pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

docttore

docttore

Ostatnie 10 wpisów
mam nadzieję, że nie trzymasz Pierwszej 5 wciąż w portfelu :)

OBL obserwuję już długo. I po raz kolejny obserwuję ten smutny fakt, że to zagranica znów w PL zarobi. Te wezwanie to był żart, albo najprostszy sposób na poprawienie bilansu spółki matki (mam tu na myśli głównego akcjonariusza). Co gorsze to przy wskazanych informacjach, i odnosząc do aktualnej średniej wyceny porównywalnych spółek, to cena winna przebić 30 zł. W to nie wierzę, ale będę lekko pakował i obserwował. Na szczęście rynek ma trudne bariery wejścia. Dlatego nawet pojawienie się konkurencji nie powinno zachwiać pozycji OBL.

Monsieur, j`excuse mua. Nie zauważasz jednej bardzo ważnej kwestii. ITI potrzebuje kapitału, a TVN w końcu przestanie być dojony. A to pozwoli na większe zaangażowanie przez TFI i bardziej rynkowe zarządzanie.

Krótkoterminowe rozwiązania nie zmienia sytuacji spółki. Wskaźnik Altmana wyraźnie pokazuje że możliwości przetrwania są tylko i wyłącznie zależne od interwencji rządu. A ten ma ograniczone pole działania, o czym się już przekonał, ze strony Komisji Europejskiej. Związki zawodowe nie są problemem, bo to zarząd jest odpowiedzialny za politykę i sytuację firmy. Zmiana prezesa i strategii, bez zmian na rynku, w przypadku spółki o ograniczonych możliwościach elastyczności spowodowanej rozmiarami i profilem działalności.... tu można sobie dopowiedzieć. Najlepsze co się może stać to przejęcie spółki przez inwestora branżowego. Wątpliwe jednak aby miało się to stać za pomocą wykupu pakietu akcji. Raczej w formie wyprowadzenia notowań. Ale kto miałby to zrobić, ATT? Mają swoją działalność, i jest ona mniej kosztowna i bardziej dochodowa. Więc po co dokupować dług, kiedy można przy dobrym WACC rozwijać się dalej, itd. itd....

Cena docelowa 4.20, czyli minima, ale spółka nie byłą w tak złej sytuacji jak obecnie, a więc później będziemy zastanawiać się dalej.

Dalsza część tekstu, pt "W poszukiwaniu nowych minimów"!

Emisja akcji jest negatywną informacją w takim przypadku. Kapitał własny jest droższy niż kredyt, a pozyskanie kapitału kosztem własności jeżeli nie wypływa z nadzwyczajnych sytuacji i nie daje niewymiernych korzyści, to nie można powiedzieć aby informacja była pozytywna. Przecież, kapitał który IGR próbuje pozyskać jest potrzebny na załatanie dziury w funduszach na inwestycje i dostosowanie firmy do warunków panujących na rynku, a tu nie widać wyraźnej poprawy!

"Jeżeli spółka ma kiepsko przeszość a świetlaną przyszłość to raczej w nią nie wejdę"
święte słowa,

ale... NO RISK NO FUN (read: gain)!

Sama spółka potrafi przekonać do świetlanych wizji i do tej pory robiła to świetnie. Niestety brak poprawy pokazuje, że brak tu realiów. Dziwne to trochę. Ponieważ, realia jednak to też sama branża. Ciągły wzrost wartości rynku i zysków jego uczestników daje "nadzieję". W prawdzie nadzieja matką głupich, to głupio też myśleć, że na takim rynku w dłuższej perspektywie można ponosić tylko straty. 1 bilion USD do koryta, a Bioton ciągle na minusie. Osobiście nie lubię junk`ów, ale czy nasi ojczyści mocarni inwestorzy spodziewali się że rynek nie zdyskontuje wartości tego waloru? Jakiś potencjał to nawet w zużytych skarpetach jest!
Obecnie walor drogi, ale jeżeli z umów na rynku ASEAN i okolic będą wyraźne profity, to mamy lot w górę. Rynek czeka na zwrot na BIO od lat. Jedna pozytywna info i mamy zmianę junk na invest.

Zejście ceny do 0,80 to raczej życzenie a nie analiza. Firma zdobywa prestiż, a z rynku znikają firmy konkurencyjne, lub się dławią. Myślę że Bytom może to wykorzystać. Obecnie jest to trudny okres dla firm odzieżowych, ale poziomy z przed kilku miesięcy będą prawdziwą okazją.

Ciekawe to co piszesz Katarzyno. Wszystko jednak zmierza do jednego, że właśnie to jest powód dla którego hiszpańskie smoczyska (dragonosy:) pragną wchłonąć PQA. Potrzebują firmy, która ma zasoby pozwalające na wykorzystanie na rynku na którym szykują ekspansję. A to nie pozwoli cenie waloru tracić na wartości. Cena docelowa powyżej 30 jest bardzo prawdopodobna, nawet na powtórzonym wezwaniu w okolicach 29.

Sprzedaż walorów po byle jakim wzroście, to łapanie okazji. Nie wydaje mi się bowiem, aby kierownictwo nie umiało liczyć. Więc można wywnioskować, że 6.10 to za dużo za walory tej spółki. Należy przyznać, że spółka ma perspektywy i rynek do podbicia. Niestety przy takich obrotach z jakimi mamy do czynienia na walorze, można się spodziewać zakupu akcji ANTI przez Anitę Lipnicką ("Wszystko może się zdarzyć, ...") Jeżeli chodzi o księgi, to pomimo wyraźnych spadków rentowności i pogorszenia marż, wyglądają wystarczająco solidnie aby przetrwać najbliższy trudny rok, bez żadnych poważnych zagrożeń dla płynności finansowej.

Sam ją trzymam, ale moja cierpliwość się kończy. Chociaż nerwy trzymać umiem na wodzy.
Wprawdzie plan umozania akcji jest codziennie realizowany, ale wskaźniki się psują. I 50MA już mocno w dól, a 100 i 200MA idą równo. Niestety brak wychamowania, jeżeli do czasu zetknięcia się z 50 walor nic nie wykaże, to neistety nie warto trzymać. Ale czy tak długo da się wytrzymać? Przeciez MACD i Scholastyczna nie wróżą dobrze. Wynika z tego, że gdyby nie umożanie to papier by był wart tyle co toaletowy!
50MA jest na tym poziomie za 2 tygodnie, czyli po obecnych przełamaniach 50 i 100 na WIG i W20, to niestety NPV mówi o stracie na tym walorze o 10% - 50%. utrzymanie się wartości nei gwarantuje zysku, a szkoda marnować szanse jaką nam daje luka hossy ostatnich dni!!!

Ja wychodzę, niech płaca za spadki, skoro tak bardzo chcą. Przecież i tak można ustawić Limit Aktywacji na 10% ponad 50MA i łapiemy się sanek, a nie spadających noży.

Więc BlackHorse (tyle szczęścia ze nie Black Stone!) dlaczego jest to interesujący walor?
Nie zgadzam się!

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 14 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 3 maja 2017 17:39:20
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,385 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło