pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wirtualny

Wirtualny

Ostatnie 10 wpisów
Fabrity K2 wystartowało w konsorcjum z Atosem w przetargu dla Min. Cyfryzacji


mc.bip.gov.pl/fobjects/downloa...

Szykuje się umowa

"Zarząd K2 Internet S.A. (Spółka, Emitent) informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał pismo Ministra Cyfryzacji dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem jest Zawarcie umowy ramowej na świadczenie kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich z branży IT, oznaczonego numerem 6/MC/PN/17"


"Umowa ramowa zostanie zawarta na okres 36 miesięcy ze wszystkimi wybranymi podmiotami w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, tj. od dnia 26 lipca br. Maksymalny budżet umowy wynosi 54 529 200 zł brutto."
Upubliczniona została ciekawa prezentacja z konferencji Atmosphere 2015, podczas której Maciej Kuźniar poinformował, że z chmury obliczeniowej Oktawave korzysta obecnie ponad 1000 firm, w tym wielokanałowa platforma Synerise, zbierająca i przetwarzająca dane z beaconów,
innpoland.pl/114693,beacony-gr...

Oktawave pracuje teraz nad systemem strumieniowego przetwarzania danych w czasie rzeczywistym - ma być pierwszym tak kompleksowym systemem w skali globalnej.

https://youtu.be/--m1Dcb5PCg
Do zapewnienia bezpieczeństwa danych nawiązali nawet współpracę z ekspertami współtworzącymi system głosowania elektronicznego w USA.

Już wiadomo, BMP sprzedaje, największy pakiet 9,99% kupiła Ipopema, resztę pozostali obecni akcjonariusze www.k2.pl/inwestorzy/prezentac...

W dwóch transakcjach pakietowych poszło dziś 277 830 akcji, tj ponad 11% kapitału po cenie 11 pln
Komunikatu jeszcze nie ma.

Jedni narzekają a drudzy zbierają w ciszy. Fundusz Opoka ujawnił się wczoraj z pakietem 5%.
Tylko nie rozumiem dlaczego robili korektę raportu z listą akcjonariuszy z WZA.

K2 rozważa scenariusz wprowadzenia na giełdę spółki Oktawave, która w czwartym kwartale osiągnęła break-even na poziomie ebitda, a w tym roku chce podwoić przychody.

www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Wyniki są za trzy kwartały 2014
www.k2.pl/inwestorzy/_files/FS...

W skrócie wygląda to tak:
"Grupa K2 Internet uzyskała w okresie 9 miesięcy zakończonych 30 września 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży usług w wysokości 53.972 tys. PLN uzyskując tym samym wzrost o 35,7% w stosunku do analogicznego okresu z roku poprzedniego. Wartość skonsolidowanego EBITDA wyniosła w okresie sprawozdawczym 2.409 tys. PLN w porównaniu do 656 tys. PLN w analogicznym okresie roku 2013. Grupa osiągnęła dodatni wynik na działalności operacyjnej (EBIT) za III kwartał, który wyniósł 187 tys. PLN. Zysk netto w III kwartale wyniósł 5.495 tys. PLN, narastająco od początku roku wyniósł on 4.375 tys. PLN. Wpływ na osiągnięcie dodatniego wyniku netto Grupy K2 miała transakcja zbycia akcji AUDIOTEKA S.A."
"Biorąc pod uwagę aktualną sytuację Grupy, kondycję branży, bieżący portfel zamówień oraz typową dla ostatniego kwartału sezonowość, oczekujemy dalszej poprawy wyników finansowych w czwartym kwartale 2014 roku."

Od 3Q w portfolio K2 pojawiły się nowe usługi, np. interaktywny totem dla Cinema City, co fachowo nazywa się „Digital out of Home”, a tak wygląda www.youtube.com/watch?v=HwGJ5e...

Oktawave uruchomiła pierwszy w Polsce market aplikacji w chmurze, a nad zasileniem jego bazy aplikacjami biznesowymi pracuje już w tej chwili kilkanaście podmiotów zewnętrznych. Pod kątem rozwoju biznesu spółka kontynuowała strategię inwestycji i organizacji działu sprzedaży konsultacyjnej, co zaowocowało kolejnymi pozyskanymi znaczącymi klientami. Do portfolio klientów dołączyła m.in. firma LG.

Padło pytanie o różnice w modelu biznesowym CLD i Oktawave i czy to są konkurenci. Wg mnie nie. CLD nie posiada własnej platformy sprzętowej chmury obliczeniowej. Ich główna usługa czyli silnik behawioralny to po prostu oprogramowanie jako usługa oferowana w modelu chmury, ale umieszczona jest na platformie innego dostawcy, obecnie chyba na serwerach Home.pl.
Co do samego silnika behawioralnego to jest to usługa nazywana inaczej targetowaniem behawioralnym, oprogramowanie wspomaga wyświetlanie reklam online na podstawie zachowania użytkowników w internecie. Nie jest to jedyna tego typu usługa na rynku, podobne usługi oferują chociażby Nextclick.pl czy nugg.ad. I oczywiście każda z firm oferujących systemy do targetowania behawioralnego chwali się, że ich system jest najlepszy i najskuteczniejszy na świecie.

Janusz Zebrowski, obecnie przewodniczący RN, wyruszył na zakupy, w ciągu ostatnich kilku tygodni dokupił ponad 58 tys. akcji.

Sprzedali spółkę w której mieli mniejszościowe udziały, zostały spółki w których mają po 100% głosów.
Kasa pójdzie w większości pewnie na wzmocnienie Oktawave, do kórego zapukał bardzo duży klient.

... najszybsza chmura na świecie, która z powodzeniem może rywalizować z systemami takich potentatów jak Amazon. Integralną częścią Oktawave jest system obiektowego przechowywania danych Oktawave Cloud Storage (OCS), który pozwala zapisywać pliki i obiekty o dowolnym rozmiarze. Klient płaci tylko za wynajęte (wykorzystane) zasoby z możliwością zwiększenia dostępnej przestrzeni dyskowej w miarę rosnących potrzeb. Oktawave zostanie między innymi wykorzystany podczas wdrażania przez polską służbę zdrowia systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).

www.uwazamrze.pl/artykul/10132...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 29 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 28 lipca 2017 16:34:28
Liczba wpisów: 269
[0,08% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,350 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,60% +27 120,67 zł 47 120,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d