pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gramer

gramer

Ostatnie 10 wpisów
5,69

Pzdr

zjk napisał(a):
gramer napisał(a):
dzis podali wykaz akcjonariuszy na WZA posiadajacych wiecej niz 5%. PZU OFE ma 300k akcji wiecej, ING zredukowane o 2 ln akcji, Pionier o prawie milion. Kruk 6k mniej a Alma z Mazgajem bez zmian. Nie pokazal sie nikt nowy. To kto zbieral papier jak lataly pakiety przez ostatni miesiac/dwa. W jednym ruchu bylo nawet milion papiera

Ciagla zagadka z VST

Odrazu dzis, ja go mam od 21 Maja - pamietaj ze na WZA niema obowiazku rejstracji wszystkich akcji, mozna zarejstrowac chocby jedna a w portfelu posiadac ich 4,99% - nie ma obowiazku sie ujawniac, pozatym na liscie jest sporo osob ktorej maja ponizej 5% w tym kilka funduszy investycyjnych.

Po drugie, raje podatkowe :) to wysmienite miejsce na ukrywanie akcji.

mozesz podac cala liste?

dzis podali wykaz akcjonariuszy na WZA posiadajacych wiecej niz 5%. PZU OFE ma 300k akcji wiecej, ING zredukowane o 2 ln akcji, Pionier o prawie milion. Kruk 6k mniej a Alma z Mazgajem bez zmian. Nie pokazal sie nikt nowy. To kto zbieral papier jak lataly pakiety przez ostatni miesiac/dwa. W jednym ruchu bylo nawet milion papiera

Ciagla zagadka z VST

a czy pomyslal ktos z was ile kosztuje wypromowanie nowej marki? ile to kasy? lepiej niech vistula zajmie sie markami ktore ma, niech poprawi koszty, pomysli o nowych trendach itd. albo niech przyjrzy sie Rage Age by Czapul. kiedys ten koles byl glownym projektantem w VST a teraz sam robi biznes i po salonach widze ze idzie mu calkiem calkiem.

dodam ze ktos ciagle zbiera akcje, dzis polecial baton 59k

Witam,

ostatnio przyszla mi do glowy taka mini strategia. Podczepianie sie pod kupujacego.
Moja propozycja strategii oparta jest na obserwacji transakcji dziennych kupna i sprzedazy. Pojedynczych, w korelacji do srednich wartosci wolmenu akcji w pojedynczych transakcjach z ostatniego okresu, powiedzmy 1 miesiaca, kwartaly, polrocza.

Juz tlumacze łopatologicznie o co mi chodzi ;)

Obserwuje wszystkie transkacje na danej spolce jakie maja miejsce w danym okresie. Licze sredni wolumen akcji w jednej transakcji. Wylapuje zwiekszone ilosci, mocno przewyzszajace srednia z ostatniego okresu. Zwiekszony wolumen w pojedynczych transakcjach zazwyczaj pochodzi od osob "poinformowanych inaczej niz reszta inwestorow".

Co myslicie o takiej strategi? Czy gdzies mozna znalezc szczegolowe dane dla wszystkich spolek z WIGu dla danego okresu z rozbiciem na pojedyncze oferty? Najlepiej w xml'u.

szamot-kb napisał(a):
Transakcje: Vistula Group
DM BZ WBK - Biznes
16 Kwi 2010, 10:45

PPIM obecnie posiada 6,4 mln akcji lub 5,74% kapitału.
(DM BZ WBK SA)

czemu moja wczesniejsza wypowiedz skasowano?

gdzie sie podzial milion akcji nalezacych do Pioniera?

Joker, a co dalej?

larry_mcc napisał(a):
gramer napisał(a):
a czy twoja analiza bierze pod uwage fakt, ze kupujacy jest wielce zdeterminowany zeby zebrac duza ilosc akcji z rynku? jesli kupujacy nie odpusci mozemy sie zatrzymac i na 4,8 bez najmniejszej korekty wzrostowej.

Skad wiesz ze gruby jest zdeterminowany żeby kupować. Wolumen jak na razie nie przyrasta dramatycznie. Lubię VST. Ale tak jak napisałem po dynamice przychodzi szybko chęć realizacji zysków.

5-cio czy nawet 8-krotnie zwiekszone obroty w porownaniu z ostatnim kwartalem uwazasz za male?

realizacja zyskow nastapi jak gruby przestanie kupowac. teraz wszyscy wstrzymuja wywalanie i czekaja na ile kurs odleci

larry_mcc napisał(a):
Dzisiaj weszliśmy w zakres doji wysokiej fali z 1. wrzesnia 2009 która określa maksimum zwyżki fali liczonej od marca poprzedniego roku. Wszystko wskazuje na to, że bedziemy mieli do czynienia z próbą ataku na szczyt. Pokonanie go da podstawę do myślenia o kształtowaniu sie 3. fali wzrostowej.

PS. Z uwagi na dynamikę jestem przekonany, że dojdzie do korekty obecnego ruchu, a wybicie szczytu (bądź też zamkniecie powyżej 3,02 - max w cenach close) może być do tego podstawą (fałszywe wybicie).

a czy twoja analiza bierze pod uwage fakt, ze kupujacy jest wielce zdeterminowany zeby zebrac duza ilosc akcji z rynku? jesli kupujacy nie odpusci mozemy sie zatrzymac i na 4,8 bez najmniejszej korekty wzrostowej.

srednio mi sie w to wszystko wierzyc chce. w tym artykule nie ma nic ciekawego oprocz wejscia wittona do polski.

ale moze cos jest na rzeczy. z rynku rzez ostatni tydzien zostalo zebrane mnostwo papiera, musi ktos w koncu sie ujawnic. albo starzy akcjonariusze dobierali, albo wchodzi fund (chociaz jak na fund to za agresywnie), albo jakis nowy gracz.

dla mnie to moga ich przejac, chociaz szkoda bylaby wielka,bo to w koncu fajna polska firma. nie lubie jak sie obcy kapital wszedzie wpitala.

ale zarobic chce, i to duzo, wiec moze byc i przejecie ;)

bez podnietki panowie, to dopiero lekkie swiatelko w tunelu. ktos zbiera papier i nie patrzy po ile. wciaga wszystko jak leci. zobaczymy co bedzie jak przestanie na kilka dni. czy kurs sie utrzyma?

sprzedal w 11 a odpal byl 13...zreszta to tylko jeden z czlonkow ekipy.. mi zalezy na transakcjach kruka, mazgaja i ofe

ja licze na to ze ten wyskok do gory byl spowodowany dobieranie przez starych glownych akjonariuszy. Pozniejsze lekkie spadki przez dwa dni spowodowane sa za to przez wywalanie akcji przez zniecierpliwionych i wkurzonych ktorzy trzymali viste od dlugiego czasu i na najblizszej gorce oddali.
Jezeli powtorza sie zakupy insiderow to bedzie ciekawie, jesli nie, znow spadamy...

Swierszczu napisał(a):
Ta swieczka wystarczy.. zamkniecie na 2.29 i jutro otwarcie z luka bedzie lepsze na przyszlosc bo utworzy bardzo silne wspracie king

Wrazie czego dzisiaj swoj pakiet ustawilem na widlach wave

to Ci pakiet poleciałłłłłłł... po co ustawiales na widlach? przeciez te wzrosty to dopieto poczatek :)

slomikow napisał(a):
kiedy jest raport ? przepraszam bardzo ?

za Q4? pewnie w drugiej polowie lutego

mi mija 7 miechow jak jestem na papierze, jeszcze nigdy tyle nic nie trzymalem...a potrzymam jeszcze z 6 albo i wiecej. caly portfel mam dlugoterminowy, taka zmiana koncepcji :)

wszystko klepniete, porejestrowane. czysto.

moga sie pakowac kruki, mazgaje i fundy. czas ruszac.

tydzien testu papiera...jak bedziemy sie trzymac trendu, spadniemy pozniej 2 i poleca stopy to hoho..smutne beda swieta...

ale jestem umiarkowanym optimista i wydaje mi sie ze sie odbijemy i z 20 gr do gory pojdzie

heh, ja w notowania patrze, glowa mowi zeby sprzedac to jak najszybciej, ale rozsadek podpowiada zeby trzymac, bo mam czas. stresik jest bo kazde 10 gr w dol to spora sumka, ale uparlem sie i trzymam. Trzymam i nie sprzedam :) no dobra, sprzedam za 5 zl, ale tylko czesc ;P

ynwestor napisał(a):

Jeśli chodzi o papier, to podzielam Twoją opinię, że do wyników trwać będzie obecny stan. Potem mam nadzieję sytuacja się zmieni.

czyli powolnie w dol? d'oh!

ja dzis bylem w warszawskiej Arkadii. odwiedzilem Vistule, Wolczanke i Kruka. We wszystkich tlumy, ale ida swieta, wiec wszedzie ludzi pelno. A ze okres swiateczny i Q4 zawsze sa najlepsze dla tego typu biznesu spodziewam sie fajnych, dodatnich wynikow na wszystkich poziomach.

summus napisał(a):
o swoje pieniądze jestem dziwnie spokojny. nie wiem tylko ile trzeba kasy by zrealizować prawa poboru i gdzie można znaleźć harmonogram. może ktoś podpowie?

na ta chwile wiemy tylko ze dzien przyznania to 7 stycznia. parytet 5 do 1 czyli za 5 akcji 1 sztuka pp. pipki maja byc w przedziale 10-15 zl szt.

wszedlem ostatnio bo mialem wolna kase, czekam na emisje ktora obejme.

wyglada fajnie...uwazam ze plik powinien byc dla wszystkich, nie tylko dla abonamentowcow...wtedy moglby sie rozwijac.

co Wy sie tak czepiliscie Peak'a, Van Graffa czy tez Royala?? przeciez to detalisci, a VST to producent. Zupelnie inny model biznesowy, inne marze i prowdzenie biznesu. Jedynie klient ten sam. Wyzsza klasa srednia.

Strasznie kurs trzymany. Ktos nie pozwala rosnac.

Dziwkoniusz napisał(a):

Dla mnie test będzie prosty - czy wreszcie za rozsądne pieniądze będę mógł sobie kupić przyzwoity, pasujący na mnie garnitur w sklepie w przyzwoitej lokalizacji.

o to chyba nie musisz sie martwic, wystarczy odiwedzic kazda wieksza i liczaca sie galerie handlowa a znajdziesz tam salon VST. Ceny takze spoko, a jakosc b.dobra.

wszystkie pierdy na gieldzie poszly do gory i sa na poziomach sprzed roku..a VST kisi sie strasznie. fakt, wszystko bylo dogrywane i zalatwiane, ale teraz juz mamy czysta sytuacje, zostalo prowadzenie biznesu...powinno byc wybicie w gore bo to sie nalezy wszystkim cierpliwym akcjonariuszom, tym malym i tym duzym (OFE, Kruk, Mazgaj)

kolejny wystrzal po infie i znow powolny zjazd..co tu sie dzieje Think
ktos nie pozwala VST urosnac, tylko dlaczego? przeciez juz wszystko wiemy, teraz pozostaje prowadzic biznes i robic wyniki.

ehh, co ja sie mam z ta spolka...w Q3 2008 ladowalem do wora po 40 bo myslalem ze to niska cena, a rynki juz wiecej nia spadna...walnelo w lutym na 10 zl...na szczescie dysponowalem wtedy spora gotowka, wiec usrednilem i po kilku miesiacach udalo sie wyjsc z zyskiem.

teraz po wezwaniu pakowalem do wora w przedziale 23-26 bo myslalem ze bedzie tylko lepiej. Dragados gwarantuje duze kontrakty. narazie dzieje sie inaczej. spolka w trendzie spadkowym.

zobaczymy gdzie sie zatrzyma, mam nadzieje ze to juz koniec i nie zejdzie do 17,6x. kaa popakowana w inne cuda wiec usredniac nie ma za co.

jedno wiem napewno, ostatni raz wszedlem w POLe salute

porownywanie biedronki czy nawet bomi do almy jest bez sensu..to zupelnie inna liga.alma to delikatesy premium, maja wyzsze marze, wiecj luksusowych towarow, sprzedaja marki ktorych nie znajdzie sie w innych sklepach..

mamy kryzys, ludzie patrza na co wydaja, wiec alma ma mniejsze obroty bo jest drozsza...uspokoi sie na rynkach konsumenckich to i alma bedzie miala dobrze.

popatrzcie sobie co sie dzieje w krakowskim kredensie..to jest dopiero szal...widze te punkty prawie w kazdym markecie i tam kolejki zawsze sa..a zywnosc maja markowa i droga.

calosc jako alma bedzie zarabiac, po kryzysie.

po wynikach za Q3 tez byla podbitka, a pozniej powolne opadanie..co bedzie, zobaczy sie.

Ja jestem zdania ze rynek i insiderzy czekali na zamkniecie sprawy z fortisem. teraz sytuacje mamy juz jasna. Jest dlug rozlozony na dlugi termin, jest poprawa wynikow (naciagana), mamy tez perspektywe pierwszych prawdziwych zyskow po Q4...takze jest ok.

trzeba czekac i obserwowac, ja jestem dobrej mysli.

jezusiczku, wreszcie sie doczekalemhello1 siadam w fotel i obserwuje...czas ruszac :)

mikeb napisał(a):
Dzisiaj najmniejsze obroty od dawna, kto mial kupic/sprzedac juz to pewnie zrobil. Najbardziej wkurzony jestem na zarzad, jesli sie cos obiecuje, to sie slowa dotrzymuje, albo powiadamia sie o zmianie terminu, a tak wychodzi ze zarzad ma w dupie akcjonariuszy.

otoz to. za to obiecywanie to juz dawno stracilem do nich zaufanie..ale dzialanie, czyli zalatwienie rolki, wyjscie z glebokiego kryzysu daje mi swiatelko ze ta firma bedzie teraz super zarzadzana, co przelozy sie na wyniki i kurs.

a ja mam +24% i nie pisze zeby sie pochwalic, ale po to zeby zakomunikowac, ze te poziomy wcale mnie nie interesuja ..

bywalo i 100% zysku juz jak byl papier 50gr wyzej...ale nie sprzedawalem, a dobieralem :)

moze ktos powiedziec ze debil ze mnie, ze moglem sprzedac, a teraz odbierac i miec juz pare groszy w kieszeni...ale mnie te poziomy w ogole nie interesuja, mysle o 5 zl i wiecej...moze i 8, ale wtedy to wychodze i kupuje dom ;)

Pzdr, trzymac, nie narzekac3some

wyniki rzeczywiscie kiepskie, ale rynek nie zareagowal jakos slabo..bacznie obserwuje spolke, sadze ze tu bedzie mial miejsce ciekawy okres

ja mam inne zdanie na tmat VST...garnitur ktory mam od nich jest moim ulubionym, ma super jakosc, swietny, nowoczesny kroj, a cena ktora za niego zaplacilem byla swietna. To samo z Krukiem. Kupilem u nich obraczke zareczynowa, swietny design, a cena rewelka..do tego w obu salonach obsluga byla przynajmniej zadowalajaca.
Oba salony maja niepowtarzalny styl i design wystroju. Naprawde czuje sie ze sa to marki premium.

Co do powyzszych negatywnych opinii...zawsze mozna korzystac z substytutow, tanczych ale nie zawsze gorszej jakosci...ale dzieki wiekszej cenie, dostaje sie pewnosc oraz marke ktora dodaje prestizu..to jest w niektorych sytuacjach bardzo wazne wbrew pozorom.

podusmowujac: VST to biznes skrojony na miare (trzeba pamietac jeszcze o wolczance, czyli super jakosci koszule itp.). Kurs spolki ewidentnie czeka na info o emisji. Zarzad daje ciala ze obiecuje terminy a pozniej ich nie dotrzymuje. Szkodzi tym sobie niestety bardzo. Czesc inwestorow przez to odwraca sie od spolki.

...ale jak juz do tego dojdzie, to poziomy ktore mamy teraz beda tylko wspomnieniem.

interesuje sie ta spolka od dluzszego czasu. gdyby zostala wyjasniona sytuacja z emisja praw poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy to zapakowalbym w ta spolke moze nawet 20% portfela.
Cacek gwarantuje pewna stabilizacje, spolka wreszcie zaczyna byc zarzadzana przez specjalistow, przejecie sieci Da Grasso..wiele przemawia za tym ze spolka wreszcie bedzie poukladana..Kurs jest na niskim poziomie, moze wystrzelic naprawde wysoko...tylko ta emisja :(
czy ktos wie kiedy to bedzie, kiedy byl dzien ustalenia praw? strasznie malo szczegolow

zenada z dotrzymywaniem slowa przez zarzad VST. to samo bylo z podpisaniem rolki, co chwila nowy termin.

oczekuje dzisiaj na info...pokazal sie komunikat z Fortisu o zmianach w zarzadzie, wiec mieli zebranie...

nie wierzylem w Ganta ze przebije opor, dlatego sprzedalem w srode. zadowolilem sie 10% zysku. teraz pozostalo mi obserwowac i ewentualnie wskakiwac do uciekajacego pociagu..

szamot-kb napisał(a):
Koledzy , wyniki są dobre po to by Foris myslał , że w firma jest cudownie !!!
Papieryd można zrobic zawsze pod kredyt itp ...
pracuje w banku to wiem
Lecz uwazam , że firma się wybije i jazda dopiero się zacznie
KBC juz sie obkupiło i daje rekomendacje na 3,2
inni maja dopiero zamiar , spoko ja tu wpakowałem swój cały kapitał i spokojnie czekam
na 2,8-3 zł i wtedy zrobie rozeznanie
Pozdro
i czekac ...Dancing

wyniki nie byly wyciagane pod Fortis, bo Fortis dokladnie wie co sie dzieje w VST. maja swoje "lapska" na wszystkim co jest w VST.

trace cierpliwosc, ale ulegam emocjom i nie sprzedaje, bo wierze ze bedzie tutaj jeszcze duzy odpal.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 6 października 2010 20:18:42
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,717 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,77% +33 553,13 zł 53 553,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło