pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

akkilles

akkilles

Ostatnie 10 wpisów
Mimo pesymistycznej AT spółka idzie do góry. Fundamentalnie jest tania, dodtakwo super wyniki dzisiaj. Ktos sie orientuje czemu ta spółka tak nisko jescze chodzi? Jesli dzisiaj przebije 5 zł to bedzie grubo

No tak, ale postanowienie jest nieprawomocne jeszcze. Więc jeszcze pobędzie w sądzie. Potem poszczególne sprawy bedą latami się ciągnać.

Podaje link dla frankowiczów:
https://www.reuters.com/quote/CHFPLN

Nieodpłatanie!

Cytat:
Urząd podał, że bank za podstawę do ustalania swoich kursów przyjął "kurs rynkowy wymiany walut dostępny w serwisie Reuters" - co w ocenie UOKiK jest nieprecyzyjnym sformułowaniem.

"Z wyjaśnień uzyskanych od GNB podczas postępowania wynika, że chodzi o profesjonalny, odpłatny serwis firmy Thomson Reuters. Tego jednak konsumenci nie wiedzą, poza tym nie mają do niego dostępu" - napisano w komunikacie.

"W efekcie kredytobiorcy nie są w stanie samodzielnie sprawdzić, czy bank prawidłowo ustala kursy walut i nalicza im raty. Pojawia się więc ryzyko, że GNB może je wyznaczać arbitralnie i w sposób nieprzewidywalny dla konsumentów" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym prezes UOKiK Marek Niechciał

Taaa...nikt nic nie wie....wystraczy wpisac w google reuters i pierwsza strona która wyskakuje to Reuters. Jakis absurd...co urzedznicy tez mają kredyt we frankach?

Jest nowy raport:

www.gpw.pl/komunikat?geru_id=3...

Prosimy o update wsakaźników
hello1

A czy porostu banki nie mogą zmodyfikować tabel dodając informacje o stałej marzy na kurs NBP np +-2% do waluty X. Uratowali by tym pozostałą część do spłaty.

Nie było tu żadnej abuzywnosci. Frankowicze nie mieli by tu z czym iśc do sądu

Cytat:
Zarząd Getin Holding S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Emitent) informuje, że w dniu 22 października 2019 roku Emitent podpisał z funduszem typu private equity (dalej: Fundusz) list intencyjny (dalej: List Intencyjny), w którym Fundusz wyraził zamiar dokonania potencjalnego zakupu od Emitenta do 100% akcji Spółki Akcyjnej Idea Bank z siedzibą we Lwowie, Ukraina oraz do 100% udziałów New Finance Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kijowie, Ukraina - spółek zależnych od Emitenta (dalej: Spółki). Zgodnie z Listem Intencyjnym Fundusz przystąpi do trwającego 6 tygodni badania due diligence Spółek, a po jego pozytywnym wyniku do uzgodnienia warunków rozważanej transakcji, w tym wielkości pakietu akcji i udziałów potencjalnej transakcji. Emitent ponadto informuje, że wyraził zgodę na przyznanie Funduszowi wyłączności na negocjacje dotyczące sprzedaży Spółek na okres do dnia 01 stycznia 2020 roku. Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Strony Listu Intencyjnego termin zamknięcia rozważanej transakcji dotyczącej sprzedaży akcji i udziałów Spółek został ustalony na pierwszy kwartał 2020 r. List Intencyjny nie stanowi zobowiązania stron do zawarcia umów sprzedaży akcji i udziałów Spółek. Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku - informacje poufne.

No Leszek bedzie ratował biznes w PL

Oferta Mirbudu za 414,7 mln zł najkorzystniejsza na obwodnicę Poręby i Zawiercia
https://stooq.pl/n/?f=1319438

Kolejny kontrakt sie szykuje

www.bankier.pl/wiadomosc/MIRBU...

Wartość Umowy: 1 378 952 702,84
kapitalizacja społki 76 mln

Bez komentarza Whistle

To jak mozna taką umowę uniewaznić kiedy sie chce za 1 rok , 2 , 5 lat az bedzie kogos stac?

Dlatego uważam że wladza powinna rozwiązać w problem systemowo, jakies racjonalne przewalutowanie, niestety tak to jest jak sie nie podejmuje decyzji to ktoś podejmie ja za ciebie. To juz będzie ostatnia kadencja PIS. Ludzie dostana darmowy darmowy kredyt, co ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. Potem niekontrolowany gospodarczy fall.

Papier na historycznym dnie, jest info o pracach dodatkowych z Tauronem, pojawia sie obrót i obrona, cos z tego moze byc

ida, gtn, gnb na oporach wiec przynajmniej chwilowo odwrót

Nie wierze że PIS nie ma planu alternatywnego na orzeczenie niekorzystne dla banków. Poświecą frankowiczów dla utrzymania sie u władzy.
W razie niekorzystnego wyroku szlag trafi ich programy socjalne, budzet bez deficytu itp. Co jak co ale w Polsce banki sponsorują po częsci 500+. Przed wyborami nie będą chcieli bankowego armagedonu. Pan Morawicki jako ex-bankier i posiadacz sporego pakietu akcji SPL nie da sobie zrobić kuku.

Zrobią jakąs ustawę co zamknie sądom np drogę do łączeniq liboru ze złotówką albo wprowadzą przymusowe przewalutowanie na swoich zasadach.

Poki co najblizsze tygodnie bedą nerwowe w sektorze.

www.money.pl/gospodarka/nadzor...

finanse.gazetaprawna.pl/artyku...

Może KNF ma wiecej na sumieniu niż oficjalnie wiadomo...

nie potrzebnie tyle trzymali, to rodziło spekulacje i plotki, brak słów

poszło

Bardziej idea jest do zawieszenia niz GNB. Brak inwestora to nie jest jeszcze katastrofa. Komunikatu z GPW nie ma, wiec nie siejcie fermentu.

Kakarotto napisał(a):
akkilles napisał(a):
a widzieli kurs idei? Wgląda na to że nikt juz tych akcji nie ma :)

Cudów nie ma, ktoś musi mieć ;-)

Smieje się, no ale tak to wygląda

Patrząc na kurs idei i holdingu to zastanawiam kto przejął te akcje że ma w du.. wszytko

a widzieli kurs idei? Wgląda na to że nikt juz tych akcji nie ma :)

A co z tym wykupem obligacji? To dzisiaj?

Poza tym jeśli sędzia ma sam kredyt frankowy, to czy może być bezstronny?
....blah-blah....

Mnie to juz bardzo irytuje. Za tak durną linie orzecznictwa zapłacą wszyscy obywatele. Systemowo odczują to wszyscy. Dlaczego mam sponsorwać chaty brane na darmowy kredyt.

Widziały gały co brały - poza szczególnymi przypadkami gdzie pracownik wprowadzał w błąd nie powinno być ofrankowania na zasadzie zostaje ujemny LIBOR (to jakas paranoja).
Problem frankowy powinien byc rozwiązny cywilizowany sposób, tak aby było w miare korzystne dla obu stron.

Przez wiele lat linia orzecznictwa była inna a nagle co sie zmnielo??
Jak frank byl tani to wszystko cacy teraz podrożał to placz i lament.

Jak to jest tym przedawniem roszczenia 10 lat. Mamy rok 2019 jeśli ktos z frankowiczów nie poszedł do sądu a brał kredyt np w 2008 to mu zdane TSUE nie pomoze. Dobrz mysle?

Joker napisał(a):
www.pb.pl/brytyjska-nadzieja-b...

Jak widać nie wszystko jest jeszcze przesądzone, a sama data rozstrzygnięcia w TSUE nieznana.

no wlasnie nie widac ;) niekazdy ma tam abonament

alior ma swoje kłopoty co prawda nie tak jakie gnb ale portfel kredytów jakościowo nie jest zbyt mocny, co pokazuja ostanie odpisy.

www.rp.pl/Banki/308049948-Port...

BIK: Portfel kredytów hipotecznych w CHF zmalał o 7,91 mld zł r/r na koniec VI

https://stooq.pl/n/?f=1308648

Pytanie czy zarobi cos na tym? Zaraz zrobią rekalkulację kontraktów i sie okaze ze cos tam nie halo

Joker napisał(a):
Może ten baton to Insignis FIZ, który zniecierpliwiony próbuje odkupić akcje, aby krótkie pozamykać.

tez o tym myslalem...ale nie lepiej bylo ruszyć kurs mniejszymi paczkami??

Tu w cenie kursu jest już koniec swiata toothy10

Z drugiej strony odwołania, rozprawy to jescze potrwa. Spekulanci dostali jeszcze trochę czasu na harce....

jedyny sensowny sposób na uratowanie Idei jaki widzę to LC sprzedaje akcje GNB i angazuje sie w uratowanie idei.

IMO lepszy wróbel w garści

No więc jest komunikat UIKOK:
www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-...

A tymczasem kurs nawet nie drgnie, ktoś postawił batona na 2.20 i trzyma kurs

Jakieś pomysły???

brak reakcji na idei, gnb bardziej obyrwa

mysle ze fundy sa tez powieszeni wyzej wiec nawet tych 75 nie beda mieli

??? mogłbys rozszerzyć?

czy nagrywanie jest nielegalne?

No tylko cokolwiek ma być zrobione z jego bankami musi przejść procedure przez KNF. W tym momencie LC zamyka sobie wszystko. LC ma jakieś tam szanse przed arbitrażem (nagrania), ale nie sądzę ze KNF przestraszy się pozwu LC bo tak jak piszecie działanie KNFu i jego wplyw na losy banków nie jest taki oczywisty ( zwłaszcza na 1mld euro :) ). Pozostaje mieć nadzieje ze KNF I LC wykażą sie rozsądkiem i nie zafundują zawirowań w sektorze bankowym.

Zgadzam sie najlepsze by bylo zeby wiekszośc swoich akcji sprzedał jakiemuś inwestorowi, ale po dzisiejszym info jesli to prawda to chyba nie nastąpi...

Tymczasem jest info na idei o utworzeniu rezerwy na ~26 mln.

Tak sie zastanawiam, kurs idei zadziwiająco mocno sie trzyma? Moze ten news to tylko fake?

kokospl napisał(a):

Woli zeby ewentualnie panstwo przejelo anizeli mialby sprzedac "za grosze"(wg niego) funduszom

??? raczej nie woli zeby przejeło, woli zaryzkowac i pokazac KNF w co bedzie grał jesli bedą chcieli przejąc jego banki.

Masz na to dowody ze upubliczniał tasmy?
Mysle ze jego prawnicy wszystko przeanalizowali.
W nagraniach jest jasno ze KNF jako instytucja nie działa bezstronnie i nakładała szereg ograniczeń na jego biznes. Rynek nie przestraszył sie ze LC rzekomo mial zapalcic za przychylnośc KNF, ale ze państwo może kształtować przepisy jak chec zeby przejąć jakis podmiot. W demokracji i panstwie prawa jest to nie dopuszczlane.

Czarnecki wie zeby przetrwac musi wpusic fundusze za grosze i pewnie tak sie stanie bo ma nóz na gardle. Straci na tym duzo. Ta afera KNF go duzo kosztowała. Dlatego rekompensaty bedzie domagał sie od państwa. Jak oceniacie szanse na wygraną?

Ciekawe co tam Marshall teraz wyduma?

Panowie jest jedna zasada: z rynkiem się nie dyskutuje.

ladna luka sie szykuje, nad strefa oporu

www.rmf24.pl/fakty/polska/news...

Idea Bank informuje w przysłanym nam oświadczeniu: "Bank nie posiada informacji o takim postanowieniu sądu, zatem nie mamy możliwości wypowiedzenia się w tym przedmiocie. Bank będzie wyjaśniał tę sprawę, jednak warto podkreślić, że dotychczas takie wnioski nigdy nie były uwzględniane, z uwagi na to, że zdaniem sądów brak było przesłanek uzasadniających udzielenie takiego zabezpieczenia na majątku Banku. Sytuacja Banku jest stabilna, podejmujemy intensywne działania poprawiające wskaźniki kapitałowe Banku, a kluczowy dla płynności wskaźnik LCR jest na bardzo wysokim poziomie. Równocześnie informujemy, że żaden z rachunków Banku w NBP nie został zajęty".

To zajeli czy nie zajeli?

0,48 gr w tej chwili bradzo ważne co kazdy widzi i póki co trzyma ładnie. Szanse na test 56 gr coraz większe....

addison napisał(a):
od syndyka będzie dużo, dużo taniej. pogratulować Aliorowi za kredyt sprzed roku.

Zastanawiam czy tam takie tłuki pracuja co nie umieją raportów czytac czy to po znajmosci...?

tacy powini gnic w wiezieniu

wodospad.Opcje sa dwie:
1. B. złe wiesci w drodze
2. Fundusz majacy krótkie pozycje robi sobie przedpole do zebrania akcji (zwała, obrót)

acha, mozliwe są kombinacje tych dwóch jednoczesnie blackeye

hehe..kto wie jakie kwity ma jeszcze Leszek ..

"Myślę, że w ciągu kilku tygodni ten proces dobiegnie końca. Jak ten proces się zakończy nie wiemy, nie mam na to bezpośredniego wpływu" ? powiedział Klimczak.

"Myślę, że do połowy czerwca wszyscy powinniśmy wiedzieć jaki jest rezultat" ? dodał prezes.

i o to teraz toczy sie gra

Zaczeło się - tak czułem. To ostatni czas zeby tu pod cos grac bez względu na finał. Nawet ten gniot idea idzie w góre.

to rozumiem, ale to IDA powinna bardziej leciec niz sam GTN. No it ak jak pisałem wczesniej ma tam jescze inne aktywa (choc mozliwe ze slabej jakosci) to jednak ma jeszcze troche GNB. W tej chwili kapitalizacja GTN jest pozniej 200 mln

zastanawia mnie slabosc GTN, natomtast na gnb pełno batonów trzymja te 50 gr

Robią to co miesiąc temu - otwierają krótkie przed wynikami.
Natomiast widać wyraźnie od jakiegoś czasu że ktoś 'opiekuje' sie kursem broni pozimu 49-50. Generlanie jest to pozytywna dywergencja wzgledem kursów GTN/
IDA gdzie wlaśnie robia minimia (wyjscie dołem z trojkąta/klinu, choć dla GTN mogą zwrócić fąłszywkę, dla IDA raczej będzie 'soczyste')

Zastanawia mnie jescze jedna rzecz jak wycenic GTN, jak IDA pojdzie do piachu. Ma tam jakies w sumie aktywa na wschodzie.

Ewntualne wesjcie inwestora po 2 zl to nie znaczy ze akcje sa warte 2 zl. Wejscie inwstora tworzy wartosc dodaną. Inwestor te nie wchodzi po to zeby wejsc i wyjsc po 2zl. Tylko zeby zarobic.
Prosze zoabczyc wejscie energetyków w polimeks.
Inna sprawa ze spekulacyjnie idea nie jest trudnym papierem do rozbujania, a to czy bedzie inwestor sie okaze

G Holding nawet jak straci idee to ma inne aktywa banki za granicą itp. wiec i tak jest "tani".

W jakim kształcie idea zostanie to zobaczymy. Wiadomo ze na normalne funkcjonwanie nie ma szans, KNF nie pozwoli.

Mysle ze szanse na inwestora dla GNB są duże. Widac to po zachowaniu ceny akcji. Papier relatywnie silny. Moze tak byc ze inwestor zechce GNB + sprzedaz do GNB jakis tam cennych aktyw z Idei. Dla inwestora to moim zdaniem jedyny racjonalny ruch zeby nie wdac sie w ryzko pozwów o Getback.
kluczowy poziom do obesrwacji 50-60 gr. Wyjscie ponad 60 to będzie dobry prognostyk.

www.tvp.info/42016367/cba-zatr...

Tak jakby rynek odebrał to info pozytywanie....
Mam wrazenie ze LC jest pewny swego i ma większą wiedze co sie wydarzyło oraz jakie tego bedą konsekwencję, tacy ludzi się nigdy nie podkładają

cena juz ponizej 1zł jak to widzicie?

niby racja. Ale w praktyce cały czas ktos sprzedaje z ukrytego, blokuje kazdą incjatywę popytu. Jak ktos nie walnie kilkadziat tys na K to maranie to widze. zobaczy co dzisaj

Jak widzicie dalsze perspektywy dla spółki?

Prosta sprawa:
1. Technicznie STP zachęca do kupna
2. Fundamentalnie - ceny blach na których zarabia najbardziej STP odwaracją trend na wzrostowy, dodtakwo chyba nie bez znaczenia jest sytuacja w Japoni.

Wg mnie do wyjęcia do 100% w najblizszych miesiącach.

Pozdrawiam maruderów

No i krew się polała po wynikach. Macie jakieś komentarze co do raportu?

jacobz napisał(a):
Od początku tego tygodnia w górę i co dzień wyższe obroty, zwłaszcza dziś ładny wzrost na sporym wolumeniethumbright
Czyżby coś się zapowiadało...?

Krążą plotki ze ktoś jest zainteresowany Cognorem....Shhh

Cytat:
Dzisiaj usiaki spisały się całkiem oki bo obroniły na SP500 1100 z odrobinką ponad.

IMO dzis dalej nie pojadą. W najlepszym wypadku bedzie konsolidacja jesli maja dalej rosnac(w co wątpie), w najgorszym połyna z prądem

Fakt, moglem dzisiaj wywalic ciut drozej ale wg mojejgo systemu/strategi target jest nizej. Widac juz ze 55 zł chyba sie nie obroni. Swoja drgoga czy spólka zakoczy czyms mądrym w zwiazku z ta emisją?

WatchDog napisał(a):
Na szczęście nauczyłem się z łatością wychodzić z papierów, których nie chcę.

No to ci zazdrosze ja mam problem czesto z wysjciem jak pojdzie scnariusz nie po mojej mysli.

Dzis sie zmobilozowałem i wywaliłem ACP, strata niecałe 2%. Dzis nowe dno - marnie to widze. Pewnie sprobuje sie pojawic w dogodniejszej chwili bo papier troche mnie korci.

WatchDog napisał(a):
akkilles napisał(a):
Smiec, Syf, ...brak słów

To po co kupiłeś? A jeśli nie kupiłeś to po co bluzgasz?

WatchDog, czy ty zawsze jestes zadowolny ze wszytkiego co kupujesz?
Nie podoba mi sie sposób realizacji tej emsiji i podejscie Górala do niej.

pop napisał(a):
akkilles napisał(a):
Smiec, Syf, ...brak słów

sorry ale zamiast robic emisje czy nie lepiej było po prostu zrezgnowac z dywidendy za 2009, a akcje własne umorzyc?
Spółka miałaby kasę no i piekne wskazniki

Masz rację w 100%.Jest jednak jedno b.ważne "ale"...-Napisz maila do zarządu z tą słuszną uwagą,a nie tylko na forum,ok? Ja też korensponduję z kilkoma spółkami i zgłaszam swe uwagi i b.często z b.pozytywnym skutkiem-np.w sprawie wypłacania dywidendy z Oponeo byłem stanowczo przeciw,gdyż spółka rozważała nową emisję akcji(w IV kw.2009),a jednocześnie deklarowała wypłatę 1/3 zysku za 2009r.na dywidendę...

Tak oczywiscie zrobiłem, napisałem maila do ACP.

Smiec, Syf, ...brak słów

sorry ale zamiast robic emisje czy nie lepiej było po prostu zrezgnowac z dywidendy za 2009, a akcje własne umorzyc?
Spółka miałaby kasę no i piekne wskazniki

maciej_k napisał(a):
Witam,

widze ze ta spolka niejednego zmeczyla (ostatni post pojawil sie ponad miesiac temu), a tymczasem Whistle :

kliknij, aby powiększyć

Z punktu widzenia AT pojawilo sie swiatlo w tunelu...

wychodzimy z kanalu spadkowego, ktory zapoczatkowany został prawie 6 miesiecy temu...

Dzis bylo okno hossy, obecnie wyszlismy ponad srednia 15 sesyjna. Przed tym wybiciem sprzed dwoch dni kurs spadl o 88% i chyba juz wystarczy. Zobaczymy co pokaza najblizsze dni, tym bardziej ze zblizamy sie do oporu ze sredniej 45 sesyjnej ~1,74. Wybicie pod raport? (raport 26.02.2010, czy tylko korekcyjne po spadku... - ktos sie interesowal spolka, cos tam moga pozytywnego wykazac? Ja sie zainteresowalem ze wzgledu na AT i ta korekta. Wszedlem wczoraj z malym zakupem.

Czego tu sie mozna z fundamentów spodziewac w raporcie?

Czy zachował sie ktos na tym kutrze? salute

pozdrawiam

Ja sie zachowalem, nie wiem czy dzisiaj utrzyma wczoraj zdobyte poziomy, ale na razie ze spółki cicho - nie spodziewałbym sie dobrych wyników za 4Q. W perpektywie jest moze to ze koncu moga ruszyc kontrakty w Rosji.

To co chyba rynkowi sie nie spodobało także to zapowiedz emisji obligacji na 700mln euro.
Na spłate bieżącego zadłuzenia i inwestycje. Czyli juz im trcohe brakuje w kasie, a ponadto mniejszy dług zastapia wiekszym. Nie wiadomo tez jak sie powiedzie ta emisja.

Jestem zniesmaczony - myslałem ze dzisiaj to kurs przebije 64 PLN. Po raz kolejny zawraca z tego poziomu. Trace cierpliwosc do tego papieru.

No to mamy dzisiaj walke o 50 grociszy. GEM vs CMS ?
W kazdym razie stoje z boku i sie przyglądam zastanwiajac sie sprzedac czy dokupic :)

Dokładanie takie same wrazniem mialem jak zaczełem czytac te porówniae kw/kw.
widac ze próbowali za wszelka cenę probowali odpicowac raport, ubrac rzeczywistosc w inne słowa. WD jestem pod wrazeniem jak wychwyciles te szczegóły z roku poprzedniego.

Co by nie mowic to był moj hit tej mini-hossy. Jeszcze tam jakis pakiet mam, narazie zostawiam, rynek nienajgorzej zareagował na ten raport. Mysle ze jest sznasa na złapnie pułapu 32-34, choc papier coraz cięzy, coz zobaczymy.

Dobra cos tam znalazłem...trza sie szybko wczytac
Wasze komentarze tez mile widziane

Panowie, gdzie ten raport?? Chyba rano powinien byc?

Ktos wie co co chodzi ze spółką? Kurs systematycznie uwalony a raport dobry...
Dzis -4%, az strach w to wchodzic...

Widzieli raport?
Sick Sick Sick

Pink_Floyd napisał(a):
Obrót imponujący, wzrost jeszcze bardziej. Chyba niektórzy są lepiej poinformowani.

Tu nawet nie chodzi o poinformowanie...coraz wiecje ludzi zaczyna wierzyc ze wyniki nie beda złe...mozna duzo zyskac a mało stracic...spólka jest na historycznych minimach.. Tygrski lubią takie spółki najbardzije love4

Pink_Floyd napisał(a):
Ciekawe, że inwestorzy zaczęli skupować, tuż przed ukazaniem się raportu.

Jakas podbitka przed piatkiem możliwa...a gra pod wyniki bardzo korci niektórych spekulantów

Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego „Stomil Sanok” S.A

Niezauważyłem by spółka miała swoj wątek, wiec pokusiłem sie zeby załozyć. Mnie sie ostatnio ta spółka spodobała.
Prosze o komentarze.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 15 maja 2020 13:50:13
Liczba wpisów: 83
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,467 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,87% +31 373,50 zł 51 373,50 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d