Witam Ja też dostałem propozycję od nowego Prezesa. Nie skorzystam z niej. Dlaczego: 1. Nie daje żadnych gwarancji zwrotu choć części kapitału w rozsądnym czasie. 2.Prowadzi do pogorszenia mojej sytuacji jako dłużnika/najpierw obligatariusze , potem akcjonariusze/.3.Umorzenie długu jest korzystne dla byłego prezesa i jego ekipy. Dla mnie nawet ważniejsze niż odzyskanie kapitału jest przyczynienie się do tego , by były prezes znalazł się tam , gdzie jego miejsce , czyli w więzieniu. Oddłużenie spółki wytrąca argumenty przeciw byłemu prezesowi. Nie ma długu - nie ma zarzutów o defraudację środków. 3. Tak długo jak prezes i jego rodzina są współwłaścicielami spółki i mają realny wpływ na jej działanie , nie jestem zainteresowany układem. Mam nadzieje , że z moją odpowiedzią zapozna się też nowy Zarząd EKA. Pozdrawiam .
|
|
Zapytano mnie w DM do jaki termin ważności świadectwa depozytowego. Czy może mi ktoś podpowiedzieć co mam odpowiedzieć. Czy to ma znaczenie? Chodzi pewnie o ew zbywalność akcji/ i tak są niezbywalne/.Może ma to znaczenie dla sądu?Czy musi mieć ważność do końca postępowania? Przecież nikt nie wie kiedy się zakończy.
|
|
Witam. Gdzie i w jaki sposób można uzyskać świadectwo udziałowe? Mam tylko zawiadomienie z EKA o przydziale obligacji . Proszę o info.
|
|
Czy ktoś kompetentny może napisać jak i gdzie zgłaszać roszczenia w sprawie EKA.
|
|
Witam zainteresowanych. Jeszcze raz apeluje trzeba zalać KNF mailami ze skargą na działalność EKA/knf@knf.gov.pl/.Istotą skargi winno być oszustwo popełnione przez zarząd i polegające na świadomym wprowadzaniu w błąd obligatariuszy co do sytuacji finansowej firmy. Spowodowało to niekorzystne rozporządzenie prywatnym majątkiem obligatariuszy/ tzn zakup obligacji firmy działającej na zasadzie piramidy finansowej, jak w Amber Gold/. Należy też zwrócić uwagę na brak działań KNF w zakresie kolejnych emisji spółki , a także w zakresie przedstawionej złodziejskiej propozycji układowej.Obowiązkiem KNF jako nadzorcy rynku kapitałowego w Polsce jest dbanie o interesy jego uczestników/w tym obligatariuszy. W skardze powinno się znaleźć także żądanie zgłoszenia do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Pamiętajmy , że mamy rok wyborczy , a urzędnicy są na to wrażliwi. Ważne byłoby też nagłośnienie medialne/media ogólnopolskie/ , ale to przekracza moje możliwości. A moze ktoś znajdzie metodę?Pzdr
|
|
Jeszcze raz apeluję do wszystkich zainteresowanych: 1.Piszcie skargi do KNF/knf@knf.gov.pl/ z żądaniem wszczęcia postępowania i zgłoszenia sprawy do prokuratury, 2.Jeśli ktoś może niech nagłośni sprawę w mediach ogólnopolskich . Tylko w ten sposób możemy coś osiągnąć , a oszuści znajdą się tam , gdzie ich miejsce czyli w więzieniu.
|
|
Witam wszystkich forumowiczów.Trzeba sobie jasno powiedzieć , że szans na odzyskanie naszych pieniędzy nie mamy lub są one minimalne. Ale to nie znaczy , że nie należy nic robić. 1.Należy masowo pisać skargi na działalność EKA do KNF/mail:knf@knf.gov.pl/.W skardze trzeba podnosić fakt świadomego wprowadzania w błąd przez pracowników giełdowej spółki Leonidas /oferujących obligacje/ obligatariuszy co kondycji finansowej EKA.Należy żądać zgłoszenia sprawy do prokuratury. Moim zdaniem cała sprawa przypomina Amber Gold. KNF jako nadzorca rynku finansowego jest w dużym stopniu odpowiedzialny za powstałą sytuację.Pamiętajmy , że mamy rok wyborczy.Kolejna afera finansowa może mieć duże znaczenie. 2.Najlepiej byłoby nagłośnić sprawę w mediach/ogólnopolskich/ Jeśli ktoś ma taką możliwość to byłby to duży atut. Dziennikarze śledczy z pewnością zainteresują się aferą. Może to tylko pomóc. 3.Celem działania musi być wymuszenie zakazu działalności gospodarczej przez prezesa M.P.Nie może tak być , że ktoś kto zdefraudował pieniądze obligatariuszy nadal pobiera wysoką pensję i prowadzi działalność w innej formie/np Leonidas/. Jeżeli żyjemy w państwie prawa to miejsce takich ludzi jest w więzieniu , a ich prywatny majątek powinien zaspokoić obligatariuszy. 4.Propozycja zamiany długu na akcje i rolowanie obligacji , o ile M.P. nadal będzie prezesem nie ma sensu , tylko przedłuży agonię i przysporzy dalszych kosztów. 5.Należy pociągnąć do odpowiedzialności zawodowej i być może karnej biegłych rewidentów którzy sporządzali korzystne dla spółki sprawozdania finansowe. Podsumowując uważam , że tylko działania prokuratury mogą zasadniczo zmienić sytuację. Pzdr wszystkich umoczonych.
|
|