usunięcie tego drastycznego filmiku, tylko od tego jednego kadru słabo mi się robi.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

krewa
krewa PREMIUM
398
Wysłane: 6 września 2017 12:11:06
Tratata,
ale Ty wrażliwy jesteś, ja pod ten wizualny podkład śniadanie wciągałem.
Pozostawiłem tylko link dla chętnych.

Swoją drogą to jest kolejny przykład ścierwojadstwa - i nie mam na mysli Koreańczyków, tylko osobę/instytucję, która zamieściła film na YT. Miniaturka, promująca film, nie została wyprana przypadkowo.

Przyznam, że przeleciałem cały film na 5-sec przewijaniu i nie trafiłem na ów kadr.

tratata
tratata PREMIUM
9
Wpisów: 1 007
Wysłane: 6 września 2017 12:25:12
Nie jestem aż tak wrażliwy. Jakbym miał wykonać wyrok śmierci to bym to zrobił bez mrugnięcia okiem, ale oglądać ludzkie mięso podczas śniadania, albo hektolitry krwi to nie jest dla mnie najprzyjemniejsza rzecz
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

007
007 PREMIUM
14
Wysłane: 6 września 2017 21:04:13
Ten kadr odnosi się do wypowiedzi jednego z rozmówców, więc nie jest całkowicie od czapy. Niestety przy przewijaniu nie słychać co kto mówi. Przyznaję, że zobaczyłem co tam jest dokładnie dopiero po wgraniu na stronę SW i gdybym zauważył to wcześniej to pewnie poszukałbym czegoś innego.

krewa
krewa PREMIUM
398
Wysłane: 6 września 2017 21:23:00
007 napisał(a):
Nie wrzucałbym jednak z tego powodu całego dziennikarstwa do jednego worka, ponieważ jak w każdej profesji jest cała masa ludzi rzetelnie wykonująca swój zawód.

Widzisz, ja ze smutkiem stwierdzam, na rzetelność od wielu-wielu lat nie ma zapotrzebowania. Dziennikarz jest zakładnikiem wydawcy i przy obecnej polaryzacji mediów nie ma dużego wyboru. Musi wybierać między rzetelnością a klikalnością. Wiesz czym konczy sie próba bycia rzetelnym i obiektywnym w tym kraju i kilku sąsiednich? Tym, że zamiast brylowania na pierwszych stronach lub na ekranie pozostaje tylko skomlenie na Twitterze lub FB. Bo jak nie wydawcy podpadniesz, to rozmówcy. I wbrew pozorom, to drugie jest o wiele bardziej dotkliwe. No bo jak dostarczyć koks do redakcji, skoro nikt z Tobą rozmawiać nie chce?

Wracając do podlinkowanego reportażu - oglądałem pobieżnie, gdyż nie lubie, gdy dziennikarz posługuje się kontrastem, to wg mnie zbyt prymitywne. Wiesz, pewnie z racji zamiłowania do AT odrzucam skrajne wartości, mnie interesuje to co jest w środku. A w filmie tego nie zobaczyłem.
Gdyby nie cechy rasowe, pomyślałbym, że to Rosja, pierwsz połowa lat '90 ubiegłego wieku. Na dobrą sprawę to upadek ZSRR przyczynił sie do upadku Korei Północnej.
Edytowany: 6 września 2017 21:29

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2