pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Domel

Domel

Ostatnie 10 wpisów
rynek natomiast prawidłowo zdyskontował wyprowadzenie majątku w biały dzień na "gębę" prezesa (a wiemy że lubi dużo pleść farmazonów patrząc na historię czata), co więcej nie wiadomo kiedy będzie ta wymiana akcji i czy tak naprawdę w ogóle do niej dojedzie, bo terminy były już przesuwane wielokrotnie

a po co w ogóle analizować ten raport ???
przecież jest jak byk napisane że wyprowadzili aktywa słowackie do holenderskiej spółki, która nie jest konsolidowana w tym raporcie (z tąd też większość strat)

to samo się tyczy obecnie realizowanych inwestycji we włoszech - które są własnością firmy holenderskiej, koszta natomiast ponosi spółka matka co generuje straty

ku... pomyślcie trochę zanim zaczniecie wypisywać brednie

bB86 napisał(a):
Domel to chyba nie sumik? blackeye

Wcale nie było oczywiste, bo patrząc na stopień opisania niektórych photonowych zagrywek z tego kwartału, to już przestaję mieć pewność czy coś jest czymś co oni twierdzą, że jest, czy nie.
Raport miejscami sprzeczny ze sobą.

Poprosiłem w rozmowie GH o rozwinięcie wyjaśnień nt negatywnych one-off'ów, co prawda tłumaczył się tym, że był w Azji w momencie wyjścia raportu i nie mógł ostatecznej wersji raportu przypilnować tak jakby chciał, ale teraz mam nadzieję, że jakiś komunikat lepiej wyjaśniający negatywne rzeczy pójdzie w ciągu najbliższych dni. Tak się przynajmniej umówiliśmy. Moje zaufanie do spółki mocno stopniało i teraz dużo zależy od tego czy uda im się sprzedać część słowackiego portfolio po znośnych cenach. Jeśli nie to mogą mieć problem z finansowaniem w GER/AUS i zamienią się w spółkę wegetującą - czekającą na pozytywne rozstrzygnięcie TK (nota bene potrzebne będą z tego co rozumiem dwa rozstrzygnięcia - pierwsze do ustawy 180/2005 za 2011, i drugie do nowej ustawy na 2012+) oraz na kasę za prąd wygenerowany w CZ/SLO w miarę upływu kolejnych kwartałów/lat.

O ile one-off na VATcie można jakoś tam było zobaczyć porównując wielkości zobowiązań sprzed i po umowie z ichnim US'em, o tyle wielkość kosztu zamiany finansowania krótkoterminowego PSIS na średnioterminowe był dla mnie sporym i wyjątkowo nieprzyjemnym zaskoczeniem, nijak nie sugerowanym. No i o co chodzi z tym tłumaczeniem w temacie uderzenia w słowackie 'revenues'.

Czary-mary.

Podtrzymuję moje mega pozytywne nastawienie do sektora solar downstream jako takiego, ale do samego PHO jestem na dziś o wiele chłodniej nastawiony, także w temacie ekspozycji.

No i gdzie ten komunikat ??

zauważcie że poziom gotówki w kasie jest obecnie rekordowy (28 mln zł), co najpr. się przełoży na zwiększoną aktywność w 2012 r.

oszczerco ? Shame on you

przecież ja tylko zamieściłem twój cytat sprzed pół roku, w którym pisałeś o 75MW w nast roku , w scenariuszu konserwatywnym z powodzią oraz bez rozłożenia vat'u d'oh!

wnioskując z dzisiejszego posta z pop str. widać że ci się odmieniło o 180 st.

a może punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, sam przyznałeś żeś sypał ost. kto wie może to nawet ty zrobiłeś dzisiejsze historyczne minima thumbright

bB86 napisał(a):

Wycena - aktualizacja.
Pół roku temu konserwatywną wycenę w horyzoncie 2-3letnim widziałem na 13 PLN, optymistyczną na 50 PLN, zakładając jak się dzisiaj okazuje zbyt wysokie zyski netto w 2010-2012. Z drugiej strony, lepsze makro dziś niż rok temu w branży oraz imponujące tempo rozwoju biznesu i radzenia sobie z problemami, 100% skuteczność w przyłączeniach powoduje, że znacząco wycen nie obniżam.

Podejście konserwatywne : rinse&repeat.

- Dżordże będą koncentrować się na budowie dla siebie w 2011. W 2012 trochę więcej EPC i odsprzedaży ale ciągle mało. Stosunkowo mało handlu i O&M. Więcej EPC i odsprzedaży dopiero w 2013. Portfel własnych elektrowni na koniec '11: 35 MWp. Portfel na koniec '12: 75 MWp. Brak uzyskania rozciągnięcia VATu. Szybkie obniżki FITów w 2012, ale też dość szybkie spadki kosztów inwestycji. Solidna ilość kontraktów w 2012 w AUS/ITA/GER. Jakiś black swan w postaci powodzi albo tymczasowego podatku w SLO lub ITA. Zysk netto w '11 0+, w '12 10-20m, w '13 20m+. Dużo więcej dodatniego Free Cash Flow niż zysku netto (amortyzacja!).
Wycena uwzględniając wzrost przez najbliższe 2-3lata oraz 10% ryzyko bankructwa w przypadku całej serii negatywnych rozstrzygnięć w Czechach oraz jakiejś katastrofy naturalnej: ~200m+ PLN = ~9-10 PLN

Liar

rafsty napisał(a):
Futro napisał(a):
czy można prosić o omówienie kogoś z drużyny SW?

Zrobimy, ale z raportami Photona nie ma się co spieszyć: Korekta
To już kolejny raz angry3

Nie narzekać tylko do roboty leniuchy, ten błąd był przecież oczywisty i dla nikogo nie może być zaskoczeniem..

debet napisał(a):
Ciekawy wywiad z Jagielskim z 2011 r:

wiecejtlenu.pl/2011/03/14/co-d...

Cytat:
To proszę mi zdradzić, jaką mamy inną realną alternatywę dla energetyki jądrowej? Powiem panu szczerze, demagogię uprawiają ci, którzy występują przeciwko budowie elektrowni atomowej. Jeśli ktoś uważa, że przy pomocy wiatraków, bądź jakichkolwiek innych elektrowni na energię odnawialną, jest w stanie zapewnić prąd dla dużych miast, kolei państwowych i hut, to ja mu gratuluję dobrego samopoczucia.

Cytat:
I naprawdę, wybijmy sobie w końcu z głowy marzenia o tym, że Polska będzie potentatem w produkcji energii słonecznej. Ile u nas można uzyskać energii z nasłonecznienia metra kwadratowego powierzchni? Średnio w ciągu roku będą to pojedyncze waty. Czyli dla Warszawy trzeba by zapełnić bateriami słonecznymi obszar kilkuset kilometrów kwadratowych. Baterie słoneczne są doskonałym źródłem energii do zasilania linii transmisyjnych w Australii. W Polsce energii słonecznej możemy używać co najwyżej do podgrzewania wody, a nie do zasilania kolei państwowych.

Jest nawet mowa o Czarnobylu i ofiarach, dla kolegi mymlaka i Scarry'ego.

pojedyncze waty - co za baran jakiś !

z jednego wata dobrego panela można uzyskać nawet 100W w naszych szer. geo.

widać ten profesórek w temacie fotowoltaiki zatrzymał się na etapie ery kamienia łupanego

kilkaset km kwadratowych ??? d'oh!

co do kosztów:

-Nie powiem panu dokładnie, jakie koszty wchodzą w grę. Mówi się, że nowa elektrownia w Ignalinie o mocy 3200 MW ma kosztować około 5-6 mld euro.

ma kosztować - zazwyczaj budżety na atomówki są grubo przekraczane, do tego dochodzą koszty transportu i składowania odpadów radioaktywnych

jeśli chodzi o elektrownie słoneczne to 1 MWp kosztuje ok. 6 mln zł przemnóżmy przez 3200 = 19,2 mld zł / 4 zł = 4,8 mld euro - taniej niż atomówka...

Atom to b. droga i niebezpieczna technologia z której należy zrezygnować (co też świat czyni) , a zastąpić go może PHOTOWOLTAIKA+ inne OZE. Angel

"..(Co więcej, może wystąpić też cykliczność dzienna (pory dnia), co jest już niedopuszczalne).."

Nie mówimy tu (na razie) o sytuacji że 90% energii pochodzi z fotowoltaiki, gdy powiedzmy jest pochmurna pogoda to inne elektrownie nadrabiają spadki mocy (wiatrowe , gazowe itd)

Co do sezonowości rocznej to Australia będzie zarabiać w zimie a Europa latem.Angel

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 23 maja 2012 23:06:28
Liczba wpisów: 27
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,370 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d